PSV begint winterslaap te vroeg Armlastig Vitesse doet spelers in de aanbieding Sport RBC geeft FC Twente een punt V; SPORT agenda CC III Q Désar blijft bij Voorschoten de zaterdagselectie van Voorschoten '97. Hij heeft een overeen komst getekend voor een jaar, plus een optie voor nog een sei zoen. De Leidse oefenmeester is aan zijn derde seizoen bezig bij de Voorschotense club, die momenteel met groot verschil kop loper is in de tweede klasse. Volgens Désar bestond er serieuze belangstelling van andere clubs, maar is hij daar niet op in ge gaan. Om welke clubs het ging, wil Désar niet zeggen. ,,Dat is niet relevant. Ik heb het naar mijn zin bij Voorschoten en ik heb het gevoel dat ik hier nog iets moet afmaken. Dus gaan we nog minstens een jaar door met elkaar." Ook Jan Zoetemelk, trainer 1 van de zondagtak bij Voorschoten, blijft een jaar langer in func tie. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club. TOP eenvoudig naar halve finale ordwuk TOP mag nog altijd hopen de Leidse Korfbalbeker orschoten Gerard Désar is ook volgend seizoen trainer van iger in de prijzenkast te houden. De favoriet uit Sassenheim verzekerde zich zonder veel moeite van een plaats in de halve finales met zeges op Fluks (12-3 en 17-3) en Crescendo (15-4 en 20-6). Zij was dermate superieur dat zij in vier speelhelften in totaal slechts drie tegentreffers incasseerde. Alleen Crescendo vist de bekerhouder een helft bij te benen (5-5), maar kreeg vervolgens vijftien goals om de oren. Fluks en Crescendo kwa men in hun onderlinge duels elk tot een overwinning. Van- ïvond strijden Sporting Trigon, Fiks en Velocitas in de Apollo- hal in Oegstgeest om de resterende finaleplaatsen. Roeicoach Klerks tekent bij leiden Jan Klerks blijft nog vier jaar coach bij de nationale r(]roeitop. De 52-jarige Leidse fysiotherapeut heeft overeenstem- j ming bereikt met de KNRB. Hij zal een dezer dagen het contract van zijn handtekening voorzien om zich andermaal een olym- jc >iade met een scullersgroep (roeiers met twee riemen) bezig te d, ïouden. Nu Jan Klerks heeft toegestemd, heeft de roeibond een y. :erste stap gezet naar een nieuwe trainersstaf. De centrale trai- ltI ïingen stonden sinds Sydney onder leiding van Diederik de (e! loorder, die de taak van 'developmentcoach' heeft. Naast Qerks zal nog een aantal coaches (parttime) in dienst komen, iuccescoach René Mijnders blijft verbonden aan de KNRB, naar alleen in adviserende zin en voor de grote lijnen. e Havenga coach bij Laren Elsemieke Havenga gaat samen met Margriet Kragten iet eerste vrouwenteam van Laren begeleiden. Het duo volgt laarten Gehner op. Hij gaat zich volledig wijden aan het vrou- van Jong Oranje, dat in mei volgend jaar deelneemt het WK in Argentinië. Havenga is oud-international. Ze 108 keer uit voor het nationale team. Kragten maakte tot B'orig jaar deel uit van het eerste vrouwenteam van Laren. wan Gent roept twee 'debutanten' op ■iaarlemBondscoach Maarten van Gent heeft voor de Holland Basketball Week twee 'debutanten' opgeroepen. Maurice Smith S n Francesco de Miranda zijn opgenomen in de Oranje-selectie, jj ieiden stonden onlangs weliswaar op de lijst voor de EK-kwali- icatiewedstrijden, maar ze werden niet ingezet. Smith (35) en )e Miranda (22) spelen allebei in Frankrijk, respectievelijk bij trasbourg en Limoges. De selectie: Jos Frederiks (Vanilla BS Veert), Angelo Flanders, Daniël Jones (Image Center Werken- am), Cees van Rootselaar (Omniworld Almere), Marcel Huij- lens (Canoe Jeans EBBC Den Bosch), Hein-Gerd Triemstra 3 V1PC Donar Groningen), Jerome de Vries (Gunco Rotterdam), incent Krieger (Hasselt), Maurice Smith (Strasbourg) en Fran- esco de Miranda (Limoges). OC raakt opnieuw grote sponsor kwijt Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is op- ai ieuw een grote sponsor kwijtgeraakt. Na IBM beëindigt ook B et internationale vervoersbedrijf United Parcel Service (UPS) pf e samenwerking. UPS, dat de afgelopen vier jaar 50 miljoen ïv ollar fourneerde, is mede tot dat besluit gekomen uit onvrede 101 ver de gang van zaken in Sydney. Het organisatiecomité daar ou de Australische concurrent TNT hebben voorgetrokken. Fortuna viert de gelijkmaker tegen PSV. Links doelpuntenmaker Jan van Halst. foto anp paul vreekeer Heel voetballend Nederland ging er vanuit dat regerend landskampioen PSV met gemak zou winnen van hekken sluiter Fortuna Sittard. Onterecht, zo bleek gisteravond in Eindhoven. PSV speelde erbarmelijk slecht en kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In de laatste minuut, het morrende publiek had zich inmiddels verzoend met een nipte overwinning, schoot ex-Ajacied Jan van Halst de bal uit een indirecte vrije schop vanaf elf meter snoei hard binnen, nadat PSV-doelman Waterreus een terug speelbal van Hofland met de handen had aangeraakt. EINDHOVEN IVO KOK De Eindhovenaren bleken te vroeg in een diepe winterslaap te zijn geraakt. De bezieling ontbrak op alle fronten. En dus kon Fortuna zelfs dit seizoen, de donkere wolken van degra datie dreigen nadrukkelijk in Sittard, een krachtige vuist ma ken in het hol van de leeuw. Vooral in de eerste helft was Fortuna minstens gelijkwaardig aan PSV. Met veel minder kwa liteit en individuele klasse dan de thuisclub, maar wel met een dubbele portie inzet. PSV was niet in staat om zijn vertrouwde spelletje te spelen, omdat er slecht gepassed werd en vooral onvoldoende bewogen. Ook een tactische blunder van coach Gerets maakte dat PSV de weg kwijt was in eigen stadi on. Fortuna Sittard speelde de laatste wedstrijden steevast met slechts één diepe spits, maar toch presteerde de Belg het om met vier verdedigers te starten. Jurgen Dirkx liep daardoor als een soort verloren zoon over het veld, wanhopig op zoek naar een tegenstander. Na ruim een half uur spelen zag Gerets zijn misstap in en haalde hij Di- rikx naar de kant ten faveure van de aanvallend ingestelde Claudio. Toch mag de matte vertoning van PSV niet enkel op het conto van de coach worden geschre ven. De Eindhovenaren faalden collectief. De ploeg had welis waar verreweg het meeste bal bezit, in de tweede helft was er zelfs af en toe sprake van een goed opgezette aanval, maar echt gevaarlijk werd het nooit. Voorin had Mateia Kezman niets in te brengen tegen Fortu- na-aanvoerder Robert Roest. De Joegoslaaf scoorde welis waar - hij tikte de bal binnen na een afgeslagen schot van Clau dio - maar kon geen moment imponeren. Het publiek stak zijn onvrede over het vertoonde spel niet on der stoelen of banken. Diverse malen vulden striemende fluit concerten de voetbalarena. Ge rets deed er vervolgens alles aan om zijn ploeg aan het voet ballen te krijgen. Hij verving de falende middenvelders Kolkka en Rommedahl voor Ramzi en Lucius, maar ook zij bleken niet de smeerolie die de Eindhoven- se motor nodig had. Fortuna sloeg toe in de aller laatste minuut. De ploeg loerde de hele tweede helft op dat ene kansje om een verdiend gelijk spel uit het vuur te slepen. Een indirecte vrije schop vanaf elf meter betekende de redding. PSV'er Hofland speelde terug op doelman Waterreus, maar de Limburger gleed uit waarna hij de bal met zijn hand voor de voeten van de toesnellende Krijgsman wegtikte. Van Halst legde al zijn kracht en intelli gentie in zijn schot dat Fortuna een punt opleverde. Een punt dat na afloop gevierd werd als een overwinning. Gerets: „Wat wij vandaag hebben laten zien, was schrik barend. Niets ten nadele van Fortuna dat enorm hard ge vochten heeft, maar wij hebben gewoon twee punten laten lig gen. Daar ben ik goed ziek van en ik moet me inhouden om hier niet als een bezetene te gaan zitten schelden. De kerst dagen zijn voor mij in ieder ge val verpest." PSV: Waterreus; Ooijer, Dirkx (33. Claudio), Nikiforov en Hofland; Rom medahl (75. Lucius), Van Bommel, Vo gel en Kolkka (65. Ramzi); Kezman en Fortuna Sittard: Hesp; Pfennings, Vol- mer, Roest en Hermans; Landerl (46. Krijgsman), Van Halst, Barneveld en Haeldermans; Gerritsen (59. Averdijk) en Hamming. ROOSENDAAL ANP RBC speelde gisteravond gelijk tegen FC Twente, maar een grote zege op zijn plaats was geweest. De Roosendaalse for matie van coach Maaskant speelde de Enschedese club van het veld. Het triest aan doende FC Twente mocht blij zijn dat het met 2-2 ontsnapte. RBC, kreeg in de eerste helft een aantal goede kansen, maar liet die onbenut. FC Twente kon lange tijd slechts bogen op twee afgekeurde treffers. De Roosendaalse kansen werden in het tweede deel aanvankelijk minder talrijk. Toch viel uitge rekend in die fase de openings treffer. Hertog schoot in de 76ste minuut uit een vrije trap de bal fraai achter Boschker. Enkele minuten later zorgde Cales na een mooi opgezette aanval voor nummer twee. In nagenoeg geslagen positie deed FC Twente plots alsnog van zich spreken. Van der Paar bracht de spanning terug, de gelijkmaker kwam van Venneg- oor of Hesselink. Groningen - Heerenveen De doorgaans nuchtere Gro ningers ontdooiden gisteren in eigen Oosterparkstadion. In de barre kou zagen 13.000 toe schouwers een hartverwarmen de derby tussen FC Groningen en SC Heerenveen. Ondanks een nummerieke minderheid won Groningen met 2-1. Na een klein kwartier spelen liet Heerenveen-speler Dennis de Nooijer zien dat hij weer he lemaal terug is. De Zeeuw was succesvol na een inworp van zijn tweelingbroer Gérard. Gro ningen vocht goed terug. Na 34 minuten resulteerde dat in de gelijkmaker. De Braziliaan Hu- go raakte de bal verkeerd en liet doelman Vonk kansloos. Exact een minuut na zijn doelpunt moest Hugo van scheidsrechter Sterk het veld verlaten. De arbi ter had gezien dat Hugo een klap gaf aan Heerenveen-aan valler Lurling. Het duel werd grimmiger. Pas in de finale kwam het heilige vuur terug. Ditmaal moest scheidsrechter Sterk opnieuw ingrijpen. Heerenveen-verdedi- ger Venema haalde Alberda in het strafschopgebied onderuit. Gregoor van Dijk benutte de penalty. ritesse doet begin volgend jaar enkele spelers in de ibieding. Het is een noodgreep, waarmee de Am- mse club enige lucht hoopt te verkrijgen in de finan- le crisis. Vitesse doet de noodgreep omdat het nog eds geen cent heeft ontvangen van Benfica voor irre van Hooijdonk. Voorzitter Jos Vaessen stelde teren met klem dat Vitesse geen spelers zal verko- die trainer Ronald Koeman graag wil houden. „De jrtieve ambities zullen altijd voorop blijven staan", zwoer Vaessen. „Vitesse zoekt naar andere wegen i aan geld te komen. Daarover hebben we overlegd it de technische staf en met Nuon. Er is belangstel- voor enkele spelers. Koeman bevestigde dat er ir eventuele verkoop is gesproken, maar van een af- aak is volgens hem geen sprake. „De groep is der- ite klein dat je weinig spelers kunt verkopen." enfica wil overigens af van Pierre van Hooijdonk. Portugese club heeft geprobeerd de spits te verko- 1 aan Newcastle United, maar de Engelse club was Een geïnteresseerd in huren. Benfica wil Van Hooijd- e verkopen, omdat het niet aan de betalingsplicht ens Vitesse kan voldoen. Alleen met de opbrengst een nieuwe transfer kan de club de slordige zeven miljoen gulden overboeken naar Arnhem. rans Derks noemt de boete van 5000 gulden, die de htcommissie van de KNVB hem heeft opgelegd 'on- eptabel.' Hij overweegt in beroep te gaan. De 70-ja- yde voorzitter van Dordrecht'90 kreeg die straf wegens ■Mi beledigingen en bedreigingen aan het adres van eidsrechter Wout Schaap uit Noordwijk. Derks mag Anton Janssen. foto anp toussaintkluiters bovendien zes maanden lang geen enkele functie in het betaalde voetbal vervullen. Deze straf is voorwaar delijk, met een proeftijd van een jaar. De tuchtcom- missie verzwaarde daarmee de eis van de aanklager. Deze had gevraagd om een voorwaardelijk verbod op te treden als preses van Dordrecht '90. Anton Janssen keert na de winterstop niet meer terug in het betaalde voetbal. De 37-jarige middenvelder van NEC zet na achttien jaar een punt achter zijn loopbaan als profvoetballer. De linksbenige speler gaat zich be zighouden met de voetbalschool van de Nijmeegse club- Janssen droeg woensdag tegen Willem II voor de laatste keer het shirt van NEC. Janssen speelde bij NEC, Fortuna Sittard, PSV en Kortrijk. Bij PSV moest hij genoegen nemen met een bijrol, maar hij had wel een groot aandeel in de belangrijkste prijs uit de club historie van PSV. Janssen benutte in 1988 tijdens de fi nale van de Europa Cup 1 tegen Benfica de beslissende strafschop. De wedstrijd Racing Strasbourg - Metz in de Franse voetbalcompetitie is gisteren gestaakt nadat een grens rechter geraakt was aan het hoofd door een voorwerp uit het publiek. In de tweede helft schakelde een toe schouwer Nelly Vienot, de enige vrouwelijke assistent- scheidsrechter in de hoogste Franse afdeling, op deze manier uit. Ze werd naar de kleedkamer gedragen. Bryan Roy van Hertha BSC is geselecteerd voor een elftal met wereldvoetballers dat op 3 januari in Tokio uitkomt tegen een team van Japanse en Koreaanse voetballers. De wedstrijd is een opwarmertje voor het WK 2002, dat in Japan en Zuid-Korea wordt gehouden. De Centrale Spelersraad (CSR) en de Coaches Betaald Voetbal (CBV) hebben zich geschaard achter de kandi datuur van Gaston Sporre voor de functie van voorzit ter van de Raad van Advies van het betaald voetbal. De Raad van Advies gaat medio 2001 het bestuur betaald voetbal vervangen. De instantie zal fungeren als een soort toezichtsorgaan boven de professionele staf in Zeist. De uiteindelijke beslissing de oud-voorzitter daadwerkelijk voor te dragen is aan het bestuur be taald voetbal. Dat staat sinds kort onder voorzitter schap van Gerard Brouwer. ty Day van donderdag 21 december: 5 9 - 16 - 22 - 34 - 35 - 39 - 42 - 43 - 56-57-61-63-64-68-69-71- inder voorbehoud) 13, nummer 51A. Winnende kolom: -1-1-3-3-3-2-1-1-2-1-1. r voorbehoud) FC Twente 2-2 (0-0) 76. Hertog* 1- 8. Cales 2-0, 83. Van der Paar 2-1, Vennegoor of Hesselink 2-2 Scheids ter. Luijten Toeschouwers: 5000. Ce- aart: Hertog (RBC), Pahlplatz, Cairo, der Paar. Karnebeek, Houwing (FC ite) koningen - SC Heerenveen 2-1 (1-1) Dennis de Nooijer 0-1, 34. Hugo 1-1, Gregoor van Dijk 2-1 (strafschop) idsrechter Sterk. Toeschouwers: 100. Rode kaart: 35. Hugo (Groningen) PRIJSVRAGEN ter: Van Egmond. Toeschouwers. 29.000. Gele kaart: Van Bommel (PSV), Van Barne veld, Krijgsman (Fortuna Sittard). Feyenoord 17-43 NAC 17-24 PSV 17-38 AZ 18-23 Vitesse 18-37 Groningen 18-22 Ajax 18-33 FC Twente 18-21 Roda JC 18-30 Heerenveen 18-19 Willem II 18-27 Graafschap 18-13 NEC 18-27 Sparta 18-13 FC Utrecht 18-27 RBC 17-10 RKC 18-27 Fortuna S. 18-8 Turkije, competitie Trabzon - Erzurum 3 - 0. Frankrijk: Bordeaux - Nantes 0 - 2, Auxerre .- Lens 3 - 2, Lyon - St.Etienne 2-1, Paris SG - Troyes 0 - 0, Strasbourg - Metz 1 - 0, gest, Rennes - Sedan 2 - 0, Lille - Bastia 1 - 0, Toulouse - Guingamp 1 - 1 Stand aan kop: Nantes 22-39 Bordeaux 22-35 Lille 22-37 Lyon 22-34 Sedan 22-36 Guingamp 22-33 BASKETBAL Mannen, eredivisie. Almere - Donar 80 - 88, Astronauts - EBBC 63-57. NBA: Orlando Magic - Chicago Bulls 99- 88. Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 80-78, New York Knicks - Boston Celtics 86-92, Houston Rockets - LA Lakers 94- 99. KORFBAL Voorronde Leidse Korfbalbeker, groep B: Fluks-Crescendo 11-10, TOP-Fluks 12-3, Crescendo-TOP 4-15, Crescendo-Fluks 9- 8, Fluks-TOP 3-17, TOP-Crescendo 20-6. Eindstand: TOP 4-8 (64-16), Fluks 4-2 (25-48), Crescendo 4-2 (29-54). TOP plaatst zich voor de eindronde. SCHAKEN Bormio. Mannen, wereldbeker reuzensla lom. Eindstand na 2 manches: 1. Gruber (Oos) 2.12,33, 2. Schlopy (VSt) 2 12,52, 3. Nyberg (Zwe) 2.12,76, 4. Von Grueni- gen (Zwi) 2.12,94, 5. Sivertsen (Noo) 2.13,12, 6. Schifferer (Oos) 2.13,15. WB-stand algemeen 1. Maier (Oos) 657 punten, 2. Kjus (Noo) 441, 3. Eberharter (Oos) 417, 4. Von Gruenigen 412, 5. Schilchegger (Oos) 399, 6 Nyberg 375. WB-stand reuzenslalom: 1. Von Gruenigen 350, 2. Maier 286, 3. Schilchegger 219, 4. Nyberg 200, 5. Schlopy 191, 6 Schif ferer 185. VOLLEYBAL Skopje. Top.Teams Cup vrouwen, tweede ronde, groep 6. Kometal Student Skopje (Mac) - Arke Pollux (Ned) 0-3 (17-25 17- 15 18-25). Stand: 1. Pollux 4-6 (9-4), 2. Castelo da Maia (Por) 2-4 (6-1), 3. Hapoel Ironi Kiryat (Isr) 2-0 (1-6), 4. Skopje 2-0 (1-6). De CEV acht de politieke situatie in Israël mo menteel veilig genoeg om Hapoel Kyriat de resterende thuiswedstrijden toch voor ei gen publiek te laten spelen. erwoude-Rijndijk: Meerburg Kerst- 35(>(tweede kerstdag, 13.00) veningen: Havenhoofd Kerstrandloop ;de kersdag, 12,00) brugge: Twintig van Woubrugge (do. ATLETIEK (14.00) VIERDE DIVISIE 14: Retoba 2-BC Lisse (13.00), 16: Apollo-Veglo 2 (12.00), Flair 3-ZIG0 (14.00) BASKETBAL I0REN EREDIVISIE: BC Schooters- (za. 17 00) irdam: Ahoy Holland Basketbal Week 9.00. za. 15.00, zo.13.00) DIVISIE 2B: Dickysquash 3-Sport City 2 (14.00) PROMOTIEKLASSE: De Sluiper-Steijn Sport (vr. 14.00) Roelofarendsveen: Top twaalf (za) (zo. 9.30) Lisse: Ter Specke (De Bollenstreek) Cross competitie (zo. 9.30) Rotterdam: Ahoy Regio cyclo crosscompe titie (za. 12.00) TAFELTENNIS Reusel: Nationale cyclo cross (tweede kerstdag) Surhuisterveen-, Internationale cyclo cross :DE DIVISIE 2: Flair-Vennewater 2 0) DE DIVISIE 7: De Ritte 3-Flair Den Haag: Gewestelijk marathon kampi oenschap Heerenveen: NK Allround (do. 15.30) Groningen: NK marathon (tweede kersdag, Aalsmeer: AAB jeugdkersttoernooi iTENNIS Noordwijkerhout: Super Masters Tennis- center Frijlink (wo-do 19.00) Alphen aan den Rijn: Nieuwesloot C-D Tennistoernooi (wo-do) Warmond: Dekker Districtskampioenschap indoor B (wo-do) WIELRENNEN Leiden: De Bult (Swift) Crosscompetitie (do) ZAALVOETBAL Leiden: Vijf Meihal Ad Dusee jeugdtoer- nooi (wo. 8.45) Leiden: De Zijl Zwaluwen Jeugdtoernooi (do. 9.00) Koudekerk: De Ridderhof Zwaluwen jeugd toernooi (do. 9.00) Noordwijkerhoui: WSB Zwaluwen jeugd toernooi (do. 9.00) De Verandering is een korte serie over sporters voor wie het leven het afgelopen jaar een opvallende wending m aam: Bianca IN Joustra Leeftijd: 25 Beroep: Juridisch medewerkster bij een deurwaarders- bedrijf Woonplaats: Leiden De Verandering: Bianca Jous tra korfbalde tot vorig seizoen voor Sporting Trigon. Afgelo pen zomer maakte ze de over stap naar Blauw Wit in Am sterdam. „Ik ben van club veranderd onidat ik toe was aan een nieu we uitdaging. Samen metChantal van Duyn was ik de speel ster om wie het bij O Sporting Trigon alle maal om draaide. Dat Zzeg ik zonder arrogant over te willen komen, het was gewoon zo. De heren verzorgden de paalpositie en wij moesten dan maar voor de doelpunten zorgen. Ik had het een beetje gehad met dat systeem en daarom wilde ik het eens er- gens anders proberen. Mijn vertrek heeft ver- ^g der niets met Trigon te maken of met het feit dat we in de zaal uit >de hoofdklasse degra deerden. Het lag puur aan mezelf. Ik wil Tri- CD gon zeker geen trap Q nageven, want dat verdienen ze niet. Het is een geweldige club. Blauw Wit is weer een heel ander verhaal. Die vereniging lijkt in geen enkel opzicht op Sporting Trigon. Alles draait hier om het eerste team. Het is ook een vrij kleine vereniging, met nauwe lijks eigen jeugd. Vrijwel de he le seniorenselectie is samenge steld uit spelers die van andere clubs zijn gekomen. Ook de trainer. Herman van Gunst, is dit seizoen nieuw. Vreemd ge noeg levert dat totaal geen pro blemen op. We hebben zelfs een vrij hechte band met elkaar, omdat we allemaal in hetzelfde schuitje zitten. Je kunt wel zeggen dat Blauw Wit geen eigen gezicht heeft, maar dat is bij alle topclubs zo. Niemand redt het met alleen maar eigen spelers. Ik heb voor Blauw Wit gekozen omdat alles hier is geiiclit op het halen van de absolute top. Het is eigenlijk onvoorstelbaar. Aan alles wordt hier gedach t, alles is tot in de puntjes geregeld. Kleding tassen, noem maar op. Twee keer per jaar is er een trai ningsweekend. We hebben naast de gewone trainings avonden ook nog een wekelijk se videoanalyse. De ene keer zijn dat beelden van onze eigen wedstrijd en een andere keer bekijken we de komende tegen stander. Alles wordt uitgeplo zen. Wat zijn de zwakke plek ken van mijn directe tegen stander? Op welk been schiet ze het makkelijkst? Dat soort din gen. Dat is ook waar het in het spel letje van Blauw Wit om draait: het uitspelen van de zwakke schakels bij de tegenstander. Ie dereen is alleen maar daar mee bezigen daardoor zijn er geen vaste spelers die bijvoorbeeld voor de doelpunten moeten zorgen of die de paalpositie in nemen. Het heeft wel even geduurd voordat ik dit speltype onder de knie had. Het belangrijkste wat ik daarbij geleerd heb, is dat korfbal een denksport is. Ik ging er altijd van uit dat het meer een loopsport was. Verge leken met de rest van de spelers had ik aan begin van het sei zoen een berenconditie. Maar de trainer heeft me erop gewe zen dat je helemaal niet zo veel meters hoeft te maken, als je maar slim speelt. De juiste keu zes maken, de goede positie kiezen. Ik train nu ook twee keer per week twee uur in plaats van anderhalf uur, dus dat maakte het nog eens extra zwaar. Het gaat nu lekker met me bij Blauw Wit. Sinds een paar we ken heb ik weer een basis plaats. Ik vind zelf dat we nog niet in topvorm zijn. Als we ons doel willen halen - de zaalfina le in Ahoy' - dan zullen we nog beter moeten gaan spelen. Maar of het nu wel of niet lukt. ik blijf voorlopig bij Blauw Wit. Er zijn wel geruch ten ge- weest dat ik terug zou keren bij Sporting Trigon als ze weer promoveren naar de hoofd klasse, maar dat is echt onzin. Het zou een stap te rugzijn. Ik kan hier nog zo veel leren, ter- wijl ik bij Trigon ge- woon klaar was. S tekst maarten dekker archieffoto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21