■it Geloof &c Samenleving 'Kijkmam, ze hebben bitterballen!' 'Profetie over wereldramp heel serieus nemen' PREMIEJAGERS GEZOCHT Sluit nu zo'n voordelige iNWB Bromfietsverzekering! VANDAAG Spaanse clerus overweegt excommunicatie ET A-leden Snelle daling van aantt" gebruikers kerktelefocjl Alpha-cursus zelfstand Hagada werelderfgoed ffi MAANDAG 9 APRIL 2001 I Vandaag 103 jaar geleden, op 9 april 1898, werd j de raadselachtige Duitse vrouw Therese Neu mann geboren. Op 20-jarige leeftijd werd zij blind I en raakte verlamd. Drie jaar later kreeg ze haar zicht terug en weer twee jaar daarna genas ook haar verlam ming. Vanaf 1926 kreeg ze stigmata, ofte wel wonden en bloe dingen op de plaatsen waar Jezus Christus ze naar verluidt, gehad moet hebben voor en tijdens de kruisiging. Gestigmati seerde mensen zijn doorgaans diepgelovig en krijgen de won den en bloedingen spontaan. Neumann kreeg visioenen over de lijdende Christus, nam zeer weinig slaap en voedsel en zou ook nog paranormaal begaafd zijn geweest. Ze stierf in 1962. De heilige van 9 april, Wadtrudis (600-688), stichtte een kloos ter bij Mons (Frankrijk) waarin ze zelf leefde en stierf. Haar va der, moeder, zus, echtgenoot en vier kinderen zijn allemaal heilig verklaard. Bezinningsweek jongeren en studenten leiden Christelijke jongeren en studenten komen in deze be zinningsweek elke ochtend en avond samen op Rapenburg 100 in Leiden, 's Morgensvroeg van 07.45 tot 8.30 uur voor een morgengebed en 's avonds van 18.00 tot 20.00 uur voor een avondgebed en een warme maaltijd. De begeleiding is in han den van Karin van den Broeke en Henk Schouten. Prijs voor beste 'vluchtelingenpoliticus' utrecht De Raad van Kerken looft een prijs uit voor de politi cus die het meest zijn nek voor vluchtelingen heeft uitgestoken. Ook voor vrijwilligers die in hun werk voor vluchtelingen uit blinken, is er een eerbewijs. De prijzen worden 8 september uit gereikt tijdens de slotdag van de campagne van de Raad van Kérken voor een humaner vluchtelingenbeleid. Dat meldt Dia- konia, het tijdschrift voor missionair en diaconaal werk van de Samen-op-Wegkerken. De beloning voor de 'vluchtelingenpoli ticus van het jaar' is slechts de eer. De meest verdienstelijke vrij williger krijgt een 'diner voor twee.plus twee'. De winnaar mag drie persoonlijke gasten meenemen, onder wie twee vluchtelin gen. Ook voor de meest effectieve manier om asielzoekers aan een status te helpen, zijn prijzen beschikbaar. Het gaat om 1000,500 of 250 gulden. Steen predikant Leiden ingemetseld leiden Niemand kan er nog omheen wie er sinds kort aan de Cabralstraat 13 in het Leidse Morskwartier woont De gevel steen met een predikant op de kansel laat er geen misverstand over bestaan; hier woont een predikant en wel dominee F. Rooze van de SoW-gemeente in het Morskwartier. De gevel steen is vervaardigd door zijn vrouw M. Rooze en reist al jaren met het echtpaar mee van standplaats naar standplaats. Voor zitter M. Boelee van de kerkenraad heeft van het inmetselen, vrijdagavond, een klein feestje gemaakt 'met het idee dat het huis van de dominee zo toch een beetje pastorie wordt'. „Wij hopen dat dominee Rooze nog lang op deze plek mag blijven." foto mark lamers madrid* ap Spaanse bisschoppen hebben voorgesteld om leden van de Baskische afscheidingsbewe ging ETA uit de kerk te zetten. Dat meldde gisteren de krant El Mundo. Het voorstel wordt op 24 april besproken door de Spaanse Bisschoppenconferentie. Als de 85 Spaanse bisschoppen het voorstel overnemen, krijgen ETA-leden geen sacramenten Duizenden naar Israël-dag in Katwijk aan Zee ~W\ katwijk aan zee ilse keuenhof De regen valt met bakken uit de hemel. Geen goede start aan het begin van een Israëldag in Katwijk aan Zee. De kinderen trekken zich er niets van aan. Even na half elf zaterdagmor gen worden zo'n driehonderd ballonnen losgelaten. Katwijk aan Zee is officieel voor één dagje Sion aan Zee. Uit het kerkelijk centrum aan de Voorstraat klinkt jiddische muziek. Binnenlopend komen de falafelgeuren je tegemoet. De gemiddelde Katwijker is het buitenlandse gerecht niet ge woon. „Kijk mam, ze hebben bitterballen!", roept iemand. Tijdens de Israëldag willen zestig vrijwilligers zoveel moge lijk geld ophalen voor joodse weeskinderen in de Oekraïne. Deze kinderen krijgen de kans naar Israël te emigreren. Voor zitter Nooteboom van het orga niserend comité: „Per kind is duizend gulden nodig. Het grootste deel van dit bedrag wordt besteed aan het opbou wen van een nieuw bestaan. Van het resterende deel wordt de situatie van de achterblijvers in de weeshuizen verbeterd." Burgemeester E. Olmert van Jeruzalem richt via een video boodschap nog een woordje aan de Katwijkse vrienden van Israël: „Jullie steun is een inspi ratie voor de mensen van Jeru zalem. Ik wens jullie allemaal, en speciaal de kinderen, een fij ne dag." Burgemeester Van Wouwe van Katwijk is wel lichamelijk aanwezig. Hij waarschuwt zijn 'broeders en zusters' voor de valkuilen van de welvaart. „We zijn erg bevoorrecht maar gaan daar helaas niet altijd even goed mee om." Zaterdag komt de welvaart echter goed van pas. De vis kraam met Hollandse Nieuwe en de banketkraam met pud- amersfoort cpd Het aantal kerktelefoonaanslui tingen is al met een kwart tot zo'n 75.000 gedaald sinds KPN Telecom de tarieven ervoor fors heeft verhoogd. De Landelijke Organisatie Kerktelefoon (LOK), die zaterdag in Amersfoort ver gaderde, vreest dat voor de zo mer het aantal aansluitingen voor mensen die niet meer in de kerk kunnen komen zakt naar 40.000. Kabel en internet zijn goede alternatieven voor de kerktele foon via KPN, maar er is nog geen overeenstemming over ge bruik en tarieven van die me dia. De LOK en de Commissie Interkerkelijk overleg Over heidszaken (CIO) zijn in overleg met het ministerie van verkeer en waterstaat om een oplossing te vinden voor de impasse. „De kabelexploitanten zijn niet op één lijn te krijgen", al dus LOK-voorzitter H. van Til burg uit Vianen. Een werkgroep Nog geen overeenstemming over altematr' de van LOK presenteerde een technische oplossi 7Qe kerktelefoon via intern j het ontbreken van ru internetproviders is een probleem. Van Tilburg waaraj J kerken voor de onzekef de internetbranche. „Kfcpc de verliezen bij UPC. Iirjcee in internetaanbieders bdat sico. Ze zijn zomaar failje b voorzitter denkt dat e Var nog een half jaar overh»n d voor er een oplossing z^r' a Is er eenmaal een lajtra pelig systeem, dan zal kdw tal aansluitingen sm^or groeien, verwacht Vanjakf Kerktelefoon via inteokk door LOK becijferd opbin den per maand. Bij Kfrak com ging het bedrag t\ naar 36 gulden, maar grote aantal mutaties in sluitingen en het enl van 250 gulden houdtj,. gulden aan als maandbf Sen amersfoort anp dingbroodjes zijn om 14.00 uur al door hun waar heen. De op brengst van de gehele markt is dan ook hoog; 45.000 gulden. Weer 45 Oekraïense zieltjes ge red. In het kerkelijk centrum staat zaterdag ook een informatie stand van Christenen voor Isra el. Een folder roept op tot steunbetuiging voor een on deelbaar Jeruzalem. Wie de fol der ondertekent, verklaart zich solidair met Olmert die pleit voor Jeruzalem als de ondeel bare, eeuwige hoofdstad van Is raël. De ondertekenaar van deze verklaring zegt het eveneens eens te zijn met de afwijzing van Arabische of internationale aanspraken op de stad. Ruim tweehonderd (215) van de ge schatte vierduizend bezoekers van de Israëldag in Katwijk te kenen de verklaring. In totaal hebben 100.000 mensen de ver klaring, die uiteindelijk aan Ol mert worden overhandigd, on dertekend. Het gaat zaterdag echter vooral om de weeskinderen. Nooteboom: „Joodse kinderen in de Oekraïne verkeren in hele moeilijke omstandigheden. Ze mogen hun geloof niet vrijelijk uitvoeren en het antisemitisme steekt steeds vaker de kop op. Israël is ook niet echt een veilig gebied maar het is wel hun thuisland." Oecumenische leergang via aparte stichifn anci dan vierhonderd pla^)C Nederland volgen. Directeur D. Looijeil IZB noemt de Alphl 'een nieuwe, niet-verpl vorm van evangelisï vooral op de ontmoel christenen met niet-cl is gericht. „Uit de pof van de Alpha-cursus 1 mensen behoefte heq ontmoeting met elkaai Kerken en parochie! lerlei gezindten makel Looijen gebruik van d Dominee N. Goedhal noemd tot voorzitter! stichting. Hij is actief I kant van de Samen-O j meente in Kudelstaart.l De succesvolle Alpha-cursus, een laagdrempelige kennisma king met het christelijk geloof, staat sinds deze week op eigen benen. Door de toegenomen belangstelling is de cursus in een aparte stichting onderge bracht. De Alpha-cursus, ontwikkeld door een anglicaanse priester in Londen, werd in 1996 in Neder land geïntroduceerd door de Hervormde Bond voor Inwen dige Zending (IZB), de Evange lische Alliantie en Youth for Christ. Inmiddels kunnen be langstellenden de cursus van tien bijeenkomsten op meer Tit us Brandsma Stichting: Tweederde wereldbevolking sterft voorburg anp meer. Ook kunnen ze een ker kelijke begrafenis vergeten. De laatste excommunicatie in Spanje dateert van 1950. De Spaanse regering en pers hebben de laatste jaren scherpe kritiek geuit op de rooms-ka- tholieke kerk, omdat die de ETA niet duidelijk genoeg zou heb ben afgewezen. Aartsbisschop van Madrid, A.M. Rouco Varela, zei tegen El Mundo dat er ge gronde reden is om ETA-leden te excommuniceren. „De voorzeggingen over een wereldramp van drie dagen duisternis moeten we heel seri eus nemen", zegt voorzitter J. Leechburch Auwers van de be houdende rooms-katholieke Ti tus Brandsma Stichting, ge noemd naar de RK priester die in 1942 in het Duitse concen tratiekamp Dachau het leven liet. Volgens Leechburch Au wers komt de ramp over de we reld voor al het vele kwaad in deze tijd. Tweederde tot driekwart van de mensheid zal omkomen. „Denk niet dat ik daarover leedvermaak heb", zegt hij. Na lang aarzelen en bidden heeft hij besloten om in het blad De brandende lamp van zijn stichting aandacht te schenken aan de profetieën om de mensheid te waarschuwen. Leechburch Auwers verwijst vooral naar de voorspelling van de zieneres Anna Henle uit het Zwitserse Allstetten (Allgau). Volgens de profetes 'tikt de vinger Gods tegen de wereld bol'. In een boodschap, die ze zegt van Christus te hebben ge kregen, wordt een wereldramp van drie dagen duisternis voor speld. „Het zal plotseling nacht worden en de aarde zal sidde ren en beven als nooit tevo ren." Henle is bij lange na niet de enige die deze voorspelling heeft gedaan, zegt Leechburch Auwers. De mogelijkheid dat er een meteoreninslag op de aar de plaatsvindt, is volgens hem heel reëel. „Er wordt heel exact voorspeld dat zo'n gigantische inslag zal plaatsvinden in onze tijd, in elk geval nog deze eeuw, misschien zelfs nog dit decen nium." Kern van de zaak is dat de mensen door de voorspellingen en waarschuwingen tot inkeer komen en anders gaan leven. God geeft soms voorspellingen louter als waarschuwing. Als echter de mensheid niet tot in keer komt, dan zal Maria 'de straffende hand van haar Zoon niet langer kunnen tegenhou den', zoals zij dat herhaaldelijk zegt, schrijft Leechburch Au wers. Wie boete doet en in overeenstemming met de Tien Geboden leeft, hoeft volgens hem niets te vrezen. Leechburch Auwers schat dat er ongeveer tweeduizend boe ken en artikelen over profetieën zijn verschenen. Hij verwijst naar twee recente Duitse publi caties van Karl von Lichtenfels, waarvan de titels vertaald lui den: 'Lexicon van het overleven - Het survivalhandboek voor crisistijden' en 'Lexicon van voorzeggingen - Een analyse van 350 profetieën van de oud heid tot heden'. Sarajevo Een kopie van een bladzijde uit een ruim zeshonderd jaar oude hagada uit Sarajevo (Bosnië- Hercegovina). De wereldorganisatie Unesco over weegt dit antieke joodse verhalenboek, waarin het joodse paasfeest (Pesach) centraal staat, te beschou wen als werelderfgoed. Experts hebben vorige week het onderzoek naar het origineel in een bankkluis in- Sarajevo afgerond en zijn overtuigd van de' culturele waarde van het boek. In de hagad tekst van de traditionele voordracht in jood nen, die met Pesach wordt uitgesproken. D herinneren elkaar tijdens dit feest aan de UI van Egypte. WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Vooral maandag erg wisselvallig met wol ken en regen of sneeuw. Dinsdag iets droger, maar ook kouder. Maxima dins dag tussen -2 graden en plus 8 graden. Zweden: Veel bewolking en veel winterse buien. Maximumtemperatuur rond 0 graden in het noorden, lokaal 13 graden in het zui den. Finland: Veel bewolking en talrijke winterse bui en. Dinsdag iets droger. Maximumtem peratuur van iets boven nul in het noor den tot 11 graden bij Helsinki, dinsdag iets lager. Denemarken: Maandag meest droog en geregeld zon. Dinsdag bewolkt en regenachtig. Mid- dagtemperatuur ongeveer 10 graden. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen. In Schotland kans op een winterse bui. Maxima ongeveer 11 graden. België en Luxemburg: Bewolkt en regenachtig. Middagtempe- ratuur rond 12 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen of motregen. Maxima ongeveer 14 gra den. Zuid-Frankrijk: Maandag zonnige perioden en meest droog. Dinsdag meer bewolking en kans op een paar buien. Vrij veel wind, in het zuidoosten eerst een onstuimige Mistral. Maximumtemperatuur rond 17 graden. Spanje: Perioden met zon en droog, maar in het noorden kans op wolkenvelden en een lokale bui. Maxima in het zuiden 25 tot 30 graden, in het noorden 17 tot 23 gra den. Portugal: Flinke perioden met zon en droog. Mid- dagtemperatuur van 21 graden in het noordwesten tot 25 in de Algarve, tegen de 30 graden langs de Zuid-Spaanse grens. Mallorca, Ibiza, Menorca: Veel zon en droog. Afnemende wind. Middagtemperatuur tegen de 20 graden. Marokko: Zonnig en droog. Bij zee mogelijk mist flarden. Middagtemperatuur boven de 25 graden. Tunesië: Geregeld zon, maar maandag eerst nog kans op buien. Afnemende noordelijke wind. Maxima rond de 20 graden. Madeira: Flinke perioden met zon en droog. Mid dagtemperatuur omstreeks 19 graden. Canarische Eilanden: Zonnig en droog. Aan de noordkant van de eilanden ook wolkenvelden. Vaak een stevige wind. Maxima rond 25 graden. Duitsland: Kom langs: 4a Surf naar: I bij de ANWB l/^w www.anwb.nl ANVÜ& Maandag geregeld zon en op de meeste plaatsen droog. Dinsdag bewolking en af en toe regen. Middagtemperatuur onge veer 12 graden. Oostenrijk: Half tot zwaar bewolkt en af en toe re gen, ook kans op onweer. Grens van de sneeuwval rond 1300 meter. Zwitserland: Wolkenvelden, ook wat zon. Vooral dins dag regen, maar in het zuiden veel beter. Middagtemperatuur ongeveer 14 graden, in het zuiden plaatselijk 20 graden. Polen: Maandag naar het oosten wegtrekkende regen. Dinsdag geregeld zon en meest droog. Middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Tsjechië en Slowakije: Vrij veel bewolking en van tijd tot tijd re gen. Maandagmiddag en dinsdagoch tend iets droger en wat zon. Middagtem peratuur ongeveer 13 graden. Hongarije: Bewolkt en een paar pittige regen- en onweersbuien. Dinsdag ook enkele brede opklaringen. Middagtemperatuur stij gend naar 14 tot 19 graden. Italië: Perioden met zon en meest droog. Maan dag in het zuiden nog buiig. Middagtem peratuur meest tussen 15 en 20 graden. Corsica en Sardinië: Meest droog en perioden met zon. Mid dagtemperatuur ongeveer 18 graden. Griekenland en Kreta: Vooral maandag forse regen- en onweers buien, met kans op wateroverlast. Later veel wind. Middagtemperatuur rond 20 graden. Malta: Eerst enkele buien met kans op onweer. Dinsdag veel droger en geregeld zon. Maxima rond 18 graden. Turkije en Cyprus: Van het westen uit pittige buien met on weer en al. Maxima rond de 23 graden. DINSDAG 10 APRIL 2001 Zon- en maanstanden Zon op 06.54 Zon onder 20.27 Maan op 23.30 Maan onder08.20 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 05.59 18.19 5.32 17.52 Laag 01.36-14 10 1.17 «13 51 Weerrapporten 09/04,05.00 u station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam zwaarbew z3 9 4 0.1 De 8ilt zwaar bew. z2 10 4 0.0 Deelen z2 12 V 0.3 Eelde licht bew z2 11 1 0.7 Eindhoven zwaar bew. z2 12 4 00 Den Helder zwaar bew. zï 9 1 00 Rotterdam zwaarbew z3 0.0 Twente zwaar bew z2 12 0 0.2 Vlissingen zwaar bew. z 4 9 6 0.4 Maastricht zwaar bew. zw3 12 5 0.2 Aberdeen zwaar bew. z3 11 3 0.0 Athene half bew. o2 19 11 0.0 Barcelona zwaar bew. n2 9 00 Berlijn half bew. w4 14 7 0.0 Boedapest zwaar bew nw2 16 11 6.3 Bordeaux zwaar bew. z 2 14 9 30 Brussel zwaarbew z 3 10 5 0.0 Cyprus onbewolkt wl 22 12 0.0 Dublin z2 8 1 110 Frankfurt zwaar bew. zw2 15 4 00 Genève zwaar bew zl 11 4 1.3 Helsinki regen z3 13 3 0.1 Innsbruck zwaar bew. ver. 2 8 2 50 Istanbul onbewolkt ws.O 22 9 0.0 Klagenfurt licht bew ver. 2 10 5 10.0 Kopenhagen half bew w3 10 5 0.0 Las Palmas onbewolkt n3 23 18 0.0 Lissabon onbewolkt n3 20 10 0.0 Locarno onbewolkt no 2 19 1 0.0 Londen zwaar bew. wl 13 4 10.0 Luxemburg half bew. wl 12 2 0.6 Madrid licht bew. no 1 18 5 0.0 Malaga onbewolkt nw2 23 14 0.0 Mallorca half bew. o2 21 15 0.0 Malta zwaar bew. w6 15 0.0 Moskou onbewolkt w.s.0 12 3 00 München 0.0 Nice onbewolkt nw3 17 11 0.0 Oslo zwaar bew w.s.0 7 4 2.0 Parijs regen zw4 12 8 1.8 Praag zwaar bew. nw3 6 5 13.0 Rome licht bew. nl 17 9 0.0 Split half bew nw2 16 11 08 Stockholm zwaarbew. zw5 6 2 00 L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) ïdt bewolkt onweer V warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen hagel L lagedruk mist windrichting H hogedruk zonnig 19 temperatuur luchtdruk in 1000 hect0 pascal KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE e-mail: abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, L.F. Klein Schiphorst (adjunct) H. Schneider (adjunct) PUBUC RELATIONS W.H.C.M. Steverink 071-5356 356 REDACTIE A Maandag, chef eindredactie algemeen T. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chefredactie Duin- en Bollenstreek W.F Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: www.leidschdagblad.nl TELEFAX Advertenties: 071-5323 508 «21 Familieberichten 023-5317lte\ 023-5320 216 Jon Redactie: 071- 5321 921 mi Hoofdredactie: 071-5315 92'1111 ADVERTENTIES Qs v Maandag t/m vrijdag van 8.30fiest 071-5356 230 jets RUBRIEKSADVERTENtsjs Maandag t/m vrijdag van 8.301* 071- 5143 545 ,mE| ABONNEMENTEN: (071-5Üer 1 bij vooruitbetaling: k al: per maand (acceptgiro) r;he per kwartaal (acceptgiro) per half jaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Pe' Abonnees die ons een machtiging «005 het automatisch afschrijven van bfyn? abonnements- geld, ontvangen tgjer betaling. L VERZENDING PER P0J Z1J Voor abonnementen die per post ani worden verzonden geldt een toeslfgev aan portokosten per verschijndag. LEIDSCH DAGBLAD OP CASSl"" Voor mensen die moeilijk lezen,! hebben of blind zijn (of een aniMfele leeshandicap hebben), is een saffoed van het regionale nieuws uit hetL - Dagblad op geluidscassette besff informatie 0486-486486 0ed (Centrum voor Gesproken Lectufnse jbtv Auteursrechten voorbeh^r|j_ Dagbladuitgeverij Daif al c te si won K N H U I Warschau regen n3 19 9 0.0 New Orleans hall bew z4 28 22 0.0 V/enen regen nw5 8 6 12.0 New York zwaar bew. no 3 7 6 4.0 Zürich zwaar bew. w2 11 0 7.0 Tel Aviv licht bew. zo2 22 15 1.2 Bangkok licht bew. zo 2 37 27 0.0 Tokyo zwaar bew. n 2 21 14 00 Buenos Aires licht bew o3 25 19 0 3 Toronto onbewolkt nw5 25 6 0.0 Casablanca licht bew. ws.O 19 13 00 Tunis licht bew. w6 20 12 5.1 Johannesburg licht bew. n2 16 13 3.0 Vancouver licht bew. zw3 11 2 0.0 Los Angeles licht bew. w5 14 8 0.0 pik mor jnw gall 00-17.00 u. (uitgezondefvar ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111 op j lent lolg Christenen v De Israëlmarkt zaterdag in het kerkelijk centrum in Katwijk aan Zee werd door ongeveer vierduizend mensen bezocht. Bij de stand van Christenen voor Israël tekenden 215 mensen een verklaring voor een ondeelbaar Jeruzalem. foto eric taal

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 10