Meer integratie door nieuwbouw De Schotten en Hollanders zijn we, flink aan het stokt 1929 62* Voetballers MVKV willen snel nieuwe kleedkamers Duin Bollenstreek Kleintje Pils schippert altijd met vakantiedagen 82s Kunstwerk Rijnwe staat er nog lang ni 829 Johnnie Walker: Old Scotch Whist, Red Label I Gijsbrecht van flem Goud tabel Jong Jenever UB heeft alle dranken DINSDAG 6 MAART 2001 KATWUK DORINE VAN KESTEREN De kleedkamers van de Kat- wijkse voetbalvereniging MVKV voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. De spelers van het eerste elftal trekken hun spullen in de nabijgelegen sporthal aan en er zijn zelfs teams die omgekleed en wel af reizen naar het terrein van MVKV. Dat zegt volgens be stuurslid J. Kloos genoeg. „Nee, het is niet best", zegt hij. „Onze twee kleedlokalen zijn gevestigd in een soort houten keet. De staat van onderhoud is belab berd. De douches functioneren niet naar behoren en bij regen lekt het. Zo hoort het niet bij een voetbalclub die in de derde klasse speelt." Onlangs nam de KNVB poolshoogte bij MVKV. Ook de bond kwam tot de conclusie dat de kleedruimte verbetering behoeft. „Er zijn objectieve maatstaven voor hoe een stan daard-kleedkamer van een voetbalclub er uit hoort te zien", vertelt woordvoerder J. de long. „Wij stellen bouwkun dige eisen aan bijvoorbeeld de constructie, de fundering, de ventilatie, het dak, de verwar ming en de beschikbare ruimte. Daarnaast zijn hygiëne en vei ligheid van groot belang. Bij MVKV mankeert er wel het een en ander aan." Als de accommodatie van een voetbalclub zo slecht is dat de leden er in de ogen van de KNVB niet fatsoenlijk gebruik meer van kunnen maken, kan de bond het sportpark afkeu ren. Dat betekent dat de desbe treffende vereniging haar deu ren moet sluiten. De Jong zegt dat dit bij MVKV niet gebeurd is. „Laat ik voorop stellen dat de club haar uiterste best doet MVKV doet er alles aan om de accommodatie te verbeteren maar moet het voorlopig doen met een houten keet. ■■■■■■■■BH FOTO DICK HOGEWONING om alles netjes en schoon te houden. Maar de kleedruimtes voldoen gewoonweg niet meer aan de eisen van tegenwoordig. Het is niet onverantwoord dat de leden zich er aan- en uitkle den, MVKV kan best nog een tijdje voort op deze voet. Maar niet voor altijd. De KNVB ge doogt de situatie, maar wil wel dat er verandering in komt." Een afkeuring is het allerlaat ste redmiddel dat de KNVB al leen uit de kast haalt als het echt niet anders kan. MVKV hoeft niet bang te zijn voor de ze straf. „Het moet wel heel erg zijn, willen we overgaan tot dit machtsmiddel en een voetbal vereniging sommeren om de tent te sluiten. Als wij een sportpark afkeuren, heeft dat zeer zware consequenties en daarom doen we dat niet zo maar. En zeker in het geval van MVKV niet. Die club doet alles om verbetering van de accom modatie te realiseren. De KNVB zal MVKV niet duperen met een afkeuring." MVKV wil niets liever dan nieuwe kleedkamers. Het is de bedoeling dat de huidige ge bouwtjes worden gesloopt en er andere kleedlokalen verrijzen. Kloos: „Wij hebben een specia le bouwcommissie in het leven geroepen die gaat bekijken wanneer we gaan afbreken, wat er komt te staan en wie er gaat betalen." Vooral dat laatste on derdeel is van belang. Het slo pen van de oude keten en het bouwen van nieuwe kleedka Stichting Bollenstreek wil snel extra woningen De derde fase van de nieuwbouw van de stichting Bollenstreek (voorheen De Hafakker) in Noordwijker- hout, moet liefst nog dit jaar starten. De integratie van mensen met een geestelijke handicap en de ge wone Noordwijkerhouters moet met de bouw van twee appartementencomplexen en een gemeen schapsgebouw verder gestalte krijgen, heeft directeur J. Aerts gezegd op een informatiebijeenkomst. NOORDWUKERHOUT MONIQUE WITTEMAN De stichting Bollenstreek wil een zo groot mogelijke inte gratie bereiken tussen de ge handicapte bewoners en de Noordwijkerhouters. In de vo rige fase van de bouw in 1999 werd al een brug gebouwd tussen de wijk Zeeburg en de woningen van de stichting. Ook de speeltuin De Speelak- ker, die afgelopen jaar ge opend is, draagt hier aan bij. Tijdens de derde fase van het bouwproject wordt nog meer aandacht gegeven aan de in tegratie. In de twee appartementen complexen - die bij elkaar goed zijn voor 31 woningen - komen zowel bewoners van de stichting te wonen als Ver dunners'. Dat zijn gewone ge zinnen uit Noordwijkerhout. De verdeling moet ongeveer half-half zijn. Dat is nu zeker nog niet het geval. In de wo ningen op het terrein wonen nu zo'n honderd mensen met een handicap en 28 gezinnen. Architect M. Siebers legde gisteren uit dat de grenzen van het terrein zo veel moge lijk opgeheven moeten wor den. Daarom is in de plannen een verlegging van de Bavo- -sloot naar binnen toe opge nomen. De sloot, die nu nog recht langs het terrein loopt, moet met een grote bocht in het terrein komen te liggen. Aan de kant van de Zeestraat kan dan een gebouw verrijzen dat een algemene maatschap pelijke functie krijgt. De pre cieze bestemming daarvan is nog niet duidelijk - het kan een artsenpraktijk worden, een pand voor fysiotherapeu ten of misschien wel een peu terspeelzaal - maar de naam is wel al bekend: De Stip. Dit pand krijgt een aparte archi tectuur, twee halve cirkels die met elkaar verbonden zijn. Architectuur speelt toch een grote rol in alle nieuwbouw- plannen. Want een van de ge plande appartementencom plexen zal ook zeker niet tra ditioneel gebouwd worden, maar in een slakkenhuiscon structie. Rond, naar binnen toe draaiend met in het mid den een hal, waaraan alle voordeuren van de apparte menten komen. Overigens bleken gisteren niet alle om wonenden en bewoners van het terrein het direct eens met de plannen. Zo vonden een aantal Duinrand-bewoners dat er wel heel dicht op hun huizen gebouwd gaat worden. Ook het feit dat een flink deel van de boomgaarden gerooid wordt, viel niet in goede aar de. En of het gebouw met de 'algemeen maatschappelijke functie' wel zijn integratiedoel bereikt, zo dicht bij de Zee straat, valt volgens hen ook te betwijfelen. Bezoekers hoeven dan immers het terrein waar de gehandicapten wonen niet op. Aerts en Siebers merkten op dat de plannen nog maar aan het begin staan en nog niet definitief vast liggen. De bewoners en omwonenden krijgen nog verder inspraak. Ruud Bakker legt op de tafel van het Sassenheimse eet café De Voogd een email op tafel. Zijn ogen twinkelen. De bandleden van Kleintje Pils verkeren nog in onwetend heid. De pretband, die het WK-schaatsen in Boedapest opfleurde met vrolijke mu ziek, is uitgenodigd door het Nederlands consulaat in de Verenigde Arabische Emira ten. In de hoofdstad Dubai moet er aan Holland promo tie worden gedaan en daar past Kleintje Pils het beste bij. Dat betekent voor de tien bandleden wéér een paar da gen weg bij vrouw, kinderen en het werk. Sommigen zijn eigen baas en hoeven geen toestemming te vragen voor een optreden in het buiten land. Anderen moeten weer een dag van hun vakantiete goed afschrijven. Bakker: „Meer dan de helft van het aantal vakantiedagen gaat op aan Kleintje Pils." Ooit begon het als een geintje, anno 2001 is Kleintje Pils een serieuze zaak. Het carnavals orkest is in 25 jaar uitgegroeid tot het nationale dweilorkest, dat in 1997 ook nog eens ko- Onder redactie van Rob Onderwater tel 0715356457 De muzikanten van Kleintje Pils. Soms zien ze elkaar vaker dan de eigen familieleden. ninklijk werd onderscheiden. Bakker: „Dat dweilen wordt geassioceerd met dweilpauze tussen de schaatswedstrijden. Maar in werkelijkheid bete kent dweilen het lopen van de ene naar de andere kroeg. Ach, we laten de mensen maar in die waan." Kleintje Pils heeft een drukke agenda. Verzoeken om optre dens kunnen niet altijd wor den gehonoreerd. „Want we zijn amateurs en dat blijven we ook." De bewering dat Kleintje Pils een klein bedrijf is wordt door Bakker weer legd. „De amateurstatus is de basis van ons succes. Zonder de puurheid van het amateu risme hadden we het nooit zolang volgehouden." Het orkest vraagt daarom geen torenhoge gages voor optredens in Japan, Australië of waar dan ook. „Het vervoer moet geregeld zijn en we moeten op de plaats van be stemming uiten thuis zijn. Dat zijn de dingen waarvoor we het doen. Wat wil je nog meer?" Leuk was het optreden op het vorige maand gehouden WK- schaatsen in Boedepest, leuk was de terugreis naar Neder land bepaald niet. Van de ge plande terugtocht op zondag avond kwam niets terecht vanwege een stakende Hon gaarse vliegtuigmaatschappij. Bakker: „Uiteindelijk zijn we een dag later teruggekomen, in een speciaal door de KNSB- sponsor geregelde vlucht. Het is leuk dat zoiets allemaal voor een pretband wordt ge regeld. Aan de andere kant moesten we vanuit Boedapast veel regelen omdat we een dag later terugkwamen." Ondanks de tegenslag heeft de pretband weer veel zin in het volgende schaatstoernooi, het WK afstanden, dat ko mend weekeinde in Salt Lake City wordt gehouden. Dat evenement dient tevens als opwarmer voor de winterspe len van 2002, waarvoor Klein tje Pils vrijwel zeker zal wor den uitgenodigd. Kleintje Pils is een verzame ling Voorhouters en Sassen- heimers, die hun muzikale achtergrond hebben bij Adest Musica. Ze begonnen in eer ste instantie met zes, inmid dels zijn het twaalf leden, van wie twee reserves. „Die reser ves worden ingezet als er ie mand niet kan. Dat is natuur lijk wel eens het geval." Verzoeken om optredens ko men binnen bij Ruud Bakker. „Dat is zo gegroeid. Iedereen heeft een taak binnen de band. De een is wat beter is het organiseren, de ander in het schrijven van muziek. Bin nen Kleintje Pils is alles op el kaar afgestemd. Ook de karak ters. We weten precies wat we aan elkaar hebben. Soms zien de bandleden elkaar meer dan de eigen familie. Dan moet je goed met elkaar kunnen op schieten." Optredens zoals bij de Olym pische Spelen in Sydney ge ven Kleintje Pils een extra kick. „De lat komt steeds ho ger te liggen. Aan carnaval doen we nauwelijks meer iets, dat is een gepasseerd station. Optredens op evenementen als de Tour de France, EK- en WK-voetbal, alle schaatstoer nooien en Olympische Spe len, die geven ons een kick. Als je prins Willem-Alexander hoort zeggen dat wij heel goed aan Holland promotie doen, dan geeft je dat een goed gevoel. Of we op zijn bruiloft mogen spelen? Hij heeft ons nog niet gevraagd, ha, ha." Kleintje Pils peinst er nog niet over om na 25 jaar de toeters aan de wilgen te hangen. Zo lang de Nederlandse consul in Hongarije Kleintje Pils schrijft 'jullie zijn goud'en zijn colle ga in de Verenigde Arabische Emiraten het orkest uitnodigt voor een optreden, is er geen reden om te stoppen. En de invitatie voor de olympische winterspelen in Salt Lake City is al binnen. De grote vraag is alleen: heeft Kleintje Pils tijd om daar alle maal te spelen? ROB ONDERWATER mers gaat een hoop geld kos ten. Met dat geld zit de voetbal vereniging in haar maag. „De zaak ligt bij onze club behoor lijk gecompliceerd omdat het terrein eigendom is van het Mi nisterie van Defensie. Wij moe ten gaan kijken welke rol De fensie wil spelen en wat de ge meente Katwijk van plan is. Je hebt te maken met een hoop partijen." Ook het sombere toekomst beeld van Vliegkamp Valken burg maakt de situatie van MVKV er niet gemakkelijker op. Alle tekenen wijzen in de rich ting dat het vliegveld in 2010 zal ophouden te bestaan en het is nog maar de vraag wat er dan met de voetbalclub gebeurt. „Wie weet vindt de gemeente het wel onzin om in ons sport complex te investeren, omdat we in 2010 toch moeten verhui zen. Alles is mogelijk." Onder tussen is MVKV in ieder geval druk bezig om geld in te zame len voor de bouw van nieuwe kleedkamers. „Wij gaan ervan uit dat we zelf ook een bijdrage moeten leveren, ongeacht de houding van het rijk en de ge meente. Volgend jaar beginnen we met de verkoop van recla meborden. Maar dat het voor ons heel, heel moeilijk zal zijn om het benodigde bedrag op tafel te leggen, staat vast." De gemeente Katwijk bena drukt de complexiteit van de si tuatie van MVKV. Verder zegt zij af te wachten totdat de voet balvereniging de plannen voor een nieuwe kleedaccommoda tie indient en dan 'zullen die plannen behandeld worden zo als alle andere ingediende plan nen behandeld worden'. Over wie de kosten zal dragen voor het bouwproject, kan de ge meente nog niets zeggen. Politiek Valkenburg blijft verdeeld VALKENBURG ATY DE VRIES Het zal nog wel even duren voordat het kunstwerk van Roel Teeuwen uit Alblasser- dam een plekje heeft gevon den in Valkenburg. De politiek blijft ondanks een eerder be sluit tot plaatsing verdeeld over de vraag of de bezwaren van de bewoners van het ap partementengebouw Rhijn- horst tegen het driedelige plastiek moeten worden geho noreerd, zo bleek gisteren in de commissie bewonerszaken. De bewoners protesteerden al eerder tegen de plaatsing van het beeld en de aanleg van een jeu-de-boulesbaan op de groenstrook tussen hun wo ningen en de Oude Rijn. De jeu de boulesbaan ligt er in middels. Het plastiek stelt de aarde voor in de vorm van een spa de, het vuur in de vorm van een vlam en water in de vorm van een kom. De Rhijnhof-be- woners vinden het beeld maar horizonvervuiling en boven dien past het volgens hen be ter in de Schelphoek. Het ver wijst immers naar de histori sche schelpkalkovens, zo merkten ze vorig jaar al op. De bewoners van de Schelphoek weigerden het kunstwerk ove rigens al eerder. Met hun verzet tegen de aanleg van een jeu-de-boules- baan vingen ze bot, maar bur gemeester en wethouders stel den zich inschikkelijker op ten aanzien van het beeld. Het college benoemde een com missie van drie desl Die commissie blijkj de echter een prima vinden. Het kunsti ajleen goed tot zijn r| neer het in de ruirij het water staat, vind( kundigen. De WD zit met c zijn maag, stelde [6 raadslid Oosterlee.lG hem is een kunstweie te genieten en om ji vindt hij het ongewej bewoners dit kunstvL hun strot te duwen'.g de suggestie om hq aan het einde van t weg richting Tjalrf plaatsen, zodat het r' baar is vanaf de N20fe PvdA'er Smits z^C niets te voelen vooij nieuwe discussie. B is het kunstwerk run bedoeld voor de Rhi i woners maar voorL kenburg. „We zullen, sen duidelijk moetta dat het uitzicht van J ning geen verworveig aldus Smits. CDA'erB de dat de bewonersL maar naar de bezi missie moeten stappl Hoewel er al eenl sluit ligt om het befl oevervan de Rijn tél gaan burgemeesters houders de zaak s eens bekijken. BunJ Van der Reijden gan schot voor de boeg P bewoners vrijstaat s het uiteindelijke beM roep te gaan. L Over smaak valt niet te twisten, daar lijkt iedereen eens. Met uitzondering van de trotse SchottL stijfkoppige Hollanders. Zo beweren de Schotten gaat boven hun top-whisky Johnnie Walker Ir' Volgens de Hollanders echter, is de originele Hollair Graanjenever simpelweg het allerlekkerst. En al hf j het gaat om Gijsbrecht van Aemstel Goud Labelt gewoon zelf even de flessen in huis Voor een pnjsj% t de Schotten en Hollanders het met elkaar over eeréL Jenever I Cl vwipnftri litrey - 3»m] m vergelijkbare prijs_2&99' 'er Francois Dulac Cabernet Sauvignon Ü?ssenJ^5o Rode kwalrtertswijn die de term 'top Cépagewijn' verdient. Door keldermeester Francois Dulac met zorg en vakman schap gevinrfieerd uit de druivensoort Cabernet Sauvignon Door het aangename bouquet van kersen en zwarte bessen en een vleugje peper in de smaak, is dit een absolute aanrader eldersTJWl Douglas Green Sauvignon Blanc Geboren op de grasachtige heuvels in het zonnige zuiden van Zuid-Alrika Een droge, strogele wijn met groene tinten en frisse geuren van kruiden, groen fruit r gras. Door de levendige aldronk e grasachtige smaak een prima metgezel bij kip, zeevruchten, kaas en gegrilde vis. elders 1L95' ruiden, groen fruit en Touraine Sauvignon Blanc Sappige, fruitige witte Sauvignonwijn uit het Domaine de Coteau* de Cailloux, in de Loire-steek. Door z'n droge karakter en typerende smaak, bij uitstek te drinken als dorstlessend apentief, bij visgerechten en schaaldieren. Een perfecte wijn welke wij u van harte aanbevelen Een absolute topperl elders JL4fT Douglas Green Pinotage Uit het zuidwesten van Zuid-AInka Gemaakt uit de Pinotage-druil, een typische Zuidalrikaanse druivensoort: vol, zacht en rond in de mond. De wijn is dieprood met paarse nuances en heeft tonen van aardbeien, frambozen en vanille Heerlijke wijn met complexiteit van rijpe rode bessen en pure chocolade en een lange Iruilige aldronk elders 1W5' in van aaruDeien, Cono Sur Merlot Reserve Christkindl Glühwein ALLE AANBIEDINGEN ZUN GELDIG T/M tl MAART, ZOLANG DE VOORRAAD STREKT OfiUK- EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN' elders HAARLEM HILLEGOM HOOFDD LEIDEN LEIDSCHENDAM Ut NOORDWUK OUDE WETERING ZANDVOORTZOETERMEERi (VOOR DE DICHTSTBIJZIJNDE SLUT, GIDS OS BEL TIJDENS NU OOK GEOPEND IN RUSSEN

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18