2000 2000 Binnenland ZATERDAG 30 DECEMBER 2000 Slobodan Milosevic in een skibox ontvoeren en hem vermoorden: nie mand geloofde de verklaring die de vier Nederlandse mannen voor de Servische televisie aflegden. Ger de Rie, Bas van Schaik, Sander Zeitsen en Jeroen van lersel (al snel de 'Vier van Belgrado' genoemd) waren overduidelijk mishandeld na hun arrestatie op 31 juli. De vier avonturi ers, op Servisch grondgebied op zoek naar sporen van de oorlog, waren voor Milosevic een dankbaar propagandamiddel in de aanloop naar de verkiezingen. Die hij overigens verloor. Snel daarna werden de vier vrij gelaten. foto anp-joegoslavische televisie Een agent te paard leest een taxiblad bij de rechtbank in Amsterdam op 14 oktober. Chauffeurs van de Amsterdamse taxicentrale TCA kwamen massaal naar de rechtbank om een kort geding bij te wonen dat de TCA had aangespannen tegen de gemeente. De boze taxichauffeurs verzet ten zich tegen het verwijderen van de telefoonpalen op de taxistand plaatsen. De gemeente wil van de palen af omdat ze een gelijke behan deling van taxibedrijven in de weg staan. De uitkomst van het kort ge ding: de taxicentrale mag de palen voorlopig blijven gebruiken. Ze le veren de centrale naar eigen zeggen zo'n dertig procent van de omzet op. De gemeente liet het er niet bij zitten en is er inmiddels toch in ge slaagd de telefoonpalen om te leggen. foto anp paul vreeker Drie Leidse studentes maken vanuit hun raam een praatje met de keizer van Japan. Samen met koningin Beatrix maakten keizer Akihito en zijn vrouw, op staatsbezoek in Nederland, een wandeling over het Rapen burg. Het bezoek vond plaats in mei. foto anp jasper juinen Uitstappen, een rondje lopen, een beetje hangen en schoppen tegen de vangrail. Wat moet je anders als het helemaal kansloos vaststaat, zoals hier op de A1 tussen Apeldoorn en Deventer. Beroepsrijders, zoals vrachtwagenchauffeurs en rijschoolhouders protesteren op 13 septem ber tegen de steeds maar hoger wordende dieselprijzen, waardoor hun bedrijven financieel kopje onder dreigen te gaan. De regering zwicht voor de acties, die in het buitenland nog veel feller worden gevoerd. Inmiddels zijn de prijzen al weer flink gedaald. foto gpd vincent jannink Meer dan twintigduizend mensen zijn bijeen bij NS-station Vlaardingen Centrum voor een stille tocht. Aanleiding is de gewelddadige dood vi de 17-jarige student journalistiek Daniël van Cotthem, in januari. Vier mannen sloegen hem nadat hij op de stationstrap per ongeluk een fles wodka van een vriendin van een van de daders omverliep. Later overleed Van Cotthem aan de klap op zijn slaap. Het Nederlandse fenomeen Ie tocht' vormt inmiddels een bijna onvermijdelijk ritueel dat volgt op een daad van 'zinloos' geweld. foto anp ed oudenaaI Duizenden schepen zijn onderweg naar het Amsterdamse havenge bied, waar Sail2000 wordt gehouden. Het evenement was dit jaar nog weer groter dan vorig keer, met meer deelnemers en een weer groter commercieel circus. Ondanks het warme weer bleef het bezoekersaan tal gelijk. Er stond nauwelijks wind. Om niet met slap hangende zeilen het kanaal te blokkeren moesten alle deelnemende zeilschepen daarom met een motor zijn uitgerust. foto united photos de boer poppe de boer De vriendin van prins Willem-Alexander, Maxima Zorreguieta, hier aan het eind van de werkdag bij de Deutsche Bank in Manhattan. De Ar gentijnse was dit jaar het gesprek van de dag op iedere straathoek en bij de groenteboer. De discussie verplaatst zich de laatste tijd van haar eigen persoon naar haar vader. De omstreden Jorge Zorreguieta droeg als landbouwminister een steentje bij aan het schrikbewind van gene raal Videla in Argentinië. Tijdens het regime 'verdwenen' tienduizen den mensen. Mag Jorge straks wel aanschuiven bij een koninklijke bruiloft? Die kwestie stond een veelbesproken logeerpartij van Maxi ma's ouders, in november, in ieder geval niet in de weg. foto anp paul vreeker Een enkele brandweerwagen blust nog na tussen de resten van de Enschedese woonwijk waarvan alleen nog wat geblakerde voorgevels overeind staan. Het is een dag na de explosie van de vuurwerkopslagplaats op mei. De balans: tweeëntwintig doden en honderden gewonden. Een hele wijk weg en honderden mensen zijn alles kwijt. Na de klap begon een eindeloos gevecht om de waarheid boven tafel te krijgen over de vuurwj opslagplaats die midden tussen de huizen lag. foto ap peter deW de Laurentien Brinkhorst en prins Constantijn op het Huis ten Bosch, waar ze officieel hun verloving bekendmaakten. Een trouwdatum hebben ze nog niet. De 34-jarige dochter van landbouwminister Brinkhorst gaat al vijf jaar met de prins, die drie jaar jonger is. foto gpd phil nijhuis De dertigjarige prins Bernhard jr. met zijn bruid, Annette Sekrève (28). De twee ontmoetten elkaar tijdens hun studietijd in Groningen. Hoe wel de aanspreektitel van Bemhards echtgenote officieel 'prinses' luidt, wil ze gewoon Annette genoemd worden. foto anp marcel antonisse Senator Hans Wiegel tijdens de persconferentie waarop hij zijn teruni treden bekend maakt. Met de woorden 'dames en heren, dit is geejni dramatisch moment' nam de VVD-politicus op 21 maart afscheid de politiek. Wiegel beleefde zijn hoogtijdagen in de jaren zeventigji maar vlamde nog een laatste keer in de naar hem genoemde NachtDe Wiegel. foto gpd phil A/|si Minister Peper van binnenlandse zaken heeft na een persconferent op 13 maart, nog alle vertrouwen in een goede afloop. Bram Peper onder vuur omdat zijn declaratiegedrag als burgemeester van Rotte dam niet op orde was. Een omstreden onderzoek van de raad, gest< door KPMG, toonde aan dat er inderdaad veel niet klopte met de b houding van het gemeentebestuur van de havenstad. Peper maakt< gin april plaats voor Klaas de Vries. Peper vecht de aantijgingen no steeds aan en boekte eerder deze maand een eerste succesje, toen openbaar ministerie aankondigde geen vervolging in te zullen steil Reden voor PvdA-fractievoorzitter Melkert om eerherstel te vrage foto anp ed ouden aa

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 6