'Hij zei: ik knoopje op en ik weetje te vinden' èyenoord klaagt over optreden Duitse autoriteiten Sport SCOREbord Piet Kleine solo naar eindstreep anzevles zesde in finale Een mooi verhaal et voor Kerstmis' Cock Jol en Rijnsburg na een jaar al weer uit elkaar Herstel Haarhuis en Stolle Concentratie IDAG 15 DECEMBER 2000 23 PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking van donderdag 14 de cember: 1-3-6-13-14-15-18-25- 26 - 28 - 29 - 31 - 41 - 59 - 60 - 63 - 70 - 73-77-78 (onder voorbehoud) Toto. Eerste prijs, geen winnaars, tweede prijs: 1 winnaar, bruto 4.594,80, derde prijs: 24 winnaars, elk 478,60. VOETBAL Italië. Beker, kwartfinales, return. Inter - Parma 0-0. Eerste wedstrijd 1-6, Parma in halve finales. BASKETBAL Mannen, eredivisie. Rotterdam - EBBC 79 - 77, Almere - Nijmegen 82 - 79, Astro nauts - Cobra's 80 - 55 NBA: Toronto Raptor - New York Kmcks 70 - 68. Sam Antonio Spurs - Denver Nuggets 96 - 102, Golden State Warriors - Houston Rockets 95 - 98. BIUARTEN Oosterhout. Wereldbeker driebanden. Eer ste ronde: Jaspers (Ned) - Habraken (Ned) 3-1 (12-15 15-8 15-7 15-5/1,583- 1,000), Sayginer (Tur) - Arnouts 3-0-Ü5- 13 15-8 15-5/2,647-1.733), Caudron (Bel) - Broeders (Ned) 3-1 (13-15 15-9 15-6 15-8/1,380-0.926). Papakonstan- tinou (Gri) - Porton (Bel) 3-0 (15-6 15-11 15-10/1,363-0,843), Blomdahl (Zwe) - De Backer (Bel) 3-1 (9-15 15-11 15-8 15- 9/1,928-1,592). Ceulemans (Bel) - Puig- vert (Fra) 3-0 (15-10 15-10 15-6/2,045- 1.300). Sang Lee (VSt) - Villora (Spa) 3-1 (15-8 15-3 14-15 15-6/1,156-0.640). Carlsen (Den) - Piedrabuena (VSt) 3-0(15- 14 15-8 15-11/1,046-0.785), Polychro- nopoulos (Gri) - Thenaga (Por) 3-1 (15-6 9-15 15-4 15-14/1,421-10,54), Sanchez (Spa) - Rodriguez (Per) 3-0 (15-9 15-7 15-10/1,607-0.962), Haack-Sörensen (Den) - Horn (Dui) 3-2 (15-7 15-14 6-15 12-15 15-12/1.369-1.369). Bedoya (Arg) - Oddo (Ita) 3-2 (15-5 13-158-15 15-9 15-5/1,064-0,803) PAARDENSPORT Londen. CSI-W. Openingsspringen 1. Mi chael Whitaker (GBr) Hilton 0 strafpunten, 51,35 seconden. 2. Weinberg (Dui) Silas 0-56,39. 3. Liz Edgar (GBr) Debutante 0- 56,80 Jachtspringen 1 Smith (GBr) Se nator Kaluspa 54,84 seconden, 2. Davies (GBr) Gamble 56,19, 3. Luckett (GBr) Fa- vorite 57,12, 24. Tops/Roofs 86,00, 27 Bril/Kor II 87,98, 28. Lansink/Zandor Z 95,75. SCHAKEN New Delhi. WK. Mannen, halve finales, derde partij: Sjirov (Spa) - Grisioek (Rus) 1-0. Stand- 2-1. Adams (Eng) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Stand: 1-2. Vrouwen, finale, derde partij. Xie (Chn) - Qin (Chn) 1/2-1/. Stand: 2-1. TENNIS Bangalore. Mannen, WK dubbelspel, 2 miljoen gulden, tweede dag. Gouden groep Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/2) O'Brien/Palmer (VSt/3) 5-7 6-2 6-4, Paes /Bhupathi (lna/8) - Johnson/Norval (VSt- /ZAf/5) 6-4 6-4. Stand: 1 Paes/Bhupathi 2-4, 2. Johnson/Norval 2-2 (sets' 2-2), 3. Haarhuis/Stolle 2-2 (2-3). 4. O'Brien/Pal mer 2-0. Rode groep: Oncins/Orsart' (Bra/Arg/6) - Ellis Ferreira/Leacii (ZAf/VSt/7) 1-6 7-5 7-5. Aspelin/Lands- berg (Zwe/7) - Eagle/Florent (Aus/4) 7-5 7.- 6. Stand: 1. Aspelm/Landsberg 2-4, 2\- Oncins/Orsamc 2-2 3-3, 3. Eagle/FlorenJ.; 2-2 2-3, 4. Ferreira/Leach 2-0. ZWEMMEN Valencia. EK kortebaan, eerste dag. Fina les: Mannen. 50 m vrije slag 1 Nystrand (Zwe) 21,52. 2. Foster (GBr) 21,60, 3 Wol mets (Oek) 21.70, 7 Holst 22,45 (se ries 22,30) 400 m vrije slag: 1 Rosolino (Ita) 3.39,59 (Europees record). 2. Palme- (GBr) 3.44.80. 3 Svoboda (Tsj) 3 47.36 200 m rugslag: 1 Arnarson (IJsl) 1.52,9' 2 Kozulj (Kro) 1.53.50. 3 Medvesek (Slv) 1.54.61. 6 Ganzevles 1 57,38 (ser.es 1.57.1b. Ned junorenrecord) 200 m wis selslag: 1. Rosolino 1.56.62, 2. Kellr iDui) 1.57.68. 3 Mankoc (Slv) 1.58,14 4x50 m wisselslag 1. Duitsland 1.36,2 2. Oekraïne 1.37,48, 3 Kroatië 1.37.71 Halve finale 100 m vlinderslag Aartse 53,15 (tiende tijd, uitgeschakeld) Vrouwen, 200 m vlinderslag 1 Mehlho: 1 (Dui) 2.05.77 (Europees record), 2. Jacob sen (Den) 2.07,70, 3 Zahrl (Oos) 2.09.29. 200 m wisselslag 1. Klotsjko' i (Oek) 2.10.75. 2. Verevka (Rus) 2.12.15. 3. Rolph (GBr) 2 12,28 50 m schoolslag 1 Igelström (Zwe) 31,26, 2. Braszkiewitz (Pol) 31.55. 3. Gulbrandsen (Noo) 31,70 eindhoven anp Van aftakeling heeft Piet Kleine geen last. De 49-jarige Drent schreef gisteren de derde wed strijd van de marathon-zes daagse op zijn naam. Hij ont snapte in Eindhoven in de fina le van de verlengde marathon over 150 ronden uit een kop groep van elf man en reed solo naar de finish. Yep Kramer en Arnold Gaasenbeek werden tweede en derde. De Fransman Cedric Michaud eindigde als veertiende en blijft leider in het klassement. De wedstrijd in Eindhoven was boeiend. Constant werden vluchtgroepjes geformeerd, maar door het hoge tempo was er geen ruimte voor strijdlustige mannen als Peter de Vries en Henk Angenent. Na ruim hon derd ronden vonden tien rijders elkaar. Perfect samenwerkend wist het tiental het peloton te dubbelen. Bij de omvangrijke kopgroep zou zich later ook nog de Casper Helling meld den. De Noord-Hollander be haalde de rondewinst helemaal op eigen kracht. De toppers uit het klasse ment, Michaud, Heideman en Van der Veen lieten zich weinig in de frontlinie zien. Daardoor ging de wedstrijd na de uitloop- ronde van het elftal helemaal op slot. De enige vraag die overbleef was wie van de koplo pers de eindsprint zou winnen. Outsider Patrick Schmitz open de in de finale het offensief. Anti-sprinter Kleine vatte de vluchter twee ronden voor het einde in zijn kraag en zette ver volgens nog eens keihard aan. De achterblijvers werden op grote achterstand gezet. Kleine, die over drie maan den stopt als marathonschaat ser, had tot dusverre een aller minst goed seizoen. „Mijn oude schaatsen gingen kapot. Op mijn nieuwe stel kon ik maar niet wennen. Ik was meer aan het sleutelen dan aan het schaatsen. De glij-ijzers ston den niet goed. Daardoor kreeg ik rugpijn en had ik last van mijn liezen. Maar vorige week kreeg ik ineens het gevoel terug. Ik kon weer van die lange rake klappen maken. Ik voel me nu net weer een lenige tiener. Ja, zo'n overwinning is natuurlijk geweldig in mijn afscheidsjaar", zei Kleine, die voor het laatst een wedstrijd op kunstijs won in 1994. asketbalteam moet goud inleveren ggjDj Het Spaanse basketbalteam dat bij de Paralympics in Iney goud won, moet de medaille inleveren. Het Spaanse co- lévoor de Paralympics (CPE) heeft die maatregel opgelegd medisch en psychologisch onderzoek van de spelers. Tien i de twaalf basketballers bleken geen enkele handicap te jben. Vorige maand al verklaarde Carlos Ribagorda, lid van Spaanse ploeg, dat hij en negen anderen destijds zonder eni- controle werden opgenomen in de basketbalploeg. Ie Nooijer één duel aan de kant fc. Heerenveenspits Dennis de Nooijer moet één duel van Kploeg werkeloos toezien. Zijn collega bij NEC, Jack de Gier Igvier duels van zijn team niet meespelen. Deze straffen Tftde KNVB-tuchtcommissie vanmorgen uitgesproken. De |oijer krijgt zijn schorsing door een duw in de nek van Vites- Ispeler Michel Kreek. De Gier moet boeten voor een elleboog- lot in het gelaat van Heerenveen-verdediger Klompe. jederland doet mee aan ijshockeyplan TtRMEERNederland treedt toe tot het selecte gezelschap van ropese landen dat mag deelnemen aan het ontwikkelings- igramma Ice Hockey 2000. Het ambitieuze programma van IIHF heeft tot doel in totaal zeven landen aansluiting te laten jgen bij de wereldijshockeytop. Naast Nederland nemen jtsland, Frankrijk, Oostenrijk, Italië, Groot-Brittannië en Slo- lië deel aan Ice Hockey 2000. De IIHF heeft voor de komende en een substantieel bedrag uitgetrokken om het ijshockey in ïoemde landen verder te ontwikkelen en te promoten. Ier Ganzevles leverde op de lingsdag de Europese titel- i zwemmen kortebaan van lederlanders de beste pres- door in de finale van de meter rugslag zesde te wor- De zwemmer van DWK liet et stadion Luis Puig in Va- ia een tijd afdrukken van 38. Ganzevles was iets tra- dan in de series, waaruit hij 1.57,16 (een nieuw jeugd- rd) als vijfde overging naar indstrijd. Winnaar werd de ader Om Arnarson, die 90 nodig had. iderland is op het gedeva lueerde evenement met zeven zwemmers vertegenwoordigd. Sterren als Pieter van den Hoo- genband en Inge de Bruijn la ten het toernooi aan zich voor bij gaan. Ewout Holst werd in de finale van de 50 meter vrije slag ze vende. Hij maakte een tijd van 22,45 seconden. Dat was lang zamer dan in de series, toen hij zijn persoonlijk record op 22,30 bracht. Stefan Aartsen slaagde er niet in zich te plaatsen voor de finale van de 100 meter vlin derslag. Hij werd in zijn serie voor de halve finale vijfde in 53,25 seconden, de tiende tijd in totaal. if O'Reilly blij na vondst medailles ihuizen rvan der hulst f O'Reilly had de hoop al- l opgegeven. Negen maan- i nadat inbrekers zijn drie npische en andere medail- buit hadden gemaakt bij i inbraak in zijn woning in ithuizen, geloofde de oud- irttracker niet meer in een nder. „Ik ben dan ook heel dat ze alsnog zijn terugge- iden", meldt O'Reilly van- China. )e Brit, tegenwoordig idscoach van de Neder- dse shorttrackploeg, was ir voor een wereldbeker- Istrijd en een trainingssta- Vandaag keert hij met de nploeg weer terug naar Ne- and. „Zo net voor kerst is een mooi verhaal." Wee medewerkers van het terschap Mark en Weerijs iden de negen ereprijzen ens baggerwerkzaamheden de Bredase wijk Haagse imden. Nadat de Clinge- Dt was drooggelegd en fiet- brommers en andere rwerpen waren verwijderd, den Toine van Genk en collega enkele lintjes nis- de blubber. Van Genk zag de medailles, maar sloeg ir verder nog weinig acht Ik heb ze op de kar ge- id en ze er pas maandag- rgen veer vanaf gehaald", aldus Van Genk. „Na de me dailles schoon gemaakt te hebben, zag ik dat ze van goud en zilver waren. Ik ont dekte ook olympische ringen en besefte toen dat ze van een sporter moesten zijn." „Het is allemaal heel toeval lig. We maken de sloten ge middeld een keer per tien jaar schoon. Het is voor mij de eerste keer dat ik zoiets bij zonders heb gevonden. Op de medailles zitten wel krassen. Ze hebben waarschijnlijk ge keken of het wel echt goud is, maar de voorkant ziet er nog goed uit." Na enkele telefoontjes kwa men medewerkers van het waterschap er achter dat de spullen aan Wilf O'Reilly toe behoorden. De ridderorde, die ook werd gestolen, zat niet tussen de medailles. Deson danks reageert O'Reilly - olympisch kampioen tijdens de Spelen van Calgary 1988 - opgetogen op het nieuws. „Ik ben heel blij. Al moet ik nog even afwachten in hoeverre ze beschadigd zijn." O'Reilly maakte meteen na de diefstal duidelijk dat de medailles een grote emotione le waarde voor hem hebben en dat hij bereid was een belo ning te geven aan degene die ze bij hem zou terug bezor gen. „Dat heb ik destijds in derdaad gezegd en ik wil het ook zeker honoreren." Scheidsrechter Schaap en Dordrecht-voorzitter Derks oneens over beschuldigingen zeist piet ocks Vijfduizend gulden boete, een voorwaardelijke ontzegging van zes maanden voor het uitoefenen van de functie van voorzitter van Dordrecht '90 met een proeftijd van een jaar. Dit eiste KNVB- aanklager Nieuwenhuizen gisteravond als straf voor Dordrecht '90-voorzitter Frans Derks. Deze zou arbiter Schaap uit Noordwijk in de rust van het duel Dordrecht '90 - Emmen op 25 november zodanig hebben bedreigd dat de arbiter de wed strijd staakte. Volgens Nieuwenhuizen heeft Derks 'in strijd gehandeld met de belangen van het betaalde voetbal.' De beschuldige zelf wacht de uitspraak van de tuchtcommissie over veertien dagen af, voordat hij beslist al dan niet in beroep te gaan. Of hij het een acceptabele eis acht? Derks: „Ik zou een ver oordeling tot het drinken van een glas met Schaap rechtvaardiger vinden." Frans Derks ergert zich aan de kliekjesvorming in de scheidsrechterswereld. Hij veroordeelt de manier van leiding geven van veel scheidsrech ters, van wie hij beweert dat ze geen lol meer be leven aan het blazen en voor een behoorlijke be loning 'fluiten als een drol', zoals hij Wout Schaap verweet. Volgens de arbiter ging Derks veel verder. Hij had een dreigende houding aan genomen en met armgebaren en zijn opgestoken wijsvinger zijn misnoegen geuit. „Wanneer ga je eens fluiten voor je geld? Ik laat je hangen, ik knoop je op en ik weet je te vinden", zou Derks Schaap hebben toegevoegd. In de rust op weg naar de kleedkamer had de arbiter hem al vanaf de tribune beledigende op merkingen horen roepen. Even later was Derks de kleedkamer binnengestormd. „Zonder te kloppen. En zijn verwensingen werden steeds dreigender. Hij kwam over het tafeltje heen han gen tot op 50 centimeter van mijn gezicht. Ik had hem al een keer verzocht de kleedkamer te verla ten, maar hij ging door. Mijn grensrechter heeft hem nog tot bedaren willen brengen. Even later heeft hij hem met zachte drang de kleedkamer uit gezet." De scheidsrechter probeerde daarna weer tot zichzelf te komen. „Maar ik kon de concentratie niet meer opbrengen en daarom was ik bang, dat ik de wedstrijd niet tot een goed einde zou kun nen brengen. De sfeer was dermate dreigend, dat ik verder fluiten niet meer kon opbrengen. Als mens heb je enige tijd nodig om de zaak weer op de rails te krijgen." Jan de Jonge, trainer van Emmen, zag Derks 'op dreigende en intimiderende wijze de scheids rechter van repliek dienen'. „Daar ben ik enorm van geschrokken. Daarom kan ik begrijpen dat Schaap de wedstrijd staakte." Deze getuigenver klaring schoot bij Derks in het verkeerde keelgat. „De club moet zich erbuiten houden. En dat De Jonge dan ook nog verklaart, dat hij begrip kon opbrengen voor het staken van de wedstrijd, is het ergste wat een trainer kan zeggen. Die wil toch dat er verder gevoetbald wordt? Ik had ook zeven getuigen kunnen meebrengen. Mijn getui gen hadden kunnen vertellen, dat ik niet vanaf de tribune heb geroepen en dat ik wel degelijk heb geklopt, voordat ik de kleedkamer binnenging. En dat het arbitrale viertal dezelfde verklaringei) aflegt, zegt mij niets. Zij hebben hun klokjes ge1 lijk gezet. Dat doen ze altijd." „Maar ik weet dat ik een fout heb gemaakt. Ik had dit niet moeten doen en daarvoor betuig ik mijn spijt. Maar ik weet ook, dat ik Schaap niet heb bedreigd. Het treft mij diep, dat hij beweert dat ik zoiets zou hebben gedaan. Iedereen die mij kent, weet dat ik anti-geweld ben. Zo ben ik niet opgevoed. Onlangs sprak ik Henk Kesler, al gemeen directeur van de KNVB. Hij is ook onte^ vreden over de arbitrage. Er wordt niet meer ge floten in de geest van de wedstrijd. De scheids rechters zijn vervreemd van het voetbal. En dan kunnen ze wel roepen, dat het tegenwoordig alle maal sneller gaat dan in mijn tijd, maar dat be twijfel ik. Vroeger liepen er deugnieten in het veld, die zie je niet meer. De spelers durven niets meer. Als je boe roept krijg je al een gele kaart. Het is toch te gek voor woorden, dat er in een wedstrijd negen gele en twee rode kaarten wor den uitgedeeld. De competitie wordt beslist door de kaarten." loman leefmans Cock Jol vertrekt aan het einde van het seizoen bij Rijnsburgse Boys. Dat heeft het bestuur van de hoofdklasser gisteravond be kendgemaakt. Jol kwam afgelo pen zomer naar Middelmors als opvolger van Henk Wisman die onverwacht naar FC Volendam vertrok. Volgens voorzitter Cees Driebergen heeft het besluit niets te maken met de zwaar te genvallende prestaties van het eerste elftal. „De wederzijdse chemie ontbrak. Hij bleek toch niet zo goed bij de club te pas sen en omgekeerd. Het besluit hebben we genomen met pijn in ons hart want het is een enorm aardige vent en als club willen we continuïteit. Dat krijg je niet als een trainer na een jaar weer weggaat", aldus Drie bergen. Jol zou dit seizoen als tech nisch directeur fungeren bij Scheveningen waar hij eerder als trainer werkte. Omdat hij toch liever veldtrainer wilde zijn, solliciteerde Iiij bij Rijns burg nadat Wisman vrij plotse ling naar Volendam was afge reisd. Driebergen ontkent dat tijdsdruk bij de aanstelling van Jol achteraf een te bepalende factor is geweest. „We kregen in korte tijd to- h nog veertien kandidaten en we waren ervan overtuigd met Jol de juiste keu ze te hebben gemaakt. Cock Jol was niet voor com mentaar bereikbaar. Pagina 25: 'Te veel spelers zijn gelijktijdig uit vorm' Paul Haarhuis en Saridon Stolle hebben zich op de tweede dag van de strijd om de wereldtitel dubbelspel in Bangalore her steld van het verlies in de ope ningspartij voor de gouden groep. De Nederlands/Australi sche combinatie, die als tweede is geplaatst, won gisteren met 5-7 6-2 6-4 van de Amerikanen Alex O'Brien en Jared Palmer. Laatstgenoemde vormde enige tijd geleden ook een koppel met Haarhuis. Woensdag begonnen Haar huis en Stolle het evenement met een nederlaag tegen Lean- der Paes en Mahesh Bhupathi uit het thuisland India. Bij winst op de Amerikaan Don Johnson en de Zuid-Afrikaa(i Piet Norval plaatsen Haarhuif; en zijn partner zich voor de hal ve finales. Paes en Bhupathi wonnen ook hun tweede wed strijd, met 6-4 6-4 van J'ohnson - /Norval. Daardoor zijn zij al ze ker van plaatsing bij de laatstë vier koppels. Paul Haarhuis is overigens boos op de spelersvakbond ATP. en niet op de internationale tennisbond, zoals gisteren in deze krant stond. De tennisser maakte zich kwaad over de af wezigheid van ATP-voorzitter Mark Miles bij het wereldkam pioenschap dubbelspel. Tweevrouws bob genomineerd papendal anp De tweevrouws bob als onder deel en pilote Eline Jurg zijn ge nomineerd voor de Olympische Spelen van Salt Lake City. De nominatie is vastgesteld op ba sis van de geschoonde tiende plaats in Winterberg en de ze vende in Igls. De remmers wa ren Nannet Kiemel en Linda Kruit. Zij zijn nog niet genomi neerd. iRDAM iNP/RTR bestuur van Feyenoord de mening van zijn ach- n dat de supporters vorige bij de Duitse grens en in gart slecht zijn behandeld, iferelen speelden zich vori- reek dinsdag af rond de Cup-wedstrijd VfB Stutt- Feyenoord (2-1). De voet- ub uit Rotterdam heeft zijn g gedaan bij het ministerie linnenlandse zaken, de po- in bij Haagse politici. Feyenoord-fans hebben al in Duitsland een slechte atie. De Duitse politie daarom vorige week geen maatregelen. Aan de werden 27 Feyenoord- orters geweerd en degenen rel het stadion bereikten, en onderworpen aan zeer ge veiligheidscontroles, (enoord denkt door met de ek, de politie en het minis- te communiceren dat er bereikt kan worden, dan een brief naar de Duitse iteiten. Bovendien wil loord, net als zijn suppor- meer duidelijkheid over de Duitse zwarte lijst die vorig jaar is opgesteld. Probleem is wel dat pas sinds de invoering van het internationale stadionver bod -in 1998- politie en justitie informatie wordt uitgewisseld. Mensen die zich voor die tijd hebben misdragen staan in Duitsrand geregistreerd, maar dat is in Nederland niet be kend., FC Utrecht gaat in beroep te gen de straf van twaalf wedstrij den (waarvan acht voorwaarde lijk), die de tuchtcommissie van de KNVB doelman Harald Wa penaar woensdag oplegde. Wa penaar kreeg de straf omdat hij positief had gereageerd op een controle op het gebruik van verboden middelen. In zijn uri nemonster werden sporen van efedrine gevonden. Volgens Wapenaar komt dat omdat hij op 2 april voor de wedstrijd te gen Cambuur Leeuwarden een hoestdrankje had genomen. Voormalig Deens internatio nal Brian Laudrup heeft giste ren gezegd dat de geruchten over zijn op handen zijnde co meback uit de lucht gegrepen voetbal", aldus Aigner. In de grote landen, op Duitsland na, daalden dit seizoen de kijkcij fers bij Champions League wedstrijden. De aantallen toe schouwers blijven daarentegen stijgen. De officier van justitie eiste gisteren voor de rechtbank in Frankfurt een voorwaardelijke celstraf van anderhalf jaar en een geldboete van ruim drie ton tegen Anthony Yeboah. Hij achtte bewezen dat de 34-jarige aanvaller van Hamburger SV in zijn tijd bij Eintracht Frankfurt via gefingeerde contracten de fiscus had misleid. Volgens de aanklager heeft Yeboah in 1993 voor een bedrag van 2,5 mil joen gefraudeerd. De Afrikaan se spits verklaarde dat officials van de club hem hebben mis bruikt. In hetzelfde proces werd te gen de voormalige vice-voorzit- ter van Eintracht Frankfurt, oud-international Bernd Höl- zenbein een voorwaardelijke celstraf van twee jaar geëist. De uitspraak is op 22 december. IflK oosterhout Oud-wereldkampioen Theriaga uit Portugal geconcentreerd aan stoot in zijn partij te gen de Griek Polychronopoulos. De Portugees zou zijn wedstrijd in de eerste ronde van het wereldbe kertoernooi driebanden in Oosterhout met 3-1 ver liezen. Dick Jaspers bereikte gisteravond als eerste Nederlandse biljarter de tweede ronde van het toernooi. De Brabander won met 3-1 van landge noot Henk Habraken: 12-15 15-8 15-7 15-5. Jas pers komt in de tweede ronde uit tegen de de Ar gentijn Bedoya, die won van de Italiaan Oddo. Eer der op de dag werden Ad Broeders en Jan Amouts uitgeschakeld. Frans de Vries, die speelt tegen landgenoot Raimond Burgman en Gerwin Valen- tijn spelen vandaag hun partij in de openingsron de. Het toernooi in Oosterhout is het tweede in de WB-cyclus. Het eerste, in Bogota, werd gewonnen door de Turk Semih Sayginer. Omdat er door on enigheid tussen de biljartbonden UMB en BWA slechts twee toernooien worden gespeeld, wordt er dit jaar geen wereldbeker uitgereikt. De resultaten uit Bogota en Oosterhout worden verwerkt in de WB-cyclus van volgend jaar. FOTO ANP VAN EYNDHOVEN/JOHN SCHOUTEN FOTO EPA den." De 31-jarige Laudrup be ëindigde zijn carrière afgelopen zomer. Een aanhoudende achillespeeshlessure verhinder de hem zijn contract bij Ajax uit te dienen. Ajax Kaapstad mag volgend jaar deelnemen aan de strijd om de Afrikaanse confederatie beker. De satellietclub van Ajax, woensdag winnaar van de Zuid-Afrikaanse League Cup, kreeg die uitnodiging nadat Or lando Pirates had bedankt voor de eer. De CAF Cup is het Afri kaanse equivalent van de Champions League. Het is de eerste keer dat Ajax Kaapstad aan het toernooi deelneemt. Gerhard Aigner vindt dat een nieuwe opzet van de Cham pions League moet worden overwogen om te voorkomen dat voetballiefhebbers hun in teresse gaan verliezen. Dat zegt de secretaris van de Europese voetbalunie UEFA in de Engelse krant The Guardian van giste ren. „We gaan nu niet van de ene op de andere dag de Cham pions League volledig verande ren, maar het is zeker nodig de competitie aan een beschou wing te onderwerpen", zei Aig ner. De UEFA-top is deze week bijeen in Lausanne. „Ik ben er van overtuigd dat de Cham pions League te lang duurt en het punt van verzadiging is be reikt. Het mag niet zo zijn dat mensen verveeld raken van zijn. „Het verhaal is opgeblazen als een ballon", zei Laudrup. „Ik wil meetrainen met een amateurclub en misschien een keer een wedstrijdje spelen. Maar nu lees ik opeens allerlei verhalen over een comeback, terwijl ik alleen mijn lichaam een beetje in conditie wil hou- Anthony Yeboah (links).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23