PORT Feyenoord heeft wat meer kleur op 't gezicht imons wil weer knallenmet Rijnsburgse Boys In de HERHALING glunder basketbalbond d t de ploeg nodig heeft. ost Oranjevrouwen EK ner Van Marwijk. „Maar ik ben Ravens winnen Super Bowl Baanbeveiling WK allround 'provisorisch' <\NDAG 29 JANUARI 2001 17 Jacht tegen monopolie UEFA De Liberalen in het Europese Parlement hebben bij I-commissaris Monti een klacht ingediend tegen de Europese Voetbalbond UEFA. Zij willen dat Monti onderzoekt of de mo- nopolie-postie die de UEFA opeist in het Europese voetbal strij- Hig is met de Europese wetgeving op het gebied van de vrije toncurrentie. Het initiatief voor de klacht is genomen door Bra bantse Europarlementariër Toine Manders. Hij haakt hiermee |n op de nieuwjaarsrede van PSV-voorzitter Harry van Raaij, die lich boos maakte over de zogenaamde 'Tien Geboden' die de UEFA opgelegd heeft aan de Europese clubs. Eén van die richt- tjnen komt er op neer dat de Uefa zich tot enig beheerder van let Europese voetbal uitroept. Dat gebeurde direct nadat de Éefa de vorming van een Euro League verbood. sparov: f.41,60 per zet jlUK aan zee Kasparov had 482 zetten en 25 uur en 41 minuten denktijd nodig voor zijn toernooizege in Wijk in Zee. Daar- ïee verdiende hij 41 gulden 60 per zet. De Nederlanders kwa len niet in aanmerking voor prijzengeld. De vier sloten het indklassement af en werden daardoor met 250 gulden per junt gehonoreerd. Van Wely verdiende 1250 gulden, Piket en riakov 1125 en Timman 1000. je verder pagina 19 rotterdam anp Na de slechte en fortuinlijk ge wonnen bekerwedstrijd tegen NEC, had Feyenoord in het eer ste duel van de tweede compe titiehelft iets meer kleur op het gezicht. Maar overtuigend was het spel tegen NAC allerminst. Onder aanvoering van invaller Kornejev bezorgden Kalou en Tomasson de koploper in de slotfase alsnog de zege, 2-0. Daardoor blijft de voorsprong op naaste belager PSV vijf pun ten. Komende woensdag wacht de lastige uitwedstrijd bij Hee renveen, terwijl PSV thuis FC Groningen ontmoet. De vraag is mdscoach overweegt functie neer te leggen of Feyen00rd in ^aat is de J <-> o voorsprong vast te houden, ze- „Daar plaats ik zeker een wel tevreden. We worden steeds beter, hoewel het ook te gen NAC moeizaam ging." Maar het spel was in elk geval 0]»en is zandbergen t Nederlands vrouwenbas- O balteam gaat dit jaar niet ir het kwalificatietoernooi i>r het Europees kampioen- Lil ïap. Zaterdag besloot de Eu- lese commissie van de FIBA 10 verzoek van Nederland om ïog toegelaten te worden tot toernooi niet te honoreren, e L tdscoach Meindert van Veen ;ijn rweegt nu zijn functie neer gek »ggen. arli i december bleek dat de Ne- lands Basketball Bond icoi IB) vergeten was Oranje in te rijven. Toen de vergissing het licht kwam werd er di- t contact opgenomen met de ent eldbasketbalbond FIBA. Het in, idpunt van de bond is ech- 100 dat verlate inschrijvingen lijk t in behandeling worden ge- pl nen. oor bondscoach Meindert nig Veen kwam de uitspraak n (v als een verrassing: „De n N otste schok kwam al toen we kten dat we niet ingeschre- waren", aldus de coach uit ule Helder. „Al het werk is 1, di r niets geweest. Hier heb- was we twee jaar naartoe ge- iurakt." Voor Van Veen hoeft itve nu niet meer. „Het heeft ijnt zin om verder te trainen ;lpr deze groep. Volgende week Ted ien we bij elkaar en gaan we nd Inreken wat de speelsters rieten. Afhankelijk daarvan ik mijn besluit." an Veen vermoedt dat het financiële gevolgen heeft. NOC*NSF stelde veel geld :hikbaar. Verwacht wordt de subsidies niet meer ver- kt worden als Oranje ner- meer voor speelt. Van de verwacht de bondscoach nv al goedmakertjes. „Ze voe- d ot it die lere jn- deli aanï en lick Boys verprutst alles in superslechte eerste helft: 2-4 iTOl lUZt^ ijte oen nsd msj (uk janet van puk len zich bezwaard en zullen nu wel allerlei gekunstelde toe standen in elkaar gaan steken. Maar ik heb geen zin om allerlei toernooitjes te gaan spelen die nergens over gaan." Een andere 'oplossing' zou zijn om het Ne derlands team in te schrijven in de Europa Cup. „Het zou een goede voorbereiding zijn op het kwalificatietoernooi van 2003. Daar zullen we wel inmiddels voor ingeschreven zijn. Maar Europa Cup spelen vergt een andere aanpak. Je zou tijdens het seizoen veel intensiever moeten trainen en de meeste clubs hebben nu al moeite om hun beste speelsters af te staan aan Oranje. Verder moet je ook niet verwachten dat je erg ver komt. De illusie om een Euro pese topploeg te verslaan met Oranje moet je niet hebben", aldus Van Veen. Het lijkt er op dat de Neder landse vrouwen moeten wach ten tot 2003. Er is nog een Eu ropees kwalificatietoernooi voor teams onder de 22 jaar. In het huidige Oranje zitten zes speelsters die daaraan mee mo gen doen, maar in die samen stelling is er nog niet getraind. Van de oudere speelsters in het nationaal team overweegt een aantal te stoppen. Op het All Star Gala van de NBB zou het Nederlands team spelen tegen de rest van Nederland. „Daar hebben we dan de beste voor bereiding van de wereld voor gehad", zo verwees Van Veen naar de tweeweekse trip naar de Verenigde Staten, die Oranje in november maakte. „Je kan je druk maken, maar het lost niets op. Het is vooral zuur voor de speelsters, die er zo veel tijd in gestopt hebben", aldus de bondscoach. beter dan tegen NEC. Dat was misschien wel de zwaktste wed strijd van Feyenoord onder Van Marwijk. „We waren nu ook niet goed, maar na de twee ne derlagen tijdens het trainings kamp in Portugal zie ik verbete ring", stelde de coach. Hij vond de overwinning zelfs dik ver diend. NAC deed echter niet onder voor Feyenoord en had volgens trainer Ten Cate voor een ver rassing kunnen zorgen. Hoewel de Bredanaars niet veel kansen kregen. „We hebben goed ge speeld, maar het geloof in een gelijkspel was er niet", mopper de Ten Cate. Hij had bovendien de pech dat Alfred Schreuder, de steunpilaar al na vijf minu ten zwaar geblesseerd aan zijn linkerknie naar de kant moest. De weg naar de landstitel is bepaald niet geplaveid voor Feyenoord. De club kan niet beschikken over de Braziliaanse parel Leonardo, die door een vals Portugees paspoort van de arbeidsinspectie niet mag wer ken in Nederland. De rust bin nen de ploeg dreigt te worden verstoord door de 'premie-af faire', waarbij Dudek en To masson met de club in de clinch liggen over de vraag of het gaat om bruto- of netto-be dragen. Bovendien is inmiddels dui delijk dat Feyenoord geen kwa litatief brede selectie heeft. Zonder de aan zijn knie gebles seerde Bosvelt (de drager van de ploeg) en Leonardo mist de ploeg voetballend vermogen en technisch vernuft. Tegen NAC bleek andermaal dat Bosvelts vervanger Jochemsen na zijn overgang van Vitesse afgelopen zomer nog moeite heeft aan te klampen bij het niveau van Feyenoord. Verheugend voor Feyenoord is dat Bosvelt alweer met de bal traint en zijn rentree aanstaande is. Het aanvalsspel van Feye noord was niet indrukwekkend. De spitsen Connolly en Tomas son misten scherpte. Kalou had op rechts af en toe aardige ac ties, maar aan de andere kant bleek dat Smolarek vooralsnog Patrick Paauwe feliciteert Bonaventura Kalou met z'n doelpunt. te licht is voor een basisplaats. Na een uur spelen bracht Van Marwijk Kornejev in de ploeg voor Connolly. Prompt werd het spel beter. Van Marwijk schreef de ople ving toe aan de Rus. „Ik heb een gesprek met Igor gehad over zijn totale functioneren en dat heeft hij heel goed begre pen. Hij bracht meer voetbal in het spel, was balvast en zette spelers vrij voor de goal." Feyenoord was met Kornejev gevaarlijk en voerde de druk op NAC op. Dat leidde in de 83ste minuut tot de 1-0 door Kalou. Eerst stond doelman Babos een treffer in de weg, maar in de re bound scoorde hij wel. Simons had daarna de kans op de 1-1, maar hij faalde. Tomasson be- FOTO ANP ED OUDENAARDEN paalde vervolgens de eindstand op 2-0. Feyenoord: Dudek; Emerton. De Haan. Van Wonderen en Rzasa; Paau we en lochemsen: Kalou. Tomasson. Connolly (60. Kornejev) en Smolarek (81. Elmander). nac: Babos; Mensah. Penders. Van As en Gudelj (44. Van Vliet); Feher. Schreuder (6. Schenning) en Versteeg; Salmon. Sergio en Cristiano (70. Si mons). imiAz Lineback- er Ray Lewis (rechts) van The Baltimore Ravens haalt Howard Cross van The New York Giants onderuit in het duel om de Super Bowl. The Balti more Ravens wonnen gisteren in Raymond Ja mes Stadium in Tampa (Florida) met 34-7 de 35e Super Bowl, het hoogtepunt van het seizoen in de American foot- ballleague. FOTO AP/ DOUG MILLS helsinki gus van oosten De Internationale Schaats Unie (ISU) brengt tegen de wens van de schaatsers in geen luchtkussenbeveiliging aan langs de 400-meterbaan in Boedapest. Daar wordt over twee weken het WK allround gehouden. De provisorische constructie van pvc-buizen en schuimrubberkussens, die door de Hongaren tijdelijk is opgebouwd, is in december tijdens testwedstrijden goed gekeurd. Hoewel binnen de ISU nadien een discussie is ontstaan over baanbeveiliging, zal op korte termijn niet wor den ingegrepen. Een probleem van de baan in Boedapest is dat die krap bemeten is. De buitenbaan moet bij voorkeur tijdens in ternationale wedstrijden een breedte van vier meter heb ben. Als in Boedapest een luchtkussenring zou worden aangebracht, meet de buiten baan nog slechts 3.50 meter. De boardingconstructie in Boedapest voldoet aan de ge stelde afmetingen van de ISU, maar over de veiligheid van de constructie zijn twijfels gere zen. Het gevaar bestaat dat de constructie bij de voet afbreekt als een schaatser op volle snel heid moet worden opgevan gen. den [°P'en ontstellend slechte eer- eielft verloor Quick Boys za- jrs 'ag de wedstrijd van Rijns- a ;se Boys. Na de rust speel- I?ie de Katwijkers wat feller en maar de 0-3 achterstand len zij niet meer goedma- Toen René van Meggelen 86ste minuut 2-3 maakte, rde er even hoop in de Kat- >e harten, maar Jimmy Si: s schoot al een minuut la- lie illusies aan flarden: 2-4. nons velde eerder dit sei- ook al het vonnis over m(:k Boys, toen hij thuis in de minuut de gelijkmaker rde. De spits stond zater- niddag voor het eerst weer basis, nadat hij begin de- Der terugging naar het de om 'een daad te stellen'. ervv O-jarige Hoofddorper vond dj™ lij ten onrechte door trai- ijsjCock Jol werd gepasseerd ïwisseld. „Ik ben heel rede bis ik slecht speel, dan be- ik dat ik word gewisseld, r als ik redelijk speel, moet ij niet wisselen, omdat ik epaalde waarde heb voor loeg. Ik had het gevoel dat niet constant kon laten ilen. Omdat ik steeds ge- ierd werd, zat ik ook niet lekker in mijn vel en had n waarde meer voor de wet. Ik dacht: ik ga even naar tvolljvveede en dan kom ik wel da] terug." Vorige week zijn in rekken met de elftalleider sk# trainer de problemen uit keeP1"6'1* geholpen, 1 Simons had Rijnsburgse 3 voorin een aanspeelpunt, de onzekere achterhoede -klaJ oif Martijn Ravensbergen van Quick Boys schermt de bal af voor Michel Roest. FOTO KEES VAN HOOGDALEM van Quick Boys constant voor dreiging zorgde. Simons stond voor zijn doen niet eens zo vaak buitenspel, gaf soms een klun zig passje, maar had aardige ac ties in huis en scoorde vlak voor tijd zijn vijfde treffer van dit sei zoen. „Ik hoop nog een hoop goals te maken. Ik ben nog niet geheel wedstrijdfit, maar ik ben fris in mijn kop. En ik vond het weer lekker om op het veld te staan." De ploeg heeft na de zo tegenvallende eerste competi tiehelft in de winterstop 'echt gepraat', volgens Simons. „Nu gaan we echt knallen." Rijnsburgse Boys had vanaf het beginsignaal het beste van het spel, maar erg overtuigend was het allemaal niet. Dat hoef de ook niet tegen de Katwijkers, die behalve voor de tegenstan der ook bang leken voor de bal en voor elkaar. Quick Boys was voor de Rijnsburgers de ideale tegenstander om het zelfver trouwen op te krikken. Waar de Rijnsburgers hun spits weer konden begroeten, moest Quick Boys de geschors te topscorer Marnix van der Gun node missen. Trainer Ruud de Groot heeft bovendien linksbuiten Michel Groenteman teruggezet naar het tweede 'omdat hij niet brengt wat hij moet brengen'. Peter Kruit deed dat aan de rechterkant za terdag ook niet, en Ruud Bos kwam nauwelijks in het spel voor. De spits schoot boven dien in de 22ste minuut een pe nalty zo slecht in, dat doelman Lennert Hegie gedacht moet hebben dat het een terugspeel bal was. En zo bleef het 0-1 voor Rijnsburgse Boys, dankzij een doelpunt van Johan Boer in de zeventiende minuut. Na ruim een half uur maakte Norbert van Lochem 0-2. De back nam vanuit een corner de bal in een keer op zijn schoen. Vlak voor rust bracht Berry Charité na een soloactie de stand op 0-3. Quick Boys stelde daar alleen veel gekluns en doelpogingen van Peter Kruit (eenvoudige bal voor Hegie) en van middenvel der Arie van Rijn (afwijkend af standsschot) tegenover. Na de pauze kwam bij Quick Boys de niet geheel fitte Ray mond Flaton in het veld voor Martijn Ravensbergen. De man met de tomeloze inzet leek zijn ploeggenoten aan te steken. De Katwijkers, met Gert Aandewiel in een meer aanvallende rol, maakten het de Rijnsburgers iets moeilijker dan in de eerste helft. De beste kansen bleven ech ter voor Rijnsburgse Boys. Mi chel Roest pakte de bal eenvou dig af van Raymond Flaton en omspeelde doelman Tom van der Niet. Mathijs van der Plas hield de bal uit het doel. Even later redde Van der Niet goed bij een harde kopbal van Bart- jan Onderwaater. Na een kwartier spelen kreeg Quick Boys een nieuwe domper te verwerken toen John van Ot- terloo zijn tweede gele kaart kreeg. Bij een eerdere overtre ding was Raymond Buis met een enkelblessure van het veld gestrompeld, nu was Simons het 'slachtoffer'. Vlak daarna kreeg Rijnsburg se Boys weer een enorme kans, maar Jasper Ketting schrok daar zo van, dat hij de bal voor het doel weghaalde. Na twee goede kansen voor beide partijen (He gie tikte een mooi schot van Kruit over de lat, Onderwaater kopte op de dwarsligger) maak te Aandewiel uit een vrije trap 3-1. Quick Boys kwam toen zelfs nog op 2-3 door een doel punt van Van Meggelen. Maar Simons maakte de problemen van de tobbende Katwijkse ploeg alleen maar groter door in de 87ste minuut Flaton een voudig van de bal te houden en met een schuiver te scoren: 2-4. Quick Boys: Van der Niet; Van Dam. Van Otterloo. Aandewiel, Van der Plas; Van Rijn (81. Timmermans), Van Meg gelen. Spaans; Ravensbergen (46. Flaton), Bos, Kruit. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest, Rood akkers. Onderwaater, Van Lochem, lansen, Buis (48. Kroszynski), Boer; Si mons, Charité. Ketting (81. De Munck) De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Helen van Goozen zet de Australian Open, en vooral het vrouwentennis, in de herhaling. „Ik vind de Australian Open prachtig om te zien. Op de tele visie zag je allemaal van die ge bruinde mensen en petjes tegen de zon, tenuijl het hier in Neder land koud was en er natuurijs lag. Een mooi contrast. Het vrouwentennis is, als je kijkt naar de kleding en de speelsters, enorm aan het veranderen. Vroeger hadden ze allemaal van die witte slobber T-shirts aan. Nu zie je kleuren als geel en paars. Dat is mooi. Of het niet te sexy is? De zusjes Williams gaan wel heel ver, maar ik vind dat vrouwen zich best mogen pre- senteren. Het spreekt aan en iedereen praat erover. Je ziet in het vrouwentennis nu ook veel jongere meiden aan de top. Dat is verfrissend voor het tennis. Al hoewel Jennifer Capriati ook al op haar veertiende top was. Ze is olympisch kampioene ge weest. dus ook toen was de jeugd al goed. Ze kon alleen niet goed met de roem omgaan. Ze raakte in de put en aan de drugs. Het is daarom knap dat ze er nu weer staat. Als iemand van de oudere garde overwint ze de jongeren. Misschien kon ze. omdat ze zo'n dieptepunt heeft meegemaakt nu boven zichzelf uitstijgen. Ze is er, Q0& denk ik, sterker van terug geko men. Tennis is een mooie sport om naar te kij ken en de Australian Open pro beer ik zo goed moge lijk te vol gen. Het is een één-te gen-één ge vecht waar bij heel veel tactiek komt kij ken. Er zit ten ook veel mensen op de tribune en dan moet je toch geconcentreerd zien te blijven. Na een partij kijk ik vaak even tegen wie iemand in de volgende ronde moet spelen. Ik had niet echt een favoriet, maar ik vond het wel leuk dat nu eens een ander won. Boven dien smeet Hingis geregeld met haar racket. Ze was niet een sportief verliezer.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 17