De Servische connectie van Eric Gerets stronauts mogen et naar de HBW Bröring is toe aan nieuwe uitdaging Sport Feyenoord haalt David Connolly terug SCOREbord ?DAG 9 DECEMBER 2000 ■jgeles Tiger Woods moet een boete betalen van 100.000 (260.000 gulden). De beste golfspeler ter wereld heeft de opgelegd gekregen omdat hij een staking van de acteurs- ond heeft gebroken. Woods figureerde namelijk in een re efilm van het automerk Buick. In de tijd dat hij de film op- was er een staking gaande. Woods verklaarde de boete te betalen. De nummer een van de wereld heeft zich ook al ïtschuldigd. Hij legde uit voor een onoplosbaar probleem bben gestaan. Buick is namelijk een van zijn sponsors voor illen miljoenen. ete voor Tiger Woods rzelli naar Mapei De Italiaan Stefano Garzelli rijdt het komend seizoen bij -Quick Step. De renner van Mercatone Uno heeft een act voor twee jaar getekend met een optie voor nog een Garzelli won dit jaar mede dankzij de steun van zijn ploeg- ot Marco Pantini de voorlaatste etappe in de Giro. Hij wil- hter niet langer meer met Pantani in een team rijden. „Dat gecompliceerd. Bij Mapei kan ik echt voor mijn eigen kan- ;aan", aldus Garzelli in de krant Gazetto dello Sport. uwe vrouwenwielerploeg ikerk Een nieuwe professionele wielerploeg voor vrou- zal met ingang van komend seizoen deel uitmaken van het on. Het bedrijf BIK, gespecialiseerd in asbestbestrijding en iwerk, zal de ploeg van Harrie van der Horst en Frank van ,er !oes financieel steunen. Lenie Dijkstra, viervoudig ritwi- in de Tour, Josephine Groeneveld, nationaal-kampioene junioren, en de Spaanse kampioene Rosita Bravo Soba aai ie bekendste rensters uit de ploeg. Het team wil aan alle itrijden voor de wereldbeker deelnemen. >te nederlagen zaalvoetbalteams hout» Ondanks dat het zijn beste wedstrijd van het sei- speelde, verloor Bax gisteravond in eigen huis van FCK De mei: 1-2. De verdediging van de thuisploeg tegen de sterke allers van de Bossche club hield lang stand. In de tweede kwam De Hommel op voorsprong. Bax maakte via Mo- ne med Bougrine echter in dezelfde minuut nog gelijk. Zeven iten voor tijdkwam De Hommel weer op voorsprong door ïard afstandsschot. Simeko '82 verloor in Leiden van kop- 1 Paal '29 uit Schoorl: 1-3. De thuisploeg kwam na rust op *1" ;e hoogte door een treffer van Jeffrey Hogenboom, maar in- erde in de laatste tien minuten nog twee goals. dam cpd igt een conflict tussen het sl ir van de FEB, de Federa- edivisie Basketbal, en de licoh Astronauts. Inzet is ïsluit van de FEB, dat be- dat elk van de twaalf bij leratie aangesloten clubs igelijk en nodig geselec- spelers voor het nationa- m (dat deelneemt aan de »d Basketball Week in dam) beschikbaar moet Ook Astronauts uit Am- m conformeerde zich aan esluit. Coach Ton Boot echter een andere opvat- Zoor de wedstrijden van ederlands team in Ahoy' !2 tot en met 30 decern- rijgen derhalve Sydmill en Noordwijker Sander Ier Holst geen toestem- J zich bij de selectie van (coach Maarten van Gent ■gen. Mocht geen schik- vorden getroffen, dan is oor FEB-bestuurder Ton ik aanleiding zijn functie federatie ter beschikking Hen. De oud-topscheids- •r vindt dat zijn principes waar op de proef worden en dat het functioneren FEB opnieuw ter discus- nt te staan. Bvoorspraak van Maarten ïnt heeft Oranje-teamma- PSV-trainer ontkent ooit geld van dubieuze spelersmakelaar Stojic te hebben aangenomen Vervolg van voorpagina De Belgische justitie is tevens een gerechtelijk onderzoek gestart naar de praktijken van Sporting Consult NV, een bedrijfje dat op naam staat van Eric Gerets, diens vrouw en Leon van den Broek (Van den Broek was de manager van de spelers van Standard Luik ten tijde van het om koopschandaal). De bestuursleden van Sporting Consult NV worden onder meer verdacht van oplichting, bank bedrog en misbruik van vertrouwen. De doelstelling van het bedrijfje is: intermediair in handel en exploitatie van onroerend goed. een kluis bewaard, met het oog op een eventuele procedure. Onduidelijk is nog in welk sta dium deze twee assistenten bij het clubbestuur aangifte deden, onmiddellijk of pas nadat Ge rets Brugge had verlaten, in de zomer van vorig jaar. De derde assistent Alex Querter is vorig jaar door de club ontslagen. Hij bekende gisteren geld te heb ben ontvangen. „Maar ik was natuurlijk niet degene die uit brugge/den haag De eerder genoemde drie oud assistenten van Gerets werden door Stojic in verleiding ge bracht met enveloppen met in houd. Verheijen en Galjé over handigden deze naderhand aan de directeur van Club Brugge, Antoine Vanhove. Volgens Vanhove is het geld door Club Brugge sindsdien in eindelijk over de transfers be sliste." Makelaar Stojic was als actief voetballer de doelman van FC Luik, toen Gerets daar in de zo mer van 1995 z'n trainerscarriè re begon. Met FC Obilic-voor- zitter annex oorlogsmisdadiger Arkan maakte Gerets destijds in Belgrado persoonlijk kennis. Tegenover een verslaggever van Humo zei Gerets in sep tember 1999: „Ik ben een wed strijd van Obilic in Belgrado gaan bekijken. Na de wedstrijd ben ik naar het hotel van de spelers van Obilic gegaan en toevallig was die Arkan daar ook. Kon ik dat weten? Ik heb hem een hand gegeven en, in derdaad, ik heb even met hem gepraat." Als trainer van Club Brugge was Gerets hoofdverantwoor delijk voor de spelersaankopen. In zijn tijd in Brugge regelde Stojic onder meer de transfers van Edgaras Jankauskas en de Serviërs Milan Lesjnak, Alek- sander Ilic, Dalibor Mitrovic en Bratislav Britic. Lesjnak werd met 83 miljoen Belgische francs (ruim vier mil joen gulden) meteen de duurste transfer in de geschiedenis van Club Brugge. Voor Mitrovic be taalde Club 32 miljoen francs. Twee weken voordien zou deze speler nog maar voor 1 miljoen francs aan Eendracht Aalst zijn aangeboden. Tegen NRC Han delsblad heeft secretaris De Nolf toegegeven dat achteraf is gebleken dat voor enkele spe lers van Stojic door Club Brug ge veel te veel geld is betaald. Het is opvallend dat Stojic vooral spelers leverde aan de clubs waar Gerets als trainer neerstreek, ook bij PSV, name lijk de Joegoslavische doelman Ivica Kralj en de Ghanese ver dediger Eric Addo. Kort voordat hij bij PSV tekende, zou Addo Rotterdam Het heeft lang geduurd, maar Feyenoord is overstag. De Rotterdamse club gaat David Connolly terughalen van Excelsi or. Trainer Bert van Marwijk wil de topscorer van de eerste divisie in de tweede helft van het seizoen in zijn selectie hebben om zijn elftal een nieuwe injectie te geven in een po ging landskampioen te worden. Feyenoords bestuurslid technische zaken Rob Baan werd gisteren op Woudestein gesignaleerd om de tussentijdse overstap van de huurling in orde te maken met Excelsiors directeur Simon Kel der en de speler zelf. David Connolly, op de foto met ex-Feyenoordcoach Leo Beenhakker die de hem niet in zijn selectie wilde, was niet voor commentaar bereikbaar, maar de Ierse spits zal ongetwijfeld ingaan op het ver zoek terug te keren in de Kuip. Connolly heeft altijd aangegeven dat hij het als zijn droom zag om bij Feyenoord te slagen en dat hij bij Excelsior wilde bewijzen dat hij wel degelijk geschikt is voor de top. De komst van een scorende centrumspits bij Feyenoord is een noodzaak, omdat afgelopen weken is gebleken dat de magere bezetting van de spitspositie de club gaat opbreken. In Stutt gart beleefde Feyenoord aanvallend gezien het dieptepunt van de eerste competitiehelft. De aanhang van Feyenoord heeft maanden lang de naam van David Connolly gescan deerd, maar leek zich er de afgelopen tijd bij te hebben neergelegd dat de Ier bij Feye noords satellietclub Excelsior zou blijven. Nu krijgt Feyenoord alsnog zijn eigen topscorer terug. ARCHIEFFOTO GPD HANS VAN WEEL Bogtstra coach yan Basten en Cruijff kandidaat voor voetballer van de eeuw tegen Spanje nager De Vroom negen spelers uit de vaderlandse competitie (onder wie de twee spelers van Amsterdam Astronauts) bena derd. Het zijn: Cees van Rootse- laar en Ronald van Velzen (Al- mere), Hein Gerd Triemstra (Donar), Sander van der Holst en Sydmill Harris (Amsterdam), Angelo Flanders en 'Chip' Jones (Werkendam), Jos Frederiks (BS Weert) en Jerome de Vries van Gunco Rotterdam. Al deze spe lers hebben al eerder als spelers van de nationale ploeg tijdens de recente EK-kwalificatiewed- strijden een intentieverklaring voor deelname aan de HBW ge tekend. In de selectie ontbreekt de Amsterdammer Raoul Heinen. Hij vertrekt 'binnenkort, voor het begin van de HBW, naar de Verenigde Staten van Amerika. Om de selectie op volle sterkte (twaalf spelers) te krijgen, zal op korte termijn gepoogd wor den om een drietal spelers uit buitenlandse ploegen aan te trekken. Gedacht wordt aan Francisco Elson (Barcelona), Dick Lommerse (Duitsland), Vincent Krieger (Hasselt, Bel gië), Geert Hammink (AEK Athene), zo mogelijk ook aan Mike Nahar. Voorts lijkt de weg vrij voor een rentree van Lei derdorper Marcel Huijbens (Den Bosch). tilburg anp Tjerk Bogtstra treedt bij de - komende Daviscupwedstrijd tussen Nederland en Spanje in februari op als bonds coach. Hij geldt als opvolger van Michiel Schapers, die niet langer het vertrouwen van de spelers genoot. De Nederlandse tennis- bond KNLTB zegt te hebben besloten aan de wensen van de spelers tegemoet te ko men, om de resultaten in de Daviscup niet onder druk te zetten. Ook is besloten Hans Felius als Technisch Coördi nator Toptennis aan te stel len. Schapers blijft zich bezig houden met de jeugd. „Dat deed hij natuurlijk al", ver klaart woordvoerder Lode- wijk Kallenberg van de ten- nisbond. „Maar hij gaat dit nu nog intensiever doen. Hij krijgt de verantwoordelijk heid over de jongste jeugd tot en met Jong Oranje." Het is nog niet duidelijk hoe lang Bogtstra bonds coach blijft. De KNLTB wil nog steeds dat Paul Haarhuis in de toekomst bondscoach van het Nederlandse tennis- team wordt. Haarhuis geeft voorlopig de voorkeur aan een loopbaan als speler. Hij wil in ieder geval nog mee spelen tegen Spanje. Bij een zege blijft hij speler. De kans is groot dat Haarhuis stopt wanneer Nederland verliest. „Bij een nederlaag van Oranje tegen Spanje willen we Haarhuis zo snel moge lijk als bondscoach aanstel len", weet Kallenberg. „De bedoeling is dat hij Bogtstra dan zo snel mogefijk aflost. We willen daar zo snel mo gelijk met Haarhuis over pra ten. Want we moeten het na tuurlijk nog wel eens wor den." Twee Nederlanders behoren tot de kandidaten in de verkiezing van voetballer van de eeuw: Jo- han Cruijff en Marco van Bas ten. Zij staan in een rijtje van 27 beroemde spelers. De bekend making van de winnaar is 11 december in Rome. De verkie zing staat onder supervisie van de wereldvoetbalbond FIFA. De Braziliaan Pele en de Argentijn Diego Maradona zijn de favo rieten. In de rij van 27 staan alle be roemdheden uit de geschiede nis van het voetbal. Behalve Cruijff, Van Basten en de beide favorieten uit Zuid-Amerika zijn dat onder anderen: Didi (Brazi lië), Stanley Matthews (Enge land), Ferenc Puskas (Honga rije), Alfredo di Stefano (Argen tinië), Levjasjin (Rusland), Just Fontaine (Frankrijk), Franz Beckenbauer (Duitsland), Bob by Charlton (Engeland), Michel Platini (Frankrijk), Ronaldo (Brazilië) en George Weah (Li beria). Liverpool heeft gisteren de Kroaat Igor Biscan gecontrac teerd. Voor de voetballer van Dinamo Zagreb telde de Engel se club een bedrag van bijna 20 miljoen gulden neer. Voor de middenvelder bestond bij ver schillende clubs interesse. On der meer Bayern München had zijn oog op Biscan laten vallen. De Kroaat is vandaag bij zijn nieuwe club al inzetbaar in de wedstrijd tegen Ipswich Town. Neil Lennon heeft een con tract getekend bij Celtic. De voetballer maakt voor een be drag van ruim 20 miljoen gul den de overstap van Leicester City naar de Schotse Premier League. De 29-jarige Noord-Ier teken de bij Celtic een contract voor viereneenhalf jaar. Mogelijk T8 Marco van Basten (links) en Johan Cruijff (rechts op de achtergrond). ARCHIEFFOTO HANS VAN WEEL maakt Lennon morgen al zijn debuut voor Celtic in de wed strijd tegen Dundee. Eerder sloeg Leicester City tot twee keer toe een bod van Celtic op Lennon af. Sunday Oliseh keert terug in het Nigeriaans elftal. De rentree van de oud-Ajacied is het resul taat van de inspanningen van de Limburgse bondscoach Jo Bonfrère. Oliseh stelde zich, evenals Nwankwo Kanu, niet beschikbaar voor de Olympi sche Spelen. In Sydney werd ti telverdediger Nigeria in de kwartfinales uitgeschakeld. Oliseh, die speelt voor het Duitse Borussia Dortmund, maakt deel uit van de Nigeri- aanse selectie voor de wedstrij den in de Afrika Cup op 13 ja nuari tegen Zambia en 26 janu ari tegen Sudan. Theo Migchelsen verhuist Van Emmen naai' VW. De keeper heeft sinds 1993 het doel van Emmen verdedigd. Hij tekende bij de Venlose club een contract tot en met 2002. Luis Figo is in Spanje tot meest sexy speler uitgeroepen. De voetballer van Real Madrid kreeg in een verkiezing onder lezeressen van de krant Marca en internetprovider goal.com de voorkeur boven zijn ploeg genoot Guti. Michael Reiziger won de verkiezing van de minst aantrekkelijke speler. pas zijn voorgesteld aan z'n nieuwe manager, Stojic. Direc teur Vanhove van Club Brugge: „Vermoedelijk heeft iemand Addo onder druk gezet om bij Stojic te tekenen." Volgens Vanhove zou Stojic inzake Addo met PSV een deal hebben gesloten van 220 mil joen francs (ruim 11 miljoen gulden). Club Brugge zou daar van slechts 200 miljoen francs hebben gekregen. Stojic is in minder dan twee jaar tijd een belangrijk man ge worden in de internationale handel in voetballers. Hij heeft al kantoren geopend in Boeda pest en Moskou. Gerets weigerde gisteravond elk commentaar. „Ik ga het arti kel zeer rustig lezen en afwach ten wat er gebeurt. Ik zal op het gepaste moment wel reageren." Tegenover NRC Handelsblad ontkende hij ooit geld van Sto jic te hebben aangenomen. Sto jic verklaarde door het bestuur van Club Brugge bij sommige transacties onder druk te zijn gezet. Galjé distantieerde zich gisteren van elke beschuldiging. „Ik sta recht in mijn schoenen. Iedereen die mij kent, weet dat ik zuiver ben." Gerets raakte eerder in op spraak, in mei 1982. Hij was toen aanvoerder van Standard Luik, de Waalse ploeg die op de slotdag van de Belgische com petitie tegenstander Waterschei omkocht. Het scenario was bedacht door trainer Goethals en Gerets was de man die voor de uitbe taling zorgdroeg: 420.000 francs. „Ik geef toe", zei Gerets destijds, „dat ik fouten heb be gaan. Ik zal daarvoor moeten boeten. Het zal me veel geld kosten." Gerets werd, net als zijn ploeggenoten, gestraft en ge schorst. Trainer vertrekt na zeven jaar bij Noordwijk noordwuk peter van der hulst Ruud Bröring houdt het na ze ven jaar bij Noordwijk voor ge zien. De trainer, die aan het eind van het seizoen vertrekt, is toe aan iets nieuws. „Ik het mooie jaren bij de club gehad. Maar een periode kan ook te lang duren. Ik heb de knoop daarom doorgehakt. Ik wil voorkomen dat we met Noord wijk in het slop raken. Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging." Bröring kwam over van FC Lisse waar het bestuur besloot niet met de trainer verder te gaan. De Noordwijker heeft al tijd gevonden dat hem daar te weinig tijd werd gegund om een kampioensploeg te forme ren. Bij Noordwijk bewees hij zijn gelijk. Na een aantal 'op- bouwjaren' haalde hij met zijn ploeg de zo fel begeerde hoofd- klassetitel binnen. Het hoogte punt in zijn loopbaan bij Noordwijk, maar Bröring kreeg in hetzelfde seizoen ook te ma ken het dieptepunt. „Dat we de landstitel niet pakten was mijn grootste teleurstelling. We speelden DOVO helemaal van de mat en toch gingen zij met de zege aan de haal." Zijn beslissing om bij Noord wijk te vertrekken, nam Bröring na overleg met een aantal spe lers. „Ze zijn toe aan iets an ders. Dat is niet erg want dat gevoel heb ik ook. Ik heb de af gelopen jaren een goede band met de mensen bij Noordwijk opgebouwd, maar het moet geen familie worden. We warep er snel uit. Aan de ene kant vonden ze het jammer, aan de andere kant goed voor de club. Je bent aan elkaar gewend ge raakt. Zeven jaar is toch een lange periode. Je moet je afvra gen of de belevingswaarde er nog wel is, of er niet eens een frisse wind moet waaien." De slechte seizoensstart heeft geen rol gespeeld. „We misten een aantal belangrijke spelers, onder wie Patrick van Dam en Martin van Ophuizen. Boven dien hadden we in enkele wed strijden pech." De Noordwijker heeft veel meer het gevoel dat zijn werk bij Noordwijk gedaan is. „De ploeg draait nu en dan kan het alleen maar minder worden. Noordwijk staat er. Ik ben klaar. Ik heb met deze ploeg de mooiste dingen mee gemaakt, terwijl we financieel niet kunnen tippen aan andere clubs." Bröring heeft nog geen nieu we werkgever. „Ik heb pas afge lopen donderdag de spelers groep ingelicht. Officieel heeft_ zich nog geen nieuwe ploeg ge meld. Natuurlijk hoor ik hier en— daar wel wat, en daar zal dan best wel wat van waar zijn, maar als niemand zich mocht melden dan kan een sabbatical year ook geen kwaad." Belgie: Standard - Moeskroen 3-3 Duitsland: Eintracht - Wolfsburg 1-2 BOBSLEE Igls. Wereldbeker bobslee. Vrouwen, tweepersoons: 1. Racine/David- son (VSt) 1.50,74 (54,67-56.07), 2 Pro- koff/Jurgens (Dui) 1 50,78 (54,47-56,31. 3. Smith/Salikin (Can) 1 51,54 (54,87- 56,67), 4. Erdmann/Hees (Dui) 1.51,65, 5. Burdet/Sutter(Zwi) 1.51,70, 6 Warner- /Flowers (VSt) 1.51,75, 8. Jurg/Kruit (Ned) 1.52,35 (55,37-56,98), 15. Broe- ders/Penmngs (Ned) 1.52,97 (55,82- 57,15). HANDBAL Boekarest. EK vrouwen. Groep A: Hongarije - Joegoslavië 33-33 (17-18), Duitsland - Oostenrijk 30-20 (14-7). Groep B: Roemenië - Wit-Rusland 29-28 (15-15), Noorwegen - Oekraïne 24- 24(11-9). PAARDENSPORT Frankfurt. Internationale verkorte GP. 1. Kemmer (Dui) Albano 1521 punten, 2. Van Grunsven (Ned) Gestion Joker 1477, 3. Zeilinger (Dui) Rubens 1440, 4. Laus (Ita) Elliott 1431, 5. Rehbein (Dui) Doma- nio 1405. Internationaal springconcours na barrage. 1. Wulschner (Dui) Salieri 0 strafpun- ten/35,27 seconden, 2. Schepers (Dui) Power by ABA 0/37,07, 3. Tacken (Ned) Audi's Jeola 0/40,99, 4 Navet (Fra) Da- ries du Murier 4/34,53, 5. Arioloi (Ita) Lo- ru Piana Dime de la Couer 4/36,42. Geneve. Internationaal spimgconcours, kwalificatie wereldbeker. 1. Pessoa (Bra) Lianos 0-64,39, 2. Phillip- paerts (Bel) Korpshoeve 0-66,58, 3. Vallin (Den) 0-68,62, 4. Becker (Dui) Luigi 0- 68,92, 5. Melliger (Zwi) 0-69,29, 6. Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0-69,72, 7. Van Dijck (Bel) Goliath 0-70,94, 8. Gretzer (Zwe) Stepper 0-71,40, 9. Charles (Ier) Carnavelley 0-72,61, 10. Riley (VSt) llian 0-73,08, 12. Lansink (Ned) Carthago Z 0- 74,63, 22. Tops (Ned) Roofs 4-76,95, 26. Dubbeldam (Ned) De Sjiem 8-68,88, 35. Van der Vleuten Jikke 22-86,32 SCHAATSEN Changchun (Chn). Wereldbeker shorttrack. Mannen, 1500 m: 1. Ohno (VSt) 2.18,039, 2. Ryoung (ZKo) 2.18,208, 3. Bedard (Can) 2.18,301. Stand WB: 1. Gagnon (Can) 93 punten, 2. Ohno 92, 3. Ryoung81 Vrouwen, 1500 m: 1. Dandan (Chn) 2.25,649, 2. Goskowicz (VSt) 2.27,299, 3. Yang Yang S (Chn) 2.27,317. Stand WB: 1. Yang Yang S 91 punten, 2. Hye-Rim (ZKo) 90, 3. Sur»-' (ZKo) 78. SKI Santa Caterina. Wereldbeker skilopen. Vrouwen, 10 km, vrije stijl: 1. Tsjepalova (Rus) 26.09,5, 2. Belmondo (Ita) op 025,4, 3. Lasoetina (Rus) 1.04,7, 4, Neumannova (Tsj) 1.06,7, 5 Savjalovai (Rus) 1.07,2, 6 Smigoen (Est) 1.14,7. Mannen, 15 km, vrije stijl: 1. Elofsson (Zwe) 37.04,2, 2. Vittoz (Fra) op 0.08,1, 3. Hetland (Noo) 0.14,6, 4. Walcher (Oos) 0.20,8, 5. Skjedal (Noo) 0.21,8, 6. Müh- legg (Spa) 0.26,7 TENNlS- Barcelona. Finale Davis Cup, Australië - Spanje. Eerste enkel: Hewitt (Aus) - Costa (Spa) 3-*V 6 6-1 2-6 6-4 6-4. Tweede enkel: Rafter (Aus) - Ferrero (Spa) 7-6 6-7 2-6 1-3 (op gave Rafter). Tussenstand: 1-1 ZWEMMEN 25,76, 2. Groot (AZ&PC) 26,12, 3. Kosterr- (Scheldestroom) 26,21, 4. Janssen (AZ,-. &PC) 26,45, 5. Kuyer (AZ&PC) 26,49. j 400 vrij: 1 Kouwenberg (DWK-XcessHK 4 13,45. 2. Van der Weijden (MNC Dor^> drecht) 4.17,06, 3. Dimitra (PSVL. 4.19,82. 100 rug: 1. Starink (DWK® 1.02,47, 2. Suze Valen (AZ&PC) 1.03,14-; 3. Schinkel (De Wheel 1 03,20. 100 school: 1. Baans (PSV) 1.09,36, 2. BooC (DZ&PC) 1.10,93, 3. Bosma (Mosa-Regio)-."'-; 1.11,69. 200 vlinder: 1. Scheepbouwe® (De Whee) 2.18,89, 2. Fortes (Kempvis» 2.21,32, 3. De Groot ('t TolhekkejS 2.21,90. 200 wissel: 1. Schreuder (De&.q Wheel 2 16.37, 2 Kuyer 2 17,24, 3 Ke velham (De Whee) 2.19,82. 4x100 vrij: 1. AZ&PC 3.47,61, 2. De Whee 3.51,52, 3® DWK-Xcess 3.55,29. Mannen 50 vrij: L't1 Veens (PSV) 22,31, 2 Kenkhuis (AZ&PCDj 22,39, 3. Holst (DWK) 22,55, 4. Rijnbeek' (DWK) 22,75, 5. Damen (Dordrecht)^ 22,96. 400 vrij: 1. Feiten (Aqua-No-Sp vio'94) 4.00,70, 2. Uittenbogaard (MNC® Dordrecht) 4.02,15, 3. Schoon (Otters HetKj Gooi) 4.03,95. 100 rug: 1. Tamming® (DWK) 55,84, 2. Ruinemans (Arke de Din® kei) 58,00, 3. Kuijper (DWK) 58,05. 100 school: 1. Van Valkengoed (DWKjfS 1.02,59, 2. Tichelaar (AZ&PC) 1.03,01;$ 3. Jansen (AZ&PC) 1.03,24. 200 vlinder:-..; 1. Aartsen (Kempvis) 2.01,45, 2. MertenaJS (PSV) 2.04,98, 3. Van Vliet (Kempvis»» 2.05,43. 200 wissel: 1. Sander Ganzevles. 4 (DWK) 2.02,80, 2. Dimitras (PSV)*"' 2.03,56, 3. Berenos (PSV) 2.05,18. 4x200 vrij: 1. AZ&PC 7.31,28, 2. DWK- '-i Xcess 7.31,31, 3. Dordrecht. 7.31,46. Wolvega, zaterdag Eerste koers: Mikki Scimitar, Macy van 't Hof, Miss Harley. Tweede koers: Gus de Moralle, Kym Promise, Brutus Brebro. Derde koers: Nwankwo, Olympic Marco, Nogaret IA Vierde koers: Njonja Lion, ^^5 Nuclear Groenhof, Keystone Selection. Vijfde koers: The MEf1) Happy lor, Lucky Bear, Im- Om^~ fine. Zesde koers: Nozem HL_) Westland, 0J Jack, Oxygene Detvile. Zevende koers: Ba by Charmer, Mac Select, Nevele W, Achtste koers: Lucky B Compaen, Navan- n na, Nike Beuckenswyk, Niek van Mantgum. Negen de koers: Limited B, Pitching Wedge, Home Star. Tiende koersjw Ohio W, Glory Lane Vita, Otto Boko Elfde 3 koers: Manus Buitenzorg, Noble Mack,je Kosmos Queen. Alkmaar, zondag Eerste koers: Nestor of John, Nadine dirS Puits, Judge Pirol. Tweede koers: Juni,fl Lesley's Jewel, Mr Svarvis. Derde koers:, y Nobel Pavas, lywin L, Kanouk D Vierde koers: Oxana Starlake, Marjan W, Originate- Hunter. Vijfde koers: Narrow Escape, Opus'ï Boko, Jippie a Jee Zesde koers: Only You..ï Moby Dijkhoeve, Orchid's Pride. Zevende'V- koers: Ohjeedie Cup, On Route, Neil Dia-%7 mond. Achtste koers: Millionare, SharpH Witted, Kairos Hanover, Kaptein Paasloo. E Negende koers: finale. Tiende koers: Nan-jJl doe Enzelens, Lonely Speed, Merengu^J Sole. Elfde koers: Nicky Norton, Kindly Ka-'« des, Nobody's Wife. )lnje en Australië op gelijke hoogte Na de eerste dag van de finale om de Daviscup in staan Spanje en Australië gelijk (1-1). Het gastland gisteren in de eerste partij op achterstand, maar werkte weg via een zege in het tweede enkelspel. Juan Carlos had in die tweede partij het geluk dat Patrick Rafter opgeven. De Australiër raakte in de derde set geblesseerd enkel. Hij begon aan het vierde deel, maar bij eeri 3-1 - in de set liet Rafter weten niet verder te kunnen. In twee sets moest er een tie-break aan te pas komen om te forceren. Het eerste 'extraatje' ging naai' Rafter, naar Ferrero. Eerder op de dag zette Lleyton Hewitt Australië op een 1-0-voorsprong. In een partij die meer uur duurde, was Hewitt in vijf sets Albert Costa de 3-6 6-1 2-6 6-4 en 6-4. FOTO AP DENNIS DOYLE

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 39