Uiteenlopend talent op Leiderdorps Songfestival §t Jeanne d'Ait viert feest in stil: Cocktail/Cultuur Kunst Pakkenparade bij opening van filiaal 'bank voor Leidse rijken' 'West Side Story' van het Rijnlands Lyceum staat als een huis Oudshoorn viert meervoudig feestje Wijn proeven in Huis ter Duin inei FOTO DICK HOCfmjj Fec Tal van bekende streekgenoten waren er getui gen van dat de Leidse makelaar Bob Ouds hoorn uit handen van NVM-bestuurder Henk i de Bruin het makelaarsstafje kreeg. Oudshoorn kreeg de onderscheiding omdat hij 25 jaar in het vak zit. Hij gaf er een bruisend feest voor in de Keukenhof en voegde daarvoor meteen nog twee redenen aan: hij is 40 jaar getrouwd met zijn Marjan en werd ook nog eens 65 jaar. On der de feestgangers waren de Leidse wethouder Alexander Pechtold, vice-president Arthur Borgart van de Haagse rechtbank, Harriëtte Verwey (chef de clinique bij cardiologie van het LUMC) en de notarissen Herman Teenstra en I Erna Kortlang. Op de foto staan van links naar rechts: Henk de Bruin en Marjan en Bob Ouds hoorn. FOTO CEES MENTINK 'PO'J, j voor de pauze is de 45-jarige Yvonne Workala die met veel zeggingskracht het religieuze nummer 'The name above all names' van Debby Boone zingt. Na de pauze zijn er drie jonge mei den met uitzonderlijk talent. De stem van Linda van der Reijden (12), die sa men met haar vader 'Wer Bisto' zingt van Twarres, heeft een uniek timbre. De jury moedigt haar aan haar stem verder te ontwikkelen. "Dan krijg je een persoonlijk stemgeluid. Zoals bij voorbeeld Alanis Morisette.' Emma Landsmeer is pas 13, maar de tekst van 'Michel' van Anouk is vol wassen. Emma zingt 'It's been long years since our kiss", maar het hindert niet. Haar jonge stem kent al veel diepte en ze drukt het juiste gevoel uit. Merrette Medman (15) zingt 'The Ro se' van Mc Broom. Het is een moeilijk lied, omdat de melodie beperkt is en zich steeds herhaalt. Maar Merette verkent de ruimte binnen de beperkin gen. Ze brengt variatie aan op een in getogen manier. Het is geen gemakkelijke beslissing voor de jury. Maar na twintig minuten beraad wint Merrette Medman de eer ste prijs binnen de categorie 'Ouder dan vijftien', John Zoet de tweede en Yvonne Workala de derde. De eerste prijs voor de jongeren gaat naar Emma Landsmeer. Tweede wordt Anne Zuure en derde Linda van der Reijden. Trots poseren de eerste prijswinnaars voor de fotograaf. Met blinkende be kers en een contract voor de opname van een cd. MAANDAG 9 APRIL 2001 Mannen in pakken. Het imago van het bankwereldje ten voeten uit. Links Aad van der Luit, daarnaast Peter Bunnig (voorzitter MKB Leiden), bankier Pierre Huurman, Jord Roemer, Sander Pardon (reclameman), Thijs van der Kevie en Frans Meijer. Deze foto heeft een wel heel hoog mannen-in-donkere- pakkengehalte. Het bankwe reldje is klaarblijkelijk nog altijd het domein van het 'sterke ge slacht'. Het gaat hier overigens niet om zomaar een bank, maar om de opening van een filiaal van Staalbankiers in on ze Leidse nationale trots, Na tuurhistorisch Museum Natu- ralis. Het gloednieuwe kantoor pand aan de Plantage was klaarblijkelijk niet groot genoeg om alle receptiegangers te her bergen. Naturalis-directeur Wim van der Weiden liep zichtbaar glunderend rond. Zonder een dikke portemonnee - grof gesteld een inkomen van twee ton per jaar - heeft het geen zin om bij die bank aan te kloppen. Of, zoals in het pers bericht staat: „De bank ontwik kelt in Leiden een nieuw con cept voor welgestelde en ver mogende particulieren." Hetgeen de Leidse regelneef Aad van der Luit (links op de foto, jawel, zomaar ook in pak!) deed schaterlachen: ,,Ze gaan er nog prat op ook. Ik hou daar wel van, als je zoiets durft te stellen. Deze bank voegt echt wat toe aan Leiden." Nu maar hopen dat de Leidse regio genoeg welgestelde inwo ners telt om het nieuwe filiaal te laten draaien? Op zich zijn alle genodigden tijdens de ope ningsreceptie natuurlijk ver dacht. Van der Luit als eerste. Deze echte Leidse volksjongen ook rijk genoeg? En wat te den ken van notaris Nico Cusell, Michel Verheij (bedrijfsverze- keringen), aannemer Boy van Dijk, Joke Bakker van Econo mische Zaken van de gemeente Leiden? Van Dijk trok zich in elk geval niets van de pakkenregen aan. Hij verscheen gewoon in werkkloffie op de receptie en ben wie ik ben en ik loop met m'n spijkerbroek. Ikj niet meer met een witte b rondlopen. Ik ben gewooi htt jongen van de straat." En Nico Cusell verklaart komst naar de receptie volgt: „Ik ben inderdaad W( rijk. Ik heb echte vrienden ye LEIDERDORP ESTHER BARFOOT De jury is streng en deelt soms stevige kritiek uit. 'Dit nummer is te hoog ge grepen voor je'. Of: 'Je zelfgeschreven tekst is een beetje saai'. Of: 'Je bent te veel geconcentreerd op wat je doet, in plaats van op wat je zingt'. Maar daar staan ook geweldige complimenten te genover. 'Ga vooral door met zingen en probeer René Froger van zijn troon te stoten'. Of zelfs: 'Je zou in een pro fessionele jeugdproductie kunnen meedoen'. Omdat er geen voorrondes worden gehouden voor het Songfestival Lei derdorp, zondagmiddag in de Muzen- hof, varieert het talent van de deelne mers aanzienlijk. De jury raakt hier door niet van de wijs, maar geeft haar mening open en eerlijk. Het songfestival is eigenlijk een soundmixshow. De deelnemers zingen live op de muziek van een cd of bege leid door een instrument. Ze dingen mee naar een eerste, tweede of derde prijs in de categorie 'Onder de vijftien' of 'Boven de vijftien'. De winnaars van de eerste prijs mogen een cd opnemen om hun talent te promoten. John Zoet verrast de zaal met zijn professionaliteit. Hij zingt 'My Way' van Frank Sinatra op een manier die zeer aan René Froger doet denken. Zijn donkere stem en niet te overdre ven vibrato's zijn prettig om te horen. De jury kan maar moeilijk geloven dat hij nog nooit zangles heeft gehad. De tweede verrassing is Anne Zuure. Kleine Anne Zuure is acht jaar oud, maar gaat gedegen te werk als het op optreden aankomt. Ze zingt 'Alleen' uit Otje van Annie M.G. Schmidt en heeft sproetenstippen op haar gezicht geverfd en zich als kostuum een tuin broek en pet aangemeten. Ook heeft ze een teddybeer bij zich als attribuut. Ze heeft een mooie zangstem en haar tekst is woord voor woord te verstaan. De jury adviseert haar te auditeren bij een jeugdmusical. Het laatste talent MUZIEK RECENSIE MAARTEN BAANDERS Voorstelling: 'West Side Story' door leer lingen en docenten van Het Rijnlands Ly ceum Oegstgeest. Gezien. 8/4. Nog te zien. 9/4 t/m 11/4 Rauwheid en romantiek: tussen deze twee uitersten speelt zich 'West Side Story' af, de beroem de musical van Leonard Bern stein. Deze veelzijdigheid stelt hoge eisen aan spelers en musi ci. Leerlingen en docenten van het Rijnlands Lyceum hebben het aangedurfd deze musical uit te voeren. Het is een schitte rende, meeslepende voorstel ling geworden. In een doeltreffende, heldere regie zien we de twee rivalise rende gangs tegenover elkaar staan in de straten van New York: de kleurige immigranten uit Puerto Rico (de Sharks) en de overwegend zwart geklede Amerikaanse Jets. Met veel ru moer en geweld stormen deze groepen het toneel op om te vechten. Vooral bij de Jets kun je zien dat er een stoere ge dragscode heerst om erbij te horen. Ze praten ruw en laten voortdurend zien wie de sterk ste is, waarbij ook één van de meisjes zich van een bijzonder krachtige kant laat zien. De Sharks kunnen ook vechtlustig uit de hoek komen, maar heb ben in hun kleurige kostuums ook iets zonnigs en romantisch. Heimwee naar het land van herkomst speelde veel van hen dan ook parten. In schelden en vechten deden Sharks en Jets niet voor elkaar onder en dat le verde heftige taferelen op, met veel gedwarrel van kleuren. Te midden van dit geweld bloeit de liefde op, maar daar rust geen zegen op: Tony van de Jets wordt verliefd op Maria, die tot de Sharks behoort. De scènes tussen deze twee (Luca Emma en Nienke Bruin) zijn zeer ontroerend. De dansavond waarop ze elkaar voor het eerst diep in de ogen kijken, is een hoogtepunt. De muziek tintelt en je voelt de spanning onder alle andere Sharks en Jets om hen heen. Het beroemde num mer 'Maria' wordt mooi drome rig gezongen door Tony. Je ziet aan zijn blik dat hij helemaal weg van haar is. Maria's stem is van een stralende kracht als ze zingt 'It all began tonight'. Het contrast tussen hun in tieme scènes en de spanning van de omgeving wordt ver hoogd door het sterke spel van de gangleden, vooral Anita (Da nielle Cohen) en Maria's broer I 197 r de Bernardo (Ras Scherjo Iheic hun best doen de relatii lat w hinderen. Het loopt slee leus het is een grote prestatii ikrijj deelnemers het publiek Wa eind van de dramatise ritzf knoping in hun ban v d( houden. de v Groot is het aandeel \.nz orkest. Ook de muziek i ien w tersten, van zoete romJ melodieën tot felle, s Ina sche passages. Het koifli aan maal met glans en energ De winnaars Merrette Medman en Emma Landsmeer. De jongste wordt ge flankeerd door broer Matthijs, die haar bege leidt op gi taar. «den redactie: Miep Smitsloo-De Graaft en Paul de Tombe telefoon: 071-535 64 84. en Mare Borsboom de RON FAVIER Voorjaarsconcert St. Jeanne d'Arc Noordwijkerhouto.l v Erik Waerts. Ge zien: 7/4 De Schelft, Noordwijkerhout Als orkestdirigent moet je van hoge huize komen, wil koordi rigent Sander van Marion het dirigeerstokje uit handen ge ven. Kennelijk geniet Erik Waerts dat vertrouwen. Als ware hij een echte Scratch-di- rigent gaat Waerts in het laat ste nummer, '24 rozen' van Toon Hermans, aan de haal met zowel het koor Jubilate uit Katwijk, het harmonieor kest als het publiek. Dat relaxte sfeertje is teke nend voor de gehele avond in De Schelft. St. Jeanne d'Arc bestaat 80 jaar en mag zich in een grote schare enthousiaste supporters verheugen. Met 3.800 donateurs op 5.100 huishoudens in Noordwijker- hout is St. Jeanne d'Arc onge twijfeld de muziekverening met de grootste aanhang in de regio. Niet verwonderlijk ook dat de zaal tot op de laatste plaats bezet is. Liefst 1.600 muziekliefhebbers zijn op het jubileumconcert afgekomen. Zo'n vol huis schept meteen ook verwachtingen. Maar het programma staat als een huis. In rap tempo passeren zowel harmonie, drumfanfare, slag werkgroep, majorettes, pomp- omgirls, het gastkoor Jubiliate en de solisten Suzan Jonkers Het is ondoenlijk on hoogtepunt in het progr lem aan te geven; simpelwe heii dat het hele programm clti aaneenschakeling van h g v< punten is. Als je dan toch een moet noemen, schiet Saigon' eruit waarin de solisten Suzan Jonke Mare Borsboom schil Opvallend is wel dat zoi Jubilate als bij de solist orkest de gasten alle mi ruimte geeft. Nergens stemt het orkest in de \i slaagde muzikale mixei (B[ de bekende 'Exodusson Ernest Gold en Pat Boon zeker niet onvermeld Hier exelleren koor en in een heel mooi arrangj^ van Johan de Meij. zege 1 Vla Is een optreden van d werkgroep in een concei ee] een noodzakelijk kvva Noordwijkerhout lateijj^ slagwerkers in 'Guardia [et gel' en 'Indian Drum Ca! naa' dat slagwerk topsport i ncje het zweet op het voo worden twee lastige sla ette' nummers neergezet, d jtajj lust voor zowel het oog |ucjj oor zijn. r ac kortom, een prachti t0|ai afwisselende verenigin voo sentatie, mede vanwegner perfecte lichtregie van f der Visser. Dat het geheel ste drie uur - zonder pauzens neemt, lijkt het pL Sl Del het volstrekt niet te deren. Zo'n vierhonderd horecaffers stroom den vorige week het Noordwijkse Huis ter Duin binnen. De Leidse wijnhande laar Ron Sanders hield er een proeverij waarbij de Sancerres, Pouilly Fumé's en Bordeaux rijkelijk worden geschonken. De echte volhouders schoven na het keu ren nog aan voor een diner, dat werd ver zorgd door een sterrenteam met Marcel van der Kleijn (Calla's, Den Haag), Her man den Blijker (De Engel, Rotterdam) en Marcel van Lier (Latour, Noordwijk). Uit de Leidse regio waren restaurants als De Beukenhof, La Cloche, De Gouvernan te, De Jonge Koekop, In den Houtkamp en Villa Rozenrust vertegenwoordigd. FOTO HENK BOUWMAN

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18