Krajicek ontbreekt in Rotterdam f aanse arbiters dragen shirtreclame Sport -L emerink speelt tegen halken in Melbourne n van der Wiel weer deruit tegen computer Eerste CAO voor voetbal scheidsrechters Dartprimeur Trina Gulliver Door de benen Feyenoorder Kalou wil Ivoorkust ontvluchten Schaker Van Wely stijgt met stip IDAG 12 JANUARI 2001 21 Paa; 1, nque in beroep tegen schorsing JamciKANNERichard Virenque heeft bij het Hof voor Arbitrage in Sport (TAS) beroep aangetekend tegen zijn schorsing van ne- maanden. De Franse wielrenner kreeg deze straf omdat hij iet geruchtmakende Festina-proces bekende zich te hebben 3 Ripfljend van verboden prestatiebevorderende middelen. Viren- ring kreeg de sanctie opgelegd door de Zwitserse wielrenunie 'dat hij in Zwitserland woonachtig is en op een Zwitserse li- itie koerste. Volgens de antidopingregels van de wereldwiel- unie UCI is doping bekennen hetzelfde als op doping wor- i betrapt. 'ereldnatuurfonds tegen roeimeer Het Wereldnatuurfonds (WNF) begint een grote inter - ionale actie tegen de aanleg van twee kunstmatige meren Zo 10 ,r de onderdelen roeien en kanovaren voor de Olympische ilen van 2004 in Athene. Volgens het WNF brengt die aanleg irstelbare schade toe aan het unieke Schinias-natuurge- dat al gedeeltelijk de status van beschermd natuurgebied ift. Directeur Karavellas van WNF-Griekenland vreest dat ruptie op de achtergrond een rol speelt. Volgens hem is een er en goedkoper alternatief aanwezig op 82 kilometer van Co™ ene. roces TVM vóór de Tour de France l* Vóór de Tour de France van dit jaar is de rechtszaak te- TVM. De verantwoordelijken van de voormalige Nederland- rielerploeg moeten zich in Reims verantwoorden voor over ling van de antidopingwet. De exacte datum staat nog niet Geen van de wielrenners is in staat van beschuldiging ge il, wel leden van het begeleidingsteam. De affaire-TVM dien; ïlde zich in 1998 af in de schaduw van het schandaal rond 'ranse formatie Festina. Nadat Festina uit de Tour was gezet, dTVM mikpunt van onderzoeken door de politie. Dit ge- irde nadat in maart in een auto van de ploeg een doos met ampullen epo was gevonden. Ploegleider Cees Priem werd •ns de Tour opgepakt en ingesloten. Pas na maanden mocht enig naar Nederland. Toernooidirecteur Buitendijk wil tennisser geen 150.000 dollar startgeld betalen nts, Z; ).30 Tussen Richard Krajicek en het ABN/AMRO World Ten nis Tournament komt het nooit meer goed. Als het ooit al goed geweest is. De tweevoudig winnaar ontbreekt op het feestje van toernooidirecteur Wim Buitendijk van 19 tot en met 25 februari. teert. Ons antwoord was heel simpel: Nee", aldus Buitendijk. Twee jaar geleden beklaagde Buitendijk zich al eens over Krajicek, die in Australië overi gens niet in actie komt als ge volg van een elleboogblessure. Toen hij destijds al in eèn vroeg stadium was uitgeschakeld door Cedric Pioline, hekelde hij de 'inhaligheid' van Krajicek, die zijn startgeld weer eens niet waar had gemaakt. Het gerezen conflict tussen het duo was uitgepraat, maar de deur lijkt nu definitief dicht- n, 3rd URNE» geval één Nederlandse iser is zeker van een plaats tweede ronde van de Au- Open. Jan Siemerink 0 Ge|>ij de loting voor de eerste van het grandslamtoer- ekoppeld aan landgenoot Schalken. Raemon Sluiter ip de Zwitser Michel Kra- ils eerste geplaatste Brazi- ïustavo Kuerten speelt te- e Argentijn Gaston Gau- e Rus Marat Safin, num- ivee op de plaatsingslijst <atwi|fnpend met een elleboog- opent tegen de Span- Gezu jaard Galo Blanco. Pete Samp ras krijgt een taaie tegenstander tegenover zich. De Amerikaan, derde reekshoofd, moet het op nemen tegen de Slowaak Karol Kucera. Bij de vrouwen stuit Amanda Hopmans in de eerste schifting op de Amerikaanse Meghann Shaughnessy. Miriam Oremans neemt het op tegen de Australi sche Amanda Grahame. Yvette Basting krijgt te maken met de Chinese Yi Jing-Qian. Kristie Boogert moet tegen de Frangai- se Sarah Pitkowski. Martina Hingis, die de plaatsingslijst aanvoert, begint het evenement tegen de Hongaarse Katalin Marosi-Aracama. 9.301 avenla ICHT JAN BEY :idse grootmeester John r Wiel heeft opnieuw ver van de schaakcomputer 11. In het Centre Cérami- Maastricht blunderde ir Wiel in de opening van de partij van zijn twee- tegen de computer, irerwisselde de zetten ze- acht. De computer vond essieve voortzetting, of- 'een stuk op e6 en kreeg aie aanval. Toen Van der 3 zet 17 de beste verdedi- iste, verloor hij. eidse schaker leed eerder creek in zijn vierde peutij iderlaag tegen Rebel. Na 22 overwinningen en negen re mises verloor hij voor het eerst van een schaakcomputer. In de laatste partij van de twee kamp deed Van der Wiel het wat rustiger aan met het tamme Colle-systeem, maar lanceerde hij na twintig zetten toch een kansrijke koningsaanval. In de ontstane verwikkelingen miste Van der Wiel tot twee keer toe de winnende zetten. Na weer een derde misser begreep Van der Wiel dat hij niet in de partij zat en de match had verloren. Hij bood remise aan. De com puteroperator en geestelijke va der van het programma (Ed Schroder) accepteerde en won de match met 2,5-3,5. gertjan van geen Buitendijk noemde Krajicek aan de vooravond van 'zijn' 28ste toernooi in het Rotter damse sportpaleis Ahoy' nog net geen geldwolf, maar was duidelijk in zijn weigering aan de torenhoge eisen van Neer- lands beste tennisser ooit te voldoen. „Krajicek vroeg 150.000 dollar (een slordige 350.000 gulden red.) met een bonus als hij op de Australian Open goed pres- utrecht anp De Nederlandse scheidsrech ters en assistent-scheidsrech ters hebben een eigen CAO. De KNVB en FNV Sport hebben na langdurige onderhandelingen een collectieve arbeidsovereen komst afgesloten. De CAO duurt tot 1 juli 2003 en treedt met terugwerkende kracht met ingang van 1 januari 1999 in werking. Door de afspraken zijn circa 70 (assistent)scheids rechters formeel werknemer van de voetbalbond KNVB. De arbiters zijn via de Belangen vereniging Scheidsrechters Be taald Voetbal (BSBV) aangeslo ten bij FNV Sport. In de CAO is de nieuwe rechtspositie van scheidsrechters opgenomen. Een belangrijk onderdeel daar van is de bepaling van de hoog te van de vergoedingen die in overeenstemming zijn met de zwaarte en het belang van de functie. Ook zijn er afspraken gemaakt over een promotie-de gradatieregeling. Deze zijn be doeld om de kwaliteit van de arbitrage te bevorderen en de doorstroming in het scheids- rechterskorps te stimuleren. Alle betrokkenen stellen dat met het afsluiten van de CAO een belangrijke stap is gezet in de verdere professionalisering van de arbitrage. frimley green anp Trina Gulliver is de eerste we reldkampioene darts. De Engel se won gisteravond bij de Em bassy in Frimley Green, waar voor het eerst ook een vrou wentoernooi werd gehouden, in de finale met 2-1 van haar landgenote Mandy Soleman. Deze had in de halve eindstrijd de Nederlandse Francis Hoen- selaar uitgeschakeld. gesmeten. Buitendijk: „Neder landers krijgen hier al veel meer startgeld dan in het buitenland. Als ik kijk naar de prestaties van Krajicek, dan zeg ik: hij heeft geen toernooi gewonnen vorig jaar, in de Grand Slams heeft hij matig tot slecht gepresteerd en hij is gezakt naar de 37ste plaats op de wereldranglijst. Dan gaat de prijs naar beneden, zo werkt dat. Het Krajicek-kamp bedeelt zichzelf een hogere status toe. Ze vragen de hoofdprijs, terwijl hij in Milaan voor 25.000 dollar speelt. Dan komen we niet tot overeenstemming. Buitendijk betichtte ook de rest van de Nederlanders van het stellen van te hoge eisen. Vooral de zogenaamde gouden generatie, met uitzondering van de 'lieve' (citaat Buitendijk) Jan Siemerink. In het verleden ont braken Jacco Eltingh en Paul Haarhuis op het appèl, omdat ze als dubbel startgeld wilden. „In geen enkel ander land wordt voor een dubbel be taald", zei Buitendijk, die het dubbeltoemooi toch al fors wil inkrimpen. „We verkopen geen kaart op dubbels, maar we zijn wel 62.000 dollar kwijt aan prij zengeld en daar komen nog eten, drinken en hotelover nachtingen bij. De dubbel is een leuke aanvulling op het programma maar meer ook niet. Als de wereldkampioenen dubbel, Johnson en Norval, hier spelen, kijken er misschien honderd mensen. Ik wil de sin gelaars meer voor het dubbel interesseren. Toen Henman met Kafelnikov dubbelde, stroomde de hal vol." Ondanks de problemen met san jose Een pijnlijk moment, gisteravond voor doelman Roman Turek van de St. Louis Blues. Na een schot van Stephane Matteau van de San Jose Sharks laat hij de puck door zijn benen glippen. San Jose won de wedstrijd met 6-3. FOTO |«SID/A SID/AFP/ANP/GPD/DPA/RTR lefooijaanse voetbalscheidsrechters in afdeling dragen vanaf ko- weekeinde reclame op hun shirt, int Villar van de Spaanse voetbal- dejniaakte deze wereldprimeur giste rend. Shirtsponsor is de abonnee- 071 Quiero TV. Het contract loopt tot iient u |d van het seizoen 2004/2005 en len, te H de wc JJ ollenh! D uur, 0 (activ rggarai 071 3.00- KG) ZJ tel. D de scheidsrechters per jaar ruim Ijoen gulden op. Maradona heeft gisteren bij it in Rome al op het vliegveld Fi- een aanklacht wegens belas- articui ude onder de neus geduwd gekre- '8 Ie fiscale opsporingsdienst ver- 3 le Argentijn, met Pele uitverkoren tballer van de eeuw, ervan 50 mil- (ruim 55 miljoen gulden) aan pten te hebben verzwegen. Nadat 3eschuldigingen had aangehoord, de Argentijn vertrekken. Hij ont- de aantijgingen. „Het is een grote Maar Uc blijf er kalm onder en mijn vrouw, dochters en het Ar- mmelpse volk ,aten weten te stellen." Maradona maakte in urore bij Napoli. Hij kwam naar en Vee m de officiële presentatie van een zorë 1 le met zijn beeltenis erop mee te Op de penning omarmt de 40- edette de wereldbeker die hij met is stèi [entijnse elftal in 1986 veroverde ico. om hen wordt met een jaar verlengd. PSV wil verder dat Jan Heintze nog een jaar van Bommel en Johann Vogel verder met PSV. Vogel verlengt in j»e zijn contract tot 2005. Van jesprei el heeft de bereidheid getoond t PSV het gesprek aan te gaan om n verbintenis open te breken en ingen tot 2005 of 2006. Het aflo- contract van Patrick Lodewijks blijft, maar dan wel in een reserverol. AcÜl Ramzi mist wegens interlandver plichtingen de wedstrijden tegen FC Den Bosch (24 januari, beker) en RBC (27 januari, competitie). De Marokkaan is door bondscoach Coelho geselecteerd voor de WK-kwalifïcatiewedstrijd tegen Egypte op 28 januari. Ramzi mist mo menteel ook het trainingskamp van PSV op de Canarische Eilanden. Hij speelt morgen met Marokko de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Tunesië. Santiago de Compostela, uitkomend in de Spaanse tweede divisie, heeft met de Portugese club Vitoria Guimaraes over eenstemming bereikt over de transfer van Romano Sion. De 29-jarige Neder landse aanvaller kan volgens de voorzit ter van Guimaraes een contract tekenen voor anderhalf seizoen tegen een jaarsa laris van ruim zes ton. Compostela nam Sion drie jaar geleden voor een kwart miljoen gulden over van FC Groningen. Voetballer Dave de Jong (25) heeft NAC per direct verruild voor KV Meche- len. De verdediger tekende voor 2,5 jaar bij de Belgische eersteklasser. Het con tract van De Jong in Breda liep tot de zo mer van 2003. Bixente Lizarazu gaat toch mee op trainingskamp met zijn club Bayem München. De Franse international, die bedreigd wordt door de Baskische af scheidingsbeweging ETA, zou aanvanke lijk uit veiligheidsoverwegingen afzien van de trip naar Spanje. Tijdens zijn ver blijf in het trainingskamp in Malaga wordt Lizarazu door twee lijfwachten bewaakt. De ETA eist van de Franse in ternational, die aan de Frans-Baskische grens werd geboren, financiële steun in de vorm van een 'revolutie-belasting' omdat hij volgens de afscheidingsbewe ging in het nationale elftal 'van de vij and' speelt. Bayem München kan zijn zoektocht naar een nieuwe doelman beginnen. Keeper Oliver Kahn heeft laten weten onder geen beding zijn in 2003 aflopen de contract te verlengen. Hij wil daarna per se zijn loopbaan met een buiten lands avontuur afsluiten. „Ik ben nu 31, als mijn contract afloopt heb ik er tien jaar bij Bayem opzitten. Dan wil ik nog een keer wat anders meemaken", zegt Kahn in het voetbalblad Der Kicker. Daniel Jensen van SC Heerenveen heeft een meniscusoperatie ondergaan. De Deen is hierdoor minimaal een maand uitgeschakeld. Hij mist daarom de hervatting vein de competitie. Anderlecht is uitgenodigd deel te ne men aan de G14, de krachtige lobby groep van Europese topclubs. Met de Belgische kampioen erbij wordt de naam G15. De groep bestaat naast An derlecht uit: Real Madrid, FC Barcelona, Bayem München, Borussia Dortmund, Manchester United, Liverpool, Ajax, PSV, Inter Milaan, AC Milan, Juventus, FC Porto, Paris St. Germain en Olympi- que Marseille. de Nederlandse elite („Wij heb ben ons altijd positief opgesteld tegen de Nederlanders, maar de liefde komt van een kant"), heeft Buitendijk een sterk veld bijeen gekregen. Met vijf spelers uit de top tien en twaalf uit de top 25 (inclusief Sjeng Schal ken) prees de toernooidirecteur zich gelukkig. Marat Safin voert de lijst aan voor Yevgeni Kafel nikov. Alex Corretja, Thomas Enqvist en Tim Henman zijn de overige drie uit de mondiale toptien. Daarnaast komen Juan Carlos Ferrero en titelverdedi ger Cedric Pioline naar Ahoy'. Rotterdammer Raemon Sluiter kreeg een van de drie wild cards, voorlopig als enige Ne derlander. Buitendijk heeft zo niet te lij den onder het gelijktijdig ge houden outdoor-circuit in Amerika en het nieuw opgezet te gravel-circuit in Zuid-Ameri- ka. Wereldkampioen Gustavo Kuerten ontbreekt weliswaar in Rotterdam, maar de Braziliaan was toch al geen vaste klant. Pete Sampras en Andre Agassi bleken ook dit jaar weer voor spelen in eigen land te hebben gekozen. Aan het eind van zijn betoog hield Buitendijk de deur voor Krajicek nog op een klein kier tje. „Laten we duidelijk zijn. We vinden het altijd jammer als Krajicek er niet is. maar aan al les zit een grens. Als hij een wildcard aanvraagt zonder gel delijke bijdrage, dan maken we graag plaats voor hem." De kans dat Krajicek die uit gestoken hand schudt, is echter vrijwel uitgesloten. pas gekozen president Gbagbo. De problemen van Kalou ko men bovenop die van Leonar do, die in Brazilië nog geen kans heeft gezien een ticket naar Europa te bemachtigen. De 17-jarige aanvaller zal van uit Rio de Janeiro rechtstreeks naar Portugal vliegen en zich daar bij de selectie van Feye- noord voegen. De ploeg van Bert van Marwijk slaat tot vol gende week vrijdag zijn trai ningskamp op aan de Algarve. Leonardo hoeft niet bevreesd te zijn dat hij in Portugal aan de tand zal worden gevoeld over het in het bezit hebben van een vals Portugees paspoort. .,74)- lang er geen uitspraak is van een rechter en de zaak ajleen in onderzoek is bij Justitie, is Leo nardo vrij om - met zijn geldige Braziliaanse paspoort - te rei zen", zegt een woordvoerder van het Portugese consulaat in Rotterdam. In Portugal is de zaak Leonardo bovendien niet bekend. Begin deze week werd be kend dat Justitie in Nederland de voetballer terecht heeft aan gesproken over een vals Portu gees paspoort, dat hij sinds vo rig jaar in bezit heeft. Feyenoord-aanvaller Bonaven- ture Kalou voelt zich in zijn va derland Ivoorkust zo onveilig, dat hij alles in het werk stelt om het land te verlaten. De 22-jari- ge vleugelspits is niet van plan om na de mislukte staatsgreep en *de daaruit voortvloeiende chaos in Ivoorkust nog op te draven in de WK-kwalificatie- wedstrijd van zondag tegen Soedan. Kalou heeft gisteren kans ge zien om met Feyenoord in con tact te treden en heeft de Rot terdamse club kenbaar gemaakt dat hij geen minuut langer in Afrika wil blijven. Zodra hij zich op een van de schaarse vluch ten naar Europa kan boeken, zal hij daar gebruik van maken. De luchthaven was echter tot twee dagen geleden gesloten en volgens Kalou is het in de ver trekhal van het vliegveld in de hoofdstad Abidjan een volstrekt 'gekkenhuis. Duizenden landgenoten wil len zo snel mogelijk Ivoorkust verlaten, omdat zij bang zijn dat er een groot drama dreigt bij nieuwe opstanden tegen de ruswuk anp (derde ronde). Jeroen Piket verloor acht elopunten en zakte van de 45ste naar de 53ste plaats. Jan Timman raakte tien elopunten kwijt en duikelde van 48 naar 59. Sergei Tiviakov, de Rus met Nederlands paspoort, viel van plaats 86 naar 95. Het viertal is vanaf morgen van de partij in het Corus- schaaktoernooi in Wijk aan Zee. Daar verschijnt de top negen van de wereld plus de Wit-Rus Fedorov. Bij de vrouwen is Zhaoqin Peng de enige Nederlandse in de topvijftig. De grootmeester staat gedeeld 42ste met 2392 elopunten. Loek van Wely heeft een spec taculaire sprong gemaakt op de wereldranglijst van de schakers. De 28-jarige grootmeester uit Tilburg klom van de 42ste naar de twaalfde plaats. Hij bereikte voor de eerste keer in zijn carri ère de grens van 2700 elopun ten. „Dit is mijn hoogste positie ooit", weet Van Wely. „Het is een mooi visitekaartje, daarvan moet ik gebruik zien te maken." De Tilburger won 57 elopunten door zijn prestaties in een sterk bezet toernooi in Polen, tijdens de schaakolympiade (7,5 punt uit 13) en op het WK in India SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Day van donderdag 11 januari: 2-5-8-9-10-11-16-21-23-26- 27 - 30 - 32 - 38 - 41 - 50 - 54 - 56 - 60 - 77. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden. Maspalomas. Internationaal toernooi. Rosenborg (Noo) - Leverkusen (Dui) 0-1 (0-0). 66. Schneider 0-1. Finale. Leverkusen - Galatasaray (Tur); om derde plaats: PSV (Ned) - Rosenborg. Paramaribo. Transvaal-toernooi SBCS (Surinaamse selectie)- Sparta 0-2 (0-1). Doelpunten Sparta Inia, Nielsen. Transvaal - Robin Hood 2-1. Jerez de la Frontera. SC Heerenveen - Borussia Dortmund 2-1 (1-1). Denneboom 1-0, Rieken 1-1, Nurmela 2-1. Bij Heeren veen speelde Wesley Berkhout (Monza) op proef mee Cadiz. AZ - Excelsior Moeskroen 3-4 (2-4). Doelpunten AZ Nelisse. Dibi en Fertout; Moeskroen. Jestrovic 2. Zevlakov 2. 15-10/1,312-1,258), Merckx (Bel) - Breur (Ned) 1-2 (15-11 7-15 10-15/1,333- 1,708), Caudron (Bel) - Zwiers (Ned) 2-0 (15-6 15-3/1,363-0,428), Burgman (Ned) - Wilkowski (Ned) 2-0 (15-8 15- 12/1,2000-0,833), Haack Sörensen (Den) - Hermse (Ned) 2-0 (15-9 15-14/0,833- 0,657), Andersen (Den) bye. Vrouwen 1. Mastwijk 54,38, 2. Vale 57,06, 3. Bloemink 58,13 TAFELTENNIS DARTS best-of-nine Walton (Eng) - Pusa (Fin) 5- 0. Mardle (Eng) - Baxter (Eng/4) 5-3. Vrou wen, finale Gulliver (Eng) - Solomons (Eng) 2-1. HANDBAL Cheju. Open Zuid-Koreaanse kampioen schappen. Vrouwen, kwartfinales Audina (Ned/5/8) - Jun Jae Young (ZKo) 11-3 11- 4. Tang Chunyu (Chn) - Meulendnks (Ned) 11-8 11-6. BASKETBAL Mannen, EK-kwalificatie. Aalsmeer. Man nen, kwalificatie EK 2002. Poule 5, derde speelronde Nederland - Cyprus 34-21 BADMINTON (17-9) Doelpuntenmakers Nederland Gielen 8, Kersten 7, Van Olphen 6, De Pij per 5, Schmetz 5. Ni|dam 1. Overkleeft 1. Rietbroek 1 Luxemburg - Israel 25-29 Stand 1 Nederland 3-6, 2. Israel 3-6, 3. Mannen, eredivisie: Cobra's - EBBC 67 - 100, Rotterdam - BS Weert 86 - 90. Den Helder - Donar 94 - 68, Almere - Sharks 86-93. New York. NBA. Atlanta Hawks - Golden State Warriors 107-96, Charlotte Hornets - Portland Trailblazers 70-83, New Jersey Nets - Orlando Magic 87-101, New York Knicks - Houston Rockets 75-76, Milwau kee Bucks - Dallas Mavericks 102-94, Phoenix Suns - Indiana Pacers 85-93. BIUARTEN Groep 2 Finland - Slowakije 27-27 Groep 3. Bosmé-Herzegovma - Turkije 30-28. Groep 4 Litouwen - Roemenië"24-15. Groep 5: Luxemburg - Israël 23-29 Yokohama. Finale Pro Tour, 600.000 gul den. Mannen, eerste ronde Wang Liqin (Chn/1) - Chi-yuan (Tai) 21-19 21-8 21-13, Sam- sonov (WRu/7) - Taek-Soo (ZKo) 23-21 21-18 21-16, Ma Lin (Chn) - Primorac (Kro/8) 21-17 21-16 21-14, Luo Guoliang (Chn/4) - Matsushita (Jap) 13-21 21-13 21-1721-12. Vrouwen, eerste ronde Wang Nan (Chn/1) - Eun-Sil (ZKo) 21-19 21-16 21-7, Toth (Hon/8) - Zórner (Dui) 8-21 23-21 21-9 21-17, Ji-Hye (ZKo/7) - Steff (Roe) 24-22 '-21 18-21 23-21, Yang Ying TENNIS Sydney. 2,1 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales Hewitt (Aus/2) Santoro (Fra) 6-4 6-1, Norman (Zwe/1) - Bastl (Zwi) 6-4 3-6 6-3. Halve finales: Norman (Zwe/1) - Bjorkman (Zwe) 5-7 6-3 7-5, Hewitt (Aus/2) - Grosjean (Fra'6) 6-3 4-6 6-4. Vrouwen Davenport (VSt/2) - Mauresmo (Fra) walk over Hobart. Vrouwen. 250.000 gulden. Kwartfinales Black (Zim/5) - Likhovtseva (Rus/2) 1-6 6-4 6-4, Hopkins (VSt) - Bran- Grande (Ita) - Fra- (VSt/3) 3-1 opt zier (VSt/1) 6-4 6-3, Dragomir (Roe/6) - Si- dot (Fra/4) 6-1 5-7 6-3 Halve finales Hopkins (VSt) - Black (Zim/5) 6-3 6-4, Grande (Ita) - Dragomir (Roe/6) 6-1 6-3 Canberra. Vrouwen, 390.000 gulden. SCHAKEN Kwartfinales: Pierce (Fra/1- Kruger (ZAf) Barendrecht. International Dutch Open, driebanden. Kwalificatie, tweede ronde Van Wijk (Ned) - Roux (Fra) 0-2 (11-15 7- 5/0,666-1,071De Vries (Ned) - Broeders (Ned) 0-2 (10-15 8-15/0,900-1,428), Weijenburg (Ned) - Koorevaar (Ned) 2-0 (15-9 15-11/0,937-0,645), De Backer (Bel) - Knudsen (Den) 2-0 (15-10 15- 12/0.967-0,733), Eggers (Dui) - Van Kuijk (Ned) 2-1 (15-13 0-15 15-10/1.111- 1.461), Puigvert (Fra) - Schmidt (Den) 1-2 (15-9 12-15 10-15/0,902-0,951), Vaten- tijn (Ned) - Van Beers (Ned) 2-1 (15-7 14- 15 15-9/1,466-1.033), Arnouts (Ned) - Uytdewilligen (Ned) 2-0 (15-12 15-11/ 1.304-1,045). Vieira (Por) - Piedrabuena (VSt) 1-2(15-9 9-15 1-15/0.757-1,181). Van der Stappen (Ned) - Habraken (Ned) 0-2 (6-15 10-15/1,000-1,764), Leppens (Bel) - Van Erp (Ned) 2-1 (15-14 12-15 Wereldranglijst schaken Mannen: 1. Kasparov (Rus) 2849 elopun ten, 2. Anand (Ina) 2790, 3. Krammk (Rus) 2772, 4. Adams (Eng) 2746, 5. Le- ko (Hon) en Morozevitsj (Rus) 2745, 7. Sjirov (Spa) en Topalov (Bul) 2718, 9. Ivantsjoek (Oek) 2717, 10. Gelfand (Isr) 2712, 11. Bareiev (Rus) 2709, 12. Van Wely 2700, 20. Karpov (Rus) 2679, 22. Judit Polgar (Hon), Short (Eng) 2676, 46. Kortsjnoi (Zwi) 2639, 53. Piket 2632, 59. Timman 2629, 95. Tiviakov 2597. Vrou wen: 1 Judit Polgar 2676, 2. Xie Jun (Chn) 2557, 3. Galliamova (Rus) 2554, 4. Zhu Chen 2538, 5. Ts|iboerdamdze (Geo) 2525, 6. Pin Wang (Chn) 2506, 7. Yuhua Xu 2500, 8. Joseliam (Geo) 2499, 9 Cramling (Zwe) 2492, 10. Qin (Chn) 2489, 42. Zhaoqin Peng 2393 SKI Schönried. Wereldbeker snowboard, paral lel-slalom. Mannen 1 Kosir (Slo). 2 Andersson (Can), 3 Huet(Fra). Vrouwen 1. Ruby (Fra), 2. Schlegel (Oos). 3. Renoth (Dui) Engelberg. NK snowboard, reuzenslalom. Mannen 1 Schoenmakers 47.90. 2. Wit voet 48,59, 3. De Boom 50,25 6-2 6-4. Auckland. Mannen. 860.000 gulden. Tweede ronde: Rusedski (GBr/5) - Black (Zim) 6-1 7-6. Kwartfinales: Rusedski (Eng/5) - Koubek (Oos) 6-2 5-7 7-5, Clavet (Spa) - Gambill (VSt/3) 6-4 6-4, Balcells (Spa) - Wemer (VSt) 6-3 6-4, Hrbaty - Jo hansson (Zwe/7) 6-7 6-3 6-2 Halve finale Hrbaty (Slw/2) - Balcells (Spa) 7-6 6-3. Melbourne. Kwalificatie Australian Open. Mannen, tweede ronde: Kempes (Ned) Larose (Can) 7-6 6-1, Wessels (Ned) - Kauffmann (Fra) 7-5 6-4. Vrouwen, twee de fonde: Martinez (Spa) - Noorlander (Ned) 7-5 6-2 Melbourne. Invitatietournooi. Rafter (Aus) - Lapentti (Ecu) 6-4 7-6, Sampras (VSt) - Kiefer (Dui) 6-2 7-6, Kafelnikov (Rus) - Ferrero (Spa) 6-3 6-4. VOLLEYBAL Oldenzaal. Top Teams Cup vrouwen. Groep 6 Arke Pollux (Ned) Kometal Stu dent Skopie (Mac) 3-0 (25-23 25-19 25- 22). Stand 1. Castelo de Maia (Por) 4-8(12-2) 2. Pollux 5-8 (12-4), 3 Hapoel K.ryat (Isr) 5-2 (5-12). 4 Skopje 4-0(1-12).

Leidsch Dagblad | 2001 | | pagina 21