Scorebord
Vrij als een vogel
MAANDAG 29 JANUARI 2001
990
PRIJSVRAGEN
Lucky day van zaterdag 27 januari. 1 -10 -
16 - 17 - 21 - 22 - 24 - 32 - 38 - 42 - 45 -
46 - 51 - 55 - 60 - 61 - 62 - 64 - 77 - 80.
Lotto 4. 12 - 20 - 23 - 24 - 43 - 44. Bo
nusgetal: 10. Winnende kleur: rood.
Euroloterij: 617471
Toto-13, nummer4. 1-1-1-2-1-2-2
-2-2-2-2-2-3.
Duitse lotto 2- 12- 13-38-40-43 Re
servegetal 16 Supergetal: 4. Spel 77: 6 1
83 48 3 Super 6 686 12 8.
Belgische lotto: 1 - 4 - 8 - 11 - 30 - 36
Reservegetal 7. Joker 7 8 3 4 6 8 5.
AMATEURVOETBAL
Zaterdag
Reserve hoofdklasse A: Quick Boys 2-Ba-
rendrecht 2 2-0. Katwijk 2-RCL 2 3-0.
overige wedstrijden afgelast
Katwijk 2 12-33 Excelsior 2 13-16
RWH 2 11-16 RCL2
14-10
3A: SEV 2-0egstgeest 2 3-2 3B: DUNO
2-GravSV 3 2-0.
4A: Katwijk 5-Kagia 3 2-1, Quick Boys
7-SEV 3 3-3.
5A: Katwijk 1O-Ter Leede 4 3-2. 5D: Lis-
se 4-JAC 4 4-5 5E: Katwijk 7-JAC 3
1-3.
6B: ARC 7-Koudekerk 4 6-3, Quick Boys
10-Leiden 3 1-3. 6C: RCL8-DS0 5 2-2.
6E: Duinoord 4-SV35 5 2-4, Quick Boys
13-Wassenaar 3 8-0.
7A: WSB 2-MVKV 4 2-2 7B: RCL
11-Quick Boys 15 3-4. 7C: WSB 3-SJZ
2 1-1 7D: SEV 8-KRV 10 5-5. 7E:
Meerburg 1-Oegstgeest 9 1-3
8A: Quick Boys 17-Koudekerk 6 3-4 8C:
SJC 4-Valken'68 11 5-4. 8D: Lisse
10-Foreholte 3 7-2, SEV 11-Koudekerk
9 15-0. 8F: Wassenaar 5-ARC 18 3-2.
8K: Quick Boys 19-RCL 17 2-3.
Zondag
Reserve hoofdklasse A: SW/SMC 2-WSB
2 1-2, Leonidas 2-DHC 2 5-1, Westlan-
dia 2-RVC/Rijswijk 2 8-0, Wilhelmus
2-Nieuwenhoorn 2 afg, Quick H 2-Tone-
gido 2 0-3, UVS 2 is vrij.
TONEGI2 11-25 DHC 2 10-12
SVV/S 2 9-18 Quick H 2 10-12
Leonidas 2 9-18 Wilhelm 2 8-10
Westland 2 11-18 Rijswijk 2 10- 9
WSB 2 11-14 Nieuwen 2 9- 4
UVS2 8-13
IA: Den Hoorn 2-Wilhelmus 3 4-2, DSO
2-VCS 2 1-3, Kranenburg 2-VUC 2 2-1,
Laakkwartier 2-RKAW 2 1-4, SJC 2-Velo
2 3-3.
2A: Alph. Boys 2-DoCoS 2 2-0, Concor
dia 2-Voorschoten'97 2 2-1, HBS
2-WSB 3 3-1, Lugdunum 2-Blauw
Zwart 2 6-2, RKDEO 2-Altior 2 1-0, Vre-
denburch 2-Foreholte 2 2-2
3A: DOSR 2-Kickers 69 2 5-0, Rijnland
2-Vredenburch 3 0-2, Roodenburg 2-SJZ
2 4-1, Teylingen 2-Bernardus 2 5-3, To-
negido 4-Lisse 2 5-2, Voorschoten'97
3-HVV2 4-4.
4A: Duindorp sv 2-Quick 4 7-2, Haagse
Hout 2-LFC 2 4-2, Lisse 3-ASC 2 2-0,
Meerburg 2-Graaf Willem 2 4-1, UDO
2-RKAW 3 1-6. 4B: Alkmania 2-VCL 2
4-1, Alph. Boys 3-Alphen 2 5-2, SJZ
3-Meerburg 3 7-1, UVS 3-Quick5 0-l.
5A: Altior 3-SJZ 4 1-2, JuVentaS 2-Alph
Boys 4 1-3, ROAC'79 3-Stompwijk 2
5-0, VCL 3-Forum Sport 2 0-4, Zoeter-
meer 2-Bernardus 3 2-0. 5B: DoCoS
4-UDWS 2 4-6, Kickers'69 3-Bernardus
4 4-2, SJC 4-DOSR 3 9-2, SJZ 5-Zoe-
termeer 3 1-4. 5C: Blauw Zwart 4-SJC 5
2-3, Foreholte 3-Zoetermeer 4 5-0, Lisse
4-VCL 4 V.nog, RKAW 4-Alph. Boys 6
6-2 gst, Teylingen 3-Graaf Willem 3 1-1,
Warmunda 2-HW4 2-2.
6A: DoCoS 5-HW 5 2-2, Foreholte
4-D0SR 4 1-8, SJC 6-Blauw Zwart 5
1-2, Warmunda 3-Leidse Boys 2 5-0.
6B: Leidse Boys 3-Warmunda 4 7-2, Lis
se 5-Teylmgen 4 2-9, RKAW 6- KRV 1
4-0, WSB 4-Foreholte 5 1-5 6C: Leidse
Boys 4-DoCoS 6 2-1, SJC 8-LSW70 2
2-8, VCL 5-Graaf Willem 4 1-11. 6D:
DWO 3-Alkmama 3 1-4, Kickers'69
4—Altior 5 6-2, MMO 3-D0SR 5 2-0, To-
negido 7-Roodenburg 4 0-6, VUC 6-LFC
3 2-1, Zoetermeer 5-Leidse Boys 5 9-2.
6E: Alkmania 4-DW0 4 8-2, Bernardus
5—Altior 6 3-3, DOSR 6-Kickers'69 5
10-2, SJZ 6-MMO 4 0-3.
7A: Alph. Boys 8-UVS 4 2-2, Bernardus
6-G0L Sport 2 2-2, DOSR 7-Lugdunum
6 0-3, UDWS 3-VCL 6 1-5, Zoetermeer
7-Stompwijk 3 0-4. 7B: Alph. Boys
9-Alkmania 5 2-2, DoCoS 8-G0L Sport 3
1-3, ROAC'79 4-ASC 3 5-3, Stompwijk
5-SJZ 7 1-2, UDWS 4-DOSR 8 6-4 7C:
Archipel/Ornas 3-ASC 4 3-3, Foreholte
6-SJC 9 7-3, Leidse Boys 6-WSB 5
4-4, Rijnland 4-Alph. Boys 10 2-2, VCL
7-Stompwijk 4 0-15 7D: ASC 5-Zoeter-
meer 6 3-1, Blauw Zwart 6-De Jagers 3
0-3, Forum Sport 3-Alph Boys 11 1-0,
Stompwijk 6-Graaf Willem 6 0-3, Voor-
schoten'97 4-VUC 8 4-2.
8A: Forum Sport 4-Voorschoten'97 5
3-1, Haagse Hout 7-Graaf Willem 9 7-3,
Laakkwartier 6-Tonegido 11 0-3, Wasse
naar 5-Stompwijk 7 4-4. 8B: GOL Sport
4-Real Zmeer 3 1-4, VNA 2-Haagse Hout
6 1-4, Zoetermeer 9-Lugdunum 7 1-2.
8C: ASC 6-VNA 3 4-2, DoCoS 10-KRV 2
0-4, Foreholte 7-SJC 10 1-3. 8D: LFC
4-Warmunda 6 1-3, Lisse 7-KRV 3 3-2,
Meerburg 5-DoCoS 11 6-3, Roodenburg
5-UVS 6 4-1, SJC 11-Foreholte 8 0-2,
Teylingen 8-Zoetermeer 10 Z.nog. 8E: Do
CoS 12-SJC 12 7-3, RKAW 9-Alkmania
6 1-4, UVS 7-Meerburg 6 6-1, Warmun
da 7-Foreholte 9 0-1. 8F: Alkmania 7—Al
phen 4 0-8, Bernardus 9-Lisse 9 1-3,
DOSR 10-Foreholte 10 4-3, ROAC'79
5-LFC 6 3-, SJC 13-Meerburg 7 5-3.
8G: DOSR 11-MMO 6 1-2, Meerburg
8-Alphen 5 1-1, ROAC'79 6-Alkmama 8
3-1.
Veteranen
IA: ASC 7-Voorschoten'97 6 2-2, Meer
burg 9-DWO 5 0-2, Teylingen 7-UD0 6
1-0
JEUGDVOETBAL
A-junioren
Eerste divisie Excelsior R-Fortuna S 1-4,
Lisse-Eindhoven 2-5, NAC-VW 3-1.
FortunaS 14-36 ADO D/H A2 13-16
NAC 14-32 Eindhoven 12-14
SJC
RVC'33
Donk
UVS
DEH
GDA
11-27 NSV
10-26 Westlandia
9-14 Iduna
9-13 Juventas
9-13 UDO
10-11 Nieuwkoop
Excelsior R 14-21 Quick Boys 12- 8
Feijenrd A2 13-20 WV 12-5
Tweede divisie Katwijk-WSC 2-0, DS-
0-VCS 0-1.
SWSMC 11-26 VCS 12-14
RVC 11-25 UVS 10-13
Spartaan 12-24 Sparta 12-13
Dordr.'90 9-19 Westlandia 10-10
Katwijk 12-18 WSC 12- 6
RBC 10-16 DSO 11- 4
Hoofdklasse A: WSB Al - Lugdunum Al
7-2.
B-junioren
Derde divisie Quick Boys-RKAW 3-2,
Quick (H)-ARC 1-6
Hoofdklasse A: Quick Boys B2 - UVS B2 1-
VROUWENVOETBAL
Hoofdklasse: Velocitas-Ter Leede 0-3,
Muiden-Be Quick'28 4-2.
Ter Leede 12-29 NEC 9-11
ODC 11-24 Wartburgia 10-11
Braakhuizen 11-22 Muiden 11-10
Saestum 8-19 Zwart-Wit 11-10
Be Quick'28 13-14 Velocitas 9-8
WFC 8-11 Stedoco 11-7
Eerste Klasse A: Buitenveld-Alkmania
5-1
TYBB 9-22 Zwaluwen 10-15
Alkmania 11-18 KFC 7-10
Buitenveld 11-18 Ter Leede 2 8- 7
Reiger Boys 7-17 DWO 9- 6
KFC'71 10-17 AS'80 7- 3
Oliveo 8-16 Zwart-Wit 7- 0
Tweede Klasse A: Iduna-UDO 4-1, RV-
C'33-NSV 6-0, Donk-GDA 1-1,
UVS-SJC 0-0, Juventas-Westlandia 3-6
A'dam
D. Helder
Werkend.
Donar
Weert
Nijmegen
19-28 Breda
19-24 D Bosch
19-22 Almere
19-22 R'dam
19-22 Zwolle
19-20 Voorburg
19-20
19-20
19-18
19-18
19- 8
19- 6
8-10
8-10
8-10
9- 7
10- 7
9- 5
ATLETIEK
Karlsruhe. Indoorwedstrijden. Mannen. 60
m: 1. Aliu (Nig) 6,56, 2. Miller (VSt) 6,63,
3. Sunday (Nig) 6,65. 60 m horden: 1
Balzer (Dui) 7,54, 2. Dees (VSt) 7,55, 3.
Lichtenegger (Oos) 7,63. 800 m 1. Bor-
zakovski (Rus) 1.44,15, 2 Lacasse (Fra)
1.47,03,3. Kavesjnikov (Rus) 1.47,10, 5.
Som (Ned) 1.49,35. 1500 m. 1. Baala
(Fra) 3.37,39, 2. Tahn (Fra) 3.39,81, 3.
Phillip (Zwi) 3.40,32. 3000 m: 1. Wolde
(Eth) 7.40,97, 2 Mezgebu (Eth) 7.42,92,
3 Girma Tola (Eth) 7.43,53. Hinkstap. 1.
Friedek (Dui) 17,08 m, 2. Edwards (GBr)
16.78, 3. Camossi (Ita) 16,67
Vrouwen. 60 m: 1 Kravsjenko (Oek) 7,14,
2. Pendareva (Bul) 7,17, 3. Mayr (Oos)
7,18. 60 m horden: 1. Ramalalanirina
(Fra) 7,97, 2. Dixon (Jam) 8,07 200 nv
1 Ghosh (Dui) 23,31. 800 m 1 Meissner
(Dui) 2.00.75. 2. Afanasjeva (Rus)
2 01,39, 3. Goossens (Ned) 2.02.51.
1500 m. 1 Mikitenko (Fra) 4.07,45, 2.
Dulecha (Eth) 4.07.95, 3. Sacramento
(Por) 4.08,72 Polshoog: 1 Feofanova
(Rus) 4.58 m (Europees record). 2. Beljak-
ova (Rus) 4,53. Ver: 1. Drechsler (Dui)
6,69 m. 2. Galkina (Rus) 6,62 Hinkstap
1. Lebedeva (Rus) 14,36 m, 2 Valant
(Slv) 14,31.
Praag. Landenwedstrijd indoormeerkam-
pen. Mannen, zevenkamp: 1 Frankrijk
17.170 punten, 2. Spanje 16.789, 3.
Groot-Brittannië 16.434, 4 Nederland
16.429, 5. Tsjechië 14.992. Individueel:
1. Marceny (Fra) 5763 (60 nv 7,11 - ver
7,56 - kogel: 12,18 - hoog. 1,89 - 60 m
horden. 8,08 - polshoog: 4,96 - 1000 m:
2.48,00), 2. Magrans (Spa) 5733, 3. Bou-
lineau (Fra) 5712, 8. Peeters 5507 (7,12
- 6,70 - 13,13 - 1,86 - 8,26 - 4,46 -
2.37,14), 10. Wassenaar 5463 (7,25 -
6,78 - 14,40 - 1,77 - 8,38 - 4,56 -
2.39,05), 11. Spier 5459 (6,90 - 6,98 -
12,21 - 1,92-8,21 -4,06-2.45,03), 19.
Valkenburg 4310 (7,25 - 6,61 - 14,02 -
I.83-8,63-3,86-uitgevallen)
Vrouwen, vijfkamp: 1. Groot-Brittannië
12.174, 2 Nederland 12 127, 3. Tsjechië
12.113. 4, Spanje 11 605. 5. Frankrijk
II.534 Individueel 1 Hollman (GB)
4392 (60 m horden: 8,78 - hoog: 1,81 -
kogel: 12,98 - ver: 6,13 - 800 m
2.19,57). 2. Kleckova (Tsj) 4248, 3. Ne-
kolma (Tsj) 4130, 4. Bolt 4075 (8,53 -
1,69 - 11,40 - 5,79 - 2.20.55). 5. Olst-
hoorn 4062 (8,81 - 1,69 - 13,12 - 5,80 -
2.25,81), 8 Wisse 3990 (8,86 - 1,72 -
10,21 - 5,82 - 2.19,21), 12. Meijer 3989
(9,08- 1,66- 13,49-5,55-2.28,24).
Tourcoing. lAAF-cross. Mannen 1. El Hi-
mer (Fra) 9,7 km in 26.52, 2. Mourhit
(Bel) 26.55, 3. Kiptoo (Ken) 27.02, 4. El
Ahmadi (Fra) 27.15, 5. Keitany (Ken)
27.25. Vrouwen: 1. Radcliffe (Gbr) 5,5 km
in 17.54, 2. Malot (Ken) 18.09, 3. Smol
ders (Bel) 18.14, 4. Kiplagat (Ken) 18.17,
5. Fidatof (Roe) 18.18.
Uithoorn.
Renault Nieuwendijkloop, derde wedstrijd
Z&Z circuit; Lange afstand, 10 Engelse
mijlen (16,1 km): 1. Kwiatkowski (Pol)
50.37. 2. Tomasz (Pol) 51 34, 3. De Bree
(Hellas) 51.42, 4. Te Boekhorst (Phoenix)
52.34, 5. Does (Hylas) 53.18, 6. Muhle-
bach (Monnickendam) 53.24, 7. Wubben
(AAV '36) 53 34. 8 Woerden (Veenlopers)
53.43, 9. Bakker (De Spartaan) 54.33.
10. Van Rijn (GAC-H) 54.50, 11 Boon
(De Spartaan) 54.44, 12 Van Zanten
(Phanos) 55 49. 13. Van Galen (Leiden
Atletiek) 56.23, 14. Van der Hulst (Hera)
56.33, 15 Van der Neut (Startbaan)
56.40, Vrouwen: 1. Van de Bilt (Leiden At
letiek) 59.05, 2. Hijman (Veenlopers)
1.00 35, 3. Boguslawa (Pol) 1.05.15, 4.
Van Spronsen (HRR) 1.06.43, 5. Von
Bergh (Phoenix) 1.06.58, 7. Rotteveel
(Triatlon Bollenstreek) 1.11.51.
Middenafstand, 10 km: 1. La Lau (Leiden
Atletiek) 31.45, 2. Olieman (AAC) 32.52,
3. Kortekaas (De Spartaan) 33.00, 4. Los
(Leiden Atletiek) 34.05, 5. Gouw (Zuid-
wal) 34.15, 8. W. van Leeuwen (Leiden At
letiek) 35.00, 10. Van Bruggen (Hazers-
woude) 35.37; Vrouwen: 1. Vlaming (Pha
nos) 37.10, 2 Schinkel (Haag Atletiek)
37.32 (le V35), 3. J. van Leeuwen (Pha
nos) 38.21, 4. Schuurman (KAV Holland)
38.50. 5. Fangmann 40.12, 8. Verhart
(Leiden) 42 47 (4e V35), 9 Bloemendaal
(LRRC) 42.47, 10 Van Beelen (Katwijk)
43.11
Korte afstand, 5 km: 1 Trinthamer (Spar
ta) 15 39. 2. Koot (Sparta) 15.43,
3. Declercq (AVA '81) 16.08, 4 Timmer
mans (HRR) 16.13, 5 Engels (Sparta)
16.38, 7. Van der Luyt (NSL) 16.54, 9. S.
Kerkvliet (De Spartaan) 17.09, Vrouwen:
1. Van der Plas-Barnhoorn (Leiden Atle
tiek) 18.53, 2. Kleijn (AV '37) 18.56, 3.
Beerlage (Leiden Atletiek) 19.48, 4 Meij-
boom (HRR) 20.02, 5. Gouw (Zuidwal)
20.51, 7. Van der Plas (De Spartaan)
21.58, 10. Rijling (Leiden) 22.46
Circuitstanden.
Lange afstand: 1. Kwiatkowski 1 (1), 2.
Tomasz 2 (1), 3. Van Velzen (Leiden Atle
tiek) 3 (2), 4. De Bree 3(1), 5. Woerden
(De Veenlopers) 4 (3); Vrouwen: 1 Van de
Bilt 1 (2), 2. Hijman 2 (1), 3. Van Spron
sen 2,33, 4. Kaptijn (De Spartaan) 3 (2),
5. Boguslawa 3 (1).
Middenafstand: 1. De Voogt (llion) 1 (1),
2. La Lau 1,5 (2). 3. Olieman 2 (1), 4.
Kortekaas 2,67, 5 Wubben/Koopman-
schap (Leiden Atletiek) 3 (1); Vrouwen: 1.
Vlaming 1 (1), 2. Van Leeuwen/Schinkel 2
(2). 4 Beerlage 2,5 (2). 5. Voorn (Koplo
pers) 4.
Korte afstand: 1. Trinthamer 1 (2), 2.
Groot (DJH)/Koot 2 (2). 4. Mientjes (HRR)
/Declercq 3 (1), Vrouwen: 1. Gouw 1 (1),
2. Van der Plas-Barnhoorn 1,33, 3. Kleijn
3, 4. Beerlage 3 (1), 5. Meijboom 3,67.
Hazerswoude-Dorp
Polderloop, halve marathon: 1. Stolwijk
(Altis) 1.25.17, 2. Kraan (AAV '36)
1.28.00, 3. Oskam (AV '47) 1.28.07;
15,2 km: 1. Van Rijn 1.02 10; Vrouwen:
1. Krijgman (Antilope) 1.10.33; 5 km: 1.
Van Prooijen (AV'47) 18 02.
newry» Jacqui Cooper torent hoog boven de besneeuwde bergtoppen uit. De Australische freestyle-ski-
ster won zaterdag in het Amerikaanse Newry de Grand National, een van de belangrijkste freestyle-wed
strijden van het jaar. foto ap
D. Helder
The Chall.
Weert
Blitz
Wyba
Canadians
Celeritas
BI. Eagles
16-28 Leiden 16-14
16-26 R'dam 14-10
16-24 Voorburg 15-10
16-24 PSV 15-10
16-24 Utrecht 14- 8(-2)
16-20 OnzeGez. 16- 8
16-18 Shooters 16-6
16-14 DAS 16- 0
Beker: Amsterdam-Den Bosch 86-62, BS
Weert-MSV 122-88
Beker rolstoelballers: SC Antilope-Ar-
rows '81 61-20, Devedo-BV Lely 50-47,
Onze Gezellen-Devedo 55-46.
Vrouwen
Eredivisie: BV Hoofddorp-Den Helder 29-
89. BV Lely-BV Leiderdorp 80-57, Bin-
nenland-Tilburg 48-66, Grasshoppers-BC
Utrecht 73-43, BC Lieshout-Perik Jum
pers 33-96, Celeritudo-Sneekhout Lions
50-62.
15-30 Tilburg 15-12
15-24 Utrecht 15-10
(11-10), Rusland - Slovenië 33-30 (15-
15). Stand: 1. Rusland 5-9, 2. Oekraïne 5-
6, 3. Tunesië 5-6, 4. Noorwegen 5-5, 5.
Slovenië 5-4, 6. Saudi-Arabië 5-0.
Mannen
Eerste Divisie B: Swift- White D. 19-23,
Saturnus- BDC 25-23, Animo- Quintus 2
25-24, Atomium- DWS 24-24, Gr. Ster-
HEC22-26
Swift (A)
KZ Leiden
Oosterkw.
Badh.dorp
9-17 Crescendo
10-14 Olympiek
8-13 Aurora
8-10 Nw. Flora
White D.
DES'72
Animo
Saturnus
Quintus 2
EMM
15-22 Gr. Ster
13-22 BDC
14-21 HEC
15-16 Swift
15-14 DWS
14-13 Atomium
15-12
15-12
15-12
14-12
15-11
16- 9
Sneekhout
PenkJ.
Celeritudo
D. Helder
Lely
Gr.hoppers
Vrouwen
Eerste Divisie B: Verburch- Foreholte
21-24, UDSV- HVO 19-21, BFC-
DES'72 17-16, Ventura- Swift 16-24,
V.wijkers 2- IAS0N 21-21, PSV- Blerick
15-22 Lieshout 14- 6(-2)
14-22 Binnenl. 15- 4
15-22 BVL, 15- 4
15-18 Hoofddorp 15-2
BASKETBAL
New York. NBA. Philadelphia 76-ers - De
troit Pistons 105-89, Atlanta Hawks - Was
hington Wizards 99-106, Boston Celtics -
Phoenix Suns 99-83, Houston Rockets -
Vancouver Grizzlies 106-89, Golden State
Warriors - Seatlle SuperSonics 107-105,
LA Lakers - New Jersey Nets 113-101.
Utah Jazz - San Antonio Spurs 86-99, Chi
cago Bulls - Toronto Raptors 80-90, Min
nesota Timberwolves - Portland Tralblai-
zers 93-80, Orlando Magic - Miami Heat
59-81, Charlotte Hornets - Houston
Rockets 97-110, Cleveland Cavaliers - At
lanta Hawks 90-101, Washington Wizards
- Phoenix Suns 89-82, Milwaukee Bucks -
Detroit Pistons 103-108, Denver Nuggets -
Dallas Mavericks 102-100, Seattle Super
Sonics - New Jersey Nets 106-97, LA Clip-
Eers - Sacramento Kings 101-89
en Bosch. EK-kwalificatie, groep C. Ne
derland - Finland 81-71 (45-39). Topsco
rers Nederland: Hammink 29 punten,
Flanders 19, Krieger 16; rebounds: Triem-
stra 12, Flanders 11, Hammink 8. Bulga
rije - Israël 80-86 (32-44), Zweden - Bos-
nië-Herzegovina 79-98 (36-44). Eind
stand: 1. Israël 10-16, 2. Bosnié-Herzego-
vina 10-12, 3. Nederland 10-10, 4 Bul
garije 10-8, 5. Finland 10-8, 6 Zweden
10-6. Israël en Bosnië-Herzegovina ge
plaatst.
Mannen
Eredivisie: Den Helder-Nqmegen 80-68
Eerste divisie A: Attacus-Rotterdam 59-
61, Quo Vadis-Sharklets 45-47 n.v., The
Challengers-Baros 67-70, BC Vlissingen-
The Jumpers 39-73.
The Chall. 14-24 Sharklets 15-12
Jumpers 13-20 R'dam 14-10
Sneekhout 2 14-18 Attacus 13- 6
Baros 14-16 Vlissingen 13- 4
QuoVadis 14-12
Eerste divisie B Basketiers '71-VBC Akri-
des 62-87, BV Lely 2-0rca's 53-66, AS-
VU-BV Wildcats 65-62.
16-18.
PSV
Blerick
BFC
V.wijkers 2
IAS0N
DES'72
11-20 Foreholte
9-18 Ventura
9-12 HVO
9-10 UDSV
10-10 Swift
11-10 Verburch
9- 7
9- 4
10- 2
Lisse
Akrides
Shooters
Orca's
Wildcats
14-26 ASVU
14-20 Lely 2
13-18 Gr. Uilen
14-18 Basketiers
14-12
Tweede Divisie C: Quintus 2- Wings
25-22, Gemini- DWS 16-20, Lotus-
Stompwijk 21^18, Ventura 2- Snelwiek
14-20, Hellas 2-ODIS 25-15.
Lotus 12-22 Snelwiek 12-10
DWS 12-20 Wings 12- 9
Hellas 2 12-20 Stompwijk 12- 9
Gemini 12-12 ODIS 12- 6
Quintus 2 12-12 Ventura 2 12- 0
HOCKEY
Nijmegen. NK zaal. Mannen, finale. Venlo
- Hattem 9-5. Vrouwen, finale. Amsterdam
- Rotterdam 1-7
KORFBAL
Landelijke jeugd eredivisie kampioens-
groep: BC Shooters-Perik Jumpers 69-66,
Grasshoppers-BC Utrecht 61-31, Shar-
klets-Den Helder 55-88, PSV/Almonte-BV
Leiderdorp 55-52.
D. Helder
Gr.hoppers 2-4 PSV
Sharklets 2-2 Utrecht
PerikJ. 2-2 BVL
2-2
2-2
2-0
2-0
Promotiedivisie: Amsterdam 2-The Jum
pers 91-99, ASVU-MSV 87-83 n.v., The
Challengers-BV Wyba 85-68, Red Giants-
BC Utrecht 86-74, BV Blitz-BV Aris 67-
59, VBC Akrides-Early Bird 78-63, De
Groene Uilen-PSV/Almonte u.n.b., Rotter
dam 2-Springfield 82-86 n v.
Akrides 16-28 Utrecht 16-16
Early B. 16-22 Wyba 16-14
Red G 16-22 Gr. Uilen 15-14
A'dam 2 16-18 Aris 16-12
ASVU 16-18 PSV 15-12
MSV 16-18 Springfield 16-12
The Chall. 16-18 Blitz 16- 8
Jumpers 16-16 R'dam 2 16- 6
Eerste divisie B: BCA-The Challengers 2
u.n.b., WGW-BS Leiden 93-63. The Jugg-
lers-Celeritas/Donar 2 80-82, De Dunc-
kers-Risne Stars 65-62.
WGW 16-28 Celeritas 2 15-12
BCA 15-20 RisneSt. 15-10
Dunckers 16-20 The Chall. 2 15-8
Leiden 16-18 Jugglers 16- 8
Landelijke jeugd eredivisie: BC Shooters-
The Black Eagles 67-65, DAS-BC Utrecht
64-74, The Challengers-Canadians 71-81,
BS Leiden-Rotterdam 80-93, BV Wyba-BV
Voorburg 87-75, Den Helder-Onze Gezel
len 99-67, PSV/Almonte-Celeritas/Donar
52-64, BV Blitz-BS Weert 93-89 n.v.
Amsterdam. Profgala. Middengewicht, om
wereldtitel (IBO) Joval (Ned) wint op pun
ten van Soliman (Aus).
GOLF
East London. Zuid-Afrikaans Open, 2,2
miljoen gulden: Eindstand: 1. McNulty
(Zim) 280 slagen (69 71 69 71). 2. Rose
(Eng) 281, 3. Björn (Den), Wessels (ZAf)
282, 5. Lundberg (Zwe), Otto (ZAf) 283,
7. McKenzie (Eng), Vaughan (ZAf) 284,
34 Muntz (Ned) 289 (75 69 73 72).
HANDBAL
WK mannen. Montpellier, Groep A Tsje
chië - Marokko 40-23 (22-9), Zweden -
Portugal 32-25 (16-12), Egypte - IJsland
24-22 (12-7), Portugal - Marokko 30-26
(11-13), IJsland - Tsjechië 29-29 (15-12)
Zweden - Egypte 29-23 (14-7). Stand 1
Zweden5-lC
5, 4. Portug
rokko 5-0.
Egypte
Zweden5-10, 2. Egypte 5-7, 3. IJsland 5-
6. M
ïrije 2
23 (8-11), Brazilië - Koeweit 27-Ï9 (15-7)
2. Egyp
5, 4. Portugal 5-4, 5. Tsjechië 5-4, 6. Ma
rokko 5-0.
Nantes, Groep B Argentinië - Algerne 23-
Frankrijk - Joegoslavië 22-20 (13-8), Al
gerije - Brazilië 25-20 (11-8), Joegoslavië
- Koeweit 40-14 (21-6), Frankrijk - Argen
tinië 28-19 (14-11Stand 1 Frankrijk 5-
10. 2. Joegoslavië 5-8, 3. Algerije 5-5, 4
Argentinië 5-5, 5. Brazilië 5-2, 6 Koeweit
Besan^on, Groep C Groenland - Verenigde
Staten 26-18 (11-8), Spanje - Duitsland
31-22 (15-11), Zuid-Korea - Kroatië 38-
33 (16-18), Duitsland - Groenland 39-8
(21-5), Zuid-Korea - Verenigde Staten 37-
20 (17-9), Spanje - Kroatië 27-32 (9-16).
Stand 1. Spanje 5-8, 2. Duitsland 5-7, 3.
Kroatië 5-7, 4. Zuid-Korea 5-6, 5. Groen
land 5-2, 6 Groenland 5-0.
Duinkerken, Groep D: Oekraïne - Saudi-
Arabië 28-17 (14-9), Rusland - Noorwe
gen 25-25 (12-9), Tunesië - Slovenië 28-
23 (13-10), Oekraïne - Noorwegen 31-22
(14-9), Tunesië - Saoedi-Arabië 22-21
Hoofdklasse A: Deetos-Dalto 20-20,
DOS'46-Oost Arnhem 19-18, Oranje Wit-
Nic. 14-14, Amicitia-Fortuna 16-20.
Fortuna 9-15 Nic. 9-10
Deetos 9-11 Da Ito 9- 9
Oost Arnhem 9-10 Oranje Wit 9- 5
DOS'46 9-10 Amicitia 9- 2
Hoofdklasse B: DVO-DOS/WK 18-18,
Groen Geel-PKC 15-17, KVS-BlauwWit
16-28, BW Heerenveen-Die Haghe 16-25.
PKC 9-16 DOS/WK 9-7
Blauw Wit 9-14 DVO 9-6
Die Haghe 9-12 BW Heerenv. 9-5
Groen Geel 9- 8 KVS 9-4
Overgangsklasse B: KOAG-KCC 17-10,
TOP-ODO(M) 20-7, Antilopen-Kinderdijk
11-9, De Meervogels-Dindoa 21-18.
TOP 9-17 ODO(M) 9-6
Antilopen 9-16 KCC 9-4
Meervogels 9-14 Kinderdijk 9-2
KOAG 9-13 Dindoa 9-0
Overgangsklasse C: Rohda-Swift (M) 17-
19, Achilles-Refleks 11-22, KVZ-Koog-
Zaandijk 21-25, Sporting Trigon-WION
16-21.
Sp. Trigon 9-16 Rohda 9-7
WION 9-15 Swift (M) 9-6
Refleks 9-14 Achilles 9-4
Koog Z.dijk 9- 8 KVZ 9-2
Eerste klasse F: Snel-Avanti 17-19, DKV
(IJ)-Tempo 14-14, Fiks-Pernix 27-16, IJs-
selvogels-GKV (G) 18-14.
Avanti 9-15 IJsselvogels 9-8
Snel 9-11 DKV (IJ) 9-7
Fiks 9-10 Tempo 9-7
GKV(G) 9- 8 Pernix 9-6
Tweede klasse E: HKC (U)-Atlantis 20-13,
Maassluis-VEO 13-12, Madjoe-Telstar 21-
14, Woudenberg-Oranje Nassau(A) 13-19
Maassluis 9-18 Telstar 9-6
VEO 9-14 Woudenberg 9-6
Or. Nassau 9-10 Madjoe 9-5
HKC (U) 8- 8 Atlantis 8-3
Tweede klasse F: Haarlem-ODO (D) 19-16,
DKC-De Danaïden 9-19, Ados-Phoenix 13-
14, GKV (H)-DKV-Victoria 17-21.
Phoenix 9-18 0D0 (D) 9-7
DKV-Victoria 9-15 DKC 9-6
Ados 9-11 Haarlem 9-5
Danaïden 9- 8 GKV (H)
SCHAATSEN 617
Derde klasse D: DES-ESDO 6-10, Ve
tas-De Vinken 17-21, Valto-Thor(H)
12, Weidevogels-Luno 14-17.
Vinken 8-14 Velocitas
ESDO 9-14 Thor(H)
Luilo 9-10 Valto
Weidevogels 9-10 DES
Vierde klasse B: BFC-Fluks 12-19, TCNH-
Excelsior PC 16-17, SVK/Groen Wit-D
bel Zes 11-26.
Fluks 8-16 TCNH
Dubbel Zes 7-12 Helios
Excelsior PC 7- 9 BFC
SVK/Gr. Wit 8- 5
Res. overgangsklasse B: TOP 2-BW Hee
renveen 2 15-13, PKC 3-Kinderdijk 2 11-
10, IJsselvogels 2-LDOK 2 11-10, KOAG
2-KCC 2 13-17, C: DOS'46 2-Koog Zaan
dijk 2 22-13, Sporting Trigon 2-Deto 2 18-
lb, Achilles 2-Fortuna 3 12-13.
Res. eerste klasse E: Fortuna 4-Tempo 2
17-13, Die Haghe 4-De Corvers 2 20-15,
Synergo 2-Groen Geel 4 19-9, Sporting
Trigon 3-AW/DTV 2 20-15, F: WION 3-
Vlaardingen 2 14-13. OZC 2-TOP 3 15-
14. Snel 2-Refleks 2 14-18, Koog Zaan
dijk 3-Die Haghe 3 12-13; H: ZKV 2-TOP
4 15-15, PSV 2-WION 2 12-19, Blauw Wit
4-HKV/OE 3 18-9, Tilburg 2-Trekvogels 2
12-7.
Res. tweede klasse B: De Meervogels 4-
KVS 4 24-14, Fiducia 2-Pernix 2 14-15,
Fiks 2-KVA 2 20-12, Achilles 3-Avanti 2
16-23, D: Swift(A) 2-Fiducia 3 13-15,
BEP 4-EKVA 2 25-12, Pernix 3-KVA 3 13-
10
Junioren C: Fortis-PKC 5-17, Fortuna-Kin-
derdijk 17-6, Oranje Wit-TOP 11-11.
PAARDENSPORT
9-2
Derde klasse C: Oosterkwartier-Aurora 25-
18, Swift (A)-Crescendo 20-8, KZ Leiden-
Alkmaar. Eerste koers, 2060 m: 1. Lovejoy
(Heynen, M M.) 1.22,0, 2. Lucky of Wiba,
3. Nicky Dijkhoeve. Toto- winnend 23,40;
plaats 1,40 1,40 1,40; koppel 144,40,
trio 1174,60. Tweede koers, 2400 m 1.
Nadine du Puits (Leeuw, Ch.J. de) 1.23,0,
2. Maestro David, 3. Chondolo Crown. Toto
winnend 2,50; plaats 1,50 4,90 2,20;
koppel 36,30; trio 289,60; dubbel win
nend 300,60 Derde koers, 2060 m 1
Kaptein Crown (Vlieger, R.T. de) 1.21,7,
2. Lonely Speed, 3. Key H Toto- winnend
9,50; plaats 2.00 1,50 2,60; koppel
14,50, trio 185,30. Vierde koers, 2060 m
1. Bison Pride (Pegram, Mw. L.D.) 1.23,0,
2. Kandy Rich, 3 Elliot Scott.Toto: win
nend 6,80, plaats 1,70 1,90 1,80; koppel
39,90; trio 307,90 Vijfde koers, 2060 m:
1. Space Runner (Dekker, J.T.S.) 1.22,7,
2. Kibo Wix, 3. Inter Attack. Toto: winnend
23,30, plaats 4,50 2,50 4,70; koppel
54,40; trio 3764,20. Zesde koers, 2060
nv 1. lan Zorgwijk (Solleveld, P 1.21,4,
2. Lindy's Star 3. Herdo Toto: winnend
4,50; plaats 1,50 1,20 1,30, koppel
13,30; trio 78,20. Zevende koers, 2060 m
1 Walker (Langeweg, H.W.) 1.20,3, 2.
Larissa Boko 3. Lex Anderen Niet ge
start Merengue Sole. Toto: winnend 9,50;
plaats 2,70 5,60 1,90; koppel 70,70; trio
1188,90 Achtste koers, 2060 m 1 Om
bre du Lornbart (Engwerda. J.W.M.)
1.23,0, 2. Maxi X, 3. Newest Explosive, 4.
Ookun Swagerman. Niet gestart: Nanko
Woodflower Toto. winnend 2,20; plaats
1,40 2,40 3,10, koppel 18,40, kwartet
1346,30Totalisatoromzet 130.122.
RUGBY
Ereklasse: Ascrum - Roosendaal 6-16, Am
stelveen - Eemland 8-15, Castricum - Dl-
OK 47-3, The Bassets - Amsterdam 0-38,
Den Haag - Rotterdam uitg
Castricum 14-52 Rottetdam 13-21
Den Haag 11-51 DIOK 14-17
Amsterdam 12-45 Eemland 12-16
Ascrum 14-42 Amstelveen 13-12
Roosendaal 14-38 The Bassets 15-10
Vrouwen
Play-offs: DIOK - Wageningen 31-14, The
Bassets - URC 50-5.
Hel sinki. Wereldbeker sprint. Mannen, A-
gro ep, le 500 nv 1. Hom (Jap) 36,77, 2.
Sw ist (Pol) 36,80, 3. Shimizu (Jap) en Wo-
the rspoon (Can) 36,86, 5. Takeda (Jap)
36, 92, 6. Wennemars (Ned) 37,04, 7. Bos
(Ne d) 37,06, 8. FitzRandolph (VSt)
37, 18, 9. Söndral (Noo) 37,18, 10. Han-
nin en (Fin) 37,21, 11. Lee (ZKo) 37,23,
12. Dorofejev (Rus) 37,26, 13. Haneishi
(Ja| 37,32, 14. Kunzel (Dui) 37,34, 15
Sas abuchi (Jap) 37,36 Uitgevallen. Ire-
lani J (Can) B-groep: 1 Van Velde (Ned)
37, 06, 2. Brusche (Ned) 37,35, 16.
Stn lathof (Ned) 38,69. 2e 500 m. A-groep
1. Wotherspoon 36,29, 2. Takeda 36.35,
3. Shimizu 36,41, 4. Wennemars 36,49,
5. iwist en Horii 36,61, 7 Bos en Sasa-
buc hi 36,63, 9. Ireland 36,65, 10. Abrat-
kie\ vicz 36,79, 11. Lee 36,85, 12. Choi
36, 90, 13. Van Velde en Lobkov 36,94,
15. FitzRandolph en Cheek 36,96. B-
grot ;p: 1 Bouchard (Can) 37,02, 10.
Strj tathof 38,06, 11. Brusche 38,08.
Stai nd WB 1 Wotherspoon 490, 2. Shimi
zu 462, 3. Takeda 371, 7. Bos 200, 8.
Wei inemars 197, 24. Van Velde 43, 34.
Stré iathof 12, 36. Hairwassers 11. le
10( )0 m, A-groep. 1. Söndral 1.13,62, 2.
Tak eda 1.13,64, 3 Choi 1.13,70, 4. Wo-
thei rspoon 1.13,78, 5. Wennemars
1.1 3,80, 6. Pearson 1.13,86, 7. Lee
Ml 4,09, 8. Ireland 1.14,61, 9. Künzel
1.1 4,64, 10. FitzRandolph 1.14,72, 11.
Ch t ;ek 1.14,75, 12. Imai 1.14,77, 13.
Str. aathof 1.15,07, 14. Hënmnen
1. 1 5,13, 15. Bos 1.15,20. B-groep 1
Va 11 Velde 1.15,05, 10. Coenen (Ned)
1 1.6,95, 18. Bouwman (Tsj) 1.18,35. 2e
1( >00 m, A-groep: 1 Wotherspoon
1 12,13 (baanrecord), 2. Wennemars
1 12,41, 3. Choi 1.12,71, 4. Takeda
1 12.98, 5. FitzRandolph 1.13,16, 6 Lee
1 .13,32. 7. Imai 1.13,61. 8. Pearson
1 13,68. 9. Sasabuchi 1.13.70, 10.
C heek 1.13,91, 11. Ireland 1 14,16, 12.
K Dnzel 1.14,43, 13. Abratkiewicz
I 14.45. 14. Enfeldt 1 14.61, 15. Van
Vc ülde 1.14,86 Diskwalificatie: Söndral.
B- iijroep 1 Marshall (Can) 1.14,53, 10.
Cc wanen 1.15,42, 12. Oltrop 1.16,01.
St aind WB 1 Söndral 412 punten, 2 Wo-
thi s-rspoon 390, 3. Takeda 342, 7. Wenne-
m, ars 262, 11 Bos 151, 17. Straathof 98,
2fVan Velde 39. 36. De Jager 11, 38.
Hi i irwassers 6.
Vrn uwen, A-groep, le 500 nv 1. Garbrecht
(Di. li) 39,78, 2. Zjoerova (Rus) 39,93, 3.
Le/lay-Doan (Can) 40,05, 4. Sanmiya
(Je i p) 40,31, 5. Tonoike (Jap) 40,39, 6.-
M; a nli Wang (Chn) 40,65, 7. Watanabe
(J< i p) 40,67, 8. Nuyt (Ned) 40.79, 9.
Heiseth (Noo) 40,86, 10. Auch (Can)
4C ,96, 11Sannes (VSt) 41,07, 12. Osu-
ga (Jap) 41,11, 13. Kotioega (WRu)
41 ,30, 14. Shimizu (Jap) 41,40. 15. Tim-
msjr (Ned) en Sundstrom (VSt) 41,46
Oc i ik (Ned) 1.23,27 (val). B-groep: 1. Lee-
ver (Ned) 41.26, 2. Kaikan (Rus) 41,30,
3. Olsen (Noo) 41,56. 7. Herns (Ned)
42!, 16. 2e 500 m, A-groep. 1. LeMay-Do-
an 39,02. 2. Garbrecht 39,26, 3. Nuyt
3S i ,62, 4. Zjoerova 39.78, 5 Sanmiya en
Ai i'Ch 39,82, 7. Tonoike 39,84, 8. Osuga
3( ,98, 9. Manli Wang 40,22, 10. Witty
4( >,28, 11. Watanabe 40,33, 12. Wolf
4( >,4413. Leever 40,48, 14. Kotioega
4( >,52, 15. Hong Wang 40,74, 17. Oonk
4( >,82, 20. Timmer 41,06. B-groep 1
K; aikan 40,28, 2. Xing (Chn) 40,83, 3.
Hi ïins 40,84 Stand WB 1 LeMay-Doan
5"/ '0, 2. Garbrecht 430, 3. Sanmiya 420,
6. Nuyt 254, 16. Oonk 84, 17. Timmer
7f le 1000 m, A-groep: 1 Garbrecht
1. 21,57, 2. Tonoike 1.23,12, 3. Timmer
1.'23,32, 4. Sundstrom 1.23,37, 5. San
ne s 1.24,00, 6. Manli Wang 1.24,11, 7
Sa r ïmiya 1.24,27, 8. Nuyt 1.24,35, 9 Le-
Mary-Doan 1.24,43, 10. Hems 1.24,85,
II Oonk 1 25,07, 12. Osuga 1.25,10,
13 Zjoerova 1.25,18, 14. Witty 1.25,34,
IE Hoiseth 1.25,75. Niet gestart Auch.
B- g;roep 1. Wijsman (Ned) 1.25,00. 2e
IC >00 m, A-groep 1. Garbrecht 1.19,40,
2. Witty 1.20,65, 3. Tonoike 1.21,24, 4
Sc imnes 1.21,29, 5. Timmer 1.21,38, 6.
Sa iinmiya 1 21,55, 7. Nuyt 1.21,71, 8
Zji yerova 1.21,88, 9. Wijsman 1.22,55,
IC Hoiseth 1.22,59, 11. Sundstrom
1.. 22,61, 12. Wohlrab 1.22,84, 13. Oonk
1. 22,85, 14. Manli Wang 1.22,89, 15.
He :ins 1.23,36. Niet gestart Lemay-Doan.
B-; groep: 1. Olsen (Noo) 1.22,87. Stand
Wl 3: 1. Garbrecht 520, 2. Sanmiya 425,
3. Witty 386, 5. Nuyt 254, 6. Timmer
21 6, 15. Oonk 93, 17. Heins 88, 23.
Wi [sman 57.
Oo stenrijk. Open Nederlands Kampioen-
scl lap op natuurijs. Mannen A/B/C, lande
lijk (25 rnd, 100 km): 1. Erik Huizebosch
(Lc lozen), 2. Angenent (Woubrugge), 3.
Vat i der Veen (Joure), 4. Borst (St. Nico-
laa Sga), 5 Pieterse (Diemen), 6. Bas van
He St (Alphen), 7. Bouma (Wolvega), 8.
Kra imer (Oudeschoot). 9. Kuper (Koude-
ker k aan den Rijn), 10. Baars (Nieuw-Ven-
nep-j 11. Corts (Koudekerk aan den Rijn),
17 Hoogenboom (Roelofarendsveen), 23.
Reni: Vergeer (Warmond). 29. Schipper
(Wari mond), 31. Van Es (Stompwijk), 43.
Paan w (Rijnsburg). Dames, landelijk (15
rnd, i 50 km): 1. Huizebosch-Smit (Loozen)
2. Greta Smit (Rouveen), 3. Bekkering
(Den Ham), 4. Zonderland (St. Nicolaasga)
5. V 'an Benthem (Groningen), 6. Van der
Salmi (Hoogmade), 7. Duursma (Lemmer),
8. Ou idhoff (Amsterdam), 9. Verdouw (Ou-
dewal er), 10. Marjanne Smit (Rouveen),
13. \i Vendy Vergeer (Warmond), 14 Van
Goozë in (Zoetermeer), 21. Merbis
(Benit' huizen). Veteranen (19 rnd, 75 km):
1. Laj jerweij (Otterlo), 2. De Boer (Jellum),
3. Var 't Zand (Zuidwolde), 4. Van Stralen
(Limn len), 5. Welles (Terwispel).
SCHAKEN
Wijk a an Zee. Corus schaaktoernooi. Groot-
meeslt ergroep A, twaalfde ronde- Van Wely
(Ned> - Kasparov (Rus) 'h-xh. Timman
(Ned> - Anand (Ina) 0-1, Piket (Ned) -
Ivants |oek (Oek) 'h-'h, Adams (Eng) - Tivia-
kov (I* Jed) 1-0, Leko (Hon) - Morozevitsj
(Rus) 1-0, Fedorov (WRu) - Topalov (Bul)
7Sjirov (Spa) - Kramnik (Rus) 0-1.
Dertiei ide ronde: Kasparov - Adams 7:-7.-,
Tiviaki >v - Fedorov 1-0, Anand - Van Wely
1-0, h /antsioek - Timman 1-0, Kramnik -
Piket xli-'h, Morozevitsj - Sjirov 7;-'/j,
TopalG v- Leko Vj-'/j. Eindstand: 1 Kaspa
rov 9 2. Anand 8,5, 3. Kramnik,
Ivantsj oek 8, 5. Sjirov, Adams, Morozevitsj
7,5, 8 Leko 6,5, 9 Topalov 5,5, 10. Van
Wely, Fedorov 5, 12. Piket, Tiviakov 4,5,
Timma m 4.
Grootrr ieestergroep B, tiende ronde: Van
der We 'ide (Ned) - Goelko (VSt) '/?-'/:, Vis
ser (N ed) - Hoeksema (Ned) '/j-'/s, De
Vreugt (Ned) - Vink (Ned) 0-1, Radjabov
(Aze) - Luther (Dui) Vz-'/z, Nijboer (Ned) -
Harikri shna (Ina) 1-0, Bosboom (Ned) -
Goereu itsj (Bel) 0-1. Elfde ronde. Goere-
vitsj - 'an der Weide 7:-7?, Goelko - Visser
I Hoeksema - De Vreugt 0-1, Vink -
Radjab ov 0-1, Luther - Nijboer l-.-'h, Ha-
rikrishr ia - Bosboom 7.-7.-. Eindstand 1.
Goerevi tsj 8, 2 Radjabov 7.5, 3. Luther,
Nijboer 7. 5. Harikrishna 6.5, 6. Van der
Weide l 5, 7 Goelko, De Vreugt 5,5, 9. Bos
boom f 10 Visser 4, 11. Vink 2,5, 12.
Hoeks« ma 1,5.
Sapporo. Wereldbeker schansspringen. Za
terdag: 1. Malysz (Pol) 282,3 (sprongen
132,5-133,5 m), 2. Loitzl (Oos) 256,5
(123,5-129,0), 3. Hautemaeki (Fin)
255,0 (127,5-125,0), 4. Widhölzl (Oos)
254,0 (125,5-127,0), 5. Jussilainen (Fin)
248.6 (125,0-124,5), 6. Soininen (Fin)
246.7 (133,0-116,0) Zondag: 1. Malysz
(Pol) 283,8 (sprongen 132,5-136,0 m), 2.
Jussilainen (Fin) 278,4 (132,0-133,5), 3.
Vassihev (Rus) 262,8 (131,0-127,5), 4
Soininen (Fin) 253,8 (124,0-127,0), 5.
Kasai (Jap) 244.4 (125,5-120,0), 6. Ma-
teja (Pol) 243,4 (125,0-121,0) Stand WB
1 Malysz 871, 2. Schmitt (Dui) 732, 3.
Ahonen (Fin) 646.
SQUASH
Standen landelijke divisies
Mannen
Divisie 2D:
Utrecht 2 10-42 Steijn Sp. 11-26
C3/HSRC 3 11-37 C3/HSRC 4 8-17
Sq. Delft 11-35 Hill Safety 11-12
Extran/Sieb 10-32 Kralingen 10- 4
Regio VI, Promotieklasse:
SportCity 11-41 Steijn Sp. 2 11-24
Meersq. 3 11-34 DekkerW. 10-19
De Diepput 11-33 De Leyens 10-18
C3/HSRC 5 10-30 Sq. Delft 3 10-11
Regio VI, Eerste klasse A:
De Sluipers 10-33 ESA-Estec 11-29
SportCity 2 11-31 Victoria 6 11-28
Sq. Delft 4 10-30 Westvliet #11-17
Kralingen 2 10-29 Diepput 3 8-8
Vrouwen
Eredivisie:
C3/HSRC 10-38
Ordina/K. 10-31
Amstelpark 10-30 SportCity
Sq. Zwolle 10-29
Divisie 1B:
Centre Court 11-49 RC Breda
All Inn 11-38 Sq. Delft
Sq.Utrecht
Assurix/'T'
Divisie 2B:
Comak/J. 11-48
Reflex 10-35
SportCity 2 10-29
Sq. World 10-24
SHORTTRACK
Leeuwa rden. Nationale competitie junio
ren. Joi igens B/C, A-finale 1000 m: 1. De
Vries ('I RL) 1.41,910, 2. Klaversma (TRL)
1.43,C) 90, 3. Thijsse (IJA) 1.43,360, 4
Zwager (IJA) 2.10,690, Uitewaal (SVU)
gedisk yvalificeerd Klassement jongens (na
5 wed ütrijden): 1 Zwager 197.36 pnt, 2.
Uitew. a al 187.25, 3. Van den Helder (SVU)
183.2'"/, 17. Heynekamp (Indoor Hardrij
Club L .eiden) 127.83. Meisjes B/C, A-fina
le 1CIOO m: 1 Van der Wal (TRL)
1.45,; 5 60, 2. Zoutendijk (IHCL)
1.45.C 5 00, 3. De Groot (IJA) 1.45,840, 4.
Makkn t ga (IHCL) 1.46,710, 5. Ausma
(GROt^ J1.48,870. Klassement meisjes: 1
Van d 6 'r Wal 98.99 pnt, 2. Zoutendijk
91.05. 3. Vos (GRON) 87 91. 7. Makkinga
70.69. 11. Pieters (IHCL) 51.69.
SKI
Garmi* ich-Partenkirchen. Alpine-ski, man
nen. MB afdaling: 1 Fritz Strobl (Oos)
2.00.5 )3, 2. Rzehak (Oos) 2.01,22, 3. Ca-
vegn 2wi) 2 01,31, 4. Eberharter (Oos)
2.01.E >5. 5 Cuche (Zwi) 2.02,03, 6.
Trinkl <0os) 2.02,07. Stand WB (na zes
wedstr Ijden) 1 Eberharter 350 punten, 2.
Maier i faos) 331, 3. Fritz Strobl 263. WB
Super-i Gï 1 Gruber(Oos) 1.18,27, 2. Mai
er l.ll 3 ,28, 3. Cuche 1.18,83, 4. Eber
harter 1.19,15, 5. Stankalla (Dui)
1.19,113 6. Josef Strobl (Oos) 1.19,35.
Stand W B (na vier wedstrijden). 1. Maier
320 pun ten, 2. Gruber 246, 3. Josef Stro
bl 206 i itand WB algemeen (na 24 van 36
wedstrijd en) 1. Maier 1073 punten, 2.
Kjus (Ni( >o) 669, 3. Von Grünigen (Zwi)
TAFELTENNIS
Klazienaveen. Europa Cup landskampioe
nen, vrouwen, kwartfinale De Treffers
(Ned) - FC Langweid (Dui) 1-3; Jing Jun
Hong - Batorfi 10-21 21-14 18-21. Ni Xia
Lian - Schreiner 21-18 21-17, Muller - Ni-
shn 14-21 21-18 13-21, Jing - Schreiner
17-21 9-21.
Den Helder. ETTU Nancy Evans Cup, vrou
wen, vierde ronde. NAK/Den Helder (Ned)
- SB3-Berlin TT (Dui) 3-2; Timma - Pavlo-
vich 16-21 15-21, Li Jie - Budienne-Gar-
kauskaite 21-16 20-22 21-17, Noor - Pa-
lina 12-21 8-21, Li Jie - Pavlovich 21-13
21-19, Timina - Budienne-Garkauskaite
21-1921-10.
Mannen
Eredivisie: Treffers - FVT 2-5, Ankerstars -
Scylla 3-4- Cosmos 3-4, Salamanders - Le
lystad Un. 0-7
Lelystad 3-16 Ankerstars 2-6
FVT 3-14 Scylla 3-6
Westa 2-11 Treffers 3-5
Cosmos 2-8 Salamanders 2-4
Nesselan 2
Leython
Castellum
Delta
Novo
Zovoc 2
13-39
13-37
12-33
13-30
Kalinko
Woerden
Sovicos
Radius
S<
Woerden 3 1-3. i
Woerden 3 13-46 Maarsseipi
Sovicos 14-44 Utrecht 4
Jupiter 14-42 Shot 2 Ln
Leython 2 14-38 Cito2 ff
Vives 13-37 WaterlanP
Nivoc 12-35 Volleer 'bi
Eerste klasse A: Leython 3 Cr
3-1, RW 2 - Novo 2 1-3. Skafrn
Go 3-1, Punch - Gemini/K 3 1q1
Inter Rijsw. 2 3-1, Inter Rijsvj^j
Skania 13-51 UFO f
Int Rijsw 4 12-45 Castellurg]
Leython 3 13-42
Novo 2 14-33
Int Rijws 2 13-32
Gemini/K 3 13-32
In Up GcT
DVO f
Punch te I
RVV 2
iBl
wee
Hoofdklasse C: AZ/PC- AZC lp
Bears- De Robben 7-11, ZPIl
!4-9. Lff
AZC 2-4 HZ Zian Pn
ZPB 2-3 Polar Beiei
De Robben 2-2 AZ/PC l
Meersquash 10-24
Dickysquash 11-17
11-11
11-24
10-22
10-35 C3/HSRC 2 10-13
11-25 Hill Safety 10- 4
Beverwijk 2 11-20
Dickysq 3 9-19
Marquetsers 10-16
Meersq 3 11-14
Divisie 2D:
Victoria 9-40 Sq. Delft 2 10-22
De Leyens 10-32 C3/HSRC 4 9-20
Kralingen 2 10-26 De Boogerd 11-15
De Diepput 9-30 SportCity 3 10-10
Regio VI, Promotieklasse:
Steijn Sports 9-30 Sq. Delft 3 7-17
Victoria 3 8-27 Hillegom 2 7-14
De Sluipers 8-23 Victoria 4 8-9
C3/HSRC 5 9-20
Hoofdklasse D: Brandenburg
6-6. ZWV/Nereus- PSV 6-]
De Ham 4-5.
De Ham 2-4 BZ/PC
LZ'1886 2-3 Brandei
PSV 2-2 ZWV/Ni
Eerste Klasse: Vivax- Allianci
SC- De Zijl 7-11, De Dolfiji
11-13, Enschede- Raviji
DONK- Merwede 15-7,
7-14.
12-24
13-23
13-19
13-15
12-15
13-14
EITI
vzc
Ravijn
De Zijl
Alliance
Rapido
UZSC
Vivax
DONK
Aquapoll
Enschei
De Dolfi
Merwed
Tweede Klasse C: Kempvis-
21-6, Gouwest.- Hoorn 11-5
wijk 4-6, Sassenh - GZC 5-6,
7-5, De Futen- Westland'96 1
Katwijk 13-24 GZC
DAW 13-21 Kempvis
Gouwest. 13-20 Sassen!
Hoorn 13-16 WVZ
De Futen 13-16 Westlan
WSV 12-15 Rotterd;
Derde Klasse D: Vuursche-
6-11, Wilskracht- DeAmer
Vliet- Aquarijn 5-7, Barraci
kerk 2-5, SWNZ- Raket 6-2.
Koudekerk 11-17 Barracu
Alkemade 12-17 Vuursch
12-17 Raket
12-16 De Vliet
12-14 DeAme
10-12
SWNZ
Wilskracht
Aquarijn
Watervlo
Eerste Klasse: WVZ- Brandei!
Enschede- Ravijn 2 8-5,
LZ 1886 4-7, Swol- ZWV/N.|
SC- Gouwest. 2 2-4.
NVA/HTK
WVZ
ZWV/N.
Merwed
Enschei
Eerste Divisie 1: Avanti - Branderstad 3-7,
Bergeyk - TTCV 2-8, Red Stars - Integer Gr
5-5.
TTCV 2-16 Red Stars 2-7
Branderstad 2-15 Integer Gr
Avanti 2-11 Bergeyk
2-4
Groep 2: Docos - Westa 2 9-1, Kluis -
Pecos 10-0
Docos 2-17 Westa 2 2-5
Kluis 1-10 Pecos 2-2
Ankerstars 2 1-6 De Toekomst 0-0
Vrouwen
Tweede Divisie 2: Amstelveen - Quick'32
(Quick niet opgekomen), Salamanders -
Pecos 4-6, FVT - GTTC 9-1
TENNIS
Melbourne. Australian Open, 20 miljoen
gulden, finales Mannen Agassi (VSt/6) -
Clement (Fra/15) 6-4 6-2 6-2. Dubbelspel
Woodbridge/Björkman (Aus/Zwe/4) - By
ron Black/Prinosil (Zim/Dui/14) 6-1 5-7 6-
4 6-4 Jongens: Tipsarevic (Joe/1) - Wang
(Chn/5) 3-6 7-5 6-0.
Vrouwen Capriati (VSt/12) - Hingis (Zwi/1)
6-4 6-3. Meisjes. Jankovic (Joe/1) - Arvid-
son (Zwe/6) 6-2 6-1.
Gemengddubbel, halve finale: Ellis Fer-
reira/Morariu (ZAf/VSt/3) - Koe-
nig/Shaughnessy (ZAf/VSt) 6-4 7-5. Finale
Ellis Ferreira/Morariu - Eagle/Schett (Au-
s/Oos) 6-1 6-3.
VOLLEYBAL
Mannen
Derde divisie: Switch - KZA/lrene 3-1, To-
negido Vbg 2 - Protos 4-0, PlanCo/DOS -
Radius 3-2, Novo - Zovoc 0-4, Leython -
VTC Woerden 1-3.
Tonegido 2 13-51 Planco/DOS 13-36
Zovoc 14-44 Delta 13-26
Leython 13-41 Protos 13-24
Switch 13-40 Sovicos 2 11-20
Woerden 13-39 Radius 11-14
KZA/lrene 12-37 Novo 13- 8
Promotieklasse A: Utrecht 2 - Nesselande
3 3-2, Agon - Skania 1-3, Donar -
WO/Aspasia 1-3, Waterlanders - Castel
lum 3-1, Skania 2 - RW 4-0, Gemini/K -
Velo 2-3.
Castellum 13-40 Utrecht 2 13-34
Waterland 13-39 Velo 13-33
Skania 13-39 WO/Aspasia 12-32
Nesselan 3 13-38 Donar 13-25
Agon 12-37 Gemini/K 13-25
Skania 2 13-37 RW 13- 6
Eerste klasse A: Leython 2 - Inter Rijsw. 4
3-2, Castellum 2 - Kalinko 2-3, GSC -
DEO 4-0, Punch - Ariston 4-0, Donar 2 -
Inter Rijsw. 2 3-2.
Punch 13-55 Int Rijsw 4 13-32
GSC 13-53 Ariston 13-30
Liusna 12-39 DEO 13-23
Kalinko 14-35 Castellum 2 14-20
Leython 2 13-33 Int Rijsw 2 13-19
Donar 2 13-33 RW 2 12-13
Eerste klasse B: Leython 3 - Raaph./VSTS
SNO. Agon 2 - Sovicos 3 3-1, Netwerk -
Zovoc 2 1-3, Cito 3 - Kalinko 2 4-0, Inter
Rijsw. 3 - Jupiter 2 1-3
Zovoc 2 13-48 Kalinko 2 14-30
13-48 Sovicos 3 11-29
12-41 Leython 3 11-22
13-33 Int Ri|sw 3 12-22
12-30 Raaph/VSTS 12-18
12-30 Volko 11-14
Swol 12-17
Gouwest. 2 12-17
Brandenb. 2 11-17
LZ 1886 11-15
Ravijn 2 12-14
UZSC 11-10
Tweede Klasse A: Rapido 2
8-3, DONK 2-Alliance 5-6,
2-9, DAW- Watervlo 7-6, Dl
Ham 2 3-7, UZSC 2- De Zijl
DONK 2 13-23 DAW
13-20 Alliance
11-19 DEXXOI
13-16 UZSC2
13-14 Alkema
13-13 WVZ2
GZC
De Ham 2
Rapido 2
Waterylo
De Zijl
Wl
Antwerpen. Baanwedstrijden
nior-dames, omnium (scrati
koers, afvalkoers): 1. Van
(Bel), 2. Dauwe (Bel), 3. De
Zoeterwoude), 4. Koedooder (I
leter (Bel). Landenontmoetinj
2. Nederland.
Lisse. Veldritcompetitie RTV
streek. Senioren: 1. Reitsm#
2. Zuiderduin (Lisse), 3. Sch
hout), 4. Van der Meer (Lisse)
geveld (Lisse), 6 Went (Noori
7. Jongbloed (Oegstgeest), 8.
(Noordwijkerhout). Klassemr
wedstrijden): 1Reitsma
Schalkers 261, 3. Zuiderdi
Rutgrink (Leiden) 170, 5.
boom (Leiden) 141, 6. Ste,
(Burgerveen) 126, 7. Altor
115, 8. Jonkheer (Noordwijk
9. Dirksen (Leimuiden) 110
(Hillegom) 110, 11. André
(Hillegom) 100, 12. Jongbk
Apperloo (Noordwijkerhout) 9
de Kok (Burgerveen) 84, 15.
83. Veteranen: 1Van der Nie
2. Ouwehand (Katwijk), 3. I
der (Noordwijk), 4. Bol (Voorh
cel de Groot (Hillegom),
(Noordwijkerhout), 7. Smoren
wijkerhout), 8. Goudswaard
sement: 1. Van der Niet 35(
Ridder 260, 3. Ouwehand
Groot 216, 5. Looijestijn I
hout) 189, 6. Goudswaai
Steekers 172, 8. Ton van Ey
171, 9. Bol 162, 10. Van de
hout) 136. Nieuwelingen: 1
Langeveld (Lisse), 2. Van Haf
kerhout), 3. Wouter de Groot
Bode (Sassenheim), 5. Mulle
Stefan Langeveld (Hillegom).
1. Van Hage 336, 2. De Groot
fan Langeveld 228, 4. Muller
221, 5. Bode 205.
Jupiter 2
Cito3
Netwerk
Agon 2
KC/BF
Vrouwen
Tweede divisie:
Tonegido Vbg 2 - Inter Rijswijk 1-3, Rijn
mond 2 - Keuken K./VCS 3-1, Gemini/K -
CT/Ekspalvo 0-4, Shot - Utrecht 0-4,
ME/Roosendaal 2 - Odulphus 3-1, WC 2
- Vrevok 2 2-3.
Utrecht 13-50 Gemini/K 13-33
Mikro/Elec 13-46 VCS 13-32
Inter Rijsw 13-43 Tonegido 2 13-26
Vrevok 2 13-40 WC 2 13-25
Rijnmond 2 13-36 Shot 13-19
Ekspalvo 13-35 Odulphus 13- 5
Derde divisie: Tonegido Vbg 3 - Protos
4-0, Cito - Asia Comp./Odijk 4-0, Keu-
kenctr./BF - VCV 3-2, VTC Woerden -
Taurus 1-3, Keukenctr./BF 2 - Zovoc
1-3, RW - Raaphorst/VSTS 0-4
Taurus 13-46 Woerden 13-32
Cito 13-46 AsiaComp 13-28
Raaph/VSTS 13-45 VCV 13-28
Protos 13-41 KC/BF 2 14-26
Tonegido 3 13-35 KC/BF 14-25
Zovoc 13-33 RW 13-10
Promotieklasse A: Castellum - Leython
3-1, Radius - Zovoc 2 3-2, Novo - Sovi
cos 2 1-3, VTC Woerden 2 - Utrecht 3
1-3, Nesselande 2 - Kalinko 4-0, Thor -
Delta 3-1.
Superliga. Heerenveen - Geli
3-0 1-1), Amsterdam - Nijme
1-1 1-2).
Eredivisie: Kras Boys- ADL/C
mworld- SCN 9-1, Maasst
9-14, Fermonia B- Hilversu
/Kuypers- Succes 6-3, Bu
Hommel 3-7, Bax- Leekster
Trimeur 13-36
ADL/C.C. 13-31
Leekster E. 14-29
De Hommel 12-28
SCN 13-26
Kras Boys 12-23
Succes 15-21 Maasst
Eerste divisie: Den Helder-
Paal'29- Sparta'67 1-0,
Lutjebroek 3-3, Mariene
11-2, Condor Coll.- Scagha
vocubo- Volendam 4-10.
Paal'29 14-38 Drift B
Volendam 14-35 Den H<
Hovocubo 14-25 Scaghi
Sparta'67 14-23 Breder
Lutjebroek 14-20 Simeki
Koos Alb. 14-19 Condoi
14-16
Mariene
Hoofdklasse: Trimeur 2-
11-7, No Spang- Arentsbur
bers- Alphia 2-8, ZWL-
1-0.
Trimeur 2 14-33 Jai Sw
ZWL 14-29 Arents
Semper Alt. 14-28 ADIO
Westlandia 13-28 PEC
No Spang 14-27 Zwarte
NBHW Boys 15-22 Bomb<
Alphia 14-21
Hoofdklasse vrouwen: HPS)
RKAW- Leidse Boys 0-5, W
meko23-2, GDA-RKDEO/
GDA 16-37 Simek
Leidse Boys 16-36 SEV
RKDEO 15-34 HPSV
Westlandia 15-31 RKAV)
Simeko 15-30 GDA 2
UVS 15-26 VCS