Rafter blaast eigen kaars uit Geprikkelde Piket houdt 'De Baas' in bedwang Sport SCOREbord \lfons Groenendijk [ïulptrainer Katwijk ilangé straft Vrevok roege start bekertoernooi ,-rengt clubs in problemen Clément wint broederstrijd Dudek redt Feyenoord in bekerthriller Doelpunt Quick Boys tegen Capelle is geldig IJDAG 26 JANUARI 2001 25 TWUK WILLEM SPIERDUK fons Groenendijk wordt as- itent-trainer bij w Katwijk. e Leiderdorper, die dit sei- ien nog al speler onder con- act staat bij FC Utrecht, gaat v lofdtrainer Laurens Mouter jstaan bij de trainingen van it eerste elftal, j. Groenendijk maakte met k n besluit om trainer te wor- t n bij w Katwijk een einde tl n de speculaties omtrent e ntractverlenging bij FC v. trecht. De middenvelder and de laatste wedstrijden eer in het basiselftal van trai- ir Frans Adelaar. In die pe- lide boekte FC Utrecht een rie overwinningen. Groe- d ndijk kent de Katwijkse lofdklasser goed. Hij is toe- fa houwer bij vrijwel alle thuis- i idstrijden van de landskam- li Den bij de amateurs. De Leiderdorpse voetballer at naast het geven van trai ningen ook de cursus Oefen- ii( eester I volgen. Daarnaast oat hij werkzaamheden ver- ai hten voor het bureau Sport ujomotion van Rob Jansen, oenendijk had verschillen- mogelijkheden om ook in e t betaald voetbal als trainer n de slag te gaan. Hij had einbiedingen van ADO Den Haag, Sparta en FC Utrecht De Katwijkse club verlengde ook het contract van hoofd trainer Laurens Mouter. De Oegstgeestenaar begint vol gend seizoen aan zijn tweede jaar op sportpark De Krom. Mouter had, voor hij in Kat wijk aan de slag ging, dertien jaar niet als hoofdtrainer ge werkt. De verlenging van het contract van de trainer heeft vrij lang op zich laten wach ten. Mouter: „Ik vind dat vrij logisch. Het is nonsens als beide partijen daarover begin december al beslissingen ne men, als de competitie net drie maanden aan de gang is." Katwijk benoemde ook een opvolger voor assistent-trai ner Piet van Duijn. Cees van Duyvenbode, nu jeugdtrainer, neemt het tweede elftal onder zijn hoede. Daarmee bestaat de trainersstaf voo de A-selec tie uit drie man. Volgens Hen ri Pauw, belast met technische zaken bij w Katwijk, heeft de club behoefte aan een derge lijke uitbreiding. „De A-selec tie bestaat inclusief keepers uit zo'n 36 spelers. Dat is erg groot om met twee mensen te doen. Als je met z'n driëen bent, kan je als trainer ook eens een speler apart onder handen nemen." lenberg laat twee wedstrijden schieten eigen verzoek heeft de tii/B arbiter Jaap Uilenberg twee wedstrijden in het be- Id voetbal afgehaald. Uilen- mi kwam deze week in het Ciws omdat hij op een fo- avond zei dat arbiters mini- stil vijfduizend gulden per i( :oernooi om de Amstel Cup ten 2001-2002 begint al op ïgustus. Dat is volgens de noodzakelijk gezien het van het WK-voetbal 2002 1 mei. Dat betekent dat de letitie en het toernooi om istel Cup voor begin mei afgewerkt moeten zijn. vroege start van het be- ernooi brengt grote pro- en met zich mee voor de lemende amateurclubs. De ite amateurverenigingen men eind juli pas met de ing voor het nieuwe sei- Profclubs zijn dan vaak al maand bezig. In de Amstel spelen profs en amateurs eerste pouleronde samen, i een brief van KNVB-ma- r wedstrijdzaken, Van en zijn collega van de e amateurvoetbal Evers, dat ook de bond met de tie in de maag zit. Desal- imin wordt gesteld dat het anders kan worden georga- IWECEIN GPD afwezigheid van Peter hgé bij de Europacupwed- d van zijn club Vrevok nsdag tegen het Franse rs is het gevolg van het ilijven van salarisbetaling de landskampioen. Ook lere spelers, onder wie in- ïational Martin van der jst zouden al geruime tijd hun geld club wachten, langé wil niets zeggen over financiële problemen met rok. „Ik ben zwaar ziek", t hij. Maar deze woorden ben een andere betekenis woensdagavond in de luwegeinse sporthal alle wezigen dachten. „De za ken lopen niet zoals ze zou den moeten lopen", zijn enke le van de weinige woorden die de Oegstgeestenaar er wel over kwijt wil. Eerder in deze competitie speelde Peter Blangé ook al enkele wedstrij den niet. De reden was toen niet de rugpijn, zoals werd be weerd, maar eveneens achter stallige betaling van zijn werk gever. Ron Groené, voorzitter van de businessclub die de zaken rond het team beheert, blijft volhouden dat Blangé woens dagavond ziek was. „Ik kan niet bevestigen dat er proble men zijn, anders dan dat wij misschien enige periodes wat laat hebben betaald. Leiderdorper wil tegen de grote jongens Corus-toernooi redden wuk aan zee (cpd marc kok Het hoofd van schaker Jeroen Piket is rood aan gelopen, de fleurige stropdas rond zijn nek lijkt hem van alle adem te beroven. De benen van te genstander Garry Kasparov trillen als een gek, terwijl hij met een zakdoek zijn voorhoofd droog wrijft. Grootmeesters in tijdnood. Wie blijft het koelst? Wie maakt de beslissende blunder? Het ademloos toekijkende publiek denkt dat Kaspa rovs b-pion de strijd gaat beslissen, maar Piket laat zich niet gek maken. Hij houdt 'De Baas' op remise. Jeroen Piket oogt na de tiende ronde van het Corns Chess Tournament vermoeid en voldaan tegelijk. Na 55 zetten en bijna zes uur zweten heeft hij de nummer één van de wereld een half punt weten af te snoepen. Piket, die een zwaar toernooi kent en na gisteren op een gedeelde twaalfde plaats is terug te vinden, zegt genoten te hebben. „Spelen tegen Kasparov is het mooiste wat je als schaker kan gebeuren", stelt de Leider dorper. „Hij prikkelt me. Zowel tijdens de partij als in de voorbereiding. Op de een of andere ma nier weet Kasparov mij extra te motiveren." Dat heeft Piket de laatste onderlinge ontmoe tingen met de voormalig wereldkampioen bewe zen. Zo mocht Kasparov tijdens Corus 2000 de handjes dichtknijpen dat de nummer 53 van de wereld hem met remise liet ontsnappen. Boven dien won de oud-Nederlands kampioen afgelo pen jaar een sterk bezet rapidtoernooi op inter net door in de finale Kasparov te knakken. Ook gistermiddag mocht Piket niet ontevreden zijn. Al was het wel duidelijk dat hij zich na de tweede zet van de met zwart spelende Kasparov wat ongemakkelijk voelde. „Garry koos voor het damegambiet. Dat ken ik goed, maar ik had me anderhalve dag lang zitten voorbereiden op de Grünfeld-Indische opening, een van zijn speciali teiten. Pas drie kwartier voor de partij stopte ik met mijn preparatie en deed ik de schaakcompu ter uit. Tijdens de partij bleek echter al snel dat mijn voorbereiding volkomen zinloos was, om dat Kasparov voor een andere strategie koos. Toen had ik even tijd nodig om m'n hoofd leeg te maken verklaarde Piket zijn ruime bedenktijd over zet drie. Vier jaar geleden ging Jeroen Piket het laatste weekeinde van het schaaktoernooi in Wijk aan Zee in als lijstaanvoerder, nu moet hij alles uit de kast halen om niet de rode lantaarn mee naar huis te nemen. Hoewel zijn spel in de laatste zes ronden oké genoemd mag worden, kende Piket met een score van een half uit vier een dramati sche toernooistart. „Mijn spel was eigenlijk hele maal niet zo slecht, maar ik kwam steeds in tijd nood. Dat begon al in de eerste ronde tegen Morozevitsj, toen ik een goede stelling uit han den gaf en verloor. Dat was een teleurstelling." Die ongenadige tijdnood is Piket, die morgen zijn 32ste verjaardag viert, sindsdien blijven ach tervolgen. „Dat heeft me dit toernooi te veel nul len gekost. Wat de reden is dat ik steeds zo wei nig bedenktijd overhoud? Ik doe pas een zet als ik echt alles goed heb doorberekend. Misschien is dat een kwestie van te weinig zelfvertrouwen." In zijn onderhoudende treffen met Kasparov kregen beide kampen te maken met een gierend gebrek aan bedenktijd. „Hoewel ik twee niet al te gelukkige tussenschaakjes uitvoerde, ging het nu wel goed. Vishy Anand, die onze tijdnoodfase volgde, had er trouwens meer last van. Hij dacht dat-ie een hartaanval zou krijgen omdat ik maar geen zetten deed", grapte Piket, die in '94 voor even wist door te dringen tot de mondiale top- 10. De Zuid-Hollander, die in 1988 debuteerde in de grootmeestergroep van Wijk aan Zee en sinds dien ieder jaar present is, krijgt met Anand (van daag) en Vladimir Kramnik (zondag) nog een akelig zwaar slotprogramma. „Ja, maar ik zie de partijen tegen de twee wereldkampioenen juist als een kans om mijn toernooi te redden. Als ik tegen hen goed speel, zal het mijn eindklasse ment niet echt kunnen redden. Maar dan besluit ik het hoogtepunt van het jaar wel met een be vredigend gevoel." wedstrijd moeten verdienen. De scheidsrechter gaf gisteren tekst en uitleg aan Henk Kesler, directeur betaald voetbal van de KNVB. Daarin distantieerde hij zich van de uitspraken. He racles - FC Zwolle (27 januari) en Fortuna Sittard - Roda JC (31 januari) worden aan andere ar biters toegewezen. niseerd. De KNVB-functionaris- sen stellen dat zij nu al melding maken van de speeldata Amstel Cup zodat kandidaat-deelne mers 'zich terdege op dit evene ment kunnen voorbereiden'. In het schrijven gaat Van Rhee en Evers niet in op het feit dat veel amateurverenigingen op gemeentevelden spelen. Daarbij bepaalt de lokale over heid wanneer de velden mogen worden bespeeld. In de zomer maanden vindt overal groot veldonderhoud plaats waar door er tien weken niemand op de terreinen mag. In het poulesysteem van de Amstel Cup spelen een of twee profclubs in een poule van vier met twee of drie amateurver enigingen. Bij de amateurs wor den de kampioenen van de drie zaterdag- en drie zondag hoofdklassen, de winnaars van periodetitels en districtsbekers geplaatst voor de Amstel Cup. Het weigeren te spelen wordt door de KNVB tuchtrechtelijk aangepakt. Dammers Katwijk bereiken play-offs i- j KATWIJK JAN BEY Patrick Rafter kreeg in zijn wedstrijd tegen Andre Agassi kramp en dat maakte hem kansloos tegen de Amerikaan. foto af Lichamelijk gesloopt en met kramp in beide benen nam Patrick Rafter afscheid van Melbourne Park. Het sprook je is uit. Ruim twee uur hield hij Andra Agassi in een ijze ren greep, maar het is toch de titelhouder die zondag in de finale van de Australian Open staat. Melbourne ook geen verweer meer tegen de passeerslagen van Agassi. „Ik was volledig afgepeigerd, maar heb geen moment ge dacht aan opgeven. Je weet nooit wat er nog gebeurt. Ik gun het hem niet, maar voor het zelfde geld was ook Andre iets overkomen. Daarbij, je haakt voor eigen publiek niet af. Dan maar met 6-0 de baan." Zo ver kwam het uiteindelijk niet. Agassi maakte de wed strijd uit op 7-5, 2-6, 6-7, 6-2, 6- 3; het publiek droop stilletjes af. Rafter-Agassi, het had een feest moeten worden, het duel ging uit als een nachtkaars. En wat nog erger is: de Australiërs vie ren vandaag hun nationale feestdag maar zullen tegelijker tijd rouwen om het verlies van een groot sportman. Want Raf ter bevestigde na de nederlaag tegen Agassi nog maar eens, dat het vrijwel zeker zijn laatste op treden op de Australian Open is marc molenaars De frustraties liepen hoog op bij Rafter, na het verlies in de halve eindstrijd. Want hij wist dat hij een mooie kans op groot succes had laten liggen. Rafter speelde goed, serveerde sterk en bracht Agassi met winst in de tweede en derde set serieus aan het wankelen. Toen ging het mis. Hopeloos mis. Rafter kreeg kramp in zijn benen en was op slag kansloos. „In de Davis Cup-finale tegen Spanje liet mijn lichaam me in de steek en nu overkomt me het weer. Doodzonde, zeker als je zo goed speelt als vandaag." Rafter weigerde de handdoek te gooien, maar de wedstrijd die zo hoopvol begön, was op slag geen wedstrijd meer. Hij kreeg zijn opslag, tot dan zijn gevaarlijkste wapen, nog slechts met moeite over het net en had geweest. Hij maakt dit seizoen nog wel af, begint dan aan een lange vakantie en weet nog niet wanneer die eindigt. Voor het Australisch publiek - en dan vooral het vrouwelijke deel - komt het nakende af scheid als een koude douche. De Queenslander geniet we reldwijd een enorme populari teit maar is toch vooral de lieve ling in eigen land. Vreemd is dat niet. Rafter heeft meer ta lent en uitstraling dan Philip- poussis of Hewitt, is hoffelijk en maatschappelijk betrokken en ziet er, volgens polls in diverse magazines, nog goed uit ook. Kortom: een warme persoon lijkheid, die bovendien knap en aantrekkelijk tennis speelt. Want daar heeft Rafter uitein delijk zijn wereldfaam aan te danken, niet aan zijn filantropi sche instelling (hij steunt tal van goede doelen en heeft een eigen kinderfonds), paarden staart of zijn inzet voor de mi lieubeweging. Met het vertrek van Rafter, tweevoudig winnaar van de US Open, verdwijnt een van de laatste spelers uit het circuit die het klassieke serve and volley koesteren. MELBOURNE GPP Arnaud Clément heeft zich vanochtend geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige Fransman ver sloeg zijn vijf maanden jonge re landgenoot Sebastien Gros- jean in een bizarre wedstrijd in vijf sets: 5-7 2-6 7-6 7-5 6-2 Grosjean en Clément, twee trainingsmaatjes, toonden zich in hun halve eindstrijd aanvankelijk gelijkwaardig aan elkaar. Grosjean toonde zich vooralsnog de meest complete speler. Na verlies van de eerste set en een dubieuze beslissing van de lijnrechter vroeg in de tweede, raakte hij niet alleen de draad maar ook de grip op de wedstrijd kwijt. Grosjean profiteerde onmiddellijk, schakelde een tandje bij en die tempoversnelling leek er voor Clement teveel aan. Een wanhoopsoffensief aan het slot van de derde set, ingeluid met een kus op het kruisje om zijn nek, bracht echter de om mekeer. Clément vocht zich vanuit kansloze positie terug, overleefde twee matchpoints om vervolgens op miraculeu ze wijze te ontsnappen. UITSLAGEN Melbourne. Australian Open, 20 miljoen gulden. Vrouwen Dubbelspel, halve finales: Davenport/Mo- rariu (VSt/7) - Arcndt/Sugiyaina (VSt- /|ap/2) 7-5 6-2, Venus en Serena Williams (VSO - Hingis/Seles (Zwi/VSt) 7-5 6-2. Fi nale: Serena en Venus Williams (VSt) - Da venport/Morariu (VSt/7) 6-2 4-6 6-4. Mannen Halve finale: Agassi (Vst/6) Rafter (Aus/12) 7-5 2-6 6-7 6-2 6-3. Clement (Fra/15) - Grosjean (Fra/16) 5-7 2-6 7-6 7-5 6-2. Clement in finale tegen Agassi (Vst/6). Dubbelspel. halve finale: Björkman/Woodbridge (Zwe/Aus/4) Ar- thurs/Zimonjic (Joe/11) 4-6 6-0 6-2. Mixed dubbel, kwartfinale. König/Shaughnessy (ZAf/VSl) - Ilaggard/Callens (ZAf/Bell 7-6 4-6 7-6. Halve finale: Fjgle/Schctt (Au- s/Oos/4) - Woodbridge/Stubbs (Aus/I) 6-2 7-6. De Katwijkse Damclub (KDC) heeft zich alsnog weten te plaatsen voor de play-offs van de hoofdklasse in de regionale dambond (DMH). De Katwij- kers wonnen hun inhaalduel te gen DID Zoetermeer met 9-7 en plaatsten zich daarmee als vier de. Beide teams kwamen met twee invallers aan de start en bij de Zoetermeerders ontbrak zelfs een spëler, waardoor Jack van der Plas goedkoop aan zijn punten kwam. Bas Messemaker hield Arjan van Leeuwen op re mise, maar Jan Parlevliet en Hans Klinkenberg verloren res pectievelijk van Peter van Eek en Bram Doeves. Na een twee tal remises kwamen de Katwij- kers op voorsprong door een zege van Jaap van Duyvenbode en Frans de Jonge. Cor de Jong stelde met een remise de zege en de play-offs voor de rege rend kampioen veilig. KDC gaat - indien het daartoe de gelegen heid krijgt - landelijk spelen, want enkele sterke regionale spelers hebben reeds toegezegd voor KDC te willen uitkomen. nümecen cpd Johan Neeskens kon als voet baller slecht tegen zijn verlies, als trainer is die karaktertrek al leen maar sterker geworden. Voor de ex-international was het daarom nauwelijks te verte ren dat hij gisteravond met NEC door Feyenoord uit het toernooi om de KNVB-beker werd geknikkerd: 1 -2. In de Goffert speelde zich voor de ogen van Neeskens een thriller af, waarin zijn eigen ploeg als winnaar tevoorschijn had moeten komen. Een formi dabele Jurek Dudek en een gre tig scorende Bonaventure Ka- lou zorgden er echter voor dat Feyenoord de tweede helft van het seizoen 2000-2001 succes vol begon. De thuisclub gaf de Rotter dammers geen meter ruimte en maakte gretig gebruik van mes scherpe counters. Dudek moest met kunst- en vliegwerk zijn doel schoon houden. De gister avond perfect spelende Pool stopte zelfs een strafschop van Georgi Hristov. Na vijf minuten keek de Sta dionclub in de Goffert al tegen een 1-0 achterstand aan. Ebi Smolarek werd vrij eenvoudig van de bal gezet, waarna Bam Latuheru Dennis Schulp op maat bediende. De gelijkmaker van Kalou was net zo verras send. De Afrikaan klom bij de tweede paal hoog in de lucht toen Tomasz Rzasa de mooiste voorzet van de wedstrijd afle verde: 1-1. Tien minuten voor het einde schoot de Ivoriaan zijn ploeg naar de kwartfinales. PRIJSVRAGEN Day, donderdag 25 januari: 2-12-15-16-22- 35-46-51 -52-55-59-62-67-69-73-74-75- ider voorbehoud) VOETBAL >rÖCup Feyenoord 1-2 (1-1). 6. Schulp 1-0, 7. Kalou D. Kalou 1-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toe- )rgers: 9.000. Gele kaart: Collen (NEC). aentenaar; Collen, Hesp, Wisgerhof en Zonne- bchultz (78. Ax). Koning, Latuheru en Van j||rf| Hristov en Schulp. Dudek, Emerton, Van Wonderen (87. pbbel), De Haan en Rzasa; Jochemsen, To- injnii en Paauwe; Kalou, Connolly (66. Korneev) plarek. fi. Oefenwedstrijd: Benin - Kameroen 1-3 (0- Mboma 0-1, 53. Bessan 1-1, 63. Job 1-2, atto 1-3. leg AUTOSPORT cht^ina. Formule I, trainingsraces 1. Pams (Fra) j.20,792 (48 ronden), 2. Michael Schuma- adeDui) Ferrari 1 21,342 (83), 3. Verstappen Arrows 1.21,718 (32), 4. Trulli (Ita) Jordan 197 (92), 5. Manning (GBr) BAR 1.22,086 I. Gene (Spa) Williams 1.22,844 (47). BOKSEN Oslo. Noorwegen Cup, kwartfinales, tot 60 kg: Ro vers (Ned) w.o.p. (7-4) van Farhadi (Zwe). Tot 67 kg Ozturk (Ned) w.o.p. (10-6) van Sotnik (Let). 91 kg Mesters (Ned) w.o.p. (9-3) van Dolan (GBr). GOLF East London (ZAf). Zuid-Afrikaans Open, 2,35 mil joen gulden, na eerste ronde: 1 Otto (ZAf) 65. 2. Garrido (Spa) 66, 3. Owen (GBr). Quirici (Zwi), Dredge (GBr) 67, 6. Gonzalez (Arg), Kingston (ZAf). Pappas (ZAf) 68. Scottsdale. Phoenix Open, 9,5 miljoen gulden, na na eerste ronde: 1. Elder (VSt), Lehman (VSt), Ver plank (VSt) 64 slagen, 4. Cink (VSt), Nobilo (NZe), Perry (VSt), Woods (VSt), Calcavecchia (VSt), Pate (VSt) 65. BASKETBAL rde ar bprk. NBA: Dallas Mavericks - Vancouver Grizz- p-83, Indiana Pacers - Portland Trail Blazers nodi Minnesota Timberwolves - Orlando Magic 4ym Utah Jazz - Denver Nuggets 98-96, Sa- ito Kings - San Antonio Spurs 91-97. DAMMEN DMH-competitie. Hoofdklasse: KDC Katwijk - DID Zoetermeer 9-7 Stand: Damlust 2 7-12, Kijk Uit 7- 11. G. Damcombi 7-10, KDC Katwijk 7-7, HDC Al phen 7-6, DID Zoetermeer 7-5, LOG 2 7-3, DEZ Reeuwijk7-0. HANDBAL WK mannen, derde dag Montpellier, groep A: Egypte - Portugal 23-19 (9- 10), Marokko - IJsland 23-31 (13-16), Zweden - Tsjechië 29-22 (15-10). Stand: 1. Zweden 3-6, 2. Egypte 3-5, 3. IJsland 3-4, 4. Portugal 3-2, 5. Tsje chië 3-1, 6. Marokko 3-0. Nantes, groep B: Algerije - Koeweit 26-13 (13-3), Frankrijk - Brazilië 29-19 (14-10), Argentinië - Joe goslavië 10-32 (2-15). Stand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Joegoslavië 3-6, 3. Argentinië 3-4, 4. Algerije 3-2, 5. Brazilië 3-0, 6. Koeweit 3-0. Besanqon, groep C. Spanje - Verenigde Staten 45- 18(19-10), Zuid-Korea - Groenland 27-20 (11-10), Duitsland - Kroatië 23-23 (13-12) Stand: 1. Span je 3-6, 2. Kroatië 3-5, 3. Duitsland 3-5, 4. Zuid-Ko- rea 3-2, 5. Groenland 3-0, 6. Verenigde Staten 3-0. Duinkerken, groep D: Oekraïne - Tunesië 24-18 (11-10), Rusland - Saudi-Arabië 29-18 (17-10), Noorwegen - Slovenië 30-29 (18-12). Stand: 1 Rusland 3-6, 2. Slovenië 3-4, 3. Noorwegen 3-4, 4. Tunesië 3-2, 5. Oekraïne 3-2, 6. Saudi-Arabië 3-0. Beste vier van alle groepen naar achtste finales. Mannen, eredivisie E en 0 - Quintus 24 - 24, Sittar- dia-BFC 24-21. SCHAATSEN Bratislava. EK kunstrijden. Mannen: 1. Ploesjenko (Rus) 2. 2 Jagoedin (Rus) 3,6, 3. Jeannette (Fra) 7,2, 4. Abt (Rus) 7,6, 5. Da- vidov (WRu) 12,2, 6. Vlascenko (Dui) 12,8. IJsdansen, stand na originele dans 1. Fusar Poli- /Margaglio (Ita) 1.2, 2. Anissina/Peizerat (Fra) 1,8, 3. Lobatsjeva/Averboech (Rus) 3. 4. Drobiazko/Vanagas (Lit) 4, 5. Chait/Sakhnovski (Isr) 5, 6. Winkler/Lohse (Dui) 6. Wijk aan Zee. Corus schaaktoernooi. Grootmeestergroep A, tiende ronde Piket (Ned) - Kasparov (Rus) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Tiviakov (Ned) 0-1, Van Wely (Ned) - Adams (Eng) 0-1, Leko (Hon) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Topalov (Bul) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Fedorov (WRu) - Morozevitsj (Rus) 0- 1. Stand: 1. Kasparov, Sjirov 7, 3. Morozevitsj 6,5, 4. Adams, Kramnik 6, 6 Anand, Ivantsjoek 5,5, 8. Le ko 4,5, 9. Timman, Van Wely, Topalov 4, 12. Piket, Fedorov 3,5, 14 Tiviakov3. Grootmeestergroep B, achtste ronde: Van der Weide (Ned) - Vink (Ned) 1-0, Visser (Ned) - Luther (Dui) 0-1, De Vreugt (Ned) - Hankrishna (Ina) 1/2-1/2, Radjabov (Aze) - Ni|boer (Ned) 1-0. Bosboom (Ned) - Goelko (VSt) 1-0, Goerevitsj (Bel) - Hoeksema (Ned) 1-0 Stand: 1. Goerevitsj 6, 2. Luther, Radjabov, Harik- rishna 5.5, 5. Nijboer, Bosboom 4,5, 7. Goelko, Van der Weide, De Vreugt 4, 10. Visser 2,5, 11. Hoek sema, Vink 1. SKI Bessans (Fra). EK biatlon. 4x7,5 km estafette, man nen 1. Duitsland 1.24.24,1 (0 strafronden), 2. Po len op 2.14,1 (2), 3. Italië 2.18 (0), 4. Oekraïne 2.21,2 (2), 5. Wit-Rusland 2.28,7 (0), 6. Rusland 3.03,1 (1). TENNIS Heilbronn (Dui). Mannen, challenger, 230.000 gul den. Eerste ronde Knowie (Oos) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4, Vacek (Tsj) - Wessels (Ned) 6-2 6-3. Twee de ronde: Vinck (Dui) - Kempes (Ned) 6-3 6-4. Dub bel, kwartfinale: Groen/Waite (Ned/VSt) - Ivaruse- SCHAKEN vic/Karlovic (Kro) 6-7 6-3 7-6. WIELRENNEN Stuttgart. Zesdaagse. Eindstand: 1. Martinello/Villa (Ita) 378 punten, 2. Kappes/Dörich (Dui) 357, 3. Gilmore/McGrory (Bel/Aus) 356, 4. op 3 ronden Madsen/Lehmann (Den/Dui) 270, 5. Steinweg/Weispfennig (Dui) 245. ZWEMMEN Stockholm. Wereldbekerwedstrijden, tweede dag. Mannen 50 vrij: 1. Foster (GBr) 21,46, 2. Nystrand (Zwe) 21,67, 3 Popov (Rus) 21,68 200 vrij: 1. Pearson (VSt) 1.45,23, 2 Carvin (VSt) 1.46.71, 3. Dunne (Aus) 1.45,80 1500 vrij: 1 Koptoer (WRu) 14.57,29. 50 rug: 1. Maskovic (Kro) 24,76. 2. Pan- kratov (Rus) 24.77. 3. Viilep (Est) 25,99. 200 rug: 1. Kozulj (Kro) 1.52,16. 2. Phelps (VSt) 2.00,76. 3 Vnlep 2 01,02 100 school 1 Knabe (Can) 59,70, 2. Piper (Aus) 1.00,00, 3 Pihlava (Fin) 1 00,17 100 vlinder 1 Klim (Aus) 51,35, 2. Pine (Aus) 52,09, 3. Mlntenko (Can) 52.63 200 wissel: 1. Keller (Dui) 1.57,68, 2. Van der Zant (Aus) 1.59,57,3. Marchand (Fra) 1,59,64. Vrouwen 100 vrij: 1 Sjöberg (Zwe) 54,01, 2. Poptsjenko (WRu) 54,91. 3 Marshall (GBr) 55.16 400 vrij: 1 Bozon (Fra) 4.09,45, 2. Berglund (Zwe) 4 11,89, 3 Mizoguchi (Jap) 4.12,97 100 rug: 1 Bedford (VSt) 59,99, 2 Carroll (Can) 1 01,13, 3 Lischinsky (Can) 1.01,40. 50 school: 1 Gerasch (Dui) 31,04 (ER). 2. Balcerzak (VSt) 31,37, 3 Qi Hui (Chn) 31.62. 200 school: 1 Hui Qi 2.20.28. 2 Leier (Can) 2.28,14, 3. Kawanabe (Jap) 2.28.25 50 vlinder: 1 Kammerling (Zwe) 25,36 (WR). 2. Als- hammar (Zwe) 26,27, 3. Siöberg 26,53. 200 vlin der: 1. Van Welie (NZe) 2.11,38, 2. Deglau (Can) 2 12,57, 3. Broden (Zwe) 2.15,04. 100 wissel 1 Hagiwara (Jap) 1.01,82, 2. Rolland (Can) 1.02,29, 3. Balcerzak 1.03,13. 400 wissel: 1. Nordenstam (Zwe) 4 44,13, 2 Doody (Can) 4.47.66. 3. Gus- tavsson (Zwe) 4 57,56 Quick Boys speelt op zaterdag 3 februari de laatste vijf minu ten van de wedstrijd tegen Ca pelle bij de stand 1-1. Die wedstrijd werd op 18 novem ber vlak voor tijd gestaakt. Het was onduidelijk of dat nu bij de stand 0-1 voor Capelle of 1- 1 was gebeurd. In de 85ste minuut van de wedstrijd ontstond er grote commotie na de gelijkmaker van Quick Boys. De scheids rechter keurde het doelpunt van Gert Aandewiel in eerste instantie goed. maar kwam na protesten van spelers van Ca pelle op dat besluit terug. De ingooi, waarmee minuten eer der het spel was hervat, zou door de verkeerde partij zijn genomen. De grensrechter verklaarde later dat hij niet meer wist of de ingooi inder daad door de verkeerde partij (Quick Boys) was genomen. Na een afkoelingsperiode wilde de scheidsrechter het duel hervatten bij de stand 1- 1. Daartegen maakte Capele weer bezwaar waarop de arbi ter de wedstrijd staakte. De spelregelcommissie van de KNVB heeft nu besloten dat er een geldig doelpunt is gemaakt. De wedstrijd moet daarom bij 1-1 worden uitge speeld. Dat gebeurt volgende week zaterdag om 14.30 uur op sportpark Nieuw Zuid.. Een kwartier later (om 14.45 uur) oefent Quick Boys tegen Urk.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 25