Barcelona niet enige struikelblok voor Koeman Einde wielerselectie vrouwen lijkt nabij abobank Sport SCOREbord Coulthard snelste in vrije training ik Eindzege voor Boogerd Venus Williams treft Capriati in finale Weer vrede bij Ferrari ERDAC 31 MAART 2001 37 9nnolly wil bij Feyenoord blijven terdam David Connolly wil na dit seizoen bij Feyenoord ven. De Ierse international zegt te wachten op een seintje de Rotterdamse clubleiding. „Ik ben bij Feyenoord nog niet ar en ik ontwikkel me nog steeds als speler." De 24-jarige r ts is aan het eind van deze competitie transfervrij en heeft de vrijheid om met andere clubs te gaan praten. Connolly ïdt de deur echter dicht. Hij wil eerst van Feyenoord weten le club hem een nieuw contract wil aanbieden. „Feyenoord nijn eerste optie. Alleen als blijkt dat ik hier niet verder zou men, ga ik met andere clubs praten. Er is een tijdje geleden >r Feyenoord gezegd dat ik half april iets zou horen, dus daar :htikmaar op." Nabetaling aan Nederlandse clubs in Feyenoord, Willem II en PSV kunnen een douceurtje te- noet zien van ruim anderhalve ton. De Europese voetbal- ïd heeft bij de afrekening van de Champions League in het men 1999-2000 ongeveer 5 miljoen gulden overgehouden. bestuur heeft gisteren besloten dat bedrag te verdelen on- de 32 clubs die aan de eerste ronde hebben meegedaan. El- Jran die deelnemers krijgt een nabetaling van 118.750 Zwit- t ;e franc. De UEFA heeft tevens besloten dat videobeelden irtaan als bewijsmateriaal kunnen dienen bij overtredingen ncidenten die niet door de scheidsrechter worden geconsta- rd. In Nederland is dat al langer gebruikelijk. ray opvolger van Hoddle Het bestuur van de Engelse premierleagueclub Sout- npton heeft Stuart Gray aangesteld als manager. Hij volgt nn Hoddle op, die ontslag nam om manager te kunnen wor- i bij zijn oude club Tottenham Hotspur. Gray, die het eerste m al eens als coach leidde, is in eerste instantie benoemd tot einde van het seizoen. Het bestuur van Southampton, mo- nteel achtste in de stand, zal daarna de situatie evalueren. ergoossen zet Tchoutang uit selectie :rade Roda-trainer Sef Vergoossen heeft Bernard Tchout- tot nader order verwijderd uit de selectie. De aanvaller ilirde gisteren pas terug uit Kameroen waar hij de begrafenis zijn moeder had bijgewoond. Tchoutang, die kampt met flinke trainingsachterstand, was meer dan drie weken weg. it is niet zozeer het probleem", aldus Vergoossen. „Wel dat il die tijd onbereikbaar was en ook zelf nooit iets van zich ui ft laten horen." Gisteren dook de voetballer ineens op voor i raining. „Hij heeft wel zeventig telefoonnummers van men- die hij had kunnen bellen, maar niemand wist hoelang hij wegblijven. Het is logisch dat je voor zo'n gebeurtenis naar s gaat, maar blijf dan wel bereikbaar." aviscup dubieus voor Haas le|, I^burc Volgens ATP-fysiotherapeut Bill Norris is het mee- len van Tommy Haas in de Daviscupwedstrijd tegen Neder- 1 in Den Bosch hoogst twijfelachtig. De fysiotherapeut on- zocht de Duitse speler tijdens het toernooi in Miami. „Mis- len kan Haas spelen", aldus een sceptische Norris. „In dat al zal het een zeer pijnlijke ervaring voor hem worden." De otherapeut, met dertig jaar ervaring, raadt de Duitser aan linker enkel nogmaals goed te laten onderzoeken. „Ik ver- ed dat hij een haarscheurtje heeft opgelopen." Haas vliegt gen van Florida naar Nederland om zich bij de Duitse ploeg i oegen in Hotel Vught. Daar wordt hij onderzocht door narts Ascher en behandeld door fysiotherapeut Eder. iderlecht verspeelt punten sel» Anderlecht heeft twee punten verspeeld tegen Moes- :n. Het amusante duel, met veel fouten, eindigde in 3-3. h*-. voor tijd maakte Zewlakow gelijk voor de bezoekers. De rische koploper kwam in de eerste helft twee keer op achter- door doelpunten van Zev/l&kow erf JëstfoyicvKölfër en •^iédene herstelden het evèmfflSffi 'Kp'irS^np^t^ypöE 'de 3-2. De lange Tsjechische ïStërnationanaVanï daarmee it Jestrovic bovenaan de topscorerslijst. !f leer verlies voor Bax Irhout De zaalvoetballers van Bax moesten het gister- a(hd ook tegen Bunga Melati afleggen. Het werd 2-6. Hans van njwijk scoorde een keer voor rust (1-2) en een maal in de helft namens de thuisclub. Simeko moest het in Hoorn Pfegen tegen Hovocubo: 2-1. Rene Baas opende nog wel de voor de Leidenaars. De thuisclub maakte vlak na rust de P jnende treffer. nitz kansloos in Groningen iingen De basketbalploeg van Blitz kreeg gisteravond in nningen ruim klop van Groene Uilen: 83-58. De Voorschote en kwamen op alle fronten tekort. Halverwege leidde Groe- e&Jilen nog maar met 32-26, maar Blitz had in de eerste helft 5 maal de bal weggegeven. Ook na rust zette de thuisclub k onder druk met een pressieverdediging. De bezoekers esten bij 49-37 wat gaan proberen. De Groningers lieten zich verrassen en liepen in het laatste kwart volledig over de __ten heen. Topscorer bij de Voorschotenaren was Bram Moi- taet 13 punten. egbert van der weerd Trainer Ronald Koeman beslist half april of hij zijn doorlopende contract bij Vitesse wil uitdienen. Daarbij is niet alleen de eventuele belangstelling van Barcelona doorslaggevend. Het heetste hangijzer in de komende ronde tafel gesprekken lijkt op dit moment de fi nanciële positie van de Arnhemse club. Het maandenlange speculeren over een vroegtijdig vertrek van Koeman naar Barcelona is deze week enigszins de kop ingedrukt. In de Spaanse pers. verschenen uitspraken van clubpresi dent Joan Gaspart die Koeman 'te jong en onervaren' zou vinden om nu al bij Barcelona aan de slag te gaan. Koe man zegt zich te hebben verwonderd. „Ik heb het gehoord. Aan de ene kant kan ik het wel begrijpen, aan de ande re kant verbaast het mij. Omdat ieder een natuurlijk ook vertrouwen in zich zelf heeft." Zo ook Koeman, die er een vrij strak ke loopbaan-planning op na houdt. Hij wil ervaring opdoen bij Vitesse en vervolgens terugkeren bij de club waar hij triomfen vierde en mateloos popu lair is. „Ik steek niet onder stoelen of banken dat ik een keer bij Barcelona wil werken, maar ik ga ook niet op de knietjes liggen", aldus Koeman. Ook als Barcelona zich niet meldt, is het verre van zeker dat Koeman zijn tot 2002 lopende contract in Arnhem uitdient. „Ik heb bepaalde waarborgen en afspraken met de club. Dat ik niet nog een keer dezelfde uitgaven kan doen als vorig jaar, begrijp ik. Maar ik heb wel ideeën en ik wil weten of die uitvoerbaar zijn. Daarover ga ik met de club praten. Ais we er niet uitkomen, zal ik snel daarna mijn beslissing ken baar maken." Koeman gaf aan dat hij zelfs bereid is helemaal geen club te coachen als Vitesse hem niet tevreden kan stellen. Ook is hij in dat geval be reid met andere clubs te praten. „Als het interessant is wel, maar desnoods ga ik een jaar golfen." Dat de resultaten van Vitesse een rol spelen in zijn besluit, wordt door Koe man ontkend. „Al zijn we uitgescha keld in de beker en verliezen we vijf keer op rij, dat speelt voor mij niet mee. Ik wil weten hoe we volgend jaar verder kunnen." Vitesse hoopt binnen twee weken het financiële plaatje voor volgend sei zoen rond te hebben. Daarin wordt in ieder geval de wens van Koeman opge nomen om de Belg Gert Claessens aan de selectie toe te voegen. Vóór 15 april, moet de club Real Oviedo laten weten of de optie tot koop (1,7 miljoen gul den) wordt gelicht. Eventuele nieuwe investeringen zijn volledig afhankelijk van de verkoop van spelers. Daarbij is Victor Sikora de grootste troef. Volgens zijn zaakwaarnemer voert Vitesse geen actief beleid om de neo-international te verkopen. „Wat ze willen, weet ik niet. Vitesse vraagt de hoofdprijs voor Sikora en die is aanzienlijk hoger dan 20 miljoen gul den." cornella de llobregatMichael Boogerd heeft gisteren zijn gelijk gehaald met de eindzege in de Catalaanse Week. Vorige week liet hij ondanks topvorm de klassieker Milaan - San Remo schieten. „Loterij voor sprinters", oordeelde hij en lag thuis languit op de bank krachten te sparen voor de Ca talaanse Week, die hij in 1998 al eens won. Zes dagen later stond hij in Cornella de Llobregat tus sen de rondemissen champagne over het publiek te spuiten. Op 28-jarige leeftijd haalde Boogerd zijn tweede Catalaanse Week binnen. Het was zijn vijf de ovenwinning in het nog korte seizoen. Het enige dat Boogerd in de 152 kilometer lange, vrijwel vlakke slotrit tussen Berga en Cornella de Llobre gat met de Rabobankploeg moest doen, was zor gen dat hij voor - of in de buurt - van Di Luca ein digde. De sterke Nederlandse formatie maakte daar een erezaak van. De rit eindigde, zoals gewenst, in een massasprint. De Italiaan Marco Zanotti was het snelst voor de Spanjaard Angel Edo. Boogerd stoof, gepiloteerd door Erik Dekker, als negende over de eindstreep. foto apcesar rangel amsterdam anp Het einde van de nationale wielerselectie voor vrouwen lijkt in zicht. Door de professionalisering van de sport neemt de behoefte aan een internationale ploeg vanuit de bond af. „We moeten ons afvragen hóe lang we in de ze vorm nog kunnen bestaan. We zullen meer en meer een opleidingsteam worden", zei bondscoach Herman Snoeijink bij de presentatie van zijn formatie op de Fiets RAI in Amsterdam. zeer kwetsbaar is. Hij heeft met de diverse 'tradeteams' afspra ken gemaakt de selectie met de ze rensters te kunnen aanvul len. Ook wil hij specialisten vanuit de baan en het moun tainbike de kans geven op de weg te rijden. „Het is behelpen, maar in een na-olympisch jaar hoeft dat niet zo'n probleem te zijn." De bondscoach verwacht zijn team volgend jaar wel op de juiste sterkte te kunnen krijgen. Hoewel hij een verschuiving naar opleiding constateert, hoopt hij de selectie als achter- vang te kunnen behouden. „Een commerciële ploeg als Farm Frites heeft de zaken nu goed voor elkaar. Maar wat ge beurt als Leontien van Moorsel stopt. De nationale selectie kan dan weer een belangrijke rol gaan spelen." Ondanks diverse aanbiedin- In zijn eerste seizoen als hoofd verantwoordelijke heeft Snoeij ink slechts de beschikking over vijf vrouwen. Na het vertrek van onder andere Mirjam Melchers, Arenda Grimberg (beiden naar het Italiaanse Acca Due O) en Elsbeth Vink (Farm Frites) ble ven Mirella van Melis, Mariella van Scheppingen, Angela Hil- lenga, Chantal en Ghita Belt man over. Wegens zijn late aan stelling in december had de op volger van Jean Paul van Poppel (ook Acca Due O) nauwelijks mogelijkheden zijn ploeg aan te vullen. „Veel jonge rensters hadden al een keuze gemaakt voor een van de commerciële teams." Snoeijink, binnen de KNWU ook verantwoordelijk voor de veldrijders, realiseert zich dat zijn ploeg in deze samenstelling gen van buitenlandse ploeg be sloot Chantal Beltman haar contract bij de bond met een jaar te verlengen. Na twee in tensieve seizoenen had de deel tijdstudente aan de Vrije Uni versiteit behoefte aan een inge kort internationaal programma. Snoeijink en zijn vrouwen lie ten bijvoorbeeld de eerste we reldbekerwedstrijden in Austra lië en Nieuw-Zeeland schieten. „Ik heb nu eindelijk weer tijd om te trainen en een studie op te pakken. De afgelopen jaren was ik alleen maar bezig met fietsen. Ik wërd daar een beetje simpel van. Ik denk dat een nieuwe aanpak alleen maar ver frissend kan werken." De winnares van de wereld bekerwedstrijd in Rotterdam fungeert binnen de kleine ploeg als kopvrouw. Ze noemt het een uitdaging inspraak te hebben in de samenstelling van het pro gramma, met onder meer de Tour en te fungeren als aan spreekpunt voor Snoeijink. Maar ook Beltman verwacht dat de selectie in deze vorm op ter mijn zal verdwijnen. „Nu kon de bond nog wel opbieden te gen de andere ploegen, maar een komt een dag dat ze me niet meer kunnen houden." Agassi klopt ongeplaatste Ljubicic Miami anpaat.Ivan Ljubicic. De partij was een dag eerder bij de stand 3-1 voor Ljubicic wegens regen afgebro ken. De Kroaat liep na de hervatting op eigen servi ce uit naar 4-1, maar maakte in de eerste set ver volgens geen game meer. In de zevende en ne gende game moest hij doorbraken aan Agassi toestaan. In de tweede set forceerde de Ameri kaan een doorbraak in de derde game, hetgeen voldoende was voor de zege. Op 5-3 en voordeel liet Agassi nog een matchpoint onbenut, maar in de volgende game serveerde hij de partij na een uur en twintig minuten uit. Agassi was met zijn eerste service, waarmee hij 66 procent scoorde, duidelijk beter op dreef dan Ljubicic (50 procent) In de halve finale treft Agassi de als achtste ge plaatste Australiër Patrick Rafter. De andere par tij gaat tussen de Amerikaan Jan-Michael Gam- bill en de Australiër Lleyton Hewitt. 1 De finale van het WTA-toernooi in Miami gaat tussen Venus Williams en Jennifer Capriati. De laatste is momenteel in de vorm van haar leven, haar tweede leven als tennisster, en demon streerde dat gisteren in de halve eindstrijd tegen Elena Dementieva. De Russin was slechts twee games gegund: 6-2 6-0. De partij duurde 54 minuten. Capriati, begin dit jaar ook al winnares van het Australisch Open, schakelde in de kwartfinale Serena Wil liams uit. Haar oudere zus Venus, met Wimble don en de US Open op haar naam, bereikte don derdag de eindstrijd al ten koste van de Zwitserse favoriete Martina Hingis. Bij de mannen plaatste Andre Agassi zich als laatste voor de halve finale van het enkelspel. De als derde gerangschikte Amerikaan won in de kwartfinale met 6-4 6-4 van de ongeplaatste Kro- IPRIJSVRAGEN (ly. Trekking van vrijdag 30 maart: 22 - 24 - 28 - 29 - 35 - 43 - 46 - 49-54-61-64-65-76-77- (onder voorbehoud) Anderlecht - Moeskroen 3-3. lid: Wolfsburg - Rostock 2-1. e1 Kocaeli - Dentzli 4-2. bdATLETIEK Ooosch. Grand Prix II. n n 100 m: 1. Crawford (Vst) 10,25, Jckenburr (VSt) 10,33, 3. Nagel 1 40,33; 200 m: 1 Crawford 20,51, Balkom (Ned) 20,74, 3. Du Plessis p.80. Jn 100 m: 1. Kislova (Rus) 11,59, ldJuaka (GBr) 11,61, 3. Moropane 1.75; 200 m: 1. Maduaka 23,31, jva 23,36, 3. Diop (Sen) 23,83. tjAUTOSPORT (ulo. Grote Prijs van Brazilië, wk for- vrije training (twee sessies gecom- 1. Coulthard (GBr) McLaren 20, 2. Trulli (Ita) Jordan 1 16,224, Jhael Schumacher (Dui) Ferrari 4. Montoya (Col) BMW 5. Hakkinen (Fin) McLaren 16. Verstappen/Arrows n, promotiedivisie: Groene Uilen - 8-58, Astronauts 2 - Akrides 64-88. GOLF Mannen, Spaans Challenge t00.000 gulden. ta de tweede ronde: 1 Larrain (Ven) elagen (-6). 2. Stuart Little (Eng) Piltz (Zwe) 140, 4. Giner (Spa), ,.a (Spa). Vainola (Fin), Rask (Zwe) M (Zwi). Euan Little (Wal) 141, 46. t<fi 146 (72 74), uitgeschakeld: 116. (75 79). JUDO jam, internationaal Grand Prix-toer- tot 73 kilogram: Eerste ronde: Ned) wint van Euranie (Fra). Twee- Van Nol (Ned) w.v. Fuentes (VSt) t (Ned) w v. Reid (Nze), Van der ;d) w v. Marceau (Can), Wilkomir- w.v. Meijer Derde ronde: Van der Warner (GBr), Abouladze (Rus) w.v. Van Nol, McGrorty (GBr) w.v. Elmont Herkansing: Meijer w.v. Elhoseny (Egy), Mei|er w.v. Marceau. Halve finale: Van der Ham w.v. Wilkomirski. Om derde plaats: Meijer w.v. McGrorty, Stangl (Oos) w.v Wilkomirski. Finale: Abouladze w.v. Van der Ham. Vrouwen, tot 48 kg: Eerste ronde: Twigt (Ned) w.v Stormont (Nze), Ouimanova (Rus) w.v. Joldersma (Ned). Tweede ronde: Heylen (Bel) w.v. Klopstra (Ned), Lepage (Can) w.v. Twigt. Herkansing: Robertson (GBr) w v. Twigt, Klopstra w.v. Zemla-Kra- jewska (Pol), Klopstra w.v. Robertson. Om derde plaats: Lepage w.v. Klopstra, Zhao (Chn) w.v Heylen. Finale: Carrion (Cub) w.v. Tsjitjsjkina (Rus). Boven 78 kg: Eerste ronde: Harteveld (Neef) w.v. Portet (Fra), Mondiere (Fra) w.v Uilenhoed-(Ned), Oli vier (Bel) w.v. Van der Spil (Ned), Koppen (Dui) w.v. Frijling (Ned) Tweede ronde: Liu (Chn) w.v. Harteveld. Herkansing: Ras- heed (Egy) w.v. Frijling, Harteveld w.v. Rasheed. Om derde plaats: Kóppen w.v. Olivier, Mondiere w.v. Harteveld, Finale: Rodriguez (Cub) w.v. Liu. TENNIS Miami. Masters Series. Mannen, 8,3 miljoen gulden. Kwartfinale: Agassi (VSt/3) - Ljubicic (Kro) 6-4 6-4 In deling halve finales: Agassi - Rafter (Au's/8), Hewitt (Aus/7) - Gambill (VSt). Vrouwen, 6 miljoen gulden. Halve finale: Capriati (VSt/4) - Dementieva (Rus/7) 6-2 6-0. Capriati in de finale tegen Venus Wil liams (VSt/3). Barletta. Mannen, challenger, 60.000 gul den. Dubbel. Tweede ronde: Neefs/Sistermans (Bel/Ned)- Kitinov/Zib (Mac/Tsj) 6-1 7-6. TURNEN Cottbus. Toernooi van de kampioenen, kwalificaties vrouwen. Paardsprong: 1 Zamolodsjikova (Rus) 9,538. 2 Lopez (Mex) 9,299. 3. Komrs- kova (Tsj) 9,188. 4. Brüggemann (Dui) 9,150, 5. Van de Leur (Ned) 9.125. Brug ongelijk: 1 Chorkina (Rus) 9.475. 2. Van de Leur 9.225, 3. Rosjoepkina (Oek) 8,975, 4 Tsjoesovitina (Oez) 8,90. 5. Schweigert (Dui) 8,90. Balk: 1 Brugge mann 9,20. 2. Lobazmoek (Rus) 9,20, 3. Chun Yue Bai (Chn) 8,90, 4 Rosjoepkina 8.725, 5. Tsioesovitina 8,675; 7. Wam mes (Ned) 8,30. Vloer: 1 Van de Leur 9,00, 2. Balz (Zwi) 8,825. 3 Lobazmoek 8,75, 4 Ouellette (Can) 8,70. 5. Rosjoep kina 8,60; 8 Wammes 8,40. WIELRENNEN Vijfde etappe, Berga - Cornella de Llobre gat: 1 Zanotti (Ita) 152,4 km in 3 17.34 2 Edo (Spa), 3. Zabel (Dui), 4 Gavazzi (Ita), 5. Zanette (Ita). 6 Astarloa (Spa), 7. Garrido (Arg). 8. Mazzolem (Ita). 9 Boo gerd (Ned). 10. Sastre (Spa). 20. Kroon (Ned). 24 Di Luca (Ita), overige Nederlan ders- 39. Lotz. 46. Moerenhout, 108. De Groot Eindklassement: 1 Boogerd (Ned) 19.55 29. 2 Di Luca (Ita) z.t.. 3 Beltran (Spa) op 0.07, 4. Zulle (Zwi) 0.30, 5 Gar cia (Spa) 1.06, 6 Serrano (Spa) 1 07, 7. Fernandez (Spa) 1.08, 8. Armstrong (VSt) 1 13, 9. Piepoli (Ita) 1.29, 10 Bruylandts (Bel) 1.50, overige Nederlanders: 67. Moerenhout 27.19, 84. Dekker 34,54, 109 Lotz 41.42, 120. Kroon 46 29, 127. De Groot 52.13 Ronde van Normandië, vierde etappe Fiers - Cherbourg Octeville: 1. Hushovd (Noo) 188 km in 4 42.49 (39,85 km/uur), 2. Ljunqvist (Zwe), 3 Loué (Fra), 4. Rod- achla (Dui), 5. Cornelisse (Ned). Algemeen klassement: 1. Hushovd 14.29 00, 2. Pencolé (Fra) 0.51, 3. Morin (Fra) 1.05, 4. L'Hoir (Bel) 1.07, 5. Loué 1.09. Coppi-Bartali Week, vierde etappe Cantag- rillo - Chianciano Terme: 1. Petacchi (Ita) 216 km in 5.24.43 (39,912 km/uur), 2. Paolim (Ita), 3. Fontanelli (Ita), 4. Gonza les (Col), 5. Gainitdinov (Rus). Algemeen klassement: 1 Ivanov (Mol) 19.22.52, 2 Frigo (Ita) 0.04. 3. Gonzales 0.16, 4 Jakovlev (Kaz) 0 33. 5. Figueras (Ita) 1 08. ZWEMMEN Catalaanse Week. Austin. Amerikaanse kampioenschappen, finales. Mannen, 200 vrij: 1. Keiler 1.48,89, 2 Goldblatt 1.49,31. 3 Dusing 1.49,33; 100 rug: 1. Peirsol 54,80, 2. Bal 55.00, 3. Marshall 55,03, 400 wissel: 1. Vendt 4.14.19, 2. Wilkens 4.14,52. 3 Phelps 4 15,20 Vrouwen, 400 vrij: 1 Chandler 4.12,06, 2 Sandeno 4 12.09. 3. Keiler 4.14.21: 100 rug: 1 Coughlin 1.01.32, 2 Cope 1 01,98, 3 Shealy 1 02,11. 100 school: 1 Kowal 1.08.25. 2. Quann 1 08,58. 3 Balcerak 1 08,93 Bijzonderheid: eerste twee naar WK in Japan Hobart. Australische kampioenschappen, finales. Mannen, 50 vlinder: 1. Huegill 23,85, 2 Klim 23,99. 3. Reid 24,02 Vrouwen. 1500 vrij: 1. Pascoe 16.28,85, 2. Lewis 16 36,79, 3. Smith 16.43.43; 100 rug: 1. Calub 1.02,56, 2 Rooney 1 02,66, 3 Stoney 1.03.57. 100 vlinder: 1. Thomas 58,24, 2 Ham 1.00.28.3 Da venport 1 00,48. Eerste twee naar WK sao paulo jos van de ven Geen over het circuit vliegende borden, wel auto's die zo af en toe over de baan stuiterden in Brazilië. Frentzen ging een keer van de baan, Mazzacane en Hakkinen spinden. Dat was het wel gisteren tijdens de eerste vrije trainingen op Interlagos in Saö Paulo, waar David Coul thard in zijn McLaren/Merce des de snelste tijd liet noteren: 1.15,220 minuten. De kritiek vooraf aan het adres van circuit Autodrome Jo se Carlos Pace - de Braziliaanse winnaar in 1975 die twee jaar later bij een vliegtuigongeluk verongelukte - was keihard. Vooral nadat 'thuisrijder' Ru bens Barrichello zich in de dis cussie mengde. „Negentig pro cent van de coureurs doet al leen mee uit verplichting. Liefst deden ze geen van allen mee", zei de tweede man van Ferrari na wereldkampioen Michael Schumacher. De wereldkampi oen was gisteren derde op 1.378 seconde van Coulthard. Barrichello hekelde het cir cuit in Saö Paulo, waar mor genavond om zeven uur Neder landse tijd de Grand Prix van start gaat. „Slecht asfalt, vallen de reclameborden, stremmen de werkzaamheden en achter stallig onderhoud." Barrichello refereerde aan het incident dat vorig jaar tijdens een van de trainingssessies voorviel. Eén groot reclamebord waaide uit de standaard en belandde op het wegdek waar bolides tegen de 300 kilometer uur langs David Coulthard in zijn McLaren op weg naar de snelste tijd. raasden. Toch denkt de organisatie de veiligheidsmaatregelen vol doende te hebben aangepast. „De borden zullen dit jaar zeker niet vallen", verzekerde direc teur Carlos Montagner vooraf. De Brazilianen hebben ook ex tra aandacht besteed aan de veiligheid van de baancommis sarissen. Langs het traject wor den 21 kooiconstructies ge plaatst. In de openingsrace in Melbourne kwam een baanoffi- cial om het leven omdat een losgeraakt wiel van de auto van Jacques Villeneuve hem op de borst trof. Mike Gascoyne, de technisch directeur van Benetton, waar schuwde voor nog een element: de befaamde Braziliaanse re genbuien. „Die kunnen cata strofale gevolgen hebben. Als het hier regent dan is dat knap gevaarlijk. Dat wil je niet zien." Tijdens de eerste trainingsdag bleef het wonderwel droog. foto ap eraldo perez Jos Verstappen reed - voor het eerst dit seizoen met stuur bekrachtiging - naar de zestien de trainingstijd op 2. 572 secon den van Coulthard. Hij ver klaarde dat er bij recente test sessies in Barcelona aanzienlij ke verbeteringen zijn aange bracht aan de bolide, met name op aërodynamisch gebied. Net als alle teams en alle coureurs zwijgt ook Verstappen in alle talen over de aard van de ver beteringen. In de autorenstal van Ferrari is aan de vooravond van de Grand Prix van Brazilië in Sao Paulo vrede gesticht tus sen de rijders Michael Schu- rnacher en Rubens Barri chello. De Duitser en de Bra ziliaan hadden onder een etentje een verhelderend ge sprek onder supervisie van teamleider Jean Todt en technisch directeur Ross Brawn. Tijdens de vorige Grand Prix van Maleisië in Sepang was enige onenigheid ont staan. Barrichello veronder stelde dat Schumacher hem, tegen de stalorders in, in slechte weersomstandighe den had ingehaald. Volgens zeggen bij Ferrari is er nooit zo'n order uitgevaardigd. Barrichello uitte zijn onge noegen in de publiciteit. Hij kondigde ook aan met de wereldkampioen het gevecht aan te gaan om het kopman- schap bij Ferrari. „Ik zit dichter op Schumacher dan ooit tevoren. De kans is best aanwezig dat ik de Grand Prix in mijn eigen land win." Na het gesprek was ieder een gelukkig. Barrichello had de verzekering dat hij een even goede bolide zou rijden als Schumacher. De Duitser sprak complimenteus over de thuisrijder. „Ik zal hard moeten werken om Rubens achter me te laten."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 37