'Dat wordt een mooi internationaal feessie' Verloving RDAG 31 MAART 2001 hoeft geen nader betoog, Katwijkers heb- fstin bijzondere affiniteit met het Huis van e. En dus zaten ze gisteravond massaal Ie buis bij de bekendmaking van de verlo- uubssen kroonprins Willem-Alexander en laxima. De straten lagen er verlaten bij en Boulevard bood een uitgestorven aan- e in de schemering oplichtende tv"s ach- loze ramen gaven blijk van extreem hoge jfers in de 'Oranje badplaats'. litgaansgelegenheden in het centrum zijn iningen eensluidend: „Geweldig dat het er idelijk van komt!" De jongeren halen over 'emeen hun schouders op over de commo- id het verguisde verleden van Maxima's va- tge Zorreguieta. De ouderen zijn van me- r~Jat het tweetal geen strobreed in de weg worden gelegd. „Als ze gelukkig zijn met el- idjnoeten ze de stap maar wagen." Ie vraag waar de trouwerij moet plaatsheb- ivijfelde menigeen nog. Veel fiducie in Am- Im hebben ze niet. Den Haag lijkt een goe- 3 °jie, maar de Oude Kerk in Katwijk zou ei- dé oplossing zijn. JR supermarkt in de Voorstraat bivakkeren vijf jkers. Boodschappen hebben ze niet, maar an er louter voor een praatje. Lekker uit de En met het hoogste woord over de recente iten. „Ik ben dankbaar dat het eindelijk is bst" neemt een 50-plusser met een grijze lard het voortouw. Hij neemt er zijn schip- étje quasi-eerbiedig voor af. ehi^gin mag Maxima volgens het groepje wel >cujn. „Graag zelfs. Wat een meid. Zoals die serb laatste tijd heeft ingehouden. Zeker toen 70jllibrord Fréquin zo achter d'r an zat. Ik had 1dl311ang een schoen naar z'n kop gegooid! 5 ethder mag in z'n handjes knijpen met zo'n vrouw." In café In den Blauwen Bock staat de 22- jarige Wiggert Kloos met wat vrienden en vrien dinnen aan de tap. Ze zien een extra vrije dag voor de trouwerij wel zitten. „Dat wordt een mooi internationaal feessie." In De Lindeboom kijkt Maxima vanaf het tv-scherm met een glim lach het etablissement in. Het vrijwel foutloze Nederlands van de Argentijnse wordt onderbro ken door gekrakeel van de bezoekers die luid keels commentaar geven. „Ik vind het allemaal een beetje té spontaan", stelt Elza van Rijn vast terwijl ze haar buurman aanstoot. „Ik had liever Emily gehad. Morgen maak ik een spandoek met daarop: Ik ga voor Emily", voorspelt ze. Ze ver volgt afkeurend over haar buurman: „Hij vindt 't prachtig. Hij wou dit absoluut niet missen." In hotel Noordzee wordt alvast een voorproefje genomen van hetgeen de kroonprins en zijn Maxima te wachten staat. Er is een bruiloft aan de gang en de gasten staan in afwachting van het feestelijke diner in de foyer omhoog te kijken naar de tv-reportage. „Super", kwalificeert een van de bruiloftsgasten. „Ik hoop dat ze net zo ge lukkig wordt als het stel dat hier vandaag trouwt." Iets verderop in de gemeente heeft een bewoon ster van bejaardentehuis De Duinrand zo haar eigen kijk op de zaak: „Een hartstikke leuk stel, maar wel jammer dat zij katholiek is. Dat is het enige dat ik er op tegen heb. Onze voorouders hebben hun bloed gegeven om de hervormde staat te behouden. En daar komt nu verandering in." Bij boer Guyt aan De Krom zijn de hekken voor zien van een bordje „Verboden toegang i.v.m. mkz." Over de timing van de recente aankondi ging concludeert hij nuchter: „Dit zit al twee jaar in de pen. Die jongen is al bijna 34, ik kan me voorstellen dat-ie wil opschieten. En die mkz stop je er niet mee." Willem-Alexander en Maxima poseren met koningin Beatrix en prins Claus op het Paleis Noordeinde in Den Haag na de bekendmaking van de verloving. foto anp marcel antonisse De meeste Nederlanders zijn blij over de verloving van kroonprins Willem-Alexan der met Maxima Zorre guieta. Dat blijkt uit een en quête die het NIPO hield in opdracht van actualiteiten rubriek NetiverL Van de ondervraagde per sonen geeft 83 procent aan j heel of tamelijk positief te zijn over de verloving, 5 pro cent is tamelijk negatief en 4 procent heel negatief. Dat Maxima de toekomstige ko ningin van Nederland is, vindt 30 procent van de Ne derlanders prettig. 46 pro cent denkt tamelijk positief over Maxima als koningin, terwijl 6 procent het als heel negatief beschouwt. Amsterdam en Den Haag zijn de steden die tijdens de enquête werden genoemd als locaties waar het stel het beste zou kunnen trouwen, 8 procent van de ondervraag den ziet het stel het liefst el kaar het ja-woord geven in Argentinië. Het moment dat de verlo ving bekend werd gemaakt, noemt één op de vier men sen slecht vooral gezien de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer die is uitgebroken. Ook de perike len rond vader Jorge Zorre guieta worden genoemd. Bruiloftsgasten volgen in hotel Noordzee op een tv-scherm de bekendmaking van de verloving tussen Willem-Alexander en Maxima. foto mark lamers b Jia wordt uitbundig gefeliciteerd door het publiek voor Paleis Noordeinde. >pH Katwijk in de ban van komend huwelijk Nederlanders zijn blij met koningin Maxima Maxima straalt als zij officieel aan het publiek wordt voorgesteld, fq- to reuters jerry lampen gSStei ys -- Een man slaagt er in om Maxima een kus te geven om haar zo te feliciteren met haar veloving. foto reuters michael kooren Maxima toont de pers haar verlovingsring, die Willem-Alexander zelf ontworpen heeft. foto wfa capital photo

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 7