'Voor mijn leeftijd heb ik veel ervaring' J ik Sport Martin den Haan is lang uitgeschakeld cob Bergsma verruilt taaizender voor Ajax SPORT &SPEL Bondscoach O'Reilly acht podiumplaatsen haalbaar KDC ontsnapt tegen LDG lOERDAG 18 JAN UARI 2001 982 iel AZ - Volendam afgelast (aari De oefenwedstrijd van komende zondag tussen AZ olendam is afgelast. Het veld in Alkmaar is als gevolg van rieskou te slecht. De recette van het duel was bestemd ge est voor de slachtoffers van de ramp in Volendam. Eerder dal de wedstrijd Quick Boys - Volendam afgelast. Ook de re evan dit duel was bestemd voor de slachtoffers van de asshoppers verder, Leiderdorp niet gAAEER De basketbalsters van Grasshoppers hebben zich aatst voor de halve finale van de nationale beker. In Lands- rwonnen de Katwijksen met 93-51 van de reserves van is. Topscoorster werd Barbara Nieuwenhuys met 16 punten, riderdorp redde het net niet bij BV Lely. In Amsterdam i de thuisclub met 63-49. Halverwege stond het verrassend d spelende Leiderdorp nog voor met 26-22. Een slecht derde rt zorgde dat Leiderdorp in de kwartfinale bleef steken. An- Haan was topscoorster met 13 punten, gevolgd door juniore rylSimson met 11. riesinger niet naar WK sprint De Duitse schaatsster Anni Friesinger ziet af van deel- ie aan de WK sprint van komend weekeinde in Inzeil, singer voelt zich onvoldoende hersteld van de val, vorige k tijdens de EK allround in Baselga di Pinè. Friesinger isde haar nek. Eerder zegde haar landgenote Sabine Völker enny Wolf en Christina Zummack zijn hun vervangers. O pWUKERHOUT geen club meer, die ite uitstraalt, maar een be- dat alleen maar kijkt naar Ue beurscijfers. Het wordt gezegd, maar Jacob Bergs- eeg een heel ander gevoel paar dagen dat hij bij de ïrdamse voetbalclub iep en spreekt van 'een ui- ite plezierige sfeer'. De iwijkerhouter bereidt zich 2*ip zijn nieuwe functie; per lari is hij 'manager public ns, communications en itions' bij Ajax. ;sma (36) is afkomstig van waar hij de afgelopen voornamelijk verslag deed isketbalwedstrijden in de caanse profcompetitie lij ging zich bij de com- ile zender steeds minder thuis voelen, omdat 'het al uitermate snel en op- dag is'. „Ik zat vaak 's alleen bij een monitor in aim te vertellen wat an- zagen op Internet. Dat einig meer met joumalis- e maken", aldus de wijkerhouter, die deze twee kansen kreeg om ervaring op te doen. is hij tijdens Euro 2000 voorlichter bij de daarna ging hij als pers- lee met de Nederlandse Sydney. „Vooral bij ipische Spelen was ie- doordrongen van de doelstelling: zorgen dat de sporters maximaal kunnen presteren. Daar week alles voor, daar was iedereen mee bezig en daardoor heb ik daar met uiter mate veel plezier gewerkt. Toen wist ik ook dat dat de richting was waar mijn toekomst lag", vertelt Bergsma. Bij Ajax vindt hij iets van die instelling terug. „Er heerst een uitermate plezierige sfeer waar in ik een duidelijke parallel zie met mijn ervaringen bij de Olympische Spelen: dat je iets met elkaar wilt bereiken." Het was een van de redenen waarom hij inging op het aan bod van Ajax, een club die hem altijd al 'na aan het hart' lag. „Vanwege de prestaties. Ja, die zijn nu wat minder, maar de laatste uitslagen van voor de winterstop beloven veel goeds." Bergsma studeerde in de ja ren tachtig in Leiden en werkte daarna als sportverslaggever onder meer voor het Leidsch Dagblad. Hij houdt van veel sporten, behalve van voetbal en basketbal ook van volleybal, schaatsen en vooral van wiel rennen. Zijn functie is nieuw bij Ajax, dat al wel sinds jaar en dag be schikt over een voorlichter die de externe contacten verzorgt. „Ik heb geen grootse plannen. De organisatorische structuur ligt er. Ik hoop dat ik kan waar maken wat Ajax van mij ver wacht." Cees Jujfermans op 18-jarige leeftijd al toe aan derde EK shorttrack neemt hij ook zichzelf iets kwa lijk. „Met nog vier ronden te gaan lag ik in tweede positie. Ik had op de eerste plaats moeten rijden." O'Reilly hamert er bij zijn schaatsers geregeld op dat ze een positie moeten innemen waar problemen zoveel moge lijk worden vermeden. Zo werd Juffermans vorig jaar tijdens het NK het slachtoffer van zijn ei gen tactische blunder. Hij lette bij de start van de 500 meter niet op en probeerde in een ul tieme poging buitenom te pas seren. De 18-jarige Stompwijker vloog hard in de kussens en brak zijn sleutelbeen. Het was de stomste race uit zijn nog jonge carrière. Toch zegt hij: „Ik vind dat ik voor mijn leeftijd veel ervaring heb. Ik snap dan ook niet dat er jongens zijn die al op 20- of 21-jarige leeftijd stoppen. Je ziet de oude rotten vaak hard gaan omdat ze tac tisch verder zijn dan de ande ren. Ik kan dus nog veel leren." De mts-student werktuig bouw ziet de Olympische Spe len daarom zeker niet als zijn einddoel. Juffermans gaat ervan uit dat hij zich voor Salt Lake City weet te plaatsen. Zeker omdat zijn favoriete afstand, de 1500 meter, aan het program ma is toegevoegd. „Ik hoorde het toen ik bij de buren was. Ik sprong een gat in de lucht. De buurjongen stond te kijken: wat doet hij nou weer vreemd. Juf fermans, die van het NOC*NSF de A-status kreeg toegewezen, kan het komend weekeinde al een nominatie voor Salt Lake City afdwingen als hij op een van de olympische afstanden (500, 1000, en 1500 meter) bij de eerste vier eindigt. De Stompwijker, die voor zijn derde EK staat, moet daartoe in staat worden geacht. Tijdens zijn debuut in Oberstdorf werd hij dertiende in het algemeen klassement en bleef hij op de 1500 meter slechts anderhalve seconde van het wereldrecord verwijderd. Vorig jaar in Bor- mio eindigde de shorttracker als zevende, een prestatie die hij in Den Haag hoopt te verbe teren. De concurrentie aan de top is echter moordend, weet Juffermans. „Tijdens het WK ju nioren werd de nummer drie van vorig jaar twintigste terwijl hij in supervorm was. Het ligt zo dicht bij elkaar dat het moei lijk is om je zomaar even in de finale te rijden. Toch wil ik op het EK minimaal mijn prestatie van vorig jaar verbeteren." Het medische dossier van Cees Juffermans moet het afgelopen jaar twee keer zo dik zijn geworden. De ta lentvolle shorttracker uit Stompwijk kreeg de ene kwetsuur na de andere. „In een jaar tijd heb ik ne gen blessures gehad. Eerst raakte mijn arm uit de kom, vervolgens brak ik mijn sleutelbeen, toen kreeg ik last van mijn knie- en en raakte mijn arm op nieuw uit de kom", somt Juffermans enkele van de dieptepunten op. Zo vlak voor het EK, dat morgen in Den Haag begint, lijkt het ergste leed geleden. Met Lissenaar Dave Versteeg is hij bij de mannen de troef kaart die bondscoach Wilf O'Reilly op De Uithof hoopt te kunnen spelen. STOMPWIJK PETER VAN DER HULST foto dick hogewoning validatietijd was zo kort dat ik er nu nog last van heb." De zwakke plek openbaarde zich onlangs opnieuw tijdens een partijtje ijshockey. „We doen dat voor de coördinatie en flexi biliteit op het ijs. Ik ging stap voets toen ik een duw van een ploeggenoot kreeg. De schou der was weer uit de kom." Juf fermans moest daardoor een trainingskamp naar China af zeggen. „Maar nu kan ik bijna alles weer doen. Alleen moet ik bepaalde bewegingen niet ma ken, anders schiet-ie er weer uit." Juffermans bewees twee we ken geleden tijdens het WK voor junioren dat zijn schouder geen belemmering vormt bij de uitoefening van zijn sport. Toch bleef een hoge klassering in de Poolse hoofdstad Warschau door twee valpartijen buiten zicht. „In de halve finale van de 1500 meter werd ik er twee keer door een tegenstander uitgere den, maar door een fout van de scheidsrechter werd ik niet aan de finale toegevoegd." Toch Het EK shorttrack in Den Haag moet dui delijk maken of de Nederlandse aflos- singsploegen op koers liggen voor de Olympische Spelen van Salt Lake City. Bondscoach Wilf O'Reilly gaat ervan uit dat zowel de mannen- als vrouwenploeg een podiumplaats moet kunnen halen. Op grond van de huidige wereldranglijst zijn de verwachtingen van de bondscoach niet overdreven. De vrouwen nemen daar op de zevende plaats in, terwijl de man nen achtste staan. Tijdens het olympisch kwalificatietoer nooi, dat in oktober wordt gehouden, moet Nederland bij de beste acht landen van de wereld eindigen om tickets voor Salt Lake City af te dwingen. O'Reilly hoopt daarnaast op medailles in het individuele toernooi dat morgen op de Haagse Uithof begint en tot en met zondag duurt. „Als ik kijk naar de geschie denis moet dat mogelijk zijn", aldus O'R eilly. Kopman Dave Versteeg werd in 1998 al eens tweede. In datzelfde jaar behaalde Nederlands beste vrouw Anke Jannie Landman de bronzen medaille. Maureen de Lange herhaalde die prestatie in 1999. Landman ziet in de huidige Europese kampioene Evgenia Radanova de belang rijkste kandidate voor de titel. De concur rentie bij de mannen is aanzienlijk groter. Naast ploeggenoot Cees Juffermans komt de concurrentie voor Versteeg met name uit Italiaanse hoek. Fabio Carta is viervou dig Europees kampioen, terwijl Michele Antonioli en Nicola Franceschina ook ver schillende keren op het podium hebben gestaan. Daarnaast zijn de Fransman Bru no Loscos, de Engelsen Nicky Gooch en Matt Jasper, en de Israëliër Dennis Zaslav- sky kandidaten voor eremetaal. Nederland treedt in Den Haag overigens met een jonge ploeg aan. Benny Brugge- mans, Jeroen Huiskamp, reserve Otto den Braver en Anouk Wiegers debuteren op het Europese titeltoernooi. Hoe talrijk de tegenslagen het afgelopen jaar ook waren, Juf fermans houdt toch een goed gevoel over aan het vorige sei zoen. In het Zweedse Göteborg (vijfde op de 500 meter) en Heerenveen (vierde op de 1500 meter) bewees hij voor zichzelf tot de wereldtop door te kun nen dringen. „Ik heb daar posi tieve energie uit gehaald", zegt de Stompwijker. Die resultaten zeggen hem veel meer dan wel ke plek op welke ranglijst dan ook. „Ik vind dat verre van be langrijk. Of ik nou twintigste, veertigste of vijftigste op een ranking sta, het zegt me niets. Cees Juffermans: „Of ik nou twintigste, veertigste of vijftigste op een ranking sta, het zegt me niets." Ik wil in belangrijke wedstrijden gewoon hard rijden. Dit seizoen heb ik zo weinig races tegen Dave Versteeg geschaatst, wat stelt een nationale ranglijst dan nog voor?" „De afgelopen zomer heb ik door al die blessures ook veel minder kunnen trainen. Ik was van plan om veel krachtoefe ningen te doen, maar ik ben niet sterker geworden", zegt de slank gebouwde Juffermans. „Ik kon telkens wel doortrainen, maar niet voluit gaan. Na twee of drie weken had ik altijd wel weer iets. Ik kon me daardoor niet zo sterk ontwikkelen als in de zomer van 1999." Hij ondervindt deze winter nog steeds de naweeën van de blessure die hij een jaar eerder in Bormio opliep. Juffermans' linkerschouder raakte bij een val uit de kom, maar tijd voor herstel was er door het drukke wedstrijdschema niet. „De re- van de win- gewor- m het toer- om de cup, lede ge- iseerd werd door Bow- reniging Alphen. Hij zich de sterkste van de ïalisten, die zich via een inde en halve finale had- eplaatst. Martin de Ko- ?n Paul Meka legden be- p de andere ereplaatsen, van de Lans (BV Alphen) •cheidde zich op een 50- lemooi in Eindhoven met mie van 228. Hij begon ien strikes op rij, maar de finale toch nog op 24 tyn clubgenoten Cynthia ner en Patty Siebeler ein- i op het Eurogate-toer- 1 Rotterdam op de- 26ste Dat was een behoorlijke de, want er deden liefst ibbels aan dit evenement 1 finale BRAL-toernooi: 1. René leer, 2. Martin de Koning, 3. Paul Rob Lageweg, 5. Truus van de Cynthia Horchner. USt- M ent )iemen tweede itie- van de compe- slecht nen. uivenvoorde heeft bij de heimers de kopman-po- vergedragen aan Ronald Deze moet evenals Bakker vanwege het ster- in de eerste competitie- oortaan meer caramboles ittij maken. Dat ging hen H-team niet eenvoudig nt alleen Bakker wist een inning te behalen: 2-4 De Plas (Langeraar) een puntendeling accep- Centrum 2: 3-3. Re- ergauw won in elf beur- Hans Borst maakte ook tste zijn partij uit, maar poest vervolgens toezien hoe zijn tegenstander met 62 caramboles op rij gelijkmaakte. De Engel kwam al twee keer in actie en met succes, want de Lissenaren wonnen met 4-2 van HWA/Vogel en HWA/Graveleu- se. Louis Opstal en Cas Juffer mans tekenden steeds voor de winstpartijen. Bij de driebanders waren de teams van Transport Van der Luijt 1 (Oegstgeest) sterk op dreef. Het eerste team won met 6-2 bij Visprox dankzij Ming Pan, Dick van Egmond en Er- win van Prehn. Het tweede kwam tot hetzelfde resultaat te gen Hofstad, waarbij Hein Jan Salman, Henny Flippo en Gijs van Hage de drie winstpartijen lieten noteren. MITT Coeriers en Centraal (Oegstgeest) be haalden allebei punten in hun generale repetitie voor hun der by. MITT verraste met een 6-2 zege op medekoploper BV Jo- rissen. Jan van Loon, Ben Scheffer en Rinus Schoonder- woerd den Bezemer waren voor deze stunt verantwoordelijk. Centraal behaalde een 4-4 ge lijkspel tegen Du-Do via Kees Moddenmeijer en Rob Vis- schers. Alleen Travelshop Lisse ging onderuit tegen Malando en wel liefst met 0-8. Marcel van Delden deed het nog het beste door met twee punten verschil te verliezen. René Vink is in Steenwijk natio naal kampioen libre in de vijfde klasse geworden. Hij was na zes gewonnen partijen al zeker van de titel en kon in zijn slotpartij volstaan met een gelijkspel. De kampioen van district Bollen streek haalde zo'n hoog moy enne dat hij promoveert naar de vierde klasse. Toch biljart Vink pas twee jaar bij 't Vuur schip in Noordwijk, alwaar hij zich op aandrang van zijn schoonvader als lid aanmeldde. District Veen- en Rijnstreek, driebanden groot A: Sport 6 - Taveerne 2-5, HBS - RBV 0-7, Fort - TAS 1 2-5, TAS 5 - Sport 12 5- 2. Stand aan kop: 1. Sport 13-62.5, 2. Ta veerne 13-61, 3. TAS 5 13-61, 4. Fort 12- 51,5. RBV 13-46. Driebanden klein BI: R.a.veen 12 - R.a- .veen 4 5-2, Vergulde Vos - Alpha Bar 5-2, RBV 11 - RBV 5 1-6, RBV 13 - Fort 3 3-4, Fort 10 - R.a.veen 6 5-2, Roac - Fort 1 5-2, Schelp - Fort 2 5-2, Fort 9 - Jacobswoude 2-5. Stand aan kop: 1. Fort 9 16-84, 2. Fort 1 16-76, 3. Schelp 16-72, 4. RBV 5 16-64, 5. Vergulde Vos 16-62. Libre klein Cl: Band - R a.veen 23 5-2, Sport 5 - Jacobswoude 4 2-5, Sport 8 - De biljarters van De Engel kwamen twee keer in actie en met succes, want de Lissenaren wonnen met 4-2 van HWA/Vogel en HWA/Grave- leuse. Louis Opstal foto) en Cas Juffermans tekenden steeds voor de winstpartijen. foto hielco kuipers Schelp 2-5, Jacobswoude 16 - Merel 7-0, Inn 't Lely Veldt 7 - Soldaatje 2 0-7, Plas 6 - Soldaatje 3 0-7, Plas 10 - Plas 22 7-0, Scheepje - Plas 18 2-5, Rijnegom 12 - Sport 20 5-2, Fort - Aalsmeer 7-0, Rijne gom 11 - RBV 7-0. Stand aan kop: 1. Sol daatje 3 16-87, 2 Soldaatje 2 16-75, 3. Plas 10 16-68, 4. Fort 15 16-65, 5. Schelp 16-64. DARTS De toppers in de eredivisie van Bollen streek/Rijn land maak ten in de tiende speel- week geen fouten. Leider De Stalgasten won met 9-1 van De Eersteling en naaste achtervol gers Tarsal Koos Minck en Bull shit deden het tegen Bullterri- ers (9-1) en Winning Darts (10- 0) ook uitstekend. United blijft dit seizoen weinig bespaard. Eerder overleed Koos Thijssen en nu kreeg Arjan van der Mey een ernstig ongeluk. De Leide- naars kwamen dan ook niet in actie tegen Square Point, maar zij kunnen wel weer oudge diende Sam Denis in hun mid den verwelkomen. Marco Ro- senboom, Michiel Sjouke en Peter van Tilborg (Happy Fami ly) gooiden twee keer 180, evenals Robert de Roode (De Gouwe). De hoogste finisher was Peter de Haas (Tarsal Koos Minck) met 130. Uitslag Superleague: No Entertainment - Loos Alarm 3-7. Stand aan kop: 1DT Ven- Onder redactie van Michel van Gent lo 12-31, 2. The Hornets (Noordwijkerhout) 12-29, 3. The Specials 12-28, 4. Loos Alarm 12-26, 5. DVW Game Masters 11- 25, 7. Brandewijn United (Leiden) 12-18. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Tarsal Koos Minck - Bullterriërs 9-1, Happy Family - Gouwe 1-9, Downstairs 2 - Black Adders 6-4, Winning Darts - Bullshit 0-10, Eersteling - Stalgasten 1-9, United - Square Point uitgesteld. Stand: 1. Stalgasten 10- 76. 2. Tarsal Koos Minck 10-68, 3. Bulls hit 10-67, 4. Gouwe 10-60, 5. United 8- 55, 6. Happy Family 10-46, 7. Downstairs 2 10-45, 8. Square Point 9-44, 9. Black Adders 10-41, 10. Eersteling 9-28, 11. Winning Darts 10-27, 12. Bullterriërs 10- SNOOKER 23. Eerste divisie A: Shit Happens - Beer 'n Barrels 6-4, Dartsworld - Pythons 6-4, Ho- gewoerd Wizards - Jumbo Darts 8-2, Clea ners - Respons 7-3, Klipper - Jostibende 5- 5, Tijsterman - Puntje d'r In 6-4. Stand aan kop: 1. Cleaners 10-73, 2. Hogewoerd Wi zards 10-66, 3. Beer 'n Barrels 10-60, 4. Dartsworld 10-54, 5 Klipper 10-53. Eerste divisie B: Vierkant 2 - Brandewijntje 2 4-6, Sakkiemoto's - Raspoetin 4-6, Red Arrows - Uit Altijd Lastig 1-9, Botte Speer - Ramses Sjaffies 8-2, Alphrame Ravens - Spijkerbak 2-8, WWW - Buytenbeentje 7-3. Stand aan kop: 1. Raspoetin 10-69, 2. Ramses Sjaffies 10-65, 3. Vierkant 2 10- 62, 4. Brandewijntje 2 10-55, 5. Uit Altijd Lastig 10-55. Noord. De Leidenaars zegevier den met 9-0 over CA Groningen 4 en met 7-2 over Excessive Force. Zij raakten zodoende wel een punt van hun voorsprong op Pool in Cue Action kwijt, want de grote concurrent won met 8-1 van Van Galen en 9-0 tegen Rack 'em Up. Drie regionale poolteams heb ben de eerste ronde van het na tionale bekertoernooi overleefd. The Pocket (Katwijk) plaatste zich overtuigend door eerste te worden in zijn poule met vijf punten voorsprong op nummer twee. Dijkje Hendo (Leiden) kon volstaan met de tweede plaats om door te gaan. The Pocket Balletje Balletje (Kat wijk) had het helemaal gemak kelijk, want twee van de drie beoogde tegenstanders kwa men niet opdagen. Alleen Dijk jes Leidse Snorkels en Dijkjes Table Eleven Boys (Leiden) werden uitgeschakeld. Het be kertoernooi wordt op 11 febru ari voortgezet. Tweede divisie Noord: 1 Dijkjes HWS/Car- De regionale verenigingen hadden in de competitie weinig suc ces. Jumbo 5 verloor met 5-4 tegen Snookercafé 4. Marcel van Bommel en Huib Kuilboer wonnen elk twee frames voor de Warmonders. Ook Snookerij 7 (Leiden) ging met 5-4 onder uit tegen Pijnacker, waarbij Mi chel Noorduin en Aad Wijsman elk twee partijen pakten. In de bekercompetitie werd Snookerij 3 uitgeschakeld door een 5-4 nederlaag tegen Slaakhuys 1. De overige teams komen deze week in actie. Marcel Reyers heeft in War mond het vijfde toernooi om de Rijnlandbokaal gewonnen. De Delftenaar bleef in de finale lo kale favoriet Martin Zevenho ven net voor: 3-2. Beide finalis ten speelden degelijk safety- spel, zodat er slechts kleine breaks waren. Voor Reyers was het zijn tweede toernooiwinst dit seizoen, voor Zevenhoven zijn tweede verloren finale. Zij voeren nu ook het tussenklas- sement aan. Wladimir Roedoe, verliezend halve finalist in de Rijnlandbokaal, was op het der tiende toernooi van het kampi oenschap van Warmond wel succesvol. Hij won in de finale met 2-0 van Huib Kuilboer en nam tegelijkertijd de leiding in het klassement over van zijn te genstander. Martin Zevenho ven staat hier derde door de verliezersronde te winnen. Stand Rijnlandbokaal na vijf toernooien: 1 Marko Reyers 49 pnt, 2. Martin Zevenhoven 42 pnt, 3. Florian Moederscheim, Leon Ale- wijnse en Lesley Liu 30 pnt, 6. Gerben Schraa, Johan van der Zwart en Richard Blauw 27 pnt, 9. Steven Toal 26 pnt. 10. Hans Wolvers 25 pnt. Stand kampioenschap van Warmond na dertien ronden: 1 Wladimir Roedoe 115 pnt. 2. Huib Kuilboer 114 pnt, 3. Martin Zevenhoven 106 pnt, 4. Xander van Ros- sem 104 pnt. 5. Daan Hoekstra 101 pnt. 6. Ronald Blok 101 pnt. 7 Florian Moeder scheim 94 pnt. 8. Paul Swanenburg 76 pnt, 9. Harry Vogelzang 73 pnt. 10. Ger Blok 71 pnt. Martin den Haan krijgt hoogst waarschijnlijk een nieuwe kruisband in zijn rechterknie. Dat betekent dat hij een jaar niet kan voetballen. De Rijns burger houdt er rekening mee dat hij volgend jaar pas na de winterstop weer in actie kan komen voor Rijnsburgse Boys. „Alles wat eerder is, is meege nomen", zei hij gisteravond. Den Haan raakte zaterdag in de oefenwedstrijd tegen ADO Den Haag zwaar geblesseerd door een onbesuisde tackle. Een kijkoperatie bevestigde gis teren het vermoeden dat daar bij zijn kruisband is afge scheurd. Die werd tijdens de in greep verwijderd. Ook bleek de buitenmeniscus beschadigd. Omdat beide meniscussen weg zijn, zal de knie waarschijnlijk te instabiel zijn om te kunnen voetballen. „Een operatie is vrijwel zeker nodig, wil ik op hoog niveau blijven voetbal len." Den Haan heeft een dergelij ke ingreep, waarna een andere pees zal gaan dienen als nieuwe kruisband, over voor de voort zetting van zijn voetballoop baan. „Ik ben 26 en kan nor maal gesproken nog wel zes tot tien jaar doorgaan. Ik vind het voetballen nog veel te leuk om nu al te zeggen: ik stop ermee. Als er nog een kans is, dan wil ik die zeker grijpen." De operatie zal waarschijnlijk over acht weken worden uitge voerd, waarna een revalidatie- proces van zeker zes maanden wacht. Martin den Haan was ruim drie jaar geleden ook al een jaar uit de roulatie vanwege een in gescheurde binnen-knieband. Door verkeerd gestelde diagno ses was hij toen veel langer uit geschakeld dan achteraf nodig was geweest. De middenvelder is de derde speler van Rijnsburgse Boys die binnen een jaar ernstig gebles seerd raakt. Vorig jaar braken Mohamed Boulayoune en Arjan van der Velden beiden een been. DAMMEN JAN BEY In de laatste voorronde van de regionale damcompetitie in de hoofdklasse DMH ontsnapte de Katwijkse Damclub (KDC) aan een nederlaag tegen de reserves van het Leids Damgenoot- schap (LDG): 8-8. KDC kan zich nog plaatsen voor de play-offs. Het inhaalduel tegen DID Zoe- termeer moet dan woensdag wel worden gewonnen. In de wedstrijd tegen LDG 2 gingen de Katwijkers voor de winst om uitzicht te blijven houden op dat 'toetje' na de competitie. Maar nadat Jack van der Plas schijfverlies had geleden, omdat hij al te voort varend van start was gegaan te gen LDG'er Harry Dekker, kwam KDC met moeite langszij. Theo Zwetsloot bracht de ploe gen door een zege op Leo Mul der op gelijke hoogte, maar ver der dan een zestal benauwde remises kwamen de Katwijkers toch niet. Vooral Hans Klinken berg (schijf achter) ontsnapte tegen Peter Bronstring. Bij een 7-7 stand leek Fred Slingerland LDG nog aan een overwinning te helpen. Cor de Jong wist ech ter voor KDC het smalle pad naar de remise te vinden. De huidige nummer vier van de ranglijst, de Hoornse Dam club (HDC) uit Alphen aan den Rijn, zit na het 6-10 verlies te gen DID noodgedwongen in de wachtkamer. Richard Meijer en Eric-Jan van Reenen scoorden voor de Alphenaren, maar de DID'ers Doeves, Van Eek, Fijen en Boele scoorden ook twee punters. HDC-captain Van Ree nen hoopt stilletjes op een ne derlaag van de Katwijkers tegen DID, want daarmee zou HDC zich verrassend voor de play offs plaatsen.

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 23