Ordina wint geflatteerd van LSG ijl/LGB heeft een oog voor intimenten Sport ZPB verrast AZC tappc winst Steijn Sports Grootmeesters geven Oegstgeest lucht ?iaase een klasse apart Rijnstreek kan titel vergeten KJ DAG 5 FEBRUARI 2001 999 25 rnnen van Steijn Sports 3_8®n in Roosendaal met 3-2 xtran/Sieben gewonnen, j erwinning kan voor een ^eel °P ^et conto arco Wiesehahn geschre- i-9orden. De Voorschotense klopte zaterdag in de ió 9-partij de Engelse interna- Jeffries met 3-2. Tom U boekte een maximale 3- e op Ewald Sieben. Op en- ;n drie hield Arthur Smit hade met 2-3 beperkt. ïo^Sports had daarmee een £t^rong van 8-5 in games en raatlengte voorsprong in i opgebouwd. Martin mocht met 0-3 verliezen leg van topjunior Marco ivel ook geen kans. Vi vrouwen van Steijn verslikten zich met 1-4 'iash HiJlegom 2, dat met |a peelsters uit het terugge- n eerste team aantrad, juwe Annelie Wisse ver insloos, maar Ingrid Rij- ron twee games. Zij ver iet 2-3, net als Ineke Lus- I^Jlien de Groot pakte met i 54 enige winstpuntje. reserves van Steijn verloren met 4-1 van quash 3. De Hoofddor- ijn de enig overgebleven rrent van het Leidse City, dat tegen De Diep- met 4-1 aan de ji_ kant van de score bleef. 5ZC|t van zeven punten met quash bleef daardoor in- zodat de Leidenaars dagavond thuis in de 5 lerby tegen Dekker War de kampioensvlag kun- lijsen. Kopman Marcus Tiin had getuige de 3-2 tegen de Hagenaars avond. Gilles Hoek vaitDijks&ehield met 3-1 zijn ongeslagen status. Mare Minnee kreeg in de vierde game twee matchpoints-tegen, maar won alsnog met 10-8 en 9-5. Rob Vreken had geen kans te gen jeugdtalent Sebastiaan Weenink. Het tweede team ging met 5-0 de boot in bij De Sluipers. Bij de vrouwen in de tweede divisie heeft Sport City 2 door het onverwachte verlies van Re flex weer prima uitzichten op de tweede plaats, die recht geeft op een promotie/degradatie duel. Lien van Eeghem, Nelleke van Duin, Susan Langerak en invaller Suzan Lange klopten Squash World met 5-0. Het der de vrouwenteam is na verlies tegen Kralingen 2 gedegra deerd. De mannen van Hill Safety/SRCA moeten na de 2-3 nederlaag bij HSRC 4 het pro motie/degradatieduel op zon dag 18 maart winnen om in de tweede divisie te blijven. De twee punten tegen de Hage naars kwamen op naam van Je roen van der Zwan en Ferdi Captein. De Alphense vrouwen kregen geen kans tegen Squash Utrecht: 0-5. De mannen van Dekker lij ken zich van de zesde plek in de rangschikking verzekerd te heb ben. Het bezoekende De Ley- ens werd, boven verwachting, met 4-1 geklopt. Meindert van der Poel opende de score door na tweemaal 7-9 gameverlies toch in vijf deeltjes te winnen. Fred van Dijke daarentegen ging met 8-10 in de vijfde game tegen de Zoetermeerse kopman Rob de Beuker onderuit. Jaap de Zwart en invaller Hein Braaksma wonnen met 3-0. Bij ESA/Estec, dat met 4-1 bij Kralingen 2 verloor, redde Gijs Tan de eer. 1.ö^ote overmacht hebben ;j>. I Maase en Irma Heeren de Profile Cross in 2.ïop hun naam geschre- bleef over 11,9 km vspornaamste rivalen een Mninuut voor. Leiden Atle- s,|ifc>n de wedstrijd in drie l vier belangrijkste cate- 2. i ^}at de Kenianen Wilson gn Enock Kiptoo Keter in ynrnende regen nauwelijks Cio voeten konden op de 5. -rige bospaden, werd het )e laase een solo van bijna e lometer. De Wageninger £iden Atletiek hield het evphoog en eindigde met 31 Kolen voorsprong op de rdwarc Verstraeten en 41 tel- fjde beide Kenianen. rs se bevestigde na de zeges marathon van Eg- 28 aan Zee en de Sprint er tan Breda zijn uitsteken- Hjm. „Nu maar hopen dat A| vast kan houden tot 7 SCHAKEN JAN BEY In de zesde ronde van de lan delijke schaakcompetitie heeft Oegstgeest '80 een flinke stap gezet naar lijfsbehoud in de eerste klasse. Oegstgeest '80 beschikte voor het eerst in de competitie over beide groot meesters en won met 5.5-4.5 van het Amsterdamse Caissa. Predrag Nikolic opende de score, maar kort erop stond het gelijk door een nederlaag van Rob Veenhuysen. De stand bleef in evenwicht door remi ses van Robert Straver, Fred Slingerland en Joop Piket. Dat veranderde toen Caroline Reedijk-Slingerland haar partij winnend afsloot. Oegstgeest '80 liep verder uit omdat Genna Sosonko zijn voordeel in het eindspel verzil- Stap richting lijfsbehoud in eerste klasse gezet verde. Toen Arthur van der Spek zijn pluspion in het eind spel tot winst bracht, was de zege een feit. De reserves van het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) wa ren veel te sterk voor Charloi- s/Europoort. De hekkensluiter werd met een 7-1 nederlaag naar huis gezonden. Omdat de concurrenten ook met flinke cijfers wonnen, behoudt LSG 2 zijn koppositie met slechts één bordpunt verschil. Het in de tweede klasse B onderaan de ranglijst staande LSG 3 zet net op tijd een eind sprint in. De Leidse schakers wonnen met 5.5-2.5 van Wage- ningen. De teams staan in deze klasse dicht bij elkaar. LSG 3 moet nog minimaal een keer winnen om zich te handhaven. Koploper ASC (de Alphense Schaakclub) maakte met 7-1 gehakt van de reserves van de Alternatieve Aalsmeerse Schaakclub (AAS). Alleen Paul de Vries verloor. Op het laatste bord kwam hij niet langs het Aalsmeerse jeugdtalent Jasper van Eijk. In dezelfde klasse boekte LSG 4 de derde opeenvolgende zege (6.5-1.5 winst op VHS). Iets wat De Zwarte Pion uit Lisse nog niet kan zeggen. Te gen Amstelveen 3 lag een ge lijkspel in de lijn der verwach tingen, maar er werd uiteinde lijk teleurstellend met 3-5 ver loren. Sjaak Kamps won van het Amstelveense jeugdtalent Kevin Tan en ook Eric-Paul van der Weijden won z'n partij. In de derde klasse D ont snapte Voorschoten met 4-4 aan een nederlaag tegen het tweede team van de Delftse Schaakclub (DSC). Voorscho ten kwam met 1-3 achter. Charles van der Ven scoorde een belangrijke aansruitings- treffer. Hierdoor lag alle druk op de schouders van Symon Algera, maar die stond met zijn rug tegen de muur. Met een beetje hulp van de DSC'er won Algera toch zijn partij. Philidor Leiden ontworstelt zich langzaam aan de gevaren zone. Met de 4-4 tegen mede- -degradatiekandidaat VAS 2 verdiende Philidor in ieder ge val weer een matchpunt. Mi chel Vergeer, Willem-Jan van Briemen en Nico Kuyf boekten een zege. Leiderdorp had ook degra datiezo rgen, maar won het duel tegen het op gelijke hoog te staande DD 3 met 5-3. LSG 5 staat troosteloos onderaan, maar de kleine 3.5-4.5 neder laag tegen koploper De Ooie vaar stemt hoopvol. Erwich geeft veel te vroeg op tegen Timman i ri april in Barakaldo, waar ik me voor de WK wil kwalificeren op de 10.000 meter." Zijn clubgenoten Silvia Mas- so en Jeroen van Dijke wonnen de korte afstand over 3,7 kilo meter. Vooral de overwinning van Van Dijke maakte indruk, omdat hij zowel de ongeslagen klassementsaanvoerder Ad Ver- weij als Marko Koers versloeg. In Portugal was het vrouwen team van Leiden Atletiek in de Europa Cup-veldcross slecht op dreef. Erika van de Bilt kwam na wat pijntjes de afgelopen weken macht tekort en eindig de pas als 41ste in de wedstrijd (25ste voor de Europa Cup). Ze was nog wel de beste Neder landse voor Miranda Boonstra (38ste voor het teamklasse ment), Iris Wullems (53ste) en Monique Bruins (71ste). Claar- tje Raedts kwam in een bocht ten val en werd zelfs nog naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werd geconstateerd dat haar gezwollen arm niet gebroken Ordina kwam op 'oorlogs sterkte' naar Leiden. De Bredase teamleider Henk Verstappen vertrouwde niet op een goede afloop tegen 'dat stelletje jonge honden' van LSG en stelde maar liefst vijf grootmees ters en vier internationaal meesters op. Met de Leidse schakers Erik van den Doel, John van der Wiel, Jop Delemarre en Rini Kuyf en de in Oegstgeest woonachtige Ivan Sokolov won Ordina ruim van de Leidse ploeg (2-8), die kan sen had op een beter resul taat. SCHAKEN JAN BEY Voor de wedstrijd in de vierde ronde van de Meesterklasse hadden beide ploegen hun op stelling enigszins door elkaar gegooid, waardoor Rudy van Wessel niet tegen beoogde te genstander John van der Wiel speelde, maar tegen Jop Dele marre. Voor Van der Wiel maakte het allemaal niet zo veel uit, want hij trof aan bord acht Leon Konings in een vrijgevige bui. Konings had een ongeluk kige start, hij raakte een stuk kwijt door zetverwisseling. Ivan Sokolov zag een bevrij dingsactie van Tom Middelburg waarbij hij twee pionnen ca deau kreeg. De hatelijk nul op het scorebord werd door Edwin van Haastert weggewerkt. Hij boekte een nuttige remise tegen Manuel Bosboom. Omdat de situatie er op enke le borden gunstig uitzag, ge loofden de LSG'ers nog in een goed scoreverloop. Aan het eer ste bord ontmoette Frank Er- Frank Erwich achter de zwarte stukken tegenover Jan Timman. wich de grieperige Jan Timman. Ordina-captain Verstappen bleef maar hoestdrankjes en medicijnen aandragen. Wat be ter hielp was dat Erwich de par tij in slechts een mindere stel ling veel te vroeg gewonnen gaf, Timman in grote verbazing achterlatend. Jan Smeets boekte de enige LSG-zege door Ordina-invaller Johan de Wit in een Siciliaanse partij geen schijn van kans te geven. In slechts twintig zetten overspeelde hij De Wit volledig. Met de overige, veelal voor delige, LSG-stellingen liep het bijna allemaal slecht af. Stefan van Blitterswijk tikte nog wel een plusremise aan. Zijn stel ling bleek net niet voldoende voor de winst. Martin Roobol werd in het late eindspel door Rini Kuyf opgebracht en Eugè- ne Rebers verknalde in tijdnood een gewonnen stelling tegen Rafaël Vaganian. Rebers - met twee torens tegen paard en to ren - wist het eindspel niet te houden en verloor volkomen FOTO DICK HOGEWONING onnodig. Rudy van Wessel gaf reeds in de opening tegen Jop Delemarre een belangrijk tem po weg. Hij won weliswaar twee pionnen, maar dat ging ten koste van een stuk en dat bleek toch te veel. Michiel Bosman werd in een lange Franse la- veerpartij door Erik van den Doel weggedrukt. d'x verliest van Ravijn ia OLO WIM SIERA rekende in het De Zijl eenvoudig (10- De Dolfijn, momen- :h It enige lichtpuntje in het rdamse waterpolo. De /oi promoveerde vorig jaar le eerste klasse. Het op- Livan De Dolfijn op dat ni- blijft echter beperkt tot ra^izoen. Het voornamelijk itenlanders en routiniers Igestelde zevental verza- rs uit veertien duels twee ele puntjes en degradeert pen viertal weken weer e tweede klasse. .^ijl/LGB had geen oog e Amsterdamse sentimen- e Leidse topper heeft dan heel andere belangen. De Dolfijn de schade i te beperken, streven de laars naar een terugkeer t hoogste niveau. Na een begin kwam het aan- Sêl van De Zijl/LGB in de periode volledig tot De Leidenaars tilden de h jvan 3-1 naar 7-1 en be- al snel het duel. e laatste rondgang liep de f pndanks een aantal te ver fevoerde combinaties nog Dp. De treffers kwamen spb Dubbeldeman (3), Ron ia et (2), Robert Kleywegt (2) de Ruysscher, Ivo en Bas Meegdes. nederlaag van Vivax tegen ïvijn lag in de lijn der ver ingen. De wijze waarop de Oegstgeestenaren de schade tot 11-9 beperkt hielden tegen de koploper dwong bewonde ring af. Vivax moet het nog steeds stellen zonder Mark van Belkum en Niels Plasmeyer. Toch hield het veredelde jeugd- team van trainer Michel van der Zeeuw lang stand in Nijverdal. Zelfs tot ver in de laatste pe riode had Vivax uitzicht op minstens een punt. Bij de stand 10-9 in het voordeel van de thuisploeg doken de aanvallers van Vivax vogelvrij op voor het doel van Het Ravijn. De aan- valsactie van Martijn Odems werd echter afgefloten en Het Ravijn maakte daarvan gebruik door vlak voor tijd uit een straf- worp de eindstand op 11-9 te bepalen. Voor Vivax scoorden Bram Tendeloo (3), Rutger Ver sluis (2) en Sjors Verburg (2). Katwijk beging een lelijke misstap door met 9-4 te verlie zen van Gouwestaete. De kop loper van de tweede klasse be gon nog wel voortvarend aan het duel en creëerde volop kan sen. Paal en lat stonden echter succes in de weg. De 3-3 stand aan het einde van de tweede periode bood nog perspectief op een goed resultaat. In de derde periode kwam echter de klad in het Katwijkse spel. Gouwestaete liep uit naar 3-7. Het arbitrale duo schoot de ploeg uit Waddinxeen daarbij wel te hulp. Katwijk werd met maar liefst vijf uitsluitingen en een strafworp geconfronteerd. De laatste periode was daar- Weer zuur einde voor LZ1886 Katwijk-speler Mark Sieval in duel met zijn tegenstander van Gouwestaete. FOTO DICK HOGEWONING door een formaliteit. Door de nederlaag zijn Gouwestaete en DAW tot op twee punten gena derd. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel (2), Alex Sie val en Arco Guyt. Sassenheim verloor zaterdag met 9-6 van rodelantaarndrager Rotterdam, waardoor de voor sprong op de andere degrada tiekandidaten WVZ en West- land nog maar een enkel punt bedraagt. Tot 5-5 ging de score gelijk op, in de laatste periode liep Rotterdam naar de tweede winst van het jaar en liet Sas senheim met een kater achter. Jerry Leepel en Erwin de Bruin scoorden tweemaal. Koudekerk behaalde een monsterzege op De Vuursche. Met maar liefst 12-1 werd de ploeg uit Baarn verslagen. Door de zege van Koudekerk en de nederlaag van concurrent SWNZ ontpopt de ploeg van Mark Kimpel zich als regelrech te titelkandidaat. Werner Stolk en Sander Emeis scoorden drie keer voor de tweedeklasser. De vrouwen van LZ 1886 ste venen af op promotie naar de hoofdklasse. De Leidse formatie won met 10-5 van UZSC uit Utrecht. Concurrent Swol ver loor van Brandenburg. In het Vijf Meibad stond er na een pe riode al een 4-1 stand op het bord. In het vervolg van het duel werd die voorsprong een voudig geconsolideerd. Noeki Klein kwam vijf keer tot scoren. De vrouwen van De Zijl/LGB hadden geen kind aan WVZ. Met 10-2 was de ploeg van Rob van Berkel te sterk. Na een aar zelend begin (1-0) liep De Zijl/LGB via 3-1 en 6-2 eenvou dig uit naar de 10-2 zege. Esther Stouten was het productiefst met drie goals. WATERPOLO* AZC heeft de eerste averij opge lopen in de tussencompetitie. ZPB uit Barendrecht, de grote concurrent in de strijd om de landstitel, deelde een rake klap uit door in Alphen met 9-10 te winnen. Een vooral aanvallend niet sterk AZC keek de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Bij ZPB zat de kracht vooral in de midvoorpositie en in de schotkracht van Arno Havenga. De AZC-defensie viel terug om de sterke midvoor Koos Issards uit te schakelen. Dit had wel tot gevolg dat kanon Havenga van afstand onbelemmerd kon aan leggen. Liefst zesmaal wist Ha venga doelman Wim Vermeu len te verschalken. Op het moment dat de AZC- verdediging voor een pressing koos, toonde Issards aan dat hij inderdaad vanaf de midvoor- plaats kan scoren. Een moeilij ke avond dus, voor de Alphense defensie. Aanvallend kon AZC aanvan kelijk ook geen potten breken. Alleen Björn Boom haalde zijn normale niveau, hij scoorde vijf keer. Voor het overige ging er geen dreiging uit van de AZC- aanvallen. De ploeg van Ron de Vogel leek dan ook een stevige afstraffing te krijgen. De laatste periode begon met een 5-8 voorsprong voor ZPB. Toen Koos Issard al snel 5-9 aante kende leek een grote nederlaag aanstaande. De Vogel wisselde en bracht jonge spelers als Pim Visser en Michael Vork in. Dit jeugdig elan bracht ZPB nog bijna op de knieën. De chaoti sche slotfase duurde net te kort om AZC nog aan een punt te helpen. Met nog drie minuten te gaan bracht Björn Boom de aanslui tingstreffer op het scorebord (8- 9). Een numerieke minderheid stelde Jason Gast namens ZPB in staat 10-8 te scoren. In de laatste minuut bracht Tjerk Kramer vanaf de midvoorplaats de spanning weer terug (9-10). Toen met nog achtien secon den te gaan AZC een man meer kreeg, leek een gelijkspel nog mogelijk. Ron de Vogel ver trouwde op zijn routiniers. Ten onrechte, AZC kwam niet ver der dan wat heen en weer ge- pass met uiteindelijk een noodomhaal van Joeri Stoffels die de paal raakte. De nederlaag was hiemee een feit. Goals AZC: Björn Boom (5), Joeri Stoffels, Bob Brebde, Pim Visser, en Tjerk Kramer. LZ 1886 heeft het niet op de laatste seconden. Vorige week gaven de Leidenaars een punt weg tegen Brandenburg (6-6) in het laatste fluitsignaal. Zater dagavond werd in Zaandam op dezelfde wijze een 6-6 gelijkspel uit handen gegeven. LZ, dat in de tweede wedstrijdhelft een achterstand had weggewerkt, kreeg 38 seconden voor tijd bal bezit. De voorwaartsen van de ploeg van coach Wim Siera ko zen echter te gehaast de aanval. In plaats van het gelijkspel te koesteren werd vol op de winst gespeeld. Een snel schot miste doel. De Ham counterde on middellijk en scoorde 7-6. De Leidenaars hoefden de bal niet meer uit te nemen. Het was een zuur einde voor LZ. Vooral omdat in de laatste periode al veel kansen op een voorsprong werden gemist. Maar een plaats bij de bovenste twee is zeker nog niet verkeken. LZ zal de komende wedstrijden dan wel in winst moeten om zetten. Doelpunten LZ 1886: Martijn Laurense (4), Bas Willemse en Marco Kerkvliet. HANDBAL JOSEPHINE HAMMING Saturnus is de laatste tijd niet erg in zijn element in uitwedstrijden. Ook gisteren werd er buiten Leiden verlo ren, ondanks het goede spel van vooral Marcel en Hans Nieuwenhuis en Peter Inne- mee. Het werd 24-22 voor DWS. De Schiedammers speel den agressief. Na een rust stand van 12-10 kwam Satur nus in de tweede helft vier punten voor te staan. Die voorsprong konden de Lei denaars niet vasthouden omdat zij vermoeid raakten. Door het ruige spel van DWS werd er een zware wissel ge trokken op de ervaren spe lers van Satumus. Trainer Peter Barreveld vond het spel van de tegen stander te bot: „Dat is ge woon niet onze stijl; uitein delijk eindigde het in een soort hakpartij en daar zijn zij beter in dan wij." Peter Innemee werd door een DW- S'er met zijn hoofd op de grond gesmeten en ook Nico Mooren en Paul van Leeu wen werden erg hard aange pakt. Door het gelijkspel tegen koploper DES (28-28) heeft Rijnstreek de kansen op de titel verspeeld. Tot de rust hadden de Alphenaren de touwtjes in handen: 16-11. Vroeg in de tweede helft scoorde de ploeg uit Papen- drecht vijf keer op rij, waar van drie keer in een snelle tegenaanval. Vanaf dat mo ment werd er om en om ge scoord. Door een gebrek aan con ditie verloor Saturnus 2 van Hermes (17-23). Gedurende de wedstrijd gingen de ploe gen redelijk gelijk op (rust: 10-10). Aan het einde sloeg bij de Leidenaars de ver moeidheid toe waardoor zij aanvallend fouten maakten en niet meer tot scoren kwa men. Het ziet er voor het tweede van Saturnus be paald niet rooskleurig uit, het is zo goed als zeker dat het team degradeert. Vrouwen Foreholte verloor wederom van Cuypers/BFC (18-25) door wie de Voorhoutsen eerder in het seizoen volledig in de pan waren gehakt. De thuisploeg stond al snel op een achterstand van vier punten. Foreholte slaagde erin om gelijk te maken en op voorsprong te komen. Bij rust was de stand 12-10. Daarna lieten de Voorhout sen het lelijk afweten, de te genstander kwam op 12-17. Dit gat kon niet meer gedicht worden. De meeste doelpun ten werden gemaakt door Kim Geerlings (7) en Elly Spreeuw (5). Volgens Foreholte-trainer Rinus Ronberg was zijn ploeg aanvallend en verdedi gend een stuk zwakker dan Cuypers/BFC, een van de drie ploegen die met kop en schouders boven de rest uit steken. Stompwijk/Fairplay ver loor van Hellas omdat zij in de tweede helft maar twee punten scoorde (13-20). Stompwijk begon de wed strijd goed en stond bij rust met een punt voor: 11-10. Daarna schoten de Stomp- wijksen constant mis en bleek de goede keeper van Hellas een obstakel. De Haagse speelsters straften fouten van de thuisploeg di rect af; zij scoorden een aan tal malen in een break-out. De geïrriteerde Stompwijkse ploeg probeerde de situatie nog te redden door enkele wissels toe te passen maar ook de invalsters konden een nederlaag niet meer voorko men. „Wij hebben de winst ver diend, maar niet gekregen" vond Oase-trainer Paul 't Mannnetje na afloop van de wedstrijd tegen EMM (15-13) Na de rust (7-7) had de ploeg uit Oud Ade even een inzinking, maar over het al gemeen overheerste zij. Oa se-speelster Helma van der Geest onderschepte verdedi gend vrijwel elke bal en fuc- tioneerde bovendien goed als spelverdeler. Toch won de ploeg uit Middelburg, die veel strafworpen kreeg en goed profiteerde van de vele tijdstraffen voor Oase. Quick Boys speelt morgen een oefenwedstrijd tegen de profs van Volendam. Het duel op sportpark Nieuw Zuid be gint om 1-9.30 uur. Alle bezoe kers. leden en niet-Ieden. beta len vijf gulden entree. De op brengst komt ten goede aan de slachtoffers van de cafébrand in Volendam.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 25