Wethouder gaf geen njuiste informatie' Ik ga drammen als nee te horen krijg' Duin Bollenstreek Noordwijkerhoutse Canadees op zoek naar nieuws Harry Mens stort zich op internet en tv IJsclub Noordwijkerhout wil meer leden én vorst DIT ZIJN DE VOORDELEN BEL 071-5356230 Molen heeft weer een kap iiichtsie Van der Shtijs en ambtelijke staf IjjKE DEN HOLLANDER •nmalig wethouder Koos ii heeft geen misleidende en uiste informatie gegeven in commissievergadering fi- iciën van 10 oktober over de berekeningen en de door rijk toegepaste korting uit gemeentefonds. Tot die iclusie komen burgemeester der Sluijs van Noordwijk en ambtelijke staf, na inmid- tweemaal hierover van ge- hten te hebben gewisseld voorzitter Elvader van de huldigende partij, Verenigd jrdwijk (VN). mit stapte begin november als wethouder na grote on- iheid met zijn partij Ver- jjd Noordwijk. VN verweet wethouder de partijbelangen [oldoende te hebben verde in het college. Het ging rbi| om een meningsver- il over de stijging van de on- rende zaakbelasting (OZB). handeling geëist voor verkrachting KNIE VAN UFFELEN jitie wil 'geen risico's meer Katwijk'. En ook moeten ouders van een 19-jarige, rondlopende Katwijker die dt verdacht van ontucht en irachting van minderjarige bjes, worden ontlast. Daar- eiste de officier van justitie eren voor de Haagse recht- ik dat de Katwijker wordt ;enomen in een instelling zeer moeilijk opvoedbare ^eren, plus een half jaar invaardelijke celstraf. )e jonge Katwijker zwom op ili vorig jaar met wat vrien- in het kanaal, toen hij zich een vriendinnetje van der- afzonderde'. Het meisje ie naar eigen zeggen niet maar de jongen trok haar en aan de overkant gooide haar in de struiken op de 1, sloeg en verkrachtte De Katwijker ontkent. Hij ijuist aan het meisje hebben aagd of ze seks wilde. ,,Ze het niet, maar later wilde hei wel", beweert de Katwij- „Eens moet de eerste keer zei ze tegen mij." Officier justitie Van Dam kwam tot conclusie dat het geweld en bedreiging niet waren te be zen en hield het uiteindelijk ontuchtige handelingen in its van verkrachting. /."UK MAARTEN RITMAN gemeente Katwijk heeft in nota voor uitstallingen aan- even dat het afgelopen moet met de wildgroei van spul- en reclame op de openbare Vanaf februari gaat de mi- politie controleren. Zetten ieliers spullen buiten ter- Martin van Denzen verzorgt wekelijks radioprogramma vanuit Toronto NOORDWUKERHOUT Smit en de overige collegeleden wilden de OZB met meer dan 13 procent laten stijgen. VN vond die stijging te fors. Vooral omdat de partij zijn kiezers steeds had beloofd zich steik te maken voor het gelijk blijven van de OZB, of ten hoogste een inflatiecorrectie toe te staan De partij verweet Smit niet alfeen misleidende en onjuiste infor matie te hebben verschaft ever de noodzakelijke verhoging van de huizenbelasting. Ook v\erd gerept over fouten die in de be groting zouden zijn gemaakt Uit een door burgemeeiter Van der Sluijs ondertekeade brief aan de raadsleden en steunfractieleden van de poli tieke partijen, blijkt nu dat e' in de gesprekken die met Elvader zijn gevoerd 'geen nieuwe ei- ten' aan het licht zijn gebracht, die de geuite beschuldigingen staven. „Wij zijn van oorceel dat u wel erg makkelijk rept ran fouten in de begroting", aldus Van der Sluijs in de brief. Wat de Katwijker niet ontken de was dat hij tussen 1 augus tus en 30 september 1998 een 14-jarig meisje op zijn kamer verkrachtte. Tegenover de rechtbank zei hij dat hij niet meer wist of het meisje met de seks instemde, maar tegenover de politie zei hij dat ze 'ja en nee' zei. Aan een ander verte de hij weer dat het meisje zelf vol de, maar het meisje zelf zei dat hij moest 'nokken'. ,,Ik kan er niet tegen als ik nee te hoien krijg", verklaarde de Katwijker. ,,Dan ga ik drammen." Behalve voor twee zedende licten stond de Katwijker ook terecht voor diefstal van ver bromfietsen. Hij bekende. De jongen heeft op het gebied vin diefstal al een flink strafblad ?n liep zelfs nog in de proeftijd vin een straf van de kinderrechter. Volgens een psychiater is de Katwijker zwakbegaafd en ver minderd toerekeningsvatbaar. Hij is volgens de officier 'een ongeleid projectiel', met we het zeker misgaat als hij in ce bajes komt. ,,lk kan me voo stellen dat mensen er niks var snappen dat hij nu vrij rond loopt. maar hij is nog jong en het is zeker niet de bedoeling om hem tot zijn pensioen h een soort Siberië op te sluiten'', zei de officier. De rechtbank doet vrijdag uitspraak. MONIQUE WITTEMAN De Noordwijkerhoutse Cana dees Martin van Denzen is hard op zoek naar mensen die hem willen helpen aan nieuwtjes voor zijn radioprogramma, dat in het Nederlands vanuit To ronto wordt uitgezonden. Van Denzen is voor een aantal we ken naar de Bollenstreek geko men, om zijn moeder te bezoe ken die afgelopen week negen tig jaar is geworden en om alle familiebanden opnieuw aan te halen. Bovendien heeft hij een grote zoektocht naar nieuws achter de rug. Iedere zaterdag ochtend is hij met zijn radio programma 'The Dutch Touch' een uur lang in de lucht, om aan alle Nederlandse Canade zen het nieuws van de afgelo pen week uit Nederland te laten horen plus verzoekplaatjes te draaien. Van Denzen, die in 1957 naar Canada is vertrokken, verzorgt nu ruim drie jaar radio in To ronto en omgeving. Hij heeft ie dere week zo'n 30.000 tot 35.000 luisteraars. Allemaal Ne derlanders die naar Canada ge trokken zijn. Het programma is volledig in het Nederlands. Van Denzen doet alles alleen. Hij koopt zelf de zendtijd in voor 250 Canadese dollars per uur, verkoopt de advertenties om alles rendabel te maken en presenteert zelf. Daarnaast zit hij uren achter internet om het nieuws uit Nederland op te snorren. Maar dat is niet vol doende voor hem. „Wat ik al leen nog zo graag zou willen, is dat mensen vanuit Nederland hun eigen nieuwtjes aanleve ren. Iedereen die een familielid in Canada heeft wonen, kan doorgeven dat er een kindje ge boren is, dat familieleden zo veel jaar getrouwd zijn of dat er jarigen zijn. Ook hoor ik graag welke muziek ik moet draaien. De enige vereiste is dat het Ne derlandstalige muziek moet zijn." Ook met radio-amateurs zou hij graag informatie uit willen wisselen. „Maar dat lukt zo slecht. Toen ik twee jaar gele den voor het laatst in Noordwij- kerhout was. heb ik alle stations gebeld en geschreven om bij voorbeeld eens in de zoveel tijd een bandje te maken met leuke liedjes en nieuws. Bijna alle maal waren ze enthousiast, maar het is er nooit van geko men. Als tegenprestatie zou ik graag ook vanuit Canada mijn nieuws willen sturen." Martin van Denzen is iedere zaterdagochtend via CJMR 1320 AM in een cirkel van honderd kilometer rond zijn woonplaats te beluisteren. „Het is echt een hobby van me. Ik hou er een klein beetje geld aan over, maar het is zo leuk om te doen. Zo hebben we bijvoorbeeld afgelo pen jaar met 1 april verteld dat André Rieu in een Nederlands restaurant geïnterviewd zou worden. Rond de twintig men sen wilden daar per se bij zijn. Sommigen hebben zelfs zeven tig kilometer moeten rijden om naar dat restaurant te komen. Maar geen Rieu natuurlijk." Ook houdt hij het St. Nico- laas-feest levend in Canada. Deze maand heeft Van Denzen voor het eerst zelf Sint gespeeld Martin van Denzen: „ledereen die een familielid in Canada heeft wonen, kan doorgeven dat er een kindje geboren is, dat familieleden zoveel jaar getrouwd zijn of dat er jarigen zijn." foto dick hogewoning voor 290 kinderen. „Dit moest wel in het Engels, omdat het kinderen zijn van de tweede ge neratie en die zijn lang niet al lemaal meer de Nederlandse taal machtig. Met vijf zwarte Pieten hebben we een fantas tisch feest gehad, met warme chocolademelk, pepernoten en speculaas." Daarvan was uiter aard een uitgebreid verslag op zijn radiozender te horen. Van Denzen gaat vandaag weer terug naar zijn tweede va derland, waar hij snel aan de slag moet voor zijn kerstpro gramma. De afgelopen drie we ken heeft hij een vervanger ge had voor de radio-uitzendin gen, maar aanstaande zaterdag doet hij alles weer zelf. Daar voor heeft hij nog even de nieu we cd van prinses Christina ge kocht, waar allerlei kerstliedjes opstaan. Iedereen die Martin van Den- zen wil voorzien van groot of klein nieuws, mag hem e-mai- len: mvandenzen@ hotmail.com. Zijn postadres is: 207 Newton Drive, Willowdale ON, M2M 2P2 Toronto, Cana da. De Lissese makelaar Harrry Mens gaat zich meer bezig hou den met televisie en internet. Op dit moment bereidt hij als producer twee nieuwe televisie programma's voor waarvan een met zijn dochter. Mens zelf gaat door met de presentatie van het programma Business Class bij RTL5. Het gelijknamige magazi ne dat hij een jaar geleden in troduceerde, houdt echter op te bestaan. Het blad kostte Mens te veel tijd. „Als eindredacteur las ik al le teksten van tevoren. Uitein delijk is mijn naam met het blad verbonden dus wil ik wel een zeker niveau handhaven. Daarnaast bemoeide ik mij met allerlei andere zaken. De cover story over Easyjet bijvoorbeeld. Dan kon de journalist iemand niet bereiken en dan moest ik weer ingrijpen. Alles bij elkaar een enorme sores." Ook de on derhandelingen met de ver kooppunten van het blad bra ken de Lissenaar op. Business Class had 3.500 abonnees die deze week nog een brief op de deurmat krijgen over het verdwijnen van het blad. Het abonneebestand was voor Mens geen reden om na tien nummers te stoppen. „Er waren gegadigden genoeg om het blad te kopen maar ik ver koop het niet. Voor mij heeft print gewoon de toekomst niet. Ik ga mij helemaal richten op mijn internetsite en de twee nieuwe televisieprogramma's. En daarnaast verkoop ik na tuurlijk ook nog steeds onroe rend goed." ergunning nodig voor uitstallingen wijl dat niet mag, dan krijgen ze eerst een waarschuwing, de tweede keer een proces-verbaal en de derde keer kan een dwangsom worden opgelegd. Nu betalen de winkeliers alleen een heffing, precario genaamd; voor uitstallingen. Ze hebben geen toestemming nodig om borden buiten te zetten. katwuk De Katwijkse molen De Geregtigheid heeft weer een kap en uiteindelijk vier weken langer dan was gepland omdat er meer hout- wieken. Tien weken lang is de molen aan de Valkenburgseweg 'ont- rot dan verwacht werd aangetroffen. De molen kan nu weer een jaar hoofd' geweest voor een grote opknapbeurt. Het onderhoud was hard of twintig mee. nodig. De molen verkeerde in slechte staat. De opknapbeurt duurde foto dick hogewoning NOORDWUKERHOUT» MONIQUE WITTEMAN De grootste wensen van de IJs club Noordwijkerhout zijn meer leden, meer bestuursle den en meervorst. Het afge lopen jaar heeft de club financi eel verlies geleden door onder meer de aanleg van de nieuwe ijsbaan en de aankoop van me dailles voor de skatetocht die georganiseerd is, maar die veel te weinig deelnemers heeft ge kend door gebrek aan vorst. De nieuwe ijsbaan is perfect, vindt voorzitter H. Bouwmees ter van de Noordwijkerhoutse IJsclub. „We hebben nu einde lijk een mooie baan. Sinds 1964 zijn we al aan het tobben, en nu is het zover. De verlichting is nog niet helemaal in orde, maar zodra de vorst invalt, zal dat het wel het geval zijn. De ijsbaan van Noordwijkerhout is geves tigd op het terrein van De Speelakker (stichting Bollen streek). Dat het het afgelopen jaar fi nancieel niet voor de wind is gegaan, komt omdat er huur betaald moet worden voor de baan. Dat is op zich niet erg, mits de vorst maar eens invalt. Bouwmeester herinnerde de le den er gisteravond tijdens de jaarvergadering aan dat het voor het derde achtereenvol gende jaar niet tot schaatsen heeft kunnen komen. „En dat betekent dat er ook niet zoveel mensen enthousiast worden. We willen nu heel graag hon derd leden erbij krijgen. We doen ons best ervoor. Het afge lopen jaar heeft een folderactie zo'n dertig nieuwe leden opge leverd, maar dat is nog niet ge noeg. Als we er nu honderd bij kunnen krijgen, dan gaat het weer goed met de vereniging. Het lidmaatschap kost 'slechts' vijf gulden per jaar." De skatetocht die in april door de ijsvereniging is georga niseerd, is op een mislukking uitgelopen, ondanks de perfec te route die is uitgestippeld en ook dat heeft geleid tot het ne gatieve saldo over 2000 van en kele honderden guldens. De dag van de tocht heeft het con stant door geregend en dus zijn er slechts een handvol deelne mers aan de route begonnen. Voor de organisatie, die speci aal medailles heeft laten ver vaardigen als herinnering, bete kende dit een behoorlijke dom per. Overigens is er geen datum in de medailles gegraveerd, zo dat bij de volgende skatetocht - die op 14 april 2001 gehouden gaat worden - deze dan alsnog uitgedeeld kunnen worden. Aannemers ERBOUWEN IS DAT DUUR? Reken maar op FREBOUW 'voor gratis advies/offerte tel. 071-5760059 Advocaten kantoren Accu's CCU SPECIALIST GROENEN Nieuwe Rijn 105-106 Leiden, 071-5120500 Administratie Administratie collectief. 'oeterwoudsesingel 63, 2313 EL Leiden Tel. 071-5127054 Fax 071-5127004 enstverleners bij uitstek voor: boekhoudingen en «lastingzaken voor ]!dden- en kleinbedrijf 'nanciële diensten en verzekeringen Van Roy C.S. Advocaten Rapenburg 55, Leiden. 071-5122362 Autodemontage De Graaf B.V. Omm'edijkseweg 24, Leiden. 071-5314141. Lid Stiba. Gebr. Opdam b.v. Voorschoterweg 41 Valkenburg ZH, Tel. 071-5315101. Hanepoel 4, Zwaanshoek Tel. 023-5845435 Elektrotechnisch Installatie bedrijven W. P. HARTWIJK ZN. BV Waarborginstallateur Gas- licht en water. Nw. Beestenmarkt 7, Leiden. Tel.: 071-5126627. ACCU SPECIALIST GROENEN Nieuwe Rijn 105-106 Leiden, 071-5120500 Autorijscholen KOUSENHUIS Gejo Grote sortering herensokken Haarlemmerstraat 8, Leiden tel.:071-5120422 Loodgieters Dirk v.d. Zeeuw V.O.F. Kraaierstraat 13 Leiden - tel. 071-5121644 Barendse en Zoon B.v. Flevoweg 6, Leiden Tel.: 071-5233239 Géén filialen Motor- en autorijschool Hoeden Verkeersschool Tempo Hooigracht 86a, Leiden. Tel. 071-5122046. KLAASSENS Heren- en dameshoeden Breestraat 114ab, Leiden Tel. 5120882 Motor- en Autorijschool Belinda theoriecursus met CDI Nu ook verhuur van Trike's Sumatrastraat 2, Tel. 071-5156836 De Nie Kort Rapenburg 5-7-9, Leiden, tel. 071-5130098. Stucadoors De Best Stukadoors Stukadoors-, Afbouw en Spuitbedrijf Gipslijsten Ornamenten Schouwen Sierpleisters Vochtwering SHOWROOM Draadbaan 12, Leiderdorp Tel/fax: 071-5420483 06-53389029 www.debeststucadoors.nl Schoenen U slaagt ALTIJD bij SCHOUTEN Dé specialisten in modieuze schoenen voor losse steunzolen én méérdere breedte- maten. "Geopend elke werkdag tussen 9 15 en 18 00 uur: zaterdag tot 17 00 uur ruime parkeergelegenheid ZEER GROTE COLLECTIE KINDERSCHOENEN "vriendelijk en deskundig personeel Dorpsstraat 13-15-17 centrum Noordwijkerhout Tel. (0252) 37 28 14 CENTRAX Draadbaan 16 Leiderdorp 071-5225588 - Alle c.v.-ketels - De nieuwste modellen Decor-radiatoren - Gewone radiatoren - Vloerverw.-convectorputten - Warmw. apparaten Komt u eens langs in onze nieuwe showroom. Woninginrichting Het KARPETTENHUIS Het JUISTE adres voor uw tapijt, gordijnen, karpetten, luxaflex, festonneren traplopers en tafelkleden. Herensingel 10, Leiden Tel.: 071-5218130 In deze wekelijkse service rubriek adverteren ondernemers die met regelmaat hun product of dienst willen aanbieden aan lezers van deze krant. Vaste piaatsingsdatum, Herkenbare opmaak, Groot leesbereik, Meerdere branche rubrieken, Tekstwissel altijd mogelijk. VOOR ADVERTEREN IN DEZE RUBRIEK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19