United nu ook thuis te kloppen De wegen van Ferrer blijven ondoorgrondelijk Sport Voormalige club van Thijssen en Mühren is de sensatie in Engeland Schalke niet ver< dan rem MAANDAG 18 DECEMBER 2000 Club Brugge blijft lijstaanvoerder brussel» Club Brugge heeft in de Belgische competitie de kop positie met succes verdedigd. De lijstaanvoerder won gister avond met 1 -0 bij Racing Genk. de voormalige ploeg van de ontslagen trainer Jan Boskamp. De Brul maakte het doelpunt. Genk-doelman Brockhauser kreeg in de slotfase de rode kaart. Anderlecht bleef halverwege de competitie op drie punten van Club Brugge. De Brusselaars klopten in eigen huis Aalst met 3- 0. Anderlecht speelde geen grootse wedstrijd, maar was met doelpunten van Koller, Radzinksi en Aruna wel effectief. Num mer drie Standard haakte af. De Luikse club verloor met 2-1 bij Lokeren en staat al veertien punten achter. Jansens maakte de winnende treffer. Lukunku van Standard kreeg rood. Het door financiële problemen geplaagde Beveren vergat de zorgen even tegen Harelbeke (2-1), dat in de Duitser Zeise een nieuwe trai ner op de bank had. De Nederlander René Klomp bracht Harel beke voor. maar De Wree en Leidenaar Remco Torken bezorg den Beveren de winst. Sedan neemt kop weer over parus Sedan heeft in de Franse eerste divisie de leiding her overd op Bordeaux. Sedan won op eigen veld met 1-0 van Stras bourg. BordeaiLx liet twee pimten liggen bij Lens (2-2). Bij Mo naco staat coach Claude Puel ter discussie. De kampioen leed alweer zijn vierde thuisnederlaag van dit seizoen, tegen Stade Rennes, 2-1. Voorzitter Campora riep de technische staf en de spelers bijeen voor overleg. Hij eist met spoed, woensdag tegen Marseille, herstel. Zo niet dan volgen er maatregelen. Drie goals Larsson voor Celtic Glasgow Sinds hij in Schotland voetbalt, scoort Henke Lars son als geen ander. De Zweed was zaterdag in de competitie weer op dreef voor Celtic. Drie goals van zijn voet en twee van nieuwkomer Ramon Vega wezen de koploper de weg naar een ruime zege op Aberdeen (6-0). Celtic, met ex-Roda JC'er Joos Valgaeren (zie foto) in de basis, blijft zeven punten voor op Hi bernian, dat via een goal van Paatelainen en eentje van Lovell St. Johnstone versloeg (2-0). Glasgow Rangers liep gisteravond opnieuw averij op. De ploeg van Dick Advocaat kwam tegen hekkensluiter Dundee United niet verder dan een beschamend gelijkspel: 1-1. Voor de Rangers scoorde Reyna. Spits Mols was een aantal keer dicht bij een treffer. Naast de voormalige aan valler van FC Utrecht waren ook Konterman en Ronald de Boer van de partij. Numan (geschorst) en Van Bronckhorst (blessure) ontbraken. foto ap/david cheskin Chelsea verliest van hekkensluiter Liverpool heeft gisteren Manchester United de eer ste nederlaag op Old Traf- ford in twee jaar bezorgd. Danny Murphy was de ge tierde man bij de winnen de bezoekers met een rake vrije trap in de 43ste mi nuut. United was 36 thuis duels ongeslagen geble ven. De titelverdediger was gehandicapt door blessu res van de spitsen Cole, Yorke en Sheringham. Li verpool zege was ver diend. Owen raakte kort na Murphy's treffer de lat. Twee minuten voor tijd kreeg Uniteds invaller Chadwick de rode kaart. De kampioen bleef wel aan de leiding in de Premier League. londen anp/rtr Chelsea slaagt er maar niet in zijn depressie te boven te ko men. De club van de Nederlan ders De Goey, Melchiot en Has- selbaink ging zaterdag zelfs bij het onderaanstaande Middles brough met 1-0 ten onder. De Goey. hersteld van een lichte blessure, moest in de 71ste mi nuut zwichten voor een inzet van invaller Gordon. Het was alweer de vijftiende uitbeurt voor Chelsea zonder overwin ning. Voor 'Boro', met de nieu we coach Terry Venables op de bank, betekende het de eerste thuisoverwinning sinds 25 maart. Volendammer Molenaar scoorde voor zijn club Bradford City. Maar zijn treffer in de 83ste minuut was niet voldoen de om Newcastle United van de winst af te houden. Speed en Dyer waren succesvol voor de thuisclub. Spanje Real Madrid zegevierde tegen Espanyol in Barcelona met 2-1. Daardoor kwam de Koninklijke op 29 punten. Morientes (4de minuut) en Figo (12de) zorgden voor een snelle voorsprong, die alleen in de 21ste minuut door Pechettino slonk. Valencia klom gisteravond naar 31 punten, met een wed strijd meer gespeeld. De vastbe raden koploper versloeg Malaga met 2-0. Carew en Baraja maak ten de treffers. Angioma van Valencia kreeg in de 65ste mi nuut de rode kaart. Landskam pioen Deportivo la Coruria ging met 3-1 onderuit bij Alaves, de club van Jordi Cruijff. Victor gaf de bezoekers wel de leiding, maar Moreno (2x) en Alonso scoorden vervolgens voor Ala ves, dat vijfde is in de tussen stand. Italië AS Roma heeft gisteravond de beladen derby tegen Lazio nipt gewonnen. Negro maakte in de 70ste minuut de enige treffer, in eigen doel. De Romeinse derby verliep in een gespannen sfeer. De gevreesde ultra's, de harde kern van de Lazio-aanhang, maakten zich weer eens schul dig aan racisme in woord en gebaar. De gekleurde spelers van Roma moesten het ontgel den. Een oproep van Lazio- middenvelder Veron om te stoppen met de kwetsende ui tingen vond geen gehoor. Juve won bij Lecce met 4-1. Inzaghi, op de plaats van de ge blesseerde Del Piero, Trezeguet, Kovacevic en Zambrotta maak ten de doelpunten voor Juven- tus. Al voor rust had de Oude Dame een man meer op het madrid gusbert spierenburg Het vijftiende competitieduel van FC Barcelona, zaterdag avond in Madrid tegen Rayo Vallecano (2-2), is de wedstrijd geworden van een dit seizoen tot dusverre door zijn trainer nog niet bijster serieus geno men Nederlander: Frank de Boer. Als Llorenzo Serra Ferrer nog twijfels mocht hebben over de captain van Oranje dan zijn deze definitief weggenomen. In stadion Teresa Rivero leid de en stuurde Frank de Boer het Catalaanse elftal als in zijn beste dagen voor Ajax en Oran je. De centrale verdediger voor zag z'n excellente optreden bo vendien van de glans van een fraaie treffer, een onberispelijke kopbal uit een vrije trap van Guardiola (1-2). Alles wees erop dat de man, die eerder dit sei zoen wekenlang uit de gratie was, zich tot matchwinnaar had gekroond. Het traditioneel lastige karwei tegen de huidige nummer vier zou inderdaad een verdiende overwinning hebben opgele verd, als niet scheidsrechter Mallenco een onopzettelijke handsbal van diezelfde De Boer met een strafschop zou hebben bestraft. Het was een even over dreven als misplaatste beslis sing. De protesten mochten niet baten. Met zichtbaar ge noegen stuurde Pablo Sanz, de zoon van de ex-president van Real, doelman Reina de ver keerde hoek in: 2-2. In Madrid verspeelde Barga opnieuw twee kostbare punten. Het tegenvallende resultaat werd bereikt na een boeiende en temporijke wedstrijd en een emotionele avond waarop de Catalanen het geluk bepaald niet aan hun zijde hadden. Tot drie keer toe werd Rayo-doel- man Lopetequi gered door paal en lat. De inzetten die een beter lot hadden verdiend, waren van Simao, Kluivert en Overmars. De kleine linksbuiten vuurde Frank de Boer speelde als in zijn beste dagen. ternauwernood over de mid denlijn op het door Lopetequi verlaten doel. Het zou een sen sationeel doelpunt zijn geweest. Het was een van de zeldzame momenten dat Overmars de aandacht op zich vestigde. Ndg altijd is de sprinter niet in goe den doen. Z'n befaamde rushes waren schaars en in de combi naties voelde hij zich bij voort during onbegrepen, niet alleen met Sergi, ook met Kluivert. De spits is wel in vorm. Toch haalde Kluivert het einde van de wedstrijd niet. Kort voor tijd haalde z'n coach hem naar de kant, voor Alfonso. De redenen waren duister. Na rust kwam Kluivert in het stuk inderdaad nauwelijks voor, enkel en alleen doordat hem zelden een fat soenlijke bal bereikte. Simao en Overmars waren daarvoor ver-* antwoordelijk. Zij ontbeerden het goede balgevoel. En Luis Enrique natuurlijk, de scha duwspits die steeds op eigen succes uit was. Barcelona trad aan zonder Rivaldo, Puyol en Abelardo (al len geblesseerd) en Cocu (ge schorst). Desondanks was er, in de verdediging, opnieuw geen plaats voor Reiziger. Ferrer gaf merkwaardig genoeg de voor keur aan Gabri (rechtsback) en Petit (centrale verdediger). Reiziger had zeker in het cen trum van de verdediging, aan de zijde van Frank de Boer, niet misstaan. De Fransman Petit ging al in de vierde minuut op zichtig in de fout. Uit een hoge voorzet kon Bolic ongehinderd inkoppen (1-0). Nog geen vier minuten later tekende Gerard voor de gelijkmaker. Achtereen- veld. Balleri, verdediger van Lecce, kreeg in de 39ste minuut de rode kaart. Ganz maakte het enige doel punt in de wedstrijd tussen Ata lanta en Bologna. Hij deed dat zes minuten voor tijd voor de club die vorig seizoen nog in de Serie B uitkwam. Opnieuw was er weinig aan leiding voor groot feest in Mi laan. Inter kwam in San Siro niet verder dan 0-0 tegen Bres cia. Bij de binnenkomst in het stadion moesten de spelers van Inter door de politie worden archieffoto anp volgens Kluivert (schot), Over mars (schot) en Frank de Boer (kopbal) lieten daarna nog goe de mogelijkheden onbenut. De missers zouden de ploeg later opbreken. Woensdag speelt Barcelona in Camp Nou z'n laatste com petitiewedstrijd van het jaar, te gen Alaves, de ploeg van Jordi Cruijff. Frank de Boer ziet uit naar het optreden voor eigen publiek. „Ik hoop dat ik woens dagavond ook mijn eigen sup porters de goede Frank de Boer kan laten zien." Ipswich Town met Reuser en Wilnis ipswich gpd Provincieclub Ipswich Town is dé verrassing in de Engelse Premiership. De ploeg van de Nederlanders Martijn Reuser en Fabian Wilnis won zater dagmiddag met 3-1 van Sout hampton en staat derde, ach ter de giganten Manchester United en Arsenal. Geen van de twintig clubs in de Premier League gaf in de aanloop naar dit seizoen zo weinig geld uit als Ipswich Town. Waar grootverdiener Chelsea strooide met Engelse ponden en voor ruim 90 mil joen gulden investeerde in nieuwe spelers, hield Ipswich de hand stevig op de knip. De uitgaven beperkten zich tot één miljoen pond (ruim 3,5 miljoen gulden) dat Ipswich Town betaalde aan Vitesse voor Martijn Reuser. Een kwartet nieuwelingen kwam transfervrij naar Port man Road, onder wie de Aja- cieden Nabil Abidallah en Guillermo Graaven. Manager George Burley versterkte de ploeg pas vorige week alsnog met aanvaller Alun Arm strong, die voor 1,3 miljoen pond werd overgenomen van Middlesbrough. Zaterdagmid dag tegen Southampton maakte hij z'n geld al meteen waar met twee doelpunten. De revival van Ipswich Town doet denken aan de glo riejaren van weleer, aan de ja ren van Arnold Mühren en Frans Thijssen, toen de club onder de latere Engelse bondscoach en ex-PSV-coach Bobby Robson in 1981 de UEFA Cup won in de dubbele finale tegen AZ. De rechtsback van toen, George Burley, die in 1973 - hij was toen nog maar zeventien - op Old Traf- ford tegen Manchester United debuteerde als bewaker van George Best, is de architect van nu. In de jaren na het Europese succes ging het Ipswich Town steeds minder voor de wind. De club degradeerde twee keer (1986, 1994) en kwam pas weer echt tot leven met de komst van Burley, die in de cember 1994 John Lyall op volgde als manager. De Schot se oud-international werkte daarvoor zes maanden als speler-manager bij Colches ter. De lange en moeizame weg naar de top heeft gezorgd voor een grote saamhorigheid in de selectie, die de laatste jaren nauwelijks van samenstelling is veranderd. Burley maakte van de ploeg een hechte een heid met een prima mentali teit. „Toen ik bij de club kwam", vertelde hij aan het begin van dit seizoen, „heb ik een vijfjarenplan opgesteld en beloofd dat we binnen vijf jaar zouden terugkeren in het Pre miership." Burley maakte zijn belofte waar en stak de ploeg vervolgens een hart onder de riem door niet lukraak spelers te kopen. Ipswich Town is een mixvan talent en ervaring. „Of het ge noeg is om ons met deze ploeg te handhaven? Ik weet het zeker", zei Burley. Hij ken de aan het begin van dit sei zoen geen enkele twijfel. De toppositie die de club nu in neemt, komt echter ook voor hem als een verrassing. °ven| p lanch ehi Everton - West Ham 1-1, Leeds derland 2-0. Middlesbrough -Q 1-0, Newcastle - Bradford 2-1, - Southampton 3-1, Aston Villa' Chester City 2-2, Derby - Cover Leicester - Charlton 3-1, Mai United - Liverpool 0-1. Stand Man.United 18-40 Tottenhan Arsenal 17-34 Chelsea Ipswich 18-33 Charlton Leicester 18-32 Everton Liverpool 18-30 Southamp 61 Sunderland 18-29 Man.City Newcastle 18-27 Derby Aston Vil 17-26 Coventry West Ham 18-26 Middlesbr Leeds 17-25 Bradford Perugia - Bari 4-1, Napoli - I 2, Bologna - Atalanta 0-1, Inter cia 0-0, Lazio - Roma 0-1Lect n: ventus 1-4, Udinese- Fiorentm ,j Parma - Vicenza 0-2, Verona 1-1. Stand aan kop Roma 11-28 Bologna Juventus 11-22 Parma Atalanta 11-22 Udinese AC Milan 11-19 Perugia Lazio 11-18 Inter Fiorentina 11-17 Verona beschermd tegen eventuele aanvallen van de eigen aan hang. Die is woedend na de de sastreuze prestaties tot nu toe dit seizoen. AC Milan speelde 1- 1 bij Verona. De thuisclub kwam al na enkele minuten op voorsprong door Boazzoli. Voor Milan, nog actief in de Cham pions League, maakte Ambrosi- ni gelijk. Opvallend was de ne derlaag (2-0) van Parma tegen Vicenza. Luca Toni maakte de doelpunten. Udinese viel verder terug door te verliezen van Fiorentina, 3-1. li Alaves - Deportivo 3-1, Espany- Hl Madrid 1-2, Sociedad - Villarea ni Vallecano - Barcelona 2-2, Zar; ,0 Las Palmas 3-1, Oviedo - Santé 0, Valencia - Malaga 2-0, Osa> a 2-0, Celta - Mallorca2- dolid - Bilbao 0-0. Stand aan kop Valencia 15-31 Barcelora Real M. 14-29 Mallorca Deportivo 15-28 Oviedo Vallecano 15-24 Villareal Alaves 15-24 Bilbao Dunfermline - Saint Mirren 2-C ft therwell - Hearts 2-0, Celtic -I 6-0, Kilmarnock - Dundee 2 3 an - Saint Johnstone 2-0, Dun Rangers 1-1. Stand Celtic 21-54 Kilmarna >t Hibernian 21-47 Hearts Rangers 20-42 St.Johnst II Antwerp FC - Sint Truiden 2-0 Mechelen 1-1, Beveren - Hare 1, Anderlecht - Aalst 3-0, Moe nj La Louviere 0-0, Lokeren - Sta lij 1, Gent - Germinal B. 3-1. Ge- Di ge 0-1. Stand aan Brugge 17-48 Charïero Anderlecht 17-45 Westerlo Standard 17-31 Lierse Gent 17-31 Lokeren Moeskroen 17-30 Beveren Stuttgart - Freiburg 0-0, Wolfs verkusen 2-0, Bochum - Kaise 0-1, Köln - Schalke 04 2-2, R:in Dortmund 1-2, 1860 Munchei 2-1, Hertha.BSC - Bayern 1-3. Cottbus - Bremen 3-1. Stand aan kop Schalke 04 18-34 Kaisersl. 1 Bayern 18-33 HerthaB Dortmund 18-33 Wolfsbuq Leverkusen 18-31 Köln Monaco - Rennes 1-2, Metz- Lens - Bordeaux 2-2, Troyes Guingamp - Marseille 1-0, Se j Strasbourg 1-0, Saint Etiennep 2-0, Nantes - Toulouse 3-2, Stand aan kop Sedan 21-36 Guingair Nantes 21-36 Bastia Bordeaux 21-35 Lyon Lille 21-34 Lens Leiria - Porto 3-1Belenenses 1-0, Boavista - Salgueiros 5-0 I - Aves 0-0, Benfica - Gil Vice* n) Maritimo- Farense 1-1, Bra Mar 3-3. Stand aan kop Porto 15-34 Braga Boavista 15-32 Belenen Sporting 14-29 Benfica keulen anp Herfstkampioen Scha heeft in de laatste Yjj voor de winterpauzt kostbare punten vei or bij FC Köln. Na eet stand van 2-0 in hetvt van de club van coacli Stevens werd het 2-2. achtervolgers won mund bij Hansa Rosto i0 2-1 terwijl Bayer Leve verzuimde in punten C[ te komen met Schal! bij VfL Wolfsburg mei verliezen. Bayern kloi de tweede plaats, doo 5( ren het topduel in van Hertha BSC te a] 3-1. Het was voor het achttien jaar dat Baye in de hoofdstad. Sant Effenberg en Zickler den voor de club uit chen. De Nederland Burik speelde mee in fensie van Hertha. Bij ke speelde Van Hi de hele wedstrijd d_ me gaf de club uit Gd jr chen in de 11de mil leiding en Asamoah er in de 34ste min', c van. In de tweedi kwam FC Köln met fensief, dat resultee twee treffers. Chelseas Mario Melchiot legt het af tegen Noel Whelan van Middlesborough. foto epa/owen humphreys

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24