Velocitas ligt op schema na zege op Luno Bart Driessen helpt vermoeid MSV Sport Bittere pil is sne geslikt voor Scy TOP verdedigt zich naar Van Veen blijft Oranje coachen NOVO wint geen tweede keer van Delta Venema-oei Zuiderduin wint veldrit VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN Pernix sist Verlies rugbyers tegen MAANDAG 5 FEBRUARI 2001 995 j^ND, LEIDEN oneen parti \centr< 1 em d Iraar viel t Fluks richt 'slachtpartij' aan tegen Helios Danny Zuiderduin heeft de af sluitende veldrit in de competi tie op het parcours van RTV De Bollenstreek op zijn naam ge schreven. De Lissenaar bleef gisteren voor eigen publiek on der anderen Marijn Went uit Noordwijkerhout (tweede) en dorpsgenoot Rob Langeveld (derde) voor. Met die zege ver stevigde hij zijn derde plaats in het klassement. Lijstaanvoerder Peter Reits- ma kon zelfs door een topklas- sering van één van zijn naaste concurrenten niet meer worden achterhaald. Daarvoor was zijn puntenvoorsprong voorafgaand aan de vijftiende wedstrijd te groot. Bij de veteranen kon Leen van der Niet zijn hegemonie niet nog eens onderstrepen. De Noordwijker moest dit keer Hil- legommer Ton van Eijk (eerste), Piet Ouwehand uit Katwijk (tweede) en ook Voorhouter Jan Bol voor zich dulden. Maar met tien overwinningen was al dui delijk dat de eerste positie in de stand niemand anders dan hem toekwam. Vergelijkbaar sterk was het optreden van Klaas van Hage in de veldrittenreeks voor de nieuwelingen. De getalen teerde Noordwijkerhouter moest weliswaar gisteren de winst laten aan thuisrijder Se- bastiaan Langeveld, maar was zelf negen keer de beste. Na het vertrek van een aantal basisspelers was voor aanvang van het seizoen al duidelijk dat de volleyballers van NOVO in de derde divisie weinig te zoe ken hadden. De enige hoop was dat de vervangers, zonder uit zondering jonge spelers, zich snel zouden aanpassen. Die hoop bleek echter ijdel. NOVO speelde zaterdag zijn veertiende competitiewedstrijd en noteerde voor de dertiende keer een nederlaag. Midden moter Delta, vorig seizoen nog uitkomend in de tweede divisie, bleek in Delft een maatje te groot. Vergeleken met eerder in het seizoen, toen NOVO ten koste van de Delftse formatie zijn enige competitiezege boek te, was Delta op een aantal BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MSV blijft in eigen huis zeer sterk presteren. Zaterdag werd topploeg Red Giants uit Meppel in een 'thriller' met 64-59 ver slagen. Bij de Noordwijkers deed center Bart Driessen weer eens mee. Coach Burhan Alibe- govic deed een beroep op de lange Noordwijker 'om de se lectie een beetje fris te houden'. ,,We spelen met een smalle ba sis en we werden een beetje moe." Driessen maakte aanval lend geen sterke indruk, maar hij was in de verdediging van grote waarde voor zijn ploeg. De teams gaven elkaar weinig toe. MSV moest vooral oud-ere- divisiespeler Edwin Luyckx in toom houden. De schutter had twee weken geleden met 43 punten Blitz de das omgedaan. Tegen MSV kwam hij nog niet tot de helft van die productie. Beide ploegen moesten het vooral van de verdediging heb ben. Aanvallend viel het aan beide kanten nog wel eens stil. Vooral de thuisclub liet na rust (34-32) een aantal goede moge lijkheden liggen om weg te lo pen. Het vele balverlies werd goedgemaakt door een zeer taaie verdediging. In de slotfase speelde MSV voor het eerst met de centers Bart Koek en Bart Driessen sa men in het veld. MSV kwam op 56-55, maar stond te slapen toen Meppel de bal innam en simpel voor 56-57 kon zorgen. Een heel knappe score van Ger- ben van der Holst, die zich door een woud van lange mannen worstelde, betekende 58-57. Red Giants maakte een duidelij ke loopovertreding, die door de scheidsrechters door de vingers gezien werd en kwam op 58-59. Bart Koek maakte er 60-59 van, waarna Giants miste. Er werd een fout op Zeeger van Leeu wen gemaakt, die koel vanaf de vrije worplijn 62-59 liet aante kenen. De aansluitende drie punter moest komen van schutter Luyckx. Zijn poging trof geen doel, maar de bezoe kers hielden wel balbezit. Van Leeuwen stal echter de inworp, en stelde Van der Holst in staat om de wedstrijd op slot te gooi en. Scores MSV: Van Leeuwen 16, Van der Holst 13, Koek 13. Blitz verloor in en tegen Utrecht met 85-68. Alles wat er bij de Voorschotenaren vorige week lukte, ging gisteravond helemaal mis. De ploeg liet de bal veel te langzaam rondgaan. De spaarzame fast-breaks mondden slechts uit in balver lies. De geroutineerde Utrech ters vertraagden het spel en schoten zeer zuiver. Ook na rust (40-27) waren weinig Blitz- spelers in staat de wedstrijd een andere wending te geven. Al leen Cees Aanhanen en in min dere mate Bram Moinat, die net een partij met de junioren had den afgewerkt, boden redelijke tegenstand. De ervaren spelers bij Blitz gaven niet thuis. Scores Blitz: Aanhanen 17, Noort 12, Moinat 11. Vrouwen Univentio/Grasshoppers kon landskampioen Den Helder een helft volgen, maar verloor uit eindelijk met 88-65. In de eerste helft lieten de Katwijksen vlotte combinaties zien, waaruit veel gescoord werd. Namens de thuisploeg zorgde international Laura Kooij voor de punten. Na rust (40-38) ging Kooij (33 pun ten) gewoon door met scoren, terwijl bij Grasshoppers de pro ductie stokte. De Katwijksen konden elkaar niet meer vin den, en gaven Den Helder via de aanvalsrebound ook nog eens veel tweede kansen. Grasshoppers moest zo toch nog een ruime nederlaag slik ken. Scores Univentio/Grasshoppers: Nieuwenhuys 12, Driessen 12, Van der Voort 11, Faher 11. BV Leiderdorp werd door top ploeg Jolly Jumpers in Tubber- gen flink geklopt: 114-45. Lei derdorp was met slechts zes speelsters naar het oosten des lands afgereisd. Na het eerste kwart stond het al 31-11. Ook na rust (58-28) bleef de thuis ploeg met scherp schieten. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 18, Beerends 12. Basketbalbond biedt excuses aan voor flater LEIDEN JORIS ZANDBERGEN Meindert van Veen blijft aan als bondscoach van het Nederlands vrouwenbaskétbalteam. Van Veen overwoog op te stappen toen bleek dat de Nederlandse Basketball Bond (NBB) ver geten was de nationale selectie in te schrijven voor het kwalificatietoernooi voor de Europese kampioenschappen. Oranje had zich bijna twee jaar op het evenement voorbereid. Gisteren sprak de vrouwenselectie met afge vaardigden van de NBB. Directeur Peter Notten verontschuldigde zich bij het team van Van Veen en stelde de ploeg een goede voorberei dingscampagne voor, voor het volgende EK- kwalificatietoernooi, dat in 2003 plaatsvindt. Tevens meldde de bond dat de subsidiekraan van het NOC*NSF niet dicht gaat voor het bas ketbal, ook omdat het mannenteam een paar aansprekende resultaten geboekt heeft. Bondscoach Van Veen blijft vooral aan op aandringen van de spelersgroep, die graag met de Helderse coach verder wil. De selectie blijft ook grotendeels intact. Alleen enkele oudere speelsters hebben aangegeven te stoppen. Een van hen is Grasshoppers-speelster Barbara Nieuwenhuys. De routinier weet nog niet pre cies wanneer ze afscheid neemt van Oranje, maar ze werkt niet meer toe naar het toernooi van 2003. „Het toernooi van 2001 was een mooi eindpunt gewëest. Ik heb daar meer dan twee jaar voor getraind", aldus Nieuwenhuys. „Ik merk ook lichamelijk dat ik ouder word en ik kan het niet meer opbrengen om nog twee jaar te trainen. Het is wel jammer, want het is een leuke groep. Ik wil voorlopig nog wel wat doen. Aan het eind van het seizoen beslis ik wanneer ik precies stop bij Oranje." Bart Koek zette MSV op beslissende voorsprong tegen Red Giants. FOTO DICK HOCEWONING FOTO TACO VAN DER EB TOP speelde bij Kinderdijk on dermaats en haalde louter door sterk verdedigen een 10-12 zege binnen. De leider van de over gangsklasse B had moeite met de stugge manden, maar miste ook overtuiging en snelheid. Zij raakte dan ook na 4-4 op twee punten achterstand. De aanval nam na de pauze (9-8) bewust meer tijd voor zijn acties, resul terend in goals van Jeroen van der Wolf (2), Petra van Niekerk en Stanley Lardé. Sporting Trigon heeft zich met een 13-21 overwinning bij Swift(M) goed hersteld van de eerste seizoensnederlaag tegen WION. Trainer Peter Schallen- berg had de vakken van functie gewisseld, maar dat kon niet verhinderen dat zijn selectie in het eerste kwartier moeizaam op gang kwam (2-2). Trigon kwam naderhand beter in zijn spel, mede geholpen door de vele plaatsfouten van de thuis ploeg. Sander de Haas (3), Al fred Lambooy (2), Chantal van Duijn, Christina Verbrugge en Arnoud Lambooy brachten hun club na 6-8 op 8-16. Dat bleek voldoende voor winst, ook door het sterke verdedigen van San- der de Haas en Maarten van Vliet. De aanval van Fiks scoorde door zijn snelheid tegen GKY (G) regelmatig uit doorloopbal- len of strafworpen dwingen. Matthijs de Visser (4), Theo Vreeken (2), Lennie Anholts, Marleen Boomgaard en Henrik Hooimeijer zorgden in krap twintig minuten voor 5-9. Na een korte inzinking (8-9 en 9- 10)- speelde de formatie van An ke Heederik met invallers Do minique Roest en Michiel Vree ken de partij overtuigend uit naar 19-24 winst. Tempo kon de schotvaardige vrouwen van Avanti lang beteu gelen door met de mannen achter te verdedigen. Marcel Haagsman, Jake Oudijk (2), Maaike Rijswijk, Suzanne Zeil- stra, Edwin Visser en Wouter Keizer hielden tot 8-10 de ach terstand bescheiden. De laatste doelpuntenmaker verving El mer Veenman (teenblessure). De koplopers schoten echter in vijf minuten tijd door naar 9-13 en lieten zich niet meer achter halen: 11-15. De degradatiezorgen van Pernix zijn danig toegenomen na de 13-18 nederlaag tegen DKV(IJ). De oranje-witten speelden beslist niet minder en bepaalden tot 6-5 ook steeds het scoreverloop. Zij hadden echter in het derde kwartier weinig geluk in de afwerking. Mirjam van de Giessen, Huig Schoonderwoerd en Sjoerd van der Kooij, vervanger van Ray mond Boerman (rugblessure) zagen op 9-10 en 10-12 tal van schoten uit de mand tollen, waarna de goals aan de andere kant vielen (12-16). Christian Lindhout werd topscorer met zeven doelpunten. Madjoe liet bij Oranje Nassau (A) een goede kans liggen op puntenwinst. De Rijnsburgers, met opnieuw Arenda Heems kerk en Hanne Veldman als in vallers, bezaten ondanks matig spel tussen 8-9 en 11-12 een minimale voorsprong. Bij 14-13 besloot trainer Peter Star Rine- ke Lindhout en zichzelf in te zetten om de gelijkmaker te for ceren, maar een strafworp verij delde deze opzet: 15-13 verlies. Met nog tien minuten te gaan kwam De Danaïden tegen ODO (D) op 12-10 door twee af standsschoten van Barbro Heij- man. De Leidse aanvallers ver vielen door het achterverdedi- gen van hun opponenten ech ter tot zulk traag en statisch spel, dat de winst met 12-11 krap aan werd. Hjalmar Heij- man (3), Liesbeth Kalthoff, Su zanne de Roode, Arne Heijman en Mark Rietbergen hadden eerder na 1-2 voor 8-5 en 9-6 plaatsen gewijzigd. De terug keer van een aantal routiniers deed de ploeg duidelijk goed. Hoewel NOVO in de eerste en tweede set redelijk weerwerk bood, won Delta met 4-0. Set standen: 25-21, 25-20, 25-16 en 25-7. De Noordwijkse equipe moest het doen zonder Patrick van Dijk en coach Kees van de Meent. Invaller Dennis Koeman speelde als libero een prima partij. NOVO-aanvaller Frank de Vetten: „In de eerste en tweede set hadden we winst kansen, maar ging het net mis. De laatste set was een drama." De mannenploeg van Ley- thon zegevierde in Utrecht met 4-0 over de studenten van Pro tos: 16-25, 19-25, 32-34 en 22-25. Omdat Marcel Boeren, Rob van Daalen en Mare Stronkhorst wel meespeelden maar niet fit waren, viel het re sultaat Leython-coach John Groen alleszins mee. Groen: „In Leiderdorp wonnen we met 3-1 van deze tegenstander. Wij speelden wat degelijker dan Protos, dat erg veel fouten maakte. Onze sterke punten waren de service en de blokke ring." In de tweede set werkte Ley- thon een 15-9 achterstand weg. De Leiderdorpers maakten het zichzelf in de vierde reeks nog even moeilijk door bij 14-19 het initiatief uit handen te geven. Protos haalde op tot 22-23, maar gaf zich vervolgens alsnog gewonnen. Met de kater van een week eerder (0-4 tegen Ekspalvo) nog in het achterhoofd hadden de vrouwen van Gemini/Kange- roes in de strijd met nummer laatst Odulphus moeite het juiste ritme te vinden. Gelukkig voor het team uit Voorschoten hielp Odulphus een handje door veel onnodige fouten te maken. Desondanks zegevierde de equipe uit Tilburg in de tweede set met 25-20. Het eerste (19-25) en derde speldeel (23-25) waren voor het team van coach Nico Halsema. Imponeren deed Gemini echter niet in deze sets. Pas in de vier de periode (16-25) maakten de bezoeksters, met Lucie van Lui- nen weer in de gelederen, korte metten met hun opponent. Ge- mini, spelend zonder de zieke Rachelle Hoedemaker, maakte erg veel passfouten. Halsema: „We zijn op dit moment niet in vorm. Drie sets lang hebben we beneden ons kunnen gespeeld. Alleen de vierde set was goed." De vrouwen van RW traden net als Leython aan tegen Pro- tos. Het Rijnsburgse team, met De 15-12 zege op Luno kwam voor Velocitas als geroe pen. Door die overwinning zijn de Leiderdorpse korfbal lers bijna weer terug op het gewenste schema. Velocitas haalde uit de afgelopen tien wedstrijden negen punten. „Wij streven naar veertien uit veertien, dan eindig je al tijd in de middenmoot. Dat is mogelijk", stelde trainer Jeroen Huizing. LEIDERDORP MICHEL VAN GENT Onder het regime van Huizing, bezig aan zijn derde en laatste seizoen, is Velocitas een stabie le derdeklasser geworden. Zijn selectie heeft echter dit seizoen meer moeite om de punten te bemachtigen. Tal van wedstrij den werd met miniem verschil verloren, zoals uit tegen Luno. Daarom was de tweede ont moeting met de opponent uit Linschoten belangrijk om af stand te behouden tot de de- gradatiestreep. De groen-blau- wen begonnen overtuigend, want zij bouwden voor rust een 7-3 voorsprong op met knappe aanvalscombinaties. Bovendien toonden zij zich defensief sterk: regelmatig onderschepten de verdedigers vroeg de bal of dwongen zij door goed opstel len plaatsfouten af. Na de pauze zag Velocitas echter in krap acht minuten tijd de voorsprong verdwijnen: 7-7. Huizing stelde achteraf dat zijn ploeg zich goed over deze te genslag heen wist te zetten: „Ik had in de rust gezegd dat wij rustig door moesten spelen, maar misschien werd dat iets te letterlijk opgenomen. Gelukkig bleven wij wel met ons koppe tje korfballen, ook toen Luno ging achterverdedigen. Dat was eigenlijk het belangrijkste winstpunt vandaag, want in de voorgaande twee wedstrijden ging het op dat punt juist mis: toen speelden wij de bal snel naar binnen en raakten die meteen kwijt." De aanvallers toonden inder daad aan geleerd te hebben van de eerdere confrontaties met achterverdedigen. Zij zochten goed de ruimte en stelden de paalpositie veilig voor een schot. Vooral Marjan Snatersen, Arjen Bakker en Iwo Nelson profiteerden dankbaar van de schotruimte die zij kregen, ter wijl Emanuel Vlagsma uit een doorloopbal een nuttige straf worp forceerde. Luno bleef tot 13-12 dreigen, waarna Bakker en Nelson aan alle onzekerheid een einde maakten: 15-12. „Vandaag hebben wij twee keer dertig minuten goed ge speeld. Je ziet dan ook meteen dat er een ploeg met mogelijk heden staat. Wil je echt hogerin spelen, dan mag je niet zo wis selvallig zijn. Maar de vierde plaats moet haalbaar zijn", voorziet Huizing nog een mooie afsluiting voor zijn laat ste zaalseizoen. Velocitas - Luno 15-12 (7-3). Doel punten van Marjan Snatersen (5), Ar jen Bakker (4), Elsbeth de Mooij (2), Fanja van Wallinga, Iwo Nelson, Ema nuel Vlagsma en André van Wallinga. Fanja van Wallinga van Velocitas in een fel duel met haar opponente van Luno. gezorgd, maar dezt werd helemaal uit geven (9-10). maakte na een jaar haar rentree. De verdediging v™ do liet de aanval Flora te veel ruimte onnodig lang spam Gertjan Hensing (2) van de geschorste loos, leek met Wijn; (2), Linda Meijers en der Kraan na 8-9 (r slissing te brengen n 12-15. In de slotfase verdedigers er wel bqte ver om i lede isen e, dit dat er na 13-15 geei fers meer volgden: l: Fluks behaalde tended Helios zijn grootst» nan, ning van dit zaalstalssp liefst 27-4. Trainer Rfen ui meling sprak van 'diekir partij', want bij rust 12-1. Ramses Duind ge Spaanderman, Meijgaarden (5) en Braun (4) waren de ste schutters. JunicLnhi Oosting debuteerdejde be doelpunt. j dan i me sy leder! *7 ftieve de bri jtind Perry Venema wordthal i seizoen trainer De 27-jarige maakt op deze wijz) buut als coach van daardteam. Hij tri, dusverre alleen het ft niorenfeam van Trigon. Venema spa" ge jaren in het eersL^jj Algemene en Sporjoren on in de overgaiLjena totdat hij door eenb00y gedwongen werd tetagVS schap Park afstand hekkensluitekptgr te goed werk door rf^ee: 3-2 te verliezen van dhti; mer vier van de rang we van der Meulen,^ van RW: „Er zat zelf In de derde set stond) keer op setpoint, mi kwam Protos weer j hoogte. Uiteindelijk we die set met 28-26.b Ook het eerste (25— de bedrijf (15-8) wari thuisclub. RW eiste (23-25) en vierde rea voor zich op. Van d<' „We hebben een g( strijd gespeeld. Met de instelling ben ik teB De passing van Corie i zen was uitstekend' Sieval en Ciska van waren op dreef als m|m: Fi valsters. igjaa ich ii Leids ip, di lasse peelc akert TAFELTENNIS RON HOOGENDAM Scylla speelde goed en gedre ven tegen Arboned Westa maar moest zich uiteindelijk gewon nen geven tegen de verliezend finalist van de herfstcompetitie: 3-4. De bittere pil was snel ge slikt omdat de twee ploegen die onder Scylla staan, Treffers en Moret, opnieuw fors onderuit gingen. De Leidenaars, spelend in nieuwe blauwe shirtjes, zijn tot veel in staat, zo bleek zaterdag tegen de Limburgse ploeg. In de zesde en voorlaatste partij kwamen de bezoekers bij een stand van 2-3 met de schrik vrij toen Daan Sliepen pas bij 14-14 in de derde game loskwam van de beresterke backhand van Martin van Rijn. Sliepen, die eerder overtuigend werd afge troefd door Gerard Bakker, stond tegen de uitstekend spe lende Van Rijn lange tijd met de rug tegen de muur en ontsnap te met het nodige geluk aan een nederlaag in twee games. Daar na behaalde Edgar Malchasian een prachtige overwinning op de mentaal zwakke Michiel Janssen (21-15,21-13). iland „Het is toch balen,iman zen we nog door dieMj en mij", keek Van Rijn tektrijc sportieve duel met dsngv, gers, van wie de Cl^ ziel een meer dan lastige), bleek voor Scylla. De 1 aat, die slechts van /'jtond speler Toriolo verlooirtoei zich soepel en in hch. Wa naar overwiningen of sian en Bakker. Ook vl belangrijke schakel Hstona bel waar Scylla tot Hirprc de derde game een gjoah tt sloeg. waar ■\rir yde bi In heb Gerard Bakker plaats% par teren in het Limbur-J gen voor het Nedei pioenschap op 3 en 4ens d Beverwijk. Bakker moeite met Stanleyitain. Rob van der Lier, Osa^centi Ton Vogelaar en Hi Hidde de Smet. O] komt Bakker in het bel uit met Malchasii niet wist te plaatsi enkelspel. In het gei bel speelt de Leid; met vriendin en intifc dat Floor Tebbe. \ing h de spaarzame mo| niet te benutten. Ad-interim bon» Theunssens, begin zoen door DIOK als aan de kant geschi toch een goed gevoi de wedstrijd. „Als ji deze nieuwe groep spelers het spel heeft gespeeld, kan zijn. We weten nu aan de conditie ge' worden, dat werd in twintig minuten pijl lijk." PIETER VAN DER VLIET De rugbyers van Nederland hebben hun eerste wedstrijd in het zeslandentoernooi voor B- landen verloren. In Amsterdam won Georgië met 32-3. Neder land begon te nerveus op het besneeuwde veld en gaf het ini tiatief aan de Georgiërs. Binnen een kwartier stond de teller al op 0-10. Voor Oranje bleef het slechts bij een enkele driepun ter van Gerard Viguurs. Neder land deed zichzelf tekort door jij b- je itmc

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 22