velt nkerstars )ocos heeft moeite met scoren en verliest dik: 1-4 ,cVrouwen Ter Leede in slotfase langs Velocitas Sport Leython-coach blijft hoop houden na dure nederlaag The Bassets en DIOK hebben niets te vertellen Zeven keer goud voor Toesja Klein an de Bilt en La Lau simpel naar winst AAANDAG 29 JANUARI 2001 23 IVEEDE KLASSE ZONDAG DN HOOGENDAM ocos - VCS 1-4 ocos begon sterk aan de wedstrijd tegen VCS, aar kon niet scoren. De Leidenaars hadden ;ch dat een bal van de doellijn werd gehaald. Bovendien meende de ploeg van Nico van der lm recht te hebben op een penalty nadat Den- s Gallert in het strafschopgebied aan zijn shirt erd getrokken. In de 27ste minuut kreeg VCS wél een penalty van arbiter Iffandi: 0-1. Docos, dat zonder Hans en Herman van Marwijk speelde, was aangesla gen en kreeg een nieuwe tik te verwerken toen VCS uit een prachtige vrije trap op 0-2 kwam. Toch kwamen de Leidenaars dichterbij: uit een voorzet van invaller Edwin Verhoogt volleerde Ciere de bal in de kruising. Docos kon echter niet voorkomen dat VCS eenvoudig naar 1-4 counter de. Lugdunum - SJC sno. Beide ploegen hadden hun warming-up achter de rug en waren klaar voor de streekderby. Maar gevoetbald werd er niet op de Kikkerpolder om dat arbiter Sheombarsing niet kwam opdagen. Een vervanger werd niet gevonden. „Dit is toch wat", baalde Lugdunum trainer Joop Molendijk. „Je bent de hele week bezig met zo'n duel en dan krijg je dit voor je kiezen." SJC-collega en ex-Lug- dunum-trainer Ferry Nijhuis wilde zijn ploeg niet vriendschappelijk tegen Lugdunum laten spelen. „Nee, we gaan lekker naar huis, of ik ga mis schien even naar ADO kijken, dat is onze tegen stander van volgende week", aldus Nijhuis. VVM-Alphense Boys 2-3 Zonder de drie dragende spelers Peter Wubben, Richard van den Nieuwendijk en Mark Feldman won Alphense Boys met 2-3 bij WM. Voor de rust waren de Alphenaren sterker en scoorden Edwin de Vries, Michel de Kruijff en Barry Wesselingh. Na de pauze hadden De Vries en Wesselingh kansen op de vierde goal, maar die viel niet. Na een kwartier kwam WM terug in de wed strijd: 1-3. Ferry Versloot was dicht bij een vierde Alphense treffer, maar zijn schot eindigde op de lat. Vij minuten voor tijd kwam WM op 2-2, maar de ploeg werd niet meer gevaarlijk. vanti verliest onverwacht p de eerste twee speeldagen van de eredivisie liet Scylla ch met 6-1 naar de slachtbank leiden. Zaterdag, in iddelstum, kwam de Leidse tafeltennisploeg als herbo- n uit de strijd. Met 4-3 kegelde Scylla het Groningse ikerstars omver. Ml FELTENNIS RON HOOGENDAM klap kwam hard aan bij het feltennisbolwerk van coach i Vlieg, die onder de indruk I' is van de vorm van Scylla. lie credits voor Scylla, de >eg speelde erg goed. Maar j kregen wel in twee partijen (gelegde kansen om de wed- ik ijd te beslissen." ids Vlieg doelde onder meer op /er partij tussen Gerard Bakker ik zijn pupil Jurgen Pastoors. ij de stand van 15-10 in de ;te eede game in Pastoors voor- Tikel nam ik een time-out. Ik heties hem erop dat hij moest i n enen op de lange service van tenkker." Maar Pastoors, die ier Igens Vlieg werken en tafel- ït inis moeilijk kan combine- do verkeert in een vreselijke tirmcrisis. Bakker profiteerde i b; timaal met 21-15 in de derde van ne. Het moet een hele bevrij- ute ig zijn geweest voor de Leid er i kopman die de stand - Edgar -ide ilchasian verloor in een goe- dch partij van Segun Toriola - op rini bracht. „To ;ht let huzarenstukje in dit ma- 'erk honduel kwam op naam van rke flamboyante Martin van Rijn le c Jan Tammenga (21-15 in de „Ik de game) de baas was. „Het eed roor het eerst in 23 jaar dat ik mai hem win", sprak Van Rijn her 'elucht. Daarna ging het lat i dse dubbel verloren waar oor door er een 2-2 tussenstand op de borden verscheen. Bakker werd in een zinderen de partij 'op snelheid in drie games' afgetroefd door de Ni- geriaan Toriola, maar in de res terende twee potten trok Scylla flink van leer. Malchasian maakte van het toch al span nende schouwspel een ware thriller. Na een riante 10-2 voorsprong in de derde game kwam de plots hautain spelen de Armeniër met 19-16 achter. Hij kwam alsnog met de schrik vrij. Van Rijn zorgde tenslotte voor een heuse apotheose door zijn overtuigende zege op Pas toors: 3-4. „Eindelijk hebben we het geluk aan onze kant", aldus Van Rijn. In de eerste divisie kreeg Avanti meer weerstand van Branderstad dan het had ver wacht. Op de 7-3 triomf van de Schiedammers viel dan ook niets af te dingen. „Het is een goede ploeg, ze zijn erg vooruit gegaan", aldus Ronald Peeters, die zelf terugkeek op een min dere dag. Minder scherp was ook Martin Groenewold die in de laatste partij weer last kreeg van een oude blessure. Net als Jaap Schilperoort was de Rijn- woudse kopman alleen Arjan Karbaat te slim af. Peeters deed in het dubbel een duit in het zakje. Docos, dat opnieuw zijn zin nen heeft gezet op een plek bij Martin Groenewold kreeg last van een oude blessure. De Avanti-speler won slechts één partij in het verloren duel (3-7) tegen Branderstad. foto eric taal SASSENHEIM PIETER VAN DER VLIET De rugbyers van The Bassets zijn het nieuwe jaar niet goed begonnen. Thuis werd van het Amsterdamse AAC werd on nodig met 0-39 verloren in een rommelige wedstrijd die bol stond van de persoonlijke fouten. Er was tijdens de winterstop flink getraind en The Bassets oefende woensdag nog tegen het nationale team. Teamma nager Rob Koelewijn: „We proberen ons zo goed moge lijk voor te bereiden op de play-offs. Dat is wat voor The Bassets telt. Deze wedstrijd is voor ons alleen maar een graadmeter." De competitie is al beslist en in de play-offs spelen de Sassenheimers met onder meer het Leidse DIOK voor lijfsbehoud in de ereklas se. Tegen Amsterdam kwam de ploeg van coach Iain Krysz- tofiak geen moment in haar spel. Te vaak werd de bal te eenvoudig bij de tegenstander ingeleverd en persoonlijke fouten deden de rest. Tot de rust lieten de Am sterdammers de gastheren aanmodderen. AAC-flyhalf Paul Miller schopte met grote nauwkeurigheid de bal diep in de Sassenheimse defensie voor de 'line-out'. Met een surplus aan lengte en gewicht was het voor de Amsterdam mers eenvoudig om vanuit de 'maul' de trylijn te passeren. The Bassets speelde het niet slim. In plaats van te storen bij de spelhervattingen vanaf de zijlijn, lieten de Sassenhei mers zich daarna nog twee maal het kaas van het brood eten. Vooral de laatste try van neo-international scrumhalf Chris Joor was niet nodig, maar onzekerheid bij het uit verdedigen werd afgestraft. De ruststand kwam daardoor op 0-19. In het tweede bedrijf leek de thuisclub grip op de wedstrijd te krijgen. Vooral door het op treden in de voorwaartsen, waar Paul Saffy, Chris Sever en de teruggekeerde Perry Noordermeer voor het nodige vuurwerk zorgden. Maar de onervarenheid in de driekwar ten speelde The Bassets par ten. De snelheid van Gerard Figuurs verraste de Sassen heimse defensie, waarna Mick Steenvoorden eenvoudig kon afmaken. Slechts een enkele keer kwam de thuisclub tot een goede aanval. Maar het bleef bij 'bijna'-aanvallen. omdat onder anderen Eric Roor zijn dag niet had. De grillige lijnaanvaller die nor maal gesproken met zijn snel heid zijn directe tegenstander aan het werk zet, gaf niet thuis. Viguurs vloog vervol gens op snelheid door de Sas senheimse verdediging voor zijn score om even later Je roen Dooijenburg op maat te bedienen voor de 0-38 eind stand. „Natuurlijk ben ik teleurge steld", zei Krysztofiak na af loop. „Ik verwacht van ieder een 100 procent inzet en dat was er niet." DIOK kwam er in de wedstrijd tegen Castricum helemaal niet aan te pas. In Noord-Holland verloren de Leidenaars met 47-3. Bij rust was het gat al aanzienlijk: 30-3. Het verschil in snelheid en kracht was dui delijk te groot. Tim Hudson debuteerde in de Leidse hoofdmacht als scr umhalf. Danny Evers zorgde voor de enige Leidse punten. Bij de vrouwen won DIOK in de eerste ronde van de play offs van Wageningen met 31- 14. Mo van de Ark en Yvette Makarawung scoorden beide twee try's. The Bassets revan cheerde voor de eerdere ne derlaag op het Utrechtse URC. In Sassenheim werd het 50-5. Inge van de Ark, Esther van de Ark en Anouschka Adriaanse scoorden twee try's. de top drie, was na de 8-2 tegen Pecos ook heer en meester (9-1) tegen Westa 2. Fred van Oos tenrijk en René Hijne bleven ongeslagen. Van het Limburgse trio Verver, Spierts en Hellekom wist alleen laatstgenoemde van Dennis Post een puntje af te snoepen. Voor Pecos viel er niets te ha len bij Kluis. De titelkandidaat in groep 2 liet in Geleen van het Oegstgeester trio Reitsma, Thijssen en invaller Van Aarsen geen spaan heel. De mannen van Rijnsoever hebben getuige de 5-5 tegen Twenty-one-up bepaald hun draai nog niet ge vonden in de derde divisie. Be halve dan Armin Ramie, die driemaal zegevierde. Marcel Warmerdam won eenmaal en voor invaller Haring was het 'dweilen met de kraan open'. In groep 6 van de derde divi sie waren de reserves van Scylla met 6-4 net iets sterker dan De Treffers. De streekderby in Lei den was een aardige partij met Gerhard Kray in de hoofrol. Kray rekende keurig af met de drie Veners Rico van Veen, Prashad en Hartog. Vrouwen De Oegstgeestse vrouwen van Pecos openden hun eerste tweede-divisieduel sterk met een 6-4 zege op Moret Sala manders. Mirjam van het Loo haalde de maximale score. Iris Sjaardema en Miranda Kars- dorp kwamen in het Westland maar een keer tot scoren; bei den wonnen van Van der Valk. De wouwen van Docos verlo ren in de derde divisie thuis met 6-4 van HTC. Corine de Jong en Diana van der Meer wonnen twee keer, daar tegen over stond de teleurstellende nul van Jing Wu. LZ-zwemster Toesja Klein heeft zeven keer goud gehaald bij het NK-junioren in Drachten. Vooral op de 400 meter wisselslag maakte de Leidse zwemster indruk; zij had een voorsprong van 16 seconden op de nummer twee. Klein greep naast de titel op de 200 meter vlinderslag omdat zij te laat aan de start verscheen. Niek Driebergen kwam met zeven medailles thuis, waaronder twee gou den. Hij zwom op alle onderdelen persoonlijke reords. Michael van der Linden scoorde één podiumplaats. Hij werd derde op de 400 meter vrije slag. luime zege in Groningen ,be$NI IOUWENVOETBAL ma cen on,1( jda e1 ier slsin 3 sp p vc i ex| mt enn mmi M ardof' een aantal mindere uitsla- begint het tij voor de vrou- van Ter Leede te keren. 3-0 overwinning in de uit- ^edstrijd tegen het Groningse 'ocitas kwam moeizaam tot &nd. De laag geklasseerde te- instander haalde alles uit de 'ist om de 0-0 op het bord te (uden en slaagde hier lange d in. Ter Leede speelde goed en ;j id alle troeven in handen, 'laar de eerste goal bleef uit. 1 et gebrek aan scorend ver- 1 ogen was afgelopen weken al voornaamste oorzaak van de tegenvallende resultaten van de Sassenheimse ploeg. De spitsen zijn duidelijk nog niet op schot, en dat baart trai ner Ronald Vermond zorgen. Vermond: „Er wordt keihard getraind en zoals je traint, speel je ook. Daarom kan de spitsen weinig verweten wor den. Er worden absoluut kan sen gecreëerd, maar ze worden niet afgemaakt." Velocitas werd met snel pressiespel compleet wegge speeld en de ploeg kwam niet van de eigen helft af. Bij rust stond de frustrerende 0-0 nog steeds op het bord, nadat kan sen van Patricia Keeldar, Sabi ne van Eijk en Miranda Noom onbenut waren gebleven. Na de rust had Miranda Noom, die terugkwam van een blessu re, plaatsgemaakt voor Stepha nie Dijkhuizen. In de tweede helft bleef Ter Leede Velocitas de baas met snel spel, maar voetballend werd de ploeg nerveuzer naar mate de wedstrijd vorderde. Saskia Drommel en Jolijn Veerman werden ingezet voor Patricia Keeldar en Sabine van Eijk. De bevrijdende goal kwam een kwartier voor het eindsignaal. Marion van der Ploeg scoorde van afstand. Marlies Oostdam zorgde voor 2-0 en de derde treffer kwam van Jolijn Veerman. EN WILMAR KORTLEEVER sterke deelnemersveld dat gisteren aan de t verscheen voor de Nieuwendijkloop in Uit- rn ging gisteren ten koste van regionaal suc- in de voor het Zorg en Zekerheidcircuit mee- inde wedstrijd. Erika van de Bilt, Joost la Lau Leny van der Plas wonnen weliswaar hun %vlstrijden, maar samen met Herma Beerlage et yv en ze op de drie afstanden de enige atleten ,en Leiden en omstreken die het podium haal- nde uite et een deelnemersrecord toonde de Nieu- et idijkloop zich gisteren een verrijking voor het jje onale hardloopcircuit. Leiden Atletiek verza- r ^de op oudjaarsdag 714 mensen, Uithoorn Qar|Bren meer dan 750. „De andere organisatoren iQj q nen hier nog wat leren over wedstrijdcoördi- 0)j e en vrijwilligers", meldde circuitvoorzitter 1 'jo( der Krogt. „Toen ik 's ochtends aankwam er nog niets en drie kwartier later was alle .jat j fijn in orde." zoerBgelijk met de kwantiteit ging echter ook de qq liteit van het deelnemersveld omhoog, zodat ste v van de vaste namen ver zakten in de uitsla- Ho en standen van de circuitwedstrijd. Gunstige )n onderingen waren Erika van de Bilt en Joost Qe u, die zich op de tien Engelse mijlen (16,1 ki- bij eter) en tien kilometer oppermachtig toon- lan' Voor Van de Bilt ging het zelfs iets te makkelijk, want ze beschreef de overwinning als 'makkelijk en saai'. „Het parcours was nogal rechttoe, rechtaan. Er stond een oost-Europese loopster aan de start, maar die heb ik eigenlijk ook niet gezien." Op de streep bleek Zakrzewska Bogusla- wa ook geen serieuze concurrentie te zijn ge weest, want veterane Agnes Hijman bleef nog het dichtst in de buurt van Van de Bilt (59.05 om 1.00.35). Bij de mannen deden Poolse broodlopers het aanzienlijk beter met een eerste en tweede plaats voor Stawomir Kwiatkowski (50.37) en Chawaw- ko Tomasz (51.42). De beste regio-atleet Hans Wubben, op oudjaarsdag nog winnaar van de oliebollenloop, eindigde als zevende. Leidenaar Joost la Lau kwam op de tien kilo meter uitstekend voor de dag met winst en een goede tijd van 31.45 (1.07 voor nummer twee Olieman). Wegwedstrijden hebben voor de Lei denaar niet de hoogste prioriteit. Op zijn dertig ste wil La Lau nog één keer vlammen op de baan. In zijn nieuwe vorm denkt hij potten te kunnen breken bij de Nederlandse indoorkampioen schappen. Deze worden volgende maand in het Belgische Gent gehouden. „Ik wil het nog een keertje proberen op de 1500 meter", aldus La Lau. „De Nederlandse top is niet meer zo breed als vroeger." Midden jaren negentig won Lau al eens zilver en brons op de metrische mijl. Marcel Boeren (links) en Alexander Lassche blokkeren met succes voor Leython. De Leiderdorpers zouden wel met 3-1 van VTC/Woerden verliezen. foto mark lamers VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN De volleyballers van Leython verspeelden zaterdag dure pun ten aan VTC Woerden. Op ei gen grond kregen de Leiderdor pers een 1-3 nederlaag te slik ken. Maar omdat alle topploe- gen punten verspelen is trainer- /coach John Groen van mening dat Leython nog steeds kan promoveren. „Ook via de twee de plaats kun je promotie af dwingen." Groen had VTC Woerden een week eerder aan het werk ge zien tegen koploper Tonegido Voorburg 2. Ook die partij le verde VTC Woerden een over winning op. Groen: „VTC Woerden speelde het spel wat slimmer dan wij. Dat is niet zo vreemd, want de ploeg beschikt over meer routine. Bij ons zijn enkele spelers nog te zenuw achtig. Alleen door veel te spe len raak je dat kwijt. Dat is een kwestie van tijd." De gevaarlijke middenaanval van VTC Woerden hield Ley thon redelijk in bedwang. Wat ontbrak was een scherpe servi ce. Groen: „Om de wedstrijd te winnen, hadden we beter moe ten serveren. Daarnaast maak ten we weer eens te veel unfor ced errors, zoals ze dat bij ten nis noemen." In het Leider- dorpse team ontbraken Dirk Jan Kwestro en Florus van der Giesen. Koen van Duin haalde aan Leython-zijde een goed ni veau. De mannen van NOVO waren in de Northgohal kansloos te gen Zovoc, de nummer drie van de ranglijst. De ploeg uit Zoe- termeer beschikt over veel meer lengte dan de relatief kleine Noordwijkers, die blokkerend weinig in de melk hadden te brokken. Aanvoerder Erick de Muinck: „Ik ben met mijn 1.98 de grootste van de ploeg. Frank de Vetten is iets kleiner, daarna krijg je een tijdje niets. De an deren zijn 1.86 of kleiner. Voor volleybalbegrippen is dat klein." In geen enkele set had NOVO winstkansen. Zovoc, dat veel gebruik maakte van zijn goed lopende middenaanval, won de wedstrijd via de scores 15-25, 14-25, 20-25 en 14-25 moeite loos met 4-0. De Muinck: .Aanvallend kwamen we tekort, blokkerend kwamen we tekort en ook verdedigend speelden we zwak. Dan is de nederlaag snel verklaard." In het Noord - wijkse team ontbrak Patrick van Dijk. De vrouwenploeg van Gemini- /Kangeroes stelde danig teleur door in Voorschoten met 0-4 van Ekspalvo te verliezen. De strijd tussen de beide midden moters kende setstanden van 23-25, 14-25, 18-25 en 21-25. Alleen in de eerste set speelde Gemini redelijk. Deze reeks ver loor de ploeg onnodig door een paar passfouten in de slotfase. Vervolgens bakte de thuisclub er niets meer van. Trainer- /coach Nico Halsema: ,,'t Was gewoon rampzalig. We passten slecht, serveerden slecht en pakten niets meer in de verde diging. Onverklaarbaar. Ik zat met het schaamrood op de ka ken op de bank. Ik kon wisselen wat ik wilde, niets hielp. Hier is het laatste woord niet over ge sproken." Ekspalvo had veevuldig suc ces met tactische ballen. Halse ma: „Dat wisten we. Daar had den we ook op getraind. Maar toch viel de bal steeds op de grond zonder dat iemand rea geerde." De vrouwenformatie van RW moest het in de thuiswedstrijd tegen het op de vierde plaats staande Raaphorst/VSTS doen zonder de inbreng van trainer- coach Lieuwe van der Meulen. Hij werd vervangen door twee oud-speelsters van zijn selectie, te weten Esther Hartog en Mar jan Schipper. Het was sowieso een weerzien van oude beken den, want ook Geertje de Boer was (als speelster) weer eens van de partij. Dit omdat Petra Sieval absent was. De Boer toonde aan het vol leybal niet verleerd te zijn. Net als Ciska van de Werken deed ze het als middenaanvalster naar behoren. Doordat de pas ses goed bij de spelverdeelster kwamen, kon RW in de eerste (22-25) en tweede set (21-25) dicht in de buurt blijven van het met veel aanvalskracht ge zegende VSTS. Later werd de weerstand minder (20-25 en 19-25), al bleef RW verdienste lijk volleyballen.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 23