Leidsch Dagblad Midden-Oostentop in Egypte YD IJspret TOT 40% KORTING TIJDENS ONZE KERSTOPRUIMING VANAF 27 DECEMBER 'Breed onderzoek naar leukemie' A Allerlaatste Oudejaarsloten Werknemer VS schiet zeven collega's dood Amerikaanse filmacteur Jason Robards overleden 2 WEK EN GR AT IS LEIDS DAGBL CH AD "i of en Samenleving16 31 rek van de Dag2 itura12 ingen 21 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 42501 LOSSE NUMMERS 2,00 ZATERDAG 2,50 Hulpgroep voor kinderen van ouders met psychische problemen 17 Warm welkom voor huurders van 'schansen' en 'dreven' 19 Kwaliteit water Bollenstreek verbetert nog steeds Eerste expositie voor viervoeters in Deventer Kunstpaleis 25 Nigeriaan wint eerste uitgave van 27 Regionale B-rijders niet succesvol op Holland Top 12 kampioenschap er pagina s over lasting in 2001 komende vier dagen be- deze krant het nieuwe be- ngstelsel dat op 1 januari van kracht wordt. Dat ge- rt aan de hand van artike- columns, infografieken en voorden op veelgestelde ;en. 1 na 9 restaties na i md in China Ihinese politie heeft arres- s verricht in verband met inorme brand in de stad yang waarbij maandag- ïd 309 mensen om het le- kwamen. De plaats waar ichtoffers vielen, een dis- ek op de vierde etage van gebouw, was een illegaal stigde onderneming. De )f ste slachtoffers zijn gestikt rook. ia5 ïurwerkverkoop >i lgië ingestort aangescherpte Belgische werkwet en het 'Ensche- 'I ffect' zijn funest voor de werkverkoop in België, al Nederlandse klanten Jfen weg, aldus de winke- Verkoopadressen in de ïljsstreek schatten dat de it dit jaar met de helft of Barak en Arafat bespreken morgen vredesplan bij Mubarak De demissionaire premier van Israël Barak en de Palestijnse leider Arafat komen mor gen bij de Egyptische president Mubarak bijeen voor een topontmoeting over de voortgang van het vredesproces in het Midden-Oosten. Gisteravond hadden Barak en Arafat al telefonisch contact. jeruzalem afp-dpa-ap-gpd De Israëlische radio meldde vandaag dat de top in de Egyp tische badplaats Sharm el-Shei- kh plaatsvindt. Barak, Arafat en Mubarak bespreken tijdens de bijeenkomst het voorgestelde vredesplan van de Amerikaanse president Clinton. Vandaag komt het Israëlische kabinet bijeen om een reactie te formuleren op het compromis voorstel van de Amerikaanse president. Premier Barak zou in principe positief tegenover het voorstel staan. Ook de Palestij- nen zullen de plannen vandaag bespreken. De Palestijnen zou den nog enige slagen om de arm houden. De Amerikaanse president had Israël en de Palestijnen ge vraagd om uiterlijk woensdag te laten weten of zijn voorstel de basis zou kunnen vormen voor een vredesverdrag. Als zowel de Israëliërs als de Palestijnen ak koord gaan met het plan van Clinton, dan zouden Arafat en Barak dit weekeinde nog afrei zen naar Washington, zo mel den Israëlische media. Het lot van de miljoenen Pa lestijnse vluchtelingen is de voornaamste hindernis die de onderhandelaars van Israël en de Palestijnen nog te nemen hebben in het vredesproces. Een van de leiders van Arafats Fn/n/z-beweging, Hussein Ascheik, zei dat een akkoord met Israël moet uitgaan van het principe dat alle Palestijnse vluchtelingen recht hebben op terugkeer in de dorpen waar ze vandaan komen. Clintons voorstel voorziet daar niet in: de Amerikaanse president zou er voorstander van zijn dat de meeste Palestij nen in de landen blijven waar ze de afgelopen decennia als vluchteling hebben geleefd, zo als Jordanië, Syrië en Libanon. Maar een klein deel van de vluchtelingen zou volgens het voorstel naar Israël mogen te rugkeren. Clinton wal dat Israël het bestuur over de Arabische wijken in Oost-Jeruzalem over laat aan de Palestijnen, en dat de Palestijnen de soevereiniteit krijgen over de Tempelberg. De burgemeester van Jeruza lem, Ehud Olmert, maakte dui delijk daar niets in te zien. De Tempelberg, waar in een ver verleden de tempel van de jo den stond, is de heiligste plek binnen het jodendom. Voor de moslims is de Al Aqsa-moskee, die is gebouwd bovenop de ru ines van de verwoeste tempel, het op twee na belangrijkste heiligdom. jiia2 lansejogger brand gestoken 20-jarige Japanner die was joggen, is door een nog •kende man met benzine »oten en in brand gesto- Het slachtoffer brandde toen hij door een voorbij- r| er werd gevonden. Hij eed later in een zieken- Voordat hij overleed, 1de het slachtoffer de po- dat hij was aangevallen een man die een zwart ingspak droeg. Bij de 31 s van de aanslag werden plastic fles met benzine- n en een aansteker ge en. ,NDAAG 30 PAGINA'S 31 ïnland en nland 31 lur en Kunst omie wakefield ap Zeven medewerkers van een internetbedrijf zijn gisteren in Wakefield, een noordelijke voorstad van de Amerikaanse stad Boston, om het leven ge komen toen een collega het vuur op hen opende. De schutter, de 42-jarige Michael McDermott, kon ter plaatse worden aangehouden. Het openbaar ministerie on derzoekt of de schietpartij het gevolg is van een conflict tus sen McDermott en zijn werk gever Edgewater Technology, een internetadviesbedrijf met rond de 240 werknemers. McDermott had vorige week een woedeuitbarsting omdat het bedrijf niet wilde ingaan op zijn verzoek belasting die 15,17,19 24,25,27 nsieprogramma's13 12,16 katwijk/leiden De Katwijkse natuurijsbaan had het afgelopen kerstweekeinde de primeur: er kon worden geschaatst. Op De Goerie bon den 250 mannen, vrouwen en kinderen de ijzers onder om te zwieren, te krabbelen, te vallen en weer op te staan. Na een paar uur kwam de temperatuur net te veel boven het vriespunt en moest de baan weer worden ge sloten. Hetzelfde verging het met de sneeuw pret. Op veel plekken was het sleeën en sneeuwpoppen maken van korte duur. Het verkeer ondervond wel veel hinder van het weer, maar tot ernstige ongelukken kwam het niet. Ook vanmorgen zorgde de gestaag oprukkende ijzel in de Leidse regio niet voor grote problemen. Op de afdelingen Eerste Hulp van het Leids Universitair Medisch Cen trum, het Diaconessenhuis en het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp was het niet drukker dan normaal. De verwondingen bleven be perkt tot een enkele hoofdwond of een gebro ken pols. „Het is op de weg dan ook een stuk rustiger dan normaal", aldus een woordvoer der van het LUMC. „Het lijkt erop alsof ieder een vakantie heeft." In het Diaconessenhuis hield men nog wel rekening met een grotere toeloop van het aantal slachtoffers van glad heid in de loop van de dag. „Na Kerstmis komt het leven wat langzamer op gang omdat bijvoorbeeld de scholen dicht zijn. Maar als het in de loop van de middag nog harder gaat sneeuwen, sluiten we niet uit dat het hier van zelf drukker wordt.' foto dick hogewoning k Kamerleden bezorgd over zieke militairen Voorschoten Leidseweg 518, tel. 071 5322203 www.intratuin.nl di ei. 3 den haag cpd Het aantal incidenten met mili tairen uit verschillende landen die aan leukemie lijden na hun inzet in Bosnië en Kosovo, maakt een breed en gedegen wetenschappelijk onderzoek noodzakelijk. Partijen in de Tweede Kamer vinden dat er 'absolute helderheid' over mo gelijke besmetting met radioac tieve straling moet komen. GroenLinks zal staatssecretaris Van Hoof (Defensie) vandaag vragen stellen over de kwestie. Volgens de Groninger toxico loog prof. dr. D.R.A. Uges is de zaak 'verdacht', maar staat nog niet vast dat het gebruik van uranium voor het verharden van de koppen van bommen en granaten de oorzaak is. Ook PvdA-Kamerlid Zijlstra vindt dat eerst moet worden vastge steld of dit inderdaad zo is. „Maar in Italië en Spanje zijn hier duidelijke aanwijzingen voor. Dan zou het dus heel goed kunnen dat dit ook voor Wonen in Nederland, werken in hef buitenland en de belasting in 2001, vandaag in deze krant. Belastingdienst Leuket Kunne» we 'I niet makera. Wel makkelijker. HK& vHH Op donderdag 28 december en vrijdag 29 december zijn alle V&D filialen geopend tot 21.00 uur. www.VroomenDreesmann.nl Vroom Drccsmann Nederlandse militairen geldt." Afgelopen zaterdag meldde deze krant dat ten minste vijf Italianen, twee Belgen en één Nederlander zijn overleden aan leukemie na een uitzending als militair naar Kosovo en Bosnië. Het aantal militairen uit Italië, België en Nederland dat aan de ziekte lijdt, is nog hoger. Bij de Nederlandse militaire vakbond AFMP zijn vijf gevallen van leu kemie bekend. GroenLinks-Kamerlid Harre wijn voelt er voor om alle mili tairen die zijn uitgezonden ëen urinemonster af te nemen zo dat dit kan worden onderzocht op radioactieve deeltjes. Staats secretaris Van Hoof van defen sie heeft alle (ex-)militairen met ernstige medische klachten op geroepen dit te melden. Meer kans, meer geld, in de Oudejaarsloterij. Leidschj^Pagblad Supermarkten claimen schade leidschendam anp Supermarkten die Duits rund vlees uit de schappen hebben gehaald, willen de schade ver halen op de leveranciers. De kruideniers betalen de re kening niet. Zij slaan de vleesle veranciers waarschijnlijk ook aan voor de kosten van het ver wijderen van de producten. Duitse vleeswaren werden uit de schappen gehaald, nadat het Duitse ministerie van volksge zondheid de verkoop had ver boden vanwege BSE-gevaar. Het ministerie van volksge zondheid kondigde vrijdag een zelfde verbod af voor de Neder landse markt. Pagina 7: Vlees op tijd uit de schappen hij nog moest betalen niet in te houden op zijn loon. Hij verweet het bedrijf dat het niet zijn kant koos in het conflict met de belastingdienst. Edge water Technology beloofde wel de belasting pas na de kerst in te houden op zijn loon. McDermott, die sinds maart bij het bedrijf in dienst was, zou gisterochtend gewoon aan zijn werkdag zijn begonnen. Rond een uur of elf pakte hij echter zijn wapens en trok hij al schietend langs verschillen de werkkamers in de tot kan torencomplex omgebouwde fabriek. Volgens een getuige loste hij tussen de acht en tien schoten. Hij had een semi-au- tomatisch geweer bij zich, een jachtgeweer en een pistool. bridgeport efe/rtr De Amerikaanse acteur Jason Robards is gisteren op 78-jarige leeftijd overleden in Bridgeport (Connecticut). Robards kreeg twee Oscars in zijn filmcarrière. Hij begon als zeeman, maar zocht al snel zijn heil in het ac teren. De Amerikaan maakte als toneelspeler onder meer naam in stukken van Eugene O'Neill, zoals The leeman Cometh. Als filmacteur werd Robards onder meer bekend door rollen in All the President's Men (1976) Hij kreeg een Oscar voor de ondersteunende rol in deze film, net als later voor zijn rol in de film Julia. Het laatst was hij Jason Robards. te zien in de recent in Neder land uitgebrachte film Magno lia. Daarin speelde hij als vader van Tom Cruise een man in de laatste dagen van zijn leven. HET WOORD IS AAN Mary H. Waldrip Lachen ten koste van jezelf kost je niets. Hond belt 112: politie rukt uit veenendaal De politie in Veenendaal is tweede kerstdag uitge rukt nadat een hond het alarmnummer 112 had gebeld. De centralist die het telefoontje opnam, kreeg niemand aan de lijn en hoorde alleen gerom mel. Voor alle zekerheid trok de alarmdienst het gsm- nummer na en stelde de politie een onderzoek in bij de woning van de eige naar in Eist. Daar bleek niemand thuis, op een hond na. In zijn mand lag een gsm-toestel. De poli tie gaat er vanuit dat het beest de telefoon als speeltje gebruikte en 'nietsvermoedend' de toetscombinatie 112 heeft ingedrukt. VUURWERK VERKOOP 29-30-31 DECEMBER intratuin SB HET GROENE WARENHUIS Voorschoten Leidseweg 518 Tel. 071-5322203 Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Voorletters: m/v Postcode: Plaats: Telefoonnummer: (i.v.m. controle bezorging) Na de eerste twee weken betaal Ik mijn abonnement: Per maand automatisch (ƒ37,30) Per kwartaal automatisch (ƒ106,95) Per kwartaal acceptgiro (ƒ107,95) Bank/giro nr: Handtekening Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau. Leidsch fËÈ Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden. Bellen kan ook: 071-5128 030 of abonneren via: www.leidschdagblad.nl 8 712141 400114

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 1