R 'Vitesse is bijna failliet' Berckenkamp geloofde er nog in Imander klaar voor vervroegd debuut tegen Vitesse ivoldoende draagvlak v or invoeren voetbalpas gareel Huijbens keert mg in basketbalploeg Sport Nef wint slalom 'Olympische Spelen zijn maatje te groot voor Nederland' Wegereef wil duidelijkheid na vrijspraak van Boschker SCOREbord ii der Reijden krijgt IOC-lintje Joop van der Reijden heeft gisteren in Lausanne uit en van IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch de Olym- <j, irder ontvangen. Dat is een hoge onderscheiding van het 2i nationaal Olympisch Comité. Van der Reijden is oud-inte- oorzitter van NOC*NSF. Hij bekleedde de functie van mei tot november 1999. Van der Reijden kreeg de onderschei- 'anwege zijn grote verdienste voor de sport in die periode. af kan nauwelijks nog sporten [N2 Steffi Graf heeft een flinke prijs betaald voor haar suc- ille, maar tevens zo intensieve tennisloopbaan. In een in- jvv met voormalig atleet Sebastian Coe voor de Daily Tele- ii zegt de Duitse veel last te hebben van lichamelijke onge- 3 ien. ,,lk vind het deprimerend en zwaar niet meer in staat I n sport te bedrijven. Ik kan zelfs geen golfbal meer slaan." ïormalige tennisster, levensgezellin van de Amerikaanse ;ser Andre Agassi, kan tegenwoordig slechts wat joggen en Ook daarbij heeft de 31-jarige Duitse pijn. uwe voorzitter tafeltennisbond Jos Verdier wordt door het hoofdbestuur van de rlandse Tafeltennisbond (NTTB) in mei 2001 tijdens de ^vergadering voorgedragen als opvolger van de huidige ritter Raymond Gradus. De 59-jarige CDA'er is sinds 1995 meester van Huizen. De huidige voorzitter Gradus (38) is 1998 voorzitter. de Randstad bestaat over de noodzaak om ir ïateurvoetbal spelers een 5CI eitskaart te geven. Daar op i er nog onvoldoende lak om de kaart opnieuw voeren. Dit stelt Gerard lijk, voorzitter van de werkgroep die de herin van de kaart onder- m lijk, tevens preses van het )r( district West IV (de ag- rs atie Rotterdam), roept jaren om terugkeer van ntiteitskaart. Het pasje is bedoeld om illegale spe- overtreders van de regle- gjj! n aan te pakken. „Er is ijk nog te weinig draag- y erkent De Rijk „Vooral !P na 1 Huijbens maakt zijn ij de in de nationale basket- el ctie. De forward van ere- bo oist Den Bosch is door Aqcoach Maarten van Gent aan de spelersgroep de Holland Basketball die vrijdag begint, et bens ontbrak bij de laat- ïle e kwalificatiewedstrijden ranje voor het Europees de oenschap. Het stak de sn alig Leiderdorper dat hij tijds uit de media moest lgi nen en niet rechtstreeks Jeibondscoach. Toch zegt pp ns geen moment te heb- itwijfeld aan zijn terug- LJE i oranje. „Ik was natuur- ït blij met die gang van Maar de tijd die je voor onale team kunt spelen is ijk beperkt. Ik vind het ieeds een grote eer om iederland uit te komen en ft ii ben ik bereid om over lei lezwaren heen te stap- alphen» janet van duk vervolg van voorpagina Willem Berckenkamp zei van ochtend in een korte reactie dat hij teleurgesteld is dat het be stuur van ARC hem gisteravond op non-actief heeft gesteld. „Ik had zelf het idee dat ik na de winterstop nog goed had kun nen presteren met deze groep. Het is een eenzijdige beslissing geweest van het bestuur, die moetje respecteren." Berckenkamp baseert zijn optimisme over het vervolg van het seizoen op de ervaringen die hij het eerste half jaar had met de groep. De Gouwenaar heeft, in tegenstelling tot het bestuur, wel het idee dat er sprake was van 'chemie' tussen hem en de groep. Volgens aanvoerder Maurice Balkhoven hadden vooral de spelers die langer met Bercken kamp werkten een speciale band met de trainer. „Mis schien dat niet alle spelers even hard met hem weglopen, vooral jongeren niet die wel eens door hem gepasseerd zijn. Maar ik weet zeker dat niemand het fijn vind dat hij is ontslagen." De sfeer was goed, alle spe lers konden volgens Balkhoven door een deur met de trainer, maar op het veld gaat het mis. ARC haalde uit dertien wedstrij den slechts zes punten. Balkho ven: „Wij hebben wedstrijden verloren door cruciale fouten van spelers. Daar kon de trainer niets aan doen. Als we er drie van hadden gewonnen, had hij nog bij ARC gezeten. Vooral de oudere garde heeft het gevoel dat ze de trainer in de steek heeft gelaten", aldus Balkho ven. Volgens de aanvoerder heeft de trainer er genoeg aan gedaan om te proberen het tij te keren. „Ik denk niet dat wij hem wat kunnen verwijten." Het bestuur van ARC besloot begin december om de resulta ten van de wedstrijden tot de winterstop nog af te wachten. „We hadden een bepaald ver wachtingspatroon, en dat is niet uitgekomenaldus secrea- tris Arry Zwaan. Op maandag avond nam het bestuur una niem het besluit om Bercken kamp te ontslaan. Zwaan geeft toe dat gisteravond, na het kerstbuffet, 'misschien een on gelukkig moment' was om het besluit mede te delen, maar het bestuur wilde voorkomen dat het nieuws zou uitlekken. Balkhoven: „Ik had liever ge had dat ze het twee weken eer der hadden gedaan. Dan had hij waardig afscheid kunnen nemen. Nu heeft hij ons gister avond nog getraind in de ver onderstelling dat hij op 3 janua ri weer voor de groep zou staan. Maar we hebben al afgesproken om wat met hem te gaan doen. Uiteraard niet bij ARC." Nadat het bestuur de spelers groep en de begeleiding had in gelicht, besloten assistent-trai ner Koos van Elleswijk en elftal leider Wim Dijkman ook op te stappen. Berckenkamp kwam in 1997 in dienst bij ARC. In het eerste seizoen werd hij met zijn elftal kampioen van de hoofd klasse A. Vorig jaar speelde ARC zich pas op de laatste dag veilig. Dennis van den IJssel, de op volger van Berckenkamp, train de de A-jeugd van ARC. Eerder werkte hij als jeugdtrainer bij Alphense Boys en ADO Den Haag. Van den IJssel is leraar li chamelijke opvoeding op het Groene Hart College. Opvallend is dat aan zijn selectie Errol Deekman en Clyde Tol zijn toe- Deze twee spelers buiten de Randstad wordt de noodzaak van de herinvoering van de identiteitskaart niet al tijd gezien. Blijkbaar doen de excessen zich alleen in dit deel van Nederland voor. Misschien moet ik het zwartboek van West IV maar eens naar Zeist meene men. Nee, daarmee hoef ik mijn collega's in het bestuur amateurvoetbal niet te overtui gen. Wel een groot aantal afge vaardigden." Optimist Van Rijk heeft de hoop op een goede afloop niet opgeven. „Het onderwerp staat hoog op de agenda. Op de voorjaarsvergadering moet een besluit worden genomen. Ik hoop dan dat de kaarten per 1 januari 2002 terugkomen, des noods alleen in die districten die dat nodig achten." 1988 was Huijbens 67 nu ictief voor Oranje. Zijn laatste wedstrijd voor Oranje dateert van 26 februari dit jaar, toen Oranje in en tegen Finland verloor. Wat Huijbens betreft, doet hij ook mee in de laatste EK-kwalificatieduels tegen Bul garije en Finland. „Het is aan de bondscoach. Ik sta niet op de officiële spelerslijst, maar ik heb begrepen dat daar wel iets aan te doen valt. En het lijkt me duidelijk dat ik niet alleen maar voor de HBW terugkeer in het team. Het lijkt me geweldig om een keer aan het EK mee te doen. Èn de mogelijkheid om met Rik Smits samen te spelen wil ik ook niet onbenut laten." Van Gent haalde nog een tweede routinier over in Oranje terug te keren. Guard Cees van Rootselaar besloot in te gaan op de uitnodiging. Hij was ander half jaar niet meer in het Oran je-shirt te bewonderen. Hij gaat in Rotterdam zijn vijftiende Basketball Week spelen. Van Rootselaar speelt in de compe titie voor Omniworld Almere, na jarenlang een van de boeg beelden van Den Helder te zijn geweest. Hij heeft 118 inter lands achter zijn naam staan. sestriere De Zwitserse skister Sonja Nef (foto) heeft gisteren in Sest- rière een wereldbekerwedstrijd reuzenslalom gewonnen. De 28-jarige Nef gleed na 2.21,67 door de finish en vierde haar tweede zege van het seizoen. Bij de mannen, die in Madonna di Campiglio een slalom afwerkten, zegevierde Oostenrijker Mario Matt voor twee landgeno ten. Voor Matt was het de eerste zege van het seizoen. De Nederland se skiërs Harald de Man en Rogier Oosterbaan zijn zeker van een startplaats op de wereldkampioenschappen, begin februari in St. An ton. Bij de slalorp in het Italiaanse Plose Monte Fana voldeden ze aan de eis van de Internationale Ski Federatie. Die ligt op 30 FIS-punten. De Man eindigde gisteren bij de internationale wedstrijd in Italië als elfde op de slalom. De nummer zeventien bij de wereldkampioen schappen in 1997 op de reuzenslalom maakte dit seizoen zijn rentree op de skipiste. Blessures hielden hem lange tijd buitenspel. Ooster baan finishte als twaalfde. Voor hem was het de derde keer dat hij aan de WK-limiet voldeed. Het is wel de eerste keer dat de 22-jarige skiër zich voor het WK kwalificeert. De Oostenrijker Manfred Pranger won de wedstrijd. foto reuters den haag voetbal betekent in de ogen van 2000. De staatssecretaris en de staatssecretaris Vliegenthart sportkoepel NOC*NSF hebben Meer grote sportevenementen (Sport) niet dat Nederland nu afgesproken een systematisch naar Nederland, maar de Olym- ineens alles kan organiseren, beleid te ontwikkelen om meer pische Spelen zijn een maatje te „Die evenementen zijn niet met grote sportevenementen bin- groot. Het uiterst positief verlo- elkaar te vergelijken", stelde ze nen te halen. Ze wees daarbij pen Europees kampioenschap vast bij de evaluatie van EURO op de komende jaren, waarin gpd/anp/reuters Elmander zit vanavond op de w0 )ij Feyenoord en komt mogelijk 5 iveede helft in actie tegen Vites- yenoords Zweedse aankoop f ia een week trainen zijn vuur- n een nagenoeg volle Kuip. i0. mder zegt begrip te hebben e situatie bij zijn werkgever, een aantal spelers is geblesseerd, is het niet, want ik heb weinig Je. Ik wil me natuurlijk het liefst teren als ik topfit ben, precies f1 oe het elftal speelt en een tijdje groep heb meegetraind. Daar is n gelegenheid voor geweest. Ze- ie nieuwe speler wil je niet dat het 116 kbij je debuut een verkeerde in- lp4" ch Van Marwijk zag de Zweedse Ier de voorbije dagen keihard i om in recordtijd nog wat op te doen. De trainer: „Het >en t redelijk zijn om hem in de ba- etten. Elmander heeft nog nooit niveau gespeeld en hij heeft inkele ervaring met de Neder- ichter de hand houden. Dat be- dat hij er wel klaar voor moet teen spits te vervangen." iRoy vertrekt bij de Duitse club 'BSC. De 31-jarige middenvel- 3 d nog een contract tot het einde n, t seizoen, maar hij mag per 31 .rjber al weg. De voormalige inter- kwam bijna niet aan spelen Berlijn. Roy kwam in de zomer 997 naar Hertha. Basisspeler lij nooit. Hij speelde 49 duels in ndesliga en maakte drie goals, ie begon bij Ajax en ook bij Fog- di foto anp ed oudenaarden trainer/coach van De Graafschap. Hij volgt de ontslagen Rob McDonald op. Marsman is al sinds 1 december 1999 in de dienst van de club, als manager voetbalzaken. Het is de bedoeling dat 'Jurrie Koolhof, de laatste weken actief als interim-trainer, met ingang van de volgende competitie de coach van De Graafschap wordt. De voormalige prof volgt momenteel de cursus coach be taald voetbal. Marsman keert dan te rug in zijn oude functie. Gerard Marsman is benoemd als De rentree van Jaap Stam bij Man- gia en Nottingham Forest speelde, zou nu bij een Nederlandse club aan de slag willen. Somalia speelt de rest van het sei zoen bij Fortuna Sittard. De Limburgse degradatie-kandidaat heeft de aanval ler uit Brazilië gehuurd van koploper Feyenoord. Enige voorwaarde is dat Somalia een tewerkstellingsvergun ning krijgt. Die dient opnieuw te wor den Chester United is aanstaande. Mana ger Alex Ferguson van de Engelse top club denkt dat de Nederlandse verde diger in de eerste week van januari weer met de reserves kan meespelen. Stam staat al drie maanden buitenspel door een achillespeesblessure. De ver dediger liet zich opereren en werkt sindsdien aan zijn herstel. Ferguson denkt erover de verdediger aan het einde van de eerste week in januari weer wedstrijdritme te laten opdoen. Gerard van der Lem (48) verlaat AZ aan het einde van het seizoen. De trai ner maakt geen gebruik van de aanbie ding die de Alkmaarse eredivisieclub hem deed om zijn contract te verlen gen. Hij werkt sinds 1 juli 1999 bij AZ. Van der Lem kon bij AZ een verbinte nis voor onbepaalde tijd tekenen met een opzegtermijn van twee maanden voor beide partijen. Die constructie was voor de oud-assistent van Louis van Gaal bij Ajax en Barcelona geen reden nee te zeggen. „Het is een ge voelskwestie. Het is voor mij en AZ be ter aan het einde van het seizoen uit elkaar te gaan." Volgens Van der Lem is de afgelopen tijd wat ruis op de lijn ontstaan. Concreet wilde hij daar niet op ingaan. Hij nam de beslissing ook niet onder invloed van andere aanbie dingen. „Er is interesse, maar er zijn geen concrete aanbiedingen." De onderzoekscommissie van de Bel gische voetbalbond is begonnen met haar onderzoek naar de smeergeldaf faire rond de Joegoslavische spelers makelaar Ranko Stojic. PSV-trainer Er ic Gerets verscheen gisteren voor de commissie om zijn versie van het ver haal te vertellen. „Mededelingen wpr- den niet gedaan, want de commissie Willem Berckenkamp. werden deze zomer door het bestuur naar ARC gehaald, ter wijl Berckenkamp niet met ze had gesproken. Hij zette ze in het tweede, toen bleek dat zijn archieffoto henk bouwman selectie te groot was. Er ont stond een rel in de B-selectie, omdat de nieuwelingen wel on kostenvergoedingen kregen en een auto van de sponsor. Manager Gerard Braam: Vitesse dreigt op korte termijn failliet te gaan. Mogelijk kan de club in januari de spelerssalarissen al niet meer betalen. Dat zegt Gerard Braam, de commercieel mana ger die in september is weggestuurd uit Gelredome en deze week via de rechter zijn baan heeft teruggekregen. Vitesse wil niet reageren op de uitlatingen. arnhem gpddoen. Als ze maar geld krijgen. Het ziet er naar uit dat er deze week weer een hele ploeg rich ting Benfica zal afreizen. Het grootste probleem is momen teel dat het geld voor Van Hooijdonk niet binnen is. Met dat geld heeft Vitesse weer een paar maanden lucht." Volgens Braam is er deze maand met gelden geschoven tussen Gelredome en Vitesse. Volgens Braam staat Vitesse aan de rand van een faillisse ment. „Dat komt er binnen een paar dagen aan. In december zijn er schuldeisers bij Vitesse geweest. Ze hebben nog tonnen te goed. Het is mogelijk dat er in januari geen spelerssalaris sen meer betaald kunnen wor den. Ik heb het bewijs gezien dat er deze maand wel betaald wordt. Maar de situatie is dra matisch." Braam spreekt van 'een alge mene desorganisatie' bij Vites se. „De goede resultaten van het eerste elftal leiden de aan dacht af. Maar de club gaat fi nancieel richting de afgrond." Volgens Braam heeft Vitesse zo dringend geld nodig, dat het van Benfica niet eens de volle 6,6 miljoen dollar eist voor de verkochte spits Pierre van Hooijdonk. Vitesse heeft de Ne derlandse ambassadeur Jeeu- rissen in Portugal ingeschakeld om te bemiddelen in het con flict met Benfica. Jeurissen heeft inmiddels al een gesprek gehad met Manuel Vilarinho, de president van Benfica. „Ze zullen zelfs concessies „In januari kan die trucendoos niet nogmaals worden ge opend. Nuon is niet meer in staat bij te springen. Dat zal wel moeten in januari, want dan moet de tweede termijn van de transfersom van Bob Peeters betaald worden aan Roda JC." Braam becijfert dat de schuld aan Nuon nu zestig miljoen gulden bedraagt. „Dat komt doordat het overbruggingskre diet van 28 miljoen is verbruikt. Vitesse kan de schuld aan Nuon niet aflossen. Het kan de rente niet eens betalen. Dan is zo'n blunder in de transfer van Van Hooijdonk dodelijk", doelt Braam op het gegeven dat Vi tesse bij de transfer van de spits naliet een bankgarantie te ei sen. Met alle problemen rond om de betaling tot gevolg. Nederland zich heeft verzekerd van de organisatie van het EK atletiek voor sporters onder 23 jaar (2001), de start van de Giro d'Italia in Groningen (2002) en het wereldkampioenschap handbal voor vrouwen (2003). eist strikte geheimhouding", aldus een woordvoerder van PSV. Ook Stojic en betrokkenen als Hans Galjé, Alex Querter, René Verheyen en de leiding van Club Brugge werden gehoord. Di recteur Antoine Vanhove en secretaris Jacques de Nolf beschuldigden Stojic anderhalve week geleden van poging tot omkoping. Stojic gaf assistent-trai ners Galjé, Querter en Verheyen in de afgelopen jaren enveloppen met geld bij een reeks transfers van zijn spelers naar Club Brugge. Ook de naam van Eric Gerets, des tijds oefenmeester bij Brugge, werd genoemd. De Nolf zei dat hij zich niet kon voorstellen dat als de kleine vissen hun portie kregen, de grote vis (Gerets) niets ontving. Gerets reageerde woe dend op deze aantijging en ontkent el ke betrokkenheid. De Braziliaanse voetballer Alex en de Oekraïner Levytsky van St. Etienne mogen voorlopig niet meer in compe titie- en bekerwedstrijden uitkomen. Het tweetal is hangende een onder zoek naar hun mogelijk valse paspoor ten geschorst. Het speelverbod geldt zeker tot 9 januari. De politie heeft de paspoorten ingenomen voor verder onderzoek. De voetballer Andrea Da Rold van de Italiaanse tweede divisieclub Pescara heeft positief gereageerd op een do pingcontrole die op 24 september na de wedstrijd tegen Monza werd uitge voerd. In zijn urinemonster werden sporen van verboden anabolen aange troffen. De 28-jarige Da Rold loopt het risico twee jaar geschorst te worden, net als twee spelers van Perugia, die onlangs schuldig werden bevonden aan doping. Rotterdam gend bewijs vond hebben. „Van gpd der Gun had weliswaar niet meer kunnen scoren. Maar hij had de bal wel aan de meegelo pen Machlas kunnen geven, die nog met slechts een tegenstan der en een leeg doel te maken zou hebben gehad." De arbiter heeft ook niet het idee dat hij spelregeltechnisch zwak stond. „In de reglementen staat dat het gaat om het ontne men van een scoringskans aan de tegenpartij. Daar wordt niet over aantallen aanvallers of ver dedigers gesproken." De scheidsrechter is niet uit op zijn gelijk. „Ik wil alleen we ten waar ik fout ben geweest. En ik denk niet dat ik de enige ben die uitleg wil. Ook het grote publiek, spelers en trainers zul len zich afvragen waarom Boschker vrijuit gaat." Scheidsrechter Jan Wegereef wil meer duidelijkheid over de toepassing van spelregels en sancties in het betaald voetbal. Hij zegt dit naar aanleiding van het besluit van de aanklager be taald voetbal om FC Twente- doelman Sander Boschker niet te vervolgen voor diens rode kaart in de wedstrijd van zon dag tegen Ajax. Boschker haal de na acht minuten de doorge broken Van der Gun onderuit en werd door de arbiter van het veld gestuurd. Ajax won het duel tegen tien man met 5-1. „En ik ben en ik blijf over tuigd van de juistheid van mijn beslissing", reageert Wegereef op het besluit van de aanklager, die de zaak te weinig overtui- Lucky Day, dinsdag 19 december: 1-3-15- 16-20-23-24-26-48-49-52-57-59-61- 67-72-73-76-77-79. (onder voorbehoud). PRIJSVRAGEN State Warriors - Minnesota Timberwolves 120-99, Sacramento Kings - Washington Wizards 106-72. Spanje. Real Madrid - Vallecano.3 -1 Stand aan kop: R. Madrid 15-32 Alaves 15-24 Valencia 15-31 Barcelona 15-24 Deportivo 15-28 Vallecano 16-24 Mannen, eredivisie. BS Weert - Sharks 84 -91. Noord-Europese Basketbal League (NEBL) Negende groepswedstrijd: Den Helder (Ned) - Polonia Warschau (Pol) 72-83 (39- 38). Topscorers Den Helder: Richards 23, Ward 17, Korac Cup, mannen. Poule A, vierde ron de: Astronauts Amsterdam (Ned) - BK Opava (Tsj) 98-94 na twee verlengingen (45-37, 77-77, 89-89). Topscorers Astro nauts McGuthrie 18. Rouhorst 16, Harris 14, Spinks 14 Opava: Klapetek 22. NBA. Toronto Raptors - Utah Jazz 103-95, Atlanta Hawks - New York Knicks 87-77, Miami Heat - LA Lakers 79-81, Houston Rockets - San Antonio Spurs 79-86, Chi cago Bulls - Indiana Pacers 85-90, Phoe nix Suns - Detroit Pistons 84-89, Golden SKI Sestriere. Vrouwen, wereldbeker reuzen slalom. 1 Nef (Zwi) 2 21,67 (1.10,02- 1.11.65). 2. Paerson (Zwe) 2.21.-91 (1 09.78-1 12.13). 3. GOtschl (Oos) 2.22.02 (1 10.72-1.11.30). 4. Ertl (Dui) 2.22,20, 5. Dorfmeister (Oos) 2.22,21. 6. Karbon (Ita) 2.22,44 Stand wereldbeker reuzenslalom: 1 Paerson 280, 2 Nef 276, 3. Ertl 236 Stand wereldbeker alge meen: 1. Ertl 610, 2. Cavagnoud (Era) 538, 3. Dorfmeister 523. Madonna di Campiglio. Mannen, wereld beker slalom. 1. Matt (Oos) 1.44,00 (52,80-51,20), 2. Schilchegger (Oos) 1.44,48 (53,42-51,06), 3. Schönfelder (Oos) 1.44.94 (54,30-50,64), 4. Aamodt (Noo) 1.45,11, 5. Raich (Oos) 1 45,45, 6. Llorach (Fra) 1 45,64 Stand wereldbeker slalom: 1 Matt en Schilchegger 180. 3. Buraas (Noo) 150. Stand wereldbeker al gemeen: 1 Maier (Oos) 631, 2. Eberharter (Oos) en Kjus(Noo) 409. VOLLEYBAL Top Team Cup, mannen. Tweede ronde, tweede groepswedstrijd: Go Pass Brabant Lennik (Bel) - Dynamo Apeldoorn (Ned) 1- 3(20-25 23-25 25-2019-25).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25