Ook matig PSV is beter dan Ajax Voetbal 'Jantje' huilt en lacht in Oosterpark tesse claimt transfergeld Benfica kwaliteit, creativiteit en zelfvertrouwen WNDAG 9 APRIL 2001 C Den Bosch onbedreigd op titel af MIK; FC Den Bosch vindt op weg naar de titel in de eerste ïjsïëweinig problemen. Excelsior, nog de grootste concur- it, ging zaterdag uit bij Veendam kansloos onderuit: 2-0. Zelf m Den Bosch met 1-2 bij VVV. Tzvetkov maakte zijn achttien competitietreffer, Hendriksen zorgde voor Veendams tweede HU al. Voor Den Bosch scoorden Michels en Peelen al binnen K[ 1 kwartier. Verrassend was de thuisnederlaag van FC Zwolle 11 >en Volendam (0-2). Het was bijna twee jaar geleden dat J üUe voor het laatst verloor op eigen veld. De Volendammers j« sseerden dankzij doelpunten van Rose en Putter Zwolle op de nglijst en staan nu derde. De grootste uitslag van zaterdag was or TOP Oss, dat in Maastricht MW eenvoudig opzij zette: 1-4. Ahead Eagles verloor met 3-1 van Eindhoven. Helmond ort wist een week na de zware nederlaag bij Haarlem op- »uw niet te winnen. In Helmond won Cambuur, zij het op het ENppertje: 2-3. Matchwinner was Goudmijn, in blessuretijd. Het l trek van trainer Stanley Brard heeft ADO Den Haag niet kun- n inspireren. Met bestuurslid technische zaken Piet de Zoete de bank verloren de Hagenaars met 3-1 bij Telstar. ooihof trainer De Graafschap piNCHEMJurrie Koolhof is de komende vier seizoenen ofdtrainer van De Graafschap. Hij volgt Gerard Marsman op, eerder dit seizoen de taken van de ontslagen Rob McDonald »rnam. Voormalig PSV'er Koolhof is nu assistent-trainer in etinchem. Onlangs slaagde hij voor het praktijkgedeelte van opleiding coach betaald voetbal. In de komende maanden iet hij nog voldoen aan het theoriegedeelte om daadwerkelijk ^ofdtrainer te worden. Marsman wordt dan weer manager itbalzaken. I^ed Rutten zegt nee tegen Zwolle ;hede Fred Rutten gaat niet in op het aanbod om trainer te rden van eerstedivisionist FC Zwolle. Rutten voerde een ori- :erend gesprek met voorzitter Van Vliet van Zwolle. ,,En gis- middag heb ik hem verteld dat ik geen interesse heb", aldus oefenmeester die aan het eind van het seizoen opstapt als iner van FC Twente. Over de reden van zijn nee aan Zwolle Ie Rutten niet uitwijden. em gpdijzers die de club in het vuur heeft. Vitesse heeft ook beslag ise heeft een nieuw wapen laten leggen op eventuele in- ruim een half jaar duren- komsten van Benfica bij deel- trijd om het transfergeld name aan de Champions Lea pt Pierre van Hooijdonk. De gue. Vaessen koestert nog heeft een claim laten leg- steeds hoop dat het tot een vrij- iop spelerstransfers van willige betaling komt. Hij reist eni ica met de grote voetbal- morgen naar Lissabon om te en Spanje, Italië en Enge- praten over de transfersom van Mocht Benfica een speler 6,6 miljoen dollar. Het verzoek Dpen aan een club in één tot een gesprek is afkomstig van lie drie landen, dan kan Vi- clubpresident Vilarinho. SClI aanspraak maken op de Volgens Vaessen is de club iciële vergoeding. bereid 'een serieus gebaar' te Igens voorzitter Jos Vaes- maken, in de vorm van mini- van Vitesse gaat er 'geen maal een aanbetaling. Die be- het land uit wanneer Ben- lofte kreeg de voorzitter echter een speler verkoopt aan al vaker. van die drie grote voetbal- Goed nieuws had Vaessen in'. De drievoudige claim ook. Vitesse heeft voor de rest de armlastige Arnhemse van het seizoen een nieuwe 50.000 gulden per land, in shirtsponsor in Atag. Door het 1 150.000 gulden. ,,We plotse vertrek van Nuon is de ma- en ons dan ook beperkt tot club op zoek naar een nieuwe ?P® Jje landen waar dergelijke -shirtsponsor die jaarlijk tussen transfersommen worden de 4 en 5 miljoen gulden wil be id", aldus Vaessen. talen. Atag zou voor dit seizoen claim op transfergelden is een bedrag van rond de 1 mil- van de twee gerechtelijke joen gulden hebben betaald. linkerkant op maat bediend door Gérard de Nooijer. De tweede helft was een ideale opwarm ronde voor de halve bekerfinale tegen PSV. NEC kwam nauwelijks nog in balbezit en zag Heeren veen nog eens drie voltreffers afvuren: Jensen, Van Gessel en Tuhuteru scoorden. Vitesse - Willem II Coach Westerhof zag zaterdagavond bij Willem II een 'over-m'n-lijk-mentaliteit' en toonde zich daarmee bijzonder blij. „Voetballen kunnen we allemaal aardig. Nu hebben we ook geknokt. Dat doet me goed." Op basis van die inzet overleefde Willem II de slag met Vitesse in het Gelredome: 2-1. Jaliens moest na ruim een uur spel van scheidsrechter Braamhaar vertrekken. Hij had twee keer geel ge kregen. In de slotfase ontving Victoria direct de rode kaart, nadat de grensrechter een elleboog stoot jegens Mbamba had gezien. „Als hij dat echt heeft gedaan, vind ik dat ronduit schanda lig", zei coach Westerhof. Vitesse had vier keer niet verloren, doelman Zoetebier had zelfs 383 minuten geen treffer te gen gehad. Na achttien minuten ging zaterdag avond een eventueel record (450 minuten van Waterreus) eraan. Met zijn elfde treffer van het seizoen zette Bombarda Willem II op voor sprong. Een zondagschot van Sikora, terug na een we kenlange schorsing, zette Vitesse weer op het goede spoor. Twee minuten later echter stonden de Arnhemmers weer op achterstand. Landzaat, de man die dit seizoen nog geen seconde miste bij Willem II, rondde een fraaie aanval af. Sparta - Fortuna Sittard Wim van Hanegem kan slecht tegen zijn verlies. Dat maakt zijn werk er bij Sparta niet leuker op, zeker na de onthutsende nederlaag gisteren voor eigen publiek tegen mededegradatiekandidaat Fortuna Sittard: 0-2. Hamming faalde alleen voor doelman Kooi man, maar de spits maakte zijn fout meteen in de tweede helft goed. Hij verraste de verdediging van Sparta met een kopbal. De Rotterdammers konden daarna een kwartier domineren, maar zakten weer weg toen de gelijkmaker uitbleef. Hamming stelde de verdiende zege voor Fortuna in de slotfase veilig. De Graafschap - RBC Alleen een mirakel kan RBC Roosendaal nog in de eredivisie houden. De hekkensluiter leek in Stadion De Vijverberg tegen mededegradatiekan didaat De Graafschap zijn laatste kans te pakken, maar gaf in de 86ste minuut een 2-1 voorsprong weg. Fuchs beloonde met een fraai schot de strijdlust van de thuisploeg in de tweede helft: 2- 2. De Roosendalers stonden binnen het kwartier op 2-0 via Cas en Hertog. De Graafschap wiste na de rust inderdaad een bar slechte eerste helft uit. De thuisploeg knokte zich terug in de wedstrijd en die instelling loonde zich in de 63ste minuut toen Valejev 1-2 maakte. De problemen voor RBC namen toe na de rode kaart van Iwan. De Pool kon in de 69ste minuut vertrekken na een schoppende beweging. In de strijd om Europees voetbal heeft Roda JC gistermiddag in het hoge noorden een kostbare zege behaald. De zuiderlingen versloegen FC Groningen met 3-1. Daarmee klom de ploeg van de scheidende trainer Vergoossen naar de vierde plaats, dankzij misstappen van RKC en Vitesse. Voor Jan van Dijk, de naar Roda JC vertrekken de trainer van FC Groningen, was het een pikan te wedstrijd. De ex-prof was, gezien zijn persoon lijke belangen, het meest met een gelijkspel ge diend. Daarvoor was zijn huidige ploeg evenwel te zwak. De meegereisde fans van Roda JC zon gen alvast liedjes voor Van Dijk 'Jantje gaat Eu ropa in' en 'Jantje bedankt' klonk het uitgelaten in het Limburgse vak. Roda JC, dat veel meer beweging en creativiteit toonde, scoorde in de eerste helft twee keer uit een vrije trap. Eerst schoot Soetaers fortuinlijk (via de muur) raak. Daarna kreeg de onzekere doelman Beukenkamp een wegdraaiende bal van Van der Luer niet onder controle. Sonko profi teerde attent: 0-2. Dankzij een prachtige actie van Hugo viel er vlak voor de rust ook nog iets te juichen voor FC Groningen, dat aanvallend vrij wel niets afdwong. Na de pauze waren de beste kansen opnieuw voor Roda JC. Met 'joker' Curovic trachtte Van Dijk de dreigende nederlaag nog af te wenden. Maar niemand bij FC Groningen geloofde er nog in. In de slotfase maakte Anastasiou zijn reputa tie als afmaker alsnog waar: 1-3. FC Twente - RKC Na de glorieuze winst tegen Feyenoord lijkt het gelijkspel tegen FC Twente een tegenvaller voor RKC Waalwijk. Trainer Martin Jol koesterde niet temin het punt. Daarbij wees hij naar het verle den, toen zijn club zelden met punten vertrok uit Enschede. Met de borst vooruit begint zijn ploeg aan de slotfase van de competitie. De spelers barsten van het zelfvertrouwen en raken niet in paniek na een tegenslag. Na de 1-0 van Twente in de 21ste minuut (De Witte) deed RKC geen gekke dingen. In het eerste part domineerde Twente en liep RKC alleen maar achter de tegenstander aan. Na de hervatting speelden de Waalwijkers zichzelf uit de schaduw. Zonder dat dat tot grote kansen leidde. De gelijkmaker van Redan was echter wel terecht. Heerenveen - NEC SC Heerenveen stond zaterdag in het Abe Len stra-stadion op een kruispunt. Om terug te keren naar het linkerrijtje van de competitiestand moesten de Friezen winnen tegen NEC, vorige week nog te sterk voor Ajax. Bij een gelijkspel of nederlaag zou het team van Foppe de Haan af glijden naar de onderkant van de middenmoot. Heerenveen won vrij makkelijk met 5-0 en bleef voor de tiende keer na de winterstop ongeslagen. De thuisploeg kreeg na een halfuur een straf schop, nadat Nurmela door NEC-verdediger Wis- gerhof aan de arm was getrokken. Lurling liet vanaf elf meter doelman Gentenaar kansloos. Net voor rust begon Heerenveen goed te voet ballen. Nurmela werd na 44 minuten vanaf de Het vervelende van tradities is, dat de geschiedenis zich maar blijft voortslepen. Nog nooit had Ajax in de 'eigen' Arena gewonnen van PSV. De 0-1 van gistermiddag pas te dus weer keurig in de historie. Maar het was niet de traditie die het eindresultaat bepaalde. Dat waren - op nieuw - de verhoudingen tussen de twee topploegen. PSV, oppermachtig, kan zich opmaken voor weer een ti tel, Ajax moet zich nog schrap zetten om Europees voet bal veilig te stellen. Feyenoorder Igor Komeev wordt neer gehaald door Alfred Schreuder van NAC. FOTO ANP ROBERT VOS weer ten onder Het zou een beslissende week - Ajax, Heerenveen (beker), Vi tesse - worden voor PSV. Dat zei iedereen binnen de club en zo voelde het dus ook. Na het eerste weekeinde is de zorgvul dig opgebouwde spanning al weer verdwenen. Het gat met Feyenoord is immens (tien punten) en de finish dichtbij (zeven wedstrijden). Gek genoeg gaf Erik Gerets een vreemde draai aan deze Tunchwedstrijd'. Hij had een matig PSV gezien en dat klopte. Maar dat was gekomen door het uitstekende spel, vooral po sitioneel, van Ajax. „Je moet ook durven toe te geven dat Ajax beter was dan PSV." Maar dat klopte niet. Co Adriaanse, van de tegenpartij, wist dat. „Dit was geen goede wed strijd", zei de trainer van Ajax. „Defensief speelden we goed, maar we konden te weinig af dwingen." Want in de Arena had PSV la ten zien waarom het weer kam pioen wordt. En toonde Ajax waarom de achterstand zo groot is op de nummer 1. Op alle sleutelposities is PSV beter, het elftal is in een veel betere balans en de spelers doen zel den gekke dingen. Ajax voetbalt impulsief, naïef soms. Overtre dingen worden door PSV be gaan voordat het fout kan gaan. Bij Ajax is de overtreding te vaak een correctie, als het al verkeerd is gelopen. Het ver schil tussen Tomas Galasek en Johann Vogel. De Zwitser is de eigenlijke leider van PSV. Gaten trekkend en vullend, sturend, hard als het moet. Hij was het die in de slotfase nog een gele kaart 'pakte'. Omdat het toch nog even mis dreigde te gaan. Vogel is een speler die onraad ruikt. Dat is een zeldzame kwa liteit. Ajax had ooit belangstel ling voor de voetballer van Grasshoppers uit Zürich. De club liet hem lopen. Galasek doet zijn werk ook in stilte, dammers houdt de coach dag en nacht bezig. Maar ook de in Breda aanwezige voorzitter Van den Herik en 'technisch' man Rob Baan zullen zich zorgen maken om de problemen van het zwalkende elftal. De laatste is de halve wereld rondgevlo gen om contacten te leggen voor samenwerkingsverbanden en scouting, maar daarmee is de ergste nood van Feyenoord nog niet gelenigd. Dat het elftal een scorende spits nodig heeft en een sterke linkerverdediger is bekend. Zonder sterke vleugelspelers is het elftal helemaal kansloos. Waar Bonaventure Kalou en Leonardo voor de winterstop wekelijks schitterden op de lin ker- en rechterflank, is het nu armoe troef op de vleugels. Kalou is na zijn lange schor sing geblesseerd geraakt en Leonardo is na zijn flitsende rentree tegen FC Twente ver te ruggevallen. Tegen NAC was hij totaal onzichtbaar. Elke actie was voorspelbaar en gedoemd te mislukken. Daarbij werd hij ook nog eens te traag en te slecht ingespeeld door zijn me despelers. Na een dik uur ver loste Van Marwijk hem uit zijn lijden. „Ik vind dat ik hem nog lang heb laten staan. Normaal gesproken hoort Leonardo het verschil te maken, maai' hij zat totaal niet in de wedstrijd." De Braziliaan was niet de eni ge Feyenoorder die een onvol doende haalde. Igor Kornejev, Ebi Smolarek, Jon Dahl Tomas- son en Tömasz Rzasa kwamen evenmin in het stuk voor. Vier van de vijf tegenvallende Feye- noorders waren dus aanvallers. Van Marwijk: „De backs en de buitenspelers waren zwak, daar lag ons probleem." Rzasa liet zijn directe tegenstander Ernie Stewart al na 35 seconden sco ren. Het was typerend voor de instelling van Feyenoord om de tegenstander zo in het zadel te helpen. Omdat NAC vervolgens aanvaller Sergio kwijtraakte, leek er weinig aan de hand. De Bredase Braziliaan haalde door op Ebi Smolarek en mocht van scheidsrechter Jol vertrekken. Er stonden op dat moment pas zeven minuten op de klok. Van Marwijk piekerde er niet over om daarna een verdediger op te offeren voor een extra aanvaller. „Omdat tegen tien man de veldbezetting het be langrijkste blijft en we over de vleugels de meeste ruimte zou den krijgen. Ik kon er nog wel een spits bij gooien, maar dan wordt het in het centrum alleen maar voller." Voor die visie zou iets te zeg gen zijn geweest als Feyenoord ook gebruik had kunnen maken van zijn opkomende vleugel verdedigers en -spitsen. Maar buiten de Australiër Emerton zag niemand kans een tegen stander te passeren of door de Bredase defensie te breken, waardoor Tomasson, Komeev en later Connolly in de hele wedstrijd niet één bruikbare voorzet van de flanken kregen. De enige keer dat Tomasson op de doellijn kon inkoppen, was halverwege de tweede helft toen Connolly een dieptepass van Emerton met het hoofd voor het doel bracht. NAC-in- valler Mensah bracht op lijn redding door de bal met een wanhoopsomhaal weg te wer ken. De numerieke meerder heid werd niet meer uitgebuit. Van Marwijk: „Het verhaal dat je tegen tien man moeilijker voetbalt, vind ik onzin. We had den een man meer en dat had den we gewoon moeten uitbui ten." maar mist de hardheid en de vooruitziende blik. Gistermid dag speelde de Ajacied kort voor zijn defensie, met Van der Gun rechts en Witschge (Van der Vaart kreeg rust) links van hem. Dat is geen middenveld dat het slagveld opgaat voor een gevecht op leven en dood van man tegen man. Eén scherpe aanval was al ge noeg voor de zege in Amster dam. Adil Ramzi kopte prachtig in op de voorzet van Romme- dahl. Daarmee werd het moei zame optreden van Van Nistel- rooij - vorig seizoen goed voor zes doelpunten tegen Ajax - weggepoetst. De spits werd af gelost door Kezman, die op de bank moest beginnen. Ajax heeft te veel gelukszoe kers. Van der Meyde, kansloos tegen Heintze, Arveladze had het heel gezellig met Nikiforov en Hofland stevig in zijn rug terwijl de bal steevast op kop- hoogte werd aangespeeld. En de kleine Wamberto was de grootste van allemaal. Hoe kansloos was Ajax ge weest in de Arena. En toch had het zomaar gelijk kunnen wor den. Sterker, Ajax had zelfs kunnen winnen. Kort na rust kreeg Wamberto in een actie vijf schietkansen; hij wilde ken nelijk eerst alle PSV'ers omspe len. Tenslotte, in de 81ste mi nuut rende invaller Van der Vaart vrij naast Wamberto op doelman Waterreus af. Maar de Braziliaan blijft een goudzoe ker, eenzaam en verblind op zoek naar dat ene klompje goud. In de visie van Co Adriaanse moet Ajax over twee jaar echt voor de titel gaan. De vraag is of zijn talenten die vooruitgang kunnen boeken. Te veel Am sterdammers wekken sterk de indruk dat het plafond erg dichtbij is. Het raamwerk van PSV staat veel langer. Dat team is in de jaren ook met meer be leid, visie en cohesie samenge steld dan Ajax, waar te vqel trai ners te veel spelers kochten om van een> elftal te kunnen spre ken. Natuurlijk is PSV verre van volmaakt. Er worden ook op dat niveau onnodige fouten ge maakt. Kort voor het einde smeet doelman Waterreus de bal naar de grensrechter, omdat er een hoekschop werd gege ven. Een domme gele kaart was het gevolg. PSV speelde gisteren allesbehalve indrukwekkend. Het is meer dan genoeg om met een straatlengte voorsprong kampioen van Nederland te worden. verlekkert zich bij de dat het ondanks alle en nederlagen nog een grote kans maakt om zomer deel te nemen aan toernooi van de League. Maai' om een goed figuur te slaan ol$ it elftal aanzienlijk moeten versterkt en moeten de spelers veel meer pro- fcartle boeken dan zij tot op hebben gedaan. Na de heeft de Rotterdamse zich als een middelmatig gepresenteerd en daarin 140t\ in Breda tegen NAC geen at a dering. rcfelrenoord mist op dit mo- ?n i kwaliteit, creativiteit en autfrtrouwen. Drie cruciale om succesvol te kun- ler^ijn en dus heeft trainer een groot pro- „We kunnen op dit mo- niet beter. De ellende appl maar niet op. Vorige ordi was ik na de nederlaag te- boos en teleurgesteld, teleurgesteld. Want inzet lag het dit keer vrije val van de Rotter- Ajacied Petri Pasanen in een kopduel met doelpuntenmaker Adil Ramzi (links) en Emest Faber van PSV. FOTO GPD HANS VAN WEEL 21 EREDIVISIE SC Heerenveen - NEC 5-0 (2-0). 30. Lur ling 1-0 (strafschop), 44. Nurmela 2-0, 48. Jensen 3-0, 58. Van Gessel 4-0, 85. Tuhuteru 5-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 14.300. FC Twente - RKC Waalwijk 1-1 (1-0). 21 De Witte 1-0, 77. Redan 1-1 Scheids rechter: Van Dijk. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Van der Leegte (Twente), Kale- zic, Van Wanrooij (RKC). De Graafschap - RBC Roosendaal 2-2 (0- 2). 6. Cas 0-1, 14. Hertog 0-2, 66. Valejev 1-2, 86. Füchs 2-2. Scheidsrechter. Bos sen. Toeschouwers: 10.850. Rode kaart 69. Iwan (RBC Roosendaal). Gele kaart. Nok, Splinter (De Graafschap), Cas, Kooistra, Keiler, Veldman, Blinker (RBC Roosendaal). Vitesse - Willem II 1-2 (1-2). 18. Bombar da 0-1, 29. Sikora 1-1, 31. Landzaat 1-2. Scheidsrechter Braamhaar. Toeschouwers 27.500. Rode kaart: 65. Jaliens (Willem II, 2x geel), 90. Victoria (Willem II) Gele kaart: Sikora (Vitesse), De Vlieger (Willem II). Ajax - PSV 0-1 (0-0). 53. Ramzi 0-1. Scheidsrechter Luinge. Toeschouwers 44.954. Gele kaart: Vierklau (Ajax), Water reus, Vogel (PSV). FC Groningen - Roda JC 1-3 (1-2). 19 Soetaers 0-1, 25. Sonko 0-2, 39. Hugo 1- 2, 81. Anastasiou 1-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 11.700. Gele kaart: Schoenmakers, Robben (FC Gronin gen), Luypers (Roda JC). Sparta - Fortuna Sittard 0-2 (0-0). 46 Hamming 0-1, 84. Hamming 0-2. Scheidsrechter Van Egmond. Toeschou wers: 7895. Gele kaart- Boukhari, Mendes da Silva (Sparta), Roest (Fortuna Sittard). NAC - Feyenoord 1-0 (1-0). 1. Stewart 1- 0. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers 14.817 Rode kaart 6. Sergio (NAC). Gele kaart: Doomernik (NAC), Smolarek, Van Gobbel (Feyenoord). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 21; 2. Elk- hattabi (Sparta) 18; 3. Anastasiou (Roda JC) 17; 4. Nelisse (AZ), Hristov (NEC), Gluscevic (FC Utrecht) 15; 7. Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Hoogendorp (RKC) 13; 9. Arveladze (Ajax), Tomasson (Feyenoord) 12; 11. Machlas (Ajax), Kuyt (FC Utrecht), Bombarda (Willem 11)11. Programma 13 april: Fortuna Sittard - NEC. 14 april: AZ - FC Groningen, RBC - Sparta, RKC - Heerenveen. 15 april: Feye noord - De Graafschap, Vitesse - PSV. 16 april: Roda JC - Ajax, FC Twente - FC Utrecht, Willem II-NAC Programma Amstel Cup, halve finales, 11 april: Heerenveen - PSV. 12 april: Vitesse - FC Twente. PSV 27 20 6 1 66 57-16 Feyenoord 27 18 2 7 56 54-26 Ajax 27 15 5 7 50 69-32 Roda JC 27 14 6 7 48 49-32 RKC 27 13 9 5 48 37-22 Vitesse 27 13 7 7 46 46-38 FC Utrecht 26 12 5 9 41 42-39 Willem II 27 11 8 8 41 48-39 Heerenveen 26 9 10 7 37 37-31 NEC 27 8 13 6 37 33-35 NAC 27 10 7 10 37 33-37 FC Twente 27 7 9 11 30 38-51 Groningen 27 7 7 13 28 31-41 AZ 27 7 6 14 27 35-52 Graafschap 27 6 3 18 21 32-57 Fortuna S. 27 5 6 16 21 20-49 Sparta 27 5 5 17 20 35-59 RBC 27 4 2 21 14 33-73 EERSTE DIVISIE MW - TOP Oss 1-4 (0-2). 36. Heesen 0- 1,41. Jansen 0-2, 48. Guyt 0-3, 58. Jansen 0-4, 79. Taiwo 1-4 (strafschop). Scheidsrechter: Koopman Toeschou wers-. 3750. Gele kaart: Mike Eveleens, Verberne (Top Oss). WV - FC Den Bosch 1-2 (1-2). 8. Mi chels 0-1, 15. Peelen 0-2, 42. Porte 1- 2. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschou wers: 2222. Gele kaart: Porte, Verhap pen, Snip (WV), Van der Hoorn, Faerber, Van den Eede (FC Den Bosch). FC Zwolle - Volendam 0-2 (0-1). 21. Ro se 0-1, 58. Putter 0-2. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers; 3750. Gele kaart: Van der Haar, Sinkgraven, Wij- nands (FC Zwolle). Eindhoven - Go Ahead Eagles 3-1 (0-0). 52. Holster 0-1, 70. MacDonald 1-1, 88. Yahiaoui 2-1, 90. Yahiaoui 3-1. Scheidsrechter: Droste. Toeschouwers 2882. Gele kaart: Thijssens (Eindhoven) Van der Horst, Kooijman (Eagles). Heracles - Emmen 2-0 (0-0). 54. Godee 1-0 (strafschop), 70. Te Braak 2-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 5765. Gele kaart: Smit (Heracles), Arts (Emmen). Helmond Sport - Cambuur 2-3 (1-1). 30. Abma 0-1, 38. Henar 1-1, 64. Henar 2- 1, 76. Van Es 2-2 (e.d.), 90. Goudmijn 2-3. Scheidsrechter: Karremans. Toe schouwers: 2250. Gele kaart: Voigt (Hel mond Sport), Veltman, Ferrier (Cambuur) Dordrecht "90 - Haarlem 2-0 (2-0). 42. Molhoek 1-0, 45. Van der Woude 2-0. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschou wers: 1600. Gele kaart: Ponk, Van Zun- dert (Dordrecht '90), Baas, Hooyboer (Excelsior). Veendam - Excelsior 2-0 (2-0). 17. Tz vetkov 1-0, 32. Hendriksen 2-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 4161 Gele kaart: Prinsen (Veen dam), Kruijer, Rijaard (Excelsior). Telstar - ADO Den Haag 3-1 (2-0). 2. Van Oostrum 1-0, 38. De Lange 2-0, 86, Boussabon 2-1, 87. De Lange 3-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 1300. Gele kaart Atteveld, Valk, Van Eijkeren (AD0 Den Haag), De Vries (Tel star). Topscorers: 1. Jansen (TOP Oss) 24; 2. Tzvetkov (Veendam), Henar (Helmond Sport) 18; 4. Van den Eede (FC Den Bosch) 17; 5. Van Arum (Go Ahead Eag les), Boogers (Dordrecht '90) 15; 7. Con nolly (Excelsior) 13; 8. Hofstede (Em men) 12; 9. Van der Heide (Cambuur), Roelofsen (FC Zwolle), Simr (Excelsior), Platvoet (Heracles), MacDonald (Eindho ven), Bouassaboun (AD0 Den Haag) 11. Programma 11 april: FC Zwolle - Cam buur. 14 april: Cambuur - Go Ahead Eag les, Dordrecht '90 - Excelsior. Eindhoven - MW, Haarlem - Volendam, Helmond Sport - FC Den,Bosch, Heracles - ADO Den Haag, Top/Oss - Emmen, Veendam - WV, FC Zwolle-Telstar. Den Bosch 27 20 3 4 63 53-18 Excelsior 27 16 5 6 53 68-50 Volendam 27 14 3 10 45 45-36 FC Zwolle 25 12 7 6 43 56-35 GA Eagles 26 13 4 9 43 52-49 Helmond Sp 27 11 8 8 41 59-38 Telstar 27 11 6 10 39 36-42 Cambuur L 26 10 8 8 38 40-38 Emmen 27 10 6 11 36 48-47 TOP 27 11 2 14 35 45-52 Eindhoven 27 9 7 11 34 43-47 Heracles 27 9 7 11 34 33-44 Veendam 27 10 4 13 34 45-57 ADODenHaag 27 8 6 13 30 44-58 MW 27 9 3 15 30 34-48 Dordr. '90 27 7 8 12 29 43-48 Haarlem 27 6 8 13 26 36-54 WV 27 6 3 18 21 30-49 Vierde periode Den Bosch 3 3 0 0 9 4- 1 Veendam 3 2 1 0 7 4- 1 TOP 3 2 0 1 6 8- 5 Volendam 3 2 0 1 6 6- 3 Dordr. '90 3 2 0 1 6 5- 5 Eindhoven 3 1 2 0 5 5- 3 WV 3 1 1 1 4 8- 7 Telstar 3 1 1 1 4 4- 3 Heracles 3 1 1 1 4 5- 5 Cambuur L. 3 1 1 1 4 4- 4 Excelsior 3 1 1 1 4 6- 7 FC Zwolle 2 1 0 1 3 4- 2 Haarlem 3 1 0 2 3 5- 4 ADODenHaag 3 1 0 2 3 4- 6 MW 3 1 0 2 3 4- 8 Emmen 3 0 1 2 1 3- 6 Helmond Sp 3 0 1 2 1 3- 8 GA Eagles 2 0 0 2 0 3- 7

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21