Toekomst Ajax lijkt rooskleurig 'SV speelt met AZ leerenveen weet weer wat winnen is Zwarte Meteoor Sport lAANDAG 18 DECEMBER 2000 3 feuilleton Moens wordt vervolgd vmaar De terugkeer van Oscar Moens in Alkmaar was welis- am vaar geen mediacircus, maar geheel geruisloos ging het toch iok niet voorbij. Tot ergernis van trainer Van der Lem: „Eén dag oor de wedstrijd tegen PSV zat ik echt niet op hem te wach- en." Fotografen, radio en schrijvende pers verwelkomden de loelman na een maandenlange afwezigheid in De Hout. Voor |e winterstop beginnen, zodat hij de concurrentie met Timmer seer volledig aan kan gaan. Wat dat betreft viel het hem koud ,p zijn dak dat het trainingskamp in het Spaanse Cadiz aan zijn ,eus voorbij gaat. AZ vertrekt zonder Moens. Bij terugkeer vordt hij dan, zo zei Van der Lem, bij de groep gehaald, al zal [immer wel zijn eerste keus blijven. Moens wil zichzelf in de italage plaatsen, zodat hij aan het eind van het seizoen kan ver rekken, maar hij krijgt de kans waarschijnlijk niet. De doelman see nag blij zijn als hij de bank haalt. Scheringa heeft Moens een lieuwe aanbieding gedaan: de doelman mag weg voor vijf mil- oen gulden als hij zijn imagocontract inlevert. Moens: „Vijf mil- oen. Maar dan moet ik wel nog een hele vracht belasting beta- Excelsior wint ook zonder Connolly iriTTERDAM Excelsior overwintert als koploper van de eerste di- rjsie. Ook zonder de naar Feyenoord teruggekeerde spits Con- lolly weten de Rotterdammers wat winnen is. Zaterdagavond verd het laaggeklasseerde Veendam met 3-1 verslagen. Go my- [head Eagles steeg naar de voorlopige derde plaats door thuis re net 2-1 te winnen van Eindhoven. Dijk en De Weerdt scoorden foor de club uit Deventer, die wegens tal van blessures met een nti eimproviseerde verdediging speelde. De Eagles gingen Telstar 2 ooi bij. dat niet verder kwam dan 0-0 bij ADO Den Haag. Ajax sluit het historische jaar 2000 af als de nummer vier van Nederland. Het diepgewortelde 'wij zijn de beste'- gevoel is in Amsterdam inmiddels ver weggestopt. Zelfs de eerste, ondubbelzinnige nederlaag tegen rivaal Feye noord in jaren, doet opvallend weinig pijn. Liever jube len 'de engelen' over de overwinningen op andere, klei nere clubs. Op die tegen Twente bijvoorbeeld: 5-1. instantie geen leuk gezicht. Maar pas na de acceptatie zou Adriaanse aan zijn klus kunnen beginnen. De coach zette zijn koers uit en liet zijn kompas aan iedereen zien. Hij kwam met jeugd, veel eigen jeugd. Voor een topclub, maar ook dat was een signaal, veel te veel jeugd. Maar Ajax, roept Adri aanse altijd en overal, is geen 'voetbalbolwerk' meer. Pas nu vindt Ajax wedstrijden tegen middenmoters weer leuk in plaats van eng. Er is enthou siasme in plaats van krampach tigheid. Het levert - vooral thuis - hele grappige situaties, vrolijk voetbal en een flink aantal mooie doelpunten op. Na Hee- AMSTERDAM YPE MINKEMA Twente zorgde negen maanden geleden, in het jubileumweek end in maart, voor een bittere feestavond. Ajax, voor de gele genheid in een nostalgisch te nue gestoken, verloor op eigen veld met 0-1. Het werd de on dergang van de trainer die de weg terug naar de top had moe ten wijzen: Jan Wouters. Maan den later was er weer Ajax - Twente. De score en de sfeer waren anders, omdat Ajax zich na jaren van verzet eindelijk heeft neergelegd bij de aparte status van de aparte club. Coach Co Adriaanse hield Ajax een spiegel voor. In eerste renveen (6-2) volgde Twente (5- 1). Daartussendoor zat de oor wassing door Feyenoord (3-1). Daar ergens tussenin zit Ajax. Op de vierde plaats dus. Met veel treffers voor (45), tot dus verre de meeste in de eredivisie, en ook veel tegen (24). Het zijn cijfers die bij Ajax passen. Daarom wandelt Ajax toch nog met een glimlach het jubi leumjaar uit, de toekomst tege moet. Twente droeg een steen tje bij. „De wedstrijd heeft voor ons maar tien minuten ge duurd", treurde trainer Fred Rutten later. Alles ging mis. Alle onheil werd gebundeld in één duidelijke actie. De terugspeel bal van Karnebeek was te kort, de overtreding van doelman Boschker niet al te slim. Met tien tegen elf en een wei nig soepele invaller-doelman (de inmiddels 37-jarige Jan-Wil lem van Ede) was Twente geen partij voor de gretige Ajacieden. Van Ede zat er flink naast bij Ajax' eerste, een kopbal van Machlas. Eenmaal warm ge draaid hield hij nog menig Aja- cied tegen. Daarom bleef het bij 5-1. Twee goals van Machlas, een van Van der Vaart (kopbal na weer een voorzet van Wam- berto), een strafschop van Chi- vu (hands van Van der Paar) en Galasek (uit een afgeslagen aanval), maar ook de onafzien bare rij kansen en de aardige aanvallen, maakten Ajax toch weer de leukste thuis. Adriaanse: „We zitten zeer ruim in het talent. Wamberto is dit seizoen één van de beste lin kerspitsen in Nederland, Machlas is er een tijd uit ge weest, hij doet het nu hartstikke goed. De Cler ontwikkelt zich uitstekend, Kanu dient zich aan." Verder: „De doelstelling was de bovenste vijf. We staan nu vierde. Als we in de tweede helft net zo veel punten halen, komen we uit op zestig. Meestal goed voor Europees voetbal." Tenslotte: „De basis is gelegd voor het Ajax van de toekomst. Adriaanse heeft begrip voor de vervelende positie van zijn routiniers Winter (33) en Wit- schge (31). Beiden zitten bij Ajax onder zijn bewind op de bank. Witschge zou zijn zaak waarnemer al opdracht hebben gegeven naar een andere werk gever uit te kijken. Winter lijkt nog niet zo ver. Toch, zei Adri aanse, hoopt hij dat beide ex- internationals in Amsterdam zullen blijven. „Ik zou ze in de tweede helft van het seizoen nog zéér hard nodig kunnen hebben." Het begrip en de aan sporing zullen de twee waar schijnlijk nauwelijks nog kun nen inspireren. Ajax; Grim; Bergdolmo (69. Hersi), Chivu, Pasanen en De Cler; Galasek, Van der Gun en Van der Vaart; Van der Meyde (69. Ikedia), Machlas en Wam berto. FC Twente: Boschker; Hulshoff, Kar nebeek (46. Mentink), Ouedraego en Piqué; Van der Laan. Van der Paar en Van der Leegte; Cairo (67. Heubach), Vennegoor of Hesselink en Pahlplatz (8. Van Ede). 2-( maar anp V heeft gistermiddag de orgaans moeilijke uitwed- ijd tegen AZ gemakkelijk en rna et grote cijfers gewonnen: 0- De landskampioen speelde lerp en geconcentreerd in de cmaarderhout. De thuisploeg arentegen grossierde in bal- rlies. Bij de rust leidde de idhovense club al met 3-0 do, ikzij treffers van Kezman, Sta ijer en Van Bommel. Gei )e regelmatige doelpunten- Bductie van PSV verlamde de dstrijd. Door de aanvallende macht van AZ konden de abanders het duel simpel on- controle houden. Met zijn eede treffer in de 54ste mi- ut bewees Kezman opnieuw scorende kwaliteiten. Kolk- ^orgde in de 68ste minuut Dr de vernederende eind- li nd: 0-5. ,Na 0-1 ging alles verkeerd ans", verzuchtte AZ-trainer der Lem. „Het geloof in ei- kunnen was meteen hele- 1 weg. We hebben al we- bu ïlang last van een gebrek aan trouwen. De spelers zijn ge- on aan het einde van hun ijn. Wat dat betreft, komt de ™terstop op het juiste mo- ■nt. Met 0-5 zijn we eigenlijk ge goed weggekomen." e' )e manier waarop PSV aan wedstrijd begon, voorspelde inig goeds voor AZ. Agressief in een hoog tempo ging de van trainer Gerets op ik naar de openingstreffer, viel al in de achtste minuut, het lichaam van Wijker loot Kezman raak, 0-1. Me- toeschouwer miste het for- ice- nlijke doelpunt van de jonge goslaaf, omdat Van der Lem in een felle discussie was wikkeld met de grensrechter over een dubieuze buitenspelsi tuatie van spits Nelisse. PSV, met De Jong voor Ramzi (verzwakt door de Ramadan) en Dirkx voor Heintze (gebles seerd), verslapte geen moment na het vroege succes. Gedragen door het ijzersterke midden veld, met Van Bommel, Vogel en De Jong als onwrikbaar blok, werd AZ op eigen helft vastge zet. In de 22ste minuut kwam PSV op 0-2. Een hoekschop van De Jong belandde via een aan tal schijven voor de voeten van Ooijer, die koelbloedig intikte. De titelhouder kreeg daarna vrij spel van AZ. De Jong (redding Timmer), Hofland (via Timmer op de lat) en Rommedahl (voorlangs) verzuimden eerst nog 0-3 te maken. Met een fraaie boogbal in de verre hoek onderstreepte Van Bommel in de veertigste minuut alsnog het grote krachtsverschil in Alk maar: 0-3. Na de rust bleef AZ zwak en PSV sterk. Met vloeiend combi natiespel werd de dolende thuisploeg bij vlagen gedeklas- seerd. De 0-4 van Kezman ty peerde de Eindhovense over macht. Van Bommel vond De Jong, die op zijn beurt de top schutter van PSV bediende. Kort na de vierde treffer haalde Wijker een schot van Vogel van de lijn. Via een vliegend schot van Kolkka, uit een pass van de excellerende Rommedahl, be haalde PSV de grootste zege van het seizoen tot dusver: 0-5. AZ: Timmer; Lee, Wijker. Mans en El Hadrioui; Boussatta. Opdam, Busker- molen (31. Dibi) en Van Galen; Bos man (71. Perez) en Nelisse. PSV: Waterreus; Ooijer, Dirkx. Nikifor- ov en Hofland; Rommedahl, Van Bommel, De long (82. Lucius) en Vo gel (59. Van der Doelen); Kezman (77. Claudio) en Kolkka. Leidenaar Tim de Cler moet een forse aanslag verwerken van Twentenaar Heubach. KENDAAL ANP chi 3StC erenveen heeft eindelijk weer eens ge- nnen. De ploeg van Foppe de Haan id dat in een matige wedstrijd bij RBC. ïrenveen liet vooral in de eerste helft over meer kwaliteiten te beschikken, dat de Friezen diverse kansen niet be ten, zette Denneboom de club vlak op voorsprong. De aanvaller liep tus- twee verdedigers door en schoot de bal w gs keeper Dijkstra. 1U2 n de tweede helft kon Heerenveen de w irsprong eenvoudig uitbreiden. Katwij- eei Jeffrey Talan tekende voor de 0-2, een :tv! elpunt dat door Krstev en Kolk werd ^"jrbereid. Een Roosendaalse verdedi- bezorgde Heerenveen het derde ilpunt. Kolk maakte 0-3. oppe de Haan sprak naderhand van een jew hte wedstrijd. Wel was de trainer van erenveen opgelucht. „Ik ben blij cjat ik ia" del ijk weer eens een team heb gezien absoluut wilde winnen" doo X - Roda JC la JC won gisteren de strijd om de vijfde ats van NEC: 0-2. Bij NEC is na topsco- Hristov is nu ook aangever De Gier en- ay£ e weken geschorst. Dat gemis kan trah ianl Neeskens niet compenseren. De Lim- ,er gers kregen bovendien het comfort van i snelle voorsprong. Van Dessel scoorde nen tien minuten. Doelman Gentenaar eerde m t de voet bij een inzet van taers, maar het afstandsschot van diens gische landgenoot was een verrassing, sterkte Roda, dat sluw de eigen verde- ng organiseerde en waar mogelijk op inters loerde. 'ie opzet had in de tweede helft succes. iual C moest risico's nemen, gaf achterin ee® nte prijs en Roda JC kreeg een handvol iet isen om de zwakke botsing der subtop- atee s te beslissen. Soetaers faalde drie keer, ar de vierde mogelijkheid was te groot te laten liggen. Oog in oog met Genten- miste de Belg niet, 0-2. De anders zo timide Jeffrey Talen schreeuwt nadat hij heeft gescoord. FOTO WFA/GERRIT DE HEUS strijd eindigde in 1-1. Vitesse dankte het punt aan een oprisping van Sikora. De linksbuiten passeerde in de 57ste minuut op aangeven van Zongo NAC-doelman Ba- bos. Even daarvoor had Cristiano de thuis ploeg op voorsprong gezet. Stewart was de aangever. Het doelpunt, zes minuten na rust, gaf de wedstrijd eindelijk wat tempo. NAC mocht precies vijf minuten van de voorsprong ge nieten. „We besloten na rust wat meer druk te zetten", keek NAC trainer Ten Cate te rug. „Jammer dat de tegengoal zo snel viel. Anders hadden we misschien met onze snelle spitsen van de ruimte kunnen profi teren." Willem n - Fortuna S. Willem II krabbelt terug na een magere competitiestart. De Tilburgers boekten za terdagavond in eigen huis de derde over winning op rij. Na de uitzeges op Roda JC (0-1) en Heerenveen (0-1) moest ook hek kensluiter Fortuna Sittard eraan geloven: 3- 1. Caluwé, de Belgische middenvelder stel de in de vierde minuut al doelman Hesp op de proef met een droog afstandschot. In de 36ste minuut had hij met een inzet in de verre hoek wel succes, na slecht wegwerken van verdediger Hermans. Geheel tegen de verwachting en het spel- beeld in kwam Fortuna na de rust snel te rug in de wedstrijd. Uit een hoekschop van Gerritsen kopte Krijgsman ter hoogte van de strafschopstip vallend in. Tot zijn eigen verbazing zag hij de bal het doel inzeilen: 1-1. De gelijkmaker werkte als doping op Wil lem II. Plotseling toonde de thuisploeg, met de Marokkaanse international Mariana voor de passieve Arts, de nodige aanvals- drang. Schoten van Bombarda, Caluwé en Mariana waren net niet doeltreffend en ook een kopbal van Landzaat leverde geen ge juich op. Maar een zondagsschot van Mari ana, net terug van knieblessure, veroor zaakte alsnog een feeststemming in het sta dion. In de slotfase kreeg Bombarda uit een voorzet van Ceesay loon naar werken: 3-1. RKC - Sparta RKC Waalwijk won gisteren met 2-0 van Sparta. De positie van trainer Roks op het geplaagde Kasteel is nog onduidelijk. „Mijn contract loopt aan het eind van het seizoen af. Tijdens de winterstop ga ik met het be stuur om de tafel zitten. Ik kan me voorstel len dat de club even geen haast maakt en de zaken eerst op een rij wil zetten. Een an dere trainer lijkt mij geen oplossing. We werken er keihard voor, maai kwalitatief komen we tekort, vooral achterin." Dat gebrek aan kwaliteit bleek duidelijk tegen RKC. Zonder de geblesseerde Noord- wijker Bram Marbus (enkel) miste top schutter Elkhattabi steun voorin. De Waal- wijkers maakten duidelijk dat ze niet voor niets een van de improductiefste ploegen van de eredivisie zijn. Pas ver in de tweede helft beslisten Gudjonsson en Hoogendorp de slechte wedstrijd. Behalve een goed collega is Tom Egbers ook een vriend van mij. Onze vriendschap reikt zo ver dat Tom mij ooit uitnodigde met hem mee te gaan naar zijn geboortestad Almelo om kennis te maken met zijn jeugdliefde. Heracles. We reden over de rijksweg Al naar het oosten van het land en ik herinner me daaman vooral nog dat het een pokkenend was. helemaal naar Almelo. „Vind je het ver?", vroeg Tom. Welnee", zei ik. (Ik bedoelde wel, maar legde nadruk op nee. Voor een vriend heb je wat over.) „Vróéger was het ver", zei Tom en hij legde uit dat de Al niet altijd heeft bestaan. Tom herinnerde zich nog uit zijn jeugd het doorknippen van het lint door de burgemeester, die deAlmeloërs triomfantelijk voorhield dat het door dit Godswonder naar Amsterdam voortaan geen drie uur rijden meer was, waaróp Tom's vader zich bedacht „maar in dezelfde tijd zijn zij ook hier.In één moeite door verzocht Tom mij Heracles voort aan correct uit te spreken, als Heraacles, want in gesprekken om rijd te doden zit zelden struc tuur. Maar de meeste tijd doodde Tom met zijn verhalen over de eerste neger die Almelo ooit zag. Steve Mokone. De Zuidafrikaan kwam in 1957 uit het niets naar Twente, bracht Almelo in rep en roeren schonk Heracles het kampioenschap van de Tweede Divisie B om een jaar hierna in hetzelf de niets te verdwijnen. Mokone was, zei Tom, 's werelds beste voetballer die hij nooit had zien spelen. (Tom's vader wél en die had het gezegd, dat Mokone de beste was, dus was het zo, want vaders liegen niet.) „Kun je je voorstellen?", vroeg Tom. „Een neger! In Almelo! In de jaren vijftig!" Ik knikte van ja, ten teken van ga door, want hierbij kon ik me inderdaad weinig voorstellen. Na de wedstrijd aan de Bornsestraat in Almelo, waarvan ik mij niets in het bijzonder (zelfs de tegenstander niet) herinner, stelde Tom mij voor aan Frits van der Eist, erevoorzitter van Hera cles én elftalleider in de tijd dat Mokone de tex tielarbeiders op zondag de grauwheid van hun bestaan voor even vergeten deed. Van der Eist was wat je noemt een verteller. Wij hingen aan zijn lippen, waarbij we om de beurt zorgden dat zijn glas gevuld bleef. Huiswaarts vatte Tom het adembenemend re laas van Van der Eist over De Zwarte Meteoor zoals Mokone in Almelo werd ge noemd, in vier woorden samen: Dit is een boek. Dat boek is er gekomen en nu ook de film. De film is prachtig (ik adviseer u: ga kijken), maar het boek is beter (ik adviseer u: koop eerst het boek). Toen Tom ten faveure van zijn boek over de Almelose jaren van de in het niets verdwenen voetbalheld een oud-ploeggenoot van Mokone inter viewde, merkte deze tussen twee slokjes thee onnozel op: "Kebm loatst nog zien, die Mekoon. Waarop Tom uitschreeuwde: „Waar?" Op de tribune. Tijdens Ierland - Ita lië. In New Jersey. Het WK van 1994, Amerika. (De regie liet willekeurig wat toe schouwers zien en één van hen bleek na een lange zoektocht inderdaad de ex-Maradona van Heracles te zijn. Zo vond Tom door een speling van het lot zijn vaders (en zijn) held terug, wat boek en film zeer ten goede komen. Maandagavond woonden Anja en ik (tenue de ville vereist) de première van De Zwarte Meteoor bij. Anja was als een prinses, beter dan Lady Di op haar best, in haar tenue de ville, maar zelfs dat bracht de prominent aanwezige sensatiefo- topers niet in beweging toen wij met verve de rode loper betraden. Nog een minpuntje: In het echt won Stormvogels van het Heracles van Mokone. De spil van Stormvogels, Henk Snoeks (mijn vader), hield De Zwarte Meteoor twee keer in toom. In zijn boek houdt Tom zich aan de feiten (5-3 en 5-4 voor ons), maar om wille van Hollywood-romantiek neemt de film maker met de waarheid een loopje. Daarom zei ik al: de film is okay, maar het boek beter. Frank Snoeks FOTO GPD/RON PICHEL AZ - PSV 0-5 (0-3). 8. Kezman 0-1, 22. Ooijer 0-2, 40. Van Bommel 0-3, 54. Kezman 0-4, 68. Kolkka 0-5. Scheids rechter: Temmink. Toeschouwers; 7940. Gele kaart: Van Galen (AZ). NEC - Roda JC 0-2 (0-1). 9. Van Dessel 0-1, 65. Soetaers 0-2. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 10.500. RBC Roosendaal - SC Heerenveen 0-3 (0-1). 42. Denneboom 0-1, 74. Talan 0- 2, 87. Kolk 0-3. Scheidsrechten Van Beek. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Radomski, Ebbinge (Heerenveen) RKC Waalwijk - Sparta 2-0 (0-0). 73. Gudjonsson 1-0, 85. Hoogendorp 2-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschou wers: 5750. Gele kaart: Kayis, Nielsen (Sparta). De Graafschap - FC Utrecht 0-3 (0-2). 29. Gluscevic 0-1. 30. Redeker 0-2 (ei gen doelpunt). 64. Kuijt 0-3. Scheids rechter: Uilenberg. Toeschouwers: 9700. FC Groningen - Feyenoord 1-0 (0-0). 80. Johansson 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 13.000. NAC - Vitesse 1-1 (0-0). 51. Cristiano 1-0, 57. Sikora 1-1. Scheidsrechter Luinge. Toeschouwers: 13.269. Gele kaart: Sergio (NAC), Diarra, Van Hin- tum, Van der Schaaf (Vitesse). Willem II - Fortuna Sittard 3-1 (1-0). 36. Caluwé 1-0, 51. Krijgsman 1-1, 69. Mariana 2-1, 83. Bombarda 3-1. Scheidsrechter: Buiting. Toeschou wers: 13.200. Gele kaart: Gerritsen (Fortuna Sittard). Ajax - FC Twente 5-1 (4-0). 15. Machlas 1-0, 22. Van der Vaan 2-0, 29. Chivu (strafschop) 3-0, 45. Machlas 4- 0, 58. Galasek 5-0, 72. Vennegoor of Hesselink 5-1. Scheidsrechter Wege- reef. Toeschouwers: 36.123. Rode kaart: 7. Boschker (FC Twente). Gele kaart: De Cler (Ajax), Piqué (FC Twen- Topscorers: I. Nelisse (AZ). Ellchattabi (Sparta) 14. 3. Gluscevic (FC Utrecht) 13. 4. Kezman (PSV) 12. 5. Hristov (NEC), Anastasiou (Roda) II. 7. Vennegoor of Hesselink (FC Twen te), MachJas (Ajax), Tomasson (Feye noord) 9. 10. Amoah (Vitesse), Drent (Gronin gen) 8. Programma: woensdag 20/12 Feye noord - Vitesse. FC Utrecht - RKC, Wil lem II - NEC. Donderdag 21/12 FC Groningen - Heerenveen. PSV - Fortu na S.. RBC - FC Twente. Stand Feyenoord 16 13 1 2 40 39-16 PSV 16 11 4 1 37 31-11 Vitesse 17 11 4 37 36-23 Ajax 18 10 3 5 33 45-24 Roda JC 18 9 3 6 30 35-25 NEC 17 6 9 2 27 24-17 RKC 17 7 6 4 27 18-14 Utrecht 17 7 3 24 32-29 Willem II 17 6 6 5 24 25-22 NAC 17 7 3 24 24-28 AZ 18 6 5 7 23 28-32 Twente 17 5 5 7 20 26-31 Groningen 17 5 4 8 19 23-28 Heerenveen 17 4 7 6 19 19-26 Graafschap 18 4 1 13 13 24-38 Sparta 18 3 4 11 13 23-37 RBC 16 3 0 13 9 21-43 Fortuna 17 1 4 12 7 12-41 Eerste Divisie ADO Den Haag - Telstar 0-0. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers: 2366. Gele kaart: Meijer, Noorlander. Kahya (ADO), De Waard, De Vreede (Telstar). Haarlem - Dordrecht'90 2-2 (2-1). 2. Bond 1-0, 8. Bond 2-0, 41. Boogers 2-1, 78. Boogers 2-2. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 1569. Gele kaart: Overkleeft (Dordrecht). Cambuur L - Helmond Sport 2-1 (1- 0). 17. Rook 1-0, 61 Henar 1-1 (straf schop). 74. Van der Heide 2-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers. 4100. Gele kaan: Rook, Abma, Van Beelen (Cambuur). B. Evers. Weijers (Helmond Sport). Emmen - Heracles Almelo 1-5 (1-3). 12. Hoogeveen 1-0, 20. Hegeman 1-1 (eigen doel), 31. Platvoet 1-2, 39. Plat voet 1-3, 60. Becker 1-4, 81. Platvoet 1- 5. Scheidsrechter: Schenkels. Toe schouwers: 4650. Gele kaart: Arts (Em men), Calderwood (Heracles). Go Ahead Eagles - Eindhoven 2-1 1 - 1). 4. Konings 0-1 (strafschop), 18. Dijk 1-1, 73. De Weerd 2-1. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 3200. Gele kaart: Vervalle, Scheppink (GA Eagles). Usta (Eindhoven). TOP/Oss - MW 1-0 (0-0). 62. Heesen 1-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toe schouwers: 2412. Gele kaan: Van der Heijden (TOP), Vaessen (MW). Excelsior - Veendam 3-1 (1-1). 35. Den Ouden 1-0, 36. Buunneijer 1-1, 52. LopesMonteiro 2-1, 74. Lopes Monteiro 3-1. Scheidsrechter De Graaf. Toeschouwers: 1948. Gele kaart: Prinsen (Veendam). FC Volendam - FC Zwolle 3-1 (1-0) 40. Kokmeijer 1-0. 60. M. Roelofsen 1- 1. 79. Van Ommeren 2-1, 90. Kokmeij er 3-1. Scheidsrechter Bossen. Toe schouwers: 3695. Gele kaan: Salden (Volendam). Boudesteyn, Wijnands, R. Roelofsen (FC Zwolle). FC Den Bosch - VW afgelast (op last van de burgemeester van Den Bosch). sior) 13. 3. Van Arum (GA Eagles) 12. 4. Boogers (Dordrecht) 10. 5. Henar (Helmond Sport). De Vries (Emmen) 9. 7. Tzvetkov (Veendam). Leonardo (ADO Den Haag), Richard Roelofsen (FC Zwolle), Platvoet (Heracles), Simr (Excelsior) 8. Programma zaterdag 27/1: FC Den Bosch - MW, Cambuur L - Eindho ven, Dordrecht'90 - Helmond Sport. GA Eagles - Veendam. Zondag 28/1: TOP Oss - ADO Den Haag. FC Volen dam - VW. Stand Excelsior 17 12 3 2 39 51-27 Den Bosch 16 11 1 4 34 28-12 Volendam 17 10 2 5 32 28-21 GA Eagles 17 10 2 5 32 37-31 FC Zwolle 17 9 4 4 31 40-22 17 9 4 4 31 27-24 Helmond S. 17 4 6 25 35-22 Emmen 17 7 4 6 25 33-27 Cambuur 17 6 6 5 24 25-24 Heracles 17 3 7 24 20-26 TOP 17 2 8 23 29-33 MW 17 6 2 9 20 21-26 VW 16 5 2 9 17 19-23 ADOD/H 17 5 8 17 25-38 Dordr. '90 17 3 5 9 14 27-36 Eindhoven 17 3 4 10 13 24-36 17 4 1 12 13 21-41 Haarlem 17 2 6 9 12 19-40

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25