Duinhof kan groter in Keukenhofbos 7 springtij Voorhout houdt vast aan sportzaal in Noord Duin Bollenstreek dt Beveiliging op bedrijfsterreinen Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 45,00 -E idatie Sam Klepper was en voor vuurwapenbezit lAC 10 FEBRUARI 2001 ke - irdwijk krijgt Jonckerweg mBinnen afzienbare tijd heeft Noordwijk een straat naam Jonckerweg. En een van de twee straten die De heten is dan verdwenen. Aan de grens met Katwijk ligt nu jm, een weg met twee aftakkingen die allebei De Krom |Een van de twee 'Krommen' ligt op bedrijventerrein 's idijck. Dat gedeelte, tussen de rotonde op de Herenweg/ ■ndijckseweg en de grens met Katwijk, wordt omgedoopt leerweg. Volgens de gemeente is die naam gekozen van- ivooje 'edele' naamgeveing van het bedrijventerrein: joncker »n, Verbastering van jonkheer. a"e\: meer containers ondergronds age'guRC Het CDA Valkenburg wil dat er ondergrondse vüil- ners bij de flats aan Frankenburg worden geplaatst. Bin- p wordt de riolering in de straat vervangen en het CDA n 9'tat een mooie aanleiding om de zogeheten metro's te zaai^n. In het Rijndorp zijn er bij flats aan de Marinus Post- C0ltiergelijke containers geplaatst. Eind deze maand zijn die jneel. In een eerstvolgende commissievergadering zal I nofcoek van het CDA worden behandeld. Over de werk- ifdefeden aan Frankenburg wordt er op 19 februari een infor- ivond gehouden in het Trefpunt. De gemeente hoopt de imheden voor de zomer te hebben afgerond. denj/NooRpwuK» v< Binjdaties van de Amster- aardj topcriminelen Sam d. Hi en Jan Femer waren Jen 135-jarige Katwijker re- onj een revolver en vijf ilinJ patronen op zak te rting Dat verklaarde hij gis ing, genover de Haagse poli- er0f>r. „Ik heb twintig jaar voor een organisatie in die betrokken is bij de e ze' hij, doelend op 1 Juit waarin ook Mink lereert. De liquidaties bekenden zouden hem Rebben gemaakt. De legde hem wegens ,e' Henbezit, belediging van °P'en verzet bij zijn aan- 'eic'j de geëiste drie maan- en zette die om in 136 ,0 Jstverlening. uui jurwapenbezit van de ;r kwam eigenlijk bij in het licht. In Amster- uden zijn banden zijn )ken, waardoor hij met •■naar Noordwijk moest. "V I op De Grent wilde uit- 1J zouden agenten de ]r hebben gesommeerd 'rijden. Even verderop e dat weer. Bij de par- ge van Huis ter Duin weer raak, waarna de Katwijker door het lint ging. „Hebben jullie niks anders te doen? Ga boeven vangen! Vuile kankermongolen." Toen de agenten de man wilden aan houden, deed hij zijn jas uit 'om te voorkomen dat de revol ver werd gevonden', maar de agenten vonden dat de man een vechthouding aannam. Ze grepen hem bij zijn hals, waar na hij - naar eigen zeggen - twee dichtgeslagen ogen, snij- wonden en een gezwollen lip opliep. Vervolgens kwam het vuurwapen tevoorschijn. De man zei dat hij bij vrijko men uit de gevangenis zes ver valste auto's op zijn naam had staan en 150.000 gulden aan schuld had bij de wegenbelas ting. Hij zou dit met Femer en Klepper hebben willen regelen, pal voordat zij werden doodge schoten. „Dan krijg je toch een beetje een raar gevoel. Uit angst heb ik nu ook een wapen bij me." Tegenover de politie ver klaarde hij dat hij er zo weer een zou kopen, maar gisteren nuanceerde hij dat. „Dat was toen ik nog angstig was en er continu dooien om me heen vielen." Nu zou hij zijn leven beteren. „Ik werk nu zwart. Jus titie eist nog anderhalf miljoen De begraafplaats Duinhof kan wellicht toch uitbrei den in het Keukenhofbos. Het Zuid-Hollands Land schap is mogelijk bereid een stuk bos langs de Spekkelaan te ruilen voor een terrein dat meer in het midden van het bos ligt. Dat bosperceel is nu ei gendom van de Hervorm de Gemeente Lisse. Daar naast staat graaf Van Lyn- den een stukje bos en een strook weiland bij de ma nege aan de Spekkelaan af. LISSE ROZA VAN DER VEER Dat staat in een ontwerp-inten- tieverklaring die is opgesteld naar aanleiding van gesprekken met alle partijen die betrokken zijn bij de uitbreiding van Duinhof. Deze begraafplaats heeft een groot gebrek aan ruimte. Een plan om in het Keukenhofbos uit te breiden stuitte tot nog toe op weerstand van de provincie. Die meende dat uitbreiding maar op de bol- lengrond naast het bos moest plaatshebben. Dat wilden de organisaties van bollentelers, die een flinke lap goede bollen- grond verloren zagen gaan, weer niet. Bij het nu bedachte compromis doen alle partijen een concessie. Het Zuid-Hollands Land schap ruilt een stuk bos, maar krijgt daarvoor in ruil de toe zegging dat er een ecologische zone richting Haarlemmermeer wordt aangelegd. Dat betekent dat vooral langs de sloten rich ting Haarlemmermeer brede bermen worden vrijgemaakt voor natuur. De grondeigena ren, veelal bollentelers, verle nen hieraan medewerking. Ze behouden daarvoor de bollen landen langs de Spekkelaan. Ze krijgen de verzekering dat er maximaal 5.000 vierkante meter bollengrond verloren gaat voor de aanleg van de ecologische zone. Ook wordt nog compen satie gezocht voor de telers die De begraafplaats Duinhof in Lisse. Uitbreiding in het Keukenhofbos is wellicht toch mogelijk. land moeten opofferen. En dan gaat het niet om geld, maar om nieuw bollenland. De graaf Van Lynden brengt een stuk verpacht weiland in en een aangesloten stukje bos. Daarvoor in ruil stelt de ge meente Lisse 2,5 ton beschik- baar voor het opknappen van het in het Keukenhofbos gele gen koetshuis. Daarvan moet het ruim 140 jaar oude dak worden opgeknapt. Lisse wil dat geld dan terughebben zodra de graaf geld uit de pot voor rijksmonumenten krijgt. Dat laatste onderdeel stuit nog op verzet bij J. Hollander, zaakwaarnemer van de graaf. Hij is verbaasd over het voorstel van de gemeente om een voor schot te geven voor de half mil joen gulden kostende renova tie. „De graaf heeft tot nog toe altijd grond 'om niet' gegeven. Maar dit keer hebben we het duidelijk gehad over de verkoop van grond. Die 2,5 ton steekt de graaf echt niet in zijn eigen zak maar stopt het in een rijksmo nument, het koetshuis. We ho pen dan de resterende 2,5 ton als rijkssubsidie te krijgen. Maar zo betekent het dat de graaf zelf de helft van de restau ratiekosten van het dak moet betalen." Volgens Hollander heeft hij ook nog niets gezien van de ontwerp-intentieverklaring. „Er is één bespreking geweest en verder helemaal niets. De dia loog is wat ons betreft ook niet afgerond. Overigens heeft de graaf nog steeds het voorne men een opening te bieden." Volgens wethouder Prins is de intentieverklaring vooral een ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING 'praatstuk'. „Het is opgesteld na de eerste gesprekken met al le partijen. Ook om de raadsle den te laten zien in welke rich ting wij een oplossing zien voor het ruimtetekort. Maar het is zeker nog geen definitief voor stel. We moeten bijvoorbeeld nog gaan uitzoeken of de pro vincie wel iets voor deze oplos sing voelt." KI yan der Reij den was en een beetje nerveus, hij heeft zijn eerste t u P in de gemeenteraad lenburg doorstaan. De 3zeprobleempjes werden krachten Het bestrijden van robleempjes, daar zijn 3nf oordwijk niet zo goed |'s niet hun grootste )or (iteit. En het woord »it' willen ze in Lisse iet meer horen. beende Joop van der fondin.de jrgse raadszaal. Voor jzou de burgemeester enteraad voorzitten, e vjar was zijn ten? En wat is nu een zo(iester zonder ten? Je kunt nu wel n Veronica zijn, maar o'n ketting om je nek •4k in Valkenburg niets ^9 jok al ben je ooit /- retaris geweest. Waar lg, mompelde en le Joop. Desnoods doe mderscheiding van het i, dacht hij. Maar zover jet dinsdag niet te jesecretaris Perry de keten bij zich. jfjjn Joop van der Reijden .geliefde ketting tip van cake bij de koffie, ld, cake. De 'interim' Ceen aangekleed st. Geen smakeloos ar ifiaar een lekkere, dikke derer ieleider Aten had irgadering meteen }r voorstel om bij de a|lj6erveren: tompoucen. lompouce in je mond minder, vindt de Jer. Dus zó worden die ingen bij de geleid, zag Dat worden lökP'gende keer Jen, waarna alle vraagstukken over erkingsverbanden met r r snel doorheen gejast, ia afloop van de raad achtelijk advocaatje rouw Van der Nagel. Jcaatje van de vrouw It heeft Joop ook al lar gebokst. Hij liet zich verjaardag van de ;e Henk de Vries t dat een advocaatje id heerlijk smaakt. Dat le wethouder, die zijn ■vJoödracht gaf verse Goedemiddag Lissenaren, U kent mij misschien niet, maar ik ben Johan Remkes, staatssecretaris van volkshuisvesting. U weet wel: huisje hier, huisje daar, en dan ben ik snel weer klaar. Maar vandaag ben ik ben hier mede namens mijn baas, Jan Pronk. Die heeft wat grotere plannen met uw streek, zoals u misschien weet. Ik ook trouwens. Het enige waar we nog over zitten te denken, is waar we die Bollenstad nu precies gaan bouwen. Voorhout doen we toch maar niet, vliegveld Valkenburg is voor Leiden. Maar nu Lisse en Hillegom toch al hun buitendien sten van openbare werken willen gaan samenvoegen, dachten we: misschien valt er nog wel wat méér sa men te voegen. Mijn collega Klaas de Vries staat er in elk geval volledig achter. Vandaar dat ik even langs ben gekomen om eens rond te kijken. Aardig gemeentehuis staat hier voor me. Misschien is die kerk achter me wat aan de grote kant geworden. En dat winkelcentrum iets verderop mag er zijn, zeg. Misschien wel een beetje op de groei gebouwd. Maar ach, daar heeft u mij voor. Ruimte zat tussen Lisse en Hillegom, heb ik al gezien. En het is nog zandgrond ook. Dat scheelt weer in de heikosten. U hoort nog van mij. advocaat te maken. Met zichtbaar veel genoegen lepelde Joop na zijn eerste raad het glaasje advocaat van mevrouw Van der Nagel leeg. Nu begrijpen we ineens veel beter waarom de interim burgemeester van die boze brieven schrijft en gespierde taal bezigt. Cake en advocaat van mevrouw Van der Nagel. Dat is de redding van Valkenburg. Foei In het buitengebied van Noordwijk staat het vol met illegale schuurtjes. Dat mag natuurlijk niet, ze zijn niet voor niets illegaal. Gelukkig onderneemt Noordwijk harde actie tegen deze uitwas, deze grove schending van het Pact van Teylingen en alles wat verder nog heilig is. Vier jaar geleden heeft de gemeente tachtig mensen aangeschreven. 'Foei', stond er in de brief. Vier jaar geleden. Wat zullen die mensen geschrokken zijn. Maar de schuurtjes staan er nog. Het is weer een schitterende illustratie van de daadkracht van het Noordwijkse gemeentebestuur, net als het verval van Join, de bouw van Bronsgeest en de laatste veertig jaar dat over een facelift van de Wilhelminaboulevard wordt gepraat. Maar dat geeft niks. Nu weten we ten minste hoe je in Noordwijk iets voor elkaar moet FOTO MARK LAMERS krijgen. Gewoon zelf doen. Dus, heren Mol, De Boer en consorten, als jullie niet zo blij meer zijn met de staat van de boulevard voor de deur, doe er gewoon iets aan. En dan niet een paar van die lullige palmpjes, zoals vijftien jaar geleden. Of een paar van die postzegelgrasveldjes, die er nu liggen. Ga gewoon graven, bouwen, maak er iets moois van. Iets met duintrappen lijkt ons wel wat. En misschien kan er een soort van houten boardwalk komen, langs de toppen van de duinen... Nou ja, verzin zelf maar wat leuks. Mogelijkheden zat. Het enige risico dat je loopt is een briefje van de gemeente. Foei. Aardige Arie Dat hij aardig is, staat buiten kijf. Misschien is Arie van der Lee zelfs wel de aardigste burgemeester van de Duin- en Bollenstreek. Maar is ie-ook góed? Laten we zeggen: daar wordt genuanceerd over gedacht. Zijn Katwijkse collega Van Wouwe heeft er in elk geval geen enkele moeite mee om Arie in het openbaar te kijk te zetten. Laat diezelfde Van Wouwe nou ook voorzitter zijn van het Samenwerkingsorgaan Duin en Bollenstreek én in de overkoepelende stuurgroep van die samenwerking zitten. Zo had hij dus een stevige vinger in de pap over de vraag wie er zitting krijgen in de werkgroepen die de samenwerking met de Leidse regio gestalte moeten gaan geven. Volgens goede traditie zou er natuurlijk een keurige afspiegeling komen van de SDB-gemeentes. An Hommes was wel in de picture, maar die vertrok naar het westland. Joop is natuurlijk zwaar genoeg, maar niemand weet nog met welke petten op hij daar precies zit. Arie dan? Kom nou, het SDB-bestuur selecteert de leden van deze o zo belangrijke samenwerking op kwa-li-teit, begrijpt u. Rood aanlopende gezichten in Valkenburg en Rijnsburg. Katwijk twéé mensen - Van Wouwe en wethouder Arie van der Plas - en wij niemand. Alsof de gemeentelijke herindeling al een feit is! Nou, toevallig zijn Valkenburg en Rijnsburg nog géén buitenwijken van Katwijk. 'Onacceptabel', liet de toekomstige wijkraad Valkenburg zelfs weten. Toch maar even de koppen bij elkaar in het SDB-bestuur. De winnende argumentatie: het is toch wel een beetje raar om onderling ruziënd een overleg over samenwerking in gaan waar de Duin- en Bollenstreek nou juist gaat laten zien dat ze daar ook kunnen samenwerken in plaats van alleen maar onderling te ruziën over samenwerking. Diepe zucht. Vooruit dan maar, dacht het SDB-bestuur. Kwa-li-teit bij zeven van de acht is ook geen slechte score. En aardig is Arie natuurlijk wel. ROB ONDERWATER ANTON PIEDRICH en SJAAK SMAKMAN VOORHOUT ANNETTE VAN DER ELST De gemeente Voorhout houdt vast aan de bouw van een sportzaal/dubbele gymzaal in Voorhout Noord. De afgelopen weken heeft het college van burgemeester en wethouders overwogen de zaal toch op het terrein van de voormalige gemeente- werf in het Boerhaavekwartier te zetten. Na over leg met de fractievoorzitters van de gemeente raad, heeft het college echter besloten met de plannen voor de bouw in Noord door te gaan. „Tijdens dit overleg bleek dat alle partijen, met uitzondering van ,de fractie van Voorhouts Be lang, voor de bouw van de zaal in de toekomstige woonwijk Voorhout-Noord zijn", zegt wethouder Van Steijn (Voorhouts Belang). Eerder had Van Steijn al toestemming van de provincie Zuid-Holland gekregen om vooruitlo pend op de bouw van woningen in Voorhout- Noord alvast een dubbele gymzaal in Noord neer te zetten. De sportzaal/dubbele gymzaal komt te genover de Boekenburglaan, in een gebied dat later - zo is het plan van de gemeente Voorhout - een woonwijk gaat worden. De interne discussie over het eventueel bou wen van de zaal op het terrein van de gemeente- werf, heeft volgens de wethouder de ontwikke ling van het plan voor de sportzaal in Noord wel vertraagd. Van Steijn: „Door de afweging 'wel of niet bouwen op het terrein van de gemeente- werf, heeft de ontwikkeling enkele weken stilge staan." Van Steijn benadrukt dat de gemeente nu in volle vaart verder gaat met het plan. De onder handelingen over de grondverwerving worden voortgezet. Ook zal de gemeente contact zoeken met omwonenden van de toekomstige zaal. En kele bewoners van de Boekenburglaan zeggen mogelijk de uitvoer van de plannen te willen ver hinderen. Van Steijn is hiervan nog niet op de hoogte, maar kan zich voorstellen dat bewoners 'niet staan te popelen' om een gebouw voor hun deur te krijgen. De wethouder geeft toe dat zelfs één enkele 'dwarsligger' de verdere ontwikkeling kan vertra gen. Wanneer de inspraakprocedure en vervolgens de bouw van de sportzaal begint, kan Van Steijn dan ook niet zeggen. Volgende week woensdag stelt de gemeente een projectgroep samen om de 'kar te trekken'. De bouw van de nieuwe sportzaal is noodzakelijk omdat de binnensporters in Voorhout al tijden om meer ruimte vragen. Ook de basisscholen ko men in steeds grotere problemen. Met drie zaal ruimten (De Gaasbak en de Linnaeuszaal die al lebei gesloopt worden in de centrumplannen) hebben de scholen een capaciteit van 78 uur. Nu al is er een tekort aan ruimte voor 3 uur per week. Dit zal de komende jaren fors toenemen. Met kunst-en vliegwerk wordt dit tekort door de scholen opgelost. Zo krijgen sommige groepen geen 45 minuten, maar 40 minuten les. Ook sommige speelruimtes worden gebruikt voor be wegingsonderwijs van de lagere groepen. Daar naast is dubbel gebruik van de Gaasbak door de scholen niet langer gewenst. De Andreasschool is hiermee al gestopt, omdat lesgeven aan twee groepen onmogelijk is. De hal galmt teveel, waar door de onderwijzers geen stem meer over hou den. De fractie van Voorhouts Belang heeft inmid dels in een brief aan het college gevraagd de kwestie op de agenda van de raadsvergadering van 17 februari te zetten. Voorhouts Belang stelt dat de situatie niet langer acceptabel is. Uitbrei ding naar vier zaalruimten is dan ook dringend noodzakelijk, vindt de partij. KATWIJK ROB ONDERWATER De Stichting Beveiliging Bedrij venterreinen (SBB) in Katwijk gaat ook de bedrijventerreinen Klei Oost en 's Gravendijck in Rijnsburg en Noordwijk bewa ken. In samenwerking met de politie bewaakt de SBB mo menteel namens de Katwijkse Vereniging voor Industrie en Handel (KVIH) het bedrijven terrein 't Heen. Dat de SBB nu ook over de gemeentegrenzen trekt is het gevolg van een sa menwerkingsverband tussen de ondernemersverenigingen KVIH, NOV en VOR uit de dor pen. Volgens secretaris J. van Duij- venboden van de stichting komt het de veiligheid ten goe de als de SBB ook de terreinen in de omliggende plaatsen in de gaten houdt. „Wij hebben nu al vijf jaar ervaring en daar kun nen bedrijven op de nieuwe terreinen hun voordeel mee doen. En hoe meer bedrijven er meedoen, hoe groter de dek king is." In Katwijk is negentig procent aangesloten bij de SBB, die de bedrijventerreinen in sa menwerking met de politie be waakt. Vijf jaar geleden is de KVIH begonnen met het inhuren van een particuliere bewakings dienst. Het bleek een groot suc ces. De criminaliteit, die welig tierde op 't Heen, liep terug met 75 procent. „We hadden last van brandstichting, inbraken en drugverslaafden, die zich op het terrein ophielden. De on dernemers voelden zich onvei lig. Dat is eigenlijk de aanlei ding geweest om een stichting op te richten en een bewakings dienst in te huren." Van Duijvenbode beseft dat hij criminaliteit niet helemaal kan uitbannen. „Dat is een uto pie. Professionals die een kraak willen zetten, kun je toch niet tegenhouden." Niettemin is Van Duijvenbode trots op het resultaat van de inspanningen. „Maar dat succes komt niet aanwaaien. Maandelijks is er een bijeenkomst met de beveili ging en politie om knelpunten te bespreken."

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21