Geloof Samenleving Wereldraad wil orthodoxie aan den lijve ondervinden Beoefenaar Falun Gong wil vooral rustig leven VANDAAG BEROEPINGSWERK Joodse kritiek op bijbels themapark VS Versplintering zendingsactiviteiten bli Ravage WOENSDAG 7 FEBRUARI 2001 DAG I Vandaag 130 jaar geleden, op 7 februari 1871, stierf de later (1957) zaligverklaarde Eugenia Smet, oprichtster van de congregatie van de "Auxüiatricen'. Ook wel 'Helpsters van Zielen van het Vagevuur' genoemd. De Auxiliatricen houden zich in hoofdzaak bezig met werken van liefdadigheid. Dat doen ze onder meer in missiegebieden. Eugenia Smet werd in 1825 geboren in Lille (Frankrijk) en stierf in Parijs als ge- neraal-overste van haar eigen orde. De rooms-katholieke kerk viert vandaag de feestdag van de heilige Juliana van Bologna (gestorven in 335). Een vrouw die al vier kinderen had toen ze er mee instemde dat haar man priester werd. Zelf stelde zich ten dienste van zieken en armen. Bijeenkomst Zoeklicht over verzoening woubrugge Vereniging Zoeklicht houdt op woensdag 14 febru ari een bijeenkomst over verzoening in gebouw Immanuël, Kerkstraat 3 in Woubrugge. Spreker is eindredacteur Feike ter Velde van het gelijknamige tijdschrift Zoeklicht van deze niet aan enige kerk of richting gebonden vereniging. Ter Velde zal ingaan op het feit dat de verzoening door Jezus door veel theo logen in twijfel wordt getrokken. Die twijfel is volgens Zoeklicht een teken van de eindtijd, net als de huidgie 'strijd om Jeruza lem'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, en is gratis toegan kelijk. Paus in mei naar Syrië en Malta Vaticaanstad Paus Johannes Paulus II zal begin mei een be zoek brengen aan Syrië en Malta. De reis past in een serie paus elijke pelgrimages naar bijbelse oorden. Het Vaticaan heeft dat gisteren bekendgemaakt. De paus treedt met de reis naar Malta en Syrië in de voetsporen van de apostel Paulus. Met diens rondreizen kreeg het christendom bijna 2.000 jaar geleden vaste vorm. Vorig jaar ging de kerkvorst al op bedevaart in Egypte, Jordanië, Israël en de Palestijnse gebieden. Volgens de Syrische aartsbisschop Isidore Battikha zal de paus op 5 mei in Damas cus met president Bashar Assad overleg voeren over het vredes proces in het Midden-Oosten. Voorjaarsfestival in nieuw maanjaar ninh ca Vietnamese mannen bidden in een pagode in de stad Ninh Ca, even buiten Hanoi. In Vietnam wordt het begin van het nieuwe maanjaar traditioneel gevierd met een aantal voor- jaarsfestivals door het hele land. foto *ap» richard vogel NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Hei- en Boeicop B.M. Meuleman, kandidaat uit Kampen; te Noordhorn en Saak- sum: F.J.K. van Santen te Tien deveen-Nieuw Balinge; combina tie HG 's-Heerenberg/HG Zed- dam: N.M. Dijk, kandidaat uit Naarden (voormalig predikant van de Vrij Evangelische Ge meenten), die dit beroep heeft aangenomen; te Veenendaal (SoWwijkgem.Noord): L. Terlouw te Rheden. Aangenomen: naar Holten (wijk 2) H. Gijsen te Soest. Bedankt voor Giessendam-Ne- derhardinxveld: G. van Goch te Ochten; voor Sassenheim: A.H. Drost te Maarssen. Overleden: Op 4 februari is over leden ds. G.H. Duyvendak, eme ritus predikant te Huissen. Ger- ben Henry Duyvendak werd gebo ren op 17 september 1927 te Bussum. Na zijn studie theologie was hij predikant te Dreischor (vanaf 1956), Voorburg (vanaf 1962), Eist (vanaf 1971), De Bilt (vanaf 1977) en Arnhem (vanaf 1982). Op 1 juli 1990 ging ds. Duyvendak met emeri taat. WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht HWS Geldig tot en met donderdag. Noorwegen: In het noorden eerst nog opklarin gen. Verder bewolkt en perioden met sneeuw met kans op ijzel en in het zuidwesten veel regen. In het noorden matige tot strenge vorst, in het zuiden maxima oplopend tot enkele graden boven nul. Zweden: Meest bewolkt en perioden met sneeuw, op veel plaatsen overgaand in regen met kans op ijzel. Stijging van temperatuur, donderdag maxi ma uiteenlopend van iets onder nul in het noorden tot rond 5 graden in het zuiden. Denemarken: Half tot zwaar bewolkt en vaak bui en met een kleine kans op onweer. Middagtemperatuur omstreeks 5 Engeland, Schotland, Wales, Ierland: Wisselend bewolkt en perioden met buien, mogelijk met onweer en in het noorden misschien met een winters karakter. Middagtempera tuur tussen 3 en 8 graden, maar woensdag in Zuid-Engeland nog wat hoger. België en Luxemburg: Meest bewolkt en perioden met re gen. Middagtemperatuur rond 12 graden, in de Ardennen een fractie lager. Noord- en Midden-Frankrijk: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen, lokaal ook onweer. Zacht met maxima omstreeks 12 graden. Zuid-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en buien met kans op onweer, in de bergen boven 1700 meter sneeuw. In het zuiden droger en wat meer zon. Vooral woensdag erg zacht met maxima rond 15 graden. Spanje: Langs de costa's in het oosten en zuidoosten overwegend droog en geregeld zon. Verder bewolkt en van het westen uit pittige buien met hier en daar veel neerslag en ook veel wind. Maxima tussen 12 en 20 graden. Portugal: Half tot zwaar bewolkt en van tijd tot tijd regen. Eerst ook veel wind. Maxima aan zee van 12 graden bij Porto tot 17 in de Algarve. Mallorca, Ibiza, Menorca: Zonnige perioden en later mis schien een bui. Woensdag maxima omstreeks 19 graden, donderdag iets lager. Marokko: Wisselend bewolkt en kans op en kele buien, ook met onweer. Don derdag in het zuiden droog en flink wat zon. Aan zee middagtempera tuur uiteenlopend van een graad of 16 in het noorden tot ruim 20 gra den in het zuiden. Tunesië: Eerst zonnig, donderdag wat meer bewolking. Droog. Middagtempera tuur ruim boven de 20 graden. Madeira: Woensdag wolkenvelden en enkele buien. Donderdag droog en wat meer zon. Maxima rond 18 graden. Canarische Eilanden: Woensdag half tot zwaar bewolkt en kans op enkele buien. Donderdag vrijwel overal droog en meer zon. Middagtemperatuur rond 20 gra den. Duitsland: In het zuidoosten en oosten eerst geregeld zon en droog. Verder be wolkt en van het westen uit perio den met regen. Middagtemperatuur rond 10 graden, maar in het zuid westen lokaal flink hoger. Oostenrijk: Flink wat zon. In het westen, en la ter ook in Karinthi meer bewolking en af en toe regen, boven 1700 overgaand in sneeuw. Maxima in de dalen omstreeks 10 graden, lokaal nog hoger. Zwitserland: Woensdag geregeld zon, maar in het zuiden bewolkt en nu en dan regen, boven 1700 meter over gaand in sneeuw. Donderdag overal Ook vrouw kan straks secretaris-generaal worden Het centraal comité (algemeen bestuur) van de Wereld raad van Kerken ziet ernaar uit in een orthodox land te vergaderen. De bestuursleden hopen daardoor beter in zicht te krijgen in de orthodoxe levensstijl, manier van denken, theologie en de houding en standpunten van de orthodoxe lidkerken. Het centraal comité heeft gisteren anderhalve week van beraadslagingen in Potsdam afge sloten. De staf van de Wereldraad moet uitzoeken of die wens van het algemeen bestuur kan wor den gerealiseerd. De speciale commissie die in 1998 werd in gesteld voor de dialoog tussen protestanten en orthodoxen in de Wereldraad, heeft inmiddels twee keer in een 'orthodox land' vergaderd. Dat heeft grote indruk gemaakt, zei ds. Wies Houweling, de enige Neder landse afgevaardigde in het be stuur. De orthodoxe lidkerken heb ben herhaaldelijk gezegd dat hun opvattingen onvoldoende doorklinken in het werk van de oecumenische beweging. Ze willen dat de Wereldraad meer nadruk legt op de dialoog tus sen de lidkerken en minder op politieke en sociale kwesties. Ook hebben die kerken grote moeite met de westerse kijk op de vrouw in het ambt en homo seksualiteit. Houweling is zeer positief gestemd over de toena dering tussen orthodoxen en protestanten. De orthodoxe orlando ap Ondanks protesten van enkele joodse organisaties is maandag in de Amerikaanse staat Florida het christelijke themapark Holy Land Experience geopend. Het educatieve amusementspark, waarin bijbelse plaatsen zijn nagebouwd, heeft zestien mil joen dollar gekost. Acteurs zijn ingehuurd om in oude kos tuums liederen te zingen over de vervolging van de christenen en de wederkomst van Chris tus. Initiatiefnemer van het the mapark is Marvin Rosenthal, een geboren jood die zich be keerd heeft tot het christen dom. Volgens de Joodse Verde digingsliga, een radicale joodse groepering, probeert Rosenthal met het park joden tot het christendom te bekeren. De lei ders van de 25.000 leden tellen de joodse gemeenschap in Or lando, waar het themapark is gevestigd, boycotten de feeste lijke opening. Zij hebben de jo den overal ter wereld opgeroe pen de zes hectare metende Holy Land Experience niet te bezoeken. Volgens Rosenthal is het park ook voor joden be stemd. „Zij zullen nergens toe gedwongen worden." participatie in de vergadering was volgens haar enorm. De sfeer was volgens haar to taal anders dan tijdens de as semblee in Harare in 1998. De Russisch-Orthodoxe Kerk be sloot toen voorlopig slechts passief deel te nemen aan be stuursvergaderingen. Maar daar was in Potsdam geen sprake van, aldus Houweling. Dr. Georges Tsetsis van het Oecumenisch Patriarchaat van Constantinopel benadrukte dat de problemen in de Wereldraad niet mogen worden afgedaan als moeilijkheden tussen ortho doxen en protestanten. Het gaat volgens hem om de tegen stelling tussen conservatieve en liberale lidkerken. De intentie van de orthodoxen is samen te werken in het oecumenisch or gaan, zei hij. Een van de voorlopige voor stellen van de speciale commis sie is dat het Wereldraadbe- stuur naar consensus moet streven en niet meer bij meer derheid van stemmen besluit. Als dat voorstel volgend jaar wordt aangenomen, houdt dat eindhoven anp Aanhangers van Falun Gong zijn niet uit op macht, aanzien of geldelijk gewin. China is overdreven bezorgd over de in vloed van de religieuze bewe ging, vindt de beoefenaar Zhu Xiaojun uit Eindhoven. „We willen vooral rustig leven en be zig zijn met onze beoefening." De assistent-in-opleiding aan de Technische Universiteit Eindhoven schat dat er in Ne derland niet meer dan enkele tientallen beoefenaars van Fal un Gong zijn. Een organisatie is er niet, een adressenlijst even min. Beoefenaars van de Chi nese ademhalings- en bewe gingstechnieken werken dan ook het liefst in stilte aan het verbeteren van zichzelf en hun 'morele standaard'. China beschouwt Falun Gong echter als een duivelse sekte die zich aan staatsondermijnende activiteiten schuldig maakt. De regering wilde dan ook niet dat de mensenrechtenambassa- deur van minister Van Aartsen (buitenlandse zaken) in Hong kong een gesprek met onder andere Falun Gong zou heb ben. Van Aartsen stelde daarop in feite een orthodox veto bij al le besluiten in. De anglicaanse bisschop Barry Rogerson vroeg zich af of 'profetische' pro gramma's, zoals indertijd het Programma ter Bestrijding van het Racisme, nog mogelijk zijn. Het centraal comité sprak verder de wens uit eind 2004 of begin 2005 voor de twaalfde keer een Wereldzendingsconfe- rentie te houden. De vorige was in 1996 in de Braziliaanse stad Salvador. De Nederlandse dele gatie op die bijeenkomst noem de het achteraf een onbegrijpe lijke misser dat er geen contact was met de bloeiende Pinkster kerken in Brazilië. De Wereldraad krijgt 1 janua ri 2004 een nieuwe secretaris generaal als opvolger van dr. Konrad Raiser. Ook vrouwen komen in principe voor die functie in aanmerking. „Alles is mogelijk", zei vice-voorzitter Marion Best. Op de assemblee in Harare mislukte een poging, waarvoor aanvankelijk veel steun leek te bestaan, om de Amerikaanse hoogleraar Janice Love (een methodiste) tot voor zitter te benoemen. Tijdens de afsluitende pers conferentie benadrukte Raiser dat het geen schande is dat de lidkerken het in Potsdam niet eens konden worden over de betekenis van humanitaire in terventie en het gebruik van ge weld. Het getuigt volgens hem van eerlijkheid om te erkennen dat daarover fundamentele ver schillen van inzicht bestaan. zijn reis naar China uit. „Wij hebben niets met poli tiek te maken", zegt Zhu. De heksenjacht die China in 1999 tegen aanhangers van Falun Gong heeft ontketend, zou vol gens Zhu te maken kunnen hebben met het streven van de beweging haar centrale waar den compassie, tolerantie eri waarheid in praktijk te brengen. „Daardoor worden de slechte dingen in de Chinese samenle ving blootgelegd", denkt hij. Daar moet het Chinese estab lishment niets van hebben. Vooral de vermeende invloed van leider Li Hongzhi moet het bij de Chinese regering ontgel den. Maar volgens Zhu zijn de beoefenaars van Falun Gong geen gehoorzaamheid aan Li schuldig. „Hij heeft alleen de beoefening beschreven. De keuze om die in de praktijk te brengen, is aan de mensen zelf. Wij hebben geen verplichtin gen." Of Zhu, die sinds enkele jaren in Nederland woont, ooit zon der gevaar voor eigen leven naar China kan terugkeren, is onzeker. „Hoe gevaarlijk het voor mij in China is, weet ik niet." 'Beweging heeft niets met politiek te maken LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356 356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128 030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/mvr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128 030 DIRECTIE B.M. Essenberg, W.M.J. Bouterse (adjunct) J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, T. van Brussel (adjunct) L.F. Klein Schiphorst (adjunct) H. Schneider (adjunct) PUBLIC RELATIONS W.H.C.M. Steverink 071-5356 356 REDACTIE A. Maandag, chef eindredactie algemeen T. Brouwer de Koning, chef redactie Rijn- en Veenstreek D.C. van der Plas, chef eindredactie regio J. Rijsdam, chef redactie kunst W. Spierdijk, chef sportredactie E. Straatsma, chef redactie Regio Leiden R.I.M. van der Veer, chef redactie Duin- en Bollenstreek W.F. Wegman, chef redactie Leiden INTERNET: www.leidschdagblad.nl TELEFAX Advertenties: 071- 5323 5i Familieberichten: 023-5317 4 023- 5320 216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie: 071- 5315 921?en 1 ADVERTENTIES ;Lag Maandag t/m vrijdag van 8.30 t&tpjn 071-5356 230 j RUBRIEKSADVERTENTIE j* Maandag t/m vrijdag van 8.30 t»"gh 071-5143 545 bnd( ABONNEMENTEN jof w bij vooruitbetaling: L„ per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per halfjaar (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtiging vi jgjj het automatisch afschrijven van het abonnements- geld, ontvangen 1, f betaling. VERZENDING PER POSThet i Voor abonnementen die per post (bi var worden verzonden geldt een toeslat- aan portokosten per verschijndag. irzoi gevi jftï LEIDSCH DAGBLAD OP CASSEflijrv Voor mensen die moeilijk lezen, hebben of blind zijn (of een ande leeshandicap hebben), is een sam van het regionale nieuws uit het Dagblad op geluidscassette besch informatie 0486-486486 (Centrum voor Gesproken Lectuui Auteursrechten voorbehou Dagbladuitgeverij Dami E-MAIL: redactie.ld@damiate.hdc.nl ONGEVALLENDIENST Rijnland Ziekenhuis, vestiging St. Elisabeth: 24 u. per dag. Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 u. (uitgezonden e le feestdagen). Leids Universitair Medisch Centrum: 24 u. per dag. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: geen ongevallendienst. INLICHTINGEN BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: tel. 071-5178178. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Elisabeth: tel. 071-5454545. Rijnland Ziekenhuis, vestiging Rijnoord: tel. 0172-463131. Leids Universitair Medisch Centrum: tel. 071-5269111. Verwachting algemeen secretaris Gereformeerde Zendingshc RDSWUK ANP Er komt voorlopig geen bunde ling van de zendingsactiviteiten in de Nederlandse Hervormde Kerk. Dat denkt althans alge meen secretaris ds. J. van Oost ende van de Gereformeerde Zendingsbond (GZB) binnen de Hervormde Kerk. Hij vreest dat het nooit zover zal komen om dat de historische verschillen te groot zijn. Van Oostende noemt het jammer dat de GZB en de Ne derlandse Hervprmde Kerk apart zending bedrijven. Het zou volgens hem mooi zijn als de GZB zich zo thuis zou kun nen voelen in de Nederlandse Hervormde Kerk dat de zen dingsactiviteiten kunnen wor den gebundeld. De behouden de zendingsorganisatie vierde gisteren het 100-jarig bestaan. De GZB werd in 1901 opge richt. De hervormde initiatief nemers wilden het gedachten- goed van de in 1886 opgerichte Gereformeerde Kerken in Ne derland behouden voor de Her vormde Kerk; vandaar de naam Gereformeerde Zendingsbond. De GZB was geen organisatie van de landelijke kerk, maar een vereniging van plaatselijke hervormde gemeenten die zen delingen wilden opleiden en uitzenden. Toen in 1951 bij de aanvaar ding van de nieuwe kerkorde alle hervormde zendingsorgani saties opgingen in de Hervorm de Raad van de Zending, was de GZB de enige organisatie die zelfstandig bleef. „Er was zo weinig vertrouwen in het con fessionele gehalte van de kerk dat de GZB zich als zendings vereniging genoodzaakt zag zo zelfstandig mogelijk binnen de kerk te opereren", schrijft dr. J. Visser in het jubileumboek 'Met het Woord in de wereld'. Vanwege zijn naam houdende inslag word vaak in één adem geno de Gereformeerde Boi Nederlandse Hervorm Die werd pas vijf jaar gericht. De GZB was begin af ruimdenkend! Gereformeerde Bond, Wiegeraad in het jubile'P™ Binnen het GZB-bestj stond vrij snel een over toelating van naast psalmen. De eerste GZB-zei beider vertrok in 191 Veendendaal naar Mi(ptee lebes in Indonesië. GZB was deze kolonie kelijk het enige zendinj?ePA Later kwamen daar /.toe Latijns-Amerika bij. Si inF- tien jaar werkt de GZ arbl het Midden-Oosten, Europa. Inmiddels zi zendingsarbeiders acti( in Afrika en Azië. He vre am rbli levi meer bewolking en een toenemen de kans op neerslag. Maxima in de dalen ongeveer 9 graden. Polen: Zonnige perioden, maar in het noorden meer bewolking en af en toe regen. Middagtemperatuur uit eenlopend van 6 graden in het noorden tot 12 in het zuidwesten. Tsjechië en Slowakije: Geregeld zon en vrijwel overal droog. Maxima ongeveer 9 graden. Hongarije: Flink wat zon en droog. Zacht met bijna overal maxima van meer dan 10 graden, in het zuiden lokaal 15. Italië: Zonnige perioden. In het noorden meer bewolking en af en toe regen, in de bergen vanaf 1800 meter overgaand in sneeuw. In het mid den en zuiden zacht met maxima van 15 tot 20 graden, in het noor den maxima rond 7. Corsica en Sardinië: Flinke zonnige perioden en waar schijnlijk droog. Maxima ongeveer 18 graden. Griekenland en Kreta: Vrij zonnig en droog. Middagtempe ratuur rond 17 graden, in het noor den een fractie lager. Malta: Flink wat zon en droog. Maxima te gen de 20 graden. Turkije en Cyprus: Vrij zonnig. In het oosten en op Cy prus wat meer bewolking en mis schien een bui. Middagtempera tuur aan zee uiteenlopend van 11 graden in het noordwesten tot rond 18 in het zuiden. DONDERDAG 8 FEBRUARI 2001 Zon- en maanstanden Zon op 08.08 Zon onder 17.39 Maan op 17.54 Maan onder08.34 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 03.29 15.45 3.02 15.18 Laag 11.31 00.00 11.12 23.41 Weerrapporten 07/02,07.00 uur: station weer wind temp neersl max min mm Amsterdam zwaar bew. z5 12 9 0.2 De Bilt zwaar bew. z3 13 9 1.8 Deelen z4 13 9 6.0 Eelde zwaar bew. z4 12 8 2.4 Eindhoven regen z4 14 9 0.3 Den Helder half bew. zw6 11 8 1.9 Rotterdam zwaar bew. z4 12 10 1.3 Twente zwaar bew. z4 12 9 1.8 Vlissmgen licht bew. z6 12 9 2.3 Maastricht regen z4 13 9 5.4 Aberdeen sneeuw nw5 3 1 20.0 Athene onbewolkt w.s.O 19 8 0.0 Barcelona zwaar bew. nl 14 10 0.0 Berlijn regen z3 12 9 3.1 Boedapest licht bew. z3 14 5 0.0 Bordeaux zwaar bew. zo 4 13 9 0.2 Brussel zwaar bew. z4 13 9 4.4 Cyprus zwaar bew. nol 18 10 0.0 Dublin zwaar bew. zw3 10 7 2.2 Frankfurt zwaar bew zw2 14 10 1.0 Genève zwaar bew. zw2 14 9 0.0 Helsinki motregen z3 2 -4 14.0 Innsbruck zwaar bew w3 11 0 0.0 Istanbul w.s.0 6 0.0 Klagenfurt zwaar bew ver. 1 12 0 0.0 Kopenhagen zwaar bew z4 6 3 5.6 Las Palmas onbewolkt wl 25 14 0.0 Lissabon regen z5 15 12 34.0 Locarno zwaar bew w.s.0 7 4 4.9 Londen licht bew. z3 12 8 4.0 Luxemburg zwaar bew z3 12 7 5.4 Madrid regen zo 2 12 7 9.0 Malaga licht bew. zo 2 18 10 0.0 Mallorca half bew. nw 1 15 2 0.0 Malta w.s.O 18 8 0.0 Moskou half bew. zol -15 -19 0.0 München zwaar bew zo 2 12 4 0.2 Nice zwaar bew nw3 14 10 2.0 Oslo zwaar bew. no 2 -10 -10 6.0 Panis zwaar bew z3 11 8 9.0 Praag zwaar bew. zo 2 12 2 0.4 Rome licht bew. o2 17 8 0.0 Split licht bew. nl 6 0.0 Stockholm zwaar bew. zw5 0 0 0.0 «a bewolkt onweer V warmtefront regen sneeuw V koufront opklaringen hagel lagedruk mist windrichting hogedruk zonnig 19 temperatuur luchtdruk in -10°°- hecto pasca| Warschau zwaar bew. zo 2 6 3 4.0 New Orleans onbewolkt zo 2 16 3 0.0 Wenen licht bew. ver. 1 13 3 0.0 New York licht bew. w4 6 3 0.0 Zürich zwaar bew. wl 16 2 0.0 Tel Aviv zwaar bew zo 2 18 9 0.1 Bangkok half bew. z2 34 24 00 Tokyo sneeuw n.3 12 4 3.0 Buenos Aires zwaar bew. ol 30 23 25.0 Toronto zwaar bew w3 2 -1 0.4 Casablanca licht bew. zw2 21 12 0.0 Tunis onbewolkt z2 22 5 0.0 Johannesburg licht bew no 2 28 12 0.0 Vancouver onbewolkt o2 6 -1 4.0 Los Angeles zwaar bew. w5 16 12 00 bhuj Dolar, de 67 jaar oude beheerder van een hindoe-tempel in Bhuj, bewaakt de ingestorte r< van het heiligdom. De stad ligt in de deelstaat Gujarat, die getroffen werd door een van de ergstet! bevingen in India ooit. foto afp jewei

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 14