Vrouw bijt tanden stuk op RK Kerk Geloof Samenleving Volop aandacht voor zen in Heemstede en Vogelenzan VANDAAG BEROEPINGSWERK Nieuwe nuntius voor Nederland Moskee in het licht Rabbijnen kritiseren lo voor 'snelle' Eigentijdse kruisweg in Bijbels Must WOENSDAG 28 FEBRUARI 2001 979 I Vandaag 468 jaar geleden, op 28 februari 1533, werd vlak bij Bordeaux (Frankrijk) Michel Mon taigne geboren. Hij was de bedenker van een nieuwe literaire genre, de 'Essais'. Montaigne liet zich hierin kennen als humanist die niets moest hebben van het filosoferen over religie. Hij leefde in een tijd waarin veel godsdienstoorlogen tussen rooms-katholieken en hugenoten (protestanten) Frankrijk verscheurden. Montaigne stierf in 1592. De 28ste februari is de heiligenfeestdag van Oswald van Wor cester (925-992). Een Deense edelman die via een carrière in de kerk in Engeland terechtkwam en daar veel betekende voor het christelijke geloofsleven. Askruisjes niet meer louter katholiek haarlem Vandaag is het Aswoensdag, de eerste dag van de veertig dagen durende vastentijd die begint zodra het carnaval is afgelopen. Een rooms-katholieke traditie, waar echter meer en meer protestanten aan meedoen. Her en der vinden oecu menische vieringen - gezamenlijke diensten van rooms-katho lieken en protestanten - plaats. Op Aswoensdag krijgen gelovi gen een askruisje op hun voorhoofd. Dat staat symbool voor de vasten: een tijd van boete en bekering in de aanloop naar Pa sen. Een traditie op Aswoensdag is ook dat de mannen hun echtgenote verblijden met een bloemetje, als goedmakertje voor hun feestgedrag van de afgelopen Carnavalsdagen. 'Bombardeer desnoods onze kerken' jeruzalem Als Israël per se wil volharden in zijn geweld tegen de Palestijnen, moet het in plaats van onschuldige burgers maar rooms-katholieke kerken als doelwit kiezen. Die oproep deed de Latijnse patriarch van Jeruzalem, Michel Sabbah, gisteren in een open brief. „Als u tegen elke prijs een collectieve bestraffing wilt uitdelen en als er losgeld nodig is om de rust van onschul dige kinderen en gezinnen te verzekeren, bieden wij onze ker ken aan", aldus Sabbah, hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk in het Heilige Land. „Verwoest ze maar. Wij zullen wel andere plaatsen vinden om te bidden." Sabbah riep tegelijkertijd Pales tijnse strijders op niet vanuit bewoonde gebieden op Israëlische doelen te schieten. Unesco boos over Taliban-plannen parus/new york» De Unesco, de VN-organisatie voor cultuur, vindt de Taliban-plannen om eeuwenoude boeddhabeelden te slopen, schandalig. Tevens vrezen Unesco-ambtenaren dat zij weinig kunnen doen aan de plannen, bij gebrek aan een inter nationale politiemacht. De Taliban had maandag bekendge maakt dat de tientallen meters hoge boeddhabeelden van Ba- miyan worden gesloopt. De islam staat het afbeelden van men sen volgens de strengere interpretatie van de regels niet toe. De Taliban willen de zuiverste islamitische staat ter wereld worden. Televisie en het fotograferen van mensen zijn er verboden. De Unesco spreekt van een crisis van het werelderfgoed. SoW werft jongeren voor predikant utrecht De drie Samen-op-Wegkerken beginnen een actie om jongeren te interesseren voor het predikantschap. Ook moet de campagne de beeldvorming rond dit beroep verbeteren. De ac tie 'Durf de diepte in' begint 7 maart. De gezamenlijke synode van de Hervormde, Gereformeerde en Lutherse Kerken besloot eind 1999 om de predikantsopleidingen te concentreren in Lei den, Utrecht en Kampen. De Vrije Universiteit in Amsterdam, de Universiteit van Amsterdam en de Rijksuniversiteit Gronin gen vielen daardoor af als opleidingsplaats. Een woordvoerder van de SoW noemt de wervingsactie een logische stap in het ka der van dat besluit. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Genemuiden (wijk 1), M. Goudriaan te Lunteren; te Oosterland, R.R.J. de Bruijn, kandidaat uit Rotterdam; te Randwijk, J. Koppelaar te Abben- broek; te Zeist (Shalomgemeen- te), A. Gilles te Westzaan. Aangenomen: naar Augustinus- ga, mw J.M. Bekhof, kand. uit Groningen; naar Ginneken, G.J. Smit te Middelburg. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen: naar Zwaagwest- einde, L. Kramer te Daarle. GEREFORMEERDE KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen: te Grootegast, DJ. van Diggele te Veenendaal. Bedankt: voor Rotterdam-Oost, G.F. de Kimpe te Hardenberg- -Baalderveld. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Ameide, H.H. de Haan te Broeksterwoude. Bedankt: voor Onstwedde, G.M. Bijkerk te Heemskerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt: voor Haamstede, J. Driessen te Doetinchem; voor Scherpenisse, P. Melis te Gene muiden. Noord-Brabantse moeder schrijft levensverhaal op In het begin van de jaren negentig baarde de Noord- Brabantse Tiny van Lieshout uit Volkel opzien door toelating te eisen tot de diakenopleiding in Den Bosch. Ze vocht tegen windmolens, zo bleek. Haar strijd voor een volwaardige plaats voor vrouwen in de rooms- katholieke kerk is de achtergrond van een boek, dat onlangs is verschenen. volkel jan meulemeesters Al jong liep Van Lieshout bij de pastoor op tegen een muur van onbegrip. Ze wilde graag dan sen. Dat mocht niet van de pas toor in haar geboorteplaats Ma- riaheide. Voor de hele parochie gold zelfs een dansverbod. Het onbegrip daarover verhinderde niet dat ze elke morgen met moeder naar de kerk ging en 's avonds de rozenkrans bad. Toen haar oudere broer Har- rie aankondigde priester te wil len worden, was ze verbijsterd te horen dat zij dat als vrouw niet kan worden. Ze ging naar de mulo in Veghel, was onge lukkig, werd ziek, bleef zitten en moest vervolgens naar de huis houdschool. Aansluitend volg de ze een coupeuse-opleiding. Tijdens de eerste verliefdhe den werd ze door zogenaamde passieprekers bedreigd met de hel als ze mannen tot opwin ding brengt. Tineke van Assel- donk paste goed op, werd ge zinsverzorgster en trouwde met Wim van Lieshout, die een smederij begon in Volkel. Na het vijfde kind nam ze hulp in de huishouding en kreeg ze tijd voor studeren, schilderen en het jongerenpas toraat in Volkel. Na een auto ongeluk wilde ze meer. Via de dekenale vereniging werd ze se cretaresse van de oecumeni sche werkgroep en lid van het parochiebestuur. Volgens de bisschop kon ze geen voorzitter worden. Dat was een domper voor haar. Verontwaardigd raakte Tiny van Lieshout-van Asseldonk door een brief van paus Johannes Paulus II, die de tweederangs positie van vrouwen bevestigt. In haar wanhoop voelde ze echter een troostende hand op haar schouder. Ze dacht dat het Jezus is. Later kreeg ze de inge ving de kerk aan te klagen bij het Internationale Gerechtshof wegens discriminatie van de vrouw. Ze vroeg de officiële ar gumenten van de Congregatie voor de Geloofsleer op en raak te alleen maar meer boven haar theewater. Ze zocht en vond medestan ders in parochiebestuur, deke naat en in de werkgroep man vrouw van het bisdom en richt te de stichting Vrouwmens op. Vervolgens meldde ze zich aan voor de diakenopleiding bij 'monseigneur' Schroder in Den Bosch. Hij legde haar vriendelijk maar duidelijk uit dat de kerk geen vrouwelijke diakens wil. Ze vindt een Nijmeegse advoca te bereid het bisdom aan te kla gen wegens discriminatie. Maar de rechter zegt dat de aanklacht gericht had moeten zijn tegen de bisschop persoonlijk en wijst de klacht af. Ook een beroep op de com missie gelijke behandeling loopt dood. Deze commissie er kent de wettelijke uitzonde ringspositie van de kerk. Vicaris Hurkmans (de huidige bis schop) zet haar vervolgens uit het parochiebestuur in Volkel, utrecht anp Paus Johannes Paulus II heeft de Franse aartsbis schop F. Bacqué (64) be noemd tot apostolisch nuntius (pauselijk ambas sadeur) in Nederland. Bac qué, momenteel nuntius in de Dominicaanse Repu bliek, volgt mgr. A. Acerbi op, die binnenkort afscheid neemt. Dit heeft de rooms- katholieke bisschoppen conferentie gisteren be kendgemaakt. De belangrijkste taak van de nuntius is het onderhou den van de banden tussen het Vaticaan en de Neder landse RK Kerk. Verder draagt hij zorg voor de goe de betrekkingen tussen de regering waarbij hij is geac crediteerd en de Heilige Stoel. Bacqué heeft aan het begin van zijn carrière eni ge tijd bij de nuntiatuur in Nederland gewerkt. De nieuwe nuntius, gebo ren op 2 september 1936 in Bordeaux, studeerde rech ten en politieke weten schappen in Parijs. Na zijn militaire dienst ging hij naar het grootseminarie. In 1966 werd hij priester ge wijd in het bisdom Bor deaux. Na twee jaar in een parochie te hebben ge werkt, studeerde hij kerke lijk recht. medina Moslims verlaten de 'Moskee van de Profeet' in Medina na het avondgebed. Medina (Saudi Arabië) is na Mekka de belangrijkste stad voor moslims. In de moskee liggen Mohammed's stoffelijke resten be graven. In het jaar 622 werd de profeet door de 'heidense' Mekkanen naar deze stad verdreven; een gebeurtenis die het islamitische jaar nul markeert. Moslim-pelgrims van de jaarlijkse bedevaart, de haj, pendelen tussen de twee heilige steden heen en weer om de zevende-eeuwse ge beurtenissen te herdenken. foto reuters adrees latif boston anp-gpd dat haar toch allerlei (liturgi sche) taken laat verrichten. Als ook het Europese hof haar klacht afwijst, besluit Tiny van Lieshout te kappen met de kerk. Het archief van Vrouw mens gaat naar de Vrouwenbe weging in A'dam. Tiny van Lieshout schrijft eenvoudig-direct, zonder stijlfi guurtjes, maar dat maakt het verhaal slechts overtuigender. Zij besluit haar boek met het vertrouwen uit te spreken dat anderen haar werk zullen voortzetten. Dat leek enkele ja ren geleden niet onwaarschijn lijk; maar intussen lijkt de inte resse in de zaak volledig ver dwenen. Titel: Ook in de naam van de moe der en de dochter. Schrijven Tiny van Lieshout. Uitgever: Eigen beheer Adviesprijs: 29,50 Amerikaanse rabbijnen scherpe kritiek geuit joodse steun voor de gratiëring van de g Amerikaanse zakenmj Rich. Die was in 1983 deeld wegens belasting king ter hoogte van ruii honderdhonderd miljo lar. Vooraanstaande Israëlische politici heb Clinton gelobbied voo die al zeventien jaar vluchtig is en in Zwil woont. Het geld heeft h gens wel degelijk betaalt Rich is de zoon van B joden die aan het begin Tweede Wereldoorlog Amerika waren gevlucht J lijk om die reden en or Israël ruimhartig steund Rich bijval gekregen van sche leiders. Van de 71 die aan Clinton ten guit Rich zijn gestuurd, wart komstig van prominent li's en acht van vooraan Amerikaanse joden. J ten ons schamen over schreef rabbijn E. Yoff zitter van de Amerikaai nisatie van liberale syr Zi „We hebben de more de den van onze gemeenst a| dermijnd en de heilige menten van onze trad compromitteerd." Rabb fie noemt met name de I. Greenberg en A. voorzitter van de Anti-A tion League. Voorzitter berg heeft zich inmidd d ontschuldigd voor het hij een brief aan Clintt geschreven. Foxman ht &1 dat er 'humanitaire r voor gratie waren. amsterdam anp Het Bijbels Museum too Ir Pasen een hedendaags t\ weg van de theoloog en naar Ruud Bartlema. verwijzen de afbeeldin alleen naar Christus, gaan ook over de man op mensen met elkaar Bartlema nodigt uit n; ken over het lijden van over het hedendaags lij! tentoonstelling is van tot 27 mei in het Bijbel um te bezichtigen. te vogelenzang onno van 't klooster De spirituele centra 'De Tiltenberg' en 'ITHAKA' beide uit Vogelenzang, be steden komende maand beide volop aandacht aan 'zen'. Dat is een vorm van geestelijke en lichamelijke discipli ne verkregen door meditatie. Het uit eindelijke doel van zen is een staat van serene verlichting te bereiken. Zen bestaat al sinds de zevende eeuw en er zijn in de loop van de ge schiedenis vele verschillende richtin gen en zengroepen ontstaan. Om meer duidelijkheid te scheppen over het ei gene van deze groepering heeft spiri tueel centrum De Tiltenberg op zater dag 3 en zondag 4 maart aanstaande een 'ontmoeting van zengroepen' ge organiseerd. Er zijn ongeveer veertien Nederland se organisaties uitgenodigd om te ko men uitleggen wat nu het specifieke is aan hun beoefening van zen. „Wat zijn de verschillen tussen de benadering van Thich Nhat Hanh die uit Vietnam komt, de Kanzeon Sangha met een Ja panse achtergrond en iemand als Ton Lathouwers die uit een Chinees/Indo nesische traditie afkomstig is", vraagt de organisatie zich af in haar begelei dende folder. Het is niet de bedoeling, schrijven zij, om een discussie te be ginnen over de vraag welke groep nu de ware boeddhistische is. Wel willen ze 'het blikveld verruimen en de on derlinge betrokkenheid bij de groepen vergroten'. Bijzonder is dat onder lei ding van musicienne Ellen Deiman op Russisch orthodoxe muziek boeddhis tische teksten (sutras) zullen worden gezongen. De Tiltenberg is gelegen aan de Zilkerduinweg 375 in Vogelen zang (tel: 0252-517044). Centrum ITHAKA (inspiratie door concentratie) werkt vanuit dezelfde accommodatie aan de Zilkerduinweg 375 en doet ook aan zen, maar staat verder los van De Tiltenberg. In maart geven zij in Heemstede, in gebouw 'De kleine vermaning' aan de postlaan 16, een reeks zencursussen op meer mo derne leest geschoeid. ITHAKA wil haar cursisten leren met zen meer houvast te krijgen op het jachtige le ven. Concentratie en 'leven met aan dacht' zijn daarin sleutelbegrippen. „Door zenbeoefening leer je soepel om te gaan met je denken. Je schept meer helderheid en wordt meer meester over jezelf, in die je beter kunt doen wat je wilt dat nu hard werken is of onts|| energiek sporten of aandachl ren, of gewoon rustig van iel ten", schrijven docenten Cornl der Weele (52) en Pieter Ji (54). Op woensdag 14 maart twee introductiecursussen: tot 19.30 uur en van 20.00 t( uur. Hierin wordt informatie over een lesprogramma dat 1c en met 23 mei. Meer 0252-534121. WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met donderdag. Noorwegen: Droog en geregeld zon, maar in het westen af en toe kans op een sneeuwbui. Overdag in het zuiden lichte tot matige, in het noorden veelal strenge vorst. Zweden: In het zuiden veel bewolking en af en toe sneeuw. Elders overwegend droog en soms opklaringen. Maxima van net iets boven het vriespunt in het zuiden tot -18 graden in het noorden. Finland: Wolkenvelden en van tijd tot tijd sneeuw. Maxima tussen -5 en -12 graden. Donderdag overdag lichte vorst. Denemarken: Wolkenvelden en af en toe wat sneeuw. Middagtemperatuur een graad boven het vriespunt. Donder dag iets kouder. Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Aanvankelijk veel wind, wolken en perioden met sneeuw. Donderdag minder wind en neerslag. Maxima van 2 in het noorden tot 4 graden in het zuiden. België en Luxemburg: Overwegend veel bewolking en op sommige plaatsen af en toe sneeuw. Middagtemperatuur rond 4 graden, in de Ardennen dichtbij nul. Noord- en Midden-Frankrijk: Wisselvallig weer met in het alge meen veel wolken en af en toe regen, maar in de heuvels ook sneeuw. Maximumtemperatuur ongeveer 6 graden. Zuid-Frankrijk: Wisselvallig met af en toe zon maar ook winterse buien mogelijk met on weer. In het zuidoosten veel neerslag en eerst veel wind. Maxima tussen 4 en 10 graden. Spanje: Af en toe zon, maar ook winterse bui en, mogelijk met onweer en plaatse lijk veel neerslag. In de noordelijke regio's eerst veel wind. Maxima oplo pend naar ongeveer 10 graden, in het zuiden 17 graden. Portugal: Perioden met zon maar eerst met na me langs de westkust enkele buien. Donderdag vooral in het zuiden veel neerslag. Maxima van 10 graden in het noorden tot 15 in de Algarve. Mallorca, Ibiza, Menorca: Eerst veel wind en enkele buien met kans op onweer. Donderdag rustiger en meer ruimte voor zon. Maxima op lopend naar 14 graden. Marokko: Wisselend bewolkt en vooral in het noorden een enkele bui. Maxima aan zee tussen 15'en 20 graden. Tunesië: In het noorden enkele buien, maar ook nu en dan zon. Soms veel wind. In het zuiden droog en meer zon. Maxima van 16 graden in het noor den tot 22 in het zuiden. Madeira: Eerst droog met perioden met zon. Donderdag meer bewolking en soms wat regen. Middagtemperatuur om streeks 18 graden. Canarische Eilanden: Perioden met zon, maar ook kans op een bui. Middagtemperatuur rond 22 graden. Duitsland: Op de meeste plaatsen en eerst pe rioden met zon. Geleidelijk meer be wolking en op donderdag in het noor den en zuiden af en toe sneeuw of regen. Soms veel wind. Middagtem peratuur 2 graden boven nul. Don derdag iets hoger. Oostenrijk: Eerst stevige zuidenwind met veel bewolking en vooral in Tirol en Ka- rinthi sneeuw. Middagtemperatuur eerst rond 2 graden. Donderdag een graad of 5. Zwitserland: Overwegend veel bewolking en vooral aan de zuidkant van het Alpenmas sief sneeuw. Maxima rond 3 graden. Donderdag een graad of 6. Polen: Eerst perioden met zon en droog. Forse zuidenwind. Donderdag meer bewolking en af en toe regen of sneeuw. Middagtemperatuur iets bo ven het vriespunt. Tsjechië en Slowakije: Stevige zuidenwind, wolkenvelden en geleidelijk af en toe regen of sneeuw. Middagtemperatuur onge veer 5 graden. Hongarije: Wolkenvelden, eerst droog en veel wind. Geleidelijk meer wolken en soms wat regen. Middagtemperatuur een graad of 5. Italië: Overwegend veel bewolking en bui en, later mogelijk met onweer. Maxi ma van 6 graden in het noorden tot 14 op Sicili. Corsica en Sardinië: Af en toe zon maar ook enkele buien, mogelijk met onweer. Maxima rond 11 graden. Griekenland en Kreta: Eerst droog en perioden met zon. Ge leidelijk meer bewolking en enkele buien. Maxima rond 14 graden. Malta: Wisselend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Middagtempe ratuur omstreeks 15 graden. Turkije en Cyprus: Eerst droog en geregeld zon. Donder dag meer bewolking en van tijd tot tijd regen. Maxima van 15 graden langs de Turkse westkust tot 20 op Cyprus. DONDERDAG 1 MAART 2001 Zon- en maanstanden Zon op 07.26 Zon onder 18.18 Maan op 10.04 Maan onder23.59 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 07.25 19.42 6.58 19.15 Laag 03.00 15.20 2.41 15.01 Weerrapporten 28/02, 07.00 uur: station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam zwaar bew. no 2 5 2 0.0 De Bilt zwaar bew. no 2 5 2 0.0 Deelen o2 5 0 0.0 Eelde zwaar bew. o2 4 0 0.0 Eindhoven zwaar bew. zo 2 5 2 0.0 Den Helder regen o3 4 2 0.0 Rotterdam zwaar bew. o3 5 2 0.0 Twente zwaar bew. ver. 1 4 -1 0.0 Vlissingen regen o4 4 3 0.0 Maastricht zwaar bew. zo 3 5 2 0.0 Aberdeen zwaar bew. nw5 2 4 0.0 Athene half bew. w s. 0 16 6 0.0 Barcelona licht bew nw4 13 4 0.0 Berlijn licht bew. zo 2 0 -4 0.0 Boedapest licht bew. o2 4 •6 0.0 Bordeaux regen z2 5 2 40.6 Brussel regen zo3 4 2 0.0 Cyprus zwaar bew. o2 20 13 0.0 Dublin zwaar bew. n4 0 -2 1.1 Frankfurt zwaar bew. no 2 6 -1 0.0 Genève zwaar bew, w2 5 0 0.0 Helsinki sneeuw w2 -7 -16 2,0 Innsbruck zwaar bew w3 4 -6 0.0 Istanbul licht bew no 3 14 6 0.2 Klagenfurt licht bew ver. 1 5 -6 0.0 Kopenhagen zwaar bew. o3 1 -1 0.0 Las Palmas licht bew nwl 21 16 0.0 Lissabon licht bew. w2 12 7 0.4 Locarno zwaar bew. nol 5 0 3.0 Londen regen n2 7 2 0.0 Luxemburg half bew. zol 2 -1 0.0 Madrid licht bew. w4 8 2 0.0 Malaga licht bew. nw4 17 9 00 Mallorca zwaar bew. w2 14 0 1.5 Malta zwaar bew. z5 14 12 0.0 Moskou sneeuw nw2 -7 -10 4.0 München half bew. o2 2 -2 0.0 Nice sneeuw n5 10 3 13.0 Oslo zwaar bew. no 3 -7 -13 0.2 Parijs zwaar bew. zo 2 5 0 1.0 Praag licht bew. o2 1 -11 0.0 Rome zwaar bew. o5 10 -3 0.0 Split zwaar bew. o3 8 0 0.0 Stockholm zwaar bew. n5 -5 -7 0.0 bewolkt onweer V warmtefront 'i'n'i,1!1 regen sneeuw y koufront opklaringen ««se. hagel lagedruk mist windrichting H hogedruk zonnig 19 temperatuur luchtdruk in --lOOO- hect0 pasca, Warschau licht bew. zo 3 -5 -11 0.0 New Orleans zo2 23 17 0.0 Wenen licht bew. z5 4 -2 0.0 New York zwaar bew. n4 7 1 0.0 Zurich zwaar bew nw r 6 -4 0.0 Tel Aviv onbewolkt ol 26 10 0.0 Bangkok half bew. z2 36 24 0.0 Tokyo zwaar bew. zw4 12 5 0.0 Buenos Aires licht bew. no 3 29 24 0.3 Toronto licht bew. nw3 0 -7 0.2 Casablanca regen w2 17 11 4.0 Tunis zwaar bew. zw3 16 7 2.0 Johannesburg zwaar bew. o3 21 12 15.0 Vancouver half bew. w.s.0 10 0 0.0 Los Angeles regen o3 13 10 3.8 L O F LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) kantoor Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden abonneeservice e-mail: abonneeservice@damiate.hdc.nl Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/ vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-13.00 uur 071-5128 0! directie B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) hoofdredactie J.G. Majoor, t. van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) H. Schneider (adjunct) redactie A. Maandag, chef eindredactie algemeen T Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin- en Bollenstreek W.F Wegman, chef redactie Leiden internet: www.leidschdagblad.nl TELEFAX Advertenties: 071 - 5323 508 Familieberichten: 023-5317 023- 5320 216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie: 071- 5315 921 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tol n, 071-5356 230 RUBRIEKSADVERTENTIflr( Maandag t/m vrijdag van 8.30 to! 071-5143 545 ABONNEMENTEN: (071-512 bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per half jaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging vei 7" het automatisch afschrijven van het abonnements- geld, ontvangen 1,- betaling. VERZENDING PER POST.., Voor abonnementen die per post (bin )cj worden verzonden geldt een toeslagF aan portokosten per verschijndag. LEIDSCH DAGBLAD OP CASSE1 Voor mensen die moeilijk lezen, sli )n hebben of blind zijn (of een anderi leeshandicap hebben), is een same van het regionale nieuws uit het L< 'js Dagblad op geluidscassette beschiin informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuur, Auteursrechten voorbehoui n Dagbladuitgeverij Damia pe E-MAIL: redactie.ld@damiate.hdc.nl Jise 2o m ;n idc A{ i K N H U I ongevallendienst Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonderd s[ feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. Cf Ja inlichtingen bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 14