1.84 Katwijkse winkelie stappen naar recht 119 2.49 KQnAtar Onze rondes geven mensen veilig gevo Duin Bollenstreek 1." 2.39 1.59 1.49 'Gekkenhuis' bij laatste keer zelf kerstbomen zagc 10? MAANDAG 11 DECEMBER 2000 Page keukenrollen Pak a 2 stuks. Met Klantenkaart-3^9" Heinz sauzen Cocktail, knoflook, exotic, hot chili of tomatenketchup "57" Fles 280 ml. Met Klantenkaart 2r49" Baronie kersenbonbons Zak 300 gram. Met Klantenkaart-4r79" Culi d'Or bavaroise Kies uit 6 smaken. In de diepvries. Pot 450 ml. Met Klantenkaart 3£5 Philadelphia zuivelspread Een zachte frisse spread voor op brood Naturel of kruiden. In het koelvak. Bakje 125 gram. Met Klantenkaart Linera halfvolle roomboter Pakje 250 gram. Met Klantenkaart Z39 finera Glassex multidoekjes Voor een stralende, streeploze glans op alle gladde en afwasbare oppervlakken. Pakje a 20 stuks. Met Klantenkaart A99" Jules de Strooper koeken Amandelbrood, boterwafels, Parijse wafels of virtuoso. Pak 100 gram. Met Klantenkaart.2^9 s, jCuxlt OL cdt IC Noordvvijker vier keer over de kop runsburg Een 19-jarige Noordwijkse automobilist is met onbe kende verwondingen naar het LU MC gebracht, nadat hij na een 'koprol' in een weiland tot stilstand was gekomen. Rond half tien reed hij - volgens de politie vermoedelijk met een te hoge snelheid - op de Noordwijkerweg in Rijnsburg en raakte hij de controle over zijn auto kwijt. Auto en bestuurder sloegen vier keer over de kop en ramden vervolgens door een hek. Dronken Sassenheimer valt acht meter sassenheim Letsel aan een ruggenwervel en een zware hersen schudding. Dat waren de verwondigen die een dronken Sassen heimer in de nacht van zaterdag op zondag opliep na een val van acht meter. De man vierde met een groep van in totaal vijf Sassenheimers - allen tussen de 20 en 23 jaar oud - een feestje in een bollenschuur aan de Sassenheimse Teylingerlaan. Hoe de man de val heeft kunnen maken, is nog niet helemaal duide lijk. Hij is in het LU MC weer bij kennis gekomen. Vrijwilliger van het jaar in Rijnsburg runsburg Tot 15 december kunnen bij de gemeente Rijnsburg kandidaten worden aangemeld voor de titel 'Vrijwilliger van het jaar'. Zowel personen als organisaties en instellingen kunnen hiervoor worden genomineerd. In de aanmelding moet uitge legd staan waarom de kandidaat in aanmerking komt voor de titel. De winnaar wordt bekendgemaakt op de nieuwjaarsrecep tie van de gemeente, op 2 januari in het gemeentehuis van 19.30 tot 21.00 uur. Nieuwe bestrating Lissese 'vogelwijk' lisse Lisse neemt binnenkort de 'vogelwijk' onder handen. Er komen verhoogde kruisingen in de Vinkenlaan/Lijsterlaan en nieuwe straatlantaarns in beide straten. Verder worden elf essen op de 3e Poellaan gekapt en komt er een 'inritconstructie' op de hoek 3e Poellaan/Heereweg. Daarnaast komen er nieuwe be strating en nieuwe riolering in deze tegen Sassenheim aangele gen woonwijk van Lisse. Over de plannen kunnen de bewoners op 19 december komen meepraten in het Lissese gemeente huis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in de loop van maart of april beginnen. Ondernemers willen geen baatbelasting betalen De Katwijkse winkeliers en de eigenaren van winkelpan den in de Badstraat en in de Voorstraat piekeren er niet over om baatbelasting te betalen voor de nieuwe stoep voor hun deur. Dat zegt banketbakker K. Verdoes, win kelier en eigenaar van een pand in de Voorstraat. Vol gens hem dagen de winkeliers Katwijk voor de rechter, als de gemeente de huidige plannen om baatbelasting in te voeren doorzet. De gemeente heeft volgens Verdoes procedureel zoveel fouten gemaakt dat hij een eventuele rechtszaak met vertrouwen tegemoet ziet. katwuk peter blok We.zijn niet op tijd ingelicht", noemt Verdoes één van de in zijn ogen procedurefouten. „Bovendien heeft de gemeente nooit een bedrag voor die zoge naamde vrijwillige bijdrage ge noemd. Pas op het allerlaatste moment. Dat kan in mijn ogen echt niet. Nee. wij hebben het hier moeilijk mee", zegt Ver does die voor enkele tiendui zenden guldens 'vrijwillig' moest meebetalen. „Weer heb ben we het uit de krant moeten vernemen dat de vrijwillige bij drage van de baan is en dat de gemeente baatbelasting wil in voeren. Er wordt hier in Katwijk gewoon over onze hoofden heen geregeerd. Wij zijn onvol doende geïnformeerd. Dat mo ge inmiddels wel duidelijk zijn." Dat de gemeente niet over gaat tot de aanleg van het zoge heten 'stedelijk tapijt' in de Princestraat en op het Andreas- plein. vindt R. Poot van de ge lijknamige herenmodezaak in de Princestraat 'jammer voor het totaalplaatje in het cen trum'. „Ik denk dat er inder daad een tweedeling ontstaat, tussen een opgeknapt deel en een jaren-zeventigdeel. Dat ben ik met wethouder Van der Plas eens." Maar Poot vindt niet dat de winkeliers moeten betalen aan iets dat 'een duidelijke overheidstaak' is. „Ik ben niet 3 bereid voor een stoep len, hoe mooi die vo ;e gemeente ook is. Daai e talen we toch al geno ri ting? En de gemeentel j; óók belang bij een aan centrum." Volgens Poot is het dere afspraken met de te in als ze de Princesi laten liggen. „Wij zoi1 grondige onderhoudsbfn gen. Daarover is gen akkoord bereikt." Po'* dat de gemeente zich gers snijdt' als ze vast!111 baatbelasting. „Dan de rechter voor de bij ik zeker. Ze hebben te ten gemaakt.' De gemeente stelt d;n keiiers en de eigenan winkelpanden wel dej P hebben bij de aanleg stedelijk tapijt en dat ting gerechtvaardigd wijkse politiek reag avond tijdens de raad 11 sie voor economische het plan van wethoui der Plas om de aanlej 'stedelijk tapijt' in di straat en op het Andreei staken en om baatbe 31 te voeren. U noordwuk annette van der elst Kleine jongetjes proberen het met plas tic zaagjes. De vaders doen het echte werk en weten binnen vijf minuten een kerstboom om te zagen. Ruim duizend dennen zijn afgelopen zaterdag in de Noordwijkse duinen weggehaald. Niet illegaal, maar op uitnodiging van Staatsbosbeheer. Op de Noordwijkse Duinweg is het ongekend druk. Een stoet auto's met bomen vervaarlijk op het dak gebonden of uit de kofferbak stekend trekt de hele dag voorbij. In het bos staan de kerst boomjagers massaal te zagen. De bo men variëren in lengte en grootte: van een bescheiden boompje voor in de huiskamer tot bomen van wel drie me ter hoog die een plaatsje in de tuin gaan krijgen. Een lange rij wacht, met een net ver worven dennenboom triomfantelijk in de handen, om bij de boswachters af te rekenen: vijftien gulden per boom-, on geacht de lengte. De opbrengst vloeit in de staatskas. „Het is echt een gekken huis". zegt boswachter Jan van den Burg vrolijk. „Al om half negen dienden de eerste liefhebbers zich aan. Ze kwa men rechtstreeks uit de nachtdienst van de Willem van den Bergh." De kerstboomactie wordt dit jaar voor de derde en laatste keer gehouden. Van den Burg en zijn collega Ted Hoeks leggen het doel van de actie uit: „Zo'n twaalf jaar geleden hebben we 'veel dennen aangeplant. Maar ze zijn nu te dicht op elkaar gegroeid." Met het uit dunnen van het bos willen de boswach ters meer licht op grond brengen, zodat ook andere vegetatie de kans krijgt om te groeien. Op de plaats van de dennen moet een gevarieerde (duin)begroeiing terugkomen: eiken, berken, vlier, kardi naalsmuts en meidoorn. Niets wordt aangeplant; gerekend v de aanvoer van zaden en eik i vogels en eekhoorntjes. De boswachters gaan maandje zelf ook nog een houden. „Maar daar gebruiken rj chines voor. Die bomen zijn te zelf om te zagen", zegt Hoeks door de kerstboomjagers bomen - of beter gezegd: wati over is - zullen de boswachters bijwerken. „Want er is niet ah t\ goed gezaagd", verklaart Van d al „Er zitten soms rare gedrochter. i; Flexible Event Solutions observeert stappende jongeren in het centrum van Lisse margrit tibboel De klok van de Agathakerk laat twee galmende slagen horen. Het is een donkere nacht in Lis se. Er staat een gure wind en het begint te miezeren. Dan wordt de rust in de Schoolstraat ruw verstoord. De met kerstver siering omklede deuren van De Gewoonste Zaak worden open gegooid. Een paar honderd jon geren, die de avond met vrien den hebben doorgebracht, stro men naar buiten. Geroep klinkt over en weer. Brommers slaan aan en auto's worden gestart. Tegen de gaashekken van het tegenoverliggende parkeerter rein worden overvolle blazen geledigd. „Was het zó nodig?" vraagt iemand belansstellend. „Ja, dat was 't!" En met een op gelucht gezicht bestijgt de wild plasser z'n fiets. „Zo, da's be ter." Twee medewerkers van het Katwijkse bedrijf Flexible Event Solutions verschijnen in de straat. Ze zijn door de gemeen te Lisse ingehuurd om de - ver meende - overlast die op vrij dag/zaterdag door stappers in en om het uitgaansplein 't Vier kant wordt veroorzaakt in kaart te brengen. Ze komen op hun dooie gemak de Schoolstraat in lopen en nemen de situatie in ogenschouw. Op hun rug heb ben ze het opschrift Security Observatieteam Lisse. Ze zien eruit als bodyguards, met een vriendelijke grijns op het ge zicht, maar tegelijkertijd een waakzame blik in de ogen die impliceert: „Hou je koest, an ders komt er narigheid van!" Hier en daar worden ze be groet. Ze lopen al zo'n negen weken op vrijdagavond hun rondjes langs de verschillende horecazaken, dus ze zijn geen onbekenden meer voor het uit gaand publiek in Lisse dat de naam heeft het centrum te ter roriseren. „Hoe gaat- ie?" vraagt een opgeschoten knul met een wat troebele blik. Geen antwoord afwachtend, deelt hij vervolgens triomfantelijk mee: „Ik heb weer een wijfie aan de haak geslagen, goed hè?" Waar op Chris SchülJer van het ob servatieteam laconiek reageert: „Nou, da's mooi joh. want vori ge week zat je nog zonder." Verder gaat de conversatie niet. Het is welletjes geweest voor vandaag. Het is tijd om naar bed te gaan. Op het Vierkant gaat het er wat minder luidruchtig aan toe. Er wordt her en der in groepjes nog wat gekletst. Afspraken voor volgende week worden ge maakt en het onlangs geplaats te mobiele toilet bij de apo theek maakt overuren. Taxi's wachten op hun passagiers. De laatste bus is allang richting re mise en lopen is kennelijk ta boe. Een opgeheven arm zwaait, met het raam naar be neden gedraaid, naar een ka meraad die per fiets een heen komen zoekt. „Tot volgende week. De mazzel!" Een half uur later is het me rendeel van de uitgaanders uit het centrum verdwenen en kunnen de securitymannen de balans van de nachtelijke esca pades opmaken. Erg opzienba rend was het niet. Maar ze heb ben wel degelijk de indruk dat hun aanwezigheid in het cen trum de rust en orde ten goede komt. Ze zijn van mening dat het project, dat in samenwer king met de gemeente en de Lissese horeca op touw is gezet, na evaluatie - over zo'n week of vier - zal resulteren in de offici ële aanstelling van een sus- groep. Schüller legt uit: „Er is een convenant getekend door bur gemeester Van Zon, de uitba ters van Lisse, de politie en ons bedrijf. Er zijn bindende afspra ken gemaakt. Zo hebben de uit baters toegezegd het eigen straatje schoon te zullen hou den, wat inhoudt dat zij hun bezoekers zullen manen niet voor de deur te blijven hangen. Daardoor wordt de overlast minder." Volgens de veilig heidsman zou de betreffende regeling z'n vruchten in dit sta dium al afwerpen. Een ander motief om de werkzaamheden in het uit gaanscentrum te prolongeren, is volgens het observatieteam het wegvallen van de sociale controle. „De mensen trekken 's avonds hun gordijnen dicht en vinden het hun 'pakkie an' niet meer wat er op straat ge beurt. De wetenschap dat wij tijdens het nachtelijk uur onze rondes doen, geeft hen een vei lig gevoel." Echt daadwerkelijk uit de hand gelopen is het nog niet, constateert het tweetal, terug blikkend op dé achterliggende periode. Als er een probleem is, proberen ze dat in eerste in stantie verbaal op te lossen. „Als je tegen die joh, doe wat rustige e mensen slapen op di de nacht, zijn ze mi voor rede vatbaar, vriendelijk gezicht ki ei ver." Bevoegdheid om t op te pakken of b u schrijven heeft het Ook wanneer ze in de definitief de status var n krijgen, zal dat niet zijn. Maar zo ver is hel u „We moeten nu eerst seren waar de knelpi e ten." Runderriblappen Vers bij onze slagerij. Per kilo. Met Klantenkaart 24^ en

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 12