PSV balanceert op het randje SM' Ttoger Federer op weg naar de wereldtop Sport De zoektocht van Van Gaal leidt naar Sikora en Petta DIOK onder de voet gelopen Zonneveld en Kuijt in Oranje ÏIJDAG 23 FEBRUARI 2001 21 Dekker wint Ruta del Sol iada» Erik Dekker heeft de Ruta del Sol op zijn naam ge- chreven. De leidende positie van de wielrenner uit de Rabo- iloeg kwam gisteren in de afsluitende vijfde etappe niet meer in ies evaar. De rit van Humilladero naar Granada leverde een zege p voor de Spanjaard Artetxe. De Raboploeg is sterk bezig in het oorseizoen, met zeges voor de Australiër Hayman en de Ne- oor, jerlander Boogerd in de ronde van Mallorca. De eindzege van jekker verraste echter ploegleider Theo de Rooy. „Dekker is de ele maand januari ziek, zwak en misselijk geweest. Op de weede dag zit hij in de juiste ontsnapping en is het direct aak." ansen coach Den Bosch bosch Ronald Jansen wordt met ingang van het seizoen 0 Tii Terp; ringfÓÖl/2002 de nieuwe trainer-coach van het eerste mannenteam ian hockeyclub Den Bosch. Jansen, die na de Olympische Spe en in Sydney afscheid nam van het tophockey, wordt geassis- i« eerd door Cas Wolbert. Jansen en Wolbert volgen het duo Siep- en Van Gent op. Uega-deal tv-rechten Engels voetbal qnden Het Engelse voetbal heeft een nieuwe mega-deal afge- loten over de tv-rechten. Gisteren bereikte de Engelse voetbal- ond (FA) een akkoord over de buitenlandse uitzendrechten, oor de komende drie jaar wordt daar een bedrag van ongeveer 16 miljoen gulden voor neergeteld, zo'n 277 miljoen meer dan ii e afgelopen drie jaar. De rechten komen in het bezit van een onsortium bestaande uit Canal Plus, Newscorp van media- nagnaat Murdoch, TWI en Octagon. )uitse hordeloper betrapt op doping jtussDe Duitse atleet Falk Balzer is op doping betrapt. Bij de lordeloper werden tijdens een controle sporen gevonden van iet verboden spierversterkende middel nandrolon. Balzer is ien van de concurrenten van de Nederlander Robin Korving op Ie 110 meter horden. Hij eindigde tijdens de Europese kampi- lenschappen in 1998 als tweede, net voor Korving die derde /erd. Balzer haalde tijdens de WK indoor 1999 brons op de 60 neter horden. Verwacht wordt dat de antidopingcommissie van e Duitse atletiekbond hem snel een schorsing oplegt. Balzer aakte al vorig jaar in opspraak. Hij beledigde zijn donkere col- )p ;ga Claude Edorh tijdens de Duitse kampioenschappen. loet nieuwe trainer Den Bosch en bosch FC Den Bosch heeft Wiljan Vloet per volgend sei- oen aangesteld als trainer. De leider in de eerste divisie neemt {scheid van de huidige hoofdcoach Jan Poortvliet die een een- irige verbintenis heeft. Vloet is nu manager voetbalzaken en 30 pleiding. Hij heeft in het betaalde'voetbal geen ervaring als rainer of speler. Vloet tekende voor vijfjaar bij de Bosschena ar Hij begint 1 juli. Hij krijgt oud-voetballers Jan van Grinsven Wim van der Horst naast zich als assistenten. 5th mold Scholten, nu nog in de basis van FC Den Bosch, wordt -0 volgend seizoen technisch directeur. Ma Moskou - Bayern 170 arrestaties OSKOUDe Russische politie heeft woensdagavond na de hampions League-wedstrijd Spartak Moskou - Bayern Mün- °Pë%en (0-3) 170 arrestaties verricht. De meeste aanhoudingen iaren wegens openbare dronkenschap. Tussen fans van de bei clubs kwam het ook tot rellen. Twee personen raakten ge rand. Het is niet bekend hoeveel Duitse supporters zijn gear- steerd en of ze nog in Rusland vast zitten. IW uit de beker idenHet is de volleybalsters van RW niet gelukt de halve fi- ales van het bekertoernooi van de regio Mid-West te bereiken, Zeist verloor het Rijnsburgse team, spelend zonder Ans van uyn en Corien Dijkhuizen, de wedstrijd tegen Cito met 3-0. Ci- i, ook in de competitie tegenstander van RW, beschikte niet leen over een degelijk team, het bezat tevens een lastige servi- en een uitstekend functionerend blok. Lieuwe van der Meu- in, trainer/coach van RW: „We hebben terecht verloren, Cito as gewoon beter." Setstanden: 25-15, 25-20 en 25-22 (na 12- 9). tossier Pantani in beslag genomen e )me Het Italiaans Olympisch Comité (CONI) heeft gisteren 'ej et voor de Olympische Spelen opgemaakte medisch dossier in wielrenner Marco Pantani moeten afstaan aan justitie. De ocureur-generaal van Ferrara eiste het dossier op naar aanlei- ng van een brief van professor Mario Cazzola, een hemato- og aan de universiteit van Pavia. Cazzola werd vorig jaar om lad gevraagd door de wetenschappelijke commissie van het aliaans Olympisch Comité. Hij gaf toen het advies Pantani niet laten te starten in Sydney. De bondscoach van Oranje zou zo graag met drie spitsen en een fitte se lectie het cruciale kwalificatiejaar 2001 induiken. Maar Louis van Gaal telde de blessures en valt in de beslissende fase voor het WK 2002 noodgedwon gen terug op Europa's meest gangbare spelsysteem. De bondscoach speelt, weinig Hollands, met twee spitsen. Voor de vriendschappelijke inter land tegen Turkije, komende woens dag in Amsterdam de opmaat naar het kwalificatietweeluik Andorra-Portugal (eind maart), moest Van Gaal héél diep gaan om nog ergens twee spelers voor de buitenkanten te vinden. Dat werden uiteindelijk Viktor Sikora van Vitesse en - als standby - Bobby Petta van Celtic. Beiden werden nooit eerder aangewezen. De lijst geblesseeren is inderdaad lang: Ronald de Boer, Melchiot, Nu- man, Zenden, Mols, Bosvelt, Bogarde, Paauwe, Van Bronckhorst. Bruggink en Overmars zijn wel geselecteerd maar nog niet topfit. Petta werd daar om op de reservelijst gezet. Hassel- baink is - door zijn rode kaart tegen Spanje - geschorst. Het lijstje werd grondig bekeken. De conclusie? Waarschijnlijk de overvolle kalender, zegt de bondscoach. Te veel wedstrijden in een te korte tijd. De op lossing had Van Gaal in Barcelona al aangedragen: het rotatiesysteem. Spelers moeten echter wennen aan het feit dat ze niet alle wedstrijden kunnen spelen. Zo zou de belasting kunnen worden teruggeschroefd naar een aanvaardbaar niveau. Er zit een klein nadeel aan het systeem: de spe lers raken er door geblesseerd. Van Gaal: „Ja, dat klinkt tegenstrijdig en gek. Maar als speler heb je het er moeilijk mee dat je niet altijd aan de beurt bent. Vooral mentaal is dat zwaar. Daar moet je mee leren om gaan." Maar uiteindelijk, voorspelt Van Gaal, is dat toch de oplossing. De 22-jarige Viktor Sikora is dubbel ge lukkig met zijn selectie. Hij zit immers gevangen in het net van de tuchtcom- missie. Voor zijn zesde gele kaart kreeg hij een duel schorsing. Vanwege een rode kaart in de bekerwedstrijd tegen AZ is een straf van drie wedstrijden ge- eist. Volgende week dient de beroeps zaak. „Als het tegenzit, mis ik vier wedstrijden. Daar ga ik niet vanuit." Hoop doet leven. Vroeger was er de hoop eens in het Nederlands elftal te spelen. „Ik heb gespeeld in het Neder lands elftal onder 16, onder 17, onder 18 en bij Jong Oranje. Het rijtje is nu compleet en dat is fantastisch." De kleine aanvaller sleet zijn eerste vijf seizoenen bij Go Ahead Eagles. Ander half seizoen geleden maakt hij de overstap van de eerste naar de eredivi sie. „Het was eerst even wennen aan het niveau van de eredivisie, maar dat ging wel goed. Het afgelopen jaar heb ik me ontwikkeld. Ik ben sterker ge worden en slimmer, al kan het nog wel wat slimmer", weet Sikora. De selectie: Van der Sar (Juventus), Westerveld (Liverpool), Reiziger (Barcelona), Ooijer (PSV), Stam (Manchester United), Hofland (PSV), Frank de Boer (Barcelona), Bouma (PSV), Van Bommel (PSV), Seedorf (Inter), Davids (Juven tus), Cocu (Barcelona), Bruggink (PSV), Makaay (Deportivo), Kluivert (Barcelona), Ven- negoor of Hesselink (FC Twente), Overmars (Barcelona), Sikora (Vitesse). Eindhovenaren bereiken laatste acht UEFA Cup na 3-2 nederlaag bij Panna Voor Erik Gerets was een merkwaardig avondje in Parma een lange déja vu. De manier waarop PSV zich gisteren kwalificeerde voor de kwartfinales van het UEFA-cuptoernooi kwam de Belg niet vreemd voor. In het seizoen waarin PSV - met Gerets als cap tain - in 1988 de Europa Cup I bemachtigde, won nen de Brabanders in de thuiswedstrijd van de eer ste ronde met 3-0 van Ga- latasaray. Toch moest PSV in Turkije diep in de reser ves. ,,In een mum van tijd stonden we 2-0 achter. Kennelijk hoort zo'n erva ring bij het leerproces." parma mark caldenhoven De parallel met een memorabel avondje in Parma was getrok ken. PSV balanceerde - on danks een opwindende eerste helft en een ogenschijnlijk flu welen voorsprong van 2-0 - als een koorddanser op de rand van uitschakeling. De lands kampioen hield echter ternau wernood stand (3-2 verlies) en boekte op basis van de in Italië gemaakte doelpunten een aan sprekend resultaat. Een week eerder had PSV in eigen huis Parma met 2-1 verslagen. Er zijn mindere clubs denk baar in het internationale 'cir cuit' dan het gelauwerde Par ma, de nummer vijf van de se rie A, benadrukte aanvoerder Mark van Bommel. „Iedereen zal misschien wel weer heel kneuterig zeggen dat het onvol wassen is om een 2-0 voor sprong te vergooien, maar we zitten wel bij de laatste acht van Europa. En wie gaf ons tegen Parma aanvankelijk een kans?" De confrontatie met de Itali aanse grootmacht was voor PSV als een duizelingwekkend ritje in een achtbaan. De landskam- PSV'er Mateja Kezman haalt uit. Achter hem Torrisi en Fabio Cannavaro. pioen landde veilig, maar was in de negentig minuten duren de reclamespot voor het knock - outsysteem vooral door een in valler behoorlijk door elkaar ge schud. Savo Milosevic, de Joe goslavische topscorer van EU RO 2000 (vijf goals) en bij de nationale ploeg het 'slapie' van PSV'er Mateja Kezman, egali seerde na rust hoogst persoon lijk een 2-0 achterstand. In de slotfase kwam er nog een prachtig derde doelpunt van Montana bij. PSV dreigde als nog op schlemielige wijze uit het Europese toernooi te wor den geknikkerd, maar ver in blessuretijd voorkwam een 'ge kraakte' vrije trap van Concei- cao de cruciale vierde Italiaanse treffer. Tot de oprispingen van Par ma had PSV met flair het duel gedomineerd. Aan de hand van een drietal spelers over wie in augustus nog lacherig werd ge daan - Dennis Rommedahl (0- 1), John de Jong (de voortreffe lijke vervanger van de gebles seerde Arnold Bruggink) en Mateja Kezman (0-2) - degra deerde PSV het klasje Italiaanse pseudo vedetten tot figuranten. Parma bestaat uit elf individu en, het is geen team. Doelman Ronald Waterreus, vol gemeend ongeloof: „Ik heb in het eerste uur één bal op doel gehad. Par ma uit, en één bal op doel..." Gerets: „De eerste helft was het beste van wat PSV onder mijn leiding heeft laten zien. Dat be zorgt me een prettig gevoel van fierheid." De ervaring van het doldwaze duel in Stadio Ennio Tardini maakt deel uit van het rijpings proces van PSV, dat gisteravond voor het eerst sinds 1996 weer eens de kwartfinales van een Europees bekertoernooi bereik te. Barcelona schakelde de Bra banders destijds uit. PSV gaat mooie tijden tegemoet, denkt ook doelman Ronald Water reus. „Niets ten nadele van de vorige generatie - dat zijn alle maal wereldsterren geworden - maar deze groep zit volwasse- FOTO ANP ROBERT VOS ner in elkaar. Alle jongens vor men een fantastisch geheel. Het is tijd om te oogsten. Te begin nen zondag. Als we niet verlie zen van Feyenoord, worden we kampioen. Daar ben ik heilig van overtuigd. Het is alleen de vraag hoe je deze groep bij el kaar houdt. Maar dat is het pak- kie-an van de voorzitter." Parma: Buffon; Paolo Cannavaro (79. Montano), Torrisi en Fabio Cannava ro: Fuser, Appiah, Lamouchi (58. Bola- no) en junior: Conceicao, Amoroso (46. Milosevic) en Di Vaio. PSV: Waterreus; Ooijer, Nikiforov, Hofland en Heintze; Rommedahl (80. Kolkka), Van Bommel, Vogel (90. Van der Doelen) en Bouma: De Jong (87. Lucius) en Kezman. leiden pieter van der vliet De rugbyers van DIOK kwamen gisteravond adem te kort in het inhaalduel tegen Rotterdam. Na een 7-7 ruststand werden de Leidenaars aan het slot van de wedstrijd volledig onder de voet gelopen en verloren kansloos met 7- 28. In de eerste helft wist DIOK de tegenstander goed van zich af te houden en iedere vijandi ge aanval in gelijke munt terug te betalen, maar het was vooral een wedstrijd van de gemiste kansen. Aan beide zijden werd onzorgvuldig gespeeld op een door regen moeilijk bespeel baar veld. Na 20 minuten scoorde Joost van Rappard voor de thuisploeg uit een goed op gezette aanval, waarna Danny Evers converteerde. Echt lang duurde die voorsprong niet, want luttele minuten later werd de ruststand van 7-7 bereikt In het vervolg bleef het een aardige wedstrijd met kansen over en weer. Tot aan het laat ste kwartier, toen Rotterdam een penalty verzilverde. Bij DI OK knakte er iets en de deuren in de verdediging gingen wa> genwijd open. De Maasstedë- lingen brachten met eenvoudig rugby de eindstand toen op 7- 28. Katwijker Dirk Kuijt (FC Utrecht) en Noordwijker Mikë Zonneveld (NEC) zijn geselec teerd voor Jong Oranje dat dinsdag in Doetinchem oefent tegen De Graafschap. Iwan Re dan van RKC is nieuw in de se lectiebij Jong Oranje. De selectie: Ten Rouwelaar (Emmen), Van den Ban (Haarlem), Lamey (RKC Waalwijk) Schuurman (GA Eagles), Wisgerhof (NEC), Touzani (FC Utrecht), Knol (Vi tesse), Zonneveld (NEC), Bosschaart (FC Utrecht), Broerse (FC Groningen), Kromkamp (AZ), Van der Gun (Ajax), Van der Schaaf (Vitesse), Janssen (Vi tesse), Van der Meyde (Ajax), Redan (RKC Waalwijk), Kuijt (FC Utrecht), Houwing (FC Twente). jltjesdag in Rotterdam, al zeven geplaatste spelers naar huis PRIJSVRAGEN Toto-13, nummer 8A. Winnende kolom: 3 -2-1-3-2-3-2-3-1-1-2-1-2. (onder voorbehoud) VOETBAL dan van geen 'New Balls Please', de vol giet belachelijke marke- jstunt van ATP, figureert ook Federer. De 19-jarige 3at tser is zogenaamd een van veertien 'nieuwkomers' in hedendaagse tennis. Een de jonge helden, die de 07 rt flitsender imago moeten en. Gisteren bereikte Fede- de kwartfinale op het J/Amro Wereld Tennistoer- ten koste van Sebastien isjean: 4-6 6-3 6-4. Maar Fe- er heeft geen reclame nodig te weten dat hij een wereld- zicljper wordt. et de eliminatie van Frans- un Grosjean door de Zwitser zeven van de acht geplaats- ipelers reeds uit Rotterdam trokken. Het was gisteren |atjesdag in Ahoy', dat al eer- afscheid nam van Marat iojin en Juan Carlos Ferrero. ngsien Alex Corretja (hij klopte ig Schalken met 6-4 4-6 6-1) t over als nummer drie. Ar id Clement, Tim Henman, ninik Hrbaty en Yevgeni Ka- likov zijn naar huis. De over- vers spreken - op Corretja dan - nauwelijks tot de ver- lding. Het zijn Andreas Vin- lerra, Ivan Ljubicic, Andrei el, Nicolas Escudé en Vladi- Voltsjkov. Nicolas Kiefer, Kafelnikov een halt toeriep, vforft wel de naam, maar hij toont de laatste tijd zeer wis- 'allig gedrag. ederer, niet lang geleden de 2thnmer 22 van de wereld en een plaats lager gepositio- rd, was ook wisselvallig. Hij de constante lijn echter onden. Hij gaat naam ma- TeHij heeft de slagen en het cht. En niet onbelangrijk: N weet dat het, ondanks zijn nt, niet vanzelf komt. P Twee jaar geleden baarde Fe derer al opzien in Ahoy' door bij de laatste acht Yevgeni Ka felnikov aan de rand van de af grond te brengen. De echte doorbraak liet echter even op zich wachten. Waar generatie genoten Lleyton Hewitt, Vinci- guerra, Safin en Ferrero al toer nooien wonnen, bleef Federer op nul staan. Drie weken gele den doorbrak hij een mentale grens. In Milaan greep hij zijn eerste ATP-titel, een weekeinde later won hij bijna in zijn eentje voor de Davis Cup van de Ver enigde Staten. Het was .zijn tweede landensucces, nadat hij met Hingis begin januari de Hopman Cup had gewonnen. In Milaan legde hij de ongedul dige criticasters het zwijgen op. Hij versloeg er onder anderen Kafelnikov Federer, afkomstig uit het Duitssprekende deel, is nu al een ster in zijn land. De pers legt hem een grotere druk op dan hem lief is. 'Ons antwoord op Pete Sampras' en de 'Dior van de tennisbaan' waren enige krantenkoppen. De kwalificatie 'Koernikova van het mannen- tennis' was minder vleiend. Die refereerde aan het feit dat de prestaties van de Russische ver achterblijven bij de enorme aandacht voor haar. Dat ging hem even te ver. „Het was veel te vroeg om die conclusie al te trekken. Ik speel het liefste op indoorbanen, maar op binnen banen is het het moeilijkst om toernooien te winnen. De con currentie is veel groter. In de jeugd kon ik buiten veel win nen, bij de senioren wil het nog niet echt lukken." Federer, jeugdwereldkampi oen in 1998, is de nieuwe aan voerder van de Zwitsers. Hij is het voorbeeld voor landgeno ten, dat ze wel degelijk via de Zwitserse federatie de wereld Roger Federer begroet zijn overwinning op Sebastien Grosjean. FOTO REUTERS top kunnen halen. Federer ver liet op 14-jarige leeftijd zijn ou derlijk huis in Munchenstein en vertrok naar het nationale op leidingsinstituut nabij Genève. Het beste wat hem daar over kwam, was het afschaffen van zijn dubbelhandige backhand. Net als onder andere Sampras en Krajicek vormde hij die slag om tot een enkelhandige en het is een groot wapen geworden. Na de complete slachting giste ren in Rotterdam is hij in het uitgedunde veld de belangrijk ste kandidaat om zijn naam op de balustrade te krijgen. Het is ook een kwestie van tijd voor hij in de toptien staat en zich daar jarenlang gaat handhaven. Maar daar heeft de reclame.- campagne over 'nieuwe ballen, alsjeblieft' weinig mee van doen gehad. Nederlanders uit het toernooi Alex Corretja is bezig om in zijn eentje het Spaanse Ne derlander-complex af te schudden. Na het verloren Davis-Cupduel in Eindho ven, waar hij alleen in het dubbel uitkwam, schakelde Corretja in het ABN/Amro- toernooi weer een oranje man uit. Sjeng Schalken was gisteravond zijn tweede slachtoffer in Ahoy': 6-4, 4-6, 6-1. Eerder was Jan Sieme- rink al op de Spaanse num mer acht van de wereldrang lijst gestuit. De 24-jarige Schalken moest constateren dat zijn niveau niet goed genoeg was voor Corretja. „Ik ben niet boven mezelf uitgestegen. En dat heb ik juist nodig om van hem te kunnen win nen", zei hij. De 26-jarige Corretja zorg de er daardoor eigenhandig voor dat Rotterdam in de kwartfinales niet werd opge scheept met acht onge plaatste spelers. Wel moet het toernooi het voor de tweede keer op rij doen zon der Nederlanders bij de laat ste acht. Raemon Sluiter werd 's middags uitgescha keld door Ivan Ljubicic. Een zwever was Raemon Sluiter toch al niet, maar gisteren belandde de Davis-Cupheld weer keurig met twee been tjes op de grond. In de twee de ronde vond Sluiter zijn meerdere in de tamelijk on bekende Kroaat Ljubici: 7-6 (8), 4-6. 6-4. UEFA Cup Vierde ronde, tweede wedstrijd Parma (Ita) - PSV 3-2 (0-2). 33. Romme dahl 0-1, 45. Kezman 0-2, 68. Milosevic 1-2 (strafschop), 74. Milosevic 2-2, 90. Montano 3-2 Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toeschouwers. 11.883. Gele kaart: Fabio Cannavaro (Parma), Van Bommel (PSV). Eerste wedstrijd 2-1, PSV naar kwartfinales Bordeaux (Fra) - Rayo Vallecano (Spa) 1-2 (1-1). 20. Cembranos 0-1 (strafschop), 24. Mingo 1-1 (eigen doelpunt), 50. Bolo 1-2. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Toe schouwers: 22.000. Rode kaart- 18. Rame (Bordeaux). Eerste wedstrijd: 1-4, Rayo Vallecano naar kwartfinales. Kaiserslautern (Dui) - Slavia Praag (Tsj) 1- 0 (0-0). 59. Lokvenc 1-0. Scheidsrechter. Ivanov (Rus). Toeschouwers: 28.000. Eer ste wedstrijd 0-0, Kaiserslautern naar kwartfinales. FC Nantes (Fra) - FC Porto (Por) 2-1 (0-1). 35. Pena 0-1, 68. Vahirua 1-1, Armand 2- 1 Scheidsrechter: Marin (Spa). Toeschou wers. 29.000. Rode kaart: 83. Alenitsjev (FC Porto). Eerste wedstrijd 1-3, FC Porto naar kwartfinales. FC Barcelona (Spa) - AEK Athene (Gri) 5-0 (2-0). 22. Enrique 1-0, 31. Enrique 2-0, 57. Rivaldo 3-0, 60. Enrique 4-0, 87. Ge rard (strafschop). Scheidsrechter: Braschi (Ita). Toeschouwers: 50.000. Rode kaart: 29. Kapsis (AEK Athene). Eerste wedstrijd 1-0, FC Barcelona naar kwartfinales. Liverpool (Eng) - AS Roma (Ita) 0-1 (0-0). 70. Guigou 0-1. Scheidsrechter: Aranda (Spa). Toeschouwers: 43.688. Rode kaart: Tomassi (AS Roma). Eerste wedstrijd 2-0, Liverpool naar kwartfinales. Inter (Ita) - CD Alavés (Spa) 0-2 (0-0). 78. Cruijff 0-1, 83. Tomic 0-2. Scheidsrech ter: Barber (Eng), Toeschouwers: 9.845. Eerste wedstrijd 3-3, CD Alavés naar kwartfinales. Celta de Vigo (Spa) - VfB Stuttgart (Dui) 2- 1 (1-1). 6. Karpin 1-0, 45. Blank 1-1, 85. Mostovoj 2-1. Scheidsrechter: Colina (Ita). Toeschouwers: 22.000. Eerste wedstrijd 0-0, Celta de Vigo naar kwartfinales. Moskou. EK zaalvoetbal, eerste wedstrijd. Groep A: Spanje - Oekraïne 4-1, Kroatië - Polen 2-1. Groep B. Italië - Rusland 4-3. Nederland - Tsjechië 3-3: Vrabes 0-1, Roest 1-1, Van Rijn 2-1, Mares 2-2, Biloro 3-2, Mares 3- 6, Philippoussis (Aus/2) - Gustafsson (Zwe/16) 6-3 7-5, Sanguinetti (lta/9) - Chang (VSt/6) 6-3 6-2, Tweede ronde Kuerten (Bra/1) - Vanek (Tsj) 6-2 6-4, Gaudio (Arg/4) - Bruguera (Spa) 6-2 6-4, Canas (Arg) - Gumy (Arg) 7- 5 7-6, Coria (Arg) - Meligeni (Bra) 1-6 6-3 6-4. New York. NBA. Washington Wizards - Sacramento Kings 110-115, Charlotte Hornets - Golden Sta te Warriors 93-91, Portland Trailblazers - Utah Jazz 84-90, Chicago Bulls - LA Clip pers 80-93, Dallas Mavericks - Boston Cel tics 98-91. GOLF Stand na eerste ronde: 1. Bennett (GBr), Harrington (ler) 63, 3. Lafeber (Ned), Mi- noza (Fil), Singh (Fij), Wall (GBr) 64. Stand na tweede ronde: 1. Minoza (Fil) 125 slagen (-17), 2. Singh (Fij) 127, 3. Markseng (Tha) 130, 4. Lafeber (Ned), Ed- mond (Fra), Harrington (ler) 131. RUGBY SKI Lathi. WK noordse disciplines, langlauf, 4 x 10 km estafette, mannen. 1. Finland (Immonen, Kirvesniemi, Repo, Myllyla) 1.36.15,5, 2. Noorwegen (Estil, Hjelmeset, Alsgaard, Hetland) 27,0, 3. Zweden (Lindgren, Fredrikson, Ingesson, Elofsson) 1.09,7, 4. Duitsland 1.15,0, 5. Rusland 1.47,2. Tweede ronde: Hantuchova (Slw) - Coetzer (ZAf/3) 7-6 3-6 6-0, Raymond (VSt/5) - Buth (VSt) 6-3 6-0, Asagoe (Jap) - Brads- haw (VSt) 3-6 6-3 7-6, Osterloh (VSt) - Ca- cic (VSt) 6-3 6-2. Kwartfinale: Seles (VSt/1- Stevenson (VSt) 6-3 6-4. Bogota. Vrouwen, 400.000 gulden. Tweede ronde: Diaz-Oliva (Arg) - Wartusch (Oos) 7-5 7-6. Achtste finale: Marosi (Hon) - Wagner (Dui) 6-2 2-6 6-2, Torrens-Valero (Spa) - Fernandez (Arg) 7-6 4-6 6-2, Diaz- Oliva (Arg) - Wartusch (Oos) 7-5 7-6. Dubai. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Kwartfinale: Hingis (Zwi/1) - Testud (Fra/5) 6-3 5-7 6-4, Tauziat (Fra/3) - Sfar (Tun) 7-6 5-7 6-3, McQuillan (Aus) - Pier ce (Fra/2) 6-3 6-1, Tanasugarn (Tha/7) - Krasnoroetskaja (Rus) 7-6 6-3. Indeling halve finales: Hingis - Tanasugarn, Tauziat VOLLEYBAL Ekaterinburg. Top Teams Cup, mannen, kwartfinale, 2e wedstrijd: Izumrud Ekaterinburg (Rus) - Dynamo (Ned) 3-1 (25-10 26-24 23-25 25-23). Eerste wedstrijd: 2-3. Dynamo uitgescha keld. Mannen, eredivisie: poule 1: Cobra's - Den Helder 67 - 83, Almere - Astronauts 62 - 90. Poule 2: EBBC - Nijmegen 88 - 79, TENNIS Rotterdam. Mannen, 2 miljoen gulden: Tweede ronde: Ljubicic (Kro) - Sluiter (Ned) 7-6 4-6 6-4, Corretja (Spa/3) - Schalken (Ned) 6-4 4-6 6-1, Kiefer (Dui) - Kafelnikov (Rus/2) 6-4 6-2, Escudé (Fra) - Henman (GBr/4) 6-3 7-5, Pavel (Roe) - Clément (Fra/7) 6-4 6-4, Federer (Zwi) - Grosjean (Fra/7) 4-6 6-3 6-4, Vinciguerra (Zwe) - Mirnyi (WRu) 6-7 7-5 7-6. Programma vandaag centercourt: kwartfi nale: Vinciguerra (Zwe) - Voltsjkov (WRu), 15.00 uur.- Escudé (Fra) - Ljubicic (Kro), 19.30 uur: Federer (Zwi) - Corretja (Spa), ,21.30 uur-. Pavel (Roe) - Kiefer (Dui). Memphis. Mannen, 2 miljoen gulden. Derde ronde: Haas - Goldstein (Vst/14) 6-3 6-4, Lareau - Draper 6-2 3-6 6-4, Toersoenov (Rus) - Bastl (Zwi) 6-3 7-5, Gambill (VSt/5) - Balcells (Spa) 6-0 7-5, Stoltenberg (Aus) - Levy (lsr/8) 6-4 6-7 7- 6, Woodruff (VSt) - Ivanisevic (Kro) 6-3 7- WIELRENNEN Ruta del Sol. Vijfde etappe, Humilladero - Granada 1 Artetxe (Spa) 171,5 km in 4.07.12, 2 Garcia (Spa), 3. Bruylanöts (Bel), 4. Cauc- chioli (Ita), 5. Beltran (Spa), 23. Dekker, 31. Pronk. 43. Van Heeswijk, 56. Van Bon 0.36, 97. Den Bakker 1.29, 105. Kroon 2.23. Uitgevallen: Vierhouten en De Jongh. Algemeen klassement: 1. Dekker 22.09.32, 2. Wauters (Bel) 0.06, 3. Sjefer (Kaz) 0.09, 4. Tsjmil (Bel) 0.12, 5. Schaf- frath (Dui) 0.21, 23. Van Heeswijk 5.36, 24. Pronk 6.02, 39. Kroon 14.12, 40. Den Bakker 16.17, 91. Van Bon 32.30. Genua. Ronde van Ligurië. Tweede etappe: 1Zanini (Ita) 3.47.09, 2. Konisjev (Rus), 3. Sacchi (Ita), 4. Bossoni (Ita), 5. Ferrigato (Ita). Algemeen klassement 1. Zanini 7.45.04, 2. Konisjev 0.04, 3. Sacchi 0.06, 4. Bos soni 0.10, 5. Giunti (Ita). STUTTGART - De Duitse voetbalclub VfB Stutt gart heeft trainer Ralf Rangnick ontslagen. Hij kreeg zijn congé nadat Stuttgart gisteren in de UEFA Cup werd uitgeschakeld door het Spaanse Celta de Vigo. Stuttgart won eind vorig jaar in de derde ronde nog van Feyenoord. Rangnick lag de laatste we ken zwaar onder vuur, omdat de Zuid-Duitsers voorlaatste staan in de Bundesliga. Zijn opvolger is nog niet bekend. Felix Magath, die een paar weken geleden moest vertrekken bij Frankfurt, is kandidaat.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21