'Plotselinge' zege Vitesse Weissensee 'zo dooi als een pier' 5 I Sport t SCOREbord Roda JC zoekt de kortste weg Geen overleg meer met Karei Aalbers eiden etappeplaats in olland Ladies Tour 'Katwijk past bij me' TERDAG 27 JANUARI 2001 41 uffermans derde in Trnava inava Cees Juffermans is gisteren als derde geëindigd op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijd shorttrack in het Slo- aakse Trnava. De Stompwijker legde de anderhalve kilometer in een tijd van 2.20,807 minuten. De Chinees Jiajun (2.20,568) de Zuid-Koreaan Seung-Jae (2.20,608) bleven hem voor. henhuizen zeventiende atislava Karen Venhuizen bezet na de korte kür de zeven- pnde plaats bij het Europees kampioenschap kunstrijden in jratislava. De Nederlandse titelhoudster mag daardoor ook ftr vrije oefening aan jury en publiek tonen. Na twee onderde- leidt de Russin Irinina Sloetskaja voor haar landgenotes Ma- Boetirskaja en Viktoria Voltsjkova. .ostelic stevent af op record terschwang Janica Kostelic heeft gisteren in het Duitse Of- fej rschwang een slalom om de wereldbeker gewonnen. De ski- 2 er uit Kroatië liet in de twee manches de Amerikaanse Kristina P >znick en de Zwitserse Sonja Nef achter zich. Door haar zege im Kostelic in het algemene wereldbekerklassement de lei- ng weer over van de Oostenrijkse Renate Götschl. Het Kroati- he wonderkind stevent op een record voor de ranglijst aller 4 den af. Tot nu toe won Kostelic alle zeven slalomwedstrijden n het seizoen. Elf jaar geleden presteerde Vreni Schneider itzelfde. De Zwitserse won vervolgens ook nog eens de eerste j dom van het daaropvolgende seizoen. Met nog twee wereld- ikerwedstrijden voor de boeg kan Kostelic zich tot alleenheer- res in de slalom-discipline kronen. oorwaardelijke straf korfballer swuk De tuchtcommissie van het Koninklijke Nederlands irfbal Verbond heeft Raymond Pouw, de eerste betrapte do- ïgzondaar in deze tak van sport, gespaard. De 24-jarige speler n HKV/Ons Eibernest kreeg een voorwaardelijke schorsing n vier wedstrijden met een proeftijd van twee jaar. Deze loopt 1 oktober 2002 af. De rechtsprekers van het ló>JKV zijn ervan ertuigd dat Pouw niet de bedoeling heeft gehad met het ge- Liik van de verboden stof zijn sportprestatie te verbeteren. oede tweede ronde Muntz t london Rolf Muntz heeft zich door een goede tweede pde opgewerkt naar de 46ste plaats bij het Open Zuid-Afri- ins golfkampioenschap in East London. De Nederlandse prof J gisteren voor de achttien holes 69 slagen nodig. Hij bracht ii totaal daarmee op 144, goed genoeg om ook in het week- lide in actie te mogen komen. Na twee ronden leidt nog altijd IZuid-Afrikaan Hennie Otto. Zijn totaal is 135, een slag min- t: dan zijn landgenoot Roger Wessels en de Brit Greg Owen. ooman-Kloppenburg naar DOV d [rhugowaard Tafeltennisster Mirjam Hooman-Kloppen- :g keert terug in de Nederlandse eredivisie. De voormalig Lei- dorpse gaat volgend seizoen spelen bij DOV/Klaver Lelie in [erhugowaard. De 34-jarige Hooman, moeder van twee kin- ren, was nog altijd actief bij de bescheiden Duitse club Rhey- uitkomend in de tweede Bundesliga. verliest ondanks Polley pRHOurOndanks de aanwezigheid van oud-eredivisiespeler het Jig oj Een fr van der hulst tweede etappe van de Hol- Ladies Tour krijgt Leiden start- en finishplaats. Het iton van de grootste wie- mde voor vrouwen in Ne- td doet op maandag 3 •mber de Sleutelstad aan. gemeente stelde zich ga- voor de etappe door een ;idie te verstrekken, •e organisatie van de Hol- Ladies Tour wil het pelo- laten vertrekken vanaf De rht. Het Stadhuisplein of Rapenburg zijn in beeld finishplaats. De ongeveer kilometer lange rit voert rensters, naast Leiden, de Duin- en Bollenstreek le Rijn- en Veenstreek. ronde begint een dag Ier in Dronten. Na Leiden len ook nog de plaatsen Haaften, Bergeijk en techendorf rob van der heiden Een waterig zonnetje schijnt langs donker omrande wolken boven de Weissensee. Op een dikke laag ijs staat een centi meter water. En weinig schaat sers. Heel weinig. Temperatu ren boven het vriespunt bepa len de sfeer in het Oostenrijkse bergdorp. „Het is zo dooi als een pier", zegt Jenita Huize bosch. De omstandigheden op de Weissensee werpen hun scha duw vooruit. Naar het Open Nederlands kampioenschap, maar zeker ook naar de Alter- natieve Elfstedentocht voor toerschaatsers. Er stappen mensen gedesillusioneerd van het ijs. „Hier is niet op te schaatsen", zegt de een. „Als je een keer valt kun je wel ophou den", voorspelt een ander. De toertocht is verschoven van gisteren naar vandaag. Het wordt gegarandeerd een helse tocht. Morgen wordt het Ne derlands kampioenschap over honderd kilometer gehouden. „Misschien", nuanceert Peter Leegwater, voorzitter van de sectie marathon van de KNSB. „Het ijs is zacht en de schuiver moet nog heel wat keren rond om de fondantlaag eraf te krij gen. Ik denk dat het terecht is dat het NK verschoven is. Met alle scheuren is het veel te ge vaarlijk voor een wedstrijd. Een toertocht kan misschien wel, maar de wedstrijdrijders gaan veel te hard. Levensgevaarlijk op dit ijs." Vandaag wordt be slist of het NK überhaupt kan doorgaan. „Want het moet wel gaan vriezen. Van de weersver wachtingen word je ook niet echt vrolijk. Het wordt twijfel achtig." Jenita Huizebosch houdt de moed erin. „Er ligt hier een ijs klomp van twintig centimeter, dus als het een nacht goed vriest, is alles voor elkaar. Nu is het gevaarlijk doordat er een laagje ijs op het water ligt. Maar het komt nog wel goed. We hebben wel vaker van dit soort gehad. Toen ging het ook door." Henk Angenent, winnaar van de laatste Elfstedentocht, re kent er ook op dat het NK mor gen door kan gaan. „Peter Baars en Miel Rozendaal heb ben vanochtend gereden en het ging redelijk. Als morgen die 1700 toerrijders er nog een laagje prut afrijden, ligt er zon dag vast een aardig baantje. Er wordt trouwens ook sneeuw voorspeld. Misschien voor het ijs minder gunstig, maar ik vind het niet zo erg. Een beetje heroïek is wel mooi." Jenita Huizebosch denkt niet alleen aan de wedstrijdrijders. Ook aan de recreanten. „Er wa ren toerrijders die vanavond al met de bus terug naar Neder land moesten. Dat is wel heel sneu. Die hebben het hele jaar voor de tocht getraind en nu moeten ze naar huis zonder ook maar geschaatst te heb ben. Heel zielig." Ajacied Nikos Machlas trapt bij het schieten in de 24ste grasmat van de Arena. foto cpd hans van weel ^■drhc ^^ncëTPolley in de selectie verloren de zaalvoetballers van Bax ng ajteravond thuis met 3-6 van CVB/Leekster Eagles. Polley deed ing, langs een aantal oefenwedstrijden mee en toonde zich een ,500>r balvaste speler. Bax maakte daar in de dramatische eerste (ft echter geen gebruik van. Bij rust was het al 0-4. Ook in het ^Kin van de tweede helft was Leekster Eagles oppermachtig. bij 0-6 werd Bax wat feller. Via Mohammed Bougrine en Mi- ^Hiel Verver werd het 2-6. Met een prachtig hakje zorgde Prince ^^Tey vervolgens voor een aardig slot. voeri tear Heerlen aangedaan. De Hol land Ladies Tour, die door de internationale wielerunie UCI in dezelfde categorie is inge deeld als de Tour de Féminin en de Giro d'Italia, geldt als belangrijkste voorbereiding voor het wereldkampioen schap. De organisatie is nu al ver zekerd van deelname van de Noorse ploeg. Daarnaast zul len zeer waarschijnlijk landen als Amerika, Canada, Austra lië, Frankrijk en Duitsland aan het vertrek verschijnen. De Nederlandse inbreng komt vermoedelijk van de nationale selectie, Óndernemers van Nature en de Farm Frites/Hartol-ploeg van Leon- tien van Moorsel. Ook Jean- Paul van Poppel heeft toege zegd met zijn Italiaanse ploeg Ace Deux deel te nemen. Voor dat team rijdt de winnares van vorig jaar Mirjam Melchers. In Arnhem loopt de ene na de andere aflevering van de soapserie van de band. In Amsterdam verbaast zelfs het bestuur zich over de stilte rond de club. Waar de om standers bij Vitesse snakken naar een beetje rust, daar schreeuwen de betrokkenen bij Ajax om wat aandacht. De voetballers lijkt het allemaal om het even. De twee ploegen maakten er gisteravond een alleraardigste, hart verwarmende bekerwedstrijd van. Met een plotselinge dood voor Ajax, na bijna honderd minuten. In de com petitie gaat het leven voor beide ploegen gewoon door. weer netjes terug te duwen. Sterker, bij de enorme kans van Nikos Machlas in de veertiende minuut kwam er ook een grote kluit mee. De Griek pakte de pol mismoedig op en kwakte het weer terug. Van mat num mer 24 bleef na een wedstrijd plus toegift weinig meer over dan een grappig gazonnetje na een zwaar bombardement. In één opzicht zijn de ver schillen groot. Publicitair is Vi tesse veel verder dan Ajax. In Arnhem is er iedere dag wel weer een mooie aflevering 'rea lity-tv' - levensecht en om te huilen - te beleven. Trainer Ro nald Koeman is het gekrakeel meer dan zat, hij roept om rust. In Amsterdam kennen ze de ta ferelen. Ajax was midden jaren negentig immers dé 'media-hy- pe'. Maar sinds Co Adriaanse de hele club het zwijgen heeft opgelegd, valt er weinig meer te beleven. En wordt steeds na drukkelijker terugverlangd naar een beetje reuring. amsterdam ype minkema De 'bekerdood' voor Ajax kwam letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen. In extra tijd, na een 1-1 eindstand, haalde de Belg Gert Claessens in zijn eer ste wedstrijd voor Vitesse de bal ineens om: dat was 2-1 in de 'sudden death'. Ajax en Vitesse zijn aardig met elkaar te vergelijken. Ze zijn goed genoeg - waarschijn lijk even goed - voor de derde (Champions League-)plaats. De ploegen zijn jong, de talenten goed, de opleidingen beroemd, de trainers dominant. Zelfs de stadions hebben overeenkom sten. Het dichte dak en - sinds kort - ook een uitschuifbare grasmat. Die in het Gelredome kon al langer naar buiten wor den gereden, Arena's mat num mer 24 is ook in losse delen aangelegd. Vitesses doelman Edwin Zoetebier knielde al tij dens de warming up om een spontaan losgeschoten graspol Er waren nog meer opvallen de verschillen. In spelopvatting bijvoorbeeld. Vitesse, de bezoe kende partij, stuurde aan op een man-tegen-man-gevecht. Ajax oogde, met twee centrale spitsen en twee teruggetrokken middenvelders, veel behouden der. Dat was gezichtsbedrog. Het spel van de Amsterdam mers was veel gevarieerder. En dus gevaarlijker. De combina ties door het hart van Vitesses afweer waren kort en krachtig. Binnen het kwartier waren er al drie enorme kansen en een af gekeurd doelpunt langsgeko men. Nikos Machlas, de man met een Arnhems verleden, was er twee keer bij betrokken. Het was daarom vreemd dat de openingstreffer uit de tweede lijn kwam. De knal van Galasek daalde twintig meter verder prachtig neer. Galasek en Van der Vaart wa ren weer de vormgevers van Ajax. Zij stuurden de bal en de spelers in de eerste helft in hoog tempo over de mat voor het combinatievoetbal. Machlas en Arveladze, geen teamspelers van origine, vorm den een goed koppel. Dat moet voor Adriaanse een geruststel lende gedachte zijn geweest. Natuurlijk zei de coach dat hij verwachtte dat zijn ploeg na de winterstop beter zou voetbal len. Maar het is altijd weer de vraag 'hoe de ploeg uit de win terstop komt'. Dat antwoord hoeft ook Ro nald Koeman niet te verontrus ten. Zijn ploeg ging de strijd aan, won duels, rende heen en weer, maar moest het in het grootste deel van het duel op combinatievermogen - en dus op technische kwaliteit - afleg gen. En op fysiek gebied laat Ajax het tegenwoordig niet zo snel meer afweten. Er moest dus nog harder worden ge werkt. Dat hielp. Vitesse zette Ajax onder druk. En toen bleek dat de Ajax-defensie in de win terstop z'n kwetsbaarheid niet had verloren. Sikora, helemaal viij, kopte over, Amoah scoorde wel met het hoofd. Dat was kort voor het einde, na een dubbele fout - een bij het uitverdedigen, een bij de reactie - van doel man Grim. Het was juist het moment dat Ajax weer controle over de partij leek te hebben. Het was juist het moment dat Adriaanse met de wissel Winter voor Machlas die greep wilde verstevigen. En juist na de knal van Arveladze, door Zoetebier maar net gepareerd, viel de be slissing. Zo waren de ploegen die in rust en rumoer moeten leven, aan elkaar gewaagd. Ajax; Gnm; Bergdolmo, De Cler. Pasa- nen en Sier; Galasek. Arveladze en Van der Vaart; Van der Meyde (77. Ikedia), Machlas (82. Winter) en Wamberto. Vitesse: Zoetebier; Comelisse, Kreek. Stefanovic en Van Hintum; Diarra, Amoah en ianssen; Zongo (72. Fortes), Peeters en Sikora (75. Claessens). likken Gedri rd op kerkrade anp 3unt i Pay, 26 li - 63 - PRIJSVRAGEN 64 - 65 - 68. (onder voorbe- VOETBAL Cup, achtste finales. itesse 1-2 na verlenging (1-1, 1-0). ilések 1-0, 84 Amoah 1-1, 98. ns 1-2 Scheidsrechter: Braam- oeschouwers: 25.000 Gele kaart: (rto (Ajax). Kreek, Stefanovic (Vites- C - FC Utrecht 2-0 (2-0). 3 Torma 5. Anastasiou 2-0. Scheidsrechter: (meddnond Toeschouwers: 12.000 Gele .afarin, Van Haaren. Luijpers (Roda tven, Koroglu (FC Utrecht), or - AZ 1-3 (0-0). 52 Van Galen 0- Bosman 0-2, 75. Polak 1-2, 90. len 1-3. Scheidsrechter: Van Beek. nd prtiuwers: 1000. Gele kaart: Feskens, ro (Excelsior), Matthijs, Bouchiba Schuf (id: Schalke'04 - Rostock 2-0 k: Bordeaux - Marseille 3-0 II: Braga - Amadora 1-1 BOKSEN orway Cup. Inales: -57 kg: Kocabas (Ned) wint len van Hamsho (Zwe) 8-4. -60 kg: INed) w.o p van Fletcher (Eng) 9-7. Ozturk (Ned) w.o.p van Demidovic r4. -75 kg: Goloviznin (Oek) w.o.p. bjoek (Ned) 17-14. -91 kg; Jaksto it van Mesters (Ned) op beslissing. BASKETBAL 1. East Londen. Zuid-Afrikaans Open. 2,3 miljoen gulden, na tweede ronde: 1 Otto (ZAf) 135 (65 70), 2 Wessels (ZAf), Owen (GBr) 136, 4. Dredge (GBr), Dier (Dui) 137, 6. Lundberg (Zwe), Howell (GBr) 138, 8. Lincoln (ZAf), Goosen (ZAf), Björn (Den), Garrido (Spa) 139; 46. Muntz (Ned) 144. SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, elfde ronde: Tiviakov (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) - Timman (Ned) 1-0, Anand (Ina) - Piket (Ned) 1-0, Adams (Eng) - Fedorov (WRu) 0-1, Ivantsjoek (Oek) - S|irov (Spa) 1-0, Kramnik (Rus) - Leko (Hon) 1/2-1/2. Morozevitsj (Rus) - Topalov (Bul) 1/2-1/2 Stand: 1 Kasparov 8, 2. Sjirov, Moroze vitsj 7, 4. Ivantsjoek, Anand, Kramnik 6,5, 7. Adams 6, 8. Leko 5, 9. Van Wely, Topal ov, Fedorov 4,5, 12. Timman 4, 13. Piket, Tiviakov 3,5. Grootmeestergroep B, negende ronde: Hoeksema (Ned) - Van der Weide (Ned) 0- 1, Vink (Ned) - Visser (Ned) 1/2-1/2, Lu ther (Dui) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Ha- rtkrishna (Ina) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Bosboom (Ned) 1-0, Goel- ko (VSt) - Goerevitsj (Bel) 1/2-1/2. Stand: 1 Goerevitsj 6.5, 2. Harikrishna, Radjabov, Luther 6, 5. Nijboer 5.5, 6 Van der Weide 5, 7, Goelko, Bosboom, De Vreugt 4,5, 10. Visser 3. 11. Vink 1.5. 12 Hoeksema 1 SCHAATSEN Bratislava. EK kunstrijden. IJsdansen: 1. Fusar Poli/Margaglio (Ita) 2,2, 2. Anissma/Peizerat (Fra) 4,8, 3. Lo- batsjeva/Averboech (Rus) 5, 4 Drobiazko- /Vanagas (Lit) 8, 5. Chait/Sachnowski (Isr) 10, 6. Winkler/Lohse (Dui) 12. Vrouwen, na korte kür: 1. Sloetskaja (Rus) 1, 2. Boetirskaja (Rus) 2,2, 3. Voltsjkova (Rus) 3,2, 4. Meier (Zwi) 4,2, 5. Liasjenko (Oek) 4,4, 6 Gusmeroli (Fra) 4.8; 17. Venhuizen (Ned) 14,4, geplaatst voor vrije kür GOLF Trnava. Wereldbeker shorttrack. Mannen, 1500 m: 1. Jiajun (Chn) 2.20,568, 2. Seung-Jae (ZKo) 2.20,608, 3. Juffermans (Ned) 2.20,807 Vrouwen, 1500 m: 1. Yang A (Chn) 2.35,160, 2. Drolet (Can) 2 36,492, 3. Eun-Kyung (ZKo) 2.31,947, SKI Madonna di Campiglio. WK snowboard, parallelslalom. Mannen: 1 Huet (Fra), 2. Chiquet (Fra), 3. Pogue (VSt), 4. Biveson (Zwe), 33. Jan broers 30,90. Vrouwen: 1 Ruby (Fra), 2 Blanc (Fra). 3 Ranigler (Ita). 4 Farmand (Dui); 30. Nicolien Sauerbreq 32,43, 32. Boerma 32,66 Ofterschwang. Wereldbeker, slalom. Vrouwen: 1. Kostelic (Kro) 1.30,78 (44,71 46.07). 2. Koznick (VSt) 1 32,40 (45,94 46,46), 3. Nef (Zwi) 1.32,82 (47,28 45,54), 4 Schleper (VSt) 1.32,85 (47,47 45,38), 5. Saioni (Fra) 1.32,97(46,43 46,54) SQUASH Amsterdam. NK, kwartfinales. Mannen: Buit (Amstelveen/1) - Van den Boogaard (Tilburg/5/8) 9-4 9-0 9-1, Ben nett (Veldhoven) - Ronald Cune (Til burg/3/4) 9-8 4-9 7-9 9-5 9-1, Marges (Beek en Donk/3/4) - Anjema (Den Haag/5/8) 5-9 9-2 9-3 9-4, Berden (Am sterdam/2) - Reus (Haarlem) 9-2 9-0 9-0. Vrouwen: Mooney (Hillegom) - Vermeulen (Zwollle) 9-2 9-5 3-9 10-8, Atkinson (Den Haag/1) - Van Duivenbode (Utrecht) 9-0 9- 0 9-0, De Dreu Spitse (Hoorn/3/4) - Saskia Kuijer (Wijk bij Duurstede) 9-7 6-9 9-2 9- 4, Albada Jelgersma (Amsterdam/2) - Huisman (Arnhem/5/8) 9-5 9-2 9-3. VOLLEYBAL Mannen, eredivisie: Nesselande - Zwolle 3-1 Superliga: Tilburg - Heerenveen 5-1 (2-0 2-1 1-0), Nijmegen - Den Bosch 9-2 (2-1 1-0 6-1). Bekerhouder Roda JC zoekt op nieuw de kortste weg naar Eu ropees voetbal. De ploeg begon gisteravond het toernooi om de Amstel Cup in de achtste fina les en plaatste zich door een ze ge op FC Utrecht voor de vol gende ronde: 2-0. Roda JC smaakte de weelde van een snelle treffer. Torma zette de thuisclub al na drie mi nuten op 1-0. Anastasiou was niet zelfzuchtig, legde de bal opzij en de Hongaar rondde be heerst af. FC Utrecht kreeg spoedig een tweede tegenslag te verwerken. Wapenaar raakte geblesseerd toen Zafarin onnodig wild op hem doorging en de doelman met de knie vol in het gezicht raakte. Het slachtoffer moest met een gebroken neus, een ge scheurde wenkbrauw hevig bloedend op een brancard van het veld. De straf voor Zafarin bestond uit een gele kaart van scheidsrechter Van Egmond en woedende blikken en teksten van de fans uit Utrecht. Kort voor de rust besliste Anastasiou de wedstrijd al vroegtijdig. Hij troefde de luchtmacht van FC Utrecht af en kopte een voorzet van Soetaers binnen (2-0). Utrecht-keeper Wapenaar met verwondingen aan zijn gezicht, foto anp marcel van hoorn Excelsior - AZ AZ is nog niet klaar voor de tweede competitiehelft van de KPN Eredivisie. De Alkmaarders bereikten met de grootste moeite de kwartfinales van de Amstel Cup door op een kil Woudestein Excelsior opzij te zetten: 3-1. AZ mazzelde nog in de slot minuut toen Polak voor Excelsi or een strafschop miste. Van Galen profiteerde vervolgens nog van de wanhoop bij de thuisploeg met zijn tweede doelpunt. AZ speelde tegen de koploper in de Toto Divisie zonder bezie ling en had het grootste geluk dat de Rotterdammers geen raad wisten met hun kansen. AZ dankte de winst aan twee goede momenten in de begin fase van de tweede helft. Eerst passeerde Van Galen doelman L'Ami met een schot in de bo venhoek en kort daarna pikte invaller Bosman zijn doelpuntje mee. Polak, maandag in dienst van FC Twente, bracht een kwartier voor tijd de spanning terug: 1-2. Alfons Groenendijk stopt als speler leiderdorp willem spierduk 'Een sfeervolle, prestatiegerich te club' zo omschrijft Alfons Groenendijk w Katwijk, de club waar hij volgend seizoen als as sistent-trainer aan de slag gaat. „w Katwijk past bij mee", denkt de Leiderdorpse prof voetballer, die aan het einde van dit seizoen stopt als speler van FC Utrecht. Groenendijk had ook nog als speler in het betaald voetbal verder gekund. Diverse clubs hebben hem de afgelopen tijd gepolst. Welke verenigingen dat zijn, wil de voetballer niet zeg gen. „Ik vind dat niet belang rijk. Ik heb nu echt besloten er een punt achter te zetten. Ik speel nu weer in de basis bij FC Utrecht. Het zou prachtig zijn om op die manier na 19 jaar af scheid te nemen van het be taald voetbal." Ook lagen er aanbiedingen om als trainer in het betaald voetbal aan de slag te gaan. „Maar in het profvoetbal ben je al gauw 50 tot 60 uur in de week bezig, dat kan altijd nog een keertje. Ik wil nu ook meer aandacht aan m'n gezin kun nen geven." De Leiderdorper gaat zijn trainerschap combineren met een baan bij Sportpromotion van voetbalmakelaar Rob Jan sen. Bovendien blijft hij als co lumnist verbonden aan het voetbalmaandblad 'Johan'. Ook gaat hij de curus Oefenmeester I volgen. Groenendijk: „Daar voor moet je stage lopen en dat kan dan meteen bij Katwijk." Ervaring als clubtrainer heeft Groenendijk nog niet. „Maar ik heb vaak genoeg gasttrainingen verzorgd. Ik heb al gemerkt dat het me weinig moeite kost om voor een groep te staan." Het zal wel wennen zijn, denkt Groenendijk, in de we reld van het amateurvoetbal. „Van mijn kant, maar ook van hun kant. Ik vind wel dat er in de top van het amateurvoetbal behoorlijk professioneel wordt gewerkt." Concrete ideeën over de speelwijze van w Katwijk heeft hij niet „Ik zie de ploeg regelmatig spelen, maar dan kijk ik voor m'n ontspanning en niet met het oog van een trai ner." Veel tijd om zich nu al te ori ënteren op w Katwijk heeft Groenendijk nog niet. „Ik wil de komende vier maanden zo goed mogelijk voetballen. Als er tijd over is, wil ik wel zo veel mogelijk kijken bij het eerste en tweede van Katwijk." amsterdam gpd/anp „Het boek is dicht." Duidelijker kon de woordvoerder van Vites se gisteravond laat in de Arena niet zijn. Wat de Arnhemse club betreft wordt er niet meer met Karei Aalbers gepraat over diens bod van 100 miljoen gul den om de club over te nemen. Gisteren was er de gehele dag koortsachtig overleg tussen de partijen. De bedoeling was om vandaag tot een gesprek te ko men, maar uiteindelijk blies Vi tesse de bijeenkomst af. De reden is volgens Vitesse simpel. „Er waren enkele voor waarden om tot een gesprek te komen. Het beslag op de aan delen moest er af en Aalbers zou zijn claim op de club in trekken. Bovendien zou onze notaris inzage krijgen in de stukken. Aan geen van die drie voorwaarden is voldaan. Het beslag ligt er nog, evenals de claim. Onze notaris is de hele dag beschikbaar geweest om de stukken in te gaan kijken, maar is daartoe niet in de gelegen heid gesteld door de andere partij. Daarom is de conse quentie die zoals voorzitter Vaessen heeft gezegd. Vitesse concentreert zich vanaf nu op de tweede helft van de compe titie." Het kamp Aalbers is nog he lemaal niet van plan om zich neer te leggen bij het definitieve 'nee' van Vitesse. Woordvoer der Rood: „In de eerste plaats loopt er volgens mij op dit mo ment (rond middernacht, red.) nog fax-verkeer. Maar ook wan neer we er met Vitesse inder daad niet uitkomen, is er geen paniek. Dan wenden we ons weer tot de Nuon. Die hebben in eerste instantie gezegd dat we bij Vitesse moesten probe ren er uit te komen. Nu dat blijkbaar niet lukt, gaan we weer terug naar Nuon." Dat Aalbers gisteren in het geheel niet voldeed aan de voorwaarden van Vitesse komt volgens Rood dat dit allemaal nog op zaterdagochtend gere geld had kunnen worden. „Dat is echt een kwestie van een paar minuten, dan zou het allemaal gepiept zijn." Blijft dus de grote vraag of Karei Aalbers daadwer kelijk 100 miljoen gulden heeft. Want al sinds 14 december is daar nog steeds geen antwoord op gekomen. En wat Vitesse be treft hoeft dat ook niet meer. Feyenoord-verdediger Kees van Wonderen bleef gisteren in bed. Hij heeft vermoedelijk een lichte hersenschudding opgelo pen in het bekerduel met NEC. Vandaag wordt gekeken in hoe verre de speler is hersteld van de klap en kan worden toege voegd aan de selectie voor de competitiewedstrijd tegen NAC. Als Van Wonderen het duel niet haalt, zal Van Gobbel zijn plaats innemen. Middenvelder Paul Bosvelt moet ook nog worden opgelapt. Pas op het laatste moment zal bekend zijn of hij de race tegen de klok in zijn voordeel beslist. Als het aan trainer Simon Kis- temaker en directeur voetbalza ken Toon Beijer ligt gaat Telstar komende week in de slag met ADO Den Haag over de huur van aanvaller Emiel van Eijke- ren. „Het wachten is op de te rugkeer van voorzitter Van Koo- ten", aldus Toon Beijer. „Zodra hij maandag terug is zullen we de mogelijkheid Van Eijkeren te huren bespreken." De 33-jarige spits heeft bij ADO Den Haag nog een con tract tot de zomer van 2002. Maar Van Eijkeren leeft al enige tijd in onmin met trainer Stan ley Brard en is in de winterstop teruggezet naar de B-selectie. De Graafschap-speler Zico Tumba is door trainer Gerard Marsman teruggezet naar de tweede selectie. Marsman is kwaad op de Congolese spits, omdat deze hem niet heeft in gelicht over zijn waarschijnlijke overgang naar NEC. volgend seizoen. Sparta is met het 18-jarige ta lent Jayson Trommel een drie jarige verbintenis aangegaan. Het contract gaat in per 1 juli 2001. Trommel speelt op dit mo ment als linkervleugelverdedi ger in de Al van Sparta, dat uit komt in de landelijke eredivisie. In het afgelopen anderhalf jaar werd Trommel regelmatig gese lecteerd voor het Nederlands elftal onder 18 jaar. De Litouwse aanvaller Danile- vicius mag voorlopig niet in ac tie komen voor zijn club Arse nal. Het Engelse ministerie van Binnenlandse Zaken onder zoekt of het Griekse paspoort van de speler wel rechtsgeldig is. De in Moskou geboren Dani- levicius beweert familiebanden met Grieken te hebben. Bij zijn overgang van FC Lausanne naar Arsenal in december over legde de speler een Grieks pas poort, waarmee hij volgens de Europese regels in aanmerking kwam voor een tewerkstellings vergunning in Engeland. De Belgische voetbalbond voert dit weekeinde een actie tegen het verbaal geweld in voetbalstadions. De aanvoer ders van alle clubs uit de eerste klasse zullen voor aanvang van de wedstrijd een verklaring voorlezen waarin ze de suppor ters oproepen tot sportief ge drag en verdraagzaamheid te genover spelers en scheidsrech ters, ongeacht huidskleur of af komst. Ook zal het publiek erop attent gemaakt worden dat een wedstrijd in de toekomst stilge legd kan worden als er sprake is van verbaal geweld.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 41