LZ 1886 maakt een pas op de plaats Uitgeteld AZC Hint twee keer The Bassets kan weer eens juichen Tempo moet voor het eerst buigen lijnsburgse volleybalsters laten het op de beslissende momenten afweten Sport maïden speelt te gehaast \NDAG 11 DECEMBER 2000 AZC kan de winterstop snel genoeg beginnen. De loopt op zijn laatste be- 'etuige de nipte winst op KVenburg (7-6) zaterdag- L Gisteren herstelden de enaren zich enigszins door Bears ruim voor te blij- 12-7. ■Hgen Brandenburg was 'Kramer hoogstpersoonlijk itwoordelijk voor de zege. rieënhalve part stond AZC net 5-2 achter. Vier treffers van de Leidenaar bete- de ommekeer. ,,Het was on slecht", constateerde iRon de Vogel. „We speel- we de laatste weken ind hebben. Ongeconcen- j. We snakken naar de ■rstop." C speelde zonder de met jssie vakantie vierende Zuidweg en Bobby Breb- lel keerde Chris Boot terug ploeg. De jeugdige Alphe- is terug van een studiepe- in Australië. Gisteren Boot met drie doelpunten :orer tegen Polar Bears, dat zijn Europa-cupavontuur an rust toe is. tegenstelling tot zaterdag de AZC gisteren wel agres- :n scherp. Al in de eerste de kwamen de Alphena- 1 voor en zij breidden die moeiteloos uit naar de idelijke ruime zege. Tjerk fcfier, Kimmo Thomas en Visscher scoorden twee if Zijl/LGB heeft de laatste i* trijd voor de winterstop n rinst afgesloten. De Leide- waren met 15-5 veel te 'e voor het dit jaar gepromo- MNC Dordrecht. De GB speelde aanvankelijk en zonder inzet, waardoor utrecht brutaal een 3-2 voor- ig nam. Al in de tweede - de stelde De Zijl/LGB orde iken. Vooral Ron Ligtvoet °e iet naar zijn zin; hij doel- vijfmaal. In het tweede :lte van het duel konden nvallers van de thuisploeg "aar hartelust uitleven. De unten kwamen verder van JrtKleywegt (3), Twan Mar- 2), Rob Dubbeldeman (2), 1C lim de Ruysscher, Bas des en Serge Dietz. r ax is er niet in geslaagd de irs van het sterke VZC te en. De Oegstgeestenaren en in eigen huis met 15-7 de titelkandidaat uit ;ndaal. Vivax kwam van af aan sterk voor de dag ofiteerde optimaal van de '1 van de Veenen- daalse topscorer Marco Kunz. Onder leiding van de goed spe lende Sjors Verburg kwam Vi vax na zeven minuten op een dikverdiende 5-3 voorsprong. Bas de Boer bracht VZC zijn ploeg in de tweede periode ei genhandig langszij (6-6). De nederlaag kreeg pas ge stalte in de derde periode toen Niels Plasmeyer op de bon werd geslingerd. De jonge aan valler maakte een schoppende beweging naar De Boer en moest van het matig leidende arbitrale duo direct inrukken. Met een man minder streed Vi vax voor een kansloze zaak. Sjors Verburg (4), Marco Mul der, Bram Tendeloo en Hans Trijsburg scoorden in het duel. Katwijk sluit de eerste com petitiehelft af als koploper van de tweede klasse. Van het zwak ke De Kempvis werd weinig overtuigend met 11-8 gewon nen. Katwijk nam een 4-0 voorprong, maar De Kempvis krabbelde terug en het was aan het goede keeperswerk van Leo Vooys te danken dat de schade beperkt bleef. Voor Katwijk scoorden Kjeld Boonstoppel (3) Alex Sieval (2), Dirk Haasnoot (2), Arco Guyt, Ferry Spros, Pie- ter van Duyvenbode en Mare Sieval. Sassenheim was kansloos te gen 'runner up' De Futen en verloor met 3-7. Drie periodes lang hielden de ploegen elkaar in evenwicht (3-4). Pas nadat De Futen de 5-3 aantekende, lieten de Sassenheimers de koppies hangen. Voor Sassen heim scoorden Leon Bakker, Erwin de Bruin en Peter Bij man. Alkemade liet de zege tegen het sterke SWNZ in de slotse conden glippen (5-5), maar na derde koploper Koudekerk tot op een punt. Voor Alkemade scoorden Frank de Hey, Bram van Nugteren, Sandro Gordijn, Ton Kloosterman en René van Beek. Vrouwen LZ 1886 won voor de vijfde maal op rij. In Haarlem werd NVA/HHC met 7-2 verslagen. Makkelijk hadden de Leidse vrouwen het niet. Noeki Klein scoorde drie keer. De Zijl/LGB slaagde er tegen De Ham niet in de overtalsitua- ties optimaal te benutten. In de derde periode verdween een duur verkregen voorsprong (2- 0) als sneeuw voor de zon en De Ham tilde de stand naar 4-2. Het werd uiteindelijk 6-3. Alkemade heeft de stijgende lijn te pakken. Gewonnen werd er niet, maar de 8-5 nederlaag tegen Donk was hoopgevend. RUGBY PIETER VAN DER VLIET Voor The Bassets uit Sassen heim was er eindelijk weer eens reden om te juichen. In Amstelveen boekte de ploeg van coach Iain Krysztofiak, on danks de inmiddels traditione le, slechte openingsfase een 12- 15 overwinning op de plaatse lijke ARC. Met Marco van Ruiten als scrumhalf en Dirk Schepers als laatste man probeerde Krysz tofiak iets nieuws. Dat pakte niet goed uit zodat beide heren na de rust (12-0) weer van po- sitie mochten wisselen. Prompt scoorde Van Ruiten en verzil verde ook nog de conversie voor 12-7. Op de wing debu teerde de Zuid-Afrikaan Chris Vogel met een try. Hij bracht de stand daarmee weer in evenwicht, 12-12. In de slotfase zetten de Sassenheimers de thuisclub met de rug tegen de muur, waarna matchwinnaar Van Ruiten met een penalty kick The Bassets naar een wel verdiende 12-15 overwinning schopte. Bij de captian van DIOK, loost van Rappard viel de te leurstelling van het gezicht af te lezen. De Leidse ploeg verloor op een modderig veld kansloos met 39-7 van AAC. Maar veel erger nog vond Van Rappard de vele blessures binnen zijn ploeg. „Dit is echt niet normaal meer. Het wordt met de week erger", zei de boomlange inter national. „Vandaag vallen er weer vier man uit met blessu res." Binnen vijf minuten moest center Alex Keijzer met een zweepslag het veld af. Debu tant Frank van Diepen verving hem. In de loop van de eerste helft moesten de Leidenaars nog eens driemaal onvrijwillig wisselen. Ook Victor Voogd, Andrew Chandler en scrumhalf Simon Clegg haakten gebles seerd af. Debutant Jonathan Bent kwam op de wing en zelfs coach Marcel van Loon beleef de noodgedwongen als speler zijn eerste wedstrijd van dit sei zoen. De thuisploeg kwam daardoor geen moment in zijn spel. DIOK moest toezien hoe de thuisclub naar een 27-0 ruststand uitliep. In het vervolg veranderde niet veel. De Amsterdammers verzuimden via de driekwarten de stand verder op te voeren door knullig balverlies en DIOK was niet bij machte iets aan de eigen onmacht te doen. De enige opleving kwam na een snelle spelhervatting van de ge- legenheids-scrumhalf Ewoud Chaudron, die zelf op avontuur ging en de achterlijn vond. In clusief de conversie bracht hij de Leidse punten op het score bord. Het moddergevecht hield pas op bij 39-7. Gelijkspel tegen AZ&PC ontneemt Leidse wciterpoloërs kans op kampioenspoule Ontevreden met het beste resultaat ooit tegen AZ &PC. De waterpoloërs van LZ 1886 verwelkomden het gelijkspel (7-7) tegen de voormalige topper als een nederlaag zaterdag. De hoofdklasser is daarmee uitgeschakeld voor een plaats bij de beste zes ploegen van Nederland. De overwinning op BZ&PC gisteravond in Bodegraven (9-7) hielp niets. LZ maakt weer even pas op de plaats. LEIDEN GERTJAN VAN GEEN Tot gisteravond had LZ nog een minieme kans, maar HZ/Zian maakte aan alle hoop een einde door in Amersfoort wel van AZ &PC te winnen. In punten kun nen de Leidenaars nog wel ge lijk komen met AZ&PC, maar het onderling resultaat is in Leids nadeel. In de hoofdklasse B, waar ZPB zoals verwacht zonder ver- liespunten aan de leiding gaat, had LZ zich vooraf een redelijke kans toegedicht op het bereiken van een plek bij de bovenste drie. Daarmee zou de ploeg zich voor de tweede keer op rij ruim in de middenmoot spelen. Dat LZ vorig jaar niet veel te zoeken had in de kampi oenspoule - alle tien wedstrij den werden verloren - werd voor het gemak even buiten be schouwing gelaten. Nu de ni vellering in waterpololand heeft toegeslagen, landskampioen AZC en ZPB zullen dit jaar om de titel spelen, ligt plaats drie tot en met zes open en had LZ in het verdere verloop niet zo'n modderfiguur geslagen als vo rig seizoen. Want dat LZ tot iets in staat is, bleek de laatste negen wed strijden. In Amersfoort verloren de Leidenaars van AZ&PC waar Bas Willemse (witte cap) maakte in het duel met AZ&PC een doelpunt. een gelijkspel op zijn plaats was geweest en de duels tegen Zian en PSV waren met wat meer raffinement winnend afgeslo ten. Tegen PSV ging een ruime voorsprong verloren en tegen Zian verzuimde LZ meer dan tien overtalsituaties te verzilve ren. Waar LZ gemiddeld dus ruim een punt had kunnen sco ren, bleef de ploeg van Siera op slechts zeven punten steken. Coach Wim Siera was realis tisch over de gemiste kans. „Verleden jaar haalden we de kampioenspoule al met moeite en toen hadden we Tjerk Kra mer nog, die per wedstrijd goed was was voor drie extra doel punten. Nu bleek dat er in deze poule kansen lagen, in de ande re poule hadden we het op ze ker niet gehaald", aldus Siera. Aan ervaring ontbreekt het niet. Het is eerder de smalle basis die LZ parten speelt. „Een aantal spelers gaat richting de dertig en die moeten in de kracht van hun leven zijn. Ze moeten het nu waarmaken. Als ze nu geen resultaten halen, gebeurt het nooit meer. Maar ik kan maar over negen spelers beschikken. De tiende. Wouter Naber, is nog te licht." Het duel zaterdagavond in foto henk bouwman het Vijf Meibad was typerend voor het seizoen. LZ trad de voormalig landskampioen zon der schroom tegemoet. Sterker nog, de Amersfoortse coach Aad van Mil (ex-LZ) meende een beroep te moeten doen op voormalig topspeler Niels van der Kolk, die al afscheid had ge nomen van het toppolo en slechts in het derde nog een partijtje meeblaast. Van der Kolk kwam in het laatste ander halve part in het water, deed weinig opzienbarends, maar zag in die tijd zijn ploeg wel te rugkomen van een 6-3 achter stand. Dat LZ dat liet gebeuren had het aan zichzelf te wijten. Waar de ploeg zich trefzeker voelde in de eerste vier man-meer-si- tuaties (AZ&PC kreeg opvallend genoeg niet een keer een Leide naar uit het water) en vier keer op die wijze scoorde, verprutste het de vijfde in het begin van het laatste kwart. Niet veel later kon midvoor Martijn Laurense niet gebruik maken van een leeg doel. Jan Langerhorst maakte nog wel 7-5, maar twee verdedigingsfouten later was de remise een feit. Dat scheids rechter Gideon Reemnet LZ een laatste aanval onthield, hij gaf een corner aan AZ&PC waar balbezit voor LZ de enige juiste beslissing was, deed niet meer ter zake. Ook de rode kaart voor de tierende coach Siera - hij smeet een bal voor Reemnets neus in het water - had geen in vloed meer op de eindstand. „Winst was belangrijk", meende Siera. „Niet alleen om nog kans te maken op de kam pioenspoule, maar meer om de negatieve reeks te doorbreken. Nu loop je het risico dat spelers negatief gaan denken als ze voor staan, omdat we vaker een voorsprong hebben weggege ven." Voorlopig moet LZ een tijdje wachten voordat het weer een 'topper' treft. Siera: „We kun nen alleen onszelf daar de schuld van geven." LZ 1886 - AZ&PC 7-7 (1-1, 3-2, 3-3, 1- 2). Scheidsrechters: Van Zenderen en Reemnet. Doelpunten LZ 1886: Mar tijn Laurense 2, Jan Langerhorst 2. Marco Kerkvliet 2 en Bas Willemse. AZ &PC: Willems 3. Van Beukering 2, Bik kel en Wouters. BZ&PC - LZ 1886 7-9 (1-0, 1-3, 2-4, 3- 2). Doelpunten LZ 1886: Martijn Lau rense 3. Bas Willemse 2. Jan Langer horst, Matthieu Spros. Michiel Scnra- ma en Marco Kerkvliet. It; I' MICHEL VAN GENT ns rhalve minuut voor tijd Erik de Vries van De Da- zijn trainingsbroek aan. De reservespeler had de 43ste minuut paraat n om in te vallen in het M ilsvak, maar tot drie keer n tocht hij weer gaan zitten, it er toch gescoord was. ontwikkeling gaf aan dat :t Ded ging met zijn vereni- egen GKV(H). Na een uur le zege met 17-14 inder- jk binnen, het begin van de zaalcom- werd De Danaïden een in de bovenste helft van eede klasse toegedicht. De ploeg nam immers de ig van één seizoen in de klasse mee, maar de de nt begon bescheiden. Zij het thuisduel tegen GKV finnen om niet vroegtijdig intact met de top kwijt te Dat bleek geen eenvou- ipgave, want na een vlot (2-0) ging de score gelijk me Heijman en Aart Tho- onden met twee late doel- d; ïn nog net voor een posi- niststand te zorgen (8-7). ij speelden in de eerste te gehaast. Dat is ons in wedstrijden al vaker [atomen. Vandaar dat we nu proberen langer rond te spelen in de aanval om tenminste die tegengoal te voorkomen", ana lyseerde trainer Rob van der Spelt achteraf. Deze tactiek leidde echter regelmatig tot lan ge reeksen van passes zonder enige schotpoging, omdat enkel Artie Heijman en Martijn van der Meer de verantwoordelijk heid van een schot aandurfden. Opmerkelijk waren ook de slordigheden die af en toe in het spel opdoken. Zo incasseer de de verdediging bijna een te gengoal, omdat de bal over nog geen meter afstand verkeerd werd uitgespeeld. Later kreeg Martijn van der Meer eenmaal een vrije bal tegen, omdat hij niet bijtijds een afspeelpunt wist te vinden. Van der Meer toonde zich overigens een voorbeeldige aanvoerder: hij werkte keihard én schoot op cruciale momenten (8-8, 9-8, 13-11) steeds raak. Zijn vakge noot Aart Tholens moest in de tweede helft herhaaldelijk vre zen voor een wissel met Erik de Vries, maar werd door zijn goal op 11-10 en door de treffers van zijn aanvoerder steeds gered. De Danaïden - GKV(H) 17-14 (8-7). Doelpunten van Martijn van der Meer (6). Ame Heijman (4), Aart Tholens (3). Barbro Heijman (2), Nienke Feenstra en Suzanïie de Roode Suzanne de Roode vangt de bal. foto mark lamers KORFBAL MICHEL VAN GENT Sporting Trigon heeft haar on geslagen status bij Achilles met succes vastgehouden met een 21-14 zege. De lijstaanvoerder van de overgangsklasse C liet in de eerste helft wel een 7-4 voor sprong geheel glippen (10-8 rust). Trainer Peter Schallen - berg gaf de eerste verdediging opdracht om achter te verdedi gen. Dat bleek een goede aan passing, aangezien dit vak nog maar één tegentreffer zou in casseren. Na 13-13 nam zijn ploeg het heft geheel in han den, resulterend in goals van Maarten van Vliet (3), Christine Verbruggen (2), Diana Hoppen brouwer, Sander de Haas en Al fred Lambooy. Ook TOP liet de vierde op eenvolgende overwinning note ren in de vorm van 23-9 bij Dindoa. De Sassenheimers kwamen in een nieuwe opstel ling allen tot scoren. Amoud Kok, die de plaats had ingeno men van Sander Harmzen, toonde zich met Tim van der Horst een gevaarlijk koppel, goed voor acht goals. In het an dere vak was Stanley Lardé goed op dreef. Hij scoorde niet alleen vijf keer, maar legde ook de hoofdaanvaller van Dindoa aan banden. Tempo incasseerde de eerste nederlaag van dit seizoen tegen IJsselvogels: 11-14. De aanval wist na 3-2 twintig minuten lang niet te scoren, zodat het bij rust slechts 4-4 stond. Marcel Hanegraaff (2), Linda van Wee- ren, Suzanne Zeilstra, Edwin Visser en invaller Martijn Hooij- er hielden tot 10-10 de hoop op puntenwinst in leven, maar daarna werd het 10-12. In de resterende vijf minuten werd te veel risico genomen. De komende tegenstander van Tempo, Pernix, beleefde eveneens een domper met een 12-22 nederlaag tegen Avanti. De oranje-witten misten over tuiging en kracht bij het schot en de afvang, vooral voor rust. Veldgoals van Saar Karstens en Raymond Boerman en een strafworp van Christian Lind- hout betekenden 3-7 (rust), maar een kwartier later was alle spanning definitief weg (6-13). Lindhout was topscorer met vijf doelpunten. In de eerste helft had Fiks geen antwoord op het fysieke spel van Snel. zodat het bij rust 8-5 stond. Trainer Anke Heede- rik zette Lennie Anholts en Matthijs de Visser in, die met hun ervaring meer zekerheid in het spel brachten. Theo Vree ken (3) en Jelle Hooimeijer zet ten 12-10 om in 12-14, maar deze voorsprong ging in de hectische slotfase verloren. Henrik Hooimeijer viel uit met een dijbeenblessure. Madjoe beging in de eerste helft de fout om mee te gaan in het hoge tempo van HKC(U) en leed veel balverlies. Na amper twintig minuten stond het 12-1, waarbij Marloes Schoneveld iets terugdeed. Enige troost was dat het verschil na rust (17-3) niet meer opliep: 21-7 eind stand. Remco van de Meeberg maakte een hattrick. KZ Leiden behaalde tegen koploper Oosterkwartier haar eerste zege: 15-13. Steven Kalk man (2), Maartje van Berkum, Bianca Witteveen en Joost Kwestro zetten 2-3 om in 7-4, maar dat was gelijk het grootste verschil in de wedstrijd. Bij 14- 13 kreeg de aanval opdracht om langer balbezit te houden, maar dat ging ondanks het goede af vangen van Lucienne Bastiaans niet gemakkelijk. Invaller Arvvin Akse kwam in de laatste zeven minuten als enige tot scoren. Poulegenoot Crescendp ken de in de topper tegen Swift(A) een productieve periode van acht minuten. Linda Meijers (2) Sylvia Baak, Mark Biermann en Edwin van der Kraan brach ten hun club in deze fase van 6- 10 naar 11-11. Carmen Zitman en Mark Biermann misten goe de kansen op 12-11, waarna twee strafworpen 11-13 bete kenden. Deze achterstand was niet meer goed te maken: 14- 19. Velocitas maakte bij Thor(H) aan het begin van de tweede helft een periode van dertien minuten zonder score door. De Leiderdorpers zagen hun 12-14 voorsprong veranderen in 16- 14. Elsbeth de Mooij, Marjan Snatersen, Emanuel Vlagsma en invaller Arjen Kwestro bouwden met 16-18 bijtijds een nieuwe voorsprong op, die dit maal wel vastgehouden werd: 17-18 eindstand. Het was illustratief voor de kracht van Fluks dat alle ba- sisispelers bijdroegen tot de 15- 6 winst tegen SVK/Groen Wit. Ramses Duindam (3), Esther Hoek, Inge Spaanderman, Arno van Haarlem, Frank van Meij- gaarden, René Spaanderman (2), Maaike van de Bosch en Alexandra Braun verdeelden de productie onder elkaar. Esther Hoek speelde voorlopig voor het laatst mee. Zij laat zich be handelen aan een knieblessure. IgALCHRIS HARTMAN de set met 25-16. Ook in de eerste (23-25) en derde episode (22-25) deed de ploeg weinig onder voor VTC Woerden. Van der Meulen: „VTC Woerden bezit echt niet meer kwaliteit dan wij. Ons probleem is dat we te veel fouten maken. En dan praat ik niet over een of twee foutjes, maar over een hele serie fouten. In de derde set stonden we met 17-10 voor, maar even later was het weer 17-16. In de vierde set was het nog erger. Toen maakten we na een 14-11 voor sprong nog maar twee punten. We verloren die set met 16-25." RW Het beste spel toonde de ploeg in het derde bedrijf, toen Marlies Trommel de plaats van Corien Dijk huizen overnam. Ook de vrouwenploeg van Gemi- ni/Kangeroes was in mineur. In Voorburg verloor de Voorschotense equipe de partij tegen het veel lager op de ranglijst staande Tonegido 2 met 3-1. Setstanden: 25-15, 22-25, 25-15 en 25-19. Trainer/coach Nico Halsema was duidelijk niet blij met deze uitslag: „De instelling was niet goed. Als we ons normale niveau halen is er geen vuiltje aan de lucht. We waren ge- niets te maken met het spel van To negido, een team waarvan we ook vorig seizoen twee keer verloren. Hun spelletje ligt ons niet, zou je kunnen'zeggen. Ik vind dat onzin. We moeten uitgaan van eigen kracht. Ons eigen spel spelen. Dan winnen we deze wedstrijd, want we hebben meer kwaliteit in huis dan Tonegido." Gemini had echter een off-day. De ploeg grossierde in mis verstemden. waarvan het gerouti neerde Tonegido optimaal profiteer de. De mannen van Leython lieten het eveneens afweten. De nummer ■aaÉÉMflÉMM thuiswedstrijd tegen middenmoter Switch met 1-3 (25-23, 16-25, 25-27 en 18-25). John Groen, de trainer- /coach van Leython, had Switch in de wedstrijd tegen Tonegido 2 aan het werk gezien. Zijn conclusie was dat Switch een aantal geroutineerde spelers telde, maar dat de ploeg ab soluut te pakken was. Bij Leython zijn echter een paar spelers uit vorm. Een ander probleem is dat tacti sch? opdrachten niet uitgevoerd worden. Groen: „Of dat nu komt door een gebrek aan ervaring of een gebrek aan kwaliteit is me niet dui delijk. Frustrerend is het wel. Zeg ik slaan, slaan ze de bal diagonaal in het blok. Dat is knap vervelend, op die manier heeft het weinig zin te coachen." Peter Sniekers was een van de weinige Leython-spelers die wel een goed niveau haalden. Hoewel NOVO door een 3-1 ne derlaag bij Planco/DOS weer een puntje aan zijn totaal toevoegde staat het met alleen Radius in de buurt nog steeds troosteloos onder aan. Net als voor RW geldt voor NOVO dat het in de tweede helft van het seizoen beduidend beter voor de dag moet komen dan in de eerste. Ge- wijkers het komend seizoen in de promotieklasse. In de strijd met DOS, in Schoon hoven afgewerkt, eiste NOVO alleen de tweede set voor zich op (22-25). De andere drie waren voor DOS: 25-13, 25-20 en 25-14. Eric de Muinck, aanvoerder van NOVO: .Aanvallend heeft DOS het nodige in huis, op de andere onder delen van het spel blinkt de ploeg niet uit. Door lastig te serveren had den we de aanvalsopbouw kunnen verstoren, maar dat lukte niet erg. Toch was deze wedstrijd een stuk beter dan de voorgaande twee. Dat

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25