Arsenal en Liverpool naar finale Henke Larsson; de held van kampioen Celtic Sport 'Autootje' MAANDAG 9 APRIL 2001 Anderlecht en Brugge morsen punten brussel» In de strijd om de Belgische titel hebben Anderlecht en Club Brugge zaterdag punten laten liggen. De club uit Brus sel kwam in en tegen Lokeren niet verder dan 0-0. Brugge - Westerlo eindigde in 2-2. Titelverdediger Anderlecht maakte in Lokeren een matte indruk. Pas aan het einde van de eerste helft werd topscorer Jan Koller gevaarlijk, maar hij miste een kop- kans. Ook in de tweede helft bleef Anderlecht onder de maat. Maar Lokeren kon niet profiteren. Club Brugge maakte daaren tegen een sterke indruk tegen Westerlo, maar kon het veldover- wicht uiteindelijk niet in een zege omzetten. Clement opende na twintig minuten de score voor de Bruggenaren. Vlak na rust zorgde Machiels voor de gelijkmaker. Via Van der Heijden kwam Club toch weer op voorsprong, maar kon de marge op nieuw niet vasthouden. Mitrovic bezorgde Westerlo een punt. Ook Standard Luik winst niet te winnen. De nummer drie ver speelde met het verlies tegen Antwerp belangrijke punten in de jacht op Europees voetbal. Gent won wel van Genk (2-1). In de kelder van de Belgische eerste klasse deed Sint Truiden de laat ste plaats over aan KV Mechelen. In het degradatieduel won Sint Truiden met 2-1 van de ploeg van Eric Viscaal. Nantes alleen aan de leiding parus Nantes heeft de leiding genomen in de Franse competi tie. Met de 2-1 zege op Metz profiteerde de ploeg van het pun tenverlies van mede-koploper Lille. De formatie speelde vrijdag met 2-2 gelijk tegen Bordeaux. Nantes, dat als halve finalist ook nog zicht heeft op de Franse beker, had geen eenvoudige avond in Metz. Na twee minuten keek de ploeg tegen een achterstand aan na een snelle treffer van Meyrieu. Met het benutten van een strafschop bracht Monterrubio halverwege de eerste helft de 1- 1 op het scorebord. Vahirua werd in de 67ste minuut machtwinnaar voor Nantes. Olympique Lyon deed goede zaken in de strijd om de Europese tickets. De derde ploeg op de rang lijst won thuis met 2-1 van Monaco. Cacapa bezorgde zijn club in de laatste minuut de winst. De terugkeer van Bernard Tapie en oud-speler Jean-Pierre Papin hebben Olympique Marseille nog niet tot resultaten kunnen inspireren. Het team verloor met 2-0 van Stade Rennes en bleef in de onderste regionen van de ranglijst. Celtic komt de 37ste titel toe Glasgow Drie jaar na het laatste succes, onder trainer Wim Jansen, eindigt Celtic dit seizoen weer bovenaan in de Schotse voetbalcompetitie. Met trainer Martin O'Neill op de bank verze kerde de ploeg uit Glasgow zich zaterdag op Celtic Park van de 37ste landstitel in de clubhistorie door te winnen van Saint Mir- ren. Er viert in Glasgow maar één Nederlander feest: Bobby Pet- ta. De middenvelder miste een gedeelte van het seizoen door een liesblessure, maar speelde zich wel in de kijker van bonds coach Louis van Gaal. Petta beleefde zijn gloriemoment aan het begin van het seizoen, tijdens de 257ste editie van de Old Firm. Met maar liefst vijf assists was de 'man of the match' eind au gustus de motor van de Celtic-trein die met 6-2 over Rangers heen denderde. Hasselbaink scoort voor Chelsea londen Er werd in Engeland zaterdag ook voor de competitie gespeeld. Jerrel Hasselbaink nam een van de vier doelpunten in de uitwedstrijd tegen Derby County (0-4) voor zijn rekening. Voor de Nederlandse spits was het zijn zeventiende competitie treffer. De ruime zege van Chelsea op Derby doet vermoeden dat de ploeg een makkelijke middag had. Dat was niet het geval. Zola opende na ruim een uur de score. Pas in de laatste vijf mi nuten ging het echt hard. Hasselbaink zorgde in de 85ste mi nuut voor 2-0, waarna Poyet met treffers in de 89ste en 90ste minuut de stand op 4-0 bracht. Leeds nam de derde plaats op de ranglijst over van Ipswich Town door met 2-0 te winnen van Southampton. Onderaan de ranglijst behaalde Coventry een be langrijke zege. De ploeg won de uitwedstrijd tegen Leicester Ci ty met 3-1. foto ap gareth copley De finale van de Engelse beker wordt een kaskraker. Arsenal en Liverpool spe len op 12 mei in Cardiff om de FA Cup. Arsenal plaatste zich gisteren door Tottenham Hotspur met 2- 1 af te schudden. Liverpool rekende moeizaam af met bekersensatie Wycombe Wanderers. De tweededivi- sieploeg verloor met 2-1. londen rtr Dennis Bergkamp zal ongetwij feld opgelucht adem hebben gehaald. In het seizoen 1997/1998 won Arsenal op Wembley de FA Cup. De Ne derlandse vedette zat toen ge blesseerd aan de kant en zag zijn toenmalige teamgenoot Mare Overmars tegen Newcast le scoren. Tegen Tottenham moest Arsenal het ook zonder de Nederlandse aanvaller stel len. Een achillespeesblessure houdt hem al even aan de kant. Bergkamp, die aan zijn her stel werkt om er op 12 mei in elk geval bij te zijn, zag gisteren tot zijn schrik Tottenham op een volgepakt Old Trafford de leiding nemen. Doherty stond op de goede plek na een ver dwaalde bal van Ferdinand richting doel. De achterstand was geen juist beeld van de wedstrijd. Arsenal had een groot overwicht en cre- eerde ook kansen. Uitblinker Vieira maakte na ruim een half uur gelijk. Hij kopte een vrije trap van Pires binnen. „Vieira was fenomenaal", vond Arse nal-trainer Wenger. De echte opluchting kwam na 73 minuten. Het was een volledig Frans doelpunt. Vieira stoomde op het middenveld door en vond op rechts Wiltord. Diens voorzet werd door Pires succesvol afgesloten. In Cardiff, speelplaats ter ver vanging van Wembley dat een verbouwing ondergaat, komt Arsenal tegen Liverpool te staan. De 'Reds' hadden de grootst mogelijke moeite met Wycombe, dat in de tweede di visie uitkomt. Het kwaliteitsver schil kwam pas laat tot uitdruk- king. Liverpool, dat de League Cup al won en nog in de race is voor een plaats in de eindstrijd van de UEFA Cup, stuitte in de stro mende regen op een uiterst stugge tegenstander. Invaller Heskey slechtte na 78 minuten de muur van Wycombe voor het eerst. Vervolgens scoorde Fowler uit een vrije trap. Twee minuten voor het einde verschalkte Ryan voor Wycom be de Nederlandse doelman Westerveld: 2-1. Duitsland Drie keer rood, tien keer geel, drie doelpunten afgekeurd. Na afloop van Borussia Dortmund - Bayem München was de stress van het gezicht van arbi ter Hartmut Strampe af te le zen. „Ik ben dolblij dat het voorbij is", stamelde de onpar tijdige kort na het gelijke spel (1-1), waardoor Bayem de kop- Standard-Antwerp0-1, Brugge-Wi. 2, Moeskroen-Lierse 1-2, Aalst-lf 0-0, Lokeren-Anderlecht 0-0, (J 2-1, Mechelen-Sint Truiden 1-2|( veren 1-0. Stand aan kop: Anderlecht 28-67 GBA Brugge 28-63 Moeskroenl" Standard 28-51 Lokeren Gent 28-49 Westerlo I Frankfurt-Leverkusen 1-3, FC Ka haching 1-1, Dortmund-Bayern 1 burg-HSV 0-0, 1860 München-BÏ 4, Bremen-Hertha BSC 3-1, Self1 Kaiserslautern 5-1, Rostock-SUit® Stand aan kop: Bayern M. 28-50 Hertha BStf Schalke 04 28-49 Kaïsersl. Leverkusen 28-49 Bremen Dortmund 28-49 Köln Leeds-Southampton 2-0, Aston f Ham 2-2, Derby-Chelsea 0-4,1 Coventry 1-3, Everton-ManchestJ 1. Stand: Man. United 31-70 Southamw Arsenal 31-57 Newcastle}' Leeds 32-53 Tottenhan Ipswich 31-52 Everton Liverpool 29-49 WestHamfc Chelsea 31-48 Derby Sunderland 31-48 MiddlesbrF Charlton 31-45 Coventry fel Aston Villa 32-45 Man. City L Leicester 32-45 Bradford Lyon-Monaco 2-1, Metz-NantesKt SG-Auxerre 3-0, Strasbourg-Toul Troyes-St. Etienne 0-0, Rennesl» 2-0. Sedan-Guingamp 2-2. Bast# Stand aan kop: jc] Nantes 30-56 Bordeaux Lille 30-54 Sedan Lyon 30-52 Rennes rr Lazio-Parma gest, Bologna-Pen j Lecce-Atalanta 0-2, Brescia-Rq Udinese-Bari 2-0. Napoli-AC l3 Verona-Juventus 0-1L Stand: Roma 24-58 Perugia Juventus 25-52 Fiorentina I Lazio 24-46 Lecce Parma 24-40 Brescia Atalanta 25-40 Vicenza Inter 24-37 Napoli AC Milan 25-37 Verona Bologna 25-36 Reggina Udinese 25-32 Bari Tony Adams van Arsenal doet er tijdens de halve finale van de Engelse FA Cup alles aan om Les Ferdinand van Tottenham Hotspur in toom te houden. foto »ap phil noble positie in Bundesliga inneemt. Iedereen viel na het kaarten- schandaal over Strampe heen. Bayem-manager Uli Hoeness ging het verst in zijn kritiek. „De Duitse voetbalbond moet deze man maar uit de competi tie nemen", klonk het nijdig. „Deze man was een catastro fe", meende Bayern-doelman Kahn. „Vier overtredingen, één handsbal en zeven zaken die niets met voetbal te maken hadden. Dan weet iedereen wat voor wedstrijd het was", diende Strampe de critici van repliek. De topper werd zaterdag ont sierd door kaarten. Aan het ein de van de wedstrijd stonden nog negentien spelers op het veld. Lizarazu, Effenberg (bei den Bayem) en Evanilson (Dortmund) hadden rood ge kregen. Van de tien gele kaarten waren er maar liefst acht voor de bezoekers. In de zesde mi nuut kwam Bayem op voor sprong door Santa Cruz. Bobic maakte zeven minuten na mst gelijk. Achtervolger Bayer Leverku sen speelde het grootste deel van de wedstrijd bij Eintracht Frankfurt met tien man. Deson danks won de ploeg met 3-1. Kirsten opende na 21 minuten de score voor Leverkusen. Een kwartier voor mst moest Kovac na zijn tweede gele kaart ver trekken. Schalke haalde gisteren in Gelsenkirchen uit tegen Kai serslautern: 5-1. Waldoch en Ebbe Sand scoorden beiden tweemaal, Mpenza maakte de vijf vol. Klose scoorde tegen. Hertha BSC verloor met 3-1 van Werder Bremen, waar ver dediger Frank Verlaat in de ba sis stond. Pizarro was de grote man aan de kant van de thuis ploeg. Hij scoorde twee keer voor Werder. In de onderste regionen hoopt VfL Bochum toch nog de laatste plaats te kunnen verla ten. Het team behaalde tegen 1860 München de tweede over winning op rij. Het werd 4-2 voor Bochum. Stuttgart behaal de gisteren in de uitwedstrijd bij Hansa Rostock een punt: 1- 1. Italië Juventus blijft star op de twee de plaats in de Italiaanse com petitie. De achterstand op kop loper AS Roma slonk tot zes punten door een magere over winning (1-0) op Hellas Verona. De enige treffer kwam uit een strafschop van Del Piero. De treffer van Juventus viel op slag van mst. De ploeg speelde zonder architect Zin- edine Zidane, die met griep thuis bleef. Twintig minuten voor het einde werd de op dracht van Juventus eenvoudi ger, toen Verona na een rode kaart voor Apolloni met tien man verder moest. Lazio begon zaterdag wel aan het thuisduel tegen Parma. Na zes minuten staakte de arbiter echter het duel. Rome kreeg te maken met een enorme regen val. AC Milan had weer een moei lijke middag. Bij degradatiekan didaat Napoli kwam de ploeg vol vedetten niet verder dan 0- 0. Bologna ligt op de loer na de zege van 3-2 op Perugia. Bres cia behaalde een belangrijke ze ge op mededegradatiekandi daat Reggina: 4-0. Spanje Patrick Kluivert heeft Barcelona gisteren tegen Villareal voor een dramatische nederlaag behoed. De Nederlandse spits speelde met drie treffers een uitermate belangrijke rol in het knotsgek ke duel, dat uiteindelijk in 4-4 eindigde. De derde treffer van Kluivert in blessuretijd leverde Barcelona het ene punt op. Barcelona startte dramatisch bij Villareal. In de eerste twintig minuten werd het via twee keer Victor en een keer Calleja 3-0. De wederopstanding van Cata laanse kant werd ingeleid door Kluivert, die zeven minuten voor de mst voor het eerst doel trof. Vervolgens werd een tref fer van Luis Enrique afgekeurd en miste Rivaldo een straf schop. Na de rust domineerde Bar celona volledig. Het overwicht leidde tot de 3-2 van opnieuw Kluivert. Zeven minuten later bracht Rivaldo de ploegen op gelijke hoogte en gezien het aantal kansen leek de zege voor Barca mogelijk. Een fout van Guardiola paste evenwel in het vreemde duel. De Spaanse in ternational stelde Lopez in staat Villereal op 4-3 te brengen. Kluivert bracht in blessuretijd uitkomst. De aanvaller tikte na een verre pass van Guardiola de bal over de doelman van Ville real. Door het gelijke spel blijft Barcelona vierde. De ploeg heeft twee punten minder dan nummer drie Valencia, dat uit bij Rayo Vallecano met 4-1 won. Ayala, Kily Gonzalez en Vicente hadden zaterdag al voor de bezoekers gescoord, eer Cembranos namens Vallecano iets kon temgdoen. Juan San chez bepaalde de eindstand zes minuten voor tijd op 1-4. Barcelona staat twaalf punten achter op koploper Real Ma drid, dat Las Palmas in een uit wedstrijd met 1-0 opzij zette. De enige treffer kwam na 58 minuten van Guti. De titel van Real Madrid nadert met rasse schreden. De Madrilenen na men verder afstand van num mer twee Deportivo la Coruna. Deportivo kon het in de uit wedstrijd tegen Real Zaragoza niet bolwerken: 2-1. P Leiria-Sporting 2-0, Beira Mar-J 1 0, Aves-Salgueiros 0-3, Benficj i 3-0, Belenenses-Campomaiorens jf Stand aan kop: Boavista 26-56 Porto Sporting 27-52 Benfica Braga 27-51 Belenense SQ Motherwell-St. Johnstone 1-0 ic Utd-Hearts 1-1, Celtic-St. Mirre- |e marnock-Dunfermline 2-1, Aberjc dee 0-2, Hibernian-Rangers 0-0 Stand aan kop: Celtic 33-88 Kilmarnoc Rangers 32-67 Hearts Hibernian 33-61 Dundee Vallecano-Valencia 1-4. Villarei na 4-4, Numancia-Mallorca 0-2 mas-Real Madrid 0-1, Osasuna- ei 1-1, Alaves-Valladolid 4-2, Espa n- ga 1-2, Celta-Bilbao 2-1, Socied 3-0, Zaragoza-Deportivo 2-1. I Stand aan kop: i|( RealM. 29-62 Mallorca Deportivo 29-54 Celta Valencia 29-52 Alaves Barcelona 29-50 Villareal Te veel aanvri voor WK-tich tokio rtr Het aantal aanvrage kaarten van het WK 2002 overtreft het aan pan heeft sinds het b< de eerste ronde van de v koop, van 15 februari maart, 2,4 miljoen ontvangen voor kaarten wereldtitelstrijd, die h samen met Zuid-Korea seert. glagow gpd Als het aan de supporters ligt, krijgt hij een contract voor het leven. Henke Larsson moet nog dertig worden, maar is bij Celtic nu al een held voor de eeuwig heid. Afgelopen zaterdag ver overde katholiek Glasgow de 37ste landstitel en dat succes is vooral te danken aan de Zweed spits die in Nederland nog be kend stond als een notoire kan senmisser. Wonderlijk: Celtic won zaterdag de kampioenswedstrijd met 1-0 van Sint Mirren en het doel punt werd voor de verandering niet gescoord door topscorer Henke Larsson. Tonny Johnson produceerde de enige treffer voor de 'bhoys' die op het afge laden Parkhead een ware hoog mis opvoerden. Ruim 67.000 fans vierden de ultieme triomf van Celtic, dat op zeven wed strijden voor het einde al een voorsprong van 22 punten heeft op aartsrivaal Glasgow Rangers. Het majestueuze onderko men van de club trilde dan ook van emotie. De trainer, de spe lers; iedereen kreeg een staande ovatie van de supporters die al jaren lijden onder het juk van de Rangers. Maar het meest be jubeld werd de spits van de ploeg, Henke Larsson. Vorig jaar lag hij in de kreukels na een zware beenbreuk, dit seizoen is hij met 33 treffers topscorer van Schotland en hard op weg om de beste van Europa te worden. „Dit is een magie moment'ju belde Larsson na de zoveelste ereronde. „Deze titel betekent ongelooflijk veel voor me. Maar niet alleen voor mij, maar voor de hele club." Wie Larsson nu in 'de zestien' bezig ziet, kan zich niet voor stellen dat hij zich eigenlijk he lemaal geen echte spits voelt, getuige een opvallende uit spraak, ergens in 1995. „Ik een spits? Ik ben niet egoïstisch ge noeg om een echte spits te zijn. Als we met zijn tweeën op de keeper afgaan en een ander staat er beter voor, dan zal ik de bal afgeven. Spitsen die alleen maar op doelpunten uit zijn doen dat niet. In dat opzicht ben ik geen echte spits. Sorry." Bij Feyenoord was hij popu lair, bij Celtic is hij een held. Dat is het verschil. De meta morfose die de Zweed heeft on dergaan is ook een opmerkelij ke. In de Nederlandse competi tie stond hij nou niet meteen bekend om zijn trefzekerheid. Larsson was een type Tomas- son eigenlijk. Vaak bij het doel, maar niet zo vaak raak. Hoe an ders is dat nu in Schotland waar hij dit seizoen is uitge groeid tot een niets ontziende afmaker. Larsson kilt zonder genade, alsof hij nooit anders heeft ge daan. „Ik word hier beter be diend dan in Nederland", zei hij onlangs nog in een inter view. „Het Nederlandse voetbal is erg tactisch en daardoor tra ger. Het Schotse voetbal past beter bij mij." Bij Celtic wordt hij ook niet geremd door een knellend tac tisch concept. Daar is hij de man, de spits die de lokroep van de zestien niet kan en hoeft te weerstaan. Daarom wil Lars son - ondanks de sluimerende interesse van enkele grote clubs - niet weg bij Celtic. „Ik voel me hier thuis." Zowel binnen als buiten de lijnen. Had de BBC, in zijn al lang verloren concurrentiestrijd met abonneezender BSkyB en het commerciële ITV, weer eens de live-rechten van een tot de verbeelding sprekende voetbal wedstrijd venvorven, werd deze een sof. Barcelona 0, Liverpool 0. (Maar de Engelse publieke om roep zal hebben gedacht: beter een sof dan géén sof en maakte de uitzending af door over de wedstrijd waarover niets viel na te praten na te praten.) Ex-Liverpool-speler Alan Han sen over Barcelona - Liverpool: „Sander Westerfield heeft nog nooit zo weinig te doen gehad als nu, dus Liverpool moet iets goed hebben gedaan, maar vraag me niet wdt. Ex-Barcelona-speler Gary Li- neker over Barcelona - Liver pool: Van schaken weet ik te weinig om hier iets zinnigs over te zeggen." Hansen weer: „De amusementswaarde was als de uitslag. Nul. Het Spaanse voetbal legde het niettemin op drie fronten af te gen het Engelse. De 0-0 voelde voor Barcelona als een neder laag, Valencia verloor van Ar senal en Deportivo liet zich overrompelen door Leeds. Achteraf tot mijn grote genoe gen zette ik mijn zinnen op de wedstrijd in Leeds. Dit stuitte bij geen van de collega's op be zwaar en waarom ook? De an dere wedstrijden beloofden meer, op papier. Zelf kon ik mij ook wel voor mijn kop slaan toen ik in Leeds aankwam en Leeds volledig be antwoordde aan het beeld dat ik vooraf van Leeds had: een stad zoals Billy Bremner. Weliswaar geniet Jack Charlton (vanwege zijn carrière als Iers bondscoach) wereldwijd een grotere reputatie en streken na dien Eric Cantona en Jimmy 'Floyd' Hasselbaink meer pon den op en genieten vandaag 'local heroes'als Kewell, Bowy- er en Smith de status van film ster, Leeds is William (Billy) J. Bremner. De roodharige Schot, die 771 wedstrijden voor de club speel de, waaronder twee (verloren) Europa Cup-finales, en gang maker was van het 'grote' Leeds United, was op zijn best als het öf regende of stormde öfkoud was. Of alledrie tegelijk. Dat dééd het toen ik arriveerde: het regende, stormde en het was koud in Leeds. Steenkoud. De rest viel mee. Leeds won met 3-0 en als de scheidsrechter niet na anderhalf uur de af tocht had geblazen, zouden de Leeds-spelers hun pogingen nog 4-0 te maken tot nu heb ben voortgezet. Het was in één woord: fantds- tisch. Mocht u hiervoor nog geen bestemming weten raad ik u aan in uw volgend leve rug te keren als Leeds-sul ter en dan goede sier te n onder uw collega-fans n antwoord van Roy, ónze Makaay - gezegd na de u strijd waarin de Deportii -spits, corners en aftrapp meegeteld, zes keer aan a is geweest - op de vraag u van de wedstrijd vond: „1 Margarita.(In de Spaan riant op onze voetbaluitd king staat een spits dus m j 'eeneiland, maar op Islep-/ garita. Nooit geweten.) Pas na de wedstrijd valti pal vóór het stadion aan land Road een standbeeU Billy Bremner. io De vier jaar geleden op 54 :hi ge leeftijd overleden, toen si; niet meer rossige maar ki s e worden Schotse terriër, h zi een seizoenkaart gekregeiuc het leven. Na de dood. lip Gelukkig was het een wein i naar Billy's hart. De volg it i dag las ik onder de kop "I en Red Haired Tiger and Tin Blue Jaguar' in een lokalt ie dat ene Alan Bowden zijl i guar Sovereign 3.2 uit 19 r koop aanbiedt. Banden: i zi Prijs: 8900 pond (ongevet gi 33.000gidden). Tel. 0149ai, 818515. Bedenk wel datd de koopje is (op de mijlentel en staat pas 86.000 mijl en i k Bowden behoorde de aut jrti enige luxe die hij zich ooifrer oorloofde, Billy Bremner i ziji Op de vraag waarom hij M, Billy's Jaguar af wil, zei den in het artikel: „Het u r mijn vrouws boodschapt tootje, maar tegenwoordUvu shopt ze op het internet." K( Hei Frank Snoeks de

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 20