Juventus houdt druk op AS Roma Sport ti Topscorer Kezman bezig aan inhaalslag Voetbalwereld luidt Luc Nilis op fraaie wijze uit Theedrinken MAANDAG 29 JANUARI 2001 992 Antwerp FC-Charleroi 1-1, Lierse-W 1-2, Beveren-Anderlecht 1-3, Brugge 2-2, Gent-Aalst 1-0, RC G .Truiden 3-0, Standard-Germina Moeskroen-Mechelen 4-2, LaLouvii relbeke 0-2. Stand aan kop: Anderlecht 19-51 Westerlo Brugge 19-50 Moeskroen Standard 20-38 Charleroi Gent 19-35 DUIT Eintracht-FC Koln 1-5, Kaisersl.-Wc 0-0, Bayern M.-Bochum 3-2, Dortn Cottbus 2-0, Freiburg-Unterhach Bremen-1860 Munch 2-0, Leve Stuttgart 4-0, HSV-Hertha BSC 1-2 Stand aan kop: Schalke '04 19-37 Hertha BSC Bayern M 19-36 Kaisersl. Dortmund 19-36 FC Koln Leverkusen 19-34 Wolfsburg FRAI Auxerre-Guingamp 1-1, Lyon-Nant Paris SG-Lens 1-0, Strasbourg-Troj Rennes-Bastia 1-2, Sedan-Metz 0- St.Etienne 4-1Toulouse-Monaco Stand aan kop: Lille 24-40 Bastia Nantes 24-40 Sedan Bordeaux 24-39 Guingamp Lyon 24-38 Troyes Lecce-Bologna 0-0, Reggina-Peruj Fiorentina-Lazio 1-4, Inter-Bari ventus-Vicenza 4-0, Brescia-AC Mi Roma-Napoli 3-0, Verona-Parma 0- Stand: 16-36 Perugia 16-33 Inter 16-30 Lecce 16-25 Vicenza 16-24 Verona 16-24 Brescia 15-23 Napoli 16-23 Reggina 15-22 Bari Roma Juventus Lazio Fiorentina AC Milan Bologna Atalanta Parma Udinese Malaga-Barcelona 0-0, Bilbao-D 2-2. Espanyol-Zaragoza 5-0, Ovi mancia 3-0, Valencia-R. Madrid 0 ves-Las Palmas 1-0, Santander-S 1-4, Celta-Osasuna 1-0, Valladohd ca 2-0, Vallecano-Villareal 0-1 Stand aan kop: R. Madrid 20-45 Deportivo 20-38 Barcelona 20-37 Valencia 20-35 Mallorca 20-31 Vallecano 20-29 Villareal 20-29 Malaga 20-28 Las Palmas 20-28 ERE PSV - RBC 6-0 (3-0). 10. Kezman Kezman 2-0, 44. Cas 3-0 (eigen Kezman 4-0, 68. Bruggink 5-( schop), 90. Bruggink 6-0. Scheid Sterk. Toeschouwers: 31.000. Feyenoord - NAC 2-0 (0-0). 83 Ki 90. Tomasson 2-0. Scheidsrechti mink Toeschouwers: 33.000. Ge Rzasa, Paauwe, Kornejev (Feyeno her (NAC). Programma, woensdag: Fortuna Roda JC, Heerenveen - Feyenoori RBC, PSV - FC Groningen, Vitessi Willem II - Sparta. Donderdag. D schap - Ajax. Feyenoord 18 15 1 2 PSV 18 12 5 1 Vitesse 18 11 4 3 Ajax 18 10 3 5 Roda JC 18 9 3 6 Willem II 18 7 6 5 NEC 18 6 9 3 FC Utrecht 18 8 3 7 RKC 18 7 6 5 NAC 18 7 3 8 AZ 18 6 5 7 Groningen 18 6 4 8 FC Twente 13 5 6 7 Heerenveen 18 4 7 7 Graafschap 18 4 1 13 Sparta 18 3 4 11 RBC 18 3 1 14 Fortuna S. 18 1 5 12 6 Zijr plar cha: pen 3nte oziko test, eel Jïlerc §naat Groi EERSTEÜOIT :oe Go Ahead Eagles - Veendam 3-1 11 9. Kolder 0-1, 20. Van Arum 1-ipi schop), 27. De Weerdt 2-1, 90. 3-1 Scheidsrechter: Vink. Toesc 3200. Gele kaart: Zuidam, Sch Kooijman (Go Ahead), Hobbelen^ Vries (Veendam). Dordrecht '90 - Helmond Sport 0 Gr 67. Buikema 0-1. Scheidsrechte] Huiten. Toeschouwers: 1000. Gfoing Van der Pennen, Trustfull (Dorin Streppel, Van Dijk (Helmond). F? Cambuur Leeuwarden - Eindhovr Joei (0-1). 16. MacDonald 0-1, 73. "Ifïerr ov 0-2, 78. Konings 0-3 (strafscfen Scheidsrechter: Karremans. Toeing, wers: 4500. Gele kaart: Rook, LaLj.^j (Cambuur), Temrukov (EindhoveTJ FC Den Bosch - MW 4-0 (2-0). retz 1-0, 23. Mghizrat2-0, 57. Van d Ba 3-0, 72. Van den Eede 4-0 (strafetart Scheidsrechter: Van Egmond. T<yaa] wers: 3127. Gele kaart: Van de Mghizrat en Koppers (Den Bosch Dooren en Luthuli (MW). BijzonP a' Mihci scoorde al na 8 seconden,poor cord. Spaa TOP Oss - ADO Den Haag 0-3 (Opans] Bak 0-1, 66. Leonardo 0-2, 75.LPfi, Scheidsrechter: Schenkels. Toe( lcut wers: 2500. Gele kaart: Van Wijloaan; Berkum en Saeys (Den Haag), paag' reed Programma: morgen: Emmen - ffcrwir Ie, Excelsior - Telstar, Haarlem -| cles. I Amstel Cup Programma, indelin nales: Vitesse - AZ, Heerenveen noord, Roda JC - PSV, FC Zwolle Twente. WUK Excelsior 17 12 3 2 3 Den Bosch 17 12 1 4 3 GA Eagles 18 11 2 5 3 Volendam 17 10 2 5 3 FC Zwolle 17 9 4 4 3 Telstar 17 9 4 4 3 Helmond Sp 18 8 4 6 2 Emmen 17 7 4 6 2 Heracles 17 7 3 7 2 Cambuur L. 18 6 6 6 2 TOP 18 7 2 9 2 MW 18 6 2 10 2 ADODenHaag 18 5 5 8 2 WV 16 5 2 9 1 Eindhoven 18 4 4 10 1 Dordr. '90 18 3 5 10 1 Veendam 18 4 1 13 1 Haarlem 17 2 6 9 1 Derde Periode GA Eagles 2 2 0 0 ADODenHaag 2 1 1 0 Heracles 1 1 0 0 Den Bosch 1 1 0 0 Excelsior 1 1 0 0 Volendam 1 1 0 0 Eindhoven 2 1 0 1 Helmond Sp 2 1 0 1 Cambuur L. 2 1 0 1 TOP 2 1 0 1 Haarlem 1 0 1 0 Telstar 1 0 1 0 Dordr. '90 2 0 1 1 WV 0 0 0 0 FC Zwolle 1 0 0 1 Emmen 1 0 0 1 Veendam 2 0 0 2 MW 2 0 0 2 Dire met jullie ga ik Gi: rige dens maaJ ikne met trilo£ He Wijk ders iets heid hetp dat K liet zi Ma were] Zo PSV prijst zich gelukkig met progressie Anderlecht lost Club Brugge af brussel Anderlecht is de nieuwe koploper in de Belgische competitie. De Brusselse brigade loste Club Brugge af, dat pun ten verspeelde bij Lokeren (2-2). Anderlecht won zelf met 3-1 bij Beveren en heeft op de ranglijst één punt meer. De Nederlander Remco Torken maakte het enige doelpunt voor Beveren, Rad- zinski scoorde tweemaal voor Anderlecht nadat Baseggio de score had geopend. Brugge had het moeilijk bij Lokeren, dat brutaal met 2-0 de leiding nam. Vermant redde een punt voor de Bruggenaren. Nummer drie Standard Luik verspeelde even eens punten door 1-1 te spelen tegen Germinal Beerschot en zag de achterstand op koploper Anderlecht groeien tot 13 pun ten. Standard nam de leiding door Aarst maar zag Germinal na rust langszij komen door Mutavdzic. AA Gent is vierde na winst met 1-0 op Eendracht Aalst. Olcese scoorde. Met Mechelen gaat het sinds de terugkeer van Aad de Mos als technisch directeur nog steeds niet zo goed. Gisteren werd bij Excelsior Moeskroen met 2-4 verloren. Zewlakow maakte er twee voor Moeskroen. Rangers verder in Schotse beker Glasgow Glasgow Rangers behaalde een zege in het Schotse bekertoernooi op Berchin City. De overwinning op de tegen stander uit de derde divisie was niet bepaald overtuigend (2-0). Voor de club van trainer Advocaat vonden alleen Johnston en Miller het doel. Hibernian, een andere topclub uit het Schotse voetbal, verpletterde Clyde met 6-1. Lyon wint topper van leider Nantes lyon» Olympique Lyon heeft in de Franse competitie de topper tegen koploper Nantes gewonnen. Spelmaker Dhorasoo wees Lyon de weg met twee goals. Zijn ploeg staat nu derde, op twee punten van Nantes. Nantes was kansrijk in Lyon, maar miste bij de stand 2-1 een strafschop. De wedstrijd begon een paar mi nuten later dan gebruikelijk, zoals alle duels deze speelronde la ter zullen beginnen. Het is een gevolg van een protestactie van de Franse scheidsrechters. Ze zijn boos vanwege toenemend geweld op de velden. Twente eenvoudig verder sittard FC Twente's route naar het begeerde Europees voetbal levert tot nu toe weinig hobbels op. FC Twente kiest met de be kercompetitie voor de snelste weg. De zege op Fortuna Sittard (1-2) bracht de ploeg uit Enschede simpel bij de laatste acht. FC Twente scoorde na negen minuten. Ellery Cairo gaf de voorzet, Thijs Houwing kopte fraai binnen, 0-1. De formatie van Rutten bracht zich daarna zelf in problemen na zwak ingrijpen van Boschker. De Enschedese doelman bleek in de 29ste minuut niet klemvast bij een lage inzet van Jan van Halst. Fortuna's nieuwe spits, Nenad Bjekovic, kon simpel binnentikken, 1-1. Booth zorgde na rust voor 1-2 na zwak ingrijpen van doelman Hesp in een duel met Vennegoor of Hesselink. Heerenveen won zaterdagavond het bekerduel van VW in Venlo met 1-0. Twaalf minuten voor tijd scoorde Mika Nurmela na een ingeving van Dennis de Nooijer. Heracles is voor eigen publiek niet in de buurt gekomen van een plaats bij de beste acht. De Almeloërs hadden daarop op papier tegen FC Zwolle een goed uitzicht, maar ze speelden zaterdagavond slechts een kwartier, het eer ste, goed. Dat was volstrekt onvoldoende: 1-5. Arts naar FC Utrecht utrecht FC Utrecht presenteert vanmiddag Arno Arts als op volger van Alfons Groenendijk. Arts (31) komt met ingang van het nieuwe seizoen transfervrij van Willem II. Hij wordt voor twee jaar vastgelegd. Groenendijk maakte vorige week bekend dat hij een streep zet onder zijn loopbaan als profvoetballer. FC Utrecht denkt in Arno Arts een ervaren plaatsvervanger te heb ben gevonden. De in Milsbeek (bij Nijmegen) wonende Arts heeft al 465 wedstrijden als prof in de benen. Den Bosch houdt Excelsior in zicht den bosch FC Den Bosch blijft in de hoogste regionen van de eerste divisie koploper Excelsior in zicht houden. De Bossche naren wonnen gisteren thuis eenvoudig van middenmoter MW: 4-0. Van den Eede maakte de laatste twee treffers voor Den Bosch, dat via Mihci en Mghizrat op 2-0 was gekomen. ADO Den Haag won in Brabant gemakkelijk van TOP Oss: 0-3. Bak (twee maal) en Leonardo scoorden. Go Ahead Eagles won zaterdag in de Adelaarshorst met 3-1 van Veendam. Eagle Hans van Arum maakte een van de doelpunten uit een strafschop. Bij Go Ahead viel de Turkse jeugdspeler Yildirim op. Hij viel in en maakte in de laatste minuut de derde treffer voor de thuisclub. Met Dordrecht '90 gaat het bar slecht. Dordt won voor het laatst op 21 oktober 2000. Ook tegen Helmond Sport ging het weer fout (0-1). Van Gils maakte na rust de enige treffer van het duel. Cambuur vergaat het ook al niet best. De Friezen verloren thuis met 3-0 van Eindhoven. MacDonald, Temrukov en Konings troffen doel voor Eindhoven. jrrt eindhoven henk van weert Met het mogelijk beslissende duel op carnavalszondag met i Feyenoord in het vooruitzicht, prees PSV zich zaterdagavond gelukkig met de progressie die de ploeg maakt. PSV won met ruime cijfers (6-0) van RBC Roosendaal, maar groter dan de blijheid over die uitslag was de tevredenheid over het spel. Het klikte zaterdag op nagenoeg alle punten in de Eindhovense gele deren. Natuurlijk, RBC werkte aardig mee. Anders dan FC Den Bosch vorige week woensdag, wenste RBC zich niet in te graven. De gasten lieten PSV voetballen, gaven veel ruimte weg en be handelden de tegenstander niet bovenmatig agressief. Maar los daarvan, PSV speelde het spel letje lange tijd goed. Voor het eerst in tijden vermaakte de ploeg het eigen publiek. Daar mee verdrong PSV het beeld dat het dit seizoen thuis vooral op zoek was naar zichzelf. Het nieuwe zelfbewustzijn werd verpersoonlijkt door aanvoer der Johann Vogel. De uitblin kende Zwitser kon ook zonder de geschorste Van Bommel het middenveld regeren. Het team van trainer Erik Ge- rets boekte vooruitgang, omdat enkele spelers hun eigen pro gressie continueerden. Dat gold op de eerste plaats voor Matej a Kezman. De spits heeft - nu ook in eigen stadion - alle mentale lasten van zijn schouders ge worpen. Met 16 doelpunten in 18 competitiewedstrijden leidt hij de topscorerslijst. Ter verge lijking: ook Van Nistelrooy scoorde in zijn eerste seizoen 16 uit 18. Ronaldo deed het iets slechter zelfs. De Braziliaan vond in zijn eerste jaargang bij PSV in 18 wedstrijden 13 keer Eredivisie-topscorer Kezman in due het doel. Rommedahl is een andere speler die vooruit gaat. De Deen heeft de potentie om een topspeler te worden, omdat hij over een geweldig wapen be schikt: snelheid. Zijn laatste pass of voorzet was lange tijd een probleem, omdat hij op het beslissende moment aan de bal onvoldoende rust bewaarde. Daardoor neutraliseerde hij vaak zelf zijn eigen wapen. Maar Rommedahl wordt gelei delijk beter en vooral rustiger. Vooral de wijze waarop hij de 2- met John Veldman van RBC. 0 van Kezman inleidde was illu stratief voor zijn progressie. Waar de voomitgang van een andere jonge speler, Kevin Hof land, ophoudt weet niemand. Hofland, die Faber moeiteloos uit de basis houdt, is aan een opmerkelijk seizoen bezig. Te gen RBC trok hij wel vaak op dreigende wijze mee naar vo ren. Het eerste doelpunt van Kezman, in de tiende minuut, kwam uit zo'n actie van Hof land voort. De verdediger rukte ver op en legde de bal op het hoofd van de spits, 1-0. FOTO ANP HANS STEINMEIER Met dat vroege doelpunt was de wedstrijd al half gespeeld. Door een eigen treffer van Cas werd het vlak voor de rust 3-0. De RBC-back kreeg de bal on gelukkig tegen zijn been, nadat Bruggink de bal tegen de paal gestift had. Bruggink scoorde 5- 0 uit een strafschop die niet ge geven had mogen worden. Scheidsrechter Sterk legde een schouderduw van Veldman in een duel met Kezman uit als een overtreding. Opnieuw Bruggink zorgde in de slotmi nuut voor 6-0. Ruud van Nistelrooy opnieuw voetballer van het jaar Ruud van Nistelrooy werd opnieuw Voetballer van het Jaar, maar het moment van de avond was voor Luc Ni- lis. Vijftienhonderd spelers, coaches en andere bij het Nederlandse voetbal betrokkenen gaven Luc Nilis gis teravond in Veldhoven een emotioneel geladen eerbe toon. Minutenlang klaterde het applaus voor de oud- PSV'er door de hal waarin het WCS Profgala werd ge houden. De Belg Nilis kreeg een eerbetoon dat Johan Cruijff nooit op deze manier heeft gekregen. Van Nistelrooy voegde aan de massale hulde nog een persoonlijke noot toe. Hij overhandigde zijn vroegere aanvalsmakker een persoonlijk cadeau, een dasspeld. Nilis, die woensdag zijn afscheid bekend maakte op het veld van zijn laatste werkgever Aston Villa, was flink onder de indruk en emotioneel geraakt. Net als vijf jaar geleden toen hij Voetballer van het Jaar werd. Nilis: ,,Wat een prachtig eerbetoon was dit. Ik kan je verzekeren dat er heel wat door mij heen ging. In eer ste instantie wilde ik niet naar dit gala komen. Het is een zware week voor mij geweest. Maar ik ben heel blij dat ik toch gekomen ben." Van Nistelrooy: „Dat applaus voor Luc, dit eerbe toon voor hem, was voor mij het moment van de avond. Het is zeer terecht dat wij met z'n allen iemand als Luc Nilis met zoveel respect uitluiden." Van Nistelrooy won ook vorig jaar de Gouden Schoen. Deze keer liet hij de eveneens genomineerde Luc Nilis en Pierre van Hooijdonk achter zich. Hij kreeg de prijs uit handen van bondscoach Louis van Gaal. Tot Talent van het Seizoen 1999-2000 werd PSV- 'er Arnold Bruggink uitgeroepen. Anthony Lurling (Heerenveen) en Jan Vennegoor of Hesselink (FC Twente) visten achter het net. Enige kritiek was er wel op deze categorie, omdat de genomineerden de status van talent al lang voorbij zijn. Tot beste speler van de eerste divisie werd David Connolly (destijds Excelsior) uitgeroepen. Jeffrey Kooistra (RBC) en Ignacio Tuhuteru (FC Zwolle) mis ten de prijs, die aan Connolly overhandigd werd door de Ierse bondscoach Mick McCarthy. Club van het Jaar werd Heerenveen, voor FC Twente en FC Zwolle. Foppe de Haan won het in de categorie Beste Trainer van Erik Gerets (PSV) en Gerard van der Lem (AZ). Keeper van het Seizoen werd opnieuw Jurek Dudek van Feyenoord, die meer stemmen kreeg dan Ronald Waterreus (PSV) en Henk Timmer (FC Zwolle). Pas na lezing van een nieuwsberichtje van persagentschap Reuters ten aanzien van de Australian Open realiseer je je aan welke grote gevaren voetballers elke keer weer tijdens de rust van hun wedstrijd blootstaan. Aan een gevaar genaamd thee. Voetballers drinken thee in de rust. Geen gewone thee, hete thee. Zeg maar gerust veel te hete thee. Zelfben ik ook voetballer geweest, dus ik weet waar ik over praat. (Normaal gesproken lust ik helemaal geen thee, maar in de rust theedrinken is een gewoonte waar je niet omheen kunt, 'n beetje carrière vergt gauw hon derden liters thee). Het is rust. De thee staat al in de kleedkamer op de theedrin kers te wachten, altijd in een verzilverde engszins gedeukte dampende ketel. Gelukkig be schikt elke elftalleider over dikke lagen eelt op zijn han den, zodat het inschenken van de kokende thee in het kopje het bezwaar nog niet is, maar het vasthouden en opdrinken hiervan des te meer. Hierbij dient te worden opgemerkt dat een woord als 'kopje' een te flatteuze benaming is voor het omhulsel waar de thee ne genennegentig van de honderd keer in voetbalkleedkamers in geserveerd wordt: wegwerp- campingbekertjes. Je houdt het bekertje dat strikt genomen te heet is om aan te pakken beurtelings in je ene en dan weer in je andere hand en vaak is het zo vol ge schonken dat er geen lepeltje laat staan een klontje suiker meer bij kan, wat de thee niet ten goede komt en als de scheidsrechter je weer ha len komt voor de tiueede helft voel je je al een bink als je één hooguit twee nipjes van het spul genomen hebt. Me nooit de gevaren hiervan gerealiseerd. Nooit stilgestaan bij de risico's. Van het theedrinken. Die zijn namelijk enorm. Reuters over theedrinken tijdens de Australian Open: 'Cyril Slik eist van de organisatie van de Australian Open een schadevergoeding van drie miljoen gulden'. Wat dit met theedrinken van doen heeft? Alles. 'De Tsjechische dubbelspecialist liep in Melbour ne brandwonden op toen in de kleedkamer zijn kopje thee omviel'. Volgens Suk loopt hij door de gevolgen van het ongeval een dikke twee miljoen aan gage mis. Verder wil Suk genoegdoening voor de geleden pijn. je ziet jezelf weer dat hete bekertje overgeven van je ene hand naar je andere en dat honderdmaal en je realiseert je dat je aan een ramp bent ont snapt. Helse pijn moet Suk hebben geleden. Maar tegelijk ook vraag je je af welk door de thee getroffen lichaamsdeel drie miljoen waard is en ofje dat ervoor overgehad zou hebben? Nog voor geen miljoen! Over miljoenen gesproken - en daar wil ik nu juist dit stukje over laten gaan - sportlui mo gen dan wel qua salarissen niets onderdoen voorde echte sterren, qua sterallures stellen sporters nog weinig voor. De zangeres Mariah Carey eist volgens het Algemeen Dagblad 10 soorten bronwater, een ex plosieven-speurhond, 24 uur per dag bewaking en manden vol caloriearme knabbeltjes al eer zij haar kleedkamer be treedt. Haar collega Jennifer Lopez gaat nog verder. Haar kleedkamer moet zijn gestof feerd met linnen en bont, 60 man personeel moet klaar staan, 100 geurkaarsen en twee keer per dag verse witte bloemen, anders geen concert. De Backstreet Boys vragen 10 soorten fruit, 5 soorten yoghurt en 15 verschillende snacks, alsmede voor elk groepslid een eigen bus met catering aan boord. Dan vallen de wensen van de tennissers in Au stralië nog reuze mee, al dreigen ook deze uit de hand te lopen, Hingis eist een passepartout voor haar moeder, de zusjes Williams elk een eigen boa-constrictor in hun kleedlokaal en La Kournikova een Mag num per gewonnen set. Eindelijk eens iemand in deze maffe wereld die gewoon is gebleven, verzuchtte de organisatie van de Australian Open toen de befaamde dub belspecialist Suk slechts een kopje thee vroeg voor in de kleedkamer. Frank Snoeks De koplopers in de Itali aanse competitie besten digden op de 16de speel dag hun positie. AS Roma, Juventus en Lazio behaal den alledrie forse overwin ningen. De subtoppers le den puntenverlies. PSVs UEFA- cuptegenstander Parma versloeg Verona. Juventus, met Van der Sar op doel, rolde met 4-0 Vicenza op. Spits Filippo Inzaghi maakte drie doelpunten. Edgar Davids bracht in de 22ste minuut het tweede doelpunt op zijn naam. Juve hield met deze winst druk op leider AS Roma. Roma had thuis niet al te veel moeite met het laag geklasseer de Napoli: 3-0. Bij rust was het al 2-0 door treffers van Delvec- chio en Totti. Kort voor tijd te kende topscorer Batistuta voor de derde goal. Stadgenoot Lazio hield de derde plaats stevig vast door bij Fiorentina flink uit te halen: 1- 4. Inter won weer eens. Vieri, de peperdure spits die voor bijna 100 miljoen is aangekocht, was de matchwinner bij 1-0 tegen Bari. Bij Inter speelde Seedorf niet. AC Milan speelde 1-1 bij Brescia. Marco di Vaio maakte beide doelpunten in de uitwedstrijd van Parma tegen Verona, uit slag 0-2. Het was de eerste overwinning van Parma onder de nieuwe trainer, oud-bonds- coach Arrigo Sacchi. Spanje Twee doelpunten van Roy Makaay hebben puntenvërlies van Deportivo la Coruna zater dagavond in de Primera Divi sion niet kunnen voorkomen. De Spaanse kampioen kwam bij Athletic Bilbao niet verder dan 2-2. Barcelona kon de druk op koploper Real Madrid even min opvoeren. De Catalaanse miljoenenploeg werd in Malaga op 0-0 gehouden. Real Madrid won gisteravond met 1-0 bij Valencia dankzij een Edgar Davids juicht nadat hij een doelpunt heeft gemaakt voor Juventus. late treffer van Raul. De beslis sing viel acht minuten voor tijd. Jordi Cruijff boekte opnieuw succes met Alaves. De oud-in ternational speelde 90 minuten voor een overwinning met 1-0 op Las Palmas. FA Cup Everton heeft zich in de vierde ronde van de FA Cup verslikt in Tranmere Rovers, een beschei den clubje uit de Engelse eerste divisie. Tranmere won op be zoek met afgetekende cijfers (3- 0). Een andere grote verrassing was de uitschakeling van Man chester United voor eigen pu bliek. West Ham was daarvoor op Old Trafford verantwoorde lijk: 0-1. Paolo di Canio maakte een kwartier voor tijd de beslissen de treffer. De Italiaan tikte de bal ongehinderd binnen met buitenkant rechts. De zege van West Ham, dat vindingrijk en aanvallend speelde, was ver diend. Jesper Gronkjaer was produc tief voor Chelsea in het beker duel bij Gillingham: 2-4. De vo rige maand van Ajax overgeno men Deen scoorde in de eerste helft binnen tien minuten twee maal. Aston Villa ging op eigen veld ten onder tegen Leicester City (1-2). Arsenal hield huis tegen Queens Park Rangers (6-0). Dennis Bergkamp maakte het laatste doelpunt voor de 'Gun ners'. Aston Villa, de ploeg van George Boateng, redde het niet op eigen veld tegen Leicester City. De IJslander Arnar Gunn- laugsson, oud-Feyenoorder, maakte in de 83ste minuut de winnende treffer voor de be zoekers. Ook Ipswich redde het niet tegen Sunderland. Liverpool schakelde Leeds United uit. De ploeg van doel man Westerveld won met 2-0 dankzij goals in de slotfase van Barmby en Heskey. Duitlsland Stefan Effenberg redde Bayern tegen hekkensluiter VfL Bo- chum: 3-2. De aanvoerder maakte in de 89ste minuut de winnende treffer. Borussia Dortmund maakte ook geen fout: 2-0 tegen Ener gie Cottbus. Werder Bremen is FOTO REUTERS PAOLO COCCO na de 2-0 tegen 1860 München een wat steviger middenmoter. In het weekeinde werden vier rode kaarten uitgedeeld, waar van drie in de twee wedstrijden van gisteren. Een ervan was voor Rob Maas van Hertha BSC, wegens hands in het eigen strafschopgebied. Hertha won uiteindelijk alsnog, dankzij twee goals van aanvaller Preetz (1-2). HSV, met verdediger Hoogma en aanvaller Meijer in de basis, beëindigde het duel eveneens met tien man. Cardoso kreeg rood voor een flinke overtre- ding. Bayer Leverkusen bleef in de stand nummer vijf Hertha voor door een 4-0 zege op VfB Stutt gart.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 18