Bonden ruziën over spoorstaking li Leiden wil annexatie van Valkenburg doorzetten GRATIS LEIDSCH DAGBLAD ^5PE LEEUW dé makelaar van de regio Leiderdorp sluit deel van schilderszaak Zorreguieta terughoudend over moorden tijdens bewind-Videla VANDAAG in deze krant circa 220 VACATURES 23 Puzzelen voor Jongeren Op Kamp Halve finale lonkt voor Nederland IMMO Bommelders ROC gepakt 2 WEKEN -I -|RDAG 7 APRIL 2001 soverheid ^alt toch liurproductie i boeren iter overleden verkeersongeval -jarig jongetje uit Noord- •rhout is gisteravond in jeids Universitair Medisch nun overleden aan de ge- jn van een ongeval in zijn ïplaats. Het slachtoffertje tegen het eind van de lag bij de ouderlijke wo- overreden door een ach- {rijdende bestelauto. De jurder, een 19-jarige Bgenoot, zag het fietsende over het hoofd. Nadat (lancepersoneel en me ikers van de traumaheli- er ter plaatse eerste hulp ien verleend, werd de jon- overgebracht naar het jnhuis. jlG in beroep en uitspraak ME olland Media Groep gaat in beroep tegen de uit- k van de president van :htbank dat het de merk- ME niet mag voeren, edrijf wilde deze gebrui- ls nieuwe naam voor Ve- a. Na de uitspraak werd station omgedoopt in - the movement. Dit o, aldus HMG vrijdag, cort geding was aange- nen door kledingmerk )e rechter in Utrecht con- erde op 23 maart dat de en WE en ME teveel het- klinken, waardoor ver- ng zou kunnen ontstaan. arnemer in im-Volendam Volendam krijgt zeker rhalf jaar een waarne- burgemeester. Dat heeft rovincie Noord-Holland ig bekendgemaakt. Van- de bijzondere situatie in emeente door de café- wordt de burgemees- icature pas na de ge- teraadsverkiezingen in opengesteld. De huidige meester F. IJsselmuiden te vorige week bekend Ij na de raadsvergadering 12 april terugtreedt. De van de waarnemer naar verwachting op 13 bekend gemaakt. NDAAG 56 PAGINA'S nland3 n31 nland5 ur en Kunst23 sport27 Dmie7,8 ifen Samenleving14 ek van de Dag2 Media40 13,15,17,19,21 35,37,39 ■sieprogramma's32,33 [pme29 II14,40 Bel STEM. dé organisatie-adviseur voor het MKB: 071-5899775 S'T'E M comciun/cii/e/argar/iil/E www.stemadviseurs.nl Binnenkort 2e vestiging in de Bollenstreek Zie de hulzenadvertentie In deze krant VALKENBURG ROB ONDERWATER Leiden en Valkenburg moeten in elk geval worden samengevoegd. Dat heeft de Leidse wethouder Hillebrand gezegd in een vertrou welijke bijeenkomst van het Samenwerkingsverband Leidse Regio (SLR). Leiden wil nadrukkelijk alleen de regie voeren over het ver eiste woningbouwprogramma. Vliegkamp Valkenburg, genoemd als woningbouwlocatie, is daarvoor volgens Hillebrand uitermate geschikt. Valkenburg is woedend over de handelwijze van Leiden en heeft inmiddels een 'protestbrief gestuurd naar de provincie, gemeente Leiden en de gemeenten binnen de SLR en het Samen werkingsverband Duin- en Bollenstreek. Tijdens de besloten bijeenkomst in het Leidse stadhuis heeft Hillebrand benadrukt dat Leiden de bestuurskracht mist om de komende twintig jaar een gezonde ontwikkeling door te maken. De gemeente hunkert naar schaalvergroting om een grootscheep se binnenstedelijke herstructurering succesvol af te ronden. De vorming van 'Rijnstad' vindt Leiden nog steeds het beste plan, maar voor dat idee is geen draagvlak. Alle gemeenten in de Duin en Bollenstreek veegden het plan van tafel. Nu Warmond zich heeft gemeld om als deelgemeente van Lei den te fungeren, vindt Hillebrand het een goed plan om Valken burg bij zijn gemeente te trekken. Hillebrand wil dat de provincie op de kortst mogelijke termijn het initiatief neemt tot het voeren van de gesprekken met Warmond en Valkenburg over de bestuur lijke toekomst. De wethouder zou het liefst zien dat er binnen twee jaar een afrondende besluitvorming is bereikt omdat hij anders bang is voor ongecontroleerde verstedelijking. Hillebrand in zijn toespraak: „Als centrumgemeente willen wij onze verantwoorde lijkheid graag dragen, maar dat is binnen de huidige grenzen on mogelijk.'' Leiden vindt het onaanvaardbaar dat zich in de buurt grote gemeenten vormen, omdat de stad daarmee zijn centrumpo sitie verliest. Op de vergadering bespraken de SLR-gemeenten hun bestuur lijke positie. Dat gebeurde op verzoek van commissaris van de ko ningin Franssen. Eerder op de dag was Franssen aanwezig in Kat wijk, om het standpunt van de afgevaardigden van de SDB-ge- meenten aan te horen. Valkenburg heeft al eerder laten weten dat Katwijk en Rijnsburg de gemeenten zijn, waarmee het Rijndorp eventueel wil samen smelten. De drie werken op allerlei gebieden al samen. Het college van Valkenburg stelt in de protestbrief dat kennelijk het nog im mer sterk levende verlangen van Leiden naar brute annexatie van omliggende gemeenten onaanvaardbaar is. „Een dergelijke uit spraak namens de gemeente Leiden brengt het broze, hernieuwde begin van samenspraak duidelijk in gevaar." Het college van Valkenburg gaat de gemeenteraad vragen zich over de gevolgen van dit standpunt te beraden. Maandag tijdens de commissie Inwonerszaken wordt de kwestie aan de orde ge steld. Nu nog met 6 vestigingen: OPGERICHT 1 MAART 1860 LEIDERDORP ERIC WENT Leiderdorp heeft de bovenver dieping van Van der Gugten Schilders op industrieterrein De Baanderij met een ketting afge sloten. Die beslissing is geno men omdat de ondernemer on danks herhaalde waarschuwin gen weigert te stoppen met de illegale verkoop van verf en be hang. De kwestie loopt al vanaf 1997. De gemeente gaat ervan uit dat Van der Gugten zich be zighoudt met detailhandel en dat mag alleen maar onder be paalde voorwaarden. Het be drijf weigert echter informatie te verschaffen waarmee het zou kunnen aantonen dat het zich wèl aan die regels houdt. De ge meente heeft het schildersbe drijf daarom begin maart een ultimatum gesteld: de verkoop van verf en behang op de bo venverdieping moet uiterlijk binnen vier weken gestaakt worden, anders gaat de boel op slot. Dat laatste is nu gebeurd. Volgens een woordvoerder van de gemeente blijft de ket ting voorlopig op de trap naar de bovenverdieping hangen. Tot die tijd is alleen de balie op de begane grond open. „We hebben de afgelopen vier we ken geen contact meer met het bedrijf gehad, dus rest ons geen andere keuze. Wel heeft Van der Gugten inmiddels een be zwaarschrift ingediend, maar dat moet nog behandeld wor den." Van der Gugten wil niet op de afsluiting reageren. Jan Siemerink in zijn partij tegen Kiefer. foto anp joussaint kluiters triomf van het Nederlands team op Duitsland. „Met zijn allen willen we drie punten. Dit jaar moeten we de kans pakken op de halve finale van de Davis- cup. Voor de oudere spelers in het team is het de laatste kans waarschijnlijk." Raemon Sluiter denderde als een sneltrein over David Prino- sil, de invaller voor de gebles seerde kopman Tommy Haas, heen: 6-1 6-3 7-6 (tiebreak 7-3). „Treinen rijden niet vandaag, daar word ik niet graag mee vergeleken", grapte Sluiter. Jorge Zorreguieta, de aanstaan de schoonvader van prins Wil lem-Alexander, heeft in een ge sprek met RTL Nieuws een slag om de arm gehouden over de tienduizenden moorden die tij dens het regime van Videla in Argentinië zijn gepleegd. Hij zei 'de martelingen, ontvoeringen en moorden van personen te verwerpen die kunnen zijn ge pleegd' en dat hij 'groot verdriet voelt over de excessen die zou den zijn gepleegd'. In de verklaring die Zorre guieta schreef bij het onderzoek van prof. Baud naar het optre den van het militaire bewind, drukte de vader van Maxima zich stelliger uit. Daarin erken de hij onomwonden dat men senrechtenschendingen heb ben plaatsgevonden. Het is de eerste keer dat Zorreguieta te gen Nederlandse media iets heeft willen zeggen. Prof. Baud zei gisteravond bij het RTL-programma Barend en Van Dorp niet te geloven dat niemand Zorreguieta onder druk heeft gezet om af te zien van zijn aanwezigheid bij het voorgenomen huwelijk van kroonprins Willem-Alexander en Maxima. Baud: „De man wil en kan niet erkennen dat er door de junta fouten zijn ge maakt." U vindt de baan die bij u past in Voor Bozzio is drummen een vorm van meditatie De gaande en komende baas vatide landmacht Gerard Spong: 'Ikheb geen bezoedeld geweten' Magie van Staatsloterij overleeft 275 jaar Premier Kok 'geleidelijk aan boos Vandaag verschijnt in deze krant de eerste aflevering van de jaarlijkse puzzelactie van het Leidsch Dagblad. Als goede doel is dit keer gekozen voor de Stichting Jongeren Op Kamp (SJOK) uit Leiderdorp. Een jury van vijf leden onder voorzitterschap van prof. dr. Leertouwer koos unaniem voor SJOK die zich inzet om enkel- en meervoudig gehandicapte jongeren uit het hele land een week vakantie te bezorgen. Deelnemers aan de zes weken durende puzzelactie maken kans op een groot aantal prijzen, waaronder een vliegreis naar Miami in Florida. De eérste puzzel staat vandaag op pagina 41. Op pagina 17 een portret van SJOK. Leidsch Dagblad Het conflict bij de Neder landse Spoorwegen lijkt te ontaarden in een machts strijd tussen de verschil lende bonden. De twee grootste bonden onder het rijdend personeel, FNV Bondgenoten en de WMC, lijken in een machtsstrijd verwikkeld over de vraag wie de meeste invloed on der het NS-personeel heeft. UTRECHT ANP/GPD FNV Bondgenoten en de ma chinisten- en conducteursbond WMC vinden dat ze zich moe ten profileren, omdat veel per soneel zich de afgelopen maan den van hen heeft afgewend en zich verenigde in 'wilde' perso- neelscollectieven. De naijver staat een gezamenlijk optrek ken tegen de NS-top in de weg. FNV Bondgenoten is de motor achter de tweedaagse staking van deze week. De WMC zegt steeds om juridische redenen niet daaraan mee te kunnen doen, en dreigt woensdag met een eigen spoorstaking. Voor alsnog lijkt de staking van de af- geopen dagen de bonden niets op te leveren. De NS-directie houdt vast aan de invoering van het nieuwe dienstrooster op 10 juni. Premier Kok zei gisteren dat verder staken in niemands be lang is. „Ik ben behoorlijk be zorgd en geleidelijk aan ook boos", aldus een getergde pre mier. Kok wilde gisteren geen van betrokken partijen de zwarte piet toeschuiven voor het hard nekkige conflict over het nieu we dienstrooster van de NS. „Niet alleen de bonden, maar ook de directie en de raad van commissarissen hebben aanlei ding gegeven voor de huidige Op de tweede dag van de staking voert een vrouw een duif op een verder leeg Centraal Station in Rotterdam. situatie", benadrukte hij na af loop van de ministerraad. Hij deed een klemmende oproep aan alle partijen om het gezon de verstand te gebruiken. „Want zoals het nu gaat wor den de reizigers letterlijk de trein uitgejaagd." Minister van verkeer Netelen bos doet dit weekeinde een nieuwe poging de partijen rond de tafel te krijgen. Welke initiatieven Netelenbos dit weekeinde wil nemen was gisteren niet duidelijk. Haar voorstel voor meer grip op de NS moet volgens een woord voerster niet gezien worden als een dreigement richting direc tie. „Zij is er niet op uit die te ontslaan. De minister stelt bei de partijen aansprakelijk voor de huidige crisis. Ze wil wel op belangrijke momenten kunnen optreden, nu kan ze dat niet." De RAI Huishoudbeurs in Amsterdam lijkt geen hinder foto anp guido benschop van de staking bij het spoor te ondervinden. Ondanks dat er donderdag en vrijdag bijna geen treinen reden, kwamen er veel meer mensen dan op woensdag. De organisatie telde donderdag 38.000 bezoekers. Dat is 5000 mensen meer dan een dag eerder. De halve finale Daviscup lonkt voor Nederland. Jan Siemerink en Raemon Sluiter zorgden gis teren in de kolkende Brabant Hallen van Den Bosch voor een sensationele voorsprong van 2- 0 op Duitsland. De beslissing in de kwartfinale kan vandaag voortijdig vallen in het dubbel spel. Mochten Paul Haarhuis en Sjeng Schalken verliezen, dan dient morgen nog een van de twee resterende enkelspelen te worden gewonnen. Welbeschouwd is het onvoor stelbaar wat het Nederlandse tennisteam dit jaar presteert. In de eerste ronde in Eindhoven kreeg bekerhouder Spanje (met wereldtoppers Moya, Corretja en Ferrero) er keihard van langs. Op de eerste dag van de kwartfinale was Duitsland met Nicolas Kiefer en David Prinosil kansloos. Hun triomfantelijke overwinnaars Jan Siemerink en Raemon Sluiter zijn de invallers voor de geblesseerden Richard Krajicek en Sjeng Schalken. Siemerink pakte Kiefer in vier sets: 6-3 7-6 3-6 en 6-3. Het rac ket van de bijna 31-jarige Rijns burger was op cruciale momen ten een toverstaf. Siemerink wilde zijn persoonlijke over winning graag ruilen voor de NR. 42587 LOSSE NUMMERS 2,25 ZATERDAG 2,75 bedrijfihuitvestlng 071 - 528 14 14 HAAGWEG 51 LEIDEN Qfl HET WOORD IS AAN Arthur Koestier Als de Schepper er een be doeling mee had toen Hij ons een nek gaf, dan was dat vast en zeker dat we hem zouden uitsteken. A - 2E&L wisselvallige v vooruitblik maan dins woens SfTJK? 3711° 5711" «712° 60% 40% 30% KKSS 20% 20% 30% LEIDERDORP De directie van het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) in Leiderdorp heeft de twee leer lingen die verantwoordelijk zijn voor een valse bommelding ge schorst. Ze wil de financiële schade van de ontruiming van de school op hen verhalen. De twee scholieren, een 18- jarige Leidschendammer en een 16-jarige jongen uit Nieuw- veen, zijn met onmiddellijke in gang vijf dagen geschorst. Als de rechter de tweetal schuldig verklaart, worden ze praktisch zeker van school gestuurd, zo zei woordvoerder F. Wulvers van het ROC gisteravond. Dan ook wordt een procedure ge start voor schadevergoeding. Leraren moeten extra terugko men voor het afnemen van toetsen en inhalen van lessen. De politie heeft de daders op gespoord en de zaak overgedra gen aan justitie, die beide leer lingen vervolgt. Ze belden maandagmiddag uit verveling het alarmnummer 1-1-2. Na de valse bommelding werd de school ontruimd. Zeshonderd leerlingen verlieten het ROC omstreeks drie uur. Ook het naastgelegen laboratorium werd ontruimd. Bomexperts doorzochten tevergeefs het ge bouw aan de Leidse Dreef. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Naam: Voorletters: m/v Adres: Postcode: Plaats: T elefoonnummer: (i.v.m. controle bezorging/ Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: Per maand automatisch (ƒ37,30) Per kwartaal automatisch (ƒ106,95) Per kwartaal acceptgiro (ƒ107,95) Bank/giro nr: Handtekening Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 071- S128 030 oI abonneren vla: www.leitfschdagblad.nl 712141 400121

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 1