Duin Bollenstreek hoogvliet jreidt uit ZONDAG FEBRUARI 'Almeerse toestanden' op Katwijkse basisscholen springtij Al plannen voor z iKunsT-in-LDST f n de ruijtermeubel 'Fietsster door onoplettendheid doodgereden' weken Voetbal International voor f 1.20,- www.kronenactie.bavaria.nl VANDAAG IM in deze krant ESffc circa pfTjj JRDAG 3 FEBRUARI 2001 13 noordwijk 1 www. fresco-art. hl check de maandaanbieding! ^knapbeurt Voorhoutse fietstunnels 3RHOUTVoorhout trekt de portemonnee om de fietstunnels sen het oude dorp en de nieuwbouwwijken Oosthout en MOgh Teijlingen een opknapbeurt tegeven. Met name de tun- bij het Rietpad is toe aan een grondige revisie, omdat die ^al te lijden heeft van achterstallig onderhoud. Voorhout laat jr Arcadis een opknapplan opstellen, dat ook een kleuradvies omvatten. De tunnel, die vaak wordt beklad met graffiti, iet volgens de gemeente een frisse uitstraling krijgen. Aan het rk van Arcadis hing aanvankelijk een prijskaartje van 30.000 den maar die prijs is, volgens de gemeente door onderhan- __ing omlaag gebracht. Het definitieve voorstel wordt volgende and openbaar gemaakt. Gedwongen vrijaf voor kleuters soms niet te vermijden Jnsburgse super bouwt parkeergarage plannen voor de uitbreiding van de supermarkt van igvliet onder de Remiseflat in Rijnsburg zijn rond. -st een vergroting van de nu 800 vierkante meter tel le winkel tot bijna 1.300 vierkante meter, maakt ook ^anleg van een twee verdiepingen tellende parkeerga- srt op het huidige parkeerterrein achter de flat deel uit i j de plannen. Alles bij elkaar - inclusief de noodzake- |e sanering van het huidige vervuilde parkeerterrein - de uitbreiding tegen de 2,5 miljoen gulden kosten. Iurg*het meest. Op het huidige par- ia-paul de moou keerterreintje aan de Remise laan (achter de flat) komt een ïpermarkt is de grote trek- parkeergarage van twee verdie- an het winkelcentrum aan pingen met elk 35 parkeerplaat - Oegstgeesterweg. Mede sen. Het totale aantal parkeer- >m is, in het kader van het plaatsen in en om de Remiseflat stijgt daardoor van 59 naar 89. De onderste verdieping van de parkeergarage, die voor iets meer dan de helft onder de grond komt te liggen, gaat evenals de passge buiten de openingsuren op slot. De bo venverdieping is dan voor de bewoners van de flat. Aan- en afvoer van goederen gebeurt via het aangrenzende bedrijven centrum Flora. Hoogvliet wil zo snel mogelijk beginnen met de uitbreidingen. Directeur J. van Leeuwen van Hoogvliet-beheer: „Het Wetch- I-.ö. ..„w.o.. —j ten is nu op de plaatselijke poli- boodschappen doen niet tiek, dan worden de plannen van de andere winkels he- nog ter inzage gelegd en dan al om de flat heen te lopen gaat alles nog naar de provin - ij Hoogvliet te komen. Om cie. Het zal nog wel een aantal lorkomen dat de passage maanden gaan duren, maar wij hnncmipL wnrHt oaat hii staan in de startblokken om met de nieuwbouw te begin nen." De raadsleden buigen zich op 13 februari voor het eerst over de bouwplannen. Dat gebeurt in een vergadering van de com missie EZ/VROM. ïpermarkt is de grote trek- ran het winkelcentrum aan Oegstgeesterweg. Mede mi is, in het kader van het lomisch beleidsplan, met Ëpermarkt afgesproken dat edrijf niet zou verhuizen winkelcentrum In de Hof- in de gelegenheid zou krij- >m uit te breiden in de ves- op de begane grond van atcomplex aan de Remise- Het heeft desondanks een jaar geduurd om tot de ge plannen te komen, uitbreiding van de winkel plaats aan de achterkant de flat, waar nu al de in zit. Wel komt er een pas- onder de flats door naar de lig. Mensen hoeven dan bij ioodschappen doen niet van de andere winkels he al om de flat heen te lopen ij Hoogvliet te komen. Om ^orkomen dat de passage 4 hangplek wordt, gaat hij in de openingsuren van de rmarkt op slot. Verder It de gevel aan de kant van Oegstgeesterweg opgeknapt iet centrum een wat betere raling te geven, n de achterkant verandert dorine van resteren De kleuters van de Katwijkse Rehobothschool hebben deze week noodgedwongen een ex tra vrije dag gehad. Omdat twee leraressen met zwangerschaps verlof zijn en twee andere leer krachten geveld zijn door de griep, was de schoolleiding ge noodzaakt om de kinderen naar huis te sturen. „Het is buitenge woon vervelend, maar we kon den echt niet anders", zegt di recteur A. de Jong. „We misten vier vaste krachten en het was niet mogelijk om invallers te re gelen." De protestants-christelijke scholen van Katwijk aan Zee hebben een gezamenlijk be stand van invalleerkrachten waar zij uit kunnen putten, maar die bron begint behoorlijk op te drogen. „Er is nog welge teld één persoon die we kun nen bellen. Kan je nagaan, één invaller voor maar liefst vijftien scholen. Vind je het gek dat we dan bij het minste of geringste in de problemen komen?" De Jong benadrukt dat het naar huis sturen van leerlingen geen dagelijkse praktijk is op zijn school. „Deze week kwam alles tegelijk: twee zwanger schapsverloven en een griep- golf. Dat is een uitzonderlijke situatie. Volgende week zijn de zieken weer beter en dan is het probleem opgelost." De school heeft volgens De Jong 'alles uit de kast gehaald' om de leerlingen toch nog les te geven. „De ldnderen een dag thuis laten doorbrengen, is echt het allerlaatste redmiddel. Op alle mogelijke manieren heb ben we het gat proberen te dichten. De directie heeft bij voorbeeld voor de klas gestaan, maar dat was niet voldoende. Helaas mogen we van het mi nisterie en de inspectie geen ouders een dagje voor de klas zetten, omdat zij niet bevoegd zijn." Geen enkel kind zal 'nee' zeg gen tegen een schoolvrije dag, maar voor de ouders kan zo'n onverwachte snipperdag een hoop problemen veroorzaken. Werk, afspraken, andere plan nen: alles loopt in de soep. Maar volgens De Jong waren de ouders van de kleuters een en al begrip. „De ouders snappen dat wij hun kinderen echt niet zomaar naar huis sturen. Wij hebben hen ruimschoots op Kom naar Keuken Kampioen l Keukens in elke smaak, stijl kleur om ]e In thuis te voeleni Delft Leeuwensteln 31 Ook gevestigd in: Kaatsheuvel, Mijdrecht, Numansdorp en Woerden (zondag gesloten). EOPEHD TOTAAL WONEN, Spaarneweg 24 WOONBOULEVARD CRUQUIUS (tussen Haarlem en Hoofddorp, vlak bij het historisch gemaal). Telefoon: 023 5 48 10 00 donderdag- èn vrijdagavond koopavond tijd ingelicht. Als wij het de dag van tevoren weten, krijgen de kinderen een briefje mee naar huis en anders worden ze s ochtends thuis opgebeld. En voor de kinderen van werkende ouders is het altijd mogelijk om de dag op school door te bren gen. Dan zetten we ze bij een andere groep." De ouders van kleuters die een dag thuis zijn deze week, accepteren de maatregelen van de school inderdaad moeite loos. „Ik weet dat ze al het mo gelijke hebben gedaan hebben om het probleem op te lossen, het is jammer, maar wat doe je eraan?", zegt een van de moe ders die op het schoolplein op de kinderen wacht, gelaten. „Ik ben toch gewoon thuis, mij maakt het niet uit", voegt een andere moeder daaraan toe. Ook de werkende Katwijkse moeders staan achter het be sluit van de school. „Ze hebben het allemaal keurig geregeld. Maandag kreeg ik een briefje dat mijn dochter dinsdag thuis zou zijn. Daarom had ik nog de gelegenheid de opvang op een andere manier te regelen." De zieke leerkrachten van de Rehobothschool zijn volgende week opgeknapt en dan zijn alle leerlingen weer onder de pan nen. Maar er hoeft maar iets mis te gaan of het probleem van het lerarentekort steekt weer de kop op. De Jong geeft toe dat het evenwicht broos is. Als je het over het gebrek aan onderwijzers hebt, heb je het over een structureel, landelijk probleem. Vroeger kregen scholen dertig of veertig brie ven bij een sollicitatie en tegen woordig nog maar een of twee. En kijk eens naar Almere, waar ze al overwegen een driedaagse schoolweek in te voeren." Hoe komt het dat het vak van leraar zo weinig populair is? De Jong wijt het aan een hoge werkdruk en een salarissen die achterblijven bij het bedrijfsle ven. B. Kalshoven, voorzitter van de Stichting Hervormde Scho len Katwijk aan Zee, zegt dat de Rehobothschool niet de enige school is die de leerlingen soms niet kan bergen. Alle hervorm de scholen hebben te maken met het lerarentekort. Geza menlijk pakken we het pro bleem aan. We schrijven oud- leerkrachten aan en proberen mensen te werven in het laatste jaar van de PABO. Op die ma nier proberen we het aantal be schikbare invallers op peil te houden. Maar je ziet dat dat niet altijd lukt. De toestand wordt steeds nijpender. Steeds minder mensen willen voor de klas. Waar moet het naar toe? Ik lig er weieens wakker van." renigd Noordwijk, De Noordwijker en jrdwijks Belang praten j\Wer een fusie. Dan vorden al die lokale intergroepen gewoon .ti sterke lokale partij, leen 'onafhankelijke' Liit blijft in zijn eentje Voorstrijden. Vechten |*en de bierkaai. Maar isschien heeft hij het nog wel het beste bekeken. fusie is namelijk helemaal slim. Sterker nog, oerstom. "gebeurde er toen D66, i en Groenlinks - allemaal len ze twee raadszetels verenigden in De Combi- t? Ze kwamen uit op vier gs in totaal. Twee plus twee itwee is vier. Is heel simpel. Als je drie Ijen bent, kun je drie keer Ig kandidaten op de lijst |jn. En die nemen drie keer g keer vijfentwintig stem- <;de vrienden mee. Als één j moetje het doen met één dertig keer vijfentwintig, fcidere kiezers kunnen niet op hun voetbalmaatje of vrouw stemmen en gaan is anders heen. Tel uit je l wonder dat al die andere jen zo aandringen op een van de lokalen: dat ievert ideren weer stemmen op. bijvoorbeeld Leefbaar dwijk. En dat andere Leef- Noordwijk trouwens ook. die twee zullen wel nooit en. usie van de drie lokale jen betekent dus meer voor de andere lokale par- En voor de lokale landelij- Lrtijen. En dan kan De binatie zich gewoon weer litsen en van een lokale sa- jwerkingspartij drie lande- lokale partijen worden. En alijk hoeft RPF/GPV hele- ■K niet met de landelijke klei- Jliristelijke partijen mee te i en ChristenUnie te wor- Gewoon zichzelf blijven, Die Boelhouwer van Wouwe heeft het niet makkelijk. De goede man geeft zes jaar lang alles wat-ie in zich heeft voor zijn geliefde dorp Katwijk en dan raakt-ie op de valreep nog verwikkeld in een rel van heb ik jou daar. Dacht hij het voor elkaar te hebben met z'n huisje aan de duinrand voor de welverdiende oude dag en wat gebeurt er? Wordt het eerst gekraakt en gaan ze dan nog eens lopen roepen dat-ie er niet eerlijk aan is gekomen. Pfff, wat vermoeiend allemaal. En hoe redt hij zich hier nou toch in vredesnaam uit? In deze barre tijden in deze rubriek daarom een steuntje in de rug voor de populaire bugervader. Nog 7 maanden Boel houwer, nog 30 weken, 209 dagen, 5016 uur. Dan is het inpakken en wegwezen. ARCHIEFFOTO DICK HOCEWONINC twee lokale kleine christelijke landelijke partijen. Knappe kiezer die over een jaar nog weet wie bij wie hoort. Maar dat geeft niet. In Noordwijk weet je toch al dat het niet uitmaakt op wie je stemt. Fans Je houdt van voetbal. En je al lergrootste droom van jongs af aan is wonen vlak bij het veld van je favoriete club. Of beter nog, op het terrein zelf. Vijf mi nuten voor de wedstrijd stap je de deur uit, je hoeft geen rare hekken door of zo, je wandelt de tribune op... En in de rust ga je lekker thuis een bakkie halen. Wat een mooi leven. Maar nee, in Lisse denken ze daar anders over. Daar wilden ze de fans niet meer op het par keerterrein, in hun mooie ver rijdbare huizen. Wegwezen. Ze waren bang voor hetzelfde gela zer als bij het Leidse Lugdu- num, vorig jaar. Daar waren wat minder vriendelijke lui op de parkeerplaats komen wo nen, die de boel onderkakten en een bende maakten van de tribunes. En daar moeten de echte sup porters dan onder lijden. Het is niet eerlijk, maar zo gaat dat nu eenmaal. Inmiddels zijn ze vertrokken, op zoek naar een club die ze wel wil hebben. Lisse waardeert de fans niet genoeg. Geel-blauw heeft afgedaan voor de familie Petaio. Rijnsburgse Boys is ook een mooie club. Met een prima parkeerterrein. Bij Quick Boys is het ook niet slecht. Daar kun nen ze in deze barre tijden trouwens nog wel wat suppor ters gebruiken. Ach, eigenlijk zou iedere voet- balminnend dorp dolblij moe ten zijn met zulke fans, die let terlijk gaan slapen en opstaan met hun club. Maar in Lisse blijkbaar niet. Dat jaagt ze juist weg. Pipo de Clown en Manialoe Komen nooit meer naar Ter Specke toe. Als we ze missen, zitten ze niet bij FC Lisse. Het maakt niet uit waarheen je rijdt, Zigeuners zijn we liever kwijt. Wij voelen een carnavalshit op komen. Koekje Een nieuwe burgemeester en een nieuw geluid. Onder Joop van der Reijden wordt alles an ders. Wie bang was dat de su per-troubleshooter van Neder land in Valkenburg alleen maar werd aangesteld om het dorp naar de herindeling te loodsen, had het duidelijk helemaal mis. Van der Reijden bijt van zich af. En dan kunnen we wel weer flauw gaan doen, "Valkenburg waarschuwt provincie voor de laatste maal' en zo, maar dat zou niet terecht zijn. Mocht hij ooit vertrekken, dan moet Joop door de Valkenburgers op de handen het dorp uitgedragen worden. Menigeen zal een traantje wegpinken. Want Joop doet echt vreselijk zijn best. Dat pontje dat niet meer kon varen? Binnen een dag was het geregeld. De eerste brieven op poten zijn al de deur uit, vol met kritische vragen over van alles en nog wat. Valkenburg moet Valkenburg blijven. En ze willen in allerlei SDB-commis- sies zitten. Daadkracht. Alleen dat koekje bij de koffie tijdens de commissievergade ringen, dat krijgt hij maar niet voor elkaar. Maar let op, als zijn werk er op zit en Joop weer achter de horizon is verdwe nen, zal het koekje er komen. Als hommage aan Super-Joop: Kletsmajoors! anton diedrich gerard baas den haag/runsburg connie van uffelen Een 51-jarige vrachtwagen chauffeur uit Heerhugowaard wordt in hoger beroep wellicht vrijgesproken van dood door schuld. Er zou volgens de ad vocaat-generaal hooguit spra ke zijn van een verkeersover treding, toen de chauffeur door onoplettendheid een fietsster op de Oranjelaan in Rijnsburg niet voor liet gaan. Zij kwam onder de rechtsaf- slaande vrachtwagen terecht en overleed. De advocaat-generaal eiste echter toch bijna dezelfde straf als de rechtbank oplegde: vijfdui zend gulden boete en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van zes maanden, in plaats van negen. De vrachtwagenchauffeur stond op 17 december 1998 voor het rode verkeerslicht op Rijnsburgse Oranjelaan en draaide bij groen rechtsaf de Oegstgeesterweg op. Daarbij zag hij over het hoofd dat de fietsster naast hem rechtdoor wilde. Getuigen verklaarden dat de wouw stilstond naast de vrachtwagen. Het hof doet op 16 februari uitspraak. Stuur vóór 15 mei 200110 Actiekroonkurken met naam. adres, geb.datum en tel.nr naar Voetbal International. Postbus 2049.1000 CA. Amsterdam en ontvang 13 weken Voetbal International voor fl. 20.- (i p.v fl 49.50). Actiepenode 15 januari - 15 mei 200* ^0^^" "Zie voor de actievoorwaarden De mooiste plekjes bewaren we voor u. Langs glooiende heuvels, prachtige zonnebloemvelden of adembenemende bergpassen naar uw vakantiebestemming rijden. Het allergrootste aanbod vakantieplekjes, van tent tot kasteel, vindt u in de Europa brochure* van Vnj Uit. Haal deze of een van onze andere brochures bij uw reisbureau, bel 023-569 69 69 of kijk op www vrijuit.nl. Voor ons Frankrijk aanbod bestelt u onze Vive la France brochure

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 13