Medische staf Feyenoord maakt overuren Honkbal, de sport van het grote geld Sport Meer dan 250 aanbiedingen en altijd de nieuwste geuren! SCOREbord anse tenniscoaches stoppen De vier tenniscoaches die Spanje een week geleden idden naar de eerste Daviscupzege in de historie, verbre in samenwerkingsverband. Het kwartet zag de Daviscup iseizoen als een project, dat met succes is afgerond. Het onduidelijk of een van hen nog doorgaat als individuele e coach. De Spaanse tennisfederatie kondigde aan dat bin- [t duidelijkheid komt over de opvolging van Javier Duar- ?p Ferlas, Jordi Vilaro en Jaun Bautista Avendano. Spanje komend jaar de titelverdediging in de Daviscup in febru- j„ tegen Nederland. ten helpen bij bouw circuit Moskou sl yj Het Britse bedrijf TWR heeft een akkoord bereikt met al gemeester van Moskou over de bouw van een racecircuit. 2 -roep, eigenaar van de formule-1-renstal Arrows, zou 25 n dollar (63 miljoen gulden) willen investeren. Het pro- at in totaal ruim 250 miljoen gulden kosten. Het circuit nNagatino komen, meldt de Russische krant Vedomosti. ebaan moet over twee jaar klaar zijn. TWR is in 1975 op- tdoor voormalig coureur Tom Walkinshaw, bij Arrows de an Jos Verstappen. Rotterdamse ploeg telt tien geblesseerden aan vooravond van duel met Vitesse rotterdam Een zieke David Connolly en Kalou met een stijve knie in de ziekenboeg. Het kon er allemaal nog wel bij in Medisch Cen trum Zuid, de nieuwe soap-se rie van Feyenoord. Na de ne derlaag bij Groningen stapel den de problemen zich gisteren verder op bij de Stadionclub, die is getroffen door de grootste blessuregolf van de afgelopen zes seizoenen. Met Connolly en Kalou kwam het totaal aantal uitgeschakelde spelers op tien; alles behalve een prettig vooruitzicht voor de laatste wedstrijd voor de win terstop, de topper morgen te gen Vitesse. Op het bijveld van het Feyenoord-stadion trainden gisteren meer spelers niet dan wel. De helft van de selectie was verdeeld over het krachthonk, de massagetafel en het spreek uur van de clubarts. De tien op een rijtje: Tomas- son, Connolly, Bosvelt, Paauwe, Gyan, Van Gastel, Kalou, Lay- butt, Kornejev en Laybutt. Los daarvan kan Leonardo niet spe len vanwege de problemen rond zijn verblijfs- en werkpa pieren. Wie van de groep 'kneusjes' op tijd is opgelapt voor Feyenoord-Vitesse valt moeilijk te zeggen. Kalou had in de voorbije weken al vaker last van een onwillige knie, maar hij bleek na enige rust weer te kun nen spelen. De Afrikaan zal het dus wel halen, maar voor nage noeg alle anderen is het een ra ce tegen de klok aan het wor den. De medische staf maakt over uren, is van de vroege ochtend tot de late avond bezig met alle belangrijke krachten, die Feye noord op de been moeten hou den. Bij alle betrokkenen is het besef doorgedrongen dat nu al een titel op het spel kan staan. Een nederlaag tegen Vitesse be tekent dat Feyenoord direct voor de winterstop zes punten zou weggeven; een aantal dat straks het verschil kan maken tussen Champions League en UEFA Cup-voetbal. Van paniek is bij Feyenoord nog geen sprake, maar de ver antwoordelijken bij de club ma ken zich wel zeer grote zorgen. Te meer daar is gebleken dat de kwaliteit van spelers op de re YvesSaintLaurent Paris eau de toilette spray, 20 ml in navulbare tasverstuiver Een prachtig geschenk is snel gevonden. Bij Douglas heeft u namelijk een ruime keuze aan geuren, make-up en de beste huidverzorging.Wij adviseren u graag en maken van uw cadeau het prachtigste geschenk voor onder de kerstboom. Davidoff Cool Water Woman geschenkset eau de toilette spray, 30 ml bodylotion 50 ml showergel 50 ml Valentino Very Valentino Clinique Happy geschenkset i Dolce Gabbana Feminine geschenkset eau de toilette spray, 15 ml deodorant, 15 ml bodylotion I 50 ml showergel D&G li I 50 ml ,5SSKt I Baratti Showergel ocean blue 250 ml Altijd het juiste geschenk met de Douglas cadeaubon. wr come in and find out Haarlemmerstraat 104 - 2312 GD Leiden-Tel. 071-5 130687 Aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt Prijswijzigingen voorbehouden. Internet: www.douglas.nl 10% Douglas Card-korting op de meeste cosmetica- en parfummerken. servebank onvoldoende is om 'gaten' in het basisteam effec tief op te vangen. Bosvelt: „Ik wil verschrikke lijk graag voetballen tegen Vi tesse. Het is nodig voor Feye noord en ik wil die wedstrijd persoonlijk ook niet missen. Óf het lukt? Dat hangt er vanaf wat ik met mijn knie kan doen. Vandaag ging het redelijk, maar er zit nog steeds vocht in." Paauwe: „Ie bent er in je hoofd 24 uur mee bezig. Je werkt van 's morgens tot 's avonds aan je herstel. Voor je zelf, voor de club voor iedereen. Want we willen dit jaar natuurlijk mooi afsluiten." Mogelijk debuteert de Zweed Johan Elmander tegen Vitesse. De spits, die vorige week arri veerde, heeft de afgelopen da gen keihard getraind. Conditioneel staat hij er ech ter niet goed voor. Hij was be gin november klaar met de competitie in zijn vaderland en is daarna drie weken op vakan tie geweest. Bovendien had hij in de tweede helft van het Zweedse seizoen met nogal wat blessures te maken. Mart de Groot weg bij KRV katwijk»seizoen bezig bij de zaterdag eersteklasser. Volgens KRV Trainer Mart de Groot en KRV staan beide partijen 'positief gaan na dit seizoen uit elkaar. achter de beslissing het con- De Groot is aan zijn derde tract niet te verlengen'. rene banierink Alex Rodriguez tekende onlangs een tienjarig contract bij de Texas Rangers met een totale waarde van 252 miljoen dollar, 630 miljoen gulden. Dat bedrag is hoger dan de salarissen die de twee duurste teams in de sport, New York Yankees en At lanta Braves plus een armlasti ger team als de Chicago White Sox samen op jaarbasis kwijt zijn. En dan blijft er nog acht miljoen over. Geen wonder dat de 25-jari- ge sterhonk baller wel be reid was om van het beste team in de American Lea gue van afge lopen jaar (Seattle Mari ners) naar een van de slecht ste ploegen te gaan. De grote baas van Ma jor League Baseball, Bud Selig, wilde juist dezer dagen met voorstel len komen om de salarisposten niet uit de pan te laten rijzen, zodat de betere spelers ook nog betaalbaar zouden blijven voor de financieel minder daad krachtige teams. Daarmee zou voorkomen worden dat een sei zoen van 160 wedstrijden per team bij voorbaat schriftelijk kon worden afgedaan en ploe gen als de New York Mets, New York Yankees, Boston Red Sox en de Atlanta Braves recht streeks toegelaten konden wor den tot de play-offs. Die naar het Nederlandse poldermodel neigende plannen kan Selig nu wel in de prullen bak gooien. In de afgelopen vier dagen tekenden drie honkbal lers nieuwe contracten met een totale waarde van meer dan 1,3 miljard gulden. Het bedrag dat Alex Rodriguez gaat verdienen, 252 miljoen dollar, is twee mil joen meer dan het bedrag waar voor de nieuwe president van de Verenigde Staten, George W. Bush de Texas Rangers drie jaar geleden verkocht aan de huidi ge eigenaar Tom Hicks. De zakenman beloofde bij zijn aantreden mee te zullen helpen aan het financieel ge zond maken van het prof- honkbal in de Verenigde Staten. Het is nu wel duide lijk hoeveel die woorden waard zijn: niets. Volgens een bereke ning van de Amerikaanse krant USA To day hebben de Texas Ran- gers sinds i 1995 jaarlijks-n een verlies ge leden van i zo'n 20 mil joen gulden. Volgens Hicks blijft de transactie met Rodri guez ruim binnen het budget en zal de club volgend jaar geen verlies meer maken. Waar dat geld allemaal van daan moet komen, laat zich ra den. De prijzen voor tickets, hamburgers, hot-dogs en der gelijke zijn de laatste seizoenen niet meer met een of twee dol lar gestegen maar met tien, vijf tien of 25 dollar. De prijs van het succes (als dat er voor de Texas Rangers binnen afzienba re tijd al komt want hun wer persstaf is van bedroevende kwaliteit) zal uiteindelijk ge woon door de fans betaald wor den. FOTO REUTERS Protest tegen schorsing Maier wenen afpAfgelopen weekeinde, in Val d'Isère, mocht Maier niet star ten. Hij had naar smaak van de jury voor de start meer tijd doorgebracht op het parcours dan toegestaan. Nadat hij ver volgens ook nog eens buiten de wedstrijd om naar beneden was gegleden, diende de organisatie bij de politie een klacht in. Mai er zou de pistewerkers in gevaar hebben gebracht. Volgens de Oostenrijkers was de tijdwaar neming in Val d'Isère niet goed. De Oostenrijkse skibond dient bij de internationale federatie (FIS) protest in tegen de schor sing van skiër Hermann Maier. Wegens onreglementair gedrag van de leider in de algemene wereldbeker krijgt hij geen startplaats bij de komende WB- wedstrijd reuzenslalom, mor gen in Bormio. Bovendien moet Maier nog eens een boete van 36.500 gulden betalen. PRIJSVRAGEN Lucky Day, maandag 18 december: 8-10- 11-12-14-20-26-28-29-35-38-39-45- 51-53-58-59-67-70-78. (onder voorbe houd) Lotto. Jackpot van 13,5 miljoen gulden geen winnaar. Hoofdprijs van 1 miljoen: geen winnaar. tweede prijs van 150.000,00: geen winnaar: derde prijs van 100.000,00: geen winnaar, vierde prijs van 1500,00. 5 winnaars; vijfde prijs van 1000,00. 45 winnaars. Euroloterij Laatste zes cijfers goed (440.742 gulden): geen winnaar; laatste vijf cijfers goed (11.018,50): 1 winnaar, laatste vier cijfers goed (1.101,80): 13 winnaars; laatste drie cijfers goed (110,10)-. 107 winnaars; laatste twee cij fers goed (11,00): 1103 winnaars; laatste cijfer goed (2,20): 11.792 winnaars. Toto. Eerste prijs: geen winnaars, tweede prijs: 10 winnaars, elk bruto 936,50. der de prijs: 179 winnaars, elk bruto 130,80. - Dallas Mavericks PAARDENSPORT VOETBAL Engeland. Tottenham Hotspur - Arsenal 1 - Stand aan kop: Man.U 18-40 Leicest. 18-32 Arsenal 18-35 Liverp'l 18-30 Ipswich 18-33 Sunderl 18-29 Londen. CSI-W. Grote Prijs, met barrage: 1. Nieberg (Dui) Loro Piana Esprit FRH 0 strafpunten. 34.9b seconden. 2 Godignon (Fra) Diams III 0-35.84. 3. Ludger Beer- baum (Dui) Goldfever 0-36,34. 4. Sloot haak (Dui) Landdame FRH 4-34,29, 5 Bourdy (Fra) Helios 4-36,60, 6 Stockdale (GBr) Traxdata Winston Bridget 4-37,01, 7. Tops (Ned) Roofs 4-38,88, 8. Lansmk (Ned) TNT Zandor Z 4-41,98 Zonder bar rage: 21. Bril/Kor II 10-75,86. Springcon cours, met barrage: 1. Ludger Beerbaum- /Figaro's Boy 0-37,86, 2. Tops/Grande Da- me 0-46,38, 3. Robert Whitaker (GBr) I Qualisca 4-34,77 Jachtspringen: 1 Char les (Ier) Traxdata Mulligann 38,92 secon; den. 2. Bourdy/Querjac de l'Ain 40,61, 3 1 Ludo Philippaerts (Bel) Espadon V 41,42, 8 Bril/Harghieta 44.03, 21. Lansink/TNT Cordijana Z 62,01 Knock Outspringen: 1 Liz Edgar (GBr) Debutante. 2 Gulliksen I (Noo). 3 Ludger Beerbaum/Gustav M, Da- vies (GBr)/Mimature Quickstop. 9. o.sa. Bril/Harghieta WIELRENNEN Noord-Europese Basketbal League: Den Helder (Ned) - London Towers (Eng) 69-76 (28-34). Topscorers Den Helder: Ward 20, Karner 12. Miller 12. Lausanne. Wereldranglijst veldrijders. 1 Groenendaal (Ned) 2398, 2. De Clercq (Bel) 1606, 3. Nijs (Bel) 1409. 4. Wellens (Bel) 1314, 5. Pontoni (Ita) 1038, 6 Ver- vecken (Bel) 1018, 7. Van Santvliet (Bel) 737, 8. Vannoppen (Bel) 618, 9. Van der Poel (Ned) 594, 10. Wabel (Zwi) 557, 12 De Vos 453, 13. De Knegt 451, 35. Van Gils 182.46. Nijland 139.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23