Uitspraak voor Bush verwacht I Buitenland Barak besluit tijdens sabbatsmaal tot alles of niets 'Pinochet deed aan drugssmokkel' Roemenië ontkomt aan fascistisch juk Europese reus groeit door op lemen voeten hooJM voor darmen Chirac Stop het martelen (JDAG 11 DECEMBER 2000 I na gaat ook auto's controleren iEN De Britse veerbootmaatschappij P&O Stena Line gaat alle auto's en bussen op haar dienst tussen Calais en Dover I roleren op het vervoeren van illegalen. Sinds woensdag m roleert de maatschappij alle vrachtwagens, en zijn er al 70 in tekelingen gevonden. Volgens een woordvoerder wil Stena W klanten beschermen die tijdens de overtocht worden ge- W ngen illegale immigranten mee te nemen. De illegalen zoe- andere manieren voor de oversteek nu de vrachtwagens zo ig worden gecontroleerd. De maatschappij neemt de maat- |en omdat zij in Groot-Brittannië fikse boetes kan krijgen het vervoeren van illegale immigranten. [-akkoord over 'gevaarlijke twaalf impsburg Meer dan 120 landen hebben gisteren in Zuid- a overeenstemming bereikt over een verbod op twaalf ilijk afbreekbare schadelijke stoffen. Het gaat om zogeheten stent Organic Pollutants (POP's), waaronder het landbouw- ijdingsmiddel DDT en de dioxine-achtige PCB's. Van deze èn is bewezen dat ze dodelijk zijn of gezondheids- en ge- teproblemen bij mensen en dieren kunnen veroorzaken, toffen verspreiden zich over de hele wereld via de lucht, het (r en de voedselketen, en belasten zo mens en milieu gedu- [e vele jaren. De VN hebben al vijf keer eerder geprobeerd H akkoord over een verbod op POP's te bereiken. trada zet alle doodstraffen om sgq ilod De Filipijnse president Estrada heeft gisteren bekend- t[] aakt dat hij alle doodstraffen in zijn land omzet in levens- j, celstraffen. De maatregel betreft ruim 1.200 gevangenen nde dodencel zitten. De Filipijnen voerden in 1994 de lstraf weer in. Estrada sprak nadat hij een mis had hijge nd in Bacolod op de Internationale Dag voor de Rechten .de Mens. De machtige katholieke kerk op de Filipijnen tzich altijd sterk verzet tegen de herinvoering van de dood- Estrada ligt zwaar onder vuur in de Filipijnen. De Senaat is open week een afzettingsprocedure tegen hem begonnen lat hij miljoenen heeft aangenomen van illegale goksyndica- kistaanse ex-premier vrijgelaten iabad De Pakistaanse ex-premier Nawaz Sharif is gisteren ludi-Arabië aangekomen. Kort daarvoor was hij uit zijn cel ikistan vrijgelaten. Aan de in oktober 1999 afgezette en later ivenslang veroordeelde Sharif werd zaterdag onder strikte waarden gratie verleend. Zo is hij voor zeker tien jaar uit stan verbannen, moet hij een boete van 20 miljoen gulden len en mag hij 21 jaar niet politiek actief zijn. Sharif werd in iber in hoger beroep veroordeeld tot levenslang wegens [piraterij en corruptie. Hij zou een jaar eerder hebben ge- leerd te voorkomen dat een vliegtuig met de zojuist door 1 ontslagen generaal Musharraf zou landen. Die poging leid og dezelfde dag tot een staatsgreep van de generaal, waarbij if het veld moest ruimen. ibelprijs Kim Dae-Jung uitgereikt (2 De Zuid-Koreaanse president Kim Dae-Jung heeft giste- n Oslo de Nobelprijs voor de Vrede ontvangen voor zijn in- lingen om Noord- en Zuid-Korea met elkaar te verzoenen, werd hij geroemd voor zijn inzet voor mensenrechten en iocratie in heel Azië. De 75-jarige Kim kreeg uit handen van loofd van het Nobel Comité, Gunnar Berge, een gouden lille en een oorkonde. Aan de prijs is ook een geldbedrag ruim twee miljoen gulden verbonden. Berge vergeleek de Üekvan de Zuid-Koreaanse president met de 'Ostpolitik' IJde Duitser Willy Brandt. Die kreeg voor zijn pogingen de ekkingen met de communistische landen in Centraal- en -Europa te verbeteren in 1971 de Nobelprijs voor de Vrede. reede stemronde in Ghana nodig De Nationale Patriottische Partij (NPP) van John Kufuor in Ghana de verkiezingen van donderdag gewonnen met procent van dé stemmen. Eerder werd aangenomen dat >reen meerderheid van 53 procent had behaald. Nu blijkt een tweede verkiezingsronde nodig. John Atta Mills, vice- ident en kandidaat voor het regerend Nationale Democrati- Congres (NDC), haalde 44,80 procent van de stemmen. De iezingen hebben tot bloedige onrusten geleid. Het Ghanese bureau GNAA meldde zaterdag dat in de hoofdstad Accra n doden en tientallen gewonden zijn gevallen bij rellen tus- aanhangers van regering en oppositie. De verkiezingen ma- een einde aan het 19-jarige leiderschap van Jerry Rawlings. odweer in België eist leven ErarD' Rondvliegende dakpannen in Saint-Gérard in de ische provincie Namen hebben een voetganger dodelijk ge en. Een tweede voetganger werd zwaargewond naar het :nhuis gebracht. Onweer en een windhoos zorgden gisteren :lgië ook voor veel materiële schade. In Noord-Frankrijk te een man zwaargewond toen het dak van zijn huis in- tte. In heel België raakten woningen beschadigd, sneuvel- elektriciteitsmasten en knapten bomen af. De storm trok het zuiden van West-Vlaanderen naar Oost-Vlaanderen. m op de Noordzee zorgde voor verstoring van het zeevaart- teer. Veerboten tusSen Dover, Calais en Oostende voeren vertraging. ïstige verkiezingen in Ivoorkust !AN_j De omstreden verkiezingen in Ivoorkust zijn gisteren endeels rustig verlopen. Moslims boycotten de stembus- in het noorden. In de hoofdstad Abidjan waren veel veilig- smensen op de been om ongeregeldheden het hoofd te len. Ondanks de onlusten in het West-Afrikaanse land be de regering de stembussen toch te openen. De vroegere nier Ouattara heeft de verkiezingen ongeldig verklaard, en president Gbagbo op tot onderhandelingen. Afgelopen k waren er hevige rellen omdat de moslim Ouattara was uit- oten van deelneming. Meer dan dertig mensen kwamen Ook van internationale kant is kritiek geuit op de stembus- Verkiezingswaarnemers van de VN, de EU en de Organi- van Afrikaanse Eenheid hadden zich teruggetrokken. entallen doden in Tsjetsjenië IQLG Bij een bomaanslag in Tsjetsjenië zijn zaterdag zeker loden en veertig gewonden gevallen. Een autobom ontplofte 'en moskee in het dorp Alkhan Yoert, ten zuidwesten van de fdstad Grozny. Alle slachtoffers waren burgers. Het was de •digste aanslag in de opstandige deelrepubliek in meer dan jaar. Het Russische leger beweert dat Tsjetsjeense rebellen ter de aanslag zitten. Een generaal zei dat de krijgsheren sajev, Khattab en de Tsjetsjeense president Maschadov het n zijn achter de aanslag. Vier mensen zijn gearresteerd. De allen op hun beurt leggen de schuld bij de Russische strijd- ;hten. Rusland stuurde ruim een jaar geleden troepen naar itsjenië in een nieuwe poging het streven naar onhankelijk- 1de kop in te drukken. Regelematig zijn Russische troepen doelwit van aanslagen door separatisten. 'tionale rouw voor Henck Arron &Ma&!bo_« De Surinaamse regering heeft drie dagen van na- 'ale rouw afgekondigd in verband met het overlijden van premier Arron. De rouwperiode gaat vandaag in en duurt on met woensdag, de dag van de crematie met staatseer. Ar- overleed afgelopen maandag op 64-jarige leeftijd in Alphen den Rijn. Hij was in Nederland voor een debat over 25 jaar 'naamse onafhankelijkheid. Hij was de belangrijkste grond- er daarvan, en de eerste regeringsleider van de Republiek name. Het vliegtuig met het stoffelijk overschot van Arron 1de gisteren in Paramaribo. Volgens goed geïnformeerde "nen komt minister Pronk naar Suriname voor de crematie, pk zat 25 jaar geleden in de Nederlandse delegatie die met 'Urinaamse vertegenwoordiging onder leiding van Arron on- nandelde over het doorsnijden van de koloniale banden. Rechter laat voorkeur doorschemeren Het Hooggerechtshof in Washington doet vandaag vrij wel zeker uitspraak in de zaak die de Republikeinse pre sidentskandidaat Bush vrijdagavond aanspande, nadat het hooggerechtshof van Florida in een door de Demo craat Gore begonnen zaak juist toestemming had gege ven voor een hertelling. Het betreft stembiljetten die eer der als blanco zijn aangemerkt. De uitspraak van het hof in Tallahassee was ongunstig voor Bush, die zijn al krap pe voorsprong verder zag slinken tot minder dan hon derd stemmen. WASHINGTON ANP Maar amper een dag later leek het tij voor Bush te keren. Ter wijl het hertellen in volle gang was, bepaalde het federale Hooggerechtshof zaterdag dat dit karwei onmiddellijk moest worden gestopt, in afwachting van een definitieve uitspraak over het hertellen. Sommige tellers vernamen deze uitspraak op televisie, nog voordat ze offi cieel opdracht hadden gekre gen op te houden. De tussentijdse bepaling zou een voorbode kunnen zijn van het definitieve oordeel van het hof over het handmatig tellen. Gezien de samenstelling van het hof ziet er voor Bush niet slecht uit. Van de negen rech ters zijn er indertijd zeven be noemd door Republikeinse pre sidenten. Vijf rechters stemden voor het onmiddellijk staken van het handmatig tellen, vier waren tegen. Van de voorstemmers meent de conservatief Scalia dat de uitspraak gunstig is voor Bush. De uitspraak suggereert dat een meerderheid van het hof ge looft dat Bush een duidelijke kans heeft op succes. De libera le rechter Stevens schreef daar entegen: „Het niet laten vol tooien van de hertelling zal de legitimiteit van deze verkiezin gen zeker overschaduwen." De tijd dringt, want morgen moet Florida zijn 25 kiesman nen aanwijzen voor het kiescol lege dat de president moet kie zen. Als Gore wint, zullen de Democraten met 25 kiesman nen komen. De kans bestaat echter dat Florida ook 25 Repu blikeinse kiesmannen aanwijst. Het door Republikeinen gedo mineerde parlement heeft de stappen daartoe al gezet. Het parlement zegt daartoe het recht te hebben. Als dit scenario inderdaad bewaarheid wordt, bestaat de kans dat het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden de presi dent kiest. De laatste keer dat dat gebeurde, is meer dan een eeuw geleden. Maar als het fe derale hof Bush in het gelijk stelt, komt het waarschijnlijk niet zo ver. Gore's advocaat heeft gezegd dat het Democra tische kamp zich zal neerleggen bij de uitspraak van het hoog gerechtshof. Tokyo Verkleed als geketende gevangene demonstreerde deze Japanse gisteren in Tokyo voor het stoppen van martelpraktijken. De betoging in de Japanse hoofdstad was onder deel van wereldwijde activiteiten van Amnesty International in het kader van de Internatio nale Dag van de Rechten van de Mens. .foto epa toru yamanaka TEL AVIV AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT De Israëlische premier Ehud Barak weet van geen opgeven. Na ander- halfjaar gemodder met onmogelijke politieke coalities - de kortste regeer periode in de Israëlische geschiede nis - heeft hij gisteren zijn ontslag in gediend. Niet om een ander een kans te geven, maar om zich via een ex clusieve premiersverkiezing in de best mogelijke uitgangspositie te ma noeuvreren voor een nieuwe ambts termijn. Volgens de wet kunnen namelijk al leen Knesseüeden aan zo'n verkie zing deelnemen, wat zijn grote rivaal, oud-premier Benjamin Netanyahu van de Likud, uitsluit. Die partij spreekt van een 'kosjere, maar smeri ge truc', en zint op een snelle manier om de wet te wijzigen. Netanyahu zelf maakte gisteravond alvast offici eel bekend dat hij zich kandidaat stelt voor het leiderschap van de Li kud en het premierschap. Als het Barak ook maar een beetje te genzit - en het heeft hem sinds hij aan de macht is gekomen voortdu rend tegengezeten - kan de wraak van zijn tegenstanders voor een pijn lijk boemerangeffect zorgen. „Ik heb geen zelfmoordneigingen," zei hij gisteren. Maai' in zijn Arbeiderspartij, net zo verrast door het besluit als de rest van Israël, houdt men zijn hart vast. Baraks bekendmaking sloeg za terdagavond in als een bom, ook al wist iedereen al lang dat er vervroeg de verkiezingen in de lucht zaten. De Knesset heeft zich in een eerste van in totaal drie stemmingen al uit gesproken voor het houden van ver vroegde verkiezingen. Vlak voor die stemming, tien dagen geleden, ver klaarde Barak tot ieders verrassing dat het houden van vervroegde ver kiezingen zijn steun had. Maar waar om maakte hij toen niet meteen be kend dat hij zou aftreden? „Als ik op stap en het parlement blijft zitten, komt er volgens de wet een verkie zing voor uitsluitend de minister president. Word ik herkozen, dan zit ik daarna nog steeds met dezelfde Knesset, en dus met dezelfde coali tieproblemen", antwoordde hij des tijds op vragen van journalisten. Geen speld tussen te krijgen. Maar waarom denkt hij er nu, tien dagen later, ineens anders over? Barak zegt dat hij zijn besluit heeft genomen tij dens de sabbatsmaaltijd met zijn naaste familie, afgelopen vrijdag avond. In de uren daarvoor moet hij de weekendkranten hebben gelezen, met daarin voor hem griezelige uit slagen van opiniepeilingen. Zijn toch al flinke achterstand op Netanyahu was verder gegroeid. Zelfs van Ariel Sharon, de huidige Likud-leider, zou hij verliezen, zij het met klein ver schil. Nieuw was de spectaculaire-groei die werd voorspeld voor het blok van rechtse partijen, ten koste van het 'vredeskamp'. Bovendien zou een vertegenwoordiger van dat kamp, oud-premier Simon Peres, het in ver kiezingen voor het minister-presi dentschap beter doen dan Barak. Het rommelde trouwens in de linkervleu gel van de Arbeiderspartij, waar al de namen werden genoemd van parle mentsvoorzitter Abraham Burg, mi nister van buitenlandse zaken Shlo- mo Ben-Ami en anderen als mogelij ke rivalen. Om kort te gaan: vrijdag avond kwam Barak tot de overtuiging dat hij is gewikkeld in een race tegen de tijd. Daar kwam nog iets bij. Toen de Knesset tot vervroegde verkiezingen besloot, ging men er algemeen van uit dat Baraks enige kans op herver kiezing lag in het bereiken van een vredesverdrag met de Palestijnse president Yasser Arafat, of in elk ge val het bereiken van duidelijke voor uitgang in het vredesproces. De pre mier wilde om die reden de verkie zingen zo lang mogelijk uitstellen, liefst tot november maar in elk geval tot mei. Maar contacten met Palestijnse ver tegenwoordigers en de situatie in de bezette gebieden - afgelopen vrijdag was een van de bloedigste dagen sinds het uitbreken van de Aksa-inti- fada - hebben hem er sindsdien van overtuigd dat een akkoord met Arafat op korte termijn niet bereikbaar is. En wat de problematische coalities betreft: alles wijst erop dat Barak, als hij wordt herkozen, zal streven naar de vorming van een regering van na tionale eenheid". Een premier van de Likud zal waar schijnlijk geen andere keuzee hebben, zeker niet als er geen nieuwe Knesset wordt gekozen. Als Netanyahu niet mee kan doen, zal de partij zich ge noodzaakt zien een minder populai re premierskandidaat aan te wijzen. Dat kan partijleider Ariel Sharon zijn, maai' ook de namen van Knessetle- den als Silvan Shalom en Limor Liv- nat worden genoemd. De Likud gaat in dat geval een venijnige interne strijd tegemoet. Tenminste, dat hoopt Ehud Barak. LONDEN ANP De voormalige Chileense dictator Augusto Pinochet was tijdens zijn bewind direct be trokken bij omvangrijke drugssmokel vanuit zijn land naar Europa. Dat schreef de Britse krant The Observer gisteren op basis van een eigen onderzoek. Het Chileense leger en de geheime dienst hebben zich twee decennia schuldig ge maakt aan het overspoelen van de drugs markten in Europa en de Verenigde Staten. De drugssmokkel begon tijdens het bewind van Pinochet en gaat tot op de dag van van daag door, aldus The Observer. Alleen al in 1996 en 1997 werd een slordi ge twaalf ton verdovende middelen ter waarde van miljarden guldens uit Chili naar het buitenland vervoerd. De drugs werden voornamelijk overgevlogen naar Spaans ge bied in toestellen die ook Chileense wapens voor Iran en Irak vervoerden. De distributie van de drugs over Europa werd volgens The Observer geregeld door de Chileense am bassade in Stockholm. Er kan volgens het dagblad geen twijfel, over bestaan dat Pinochet, die tussen 1973 en 1990 de absolute macht in het Zuid-Ame- rikaanse land had, van de smokkel wist. In 1981 verklaarde hij dat 'geen blad in Chili beweegt als ik het niet beweeg'. De oud-chef van de geheime dienst Dina, generaal Con- treras, heeft verklaard dat hij niets onder nam zonder het expliciete medeweten van de dictator. BOEDAPEST CEES VAN ZWEEDEN CORRESPONDENT Roemenië lijkt te zijn ontkomen aan het juk van een man die had verklaard het land 'met het machinegeweer' te zullen bestieren. Va- dim Tudor, een ultranationalistische, antise mitische homohater, kreeg gisteren bij de verkiezingen volgens de eerste peilingen 30 procent van de stemmen. Als die voorspel ling vandaag wordt bevestigd, mag de ex- communist Ion Iliescu zich de nieuwe presi dent noemen. Helemaal nieuw is Iliescu (70) echter niet, want de man was na de revolutie van '89 ook al eens president. Zijn zesjarige presi dentschap werd als een ramp beschouwd door de kiezers, die hem in 1996 lieten val len. Onder zijn opvolger, de gematigde rechtse Constantinescu, zakte het land nog verder weg in het economische moeras. Daarmee schiep Constantinescu het klimaat voor de wederopstanding van de oudge diende Iliescu. Aanvankelijk leek het erop dat Iliescu de verkiezingen al in de eerste ronde zou be slechten. Maar hij bleef twee weken geleden steken op 37 procent van de stemmen, om dat de ultranationalist Tudor het met 28 procent veel beter deed dan de opiniepeilers hadden voorspeld. Hij was ooit hofdichter van Elena Ceausescu, de wouw van de dic tator. Toen de Ceausescu's in 1989 werden geëxecuteerd, zwenkte Tudor moeiteloos naar het andere uiterste van het politieke spectrum. Hij had tijdens zijn campagne geen last van politieke correctheid. In een televisiede bat zei hij: „Ik ben Vlad (de prins die iedere avond een andere Turk liet doodmartelen), Antonescu (de fascistische leider in de oor log) en Ceauseccu (de communistische dic tator) in één persoon." President Chirac van Frankrijk suggereerde daarop dat een Roe menië onder Tudor zijn EU-lidmaatschap wel kon vergeten. En vergeleken met Tudor wordt zelfs de terugkeer van Iliescu door di plomaten als een geschenk uit de hemel ge zien. De meeste Roemenen zijn nu nog slechter af dan bij de val van het communis me in 1989. Het gemiddelde inkomen is 250 gulden per maand, het inflatiecijfer nadert de 50 procent. En blijkens een recente pei ling heeft tweederde van de Roemenen het afgelopen jaar zijn arts moeten omkopen om behandeld te worden, en heeft eenderde steekpenningen betaald aan de politie. Voor velen legde juist het wanbeheer van Iliescu tussen 1990 en 1996 de basis voor de econo mische chaos en de corruptie die nu heerst. NICE «MARC PEEPERKORN HETTY VAN ROOU Zaterdag, de derde dag waarop de Europese topontmoeting in Nice zich traag en onvoorspel baar voortsleept, relativeert de Duitse minister Fischer van buitenlandse zaken de groeien de irritatie. „Nog niet zo heel lang geleden werd dit soort ge vechten op het slagveld be slecht. Die tijd is gelukkig voor bij." De machtsstrijd speelt zich nu af aan keurige vergaderta fels, niet meer in modderige loopgraven. De Europese Unie is een suc ces, een doorslaand succes zelfs. Ruim vijftig jaar zonder oorlog heeft de welvaart in alle lidstaten tot nooit eerder be reikte hoogten opgestuwd. Wankele democratieën in Spanje, Portugal en Grieken land raakten hecht verankerd. Geen wonder dat twaalf landen staan te trappelen om lid te worden van de EU-club. Tien ervan zuchttep nog maar tien jaar geleden onder het commu nistische juk. De EU zal dus groeien. Van 15 naar 27 lidstaten, van 370 mil joen inwoners naai' bijna 500 miljoen. En een verdere uit bouw ligt in het verschiet: Tur kije en de Balkanlanden, ook zij zijn over een jaar of tien wel kom. De huidige structuur van Unie - in de jaren vijftig geba- Wellicht zijn de regeringsleiders het zich niet bewust geweest, maar de ingewanden van de Franse president Jacques Chirac hebben op de top in Nice een belangrijke rol gespeeld. Chirac had zó'n last van zijn dannen dat hij 's nachts niet kon door vergaderen. De bijeenkomst werd zaterdagavond geschorst en ging pas zondagmorgen verder. Chirac zag er zeer slecht uit, een feit dat door zijn medewerkers werd toegeschreven aan het feit dat hij onder grote spanning staat. De president was zaterdagavond wel aanwezig op het 'vriendendiner' van de re geringsleiders. Na afloop had hij nog een onderonsje met de Duitse bondskanselier Schroder, maar op de achterbank van zijn auto lagen de tabletjes Immodium al klaar. Tijdens de maar voortdurende nachtelijke vergaderingen was het verveling troef voor het 3.000 man sterke perscorps in Nice. Op het camerapodium werd menig uiltje geknapt. foto afp georges gobet seerd op zes lidstaten - is abso luut ongeschikt voor het nemen van beslissingen met 27 of meer leden. Daarom werden de EU- regeringsleiders de afgelopen dagen opgesloten in een beton nen vergaderbunker met de veelbelovende naam Acropolis. Om een nieuw Europees Ver drag te schrijven, waarin de be stuursstructuur voor een nieu we, efficiënt opererende mega- Unie is vastgelegd. Wie het 'papieren slagveld' overziet, moet concluderen dat de regeringsleiders hun missie niet hebben volbracht..Het meest duidelijk is dat bij de af bouw van het nationale veto, volgens premier Kok 'het kernelement', om te voorko men dat de Unie straks volledig vastloopt. Als 27 lidstaten im mers keer op keer 'nee' kunnen roepen als hen iets niet bevalt, komt er in Brussel nooit wat van de grond. De Europese Commissie - het dagelijks be stuur van de EU - eiste dan ook 'beslissen bij meerderheid' als regel en het veto als de uitzon dering. Juist op dit punt is de misluk king in Nice het grootst. De re geringsleiders weigerden hun absolute zeggenschap op te ge ven als het gaat om belastingen, asielbeleid, sociale kwesties, milieumaatregelen en (ten dele) internationale handelsbetrek kingen. Terwijl precies dat de terreinen zijn waarop de EU zich de komende jaren het meest moet waarmaken. Van hetzelfde laken een pak bij de besteding van de miljardensub sidies voor de armere regio's. Het veto blijft ook hier voorlo pig gehandhaafd, zelfs met de instroom van nieuwkomers die allen een fors belang krijgen bij de verdeling van de steunfond sen. Patstellingen zijn verze kerd. De 'euroverkalking' die hier door optreedt, kan omzeild worden. Het nieuwe Verdrag van Nice voorziet immers in de mogelijkheid om met een klein groepje eensgezinden wat op de troepen vooruit te lopen. Deze koplopers-methode was echter uitdrukkelijk bedoeld als laatste redmiddel. De nooduit gang dreigt nu de hoofdweg te worden. Handhaving van het veto op zoveel terreinen werkt een waaier van kopgroepen in de hand. Het resultaat is een langzaam versplinterende EU. Wie straks naar Zweden reist, heeft al niets aan zijn euro. Maai' ook wie straks in een ander EU-land gaat werken, blijft veroordeeld tot een bureaucratische papier molen als zijn thuisland niet tot de juiste kopgroep behoort. En de pan-Europees opererende ondernemer stuit op een nieuw fiscaal doolhof. Europa groeit, maar wel op lemen voeten.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5