Aantal christelijke organisaties bundelen strijd tegen 'duivel' Geloof Samenleving Japan dreigt met korting hulp wegens verwoesting boeddha's VANDAAG BEROEPINGSWERK Hoppen of vliegen"* Monniken willen niet weg DINSDAG 6 MAART 2001 I Vandaag 554 geleden, op 6 maart 1447, werd paus Nicolaas V (1397-1455) ingewijd. Hij was de eerste zogeheten renaissancepaus. Bedoeld wordt een paus die in de cultuurgeschiedenis-periode rond de vijftiende en zestiende eeuw de wetenschap en schone kunsten een warm hart toed roeg. Nicolaas V legde door de aankoop van 800 codices, de grondslag voor dat wat nu één van 's werelds grootste biblio theken is, de Bibliotheca Vaticana. Daarnaast gaf hij bekende kunstenaars uit zijn tijd vele opdrachten. In politiek opzicht was Nicolaas V minder succesvol. Al zijn oproepen tot een kruistocht tegen de islamitische Turken mislukten. De heilige die op 6 maart door de rooms-katholieken wordt geëerd, heet Chrodegang van Metz (vóór 715-766). Hij was bisschop van de Franse stad Metz en reorganiseerde na de dood van Bonifatius (754) de Frankische Kerk naar Roomse snit. Symposium over nieuwe RK elite Amsterdam VU-podium organiseert vrijdag aanstaande in De Rode Hoed aan de Keizersgracht 102 vanaf 14.30 uur een mid dagsymposium met de titel 'Wat beweegt de neo-katholiek?'. Tijdens dit symposium bespreekt men het verschijnsel, dat de RK Kerk de laatste jaren een toenemende aantrekkingskracht uitoefent op een select groepje intellectuelen. Tijdens het sym posium wordt gepraat over de vraag of dit een tijdelijk ver schijnsel is. Ook komt aan de orde of en in hoeverre dit grote gevolgen heeft op het katholicisme zelf. Sprekers zijn D.van Brederode (publiciste), S. Hellemans (godsdienstsocioloog), H. Baars (voorzitter van de Acht Mei Beweging) en mgr. P. Bar (voormalig bisschop Rotterdam. De discussie staat onder lei ding van Gert J. Peelen. Voor opgave 020-4449292. Reeks oecumenische gebedsdiensten oegstgeest In het Groene Kerkje in Oegstgeest begint morgen een reeks oecumenische vieringen. Deze worden geleid door voorgangers uit verschillende kerken en hebben het karakter van gebedsdiensten. Ze zijn bedoeld als voorbereiding op Pa sen. De opvolgende vieringen worden gehouden op 14, 21, 28 maart en 7 april van 19.30 uur tot 20.00 uur. Duitse kardinaal hoofd oecumeneraad Vaticaanstad Paus Johannes Paulus II heeft de Duitse kardi naal dr. W. Kasper (67) benoemd tot president van de pauselijke raad voor de bevordering van de eenheid. De oud-bisschop van Rottenburg-Stuttgart volgt de 76-jarige kardinaal E. Cassidy op. Kasper was al enkele jaren secretaris van de oecumeneraad. Een paar weken geleden behoorde hij tot de 44 bisschoppen die door de paus tot kardinaal werden verheven. Vorig najaar uitte hij nog kritiek op een document van de curie. Kasper noemde het document 'ongelukkig van toon' omdat het de oecumeni sche discussie bemoeilijkte. Avond randkerkelijken Oegstgeest oegstgeest De Willibrord Parochie begint vanavond met een reeks bijeenkomsten met de titel 'Ik zou wel weer eens wat wil len'. De reeks is bedoeld voor randkerkelijken en geinteresseer- den die iets met hun geloof willen maar niet weten hoe. De an dere data zijn 13 en 20 maart. De avonden beginnen om 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen bellen naar pastor A. van Aarle (071-5175304). Gesprekken over boodschap Taizé oegstgeest Mensen die verdieping zoeken in hun geloof kun nen zich morgenochtend maar ook op 14 en 21 maart van 9.30 tot 11.00 in de Willibrord parochie buigen over de brief van Tai zé. Dit is een brief geschreven door Frère Roger van het oecu menische klooster van Taizé (Frankrijk). Geinteresseerden kun nen zich dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur aanmelden bij pas tor A. van Aarle (071-5175304). NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Huizen (wijkgem. Zenderkerk), H. Markus te Woer den. Aangenomen: naar Noordhorn en Saaksum, F.J.K. van Santen te Tiendeveen-Nieuw-Balinge; naar Vriezenveen (wijkgem. 5), G.H. Kansen te Burgh-Haamste- de. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaar: H.B. Knol te Kam pen. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen: te Ommen (parttime), W.J.M. Vreugdenhil, kandidaat uit Utrecht. Aangenomen: naar Zaamslag, HJ. Visser te Gees. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Dokkum, S.J. Wier- da, kandidaat uit Groningen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen: te Doetinchem, G.J. Baan te Lisse, als zendingspredi kant voor Irian Jaya (Indonesiï); te Oosterland, G.J.N. Moenste Goes. Bedankt: voor Capelle a/d IJssel- -Middelwatering en voor Wage- ningen, M. Karens te Werken dam. Vooral veel kritiek op Harry Potter en Pokémon Enkele behoudende christelijke organisaties trekken ge zamenlijk ten strijde tegen het occultisme in Nederland. De 'duivelse infiltratie' uit zich volgens hen in een golf van occulte boeken en literatuur die vooral kinderen in hun greep probeert te krijgen. alsmede organisaties als Chris tenen voor de Waarheid en de Hospital Christian Fellowship en enkele predikanten willen het oprukkende 'duivelse den ken en doen' breed aanpakken. Ze houden op 31 maart een studiedag onder de titel 'Het occulte tegen het licht/Harry amersfoort anp De verontruste organisaties ke ren zich vooral tegen de popu laire boeken over tovenaars leerling Harry Potter en het 'oc culte' spel Pokémon. De stich tingen Bijbel Onderwijs, Pro mise en Schreeuw om Leven Potter speelt (met) Pokémon'. De directeur van de stichting Bijbel Onderwijs, R. Matzken, zal die dag zijn Occult zakwoor denboek presenteren. Daarin legt hij in alfabetische volgorde de vormen van occulte praktij ken uit, aangevuld met een bij bels antwoord daarop. Matzken verbaast zich over de grote ma te van naïviteit die volgens hem onder ouders en christenen be staat. De bezoekers van de studie dag in het gebouw van de Evan gelische Hogeschool in Amers- even sapir Vader Mozes, de monnik links, eet rustig zijn lunch. Zondagmiddag zijn hij en zes mede-mon niken door politiemensen uit hun klooster gezet in het plaatsje Even Sapir bij Jeruzalem. Het klooster is officieel eigendom van de Franciscaner Orde. Die wilde er echter zelf weer over kunnen beschikken nadat Mozes en de zijnen er 23 jaar hadden ge woond. De Franciscanen en de Grieks-katholieke or de van de Melkiten hebben hun geschil voor de Isra ëlische rechter uitgevochten. Die sprak zich uit voor de Franciscanen. Sinds zondag bivakkeren de Griek se monniken buiten vlakbij de muur van het kloos ter. Ze willen niet weg. De plek bij Even Sapir is be roemd omdat Johannes de Doper er vroeger moet hebben geleefd. FOTO AP LEFTERIS PITARAKIS tokyo-kabul Rtr Japan heeft Afghanistan ge dreigd dat verwoesting van reli gieuze beelden in dat land de Japanse hulp aan Afghanistan kan schaden. In Japan is tachtig procent van de bevolking boed dhistisch en de machthebbers, de Taliban, hebben gezegd dat ook de boeddabeelden vernield moeten worden. Japan is een van de gulste landen die Afgha nistan helpen met voedsel en andere zaken. De internationale kritiek op de Taliban wordt elke dag gro ter. De strijd gaat om de maan dag in gang gezette beelden storm. Afbeeldingen van men sen zijn in strijd zijn met de is lam. Daarom willen de geeste lijke leiders van de Taliban de duizenden beelden van niet-is- lamitische religies in Afghanis tan vernietigen. Hoeveel beel den inmiddels zijn vernietigd, is onbekend. Zoals gisteren ge meld, spreken berichten elkaar tegen. Na het Westen, Rusland en China en grote internationale organisaties als de Unesco en dergelijke beginnen ook steeds meer Aziatische landen zich te roeren. Iran, India en Aghanis- tan's bondgenoot Pakistan heb ben zich al falikant tegen ver klaard, daarbij schaarden zich gisteren ook Thailand en Malei sië (overwegend islamitisch). Meerdere partijen hebben zich inmiddels verklaard boed dhistische beelden te willen overbrengen naar veiliger ha vens. India wil bijvoorbeeld de reuzenbeelden in de provincie Bamiyan wel tijdelijk huisves ten en ook de New York Metro politan Museum is bereid beel den over te nemen en een col lectie naar de VS te halen. Af ghanistan gaat daar vooralsnog niet op in. De Griekse minister van cul tuur E. Venizelos heeft gisteren gezegd dat zijn land beelden in Afghanistan die stammen uit de tijd van de oosterse verove ringstochten van Alexander de Grote (356 tot 323 voor Chris tus) graag wil opkopen. Onder leiding van Alexander, de ko ning van Macedonië, werd Griekenland verenigd. In 334 voor Christus trok Alexander naar het oosten voor de groot ste veroveringstocht uit de oud heid. Hij bereikte Noordoost- India voordat hij terugkeerde naar Egypte, waar hij in 323 voor Christus op 33-jarige leef tijd stierf. De hoogste leider van de Tali ban, mullah Mohammad Omar, verwerpt alle internationale kri tiek. Hij noemt de vernietings- plannen 'een eer' voor de islam en voor het volk. foort zullen zich bezinnen op de gevolgen van het toenemend occultisme op school, in de kerk en in de politiek. Op basis van de conclusies zullen ze plannen voor de toekomst uit werken. Volgens Bijbel Onderwijs storten de boeken van Harry Potter 'een eindeloze stoet van gruwelen' over de tere kinder ziel uit. Ze romantiseren allerlei zaken 'die in de wereld van het satanisme een gruwelijke wer kelijkheid zijn', zo staat te lezen in de folder Herrie om Harry. Tientallen doden bij hadj Mekka JAMARAT AFP-Rtr Vijfendertig pelgrims zijn gis teren om het leven gekomen tijdens de hadj, de pelgrims tocht naar Mekka in Saudi- Arabië. Een mensenmenigte begon plotseling te rennen nadat onder de vele tiendui zenden pelgrims paniek was uitgebroken, zo meldde de Saudische televisie. Het do dental is nog niet officieel be vestigd. De paniek brak uit tijdens de traditionele steniging-van- de-duivelplechtigheid in Ja- marat in de Mina-vallei, niet ver van Mekka. Aan deze plechtigheid op de derde dag van de hadj doen zo'n twee miljoen moslims mee. Vol gens de televisie werden 23 wouwen en twaalf mannen van verschillende nationalitei ten verpletterd. In het wit geklede gelovigen gooien tijdens de ceremonie zeven kleine steentjes naar drie pilaren die de duivel uit beelden. Die pilaren staan tussen enkele grote hellingen die zijn gebouwd om de grote toestroom van pelgrims op te vangen. De ceremonie moet voor zonsondergang zijn vol bracht. De pelgrims kwamen uit Muzdalifah waar zij de be nodigde steentjes hadden ver zameld. Miljoenen moslims over de hele wereld vierden gisteren Eid al-Adha, een van de belangrijkste islamitische feestdagen, waarmee de be reidheid van Abraham wordt herdacht zijn zoon aan God te offeren. Volgens de islamiti sche traditie probeerde de duivel op de plek waar nu de drie pilaren staan Abraham over te halen God niet te ge hoorzamen. De jaarlijkse hadj is meer malen door een ramp getrof fen. Meer dan 340 mensen kwamen in 1997 om toen dui zenden tenten van pelgrims in vlammen opgingen. In 1998 overleden zeker 118 mensen en raakten tweehonderd per sonen gewond tijdens paniek op de derde en laatste dag. De afgelopen twee jaar deden zich geen catastrofes voor, voornamelijk door de verbete ringen die werden aange bracht in de infrastructuur. Ook zijn alle tenten inmiddels brandwerend. WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met woensdag. Noorwegen: Veel bewolking en vooral dinsdag geregeld sneeuw, in het zuiden ook regen. Middagtemperatuur rond 4 graden in het zuiden en 8 graden plaatselijk langs de westkust. In het noorden enkele graden vorst. Zweden: Droog en geregeld zon. In het noor den wolkenvelden en kans op wat sneeuw. Maxima oplopend tot onge veer 3 graden, in het noorden enkele graden lager. Finland: Toenemende bewolking en van tijd tot tijd sneeuw. Maxima iets onder het vriespunt. Denemarken: Geregeld zon en droog. Woensdag geleidelijk meer wolken en later op de dag kans op wat regen. Maxima oplopend tot 5 graden op woensdag. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Toenemende bewolking gevolgd door flinke perioden met regen, vooral in Schotland plaatselijk voor afgegaan door sneeuw. Vooral op dinsdag een stevige zuidenwind. Temperatuur oplopend naar 9 tot 13 graden. België en Luxemburg: Dinsdag overwegend droog en nu en dan zon. Wel een aantrekkende zuidoostenwind. Woensdag meer bewolking en enige tijd regen. Mid dagtemperatuur dan oplopend tot ruim 12 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Van het westen uit toenemende be wolking gevolgd door perioden met regen. Middagtemperatuur oplo pend naar waarden tussen de 11 en 16 graden. Zuid-Frankrijk: Dinsdag flink toenemende zuiden wind en geleidelijk meer bewolking, gevolgd door regen. Lokaal ook on weer. Maxima oplopend naar 16 tot 21 graden, aan de voet van de Pyre- neen dinsdag lokaal tot 26 graden. Spanje: Aantrekkende wind en plaatselijk veel regen. Langs de oostkust nog geruime tijd droog met geregeld zon. Maxima dinsdag tussen de 20 en 26 graden. Op woensdag afnemende wind iets minder warm. Portugal: Veel bewolking en plaatselijk bijzon der veel regen. Vooral op dinsdag ook veel wind. Maxima rond 18 gra den, woensdag iets minder warm. Mallorca, Ibiza, Menorca: Vrij zonnig en droog. Maxima onge veer 22 graden. Marokko: Flinke perioden met zon en droog. Maxima tussen 25 tot 30 graden. Op woensdag meer wolken en vooral in het noordwesten perioden met re gen. Middagtemperatuur dalend tot ongeveer 17 graden. Tunesië: Vrij zonnig en droog. Maxima van 26 graden aan zee tot 33 in het zuiden. Madeira: Af en toe zon, maar ook enkele bui en. Geleidelijk afnemende wind. Middagtemperatuur omstreeks 20 graden. Canarische Eilanden: Dinsdag kans op een bui. Verder pe rioden met zon en droog. Middag temperatuur ongeveer 24 graden. Duitsland: Dinsdag droog en geregeld zon. Woensdag van het westen uit meer wolken en af en toe regen. Maxima oplopend naar 5 graden in het noordoosten en 17 graden aan de Alpenrand. Oostenrijk: Geregeld zon en droog. Maxima in het laagland tussen 8 en 12 graden. Zwitserland: Dinsdag droog en geregeld zon. Woensdag geleidelijk meer wolken en vooral in het westen sneeuw, in de dalen regen. Maxima oplopend tot ongeveer 13 graden. Polen: Wolkenvelden, maar geleidelijk meer zon. Droog. Middagtempera tuur op woensdag oplopend naar 5 tot 10 graden plaatselijk in het zuid westen. Tsjechië en Slowakije: Wolkenvelden, maar geleidelijk meer zon. Droog. Maxima oplopend tot 9 graden. Hongarije: Geleidelijk meer zon en droog. Mid dagtemperatuur rond 10 graden. Italië: Perioden met zon en op de meeste plaatsen droog. Maxima van 12 gra den in het noorden tot 22 in het zui den. Corsica en Sardinië: Perioden met zon en droog. Middag temperatuur rond 21 graden, woensdag lokaal 25 graden. Griekenland en Kreta: In het noorden meer bewolking en vooral woensdag enkele buien. El ders droog en flink wat zon. Maxima tussen 13 graden in het noorden en 17 graden in het zuiden. Dinsdag op Kreta maxima rond 24 graden. Malta: Perioden met zon en droog. Middag temperatuur rond 21 graden. Turkije en Cyprus: In het noorden en op de Dardanellen meer wolken en nu en dan regen. El ders meer zon en meest droog. Maxi ma dalend tot 11 graden langs de westkust en 18 graden op Cyprus. WOENSDAG 7 MAART 2001 Zon- en maanstanden Zon op 07.12 Zon onder 18.28 Maan op 15 20 Maan onder06.27 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 01.36 13.51 1.09 13.24 Laag 09.20 22.14 9.01 «21.55 Weerrapporten 06/03, 07.00 uur station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam onbewolkt zo3 4 -1 0.0 De Bilt onbewolkt o2 5 -2 00 Deelen o3 4 -2 0.0 Eelde onbewolkt zo2 6 -4 0.0 Eindhoven onbewolkt o2 5 -1 0.0 Den Helder onbewolkt zo 3 4 -1 0.0 Rotterdam onbewolkt zo 3 4 2 0.0 Twente onbewolkt o3 5 -2 0.0 Vlissingen onbewolkt zo 4 4 1 00 Maastricht licht bew. o2 5 -2 0.0 Aberdeen licht bew z2 8 -1 0.0 Athene hall bew. w.s.O 20 13 0.0 Barcelona hall bew. n2 9 10 2.1 Berlijn no 1 1 -6 0.0 Boedapest zwaar bew. w.s.O 10 1 3.1 Bordeaux zwaar bew. zo 3 14 11 0.4 Brussel licht bew. o2 4 -1 0.0 Cyprus licht bew nwl 21 10 0.0 Dublin motregen o4 9 4 0.0 Frankfurt onbewolkt no 2 4 -2 2.0 Genève licht bew. w.s 0 10 1 272 Helsinki zwaar bew. ol -1 -11 00 Innsbruck hall bew. w.s.O 9 -1 2.2 Istanbul zwaar bew. w2 18 12 0.0 Klagenfurt zwaar bew. o2 12 2 4.5 Kopenhagen licht bew. zw3 -2. -5 0.0 Las Palmas onbewolkt z3 26 19 0.0 Lissabon zwaar bew z5 16 15 111 Locamo zwaar bew. w.s.0 18 5 12.0 Londen half bew. o2 8 1 00 Luxemburg licht bew. no3 5 -2 0.0 Madrid zwaar bew nl 15 12 11.0 Malaga half bew. nw3 21 12 1.0 Mallorca zwaar bew. nwl 21 6 0.0 Malta licht bew w3 22 13 0.0 Moskou zwaar bew n2 -1 -6 8.4 München zwaar bew. o2 4 -1 25.0 Nice zwaar bew. nw4 14 9 1.0 Oslo zwaar bew zwl 2 1 00 Panp zwaar bew o2 6 2 00 Praag zwaar bew. o2 3 -2 0.4 Rome licht bew w.s.0 19 8 0.0 Split zwaar bew. nw3 18 14 0.4 Stockholm zwaar bew. zw5 2 -1 0.0 bewolkt onweer W warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen hagel L lagedruk -- mist windrichting 1*1 hogedruk zonnig 19 temperatuur luchtdruk in 1000 hecto pascal Warschau licht bew nw 1 -1 -6 0.8 New Orleans onbewolkt nw2 15 10 0.0 Wenen licht bew n2 11 0 1 1 New York sneeuw nw3 -1 -2 8.8 Zünch zwaar bew. no 1 9 0 24 0 TelAvrv onbewolkt o 1 23 13 0.0 Bangkok half bew zo3 35 25 0.0 Tokyo licht bew o2 14 4 00 Buenos Aires onbewolkt wl 27 20 U.Ó Toronto sneeuw n3 -2 -6 90 Casablanca half bew. z2 26 16 0,0 Tunis half bew. zw2 29 13 0.0 Johannesburg licht bew. n2 26 14 0.0 Vancouver licht bew. nw2 11 5 0.2 Los Angeles zwaar bew. o3 15 13 3.0 Iedereen kan vliegen. Deze aflevering vanL' het Web, een serie over religie op interne.h de website van de Transcendente n t Meditatie-vliegclub. er www.yogicflying.org n Als je geen moeite doet om overeind te blijven, val je vanzelf op de grond. Wat om hoog gaat, komt des te harder weer omlaag. De meeste mensen hebben de strijd te gen de zwaartekracht allang opgegeven. Want waarom zou je je nog verzetten tegen die onzichtbare kracht, die le venslang je lichaam tegen de aarde drukt? Toch legt niet iedereen zich neer bij zijn eigen zware mas sa. Vliegen kan namelijk. Su perman kon het. Icarus kon het. De fakirs op hun tapijten konden het. Middeleeuwse heiligen konden het soms, als ze zich hard op God concen treerden. De yogi's van India konden het ook. Maharishi Mahesh Yogi is een yogi. Zijn Transcendente Meditatie (TM) heeft sinds de Beatles honderdduizenden, vooral westerse aanhangers. De wereld zou er een stuk mooier uitzien (vinden TM'ers) als iedereen een kwartier per dag zou medite ren. Je wordt blijer, kan je be ter concentreren, en uitein delijk kan je de zwaartekracht overwinnen. Voor deze laat ste discipline is de TM-vlieg- club opgericht. Hun site vind je op yogicflying.org De vaardigheid van het vliegen ontwikkelt zich vol gens de TM in drie stadia. Eerst moet je het hoppen on der de knie krijgen. Iemand die hopt verheft zich in medi tatiehouding kort een stukje van de grond. Het volgende stadium is de levitatie, het zweven dus. Pas in het derde stadium is sprake van echt vliegen. Mahareshi Mahesh Yogi geeft toe dat de meeste TM'ers nog in het stadium van het hoppen zijn. Maar goed, het is een begin. De zwaartekracht geeft zich niet makkelijk gewonnen. Een van de aanhangers schrijft: ,,Ik er vaar een enorm geluk tijdens het yogic flying. Het voelt als thuiskomen." Het is allemaal een kwestie van hersengolven, bn lying.org uit. Die [al dens de meditatitti harmonie. ,,De hqa monie wordt berëei moment dat het lier i hoog gaat. Dat geke de hersenen op dcip hun hoogste potentir ken." nd TM schermt in leti caties graag met wJk pelijke taal. HeVc quantumtheorie, iel ten, het is duideiw meditatiebewegingei steun zoekt bij de 4ca de. De Maharishi liel jaren rond met hqe Geestelijke Univer|el richten om de na te doorgronden, nc Er bestaat al eejul teit die de najni doorgrondt, mok: Technische Univne Eindhoven: namelir zelf. En levitatie jni daar nog altijd inde de zwaartekracht, [jt siteit schreef daw wedstrijd uit. :e De eerste yogi dha zien dat hij een sae meter boven de nr zweven kreeg lO.Qki Een speciale camtt. controle de luel d vastleggen. at: Er meldde zich [e Hij nam plaats voov, ra en begon te hi verslag staat op i sis. n llhoppen.h tni L Bij het terugdra) film bleek op gfj manier een afwijlT gewone parabool beweging dus die legt die zich met ge beweging van spieren twintig van de grond afd,u een halve secondeys op zijn kussen valtj Opnieuw had kracht overwonru pig moeten we neerleggen bij eeil de grond. SILVAN SCHOONHOVErtn LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE e-mail abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/ vr.18.00—19.30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.MJ. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, T. van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) H. Schneider (adjunct) PUBLIC RELATIONS W.H.C.M. Steverink 071-5356 356 REDACTIE A. Maandag, chef eindredactie algemeen T. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chefredactie Duin- en Bollenstreek W.F. Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: www leidschdagblad.nl TELEFA Advertenties: 071- 53JN Familieberichten: 023-lst 023-5320 216 Redactie 071-5321 9?11 Hoofdredactie: 071- 5"s ADVERTEN 'f Maandag t/m vrijdag vafyaj 071- 5356 230 H( RUBRIEKSADVB Maandag t/m vrijdag varj 071- 5143 545 V ABONNEMENTEN: (n 1 bij vooruitbetaling: ,p per maand (acceptgiro) L' per kwartaal (acceptgiro per half jaar (acceptgiropC per jaar (acceptgiro) >ta Abonnees die ons een macht het automatisch afschrijven' abonnements- geld, ontvag betaling. VERZENDING P, Voor abonnementen die perj worden verzonden geldt eeK aan portokosten per versch^ LEIDSCH DAGBLAD 01^5 Voor mensen die moeilijkPa hebben of blind zijn (of ef leeshandicap hebben), isé van het regionale nieuws! I Dagblad op geluidscassetifl informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproker! Auteursrechten vot bi Dagbladuitgeve^. (l fai I E K N H U I ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag an Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitge» feestdagen). jj( Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendierrr; fb( INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN „r Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. j Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 14