'Ik vind nog steeds niet dat ik een prestatie heb geleverd' OOG in OOG 532 ZATERDAG 16 DECEMBER 2000 Bart Spring in 't Veld werd geboren op 18 september 1976. Afgelopen week verhuisde hij van zijn ouderlijk huis in Roelofarendsveen naar een eigen woning in Utrecht. Hij werd bekend in de eerste editie van Big Brother, die hij op 30 december 1999 winnend afsloot. Sindsdien kreeg hij allerlei aanbiedingen, waarvan hij het merendeel afsloeg. Hij heeft geen eigen televisieprogramma, knipte geen enkel lintjè door en mijdt de roddelpers, zij het met wisselend succes. Wel werkt hij als 'sidekick' bij het Radio 3-programma Stenders Vroeg en heeft hij een eigen bedrijfje in buitensport. door Job de Kruiff Bart Spring in 't Veld: „Vrouwen in lingerie vind ik heel opwindend. Rood, zwart of donkerpaars, maakt niet uit. Ik ben toch kleurenblind." FOTO HIELCO KUIPERS 3. Als je nu een ander beroep zou mogen kiezen, wat zou je dan worden? „Als ik nu alles van me af kon schudden, zou ik mijn buideltje weer oppakken en op mijn gemakkie de wereld rond gaan reizen. Het is het afgelopen jaar veel te hard gegaan. Ik denk dat ik met wat rust een stuk verder zou komen. En mijn grote hobby is nog steeds rei zen en een beetje rondkijken. Ik hoef niet zo nodig rijk te worden. Daar schiet je toch niet zoveel mee op. Maar het is niet echt een beroep, hè? Mis schien moet ik dan correspondent worden voor het een of ander. Voor de radio zou dat niet werken, als ik drie maanden de binnen landen van Venezuela intrek. Daar kan je hooguit over schrijven. Dus dan zou ik dat doen. De combinatie van nu vind ik ook leuk, hoor. Sommige aspecten niet, maar dat hou je over al. Het vroege opstaan vind ik geen punt. Af gelopen jaar zijn me een hoop tv-prograrri- ma's aangeboden. Programma's die om mij heen gemaakt zouden worden, niet een be staand programma. Maar ik zit daar niet op te wachten. Op een reisprogramma ook niet. Dan ben je veertig weken per jaar weg." 6. Waarover heb je in je leven het meeste verdriet gehad? „Ik heb niet zoveel verdriet van dingen. Ik sta meestal vrij positief en optimistisch in het le ven. Ik ben vroeger wel heel lang het pispaal tje geweest op school. Dat raakte me uiter aard wel, maar dat raakte ook mijn moeder heel erg. Mijn moeder heeft mij en mijn broertjes grotendeels opgevoed - mijn vader was meestal aan het werk - en had het er wel moeilijk mee. Daar heb ik een hoop verdriet van gehad. Ik was echt het pispaaltje van de hele school, niet van een bepaald groepje of een bepaalde klas. Tot mijn veertiende. Het ging zo ver dat ik drie keer in de week in elkaar geslagen werd. Daar word je uiteindelijk alleen maar sterker van, maar echt leuk vond ik het niet. Mijn broer heeft ooit nog eens geprobeerd het voor me op te nerpen, maar ik was veel ster ker dan hij. Dus als ze mij konden hebben, konden ze hem ook wel hebben." 10. Wanneer was je voor het laatst zenuwachtig? „Eind november, toen ik het Big Brotherhuis weer in moest. Ik was bloednerveus. Hoe dat kan? Je komt ineens een situatie binnen waar mensen samenleven en alles met elkaar de len. Dat wordt geregistreerd door 24 camera's en 59 microfoons. En er kijken miljoenen mensen naar per dag. Hoewel, dit jaar zijn de kijkcijfers drie keer zo laag. Ik heb nu van dichtbij kunnen zien wat dat met die mensen doet, al hebben zij een hoop meer voorkennis dan wij vorig jaar. Toen ik daar voor de deur stond, dacht ik: wat ga ik in godsnaam doen? Weer in dat huis, weer al die camera's en microfoons in mijn nek. En wat gaan die mensen doen? Mis schien gooien ze me er wel meteen uit. Dan had je me weg kunnen dragen. Dat had ik niet echt leuk gevonden. Daar was ik echt zenuw achtig over. In dat huis doen ze nu veel meer om de bewoners te vermaken. Omdat die mensen zo saai zijn. Of het daardoor makke lijker is? Ik vond het vorig jaar niet zo moei lijk. Pas de laatste week vond ik het echt bo ring. Ruud en Willem hadden het toen heel zwaar. En Karin heeft een keer letterlijk tegen de redactie gezegd: als jullie nu niet iets gaan doen, dan loop ik weg. Daar werd wel naar geluisterd. Dat vond ik zwak. We zien elkaar allemaal nog wel eens. Ook Sa bine. Anouk zie ik heel vaak, die woont ook in Utrecht. En die mannen zie ik ook heel vaak. Het is een leuk cluppie. Iedereen heeft dingen die je aan niemand anders kunt uitleggen dan aan elkaar. In het huis zijn er wel strubbelin gen geweest, maar toen het voorbij was, heb ben we het allemaal bijgelegd. Iedereen heeft het redelijk overleefd. Er is niemand gek ge worden, wat ze van tevoren hadden voor speld." 28. Mogen partners geheimen voor elkaar hebben? „Van mij wel. Nou heb ik geen partner, dus ik kan het makkelijk zeggen. Ik ben niet echt ie mand die een vaste relatie aangaat. Op het moment dat een meisje aan mij vraagt: 'waar denk je aan', dan zeg ik: 'ik denk dat ik maar weer eens naar huis ga'. Ik vertel nooit wat ik denk. Ik denk zó veel. Of ik denk juist hele maal niks. Ik hou het liefst mijn mond over serieuze dingen. Dus ik vind dat partners best geheimen voor elkaar mogen hebben. Sterker nog: hoe meer, hoe beter. Dan blijft het langer leuk. In Big Brother was ik ook heel goed in informatie achterhouden. Pas rond sinterklaas kwamen ze erachter wie mijn ouders en mijn broer waren. En waar ik vandaan kwam was ook een groot raadsel." 42. Wie bewonder je? „Ron Zwerver heb ik altijd bewonderd. Ik zat vroeger op volleybal en ik wilde graag heel goed worden, maar dat is me nooit gelukt. Ik was te klein. Ik ben maar 1 meter 78. Ik vind mensen die heel goed kunnen sporten echt knap. Dat je jezelf ertoe kan zetten om iedere dag uren te trainen voor een spelletje dat mis schien al honderden of duizenden jaren be staat. Mensen die iets kunnen wat in principe ieder een kan, moeten daar niet te veel ophef over maken. Zo heb je mensen die tegen mij opkij ken. Ik heb veel te veel bewonderaars. Twee was genoeg geweest: mijn ouders. Mensen die ziektes overwinnen bewonder ik ook. Lance Armstrong bijvoorbeeld. Schakers en dammers niet. Die zitten maar. Mensen zijn gemuteerde apen, en kijk eens in de die renwereld: daar geldt het recht van de sterk ste. Het is leuk dat we mensen zijn en dat we kunnen nadenken, maar dat werkt eerder in ons nadeel. Kijk maar naar Tsjernobyl. En alle bossen worden gekapt, overal worden wegen Of Big Brother niet fysiek was? Ik ben veertien kilo afgevallen. En aan al dat praten deed ik niet mee. Ik kan vrij goed mezelf vermaken. Ik heb er bijvoorbeeld ook leren eenwieleren. Waarom ik er in ging? Money! Althans, in het begin. Als je eenmaal in de selectieprocedure zit, ga je ook andere motivaties zoeken." 4. Met wie zou je een avond uit willen? „Met Katja Schuurman. Ik heb het pas nog aan haar gevraagd. Ze zei 'da's goed'. Ik was haar aan het interviewen voor de radio. Laat ste vraag: 'Katja, zou je een keertje met me uit willen?' Ze zei: 'Dat hangt van je plannen af. Ik had een beetje een laf voorstel. We gaan lekker eten bij McDonald's, daarna gaan we bowlen en daarna gaan we in een of ander smoezelig filmhuis een enge film kijken. Ik moest even snel iets bedenken, en dan zo lul lig mogelijk. Ik had wel kunnen zeggen 'we gaan eerst drie dagen uitwaaien op Bali, daar na lekker Sushi eten in het Amstel Hotel en dan maken we het af met een trip naar Zuid- Affika'. Maar dat is niet realistisch natuurlijk. Ik zou ook met George W. Bush wel een avondje uit willen. Ik zou hem helemaal vol stoppen met drank, wiet en coke, dan wordt hij zeker weten geen president. Zijn we daar tenminste vanaf. Ik vind het een boerenlul eersteklas. Dit jaar zijn in Texas meer execu ties uitgevoerd dan ooit tevoren. Die man heeft helemaal geen verstand van politiek. Nou wil ik niet zeggen dat een president van Amerika dat moet hebben, maar hij heeft het echt niet. Ik vind het een engerd. Ik zou hem genadeloos neermaaien. Er blijft niks van hem over." 48. Wat is je grootste zonde of wetsovertreding? „Tot dusverre 21 kilometer te hard, maar ik ben vorige week geflitst en volgens mij reed ik wel dertig kilometer te hard. En ik heb in dienst wel eens wiet gedeald. Een vriend van me had een hoop eigen kweek en daarvan had ik een paar zakken meegenomen naar de kazerne. Maar echt zondig vind ik het niet. Mijn grootste overtreding weet ik wel. Ik was met een vriend op de kazerne een avondje gaan stappen in het plaatsje Oyten, in Duits land. Met zijn BMW. Hij reed, ik had nog geen rijbewijs. Heen reden we 240 kilometer per uur. Dat vond ik wel gaaf. Toen om half vier die tent dicht ging, gingen we eerst nog stap pen in Bremen, tot zes uur. Toen moesten we terug, maar hij was dronken. Het was echt botsautootje spelen op de snelweg. En hij nam ook nog een verkeerde afslag, richting Hannover. Toen heb ik gezegd: ik rijd wel. Ging ik daar met mijn dronken kop en zonder rijbewijs over de Autobahn. Maar toen ik zes keer van zijn twee naar vijf geschakeld had, wilde hij wel weer rijden. Als we toen gepakt waren, hadden we echt wel billenkoek gekregen van de marechaus see. Het was nog in het buitenland ook, dat wordt je niet in dank afgenomen. Toen ik weer nuchter was, vond ik het ook wel heel stom. Het gebeurt me geen tweede keer." 18. Wat vind je opwindend? „Vrouwen. Bijna allemaal. Voor Erica Terpstra loop ik niet echt warm, maar verder... En dan spannende dingen doen. Ik ben gisteren nog met Bridget Maasland van BNN vanaf 25 me ter naar beneden komen zeilen over een touwtje heen! Dat vind ik leuke dingen om te doen. Maar of het echt opwindend is, weet ik niet. Vrouwen in lingerie vind ik heel opwin dend. Rood, zwart of donkerpaars, maakt niet uit. Ik ben toch kleurenblind. Kleren vind ik belangrijker dan bijvoorbeeld een bepaalde omgeving. Daar ben ik totaal gevoelloos voor. Als iemand een paar kaarsen aansteekt, zeg ik: waarom dan? Sfeer maak je zelf, volgens mij. Dan ben ik waarschijnlijk weer te rationeel. Waarom steek je nou kaar sen aan? Dat is typisch kuddegedrag dat men sen zelf hebben uitgevonden. Ik heb nog nooit twee dassen in een burcht gezien die lekker een paar kaarsen aanstaken." 37. Wanneer was je voor het laatst dronken? „Ik denk afgelopen zaterdag, al was ik niet heel erg dronken. Samen met mijn broer heb ik in alle plassen staan springen die we onder weg naar huis tegenkwamen. Ik heb daarna nog shoarma gegeten en dat kwam ik de vol gende dag weer tegen. Niet dat ik over mijn nek ging, maar ik proefde het wel heel erg. Als ik dronken word, is het hier in Roelofarends veen. Hier kent iedereen me. Als ik hier in de goot lig, bellen ze de Privé niet. Niet dat ik daar echt mee zou zitten, maar je kunt beter je voorzorgsmaatregelen nemen. Als ik dronken ben, val ik meestal in slaap. Heel saai, maar wel het veiligst voor jezelf. Ik word zeker niet agressief, eerder rustig. Ik ga meestal een potje tafelvoetballen, een hapje eten en dan slapen." 14. Ben je gelukkig? „Soms ben ik echt zielsgelukkig en soms heb ik het idee: bekijk het maar. Ik ben voorname lijk gelukkig als ik gewoon met mijn vrienden iets leuks kan gaan doen - een feestje bouwen en zo vrij en ongebonden zijn als ik wil - en er even niet aan word herinnerd wat ik het afge lopen jaar heb gedaan. Als ik een dag lang in terviews moet geven en ik moet drie keer in de week naar het buitenland, dan is dat wel leuk, maar dan ben ik niet gelukkig. Dan denk ik: waarom doe ik dit? Omdat ik Big Brother heb gewonnen. Maar vond ik dat nou zo geweldig? Ik vond het op zich wel leuk. Maar ik vind nog steeds niet dat ik een presta tie heb geleverd." finish De vragen Op welke plek buiten Nederland zou u een jaar willen wonen? Wanneer bent u voor het laatst boos geweest? Als u nu een ander beroep zou mogen kiezen, wat zou u dan worden? Met wie zou u een avond uit willen? Welk kunstwerk (boek, schilderij, beeld, lied, cd) zou u gemaakt willen hebben? Waarover heeft u in uw leven het meeste verdriet gehad? Gaat u liever om met mannen of met vrouwen? Verandert u met het ouder worden in positieve of negatieve zin? Van welk bedrijf of welke instelling zou u directeur willen zijn? Wanneer was u voor het laatst zenuwachtig? Als u vandaag ineens alles zou durven, wat zou u dan als eerste doen? Wat zou u willen veranderen aan uw jeugd? U mag vier personen - levende of dode - uitnodigen om vanavond mee te eten. Wie kiest u? Bent u gelukkig? Waar valt u op? Welke rol in welke film had u willen spelen? U moet een van de twee dingen inleveren: uw auto of uw televisie. Wat kiest u? Wat vindt u opwindend? Gelooft u in liefde op het eerste gezicht? Bent u een goed mens? Benijdt u mensen met een sterk geloof? Vindt u zichzelf aantrekkelijk? Heeft u wel eens een vriendschap verbroken? Op welke terreinen heeft volgens u de andere sekse het gemakkelijker? Zijn er dingen waarover tegen u geen grappen gemaakt mogen worden? Wanneer was u voor het laatst verliefd? Welke kus zou u willen over doen? Mogen partners geheimen voor elkaar hebben? Van welke beroemdheid greep de dood u het meest aan? Wat was de gelukkigste fase van uw leven? Welke prijs zou u graag winnen? Noem de belangrijkste karaktertrek waarvan u wilt dat mensen zich u erom herinneren. U leeft nog dertig jaar met ofwel het lichaam ofwel de geest die u nu heeft. Wat kiest u? Hoeveel vrienden heeft u? Bent u trouw? Wie is uw favoriete schrijver? Wanneer was u voor het laatst dronken? Wat mist u in het buitenland het meest aan Nederland? Benijdt u de dieren wel eens? Welke soort? Denkt u te weten wat uw partner in u ziet? Wat is uw favoriete moment van de dag? Wie bewondert u? Gaat u wel eens alleen uit? Wat was uw slechtste beslissing? Wat is in uw werk uw grootste frustratie? Wat was uw angstigste moment? Wat is uw favoriete seizoen? Wat is uw grootste zonde/wetsovertreding? Wat zou u graag beter kunnen? Wanneer beschouwde u zichzelf als volwassen? De regels O De geïnterviewde gooit telkens een dobbelsteen met twintig vlakken, om te bepalen welke vraag hij (of zij) krijgt voorgelegd. Voor de eerste vraag wordt gerekend vanaf nul. Bij de volgende negen worpen wordt er doorgeteld, waarbij na vraag 50 weer vraag 1 volgt. Komt iemand op een vraag die hij al heeft beantwoord, dan moet die worp over.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 47