Logische nederlaag Feyenoord Geen clementie voor Van Nistelrooij en Addo enger voor het eerst Jij na een nederlaag S&rf Sport PSV boos om 'slechte grap' van cabaretier (DAG 15 MAART 2001 21 itrong toch eerder in Frankrijk ^nce Armstrong en de wielerploeg van US Postal rijden begin van de Tour de France toch in Frankrijk een el. Zij starten van 10-13 april in de etappekoers Circuit he. De Franse justitie verdenkt het US-Postalteam van Ij onderzoekt het gebruik van verboden prestatiebe- ide middelen tijdens de Tour de France van 2000, die wonnen door Armstrong. Toen justitie in het geweer reigde Armstrong helemaal niet meer op Franse wegen en mogelijk zelfs de Tour te mijden. Hij kwam op dit ;di inig, maar kondigde wel aan de aanloop naar 'La Gran- ,.°Pf e' elders te doen. teders opnieuw lang geblesseerd ipr foor motorcrosser Leon Giesbers is het seizoen voorbij, is begonnen. De 27-jarige coureur uit Liessel viel enke geleden tijdens een testrit op zijn rechterschouder. Uit ik is nu gebleken dat een zenuw is beschadigd, waar- Jei isbers moet worden geopereerd. Het herstel duurt vele In 1 1 Giesbers miste al het vorige seizoen door een verge- (jj, >lessure. Hij viel tijdens de eerste GP op zijn linker- Tiuur- meervoucüg Nederlands kampioen zou dit jaar op n hi da in de 250 cc Grand Prix gaan rijden. Rosa volgend jaar in Jaguar msl Top u)n |pur Pedro de la Rosa rijdt volgend jaar weer in de aa«LDe Spanjaard krijgt dan een plaats in het team van jeambaas Bobby Rahal heeft hem dat gisteren toege- [uala Lumpur, aan de vooravond van de Grote Prijs van Sel' Dit jaar is De la Rosa testrijder. De la Rosa was vorig za8 ïgenoot van Jos Verstappen bij Arrows. Wie voor hem |[°P' oet maken, de 35-jarige Brit Eddie Irvine of de Brazili- ya butant Luciano Burti, was niet duidelijk, ïek. :rs klaagt Nuon-topman aan Karei Aalbers heeft bij justitie een aanklacht inge- en Nuon-topman Tob Swelheim. De oud-voorzitter se wil dat Swelheim wordt vervolgd wegens valsheid in e. Dat heeft Aalbers' woordvoerder Hein Rood vandaag 1. Nuon betaalde aan Harold Klap, de opvolger van Aal- liens voormalige bedrijf European Consultancy, 90.000 oor een belastende verklaring over zijn voorganger. Irag werd door het energiebedrijf geboekt onder de ketingonderzoek waterproject Thailand", aldus Rood. aringen van Klap kwamen terecht bij de Fiscale Inlich- i Opsporingsdienst die de handel en wandel van Aal- erzoekt. De aangifte is het zoveelste hoofdstuk in de is ontstaan rond de strijd tussen oud-voorzitter Aalbers hoofdsponsor van Vitesse. olica in Duitse fitnesscentra yoü ■SaAnabole steroïden zijn populair in de Duitse fitness en studie door de universiteit van Lübeck wees uit dat )uitsers hun prestaties verhogen door anabolica. Op tje spiervergroter meer of minder kijken de gebruikers and ook niet. Het onderzoek wees uit dat zij vijf keer zo I eringen tot zich nemen als in de Verenigde Staten. Als in de vaststellingen hebben de antidopingcommissie uitse sportbond en het nationaal olympisch comité de ;evraagd om een antidopingwet. ken buiten levensgevaar JfclïLï De Noorse voetbalinternational Staale Solbakken - [levensgevaar. De 33-jarige middenvelder van FC Ko- Jn kreeg dinsdag tijdens de training een hartaanval. Hij m ziekenhuis in de Deense hoofdstad, maar is van de Ing afgehaald. Op scans is geen beschadiging aan de Hvan Solbakken te zien. 'Ie zeven maanden buitenspel ADO Den Haag-verdediger Marco Gentile kan zes tot .nden niet spelen. De 32-jarige voetballer is begin de- h Rotterdam geopereerd aan een kraakbeenafwijking hie. Pas na revalidatie zal blijken of Gentile nog ooit kan jn. Gentile werd in de winterstop door Willem II aan h Haag verhuurd. Die overeenkomst loopt tot 1 juli. ■wil de speler daarna niet meer hebben. Gentile heeft .geen club meer. eroni gaat, Maldini komt Mleti C Milan heeft trainer Alberto Zaccheroni ontslagen Maldini als zijn opvolger benoemd. De Italiaanse ib werd dinsdagavond uitgeschakeld in de Champions 'at werd de 48-jarige Zaccheroni zwaar aangerekend, ipetitie presteert de Milanese club ook teleurstellend, staat achtste. Zaccheroni was drie jaar in dienst bij e club benoemde Cesare Maldini (rechts op de foto) tot lger. De 69-jarige Maldini was van eind 1996 tot en Êj 1998 bondscoach van Italië. Hij treft bij de club lo. Maldini krijgt oud-speler Tassotti (links) als assis en 7 n i 'olgi HENK VAN WEERT Ruud van Nistelrooij was de grootste realist van allemaal. Na het douchen stapte hij in zijn bur gerkloffie de kleedkamer uit. Een groet, een zwaai, tabee allemaal. „Ik ga naar huis", zei hij, terwijl zijn ploegmaten zich gereed maakten voor de gebruikelijke retraite in Oisterwijk. Van Nistel rooij heeft er geen moment in geloofd dat de UEFA hem en Eric Addo alsnog speelgerechtigd zou verklaren. Op dat moment moest in het Zwitserse Nyon de bezwarencommissie van de UEFA zich nog uitspreken over het beroep van PSV. Dat was ge richt tegen het besluit van de bond om de beide spelers niet toe te laten tot het UEFA-Cuptoer- nooi. Rond half twaalf schraapten de drie bonds- functionarissen de keel. „Nee", luidde hun ant woord op de vraag van PSV om het te laat aange melde tweetal alsnog permissie te verlenen. De stemverhouding was twee tegen één, wist voorzitter Harry van Raaij een uur of wat later te melden. „In de commissie zaten een voetbalman en twee juristen. Die voetbalman was er voor stander van om ze wel toe te laten, de juristen wilden dat niet. Regel is regel, vonden zij." Ook Van Raaij was niet verrast. Iedereen bij PSV zag dit aankomen, maar tegelijk wilde nie mand de moed laten zakken. Nu rest een rechts gang naar het Tribunal Arbitral Sportif in Lau sanne, de sportrechtbank van het IOC, waar de UEFA al meerdere zaken verloren heeft. Tenmin ste, als PSV vanavond ten koste van Kaiserslau- tern de halve finale van het UEFA-Cuptoernooi bereikt. Van Raaij voelt er niets voor om van de kwestie een slepend proefproces te maken. Of de PSV'ers daar kans hebben, valt moeilijk te zeggen. Van Raaij: „PSV heeft een fout ge maakt, dat staat buiten kijf. We gaan intern ook maatregelen nemen om herhaling te voorkomen. Maar ik vind de op zichzelf kleine fout niet in verhouding staan tot de straf. Een andere straf zou rechtvaardiger zijn geweest. De spelers kun nen nu bij het TAS eventueel hun zaak aanspan nen, op grond van het recht op arbeid. Maar voor de wedstrijd tegen Kaiserslautern is dit uiteraard niet haalbaar." De kwestie-Van Nistelooij/Addo heeft de afge lopen week als een donkere wolk boven de kwartfinale van PSV gehangen. Zeker Van Nistel rooij is belangrijk voor PSV, maar feit blijft wel dat de ploeg de Europese resultaten geboekt heeft zonder die twee spelers. Erik Gerets liet gis termiddag na de training niet na om dat aspect te benadrukken. „Natuurlijk heb ik hoop gekoes terd, maar ik heb niet al mijn energie gestoken in pogingen om die twee jongens er alsnog bij te halen. Ik kijk ook naar het feit dat ik op dit mo ment in mijn selectie nog goede 18 spelers heb en dat ik er zelfs een paar op de tribune moet zetten. Die twee hebben het ganse seizoen nog niet meegedaan. Ik vind ook dat we alles in de juiste context moeten zien. Ruud behoort tot de absolute top in Europa, maar hij is wel een jaar buiten de strijd geweest. Zelfs topspelers hebben tijd nodig om helemaal terug te komen." Mark van Bommel is fit verklaard. De afgelo pen dagen sukkelde hij met zijn rechterknie. Van Bommel: „Er zit een beetje vocht in sinds de wedstrijd tegen Roda JC, als gevolg van over- strekking of een verkeerde beweging. Er is niets kapot in de knie, de tijd moet het euvel helen. Zolang ik kan trainen en spelen is er wat mij be treft niks aan de hand." Feyenoord-trainer Bert van Marwijk: droom is veranderd in nachtmerrie. FOTO ANP COR MULDER Het Europese avontuur was voor de winter al verleden tijd, in februari verspeelde Feyenoord zijn eerste plaats in de competitie en nu, half maart, liggen de Rotterdam mers ook uit het nationale bekertoernooi. In recordtijd is de droom van Bert van Marwijk veranderd in een nacht merrie. De uitschakeling gisteren door subtopper Hee renveen was - hoe wrang het ook klinkt voor een topclub als Feyenoord - niet eens schokkend. De 4-3 nederlaag in het Abe Lenstra-stadion leek het logische vervolg op een periode, waarvan het einde nog niet in zicht is. naren werd tegengehouden. Bovendien lag de uitschake ling door de ploeg van Foppe de Haan gisteravond niet eens zozeer aan de gekortwiekte aanval. Een elftal dat drie keer scoort in een uitwedstrijd hoeft zich normaal gesproken niet te schamen. Maar als er dan tege lijkertijd zo slap en slecht wordt verdedigd is het onmogelijk succes te boeken. Van Marwijk had zijn spelers voor de wedstrijd duidelijk ge maakt dat alleen strijdlust en mentaliteit de Rotterdammers in deze fase van het seizoen zouden kunnen redden. Die boodschap was kennelijk aan HEERENVEEN MARCEL VAN DER KRAAN In Rotterdam-Zuid zijn alle ogen wekenlang gericht ge weest op de terugkeer van de vleugelspelers Kalou en Leonar do, maar hun langdurige afwe zigheid onderstreept dat een club als Feyenoord het succes niet volledig kan afstemmen op de inzetbaarheid van twee jon ge, buitenlandse aanvallers, hoe talentvol ze ook zijn. Kalou bleek niet tijdig op te lappen en kon ook niet per koerier wor den afgeleverd (Van Marwijk: 'Ik zat tot drie uur in het hotel op 'm te wachten'), terwijl Leo nardo door Braziliaanse ambte dovemansoren gericht. Met het mes tussen de tanden? Niet op het moment dat Anthony Lur- ling aan een solo door de Rot terdamse defensie begon. Drie Feyenoorders lieten hem onge moeid 1-0. Vechtend en bikkelend in het strafschopgebied? De Zweedse spits Marcus Allback mocht on gehinderd nummer twee in koppen. Intimiderend? Lurling had maling aan alle Feyenoor ders, treiterde zijn tegenstan ders en dook in de blessuretijd van de eerste helft opnieuw voor Dudek op zonder dat hem een strobreed in de weg werd gelegd, 3-2. In het kamp van Feyenoord heeft men een hekel aan types als Lurling, Klompe en Hans- ma. Spelers die je het bloed on der de nagels vandaan halen, die achter de rug van de scheidsrechter het vuurtje op stoken en vooraan staan als er wat te bakkeleien valt. Hansma en Lurling namen Jon Dahl To- masson te grazen op het mo ment dat de bal aan de andere kant van het veld was, spelbe paler Paul Bosvelt werd langs de zijlijn genadeloos tegen de vlakte gewerkt en in de tackles schroomden de Friezen niet om met de ogen dicht erin te vlie gen. Van Marwijk: ,,De scheids rechter had moeten optreden." Maar arbiter Ruud Bossen deed dat niet en dus wist Heeren veen dat het heel ver kon gaan. Jan de Visser en Brett Emerton pakten Lurling en Nurmela daarentegen met fluwelen handschoenen aan. Dat ook Ju- rek Dudek niet in grootse vorm stak, is na alle commotie rond de keeper niet zo vreemd. De Pool is een bescheiden prof, die een hekel heeft aan conflicten. Hij is moe van alle herrie bij Feyenoord om zijn persoon en heeft het gevoel dat hij zich de laatste maanden niet meer op zijn vak heeft kunnen concen treren. Bij de tweede tegengoal ging hij niet vrijuit. Dat Feyenoord in de eerste helft desondanks op voor sprong kwam, had het te dan ken aan twee blunders van Heerenveen-linksback Arjan Ebbinger en een falende doel man Hans Vonk. De eerste keer profiteerde Tomasson, de twee de keer stond Bosvelt op de goede plaats. Johan Elmander miste tussendoor een dot van een kans toen hij alleen voor de keeper verscheen. Hij had alle tijd om de hoek uit te zoeken, maar mikte uiteindelijk op een reclamebord. Toch liet de Zweedse spits in de eerste helft een aardige indruk achter. Om dat ook Arco Jochemsen met zijn lengte Feyenoord voorin wat meer body gaf, hoopten de Rotterdammers met opportu nistisch voetbal na rust hun slag te slaan. De defensie van Heerenveen gaf echter geen krimp. Pas in de slotfase, toen de Deen Daniel Jensen de stand al naar 4-2 had getild, kon Jo chemsen nog iets terugdoen. Hecrenveen: Vonk; Venema, Klompe, Hansma en Ebbinge (75 Talan); len- sen, Radomski en Van Gessel: Nur mela. Allback en Lurling. Feyenoord: Dudek; Emerton, De Haan. Van Wonderen en De Vissen Jo chemsen, Bosvelt. Paauwe en Tininho; Elmander en Tomasson. EINDHOVEN «ANP Theo Maassen toonde giste ren in het tv-programma Studio Sport, Na Elven de in augustus uit het PSV-stadion ontvreemde UEFA-beker. De cabaretier beweerde de bo kaal gestolen te hebben en betoonde spijt Bij de Eind- hovense voetbalclub werd niet gelachen om de actie. „Dit is een heel slechte grap", aldus PSV-persvoor- lichter Pedro Salazar. In augustus werd de repli ca van de in 1978 gewonnen UEFA-beker uit het stadion ontvreemd. PSV deed des tijds aangifte. „Binnen de club is geld, maar vooral veel tijd besteed aan het oplossen van het mysterie. Clubmen sen hebben er slapeloze nachten van gehad. Nu komt die meneer Maassen vertel len dat hij de beker al die tijd heeft gehad. Ik vind dit een heel slechte grap", reageerde Salazar vanochtend. Salazar denkt niet dat Maassen de bokaal zelf ge stolen heeft. „We weten on geveer hoe dat destijds ge beurd is. Het lijkt me zeer onwaarschijnlijk dat Maas sen daarbij betrokken was." De cabaretier kondigde aan de beker vanavond, voor het duel met Kaiserslautern, aan PSV-voorzitter Van Raaij te willen overhandigen. Dat kan hij vergeten, volgens Sa lazar: „Wij werken niet mee aan een goedkope publici teitsstunt van Maassen. We zullen vandaag in ieder geval contact opnemen met de politie." Maassen zelf zei in Studio Sport niet te beseffen wat de consequenties van zijn daad zijn. „Het is natuurlijk een strafbaar feit", erkende hij. Barkley overweegt terugkeer in NBA WASHINGTON DPA Charles Barkley overweegt een terugkeer in de Amerikaanse profbasketbalcompetitie NBA. De tweevoudig winnaar van olympisch goud met Dream Team I en II zou zich volgend seizoen bij de Washington Wi zards willen aansluiten. „Ik denk er serieus over", verklaar de Barkley die een klein jaar ge leden als speler van de Houston Rockets zijn carrière beëindig de. „Als ik lichamelijk in orde ben, wil ik volgend seizoen weer spelen." Beslissend zal zijn hoe zijn linkerknie het houdt. Een blessure aan dat ge wricht deed Barkley besluiten na zestien seizoenen NBA het voor gezien te houden. and P werloor gisteravond in de Champions rij kansloos bij Bayern München: 1-0. ers plaatsten zich door deze zege voor finale. Arsenal deed dat echter ook, e concurrent Olympique Lyon kwam Moskou niet verder dan een 1-1 ge- z0 -aenal en Lyon eindigden in groep C le 't acht punten. De Engelsen gaan ver lat zij in de onderlinge confrontaties (c i de meeste punten haalden, uwi ^en8er van Arsenal sprak naderhand en) k „Het is de eerste keer dat ik blij ben ie n ec*er'aag- Dat we verder gaan is echter e° j verdienste. We hebben slecht en on- ar 6rt* ëesPeeld. Het leek nergens op." we 1 München ging tegen Arsenal voort- k jj an start. Na tien minuten was het raak. n geheel vrijstaand voor doelman Sea- oppen, na een voorzet van links van ■f Lizarazu. Voor de Braziliaan was het I treffer in de Champions League van )u had Olympique Lyon moeten verder te komen. Meteen in de ope- kreeg de club uit Frankrijk echter al !slag te verwerken. Parfenov zette Moskou op voorsprong. Hij benutte een strafschop, nadat Ëdmilson binnen de lij nen Boelatov tegen de grond had gewerkt. Ruim een uur had Lyon er voor nodig om terug te komen. Pas in de 68ste minuut viel de 1-1, ook uit een strafschop. Voor de Fransen scoor de Anderson. Vervolgens was Govou nog dicht bij de winnende treffer voor Lyon. In groep D, waar Real Madrid en Leeds zich al voor het vervolg hadden gekwalificeerd, stond niets meer op het spel. In een spectaculair duel speelden Leeds United en Lazio Roma gelijk, 3- 3. Anderlecht won door doelpunten van inval ler Dindane en Goor van Real Madrid, 2-0. Ma nuel Sanchis van Madrid speelde in Brussel zijn honderdste Europa-Cupduel. Real Madrid had tegen Anderlecht Raul kunnen opstellen want de UEFA hief gisteren de schorsing van de aan valler op. Raul was echter in Spanje achterge bleven. De Spaanse international kreeg vorige week één wedstrijd schorsing en bijna 30.000 gulden boete omdat hij vorige week in het duel met Leeds United (3-2) met de hand het eerste doelpunt maakte. Raul werd gestraft aan de hand van de tv-beelden. Real tekende protest aan tegen dat besluit. „Het feitelijke besluit van de scheidsrechter is bindend ook al was dat ver keerd", was de motivering van de UEFA om Raul vrijuit te laten gaan. Lucky Day van woensdag 14 maart; 6 -13 - 14 - 32 - 33 - 36 - 37 - 41 - 42 - 43 - 45 - 47 - 55 - 57 - 63 - 65 - 71 - 72 - 76 - 78 (onder voorbehoud) Duitse lotto 22 - 26 - 32 - 38 - 39 - 45 Reservegetal 37 Supergetal: 4 Spel 77 7 60 7 608 Super 6: 9 6 3 0 1 4 (onder voorbehoud) Belgische lotto 2-6-12-17-33-41. Reservegetal: 3. Joker 9 9 5 9 0 8 3 (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League Tweede ronde, zesde wedstrijd. Groep C. Bayern München (Dui) - Arsenal (Eng) 1-0 (1-0) 10 Eiber 10 Scheidsrechter Frisk (Zwe). Toeschouwers 58.000 Gele kaart Lizarazu (Bayern), Vieira, Dixon, Henry (Ar senal). Spartak Moskou (Rus) - Olympique Lyon 1- 1 (1-0). 4. Parfenov 1-0 (strafschop). 69. Anderson 1-1 (strafschop). Scheidsrechter Vassaras (Gri). Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Mitreski, Filimonov (Spartak), Müller, Violeau (Lyon). PRIJSVRAGEN Scheidsrechter: Sars (Fra). Toeschou wers 22.000. Gele kaart: Doll, De Boeck (Anderlecht), Solari (Real Madrid). EINDSTAND Bayern M 6 Arsenal 6 Lyon 6 Spartak M 6 Groep D 4 1 1 13 8- 5 Leeds United (Eng) - Lazio Roma (Ita) 3- 3 (2-2). 21 Ravanelli 0-1, 28. Bowyer 1-1, 29. Mihajlovic 1-2 (strafschop), 43. Wilcox 2-2. 62. Viduka 3-2. 90. Mihajlo vic 3-3 Scheidsrechter Plautz (Oos) Toeschouwers 36.741. Gele kaart Mat- teo (Leeds). Colonnese. Castroman. Stankovic (Lazio) Anderlecht (Bel) - Real Madrid (Spa) 2-0 (0-0) 85. Dindane 1-0. 90. Goor 2-0 Real Madrid 6 4 1 1 13 14- 9 Leeds United 6 3 1 2 10 12-10 Anderlecht 6 2 0 4 6 7-12 Lazio Roma 6123 5 9-11 Geplaatst voor kwartfinales: Valencia, Manchester United, Deportivo la Coruna, Galatasaray, Bayern München, Arsenal, Real Madrid, Leeds United. Loting vrij dag (12.00 uur). Amstel Cup Kwartfinale Heerenveen - Feyenoord 4-3 (3-2) 7. Lurling 1-0. 14. Tomasson 1-1, 29. Eb binge 1-2 (eigen doelpunt). 35. Allbëck 2-2. 45 Lurling 3-2, 81. Jensen 4-2, 90 Jochemsen 4-3. Scheidsrechter Bossen Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Ebbinge (Heerenveen). Haarlem. Oefenduel, spelers onder 19 jaar. Nederland - Marokko 2-0 (1-0). 27. Van Dooren 1-0, 73. Schut 2-0. Bijzonderheid Oranje onder 19, met als coach Louis van Gaal. bereidt zich voor op de wereldtitelstrijd in Argentinië. Schotland, competitie Hearts - Kilmar nock 3 - 0, Glasgow Rangers - Dundee 0 - 2, Johnstone - Celtic 1 - 2. Stand aan kop; Celtic 30-79 Hibernian 30-60 Rangers 29-63 Kilmarnock 30-45 Ver 1. Pedroso (Cub) 8,32, 2. Moudrik (Mar) 8.02, 3. Cankar (Slv) 7,95 Kogel 1- Martinez (Spa) 20.91, 2. Nelson (VSt) 20,70, 3. Paunies (Cub) 17,98. Vrouwen 60 m: 1. Ottey (Jam) 7,12, 2. Fynes (Bah) 7,15, 3. Hurtis (Fra) 7,32 60 mh 1. Alozie (Nig) 7,88, 2. Freeman (Jam) 7,90, 3. Ramalalanirina (Fra) 7,94. Hinkstapsprong 1 Le bed eva (Rus) 14,85, 2. Marinova 14,18, 3. Rogova (Rus) 14,05. Polshoog 1 Feofanova (Rus) 4,61, 2 Dragila (VSt) 4,46, 3 Balachonova (Oek) 4,36. Superliga. Finale playoff (best-of-five), eerste wedstrijd: Tilburg - Nijmegen 1-3(0-1 1-0 0-2). SCHAKEN ATLETIEK Madrid. Indoorgala. Mannen 60 m 1 Mayola (Cub) 6,55, 2 Venancio (Spa) 6,58, 3. Aliu Deji (Nig) 6.67 60 mh 1 Garcia (Cub) 7,56, 2. Hernan dez (Cub) 7.60. 3 Kromberg (Zwe) 7,70. BADMINTON Basel. Open Zwitserse kampioenschappen. Mannen, tweede ronde: Palyama (Ned) South (Eng) 7-4 7-0 8-6, Ohsuka (Jap) - Weistra (Ned) 7-4 6-8 7-4 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Van Daim/Lens (Ned) - Tooru/Matsumotu (Jap) 7-4 7-5 6- 8 7-3 Vrouwen, eerste ronde Meulendijks (Ned) - Ketzer (Zwi) 7-1 7-2 7-5. Audina (Ned) - Grethner (Dui) 7-1 7-3 7-4 BASKETBAL Mannen, eredivisie, poule 2: Zwolle - Rot terdam 73 - 77. New York. NBA. Washington Wizards - Detroit Pistons 103- 96, Charlotte Hornets - Vancouver Grizzlies 100-95, Cleveland Cavaliers - Orlando Ma gic 87-97, Miami Heat - Sacramento Kings 114-104, San Antonio Spurs - Min nesota Timberwolves 106-100 (n v Chi cago Bulls - Philadephia Sixers 67-85, Denver Nuggets - Indiana Pacers 95-83. Portland Trailblazers - Phoenix Suns 79- 84, Golden State Warriors - Utah Jazz 83- 102 Competitie Leidse Schaakbond. Promotieklasse: Philidor II - 0egstgeest'80 II 3-5; LSG VI - Utile Dulci 4.5-3.5; Voor schoten II - Katwi|k 1.5-6.5; Oegst- rast'80 III - Leithen 2-6 Stand Katwijk 11, Voorschoten II 6-9, Oegstgeest II 6- 9. LSG VI 6-7. Philidor II 6-4. Utile Dulci 6-4, Leithen 6-4, Oegstgeest III 6-0. SKI Ruka (Fin). Wereldbeker snowboard, paral lel reuzenslalom. Mannen 1 Huet (Fra), 2. Richardson (Zwe), 3. Bozetto (Fra), 4. Anderson (Can); 50. Janbroers, 56. Verlinden, 60. Schoen makers. Vrouwen 1. Ranigler (Ita), 2. Kaltiainen (Fin), 3 Riegler (Oos), 4 Kirchgasser-Pi- chler (Oos); 30. Nicolien •Sauerbri|, 38. Marieke Sauerbreij, 43. Boerma. Borlange. Wereldbeker skiloop Vrouwen. 5 km vrije stijl 1 Tsjepalova (Rus) 13 03,4. 2. Boe hoer ma (Rus) 0.08. 3. Lasoetina (Rus) 0.12,2, 4. Sjatilivalava (Rus) 0.14,2, 5. Gavriljoek (Rus) 0.17,4. Stand WB 1 Skari (Noo) 866, 2. Tsiepal ova 846, 3. Lasoetina 653. Mannen, 10 km vrije stijl: 1. Elofsson (Zwe) 24 23,3, 2. Piller-Cottrer (Ita) 0.03,9, 3. Mühlegg (Spa) 0.06,7, 4. Sk- jeldal (Noo) 0.11,275. Repo (Fin) 0.12,8 Stand WB 1. Elofsson 731. 2 Muhlegg 567, 3 Alsgaard (Noo) 481 TENNIS Indian Wells Masters Series. Mannen. 6.5 miljoen gulden Tweede ronde Corretia (Spa/8) - Schalken (Ned) 6-4 7-6, Kiefer (Dui) - Fish (VSt) 6-4 6-1, Agassi (VSt/4) - Haas (Dui) 7-6 6-3, Gambill (VSt) - Vicente (Spa) 6-2 6-3, Iva nisevic (Kro) - Enqvist (Zwe/9) 7-6 6-3, La- pentti (Ecu) - B|örkman (Zwe) 6-3 6-2, Es- cudé (Fra) - Johanson (Zwe) 6-1 6-7 7-5. Sampras (VSt/3) - Santoro (Fra) 6-3 3-6 6- 0. Henman (GBr/10) - Pioline (Fra) 6-3 6- 3, Ulihrach (Tsj) - Massu (Chl) 6-2 2-0 op gave. Grosjean (Fra/16) - Moya (Spa) 6-3 4-6 7-6, Kuerten (Bra/1) - Dent (Vst) 6-4 6-7 6-2, Hewitt (Aus/6) - Srichaphan (Tha) 6-3 6-3, Clement (Fra/13) - Pozzi (Ita) 6-3 6-4. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Prinosil (Ned/Dui/5) - Haas/Kiefer (Dui) 6-0 6-7 6- 2, Federer/Hrbaty (Zwi/Slw) - Krajicek- /Schalken (Ned) 6-3 6-4 Tweede ronde Hill/Tarango (Aus/VSt) - Haarhuis/Prinosil (Ned/Dui) 7-5 6-3. Vrouwen. 5 miljoen gulden. Kwartfinales Serena Williams (VSt) - Da venport (VSt/2) 6-1 6-2, Venus Williams (VSt/3) - Dementjeva (Rus) 6-0 6-3. WIELRENNEN Parijs - Nice. Derde etappe, Saint-Etienne - Villeneuve- les-Avignon 1 Koerts (Ned) 217 km in 4 43.28. 2. Jean-Patrick Nazon (Fra). 3 Hondo (Dui), 4. Damien Nazon (Fra), 5. Planckaert (Bel), 6. Guidi (Ita). 7 Cavag- ms (Ita), 8 Capelle (Fra). 9 Aus (Est). 10 Schreck (Dui). Algemeen klassement 1 Van Petegem (Bel) 15.13.13, 2 Jaksche (Dui) 0.11. 3 Rumsas (Lit) 0 15, 4. Frigo (Ita) 0.16, 5 Tschmil (Bel) 0.27, 6. Aerts (Bel) 0.29, 7. Montcoutie (Fra), 8. Vinokoerov (Kaz) 0.33, 9. Dufaux (Zwi), 10. Halgand (Fra) 0.36. Tirreno - Adriatico. Eerste etappe, circuit rond Sorrento 1 Conté (Ita) 132 km in 3.23.20, 2. Konits- iev (Rus), 3 Zabel (Dui), 4 Balducci (Ita). 5. Vainsteins (Let). 6 Bettini (Ita). 7. Pieri (Ita), 8. Hincapie (VSt). 9 Ongarato (Ita). 10 Ferrigato (Ita); 26 Boogerd. 37. Kna- ven, 65 Van Heeswqk, 75. Boven, 76 Dekker. 103 Den Bakker 0.23. 157. De Jongh 9.10

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21