Laatste reddingspoging Afghanistan lijkt zinloos Geloof Samenleving Oud-topman EZ verbindt zijn lot aan wederkomst Christus VANDAAG fi In een kl 233 zalisfe 'Woord boeddha in Singapore niet misbruiken' Bar: Neo-katholiek gi voor kritisch RK-den Volle maan in Bagdad MAANDAG 12 MAART 2001 I Vandaag 530 jaar geleden, op 12 maart 1471, stierf de Nederlandstalige theoloog Dionysius van Leeuwen. Ook bekend als 'de Kartuizer' we gens zijn intrede bij de kartuizerorde, of 'van Rij- kel' (bij Sint Truiden) omdat hij daar werd geboren in 1402. Dionysius kreeg zijn opleiding in Zwolle en stichtte later een klooster in Vught (Noord-Brabant). Hij is vooral bekend als schrijver van een zeer omvangrijk oeuvre en wordt gezien als de laatste grote middeleeuwse theoloog. Vandaag wordt in Arezzo (Italië) de zaligverklaarde non Jus- tina Bezzoli herdacht. Zij ging op haar 13de het klooster in en leefde later als kluizenares. Ze stierf blind en werd alom geëerd wegens haar vrome levenswijze. Lezing 'Israël Vandaag' in Katwijk katwijk Voorzitter Asnat Cohen van de organisatie van Neder landssprekende gidsen in Israël houdt aanstaande donderdag een lezing met het thema 'Israël Vandaag'. Cohen: „Een reis door het heilige land is zo'n immense spirituele ervaring dat je nooit meer dezelfde wordt." De lezing, die wordt gehouden in het kerkelijk centrum aan de Voorstraat 74 in Katwijk, bevat veel actuele informatie over de situatie in haar land. Ook wordt ge sproken over een grote Israël-reis, die Christenen voor Israël, de initiatiefnemer van de avond, wil organiseren in juni 2002. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Templetonprijs voor predikant in VS new york De biochemicus en Anglicaanse predikant Arthur Peacocke (76) krijgt op 9 mei in Londen de Templetonprijs. De stichting die de onderscheiding uitreikt, vindt dat de Brit door zijn werk het verband tussen religie en wetenschap heeft ver duidelijkt. Daarmee is hij de grondlegger van een nieuwe theo logie, vindt de stichting. Peacocke richtte in 1986 het Genoot schap van gewijde natuurwetenschappers op. Deze organisatie wil een brug slaan tussen religie en wetenschap. Peacocke, van huis uit zowel doctor in de biochemie als in de theologie, noemt zichzelf 'kritisch realist' en spant zich voor het kritisch volgen van wetenschappelijke feiten in biochemie en theologie. Andere winnaars zijn sinds de instelling van de prijs (ruim 2,2 miljoen) in 1972 onder andere moeder Teresa, Billy Graham, Aleksander Solzjenitsyn en Carl Friedrich von Weizsacker. Oorsprong christelijke feesten alphen aan de run* Feesten zijn belangrijk in het leven. Dit vindt het Vrijzinnig Platform ook en daarom heeft de organisatie van avond vanaf 20.00 uur ds. Laman Trip uitgenodigd voor een le zing over joodse feesten en gebruiken. Zij bespreekt, met be hulp van klankbeeld, dia's en muziek, de christelijke feesten die hun oorsprong vinden in de joodse traditie. Volgens Laman Trip vierde jezus zelf heel consequent de 'vierdagen' van zijn volk. De lezing is in de Remonstrantse Kerk aan de van Mander- sloostraat 30 in Alphen aan de Rijn. Entree 7,50. Paus feliciteert jubilerende Hendriksen utrecht Paus Johannes Paulus II heeft de 93-jarige mgr. Th. Hendriksen gelukgewenst met diens 40-jarig bisschopsjubile um. In een telegram heeft paus Johannes Paulus II oud-hulp- bisschop Hendriksen (93) gelukgewenst met zijn 40-jarig bis schopsjubileum. Hendriksen ging gisteren voor in een pontifi cale eucharistieviering in de kathedrale kerk van Utrecht. Alle bisschoppen warehn aanwezig. Hendriksen was van 1961 tot 1969 hulpbisschop van Utrecht. In alle kerkelijke turbulentie is Hendriksen zichzelf gebleven, zei waarnemend bisschop Punt van Haarlem in de preek. „Het conservatisme van Hendriksen is geen teken van angst voor vernieuwing, maar een streven naar het behoud van het wezenlijke van het geloof te midden van alle veranderingen." Excuses Israël voor weren patriarch Jeruzalem Het Israëlische leger heeft zaterdag zijn excuses aan geboden voor het tegenhouden van de Latijnse patriarch van Jeruzalem, M. Sabbah, bij een controlepost op de Westelijke Jordaanoever. De verantwoordelijke soldaten hebben een fout gemaakt, aldus een communiqué. Sabbah, het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in het Heilig Land, was vrijdag op weg naar een dorp op de Westelijke Jordaanoever om een mis op te dragen. Hoewel hij een diplomatiek paspoort en een VIP-kaart van het Israëlische ministerie van godsdienstzaken kon tonen, werd hij toch tegengehouden. Sabbah geldt als een fel pleitbe zorger van de rechten van de Palestijnen. Winnaar essaywedstrijd naar Mekka Rotterdam Een essaywedstrijd voor jonge moslims, uitgeschre ven door de Stuurgroep Islam en Burgerschap, is gewonnen door de 17-jarige Khadija el Marcouchi en de 24-jarige Adil el Qorayshi. El Marcouchi is beloond voor de stijl in haar verhaal in het korte verhaal 'Onderweg in 2050' en El Qorayshi kreeg de inhoudsprijs voor de essay 'De moslim als wereldburger'. Jury voorzitter E. Hirsch Ballin maakte de winnaars vrijdag bekend in Rotterdam. El Marcouchi wint twee tickets voor een reis naar Marokko en El Qorayshi mag op bedevaart naar Mekka. ruswuk anp De vroegere secretaris-generaal van het ministerie van economische za ken, prof.dr. F. Rutten, is er stellig van overtuigd dat Jezus Christus voor 2010 terugkomt. De periode tot de weder komst gaat volgens hem volgend jaar de laatste fase in met een groot won der in het Spaanse dorpje Garabandal. Als dat wonder zich niet voordoet op 11 april 2002, vertrekt Rutten als voor zitter van de rooms-katholieke leken beweging Witte Donderdag-2000. Ook zal hij in dat geval stoppen als hoofd redacteur van het informatieblad van het Instituut voor Katholieke Informa tie, zo schrijft hij deze maand in de nieuwsbrief. Bij zijn voorspelling baseert Rutten zich op boeken van Don Gobbi en Vassula Ryden, die volgens hem in de afgelopen jaren door Jezus en Maria als spreekbuis zijn gebruikt. De oud topman van EZ wijst er op dat Maria begin jaren zestig in Garabandal vele malen is verschenen aan vier kinde ren. Ze zou toen een groot wonder hebben voorzegd. De zieken die daar bij aanwezig zullen zijn, genezen vast en zeker, gelooft Rutten. Zondaars zul len worden bekeerd. De boeken, berekeningen over de datum van het wonder, maar ook re cente ontwikkelingen in de top van de Rooms-Katholieke Kerk tonen volgens Rutten aan dat de wederkomst van Christus zeer binnenkort plaatsvindt. Hij gaat uit van de tweede helft van dit decennium. Hij zegt te hopen dat veel Nederlanders en Vlamingen volgend jaar op 11 april in Garabandal zijn, ge let op de beloofde lichamelijke en geestelijke genezingen. a Rutten staat bekend om zijina: kritiek op de Nederlandse u pen, die hij vorig jaar bij zij van de Erasmus University w ren' noemde. In februari naifne dinaal J. Ratzinger van de ri congregatie voor de geloofsli korrel. Rutten noemde hem leerde van formaat en ook trouwbare gids inzake het ng tholieke geloof. Taliban: Boeddhabeelden voor tachtig procent verwoest islamabad afp-dpa Een laatste internationale po ging om de beeldenstorm in Afghanistan tot staan te bren gen, lijkt mislukt. De Taliban- leiders hebben dit weekeinde nog eens herhaald dat het bui tenland zich niet met de kwes tie moet bemoeien. Gisteren voerde VN-secreta- ris-generaal Kofi Annan in Pa kistan besprekingen met de Ta liban-minister van buitenland se zaken Mutawakil in een po ging de leiders van Afghanistan op andere gedachten te bren gen. Het lijkt mosterd na de maaltijd. Zaterdag al meldden de Taliban, die 95 procent van Afghanistan controleren, dat de twee wereldberoemde tweedui zend jaar oude boeddhabeel den in Bamiyan al voor tachtig procent zijn vernietigd. Duizen den verplaatsbare boeddha's zouden al kapot zijn geslagen. De verwoesting van de boed dha's in Bamiyan is overigens nog steeds niet door onafhan kelijke bronnen bevestigd. In het Bamiyandal mogen geen buitenlanders komen en jour nalisten kunnen pas gaan kij ken als de vernietiging is afge rond, aldus de minister van buitenlandse zaken. De verwoesting van alle niet- islamitische beelden in Afgha nistan werd twee weken gele den aangekondigd door Tali- ban-leider Mullah Mohammad Omar. Internationaal is met grote verontwaardiging gerea geerd. De Taliban noemen de aandacht van de wereld voor de sloop van de beelden 'buiten gewoon overdreven'. Het was van tevoren al duide lijk dat de poging van Annan de beroemde kunstwerken in Ba miyan van de slopershamer te redden een ingewikkelde klus zou worden. De Verenigde Na ties hebben het Taliban-bewind namelijk nooit erkend. Na af loop van zijn onderhoud met minister Mutawakil zei de se cretaris-generaal weinig hoop vol te zijn. De beeldenstorm in Afgha nistan is ook in de islamitische wereld op fel verzet gestuit. Iran protesteerde al in een vroeg sta dium en nu heeft ook de orga nisatie van islamitische staten (OIC) zich met de zaak be moeid. Een hoge delegatie van de OIC kwam gisteren aan in de stad Kandahar, in het zuiden van Afghanistan. De delegatie leden hopen de Taliban te over tuigen van de noodzaak de beeldenstorm te stoppen. er Barcelona Voorman E Zaplana van de Spaan» lencia kust de hand van hannes Paulus II. De ke - heeft gisteren in Rome 233 Spanjaarden zalig Het zijn vooral priesters en nonnen die tijdens d burgeroorlog (1936-19 den gemarteld en vermi hen kwamen 226 mens» regio rond Valencia. Ht omvangrijkste zaligverii., de rooms-katholieke grf- nis. Ruim twintigduizeiLp jaarden woonden in Va de plechtigheid bij. Vol st, geschiedenisboeken ziji 'K de burgeroorlog en on<L( Tweede Republiek diet voorafging zo'n tiendui Spaanse priesters en kk R gen wegens hun geloof 7| moord. De paus legde band tussen de burgero het terrorisme van de B rs afscheidingsbeweging er onder de Spanjaarden r e( lijks gebukt gaan. Hij v^0 het geweld en roept op jr FOTO EPA MAURIZK v( singapore ap Restaurants, cafés, disco's en andere niet-religieuze plaatsen van samenkomst in Singapore mogen niet langer de woorden 'boeddha' en 'zen' in hun naam gebruiken. Dat vindt althans de belangrijkste organisatie van boeddhisten in het land. Ook de Falun Boeddha Beweging, de Singaporaanse afdeling van de Chinese meditatiebeweging Falun Gong, moet het woord boeddha uit haar naam schrap pen. „Het is misbruik van de naam van Boeddha", zei Mah Guan Lim van de officiële Boeddhis tenfederatie Singapore. Tal van winkels en uitgaansgelegenhe den in Singapore hebben zich de afgelopen tijd met de naam boeddha getooid. De eigenaar van de populaire Boeddhabar is onlangs gezwicht voor de pro testen van de boeddhisten en veranderde de naam van zijn café in Siam Supper Club. „We willen de mensen niet voor het hoofd stoten", zei hij. Ook heeft hij alle boeddhabeelden uit de bar verwijderd.De Falun Boed dha Beweging weigert haar naam aan te passen. Volgens woordvoerder Tian Moon Toon volgen de aanhangers van de groep de boeddhistische leer. Volgens Mah niet. „Zij hebben niets met ons van doen." Bijeenkomst VU-podium en De Rode ij amsterdam anp bagdad De volle maan komt langzaam op acKter de contou ren van de Ashwi-moskee in de Iraakse hoofdstad Bagdad. Het vijftig jaar oude gebouw naast het ministerie van informatie met zijn ronde vormen en sier lijke zuilenrij is een beziens waardigheid. Het verstilde ta bleau vivant trof gisteravond laat fotograaf Faleh Kheiber van persbureau Reuters. FOTO REUTERS FALEH KHEIBER Mensen die welbewust tot de Rooms Katholieke Kerk toetre den, brengen een kritische om gang met leer en traditie met zich mee. „Het zelf aan de gang gaan met het grote geloofsgoed is een belangrijk element dat nieuwingekomenen inbren gen." Dat zei oud-bisschop Bar van Rotterdam vrijdag tijdens een bijeenkomst van het VU-podi- um en De Rode Hoed over de kleine groep van ongeveer dui zend mensen per jaar die met volle overtuiging lid worden van de RK Kerk. Hun 'intellec tuele status' draagt volgens hem bij aan een herijking van het rooms-katholieke denken. Bar prees de 'volwassen hou ding' van neo-katholieken ten opzichte van de kerkleer. „Ze sjoemelen niet, maar gaan er met verstand mee om. Uitein delijk beslist het geweten", zei hij over neo-katholieken. Bar, van huis uit Nederlands Hervormd, was overigens de enige neo-katholiek onder de sprekers, zij het geen recente. Hij maakte de overstap al in 1953. De spraakmakende he dendaagse neo- katholiek W.J. Otten wilde volgens coördina tor G.J. Peelen van het VU-po- di dium niet komen. Hi heftige reacties op ziji besloten niet meer in baar over geloof te spi!tf Het verlangen naar ervaringen is volgen; dienstsocioloog dr. mans een veelgenoen:o lijke motivatie van n f Heken. In de RK-Kerk k die in de vorm van ten en rituelen aan Zij houden er vaak sche voorstellingen' Kerk op na, aldus Hel Schrijfster D. van B00 van huis uit RK, vind katholieken als Otten al te agressief hun nie den geloof rondbaza hun 'katholieke retori bovendien nogal sell nJ lijken verliefd en hen c' op wat rooms is, dogmatiek." Voorzitter H. Baai vernieuwingsgezinde Beweging betwijfelt n tholieken wel zovei brengen. Kritische hameren immers al een creatieve omganfoj kerkleer, maar krijg c kerkleiding keer op k het rekest. Nieuwkoi1 ben in de RK-Kerldf meer krediet dan kritfw gedienden, opperde B |e nl WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: In het noorden meest droog en wat zon. Verder bewolkt en af en toe regen, in de bergen ook sneeuw. In het noor den opnieuw iets kouder met maxima dalend tot onder het vriespunt. In het midden en zuiden 's middags een graad of 7. Zweden: In het noorden eerst droog en wat zon. Verder bewolkt en van het zuidwesten uit toenemende kans op regen, later in de noordelijke helft misschien sneeuw. In het midden en zuiden maxima rond 6 graden, in het noorden dalend tot onder nul Finland: Van het zuidwesten uit toenemende kans op regen, plaatselijk ook sneeuw. Maandag eerst nog wat zon en op de meeste plaatsen droog. Middagtempe- ratuur tussen 0 en 5 graden Denemarken: Half tot zwaar bewolkt en van tijd tot tijd regen, later buien. Tijdelijk een fors aanwakkerende wind. Middagtem- peratuur omstreeks 7 graden. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Half tot zwaar bewolkt en perioden met regen of buien, in Schotland mo gelijk met hagel of natte sneeuw. Soms veel wind en middagtempera- tuur van een graad of 6 in Schotland tot 10 graden in het zuiden van Ier land en Engeland. België en Luxemburg: Wisselend bewolkt en van tijd tot tijd regen. Middagtemperatuur iets dalend tot ongeveer 9 graden op dinsdag. Noord- en Midden-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en perioden met regen, lokaal veel neerslag. Tame lijk veel wind, met name langs de westkust. Middagtemperatuur tussen 9 en 13 graden. Zuid-Frankrijk: Overwegend bewolkt en perioden met regen, met name maandag in het oos ten lokaal zeer veel neerslag. In het zuidoosten steekt dinsdag de Mistral op Middagtemperatuur van 10 tot 16 graden. Spanje: Maandag half tot zwaar bewolkt en op veel plaatsen buien, in het zuidoosten vrijwel droog. Dinsdag meer zon en al leen nog in het noorden lokaal regen. Tamelijk veel wind. Maxima van 14 graden in het noorden tot 22 in het zuiden. Portugal: Maandag eerst bewolkt en regenach tig, maar later op de dag droog. Dins dag meer zon, vooral in het zuiden en bijna overal droog. Maxima uiteenlo pend van een graad of 12 in het noor den tot 19 in de Algarve. Mallorca, Ibiza, Menorca: Maandag eerst nog zonnige perioden, maar later meer bewolking en vooral dinsdag enkele buien. Ook een stevig aanwakkerende wind en daling van temperatuur. Maandag rond 21 gra den, dinsdag rond 16 Tunesië: Maandag veel zon, droog en hoge maxima, aan zee rond 25 graden. Dinsdag van het noorden uit minder warm, meer bewolking en misschien een bui. Canarische Eilanden: Vooral op de zuidstranden geregeld zon. Elders meer bewolking, maar waarschijnlijk wel droog. Middagtem peratuur ongeveer 23 graden. Duitsland: Veel bewolking en perioden met regen. Maandag voor de regen uit in het zuid oosten nog wat zon, dinsdag vooral in het noordwesten kans op opklaringen. Maandag nog zacht met maxima tus sen 12 en 18 graden, dinsdag een stuk frisser. Oostenrijk: Maandag nog wat zon, maar van het westen uit meer bewolking en regen, vooral dinsdag plaatselijk veel regen. Sneeuwgrens eerst boven 2000 meter, later flink dalend. Maandag nog zeer zacht met in de dalen maxima tussen 14 en 18 graden. Zwitserland: Veel bewolking en regen, vooral in het zuiden zeer veel regen Sneeuwgrens eerst nog boven 2000 meter, maar vooral duisdag flink dalend. Middag temperatuur in de dalen ook dalend tot omstreeks 9 graden op dinsdag. Tsjechië en Slowakije: Veel bewolking en van tijd tot tijd re gen, in Slowakije eerst nog droog en wat zon. Maandag zacht met bijna overal 15 graden of meer, daarna da ling van temperatuur. Hongarije: Zonnige perioden. Dinsdag in de loop van de dag meer bewolking en in het westen later ook regen. Middagtempe ratuur op maandag rond 16 graden, daarna lager. Italië: In het noorden bewolkt en zeer veel re gen. Elders op maandag nog zonnige perioden, maar dinsdag meer bewol king en een toenemende kans op re gen. Ook veel wind. Maxima rond 17 graden, dinsdag voor de regen uit lo kaal meer dan 20. Corsica en Sardinië: Maandag zonnige perioden en droog. Dinsdag meest bewolkt en enkele bui en, bovendien een fors aanwakkerende wind. Middagtemperatuur op maandag nog rond 19 graden, dinsdag lager. Griekenland en Kreta: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Middagtemperatuur geleidelijk iets oplopend tot ongeveer 19 graden op dinsdag. Turkije en Cyprus: Flinke zonnige perioden. Op de mees te plaatsen droog, maar later aan de zuidoostkust en op Cyprus kans op een bui. Middagtemperatuur aan zee van een graad of 12 rond de Dardanellen tot meer dan 20 in het zuiden en op Cyprus. DINSDAG 13 MAART 2001 Zon- en maanstanden Zon op 06.59 Zon onder 18.39 Maan op 23.38 Maan onder08.57 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 06.06 18.25 5.39 17.58 Laag 01.46 14.20 1.27 «14.01 Weerrapporten 12/03,07.00 uur: station weer wind ten p neersl min mm Amsterdam zwaar bew. w5 12 7 4.5 De Bilt zwaar bew, w4 12 9 6.6 Deelen zw4 12 9 4.4 Eelde zwaar bew. zw 5 13 8 3.8 Eindhoven zwaar bew. zw4 14 9 1.9 Den Helder zwaar bew w4 11 6 82 Rotterdam zwaar bew w4 13 8 5.5 Twente regen zw3 14 9 3.4 Vlissingen licht bew. w5 11 7 64 Maastricht zwaar bew. zw4 14 9 20 Aberdeen regen nw5 11 2 3.0 Athene zwaar bew. w.s.O 18 12 0.0 Barcelona half bew. w2 17 11 0.0 Berlijn zwaar bew. z3 12 8 0.7 Boedapest zwaar bew. zo 1 17 8 4.1 Bordeaux regen w3 16 12 2.2 Brussel zwaar bew w4 14 10 60 Cyprus zwaar bew. wl 22 13 0.0 Dublin licht bew z2 11 0 30 Frankfurt zwaar bew z3 13 12 7.0 Genève zwaar bew, zw 1 12 10 4.5 Helsinki motregen z2 2 1 20 Innsbruck zwaar bew w2 16 4 0.7 Istanbul licht bew w.s.O 15 8 0.0 Klagenfurt licht bew ver. 1 17 3 0.0 Kopenhagen regen zo5 7 5 00 Las Palmas onbewolkt n4 23 17 0.0 Lissabon zwaarbew nw4 19 13 0.0 Locarno half bew o2 12 3 0.0 Londen licht bew. zw2 14 4 7.0 Luxemburg regen w3 12 10 9.0 Madrid half bew nl 19 8 0.0 Malaga half bew nw 1 22 11 0.0 Mallorca zwaar bew. nl 21 11 0.0 Malta licht bew w2 18 10 0.0 Moskou zwaarbew wl 4 1 0.4 München zwaar bew. z2 10 9 4.0 Nice zwaar bew nw3 13 10 00 Oslo n2 3 2 1.0 Parijs regen zw3 15 10 5.2 Praag zwaar bew. zw 3 13 8 1.4 Rome zwaar bew. ol 18 11 0.0 Split half bew nl 16 8 0.0 Stockholm z4 3 2 0.0 Warschau zwaar bew ver 2 10 7 0.0 L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) 0 la; essa bewolkt onweer V warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen hagel E lagedruk mist windrichting pf hogedruk zonnig 19 temperatuur mnn luchtdruk in -100°- hecto pascal KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54,2300 AB Leiden ABONNEESERVICE e-mail: abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. XJml vr. 18.00-19 30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B M Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, T van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) H. Schneider (adjunct) PUBUC RELATIONS W.H.C.M. Stevermk 071-5356 356 REDACTIE A. Maandag, chef eindredactie algemeen T. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin- en Bollenstreek W.F. Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: iv.leidschdagblad.nl TELEFAX i Advertenties: 071 - 532 3 50t Familieberichten: 023- 5311 023- 5320 216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie: 071-53159 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 071-5356230 Bp RUBRIEKSADVERTEA Maandag t/m vrijdag van 8.30 071-5143 545 ABONNEMENTEN: (071- bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per halfjaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging het automatisch afschrijven abonnements- geld, ontvangen betaling. VERZENDING PER PC Voor abonnementen die per postf worden verzonden geldt een toesr aan portokosten per verschijndag LEIDSCH DAGBLAD OP CASS1 Voor mensen die moeilijk lezen hebben of blind zijn (of een ai leeshandicap hebben), is een van het regionale nieuws uit h« Dagblad op geluidscassette bes informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectu Auteursrechten voorbeh Dagbladuitgeverij Da^er E-MAIL: redactie.ld@damiate.hdc.nl (tl inivui 1 ar4si insa ^1 I K E N H U I Wenen zwaar bew zw3 16 7 0.6 New Orleans zwaar bew. zo 5 19 9 0.0 ZDrich zwaar bew. z3 13 8 16.3 New York onbewolkt nw4 8 1 0.0 Bangkok regen o2 23 22 19.0 Tel Aviv zwaar bew. zo 2 26 13 0.0 Buenos Aires licht bew o3 24 19 01 Tokyo licht bew o2 10 1 0.0 Casablanca half bew no 1 14 0.0 Toronto onbewolkt n2 2 -8 1.6 Johannesburg zwaarbew nw2 26 14 0.0 Tunis licht bew. z2 20 10 0.3 Los Angeles zwaarbew ver 2 14 9 0 0 Vancouver zwaar bew wl 9 3 00 ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezondêr feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 10