Top twaalf tafeltennis bij De Treffers Overdevest met marathonschaatsen de grens over Pele en Maradona allebei de beste tor Connolly blijft Feyenoord een fantastische club Sport bbeldeman vreest tistige knieblessure SCOREbord ACHTERliin Welkom terug itani veroordeeld De Italiaanse wielrenner Marco Pantani is door het tri- jvan Forli veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke enisstraf wegens 'sportieve fraude'. Bij Pantani werden d te hoge hematocrietwaarden gemeten, die veroorzaakt n worden door het gebruik van het verboden middel epo. ii is het eerste slachtoffer van de nieuwe dopingwetgeving Die maakt het mogelijk dopingzondaars te straffen tot aximumgevangenisstraf van drie jaar en geldboetes van 00.000 gulden. De straf werd uitgesproken door rechter }el Bianco op de vijfde en laatste zittingsdag van het pro- half oktober begon. Advocaat Insolera kondigde onmid- aan in beroep te gaan tegen het vonnis jly volleyballer van de eeuw Karch Kiraly is door de internationale volleybalbond ekozen tot beste volleyballer van de twintigste eeuw. De caan won in 1988 olympisch goud. Acht jaar later was hij >n Steffes de eerste winnaar van het olympisch beachvol- loemooi. Tot de acht genomineerden behoorde ook Peter de vrouwen ging de titel naar de Cubaanse Regla Tussen 1992 en 2000 werd de super-aanvalster met haar drie keer op rij olympisch kampioen en twee keer wereld oen. De Italiaanse mannenploeg die tussen 1990 en '98 ereldtitels op rij veroverde en het Japanse vrouwenteam isen 1960 en '65 schier onklopbaar was, werden teams eeuw. Yatsutaka Matsudaira (Japan) en Eugenio George zijn de beste coaches van de afgelopen eeuw. er pleidooi voor Euro League Ajax, Feyenoord en PSV hebben gisteren net als acht an- uropese voetbalclubs in het Zwitserse Nyon een handvest lekend, dat de UEFA positief moet stemmen over de plan- lorde Euro League. De clubs zitten vandaag in Zwitser- net de Europese voetbalunie aan tafel. Volgens de clubs de kwaliteit van het voetbal in de landen België, Dene- n, Portugal, Schotland, Zweden en Nederland ernstig be- Een pan-Europese competitie, beter bekend als de Euro j, kan een oplossing bieden. Verder maken de clubs dui- ze een dergelijke competitie graag in overleg en sa- erking met de Uefa willen opzetten. Het handvest is on- end door: Ajax, Feyenoord, PSV, Bröndby, FC Kopenha- Êltic, Club Brugge, Anderlecht, Glasgow Rangers, Benfica irting Portugal. ïkballer Jongejan naar Chicago pAM» Honkballer Ferenc Jongejan (22) van Neptunus ten eenjarig contract getekend voor de Amerikaanse club p Cubs. De linkshandige werper vestigde de aandacht op dens de Olympische Spelen van Sydney. Hij werd on- inderscheiden als de beste Nederlandse honkballer onder aar van 2000. AMSTERDAM In het Groningse Kardinge gaat van avond The Greenery Six van start. Vol gens Frans Overdevest, secretaris van het organisatiecomité, heeft de derde editie van de zesdaagse iets nieuws in petto: een volledige publieke bezet ting. De hoofdsponsor greep het eve nement aan om op verschillende plaatsen in Nederland de contacten met haar vijfduizend leden aan te ha len. „Dit past bij de professionalisering van het marathonschaatsen", zei de Lissenaar zaterdag in Amsterdam. De zesdaagse is van groot belang voor deze tak van de schaatssport, vindt Overdevest: „Het marathon schaatsen is veel professioneler gewor den. Er komen steeds meer goed geor ganiseerde ploegen, die bovendien uit gebreider van opzet zijn. Er wordt ook harder gereden en de ploegentactiek is nog belangrijker geworden, omdat er vandaag de dag veel meer geld door die jongens wordt verdiend. Ze moe ten zich voor hun - vaak grote - spon sor echt waarmaken." De Lissenaar, die zelf dertien seizoe nen langs de ijsbanen stond, wil dat wat in het marathonwereldje leeft bin nen de Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond 'vertalen'. „Als iedereen z'n eigen gang gaat, komen we er niet. Er moeten gewoonweg meer toppers worden gekweekt. Bin nen de KNSB is een goede start ge maakt met de jeugdmarathons. Over een paar jaar gaan we daarvan de vruchten plukken. Maar er moet meer gebeuren. Het landelijke marathon schaatsen voor veteranen kalft af. Top pers als Piet Kleine en Yep Kramer, die straks stoppen, gaan echt niet hun rondjes bij de veteranen rijden. Laat ze voortaan in de regio en geef de C-rij- ders een kans." Intussen ziet Overdevest volop kan sen om het marathonschaatsen over de grenzen meer bekendheid te geven. „In Zweden heeft men nu het initiatief tot een kleine marathoncompetitie ge nomen. Maar, alles staat of valt met beslissingen van de ISU, waarmee we in contact staan. In Heerenveen had je dat circus, het IJsgala, maar wij willen iets anders. Laat voorafgaand aan een wereldbekerwedstrijd, ais demonstra tie, eens een marathon rijden. Er zijn genoeg langebaanschaatsen die inte resse hebben getoond. KC Boutiette gaat zich er na zijn carrière op toeleg gen, Parra is geïnteresseerd en een handvol Russen. Een jongen als Mi- chaud doet al mee." „En wat te denken, straks, van Ne derlandse oud-langebaanschaatsers. Kijk, Falko Zandstra heeft het zwaar onderschat. Hij dacht zonder al te veel moeite even een pak geld op te kun nen halen. Maar goed begeleide gasten als Romme en Ritsma zouden natuur lijk fantastische publiekstrekkers zijn." Overdevest richt zich nu eerst op The Greenry Six. De wedstrijden beho rend tot de zesdaagse worden achter eenvolgens verreden in Groningen, As sen, Eindhoven, Alkmaar, Den Haag en Utrecht. De landelijke veteranen (dinsdag en woensdag), B-rijders (donderdag en vrijdag) en dames (za terdag en zondag) rijden respectieve lijk twee marathons voor een eigen eindklassement. •spits Barry Dubbelde- eest dat hij dit seizoen ;r in actie komt. De Lei- ilesseerde zijn knie za- het duel met Scheve- en in het ziekenhuis te horen dat de bin- iand vermoedelijk is af- rd. In dat geval is een noodzakelijk en wacht revalidatieproces van ir maanden. Vandaag ubbeldeman zich op- nelden in het zieken- hoop nog steeds dat gescheurd is, maar de mijn onderbeen 5, 6 ter naar links draaien. I kan dat helemaal niet, tot 10 millimeter zit er cheurtje in. Dus het is procent zeker dat het is lurd." pits in Katwijk-dienst de zijn knie in een on- duel met Scheveninger Deene. „Ik wilde een blok zetten voor iemand die van rechts kwam, toen kwam hij van de linkerkant. Hij raakte mij licht. Mijn been bleef staan, mijn knie draaide naar buiten en ik hoorde een 'krak'. Hij kon er helemaal niet aan doen. Zul ke dingen gebeuren honderd keer per wedstrijd. Alleen bleef nu mijn been staan", aldus Dubbeldeman, die vorig jaar acht weken uit de roulatie was met een enkelblessure. „Maar toen heb ik maar een duel of vijf gemist", aldus de spits, die na het algemeen kampioen schap deze zomer een moeiza me voorbereiding had en daar door laat op gang kwam. De laatste wedstrijden stond hij weer in de basis. „Het ging steeds beter. Maar gelukkig hebben we nog genoeg andere goede voetballers." Eerder liep bij Katwijk Erik Bouwmeester een zware knie blessure op. Ook Pieter Sloot weg is langdurig uitgeschakeld. Diego Maradona won de internetverkiezing. Pele kwam bij de FIFA-stemming als eerste uit de bus. foto's reuters ROME RTR/AFP Pele en Diego Maradona zijn door de we reldvoetbalbond FIFA allebei onderschei den als de beste speler van de afgelopen eeuw. Pele won gisteren in Rome de tradi tionele verkiezing van de FIFA, waarbij offi cials, bondscoaches en journalisten stem den. Maradona kreeg de voorkeur van de voetbalsupporters via een internetstem- ming. Johan Cruijff werd in het FIFA-klas- sement vijfde. De Fransman Zinédine Zidane werd uit geroepen tot wereldvoetballer van het jaar. De middenvelder van Juventus werd met Frankrijk afgelopen zomer Europees kam pioen. De keuze werd bepaald na een stemming onder bondscoaches. Het Nederlands elftal kreeg de prijs voor team van het jaar. Vice-aanvoerder Edgar Davids nam met KNVB-preses Sprengers de trofee in ontvangst. Real Madrid werd gekozen tot team van de eeuw. Ajax was in die verkiezing zesde. De meeste aandacht ging uit naar Pele en Maradona. Ze kregen allebei een bokaal. De FIFA besloot pas op het laatst tot twee verkiezingen, nadat een controverse was ontstaan tussen de aanhang van Pele en Maradona. Volgens de officiële lezing van de FIFA bood de internetverkiezing vooral jongeren de kans mee te stemmen. Dat klopte ook wel, gezien de uitslag. Recente voetbalhel den Roberto Baggio (vierde), Romario (vijf de) en Marco van Basten (zesde) waren in de FIFA-verkiezing niet te vinden. Daar overheerste de oude garde, zoals Cruijff (vijfde) en Franz Beckenbauer (vierde). Pele (60) speelde 92 interlands en maakte 77 goals. Hij speelde vier WK's, werd we reldkampioen in 1958, 1962 en 1970 en deed zelf in twee finales mee. In zijn club loopbaan maakte hij in 1321 wedstrijden 1285 doelpunten. Diego Armando Maradona, van 30 okto ber 1960, werkte net als Pele vier WK's af. In 1986 leidde hij Argentinië bijna in z'n eentje naar de titel, in 1990 verloor hij de fi nale. Tweemaal verliet hij de eindronde on eervol, in 1982 met een rode kaart na een karatetrap, in 1994 na een dopingovertre- ding. In 91 interlands maakte hij 34 goals. Maradona maakte furore bij Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelona, Napoli, Sevilla, NeweU's Old Boys en Boca Juniors. Pele liet fijntjes weten wie hij de beste vond. „Elke tijd heeft zijn kampioenen. Puskas, Kopa, Di Stefano, Didi, Zico, Cruijff, Romario. Van Basten, Ronaldo en vele anderen. Maar voetbal is als de mu ziek. In muziek heb je Beethoven en de rest. In voetbal heb je Pele en de rest." ird-trainer Bert van verwelkomde gisteren training twee nieuwe De Zweedse belofte Jo- lander verkoos de Ne- •e koploper boven 29 geïnteresseerde clubs, lerkelijker is de liefde id Connolly voor Feye- )e Ierse international is verbanning van ander- naar Excelsior trots dat het rood en wit mag m noord blijft voor mij itastische club", ver- Connolly na afloop van F e training. „Mijn con- F pt na dit seizoen welis- Maar het is echt niet zo in zo snel mogelijk weg F Elmander (19): „Het nu niet om geld. Feye- een prachtige club en derlandse competitie ch er uitstekend voor s jonge voetballer goed yikkelen." De Zweed 'ermoedelijk pas na de t v op zijn debuut. Het is lijk waar Elmander spelen. „Ik kan in de ar ook op het midden- ïlen. Nee, ik heb nooit veel doelpunten gemaakt. Afge lopen seizoen vier of vijf geloof De Arbeidsvoorziening heeft nog geen advies gegeven over Johan Elmander. foto een tewerkstellingsvergunning voor Feyenoord-voetballer Leo nardo. In plaats daarvan maak te de Arbeidsinspectie proces verbaal op, omdat de speler zondag meedeed in de wed strijd tegen Ajax. Het Openbaar Ministerie beslist naar aanlei ding van de rapportage of Feye noord een schikking wordt aan geboden of dat de club wordt gedagvaard. De zaak rond de Braziliaan draait om het Portu gese paspoort dat de 17-jarige dribbelaar eveneens bezit. Het document dat hem onder de EU-regelgeving plaatst, is vol gens het Openbaar Ministerie niet in orde. Ondanks het ad vies trainde Leonardo gisteren met de selectie van Feyenoord. Ook is hij opgenomen in de groep die morgen in Sittard te gen Fortuna aantreedt. „Ik had gehoopt inmiddels meer te we ten, maar dat heeft niet zo mo gen zijn", aldus mr. Wessel Weezenberg, die Feyenoord ad viseert. „De Arbeidsvoorziening heeft overigens zes weken om zich te beraden op een besluit." Spits Erik Meijer keert terug in de Bundesliga. De 31-jarige aanvaller heeft een contract ge tekend bij Hamburger SV, de club van verdediger Nico-Jan Hoogma. Meijer was door zijn club Liverpool, waar hij geen basisplaats meer had, tot 1 ja nuari verhuurd aan Preston North End uit de eerste divisie. Meijer kan wellicht morgen al debuteren in het duel met Bay- em München. De Nederlander speelde tussen 1996 en 1999 bij Bayer Leverkusen. In de Bun desliga was Meijer ook nog voor KFC Uerdingen actief. In Ne derland speelde hij onder meer voor PSV, MW en Fortuna Sit tard. Paul Bosvelt heeft aan de klassieker met Ajax een blessu re overgehouden. De midden velder heeft vocht in zijn knie. „Dat betekent dat er vermoede lijk iets kapot is", aldus een woordvoerder van Feyenoord. Vandaag is de knie nader on derzocht. Giovanni van Bronckhorst moet een operatie ondergaan om van zijn liesblessure te her stellen. De middenvelder van Glasgow Rangers, die al weken lang buitenspel staat, is dan nog minimaal drie maanden uitgeschakeld. Niels Oude Kamphuis van Schalke 04 on dergaat morgen in München een operatie aan de linkerhiel. Het herstel zal tot eind januari duren. Oude Kamphuis kwam op 28 oktober voor het laatst in actie voor Schalke. Het Nederlands vrouwenelf- PRIJSVRAGEN Trekking van maandag 11 de- ■8-9 - 10 - 16- 17-23-29- 5-37 - 38 - 41-48 - 50 - 56- 5 (onder voorbehoud) 'pot van 13 miljoen gulden: ar Eerste prijs van 1 miljoen. tweede prijs van o—n winnaar, derde prijs DO,00 geen winnaar; vierde naars, elk 1.500,00; vijfde 'innaars. elk 1.000,00. Laatste zes cijfers goed lulden): geen winnaar, laatste 1 goed (11.018,50) geen win- o vier cijfers goed (1.101,80). 'S; laatste drie cijfers goed '30 winnaars; laatste twee cij- 1.00) 1.146 winnaars; laatste 12.20): 11.816 winnaars. e prijs: geen winnaars; tweede ^ars, elk bruto 3.551,10; der- 'innaars, elk bruto 1.972,80. VOETBAL Eindhoven - Emmen 3-1 (1-0). 21. Mac- Donald 1-0, 52. MacDonald 2-0, 67 Jon- gepier 3-0, 80 Hegeman 3-1 Scheids rechter: Van der Pas Toeschouwers: 1603. Gele kaart Van Veghel, Temrukov, Jusic (Eindhoven), Johannsen. Arts (Em men). Helmond Sport Haarlem 3-0 (1-0). 9 El- lerman 1-0, 53. Henar 2-0, 89. Henar 3- 0 Scheidsrechter Van Beek. Toeschou wers: 2400. Gele kaart M van Dijk, Van Leerdam (Helmond Sport), Lagendi|k (Haarlem). MW - ADO Den Haag 3-1 (2-0). 23. Nuyts 1-0, 27. Heymans 2-0, 64. Emerson 3-0, 70 Tammer 3-1. Scheidsrechter Vink Toeschouwers: 3550 Rode kaart 77. Tammer (ADO Den Haag) Gele kaart. Ca- ers, Mutsaers, Heymans «(MW), Kahya, Noorlander, Leonardo, Boussaboun (ADO Den Haag) FC Zwolle - Go Ahead Eagles 4-1 (2-1). 1 Van den Belt 1-0, 31. Van Arum 1-1 (straf schop), 34. Slot 2-1, 60. Van Steeg 3-1, 80. Bosschaart 4-1 Scheidsrechter Ha verkort. Toeschouwers: 6750. Gele kaart Wijnands (FC Zwolle), Lage Venterink, Waslander. Scheppink, Schuurman (Go Ahead Eagles). Excelsior 16-36 GA Eagles 16-29 Den Bosch 16-34 Volendam 16-29 FC Zwolle 16-31 Helmond Sp 16-25 Telstar 16-30- Emmen 16-25 Uitslagen verkiezingen FIFA-gala. Voetbal ler van de eeuw. Volgens FIFA-leden: 1. Pele (Bra) 72,75 procent, 2 Di Stefano (Arg) 9,75, 3. Maradona (Arg) 6, 4 Beck enbauer (Dui) 2.5. 5 Cruijff (Ned) 2 Vol gens internet-stemming: 1. Maradona 53,6, 2 Pele 18,53, 3. Eusebio (Por) 6,21, 4. Roberto Baggio (Ita) 5,42, 5. Ro mario (Bra) 1,69, 6. Van Basten (Ned) 1,57. Speler van het jaar 2000. 1 Zidane (Fra) 370 punten, 2. Figo (Por) 329, 3 Rivaldo (Bra) 263, 4. Batistuta (Arg) 57. 5. Sjevtsjenko (Oek) 48. 6 Beckham (Eng) 41, 7. Henry (Fra) 35. 8. Nesta (Ita) 23. 9 Kluivert (Ned) 22. 10. Totti (Ita) 14. Speelster van de eeuw: Volgens FIFA-le- den: 1 Akers (VSt) 40,8, 2. Wen (Chn) 22,2, 3. Hamm (VSt) 20 Volgens internet- stemming: 1 Wen 45,28, 2. Hamm 23,89, 3. Akers 12,22. Club van de eeuw: 1 Real Madrid (Spa) 42,35, 2. Manchester United (Eng) 9,69, 3. Bayern München (Dui) 9,18, 4. Barce lona (Spa) 5,61, 5 Santos (Bra) 5,1, 6. Ajax 5,1, 7. Juventus (Ita) 2,55, 8. Pena- rol (Uru) 2,04, 9 River Plate (Arg) 1,53, 10. Flamengo (Bra) 1,53. Amerikaanse profcompetitie (NBA): Toron to Raptors - Phoenix Suns 87-95, Boston Celtics - Denver Nuggets 104-102. New Jersey Nets - Dallas Mavericks 73-99, Sa cramento Kings - Miami Heat 101-97, Los Angeles Lakers - Detroit Pistons 112-88, Philadelphia 76-ers - Minnesota Timber- wolves 91-96 (na verlenging), Chicago Bulls - Phoenix Suns 80-86, Utah Jazz - San Antonio Spurs 83-91. Vancouver Grizzlies - Houston Rockets 75-82, LA Clippers - Orlando Magic 92-80 GOLF Bella Vista. Wereldbeker landenteams. Eindstand: 1. Verenigde Staten (Woods, Duval) 254 slagen, 2. Argentinië (Cabrera. Romero) 257, 3. Paraguay (Franco, Isasi) 265, 4. Japan (Maruyama, Tanaka) 266, 5. Schotland (Lawrie. Orr) 268 SCHAKEN New Delhi. WK. Mannen, kwartfinales, tie- Toernooi komt in plaats van Masters Twaalf van de beste Nederlandse tafeltennissers spelen op zaterdag 23 december een toernooi in Roelofarends- veen. Dat gebeurt in de nieuwe zaal van De Treffers. ROELOFARENDSVEEN De Holland Top 12 komt in de plaats van het Masterstoernooi, dat in Leimuiden zou worden gehouden, maar waar geen geldschieters voor te vinden waren. Eredivisieclub Lelystad United, die zijn thuiswedstrij den dit seizoen afwerkt in Roe- lofarendsveen, besloot met De Treffers een ander evenement te organiseren. Dat dat wel luk te, komt volgens Ted van der Meer, voorzitter van de Amster damse eredivisionist en gebo ren in Roelofarendsveen, door het verschil in kosten. Het Mas terstoernooi had een begroting van 45.000 gulden, het Holland Top 12-toemooi kost 4000 gul den, inclusief het prijzengeld van 2500 gulden. Het prijzen geld lag bij de Masters veel ho ger, bovendien kost het veel geld om de profs Danny Heister en Trinko Keen aan te trekken. Aan de Top 12 doen de negen beste spelers uit de eredivisie mee. Daarnaast zijn er drie wildcards. Twee daarvan zijn voor de nummer drie (Kalun Yu, speler van Borussia Dort mund) en de nummer vier (Chen Sung, speler van Diest in België) van Nederland. Ted van der Meer heeft stille hoop dat Heister of Keen gebruik zal ma ken van de derde wildcard. Het evenement in Roelof arendsveen is drie dagen na het Sleutelstad-toernooi in Leiden, met deelname van internatio nale toppers. „Dat is een heel ander evenement", vindt Van der Meer. „In Leiden worden meer dan twaalfhonderd toe schouwers verwacht. Het is een groot evenement, ook geschikt gemaakt voor tv. Ons toernooi is vooral bedoeld voor de spe lers zelf." In de zaal van De Treffers passen volgens woordvoerder Jan-Willem Vesseur van de club uit Roelofarendsveen naar schatting driehonderd toe schouwers. De Treffers werkt graag mee aan het evenement. „Wij vinden het leuk dat er dit soort activiteiten zijn in onze nieuwe zaal." Het toernooi begint de zater dag voor kerst om 10.00 uur, de prijsuitreiking is om 18.00 uur. De deelnemers spelen in twee poules op vier tafels in de zaal. Er wordt gespeeld om drie win nende games, waarbij tot elf punten wordt geteld. Met deze afwijkende spelregels wordt in ternationaal geëxperimenteerd om te kijken of de wedstrijden zo spannender worden voor het publiek. Behalve Yu en Sang staan Mi chel de Boer, Merijn de Bruin, Michiel Janssen, Liu Qiang, Frank Rengenhart, Daan Slie pen, Segun Toriola, Davy Van- vinckenroye en Barry Wijers op de lijst van deelnemers. tal treft in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 2003 Duitsland, Engeland en Portugal. Dat is het resultaat van de loting die gisteren in Ge- nève plaatsvond. De winnaar van de poule plaatst zich recht streeks voor het toernooi dat in China wordt gehouden. De vier nummers twee uit de Europese poules spelen een onderlinge competitie voor een extra WK- ticket. Voormalig Portugees interna tional José Aguas is zondag op 70-jarige leeftijd overleden. De aanvaller won met Benfica tweemaal de Europacup 1, in 1961 en 1962. De geboren An golees diende de club uit Lissa bon van 1950 tot 1963 en sloot zijn carrière af bij Austria Wien. José Aguas was de vader van een andere bekende internatio nal van Benfica: Rui Aguas. Het doeltreffende spel van spits Igor Gluscevic bij FC Utrecht is ook de Joegoslavi sche bondscoach Ilija Petkovic opgevallen. De 27-jarige aan valler, al goed voor twaalf tref fers in de KPN Eredivisie, is op geroepen voor de oefeninter land woensdag in Xanthi tegen Griekenland. BASKETBAL break Anand (Ina) - Khalifman (Rus) 2 1/2 - 1 1/2, Sjirov (Spa) - Barejev (Rus) 1 1/2 - 1/2, Grisjoek (Rus) - Tkacluev (Fra) 1 1/2 - 1/2 Indeling halve finales (over 4 partijen) Anand - Adams (Eng), Sjirov - Grisioek. Vrouwen, halve finale, tiebreak. Xie (Chn) - Kovalevskaja (Rus) 1 1/2 - 1/2. Finale: Xie - Qin (Chn). SKI Sestrière. Mannen, WB slalom. Eindstand na twee manches: 1. Buraas (Noo) 1 52,75 (56,50 56,25), 2. Albrecht (Oos) 1.53,04 (56,97 56,07), 3. Bour- geat (Fra) 1.53,99 (59,29 55.70). 4 Kimura (Jap) 1.54,00, 5. Seer (Oos) 1.54,04, 6. Minagawa (Jap) 1.54,14 (58,00 56,14). Bijzonderheid Schil- chegger (Oos) won, maar werd gediskwali ficeerd wegens het missen van een poortje Stand WB: 1 Buraas 150 punten, 2. Schilchegger 100, 3. Aamodt (Noo) 96. Stand WB algemeen 1 Maier (Oos) 616. 2. Eberharter (Oos), Kjus (Noo) 409. DatAron Winteren Richard Witschge niet speelden in de wedstrijd tegen Feyenoord deed mij niet zoveel, al had ik graag even een balletje hoog gehouden voor de reservebank van Ajax. Heel anders is het als de ti> een glimp laat zien van bankzitter Dennis Bergkamp. Dat kan ge woon niet. Ik geloof dan ook nog steeds niet dat de topscorer aller tijden van het Ne derlands elftal werd gewisseld in de halve fi nale tegen Italië op Euro 2000. Bergkamp, de enige man op het veld van wie we nog een be vlieging konden verwachten, die haal je er niet uit. (Dus bleef het geen 0-0, dus werden er geen penalty's genomen, dus is Nederland-Frankrijk de fi nale. Ik denk: 2-1.) Het is ook bijna niet te geloven dat Dennis Bergkamp dit sei zoen nog maar elf keer in de basis stond van Arsenal. Soms was hij geblesseerd, vaak werd hij gepasseerd. In het dagboek op zijn internetsite schreef Bergkamp dat hij zich de afge lopen tivee jaar fysiek niet zo goed heeft gevoeld als nu. Aan het begin van het seizoen gaf de aanvaller aan dat hij graag zijn carrière wil afslui ten bij de Londense club waar hij in 1995 in dienst trad. Arse nal is een mooie club. het leven in Engeland bevalt hem. In zijn dagboek schreef Bergkamp begin oktober nog optimistisch over de onderhandelingen. Drie weken later meldde hij boos dat hij na het eerste ge sprek niets meer heeft gehoord van het bestuur. Gisteren kwam er een bericht van persbureau Reuters bin nen. Daarin spreekt Arse nal-trainer Arsène Wen- ger de hoop uit dat Berg kamp snel rond komt met de club. Volgens de trainer heb ben de trage onderhande lingen niet te maken met geld, niet met de lengte van het contract, en ook niet met sportieve eisen van foto reuters Bergkamp. Maar waar mee dan wel? Ik weet het niet. Maar ik weet wel dat het een schande is en dat Dennis Bergkamp, van wie schrijver en Arsenalfan Nick Hornby zich ooit afvroeg of hij misschien drie voeten heeft, al leen thuis op de bank hoort. Als er gras in de buurt is, dan moet hij dartelen, zijn kunsten vertonen, harten verwarmen. En als ze dat bij Arsenal niet begrijpen, dan moet hij maar snel hier naar toe komen. In zijn droomelftal - ook te zien op zijn site - speelt Berg kamp zelf achter spits Marco van Basten. Ik hoop niet dat iemand bij Noordwijk er be zwaar tegen heeft dat Berg kamp met het eerste gaat mee- trainen. Welcome back, Dennis. JANET VAN DIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21