Bar^a te sterk voor stadsgenoot Sport Gerets hekelt insinuaties Er is geen oranje te vinden op ereschavot bij sprinters in Seoul Talent verzacht afwezigheid toppe Maier heerst ook in 100ste wereldbek MAANDAG 11 DECEMBER 2000 Brugge vergeet zorgen met herfsttitel Brussel» Met nog één speelronde voor de boeg verzekerde Club Brugge zich van de titel herfstkampioen. De ploeg liet zich gis teren door alle smeergeldperikelen niet van de wijs brengen. Lierse SK werd met 1-0 verslagen. Aanvaller Mendoza was ver antwoordelijk voor de enige treffer. Het gesprek van de dag was desondanks de zaak-Stojic. De spelersmakelaar zou in het verle den minimaal drie leden van de technische staf van Brugge hebben omgekocht. Oud-doelman Galjé en René Verheyen be kenden. Anderlecht kan in punten nog gelijk komen met Club. dat echter meer winstpartijen kan overleggen. De Brusselaars wonnen zaterdag moeizaam bij KV Mechelen: 2-0. Oud-inter national Enzo Scifo debuteerde bij Charleroi als trainer met een 3-1 zege op Sint-Truiden. Leidenaar Remco Torken benutte een strafschop namens Beveren, dat met 2-1 won bij Westerlo. Leverkusen op weg terug leverkusen Trainer Berti Vogts kan zich weer in de straten van Leverkusen vertonen. De ploeg van de voormalige bondscoach van Duitsland verloor drie competitieduels op rij en vloog uit de Duitse beker en de UEFA Cup. maar stopte gisteren de neer gang. Met een ruime zege op naaste concurrent Hertha BSC (4- 0) kreeg de club de koppositie als beloning. Neuville (2), Rame- low en Rinck scoorden in de BayArena. Leverkusen passeerde Schalke 04, dat zaterdag de eerste plaats had ingenomen. VfB Stuttgart werd met 2-1 verslagen. Bayern München mocht blij zijn dat het een puntje overhield aan de uitwedstrijd bij Kaisers- lautern (0-0). dat veel sterker was maar de kansen onbenut liet. Bij Werder Bremen - Köln (2-1) waren alle doelpunten van oud spelers van NAC. Archil Arveladze bracht Köln op voorsprong. Bogdanovic keerde het tij voor Bremen met twee treffers in de slotfase. Racing Genk ontslaat Boskamp genk» Johan Boskamp is gisteren ontslagen als trainer van Ra cing Genk. Het bestuur van de Belgische club kwam tot die be slising nadat Genk zaterdag met 5-1 had verloren bij Germinal Beerschot. De bekerhouder bezet na twaalf duels een positie in de middenmoot. Dat wordt Boskamp, die in februari de ontsla gen Jos Heyligen opvolgde, kwalijk genomen. De Rotterdammer tekende destijds een contract voor 2.5 jaar. Boskamp is de vier de trainer die dit seizoen ontslagen is in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De Nederlander Houwaart (AA Gent), Clijsters (KV Mechelen) en Ferrera (Charleroi) gingen hem voor. Voorlopig neemt assistent-trainer Pierre Denier de taken van Boskamp waar. foto rtr Duur verlies voor Sedan parus Sedan heeft zaterdag in de Franse voetbalcompetitie een dure nederlaag geleden. De zo verrassend presterende club had koploper kunnen zijn. Sedan profiteerde niet van de mis stap van ranglijstaanvoerder Nantes. Bordeaux deed dat wel. Bordeaux rook zijn kans en nam de leiding via een zege op St Etienne (2-1). Sedan was met 2-0 de mindere van Lille, dat van de zevende naar de vierde plaats klom op de ranglijst. Nantes zakte naar plaats twee na het verlies bij de gevallen topclub Olympique Marseille (2-0). Belmadi en Marcelinho scoorden voor Marseille. Regerend kampioen Monaco blijft ondermaats presteren. De club staat op de twaalfde plaats. Zaterdag bleef de ploeg uit bij Guingamp steken op een 2-2 gelijkspel, na met 2-0 te hebben voorgestaan. bruggegpd Eric Gerets zal zich niet zonder slag of stoot neerleggen bij de insinuaties dat hij betrokken zou zijn bij de omkoop-affaire op Club Brugge, de club waar van hij van 1997 tot 1999 trai ner was. Drie van zijn vroegere assistenten bekenden in de periode-Gerets te zijn omge kocht door de Servische voet balmakelaar Ranko Stojic. „Ik zal er alles aan doen", zei Gerets gisteren, „dat in de ze zaak de onderste steen bo ven komt. Nooit ben ik bena derd of omgekocht door een voetbalmakelaar. Ik wil en ik zal bewijzen dat ik onschuldig ben. Ik bied de voetbalbond volledige steun aan in het on derzoek. Op geen enkele ma nier ga ik de confrontatie uit de weg." Van de geheime enveloppen met inhoud die zijn vroegere hulptrainers Rene Verheijen, Hans Galjé en Alex Querter ontvingen van de Servische voetbalmakelaar Stojic zegt Gerets niets af te weten. „Ik mag ter plekke sterven als ik ook maar iets van die envelop pen geweten zou hebben." Gerets stelt zich serieuze vragen bij de onthullingen en publicaties die vorige week vrijdag en zaterdag in de Ne derlandse en Belgische kran ten zijn verschenen. „Ik vind dat hier sprake is van roddels. Ik kan mij niet voorstellen dat iemand een en ander bewust heeft opgezet. Later, op een geschikt moment, zal ik op een aantal zaken wat dieper ingaan. Voorlopig zal ik vech ten voor mijn waarheid, tot mij geen spatje energie meer rest.' Het bondsparket van de Ko ninklijke Belgische Voetbal bond heeft inmiddels aange kondigd een onderzoek te zul len starten naar de gang van zaken bij Club Brugge. Westerlo - Beveren 1-2, Germr Genk 5-1, Sint Truiden - Chariem Louviere - Gent 1-1, Mechelen lecht 0-2, Brugge - Li werp 0-4, Harelbeke - Lokeren l-j Stand aan kop: Brugge 16-45 Moeskroen Anderlecht 16-42 Gent Standard 16-31 Charleroi DUll |W Kaïserslautern - Bayern 0-0, Schj Stuttgart 2-1, Dortmund - Unterh! fel 0. Freiburg - Bochum 5-0, 18601 IP - Rostock 2-1, Leverkusen - Herth 0. HSV - Energie Cottbus 2-1, Br- e Koln 2-1. Stand aan kop: Leverkusen 16-31 Bayern Schalke 04 16-30 Wolfsburg Dortmund 16-29 Koln Hertha BSC 16-28 Kaisersl Terwijl niet veel verder het Spaanse tennisteam ten koste van Australië de Daviscup veroverde, slachtofferde Bar celona in Camp Nou stadgenoot Espanyol met 4-2. Het historische tennissucces maakte op de tribunes meer los dan de plichtmatige zege van de ploeg van coach Ferrer. Na een snelle achterstand her stelde de ploeg van trainer Fer guson zich goed. Giggs, Solsk- jaer en Keane, met zijn eerste competitietreffer, leken de titel verdediger alsnog aan een soe pele zege te helpen. In de laat ste tien minuten kwam de thuisploeg evenwel sterk terug: 3-3. Debutant Bartlett (twee) en Robinson scoorden voor Charl- barcelona anp/rtr Met Frank de Boer. Cocu en Kluivert in de basis leidde de thuisploeg bij de rust al met 2- 0. Rivaldo en Xavi waren daar voor verantwoordelijk. Nadat Posse tegenscoorde namens Es panyol, maakte Rivaldo uit een strafschop de marge weer wat ruimer. Luis Enrique tekende voor de 4-1 alvorens Arteaga in de slotminuut nog kon tegen- scoren. Overmars viel halver wege in. Aartsriviaal Real Madrid ken de op eigen veld weinig proble men met Celta de Vigo. Helgue- ra en Figo bezorgden de ko ninklijke een 2-0-voorsprong bij rust. De Braziliaan Roberto Carlos was als enige na de pau ze succesvol: 3-0. Kiki Musam- pa maakte de derde treffer voor Malaga dat met 3-1 won van Valladolid. In de strijd om de koppositie in de Primera Division won Va lencia zaterdag met 2-0 bij de gradatiekandidaat Real Socie- dad. De treffers kwamen in de slotfase op naam van Carew en Juan Sanchez. Deportivo La Co- runa achterhaalde Valencia gis teravond. De twee ploegen staan met 28 punten samen aan kop. Deportivo zag Roy Makaay scoren, maar kwam thuis niet langs nummer vier Vallecano: 1-1. Engeland Arsenal is twee punten ingelo pen op koploper Manchester United. De ploeg van trainer Wenger was zaterdag op eigen veld veel te sterk voor Newcast le United: 5-0. Manchester ver keek zich op de veerkracht van Charlton Athletic: 3-3. Met in valler Dennis Bergkamp speel de Arsenal een uitstekende wedstrijd. Vooral Ray Parlour was in vorm. Hij scoorde drie keer. Henry en Kanu troffen eveneens doel. Manchester United, met Rai- mond van der Gouw in het doel, speelde een wisselvallige wedstrijd bij Charlton Athletic. Chelsea, met De Goey en Melchiot, versloeg Derby Coun ty met ruime cijfers: 4-1. De IJs landse international Gudjohn- sen bracht de eerste twee doel punten op zijn naam. Poyet en Zola waren eveneens succesvol. Aston Villa, met Boateng, moest bij West Ham genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Met zijn nieuwe ploeg Bradford City hield Robert Molenaar het gere nommeerde Tottenham Hot spur op 3-3. Italië AS Roma heeft een riante voor sprong opgebouwd in de Serie A. Roma won gisteren van Udi- nese met 2-1 dankzij doelpun ten van de sterspelers Batistuta en Totti. Atalanta, de verrassing van dit seizoen, bleef tegen Pe rugia steken op een kleurloze 0- 0 en zag op de ranglijst Juven- tus op gelijke hoogte komen. De club uit Turijn, met Davids en Van der Sar in de basis, klopte Parma met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van verdediger Ferrara. Fiorentina versloeg gistermiddag mede middenmoter Inter met 2-0. Chiesa kopte de eerste treffer binnen. De Portugees Rui Costa besliste in de laatste minuut de wedstrijd. Schotland Bert Konterman wees Glasgow Rangers de weg in het duel met Motherwell. Hij opende in de 39ste minuut de score. Door Ferguson werd het 2-0. Rangers staat derde en haalde niets van de achterstand (13 punten) af op rivaal Celtic. De koploper stelde net op tijd de winst veilig tegen Dundee (2-1). Agathe i - Manchester United 3-3, V/e Aston Villa 1-1, Bradford - Totter,' Southampton - Leeds 1-0, Suni Middlesbrough 1-0, Coventry-Lr 0, Liverpool - Ipswich 0-1 Stand: Man United 17-40 Chelsea Arsenal 17-34 Leeds Ipswich 17-30 Charlton Leicester 17-29 Everton Sunderland 17-29 Southampt. Liverpool 17-27 Man City Tottenham 17-26 Coventry Aston Vi I. 16-25 Derby West Ham 17-25 Middlesbr Newcastle 17-24 Bradford Auxerre - Troyes 2-2, Lyon - Paris SG - Metz 1-0, Strasbourg 't 1-1 Guingamp - Monaco 2-2,1 dan 2-0, Toulouse -Lens 1-0, M {I Nantes 2-0. Stand aan kop: Nantes 19-33 Lens Sedan 20-33 Guingamp RnrHoanv 1Q.31 I unn Brescia - Napoli 1-1, Reggina-l 1, Juventus - Parma 1-0, Viceru 1-4, Roma - Udinese 2-1, AC Mi - ce 4-1, Bari - Bologna 2-0, Atali rugia 0-0. Stand: Roma 10-25 Lecce Atalanta 10-19 Fiorentina Juventus 10-19 Verona Lazio 10-18 Perugia AC Milan 10-18 Vicenza Parma 10-17 Bari Bologna 10-17 Brescia Udinese 10-16 Napoli Inter 9-12 Reggina Sporting - Belenenses 2-1, Gu Ferreira 0-1, Alverca - Benfica2- e se - Campomaiorense 1-3, Si Amadora 1-0, Aves - Leiria Braga 2-0 Stand aan kop Porto 13-31 Benfi Boavista 14-29 Salgueiros Sporting 14-29 Ferreira Braga 14-27 Maritimi Belenenses 14-25 Farense SCH :b Kilmarnock - Hearts 0-3, Saint J: 111 Saint Mirren 2-0, Hibernian D. jnJ 3-0, Rangers - Motherwell 2-0, Celtic 1-2 Stand aan kop: Celtic 20-51 Kilmarnc Hibernian 20-44 Hearts Rangers 18-38 St Johnst Dennis Bergkamp viel in tijdens het duel van Arsenal met Newcastle United. Keeper Shay Given reageert goed op deze actie van de Nederlander, maar moest vijf keer 'vissen'. foto reuters scoorde in de laatste minuut de winnende treffer. Rob Matthaei beleefde zater dag een vervelende middag in de Schotse competitie. Hij ver loor met zijn club Dunfermline kaart wegens een ondoordachte Athletic kansloos (3-0) van Hi- trap tegen Lovell. Naast Mat- bernian, de nummer twee van thaei stonden ook doelman de ranglijst. Bovendien kreeg Ruitenbeek en verdediger hij al na een half uur de rode Doesburg in het basisteam. Numancia - Zaragoza 1-1, Las ip Villareal 1-5, Valencia - Soci; Mallorca - Osasuna 1-1. Barce; "I panyol 4-2, Malaga - Valladolid portivo - Vallecano 1-1, Bilbao- 0, Santander - Alaves 2-1. Rea Celta 3-0. Stand aan kop: 14-28 Mallorca 14-28 Alaves 13-26 Oviedo 14-23 Villareal 14-23 Malaga Deportivo Real m Vallecano Barcelona seoul'anp De Canadese schaatsster Ca- triona LeMay-Doan heeft in Se oul bij de eerste wereldbeker wedstrijd sprint beide 500 me ters gewonnen. Ze was gisteren met 38,80 nog wat sneller dan zaterdag (38,99). De Japanse Sanmiya werd met 39,10 twee de, voor de Russin Zjoerova (39,18). Beste Nederlandse was net als zaterdag Andrea Nuyt. De Goudse verbeterde zich zowel wat betreft tijd als klasse ring. Zaterdag reed ze met 39,65 de zesde tijd, gisteren eindigde Nuyt als vijfde in 39,45. Frouke Oonk finishte als tiende in 40,00. Le May-Doan leidt van zelfsprekend het klassement, met 200 punten. Zjoerova en Sanmiya staan gedeeld tweede met 150 punten. Nuyt staat vijf de, met 95 punten. Bij de mannen pakte de Ja panner Hiroyasu Shimizu de winst op de kortste sprintaf stand. De olympisch kampioen raffelde de 500 meter af in 35,59 seconden. De Canadezen Mike Ireland en Jeremy Wother- spoon, beiden lid van de Ne derlandse TVM-formatie, gre pen respectievelijk zilver (35,73) en brons (35,76). Jan Bos was net als een dag eerder de snelste Nederlander, maar viel in vergelijking met za terdag terug van plaats vijf naar acht. Ook zijn tijd was minder goed: zaterdag 36,16, gisteren 36,29. In de stand gaat Wother- spoon aan de leiding. De win naar van zaterdag staat op 170 punten. De Fin Hanninen volgt met 140. voor Ireland (130), Ta- keda (125) en Shimizu (122), die zaterdag door ziekte een offday had. Bos heeft 86 punten ver gaard. Nuyt werd op de kilometer vierde met een tijd van 1.19,60. De winst ging naar de Japanse Eriko Sanmiya. Regerend we reldkampioene sprint Monique Garbrecht uit Duitsland werd tweede (1.19,11), de Ameri kaanse Chris Witty, winnares van zaterdag, pakte gisteren brons (1.19,41). Olympisch kampioene Mari anne Timmer eindigde in 1.20,95 op de elfde plek, Frouke Oonk werd achttiende in 1.21,49. Bij de mannen won Mi ke Ireland de kilometer. Hij was met 1.11,62 nog geen tiende van een seconde sneller dan de Noor Adne Söndral: 1.11,71. Brons was voor Wotherspoon: 1.11,80. Jan Bos, achtste, was de beste Nederlander (1.12,42). Er- ben Wennemars (1.12,70) ein digde twee plaatsen lager dan zijn voormalig ploeggenoot. Je roen Straathof schaatste de der tiende tijd: 1.12,87. Voor Wennemars hoeft het niet zo nodig, dat geschaats in Azië. Hij bewaart slechte herin neringen aan het continent. De Spelen van 1998 in Nagano lie pen uit op een deceptie door een ernstige val. Maar ook als hij wel overeind blijft, zet de sprinter er niet zijn beste uitsla gen neer. Op de dubbele 500 en 1000 meter wist hij zich maar één keer bij de beste tien te schaatsen (tiende op de 2de 1000 meter). Bij de andere drie gelegenhe den moest de 25-jarige rijder van Spaar Select genoegen ne men met de klasseringen 15 en 14 (500 meter) en 13 (1000). „Het ging niet echt fantastisch. Ik voel me niet goed." Coach Peter Mueller drukte het anders uit. „We hebben er dit weekein de flink van langs gekregen. En daar hebben we geen excuus voor." nieuwegein anp De afwezigheid van de toppers is doorgaans een goede gelegenheid voor aanstormend talent om zich te presenteren. De nationale winterkampi oenschappen (25-meterbaan) in.Nieuwegein wa ren dat platform. Geen Pieter van den Hoogen- band, Inge de Bruijn en Marcel Wouda. Wel Ge- orgios Dimitras, Hinkelien Schreuder, Thijs van Valkengoed en Sander Ganzevles. Namen die tot voor kort alleen bij de insiders bekend waren. Edith van Dijk is als openwaterspecialiste een vreemde eend in de bijt, maar kwam met een se rieuze missie. Ze verdedigde, bij wijze van vorm- test voor de naderende World Series in januari in Zuid-Amerika, haar titel op de 800 meter vrije slag met succes. De langeafstandszwemster uit Wognum finishte na 8.49,28. Dat was een secon de of zes onder haar persoonlijk record, een goed teken. Van Dijk, goud bij het WK in Hawaii op 10 en. 25 km, was niet de enige wereldtopper. Voor de kersverse profzwemmer Joris Keizer, die voor een jaar tot het Philips-team van Van den Hoogen- band toetreedt, duurde het optreden op de 100 vlinder maar 85 meter. De PSV'er kreeg zo'n slok water binnen dat hij proestend opgaf. Zijn rivaal Stefan Aartsen, met Ewout Holst aanvoerder van de kleine ploeg die naar de EK in Valencia gaat, won in een acceptabele tijd van 53,80. Holst hield Keizer op de 50 vlinder van het goud af: 23,97 om 24,08. De 18-jarige Van Valkengoed diende zich met een juniorenrecord van 2.14,13 aan als het schoolslagtalent op de 200 meter. Zijn ploegge note Maartje Kouwenberg verraste op de 200 me ter met 1.59,64. Ze bleef de olympiërs Haike van Stralen en Manon van Rooijen, die de organise rende vereniging Aquarijn in januari ver te gaan studeren in Miami, met duidelijk voor. De 16-jarige Hinkelien Schreuder, die v week bij de EK debuteert, waande zich t nieuwe Nederlandse kampioene op de 50 rugslag. Haar erg goede eindtijd van 28, geen genade bij de jury en werd bijgest 28,86. Nationaal recordhoudster Suze (28,66) had een fractie eerder aangetikt Een dag later pakte Schreuder toch haar seniorentitel. De jonge allrounder veil zich op de zware 400 wissel tot 4.49,49 minder dan zeven seconden boven de landse toptijd van Marianne Muis (4.41 1988). Schreuder haalde ook nog zilver o] vlinder. Alleen Chantal Groot was sneller. Evenals op de 200 school (Van Valkei komt er ook op de 400 wissel een opvol; e| voor Wouda: Giorgios Dimitras. Hij magsl pen bij de commerciële trainingsploeg vai Verhaeren. Met zijn winnende 4.19,35, w hij nu tweede is op de Nederlandse ran;.' wees de PSV'er van Griekse komaf de ju van dat besluit. Dimitras is op zijn 18de; vier seconden sneller dan Wouda op diel Zondag won hij ook de 1500 vrij. Madeion Baans, net als Kirsten Vliegt j( Mark Veens uit de trainingsgroep van Vei gevallen, heeft de draad na de Spelen op maar dat was niet genoeg om zich de com u tie die niet heeft gepauzeerd van het lijf den. De nederlaag op de 200 school tegen da Bosma (2.32,23) was niet geheel onve wel dat Paula Boot op de 50 school de be j De Friezin tikte aan na 31,96 seconden, dan drietiende boven het Nederlandse van Baans. Die stelde er 32,34 tegenover. val d'isere sid/rtr Jeremy Wotherspoon klokte de beste tijd op de 500 meter. FOTO AP» Yun Jai-hyoung Hermann Maier balde zijn vuist, zakte door de knieën en kuste na een historisch week einde de sneeuw. Met twee ze ges binnen 24 uur schreef de Oostenrijkse skiër in Val d'Isère opnieuw geschiedenis. De 'Herminator' was zater dag de snelste in de afdaling. Een dag later won hij ook de reuzenslalom. Het was zijn honderdste optreden in een wereldbekerwedstrijd. Liefst 33 keer liet hij zich als winnaar huldigen. De zege van gisteren voelde als een zoete wraak. Maier was niet vergeten hoe hem in 1997 op dezelfde Oreiller-Killy-piste de overwinning was ontnomen, omdat hij zich na afloop te vroeg van zijn ski's had ont daan. Ditmaal stopte hij net voor de lijn waarachter de ski's mogen worden uitgetrokken. Even leek hij zijn fout van drie jaar geleden te herhalen. Maar toen hij door zijn benen zakte was het om de sneeuw te kus sen. „Dit gebaar kwam uit mijn

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18