Leiden rffilllilMH Claims over woonboten langs Rijnkade afgewezen Leiden Regio dia Minister pleit voor nieuwe microfoons in Academiegebouw Steun van golfers voor manege Op je geld staan IRIJDAG 26 JANUARI 2001 15 Kom snel naar onze nieuwe howroom en kies uit een keur van kwaliteitsramen. Gemaakt van wgwaardig aluminium of kunststof. Voorzien van KOMO-keur. Mooier kunnen ramen niet zijn. Tot ziens. Showroom: Produklieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn tel. 0172 43 26 21 Openingstijden showroom: andsg t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 De Leidse manege Moedig Voorwaarts voor gehandicapte amazones en ruiters heeft een financieel ruggensteuntje ge kregen. Leden van de Wasse- naarse vereniging Opa Golf club, speciaal voor gepensio neerden, schenken Moedig Voorwaarts 1.200 gulden. De cheque is gistermiddag over handigd. y iVIJKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, uit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt naar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden gestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl NCRAS Voor vrouwen met een buitenlandse (ex)partner is don- rdag 1 februari een open avond van de contactgroep 'Kleurrijke fde'. Deze groep komt eens per drie weken op donderdagavond nen van 20.00 tot 22.00 uur in buurthuis de Pancrat, Middelste- cht 85. Wanneer je samenleeft met een partner uit een andere tuur kom je dingen tegen die voor jou niet zo vanzelfsprekend i. Ook kan de conctactgroep het begin zijn van een netwerk van indinnen en familie, waar vrouwen uit een andere cultuur vaak :omatisch deel van uitmaken. Voor vragen of aanmelden kan 3eld worden met Manita, 5145059 of Esther, 5211773. HCRAS In het Leids Filosofisch Café, dat dinsdag 30 januari rdt gehouden, is het ondeiwerp 'Toeval'. Aan de meeste toeval- ïeden besteden we vrijwel geen aandacht. Maar soms stuiten op iets toevalligs dat we nooit meer vergeten. Aan de hand van Drbeelden wordt ingegaan op de betekenis en 'verklaring' van e vormen van toeval. Spreker is Ilja Maso. De lezing vindt plaats café-restaurant Einstein, Nieuwe Rijn 19, aanvang 20.00 uur. De gang bedraagt tien gulden. NTRUM Jivan Cappon begint maandag 12 februari weer met nieuwe groep 'Dans Jezelf. Deze cursus van 12 avonden (van 00 tot 22.30 uur) staat open voor iedereen die van dansen udt, jong of oud, stijf of soepel. 'Dans Jezelf is een speelse, •iende en verrassende manier om jezelf op een dieper, wezen niveau te ontmoeten. Een proefles voor deze cursus wordt ge en op 5 februari. Aanvragen van,een folder: 5144446. RONESTEIN In het bezoekerscentrum Het Reigersbos in polder- *a irk Cronesteyn is zondag een mini-cursus wol kaarden en spin- ledereen, van 8 tot 80 jaar, die zich om 14.00 uur aanmeldt, el ijgt uitleg en hulp die nodig is om ruwe wol te kaarden. Kaarden na een soort kammen van de wol om de haren te ontwarren en om ve' ïiltjes er tussen uit te halen. Daarna wordt geleerd met de hand 16 met een spintol een wollen draad te spinnen. De cursus duurt igeveer een uur en is gratis. Het bezoekerscentrum ligt midden W het polderpark naast het Reigersbos en is alleen per voet of fiets bereiken vanaf het fietspad langs het Kanaal en het polderpad. ito's kunnen geparkeerd worden in de omgeving van de D )et/fietsersbrug over het Kanaal of bij de volkstuinen aan de louwenweg. IOFESSORENWUK Voor meisjes in de leeftijd van 10 tot en met jaar begint woensdag 7 februari in buurthuis Cornelis Joppensz n technica 10 cursus. Tijdens deze cursus leren ze met verschil- i. iide gereedschappen te werken en ze leren zagen, timmeren, bo- •l n, vijlen, schuren en verven. Ook worden er verschillende dingen maakt, zoals een broche, boekensteun of een spelletje. De kos- n bedragen 30 gulden voor acht lessen, steeds op woensdag van 1,30 tot 20.00 uur. Het buurthuis staat aan de Oppenheimstraat telefoon 5132462. Vermeend en Dupuis te gast in lezingenreeks 'Kopstukken over topstukken' LEIDEN HANS JACOBS Op de agenda van de ministerraad prijkt vandaag een opmerkelijk onder werp. Minister Willem Vermeend (so ciale zaken) stelt zijn collega's in het kabinet namelijk voor geld beschik baar te stellen voor vervanging van de microfoons in het Academiegebouw van de Leidse universiteit. Een met de geluidsversterkers worstelende Ver meend beloofde dat gisteravond al thans aan scheidend rector magnifi cus Wagenaar. „Ik ben gewend aan zo'n microfoon die je op je jasje kunt vastmaken", verontschuldigde de be windsman zijn voortdurende en zeer lawaaierige botsingen met de twee praatknoppen op het spreekgestoelte. Hoogleraar Heieen Dupuis toonde later overigens dat de microfoons he lemaal geen probleem hoeven te zijn, als je je lezing maar goed hebt voor bereid en de tekst niet van een door ambtenaren geschreven blaadje hoeft voor te lezen. Haar prioriteiten - Dupuis is ook lid van de Eerste Kamer voor de WD - voor de ministerraad liggen dan ook elders. „Ik heb behoef te aan meer formatieplaatsen. Jam mer dat de minister al weg is, anders had hij die boodschap aan zijn colle ga's kunnen overbrengen", aldus de parttime-politica. Vermeend voelde zich ook anders zins niet in zijn element op het kathe der. De adviseurs van de minister hadden hem het uitstapje naar zijn al ma mater ook afgeraden, maar na enig aandringen van de rector, en wat telefoontjes over en weer, stemde Ver meend toch in met het verzoek om te komen. „Ik doe graag het tegenover gestelde van wat mijn ambtenaren mij influisteren", onthulde hij. Dat mani- feesteerde zich eigenlijk al zes jaar ge leden toen Vermeend debuteerde als staatssecretaris op het ministerie van financiën. „Ik werd op een kamer ge zet waarin alleen een bureau stond. De deur ging dicht en daar zat ik dan. Wat moest ik doen? Wat doet een staatssecretaris? De ambtenaren zei den dat ik nota's moest lezen", aldus Vermeend. Stilzitten is aan deze bewindsman, die vanuit Leiden nog altijd regelma tig naar zijn ministerie in Den Haag fietst, echter niet besteed. Van zijn hoogste ambtenaar Postma - inder daad, nu burgemeester van Leiden - kreeg Vermeend binnen de kortste ke ren een computer. „Daarop kon ik aan de slag, wetten schrijven. Maar dat was niet de bedoeling. Ministers en staatssecretarissen typen niet. 'Daar zijn wij voor' zeiden de mede werkers". aldus Vermeend, die zich zoals bekend ook van deze adviezen niets aantrok en samen met 'zijn mi nister' Zalm zes jaar lang hard werkte aan de belastingherziening. De com puters werden overigens niet altijd voor werk gebruikt, zo bekende Ver meend, „Zalm en ik deden ook spelle tjes, en wedstrijdjes tegen elkaar. Daar heeft hij een muisarm aan overgehou den." Vermeend was op zijn best in deze terzijdes. Hij bekende eerlijk dat het opgegeven onderwerp van zijn lezing, een terublik op de armenzorg aan de hand van zogenoemde 'armenpen- ningen' uit het Penningkabinet, niet écht zijn belangstelling had. „Ik blik liever vooruit, al was dit interessant", merkte Vermeend aan het slot van zijn desondanks zeer uitvoerige, en vooral chronologische betoog op. Lie ver had hij gesproken over het nieuwe belastingstelsel, de euro, of de Neder landse economie. Vermeend zou dan ongetwijfeld zijn betoog in het kader van de lustrumserie 'Kopstukken over Topstukken* - waarbij de universiteit ter gelegenheid van het 425-jarig be staan 'bekenden' liet praten over de len uit de omvangrijke eigen collectie - een meer eigen geluid en inbreng hebben gegeven. Heieen Dupuis had het wat dat be treft gemakkelijker. De hoogleraar medische ethiek bleef op eigen ter rein, en zette aan tot nadenken en na praten. Het waren dan ook grote di lemma's die zij aankaartte, waarbij de verzameling van het Anatomisch mu seum werd gebruikt om de heden daagse medische wetenschap en ethiek aan de orde te stellen. WIM KOEVOET De eigenaren van negen pan den aan de Rijnkade en het Utrechtse Jaagpad krijgen geen schadevergoeding van de ge meente Leiden. Tenminste, als het aan burgemeester en wet houders ligt. Ook een onafhan kelijke schadebeoordelings- commissie is van oordeel dat Leiden de eigenaren niets is verschuldigd. Op grond van een artikel uit de wet op de ruimte lijke ordening hadden zij ver zocht om - nader te bepalen - vergoedingen. In het bestem mingsplan Hoge Rijndijkbuurt uit 1996 is ruimte gecreëerd in de Nieuwe Rijn voor zes woon schepen waardoor, menen zij, hun huizen in waarde dalen. De schadebeoordelingscom- missie spreekt zich overigens niet uit over de vraag of en in hoeverre een pand in waarde daalt als er in de directe nabij heid een woonboot komt te lig gen. Van doorslaggevende bete kenis in haar beoordeling is dat voor het bestemmingsplan van kracht werd, de gemeenteljike bouwverordening geldig was. Daarin werd met geen letter ge rept over de woonschepen. Om de schadeclaims te be oordelen is de commissie nage gaan of de belanghebbenden 'door wijzigingen in het plano logisch regiem' in een nadelige positie zijn gekomen. Volgens de commissie geeft jurispru dentie aan dat in een bouwver ordening geen planologische regeling wordt gezien. „En dus maakt een bestemmingsplan niets mogelijk dat voorheen niet al mogelijk was." En, zo voegen burgemeester en wethouders daar triomfante lijk aan toe: „Dit geldt in onder havig geval des te meer nu in de bouwverordening niets is gere geld ten aanzien van woon schepen en het bestemmings plan juist een planologische in perking van het aantal toegesta ne woonschepen op het onder havige gedeelte van de Nieuwe Rijn omvat." Met andere woor den: was er geen bestemmings plan geweest dan hadden er misschien wel nog veel meer woonschepen voor de bewuste huizen gelegen. De Rijnkade en het Utrechts Jaagpad. Tegen de zin van een aantal huizenbezitters mogen er zes woonboten in dit stuk Nieuwe Rijn liggen. foto hielco kuipers Toch wil wethouder Hille- brand (PvdA/ruimtelijke orde ning) de omwonenden enigs zins tegemoetkomen. Hij wees er gisteravond in de raadscom missie op dat de gemeente zelf zich destijds ook van de woon boten wilde ontdoen omdat het water ter plekke nauwelijks meer doorvaarbaar was. Een bezwaar dat nog altijd geldt. Doordat de provincie op puur formele gronden een streep haalde door het gemeentelijke besluit hierover, heeft Leiden dit voornemen nooit kunnen uitvoeren. Wethouder Hille- brand zegde toe dat hij in het ligplaatsenplan wil opnemen dat als een woonbootbewoner niet langer prijs stelt op zijn vergunning er geen nieuwe aanspraken op de bewuste lig plaatsen kunnen worden ge maakt. In feite een soort uit- stervingsbeleid dus, dat met in stemming werd onthaald door de omwonenden. D66'er Welling deed er nog een schepje bovenop en opper de de mogelijkheid dat de ge meente de arken, die nu in de Nieuwe Rijn liggen, koopt. Maar dat ging de wethouder te ver. „Dat is je reinste kapitaal vernietiging, want het is niet de boot die veel kost maar de lig plaats. En die willen we juist opheffen." 130RDERKWARTIER De werkgroep kleurrijk Leiden Noord ver- na tgt zondag een Turkse middag in buurthuis 't Spoortje. Het ten wrthuis is Turks aangekleed en er is een Turkse dj. Tussen 14.00 15.00 uur wordt er Turkse koffie en thee met lekkers geserveerd om 15.00 uur is er live-muziek met een optreden van een sas- ;ler. Aan het eind van de middag, om 16.00 uur, is er Turks eten, eifceid door bewoners van de wijk. De toegang is gratis. Het buurt - is staat aan de Bernhardkade 40. er )ORD In het kader van TAMTAM, het festival voor en door Lei- iu n-Noord, is maandag 29 januari van 15.30 tot 17.30 uur in urtcentrum de Kooi de eerste bijeenkomst voor: 'Noord zegt het en. ort'. Hiervoor worden 50-plussers gezocht, die verhalen kunnen v rtalen over de wijken De Kooi, Slaaghwijk en Noorderkwartier. rhalen van de Zijl of het trammetje bijvoorbeeld. Het geheel kte irdt geregisseerd door Paola Tuin. Voor meer informatie kan ntact worden opgenomen met Carole Overmaat, telefoon an 36194. Het buurtcentrum staat aan de Driftstraat 49. ïin Kindertelefoon Leiden is op zoek naar enthousiaste mannen en nnven, vanaf 18 jaar, die het leuk zouden vinden om als vrijwilli- rbij de Kindertelefoon te werken. De Kindertelefoon in Leiden jgt jaarlijks meer dan 9000 telefoontjes over pesten, verliefdheid gewoon het bakken van een taart, van kinderen en jongeren tus- Wi de 8 en 18 jaar. Deze telefoontjes worden beantwoord door jvvilligers. Voor een nieuwe training, die in het voorjaar van 2001 ii start gaat, zijn er zaterdag 3 februari en dinsdagavond 6 febru- i2001 informatiebijeenkomsten, waar onder meer aandacht irdt besteed aan het werk als vrijwilliger en de Kindertelefoon als ganisatie. Voor meer informatie kan vóór 3 februari worden ge ld met 0800-0432 (tussen 14.00 en 20.00 uur). 31 afdeling Voedingsvoorlichting en Dieetadvisering van thuiszorg oot Rijnland houdt in februari een themabijeenkomst over 'Voe- !1 ig bij darmklachten'. De bijeenkomst, die wordt gegeven door tot|n ervaren diëtist, is bedoeld voor volwassenen. Onderwerpen :aan de orde komen zijn onder meer de spijsvertering, wat voe- igsvezels zijn en wat hun werking is. Deelname is gratis. Geïnte- tot iseerden kunnen voor aanmelding of een informatiefolder con- i I opnemen met de afdeling Voedingsvoorlichting en Dieetadvi- ing en vragen naar mevrouw Leendertse of mevrouw Haak. De leling is bereikbaar op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 00 uur, telefoon 0172-503034. De cursus gaat beginnen zodra er Idoende aanmeldingen zijn. ven it Leidse werkgroep van Amnesty International zoekt mensen die 1 h actief willen inzetten voor de organisatie. Om deze mensen te 5T iden is er woensdag 31 januari om 20.00 uur een informatie- bin ind bij Ekklesia, Rapenburg 100. Verschillende leden van Am- agi sty Leiden vertellen dan over hun activiteiten. Voor meer infor- itie kan gebeld worden naar Amnesty Leiden, 5148939. Een e- lil sturen kan ook: amnestywgleiden@hotmail.com Leiden was arm vroeger en de arbeidsomstandig heden in de fabrieken waren abominabel. Rond 1890 werkten de meeste fabrieksarbeiders 11 a 12 uur per dag. In 1889 ging weliswaar de firma Zaalberg ertoe over om kortere werkdagen van 9 uur in te voeren, maar de meeste andere fabri kanten hadden daar geen boodschap aan. In de grote fabriekshallen was het ongezond werken. Het was er benauwd en stoffig, want elke vorm van ventilatie was afwezig. In de winter was het te koud en in de zomer te warm. Het eentonig geraas van de machines, spinmachines en me chanische weefgetouwen was enorm. Er was dan ook geen enkel normaal gesprek mogelijk. Boven dien leidde dat lawaai vaak tot doofheid. En dat alles voor een weekloon van nog geen 9 gulden! Natuurlijk hadden die slechte arbeidsomstan digheden en de grote ar moede invloed op de mannen en vrouwen - of jongens en meisjes - die in die fabrieken werkten. Zo eindigde S. Sr. Coronel zijn verslag van een on derzoek naar 'De Leid- sche wolfabrieken en haar invloed op de gezondheid der arbeiders' (uit 1864) met de vaststelling: „En wanneer wij den Leid- schen fabrieksarbeider moeten karakteriseren, dan zouden we hem als een type van onverschil ligheid schilderen. Onver schilligheid omtrent zijn bestaan en zijne toe komst, onverschilligheid tegenover vrouw en kin deren. Hij werkt als een werkdier dat men voor de ploeg spant. Hij mist alle energie, en heeft weinig gevoel van eigenwaarde. Hij is nu een maal op de wereld en moet nu zijn leven, zool ang het hem gegund is, maar voortslepen." Gelukkig reageerde niet iedereen zo futloos en berustend op deze, ogenschijnlijk uitzichtloze, situatie. Velen deden hun uiterste best om zich omhoog te werken, hoeveel tegenwerking ze hierbij ook ondervonden. En tegenwerking was er. Willy Taffijn, 54 jaar geleden geboren op de Uiterstegracht, („wij gebruikten daar overigens altijd de uitdrukking uit de nooie voor 'allemach tig' of 'daar ben je mooi klaar mee'") vertelt daar over: „Het hoofd van de lagere school vond twee jaar vervolgonderwijs op de huishoudschool voor kinderen van mijn afkomst wel voldoende. Meer opleiding hadden we volgens hem volstrekt niet nodig. Dankzij de inzet van mijn moeder heb ik een mulo-diploma gehaald en kon ik mij verder ontwikkelen. Maar ze heeft er wel voor moeten praten als Brugman. Het spreekt natuurlijk van zelf dat we onze kinderen wel hebben laten door leren: HBO en universiteit. En daar zijn we trots op." Ook het leven van mevrouw W. Koolen-Abbink (nu 80 jaar oud) ging aanvankelijk niet over ro zen. „Ik moest vóór mijn 14de jaar gaan dienen bij het grote volk in Oegstgeest. Dat waren de rij ken. Ik was in september jarig. Eind juli begon de grote vakantie, maar daar deden we bij ons thuis niet aan. Vakantie was voor de bovenklasse. Dus: de eerste dag van de vakantie was meteen ook de eerste dag van mijn dienstje. Elke dag lopen naar Oegstgeest. Maar toen ik in september 14 werd, ging ik de fabriek in. De sigarenfabriek 'Edelacht bare' op de Uiterstegracht. Elk jaar werd je daar met Sint Nicolaas ontslagen. Dan waren er siga ren genoeg gedraaid. Daarna ging je regelmatig horen of er nog meisjes nodig waren. Het woord 'solliciteren' kenden we toen nog niet. Wij ge bruikten altijd horen. Ik heb later bijna alle wolfa brieken van binnen ge zien. Je mocht er beslist niet met elkaar praten. Voor elk woord dat je sprak, kreeg je een kwartje boete. Als je genoeg geld verdiende om je eigen kle ren te kopen, dan noem den we dat op je geld staan. Je gaf thuis natuur lijk kostgeld, maar dan moest je minstens 18 zijn. Vóór die tijd mocht het niet. Gelukkig hebben we onze zoon een betere jeugd kunnen bieden. Hij heeft een universitaire studie gedaan. Maar hij is geen teneur of ponteneur, zoals wij vroeger zeiden. Geen 'opschepper', dus. Dat is een van die Franse of Vlaamse woorden in het Leids, waarover U al eens eerder schreef. Net zoals het zal mij een me- leurzijn voor 'dat laat me volstrekt onverschillig', 'wat kan mij dat nou schelen'." Inderdaad, twee Frans/Vlaamse woorden. Ponte neur, kennelijk in ons dialect ook verkort tot te neur, is de verbastering van het Franse point d'honneur. Het komt in de rest van Nederland ook wel voor, maar dan alleen in de betekenis 'erezaak', niet in die van 'opschepper'. En meleur stamt uit het Franse maleur, dat 'ongeluk', of 'last, narigheid' betekent. De verbinding uit de nooie, in het verhaal van Willy Taffijn, is de Leidse variant van het Bar goense attenoje. En dat komt weer, zoals veel Bargoense woorden uit het Hebreeuws, en wel van adonai eloheinu, 'mijn Heer en mijn God'. Zowel in het Bargoens als in het Leids is het een uitroep van verbazing, niet meer een welge meende aanroep van het opperwezen. (De gegevens over arm Leiden heb ik uit de prachtige reeks 'Leiden zoals het was', deel 3). Reacties en tips voor deze rubriek kunt u stu ren naar de redactie van deze krant, postbus 54, 2300 AB Leiden, onder vermelding van de rubrieksnaam 'Leids dialect'. E-mailen naar de auteur kan ook: heestermans@inl.nl uit de Leidsch DagbladiUUIIIIlïVlilV ANNO 1901 Zaterdag 26 Januari LEERPLICHTWET - Voor het ambt van schoolopzie ner, een eerebaantje -waaraan men juist zooveel tijd besteede als met het oog op overige werkzaamheden gemist kan worden, en dat was bij enkelen al bitter, bitter weinig - waren tot heden liefhebbers te over. Al waren de bureaukosten niet groot, het werk was licht, en zoo'n apart sigarenduitje was met onaardig. Het gaf ook nog eenigen klank, zoo'n titel van arron dissementsschoolopziener, negen lettergrepen alsje blieft! Dat eerebaantje is echter onder de nieuwe wet een drukke betrekking geworden en blijft de Regeering bij haar oorspronkelijk plan om de bureaukosten der arr.-schoolopzieners niet te verhoogen, dan vrees ik, dat binnen eenige jaren deze schoolautoriteiten bi) loting zullen moeten worden aangewezen uit de meerderjarige manlijke Nederlanders: én op de zoo veel duizend, bij de wet nader vast te stellen. Ook de hoofden van scholen hebben het de laat ste weken ondervonden en zullen het wekelijks blij ven ondervinden, hoeveel meerder de werkzaamhe den zijn hun door de Leerplichtwet op de schouders K. een abonnee uwer courant. ANNO 1976 LEIDERDORP - Het afgelopen weekeinde heeft pater 'Piet' de Ridder afscheid genomen van de parochie De Menswording waar hij 3 jaar als co-pastor heeft gewerkt. Op de foto pater De Ridder tussen leden van het jongerenkoor van 'De Menswording'. foto archief leidsch dagblad Maandag 26 januari SPORT - De Noren hebben woord gehouden. Ze hadden aangekondigd vier ereplaatsen in het Euro pese schaatskampioenschap te zullen gaan bezetten en zondag namiddag stapten Stensjhemmet, Sten- sen en Storholt op het podium. En toen het volkslied door Bislet klonk, schoof ook Sjoebrend aan. Pas bij de vijfde positie in het algemeen klassement volgde, aangevoerd door Van Helden, de rest van het veld. Is het een wonder dat eindelijk weer eens een schaats- feest losbarstte, dat deed denken aan de tijden van weleer in de ijstempel van Oslo? Er was overigens ook voor niet-Noren aanleiding genoeg om dat feest mee te vieren. Zelfs de meest verstokte chauvinist in het Nederlandse, Russische of Zweedse kamp raakte tenslotte in vuur en vlam- tijdens de schitterende apotheose die een reeks rit ten op de tien kilometer ditmaal vormde. Het culmi neerde allemaal in dat 'onmogelijke' wereldrecord van Sten Stensen op de langste afstand van de grote vierkamp. Een record dat zelfs insiders bijkans met stomheid sloeg-, 14.50.31, bijna tweeëneenhalve seconde minder dan de vorige toptijd, die dan ook nog op het wonderijs van Alma Ata was neergelegd Tien seconden onder de eens als 'magisch' betitelde 15-minuten grens en dat op een laaglandbaan, al was dat dan de perfect verzorgde ijsvloer van Bislet. Zij, die aan de vooravond van de titelstrijd nogal sceptisch stonden tegenover de in de laatste weken veel gebezigde term 'schaatsrevolutie', moesten zondagavond erkennen dat inderdaad - na een perio de van internationale stilstand - de omwenteling be gonnen was zich te voltrekken. Had bijvoorbeeld Leen Pfrommer, die blijkbaar toch nog wel erg graag wil aanblijven, vrijdag al aan gekondigd dat er 'volgend jaar anders zal moeten worden gewerkt', zondag wist de nationale coach het zéker: ,,Je kon misschien nog denken dat de Noren met zó veel te trainen te hoog hadden gegrepen, nu blijkt dat het kan. En dat wij het ook zullen moeten gaan doen." Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien d 1 dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen oversehrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 bi zwart wil) op te sturen naar het leidsch J ]|AB|ri id Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie van hel Leidsch blad aan de Roosevellslraal 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. Dagblad, t.a.v. Leidsch Daf

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 15