PSV overwintert wél Directeur in een wereldje vol schuttingen en ego's Sport Voorhouter Verhees voor derde keer in bridgefinale "orretja gepasseerd voor finale Achilles boekt 'loze zege' in kort geding nelheidstraining so o Paulo De Braziliaan Christian Blanco traint op het racecir- gj jt in Sao Paulo voor een skiwedstrijd in Frankrijk op 13 de- 50 niber. Blanco staat op een rijdende auto om te wennen aan snelheid waar hij in de bergen mee te maken krijgt. FOTO REUTERS «jrans Sjardijn weg bij Bernardus 'frswoude - Bernardus en trainer Frans Sjardijn gaan na deze si ietbaljaargang uit elkaar. De Leiderdorper is aan zijn vijfde 50 izoen bezig bij de zondagderdeklasser. Sjardijn degradeerde - zijn eerste jaar met Bernadus, maar daarna kwamen de suc- ssen. De club stoomde in twee seizoenen van de vijfde naar derde klasse. eng uitgeschakeld 5® w delhi Zhaoqin Peng is op het wereldkampioenschap scha- n uitgeschakeld. De nationaal Nederlands kampioene kwam 54 steren in New Delhi met wit remise overeen met de Russin so ivalevskaja in de tweede partij van de kwartfinale. Een dag irder had zij met zwart het eerste duel verloren. a ,emond en Lammerts naar Mercury 11 York Oud-wielrenner Greg Lemond wordt directeur bij de ierikaanse wielerploeg Mercury. De Nederlander Johan Lam- erts gaat als ploegleider fungeren van het jonge en nieuwe am, dat nog uitkomt in de tweede divisie. Zijn landgenoten Koerts en Leon van Bon rijden voor autofabrikant Mercury, >in 1998 debuteerde in de wielerwereld. Het was de bedoe- Igvan de twee wielervrienden Lemond en Lammerts om een gen professionele wielerploeg te formeren. Het duo kreeg de ■anciering evenwel niet rond. Cees Priem wordt mogelijk ad- leur van Mercury. De Belg Peter van Petegem is de nieuwe pman van Mercury. De Fransman Chotard, de Belg Van Indt en de Bulgaar Stoianov zijn eveneens gecontracteerd. horpe mijdt confrontatie pNEY» lan Thorpe mijdt morgen de confrontatie met Pieter ji den Hoogenband in Sydney. De Australische zwemmer •eft zich afgemeld voor de Skins, een goed betaald invitatie- ernooi in het olympische zwembad. Thorpe voelt zich niet fit noeg om revanche te nemen voor zijn nederlaag in de olym- sche finale van de 200 meter vrij. Van den Hoogenband rea- •erde teleurgesteld op de afmelding van zijn rivaal. ,,Ik wil al- jd graag tegen lan zwemmen. Het is jammer dat hij er niet bij Maar ook zonder hem zal ik me goed vermaken." ,ongo breekt eigen record ixico-stad De Franse wielrenster Jeannie Longo heeft giste- n in Mexico-stad haar eigen werelduurrecord op de 'klassieke' - »ts verbeterd. Ze kwam uit op een afstand van 45,095 kilome- r. Haar vorige topprestatie eindigde op 5 november, eveneens Mexico, bij een lengte van 44,767 kilometer. 'rimeur voor atletiekcoach asterdam Atletiektrainer Charles van Commenee is gisteren jgenomen in de Britse 'Hall of Fame' voor sportcoaches. De nsterdammer is de eerste buitenlander die deze eer te beurt lit. Van Commenee is coach van de Britse atlete Denise Lewis, e bij de Olympische Spelen goud won in de zevenkamp. Hij aint ook de Nederlandse kogelstootster Lieja Koeman. )QRHOUT MAARTEN DEKKER )uk Verhees staat komend eekeinde voor de vierde keer de finale van het NK bridge, e gespeeld wordt in het RAI ongrescentrum in Amster- im. De 36-jarige Voorhouter irloor de vorige drie edities aar hij aan deelnam. Toen wam hij nog uit voor het eidse Crash. Inmiddels speelt irhees met zijn partner Jan nsma voor 't Onstein uit oorden, een semi-professio- 'team. Ondanks zijn slechte erva- ngen in de voorgaande fina- s heeft Verhees goede hoop p een overwinning in de vier- editie die hij meemaakt. „Ik b een vrij treurige geschie- Henk Kort volgt Bert Paauw op bij atletiekunie denis op dit vlak, maar toch heb ik er een goed gevoel over. Ik schat de kansen in op 60-40, in ons voordeel. Maar het komt allemaal neer op concentratie. Het team dat de minste fouten maakt, wint in principe de wedstrijd. Want de teams ontlopen elkaar niet zoveel." Belangrijk voordeel voor 't Onstein is dat het een voorde lige carry over heeft, dat wil zeggen dat het in de reguliere bridgecompetitie meer pun ten heeft gehaald dan de te genstander in de finale, Mo- dalfa. Daarom beginnen Ver hees en zijn teamgenoten za terdag in de RAI met een 30-0 voorsprong aan de finaleron de. NIEUWEGEIN GPD „Krachten bundelen." De nieuwe technisch directeur van de atletiekunie Henk Kort (45) ziet dat als z'n belang rijkste insteek voor zijn functie 'in een wereldje vol schuttingen en ego's.' Hoewel hij geregeld langs de baan zal zijn te vinden, zal Henk Kort die stu ring vooral vanuit de achtergrond doen en de voorwaarden te scheppen. Henk Kort, woonachtig in Zeewolde, volgt Bert Paauw op, die na acht jaar KNAU directeur wordt van het nieuwe sportbedrijf van de gemeente Amstel veen. Toen Kort eind augustus in de krant las dat Paauw na de Olympische Spelen van Sydney zou opstappen, schreef hij een sollicitatiebrief die an derdaags al bij KNAU-directeur Arie Kauffman op het bureau lag. Nog voordat het de atletiekunie zelf precies wist aan welk profiel de opvolger van Paauw moest voldoen. Woensdag werd ten huize van voor zitter Piet van der Molen het derde en afrondende gesprek met Henk Kort ge voerd, gisteren kon hij worden gepre senteerd. Als een onbekende in de at letiek. De voormalige buurjongen van Henk Kraaijenhof in Amstelveen was in het verleden twee keer nationaal kampioen hordelopen (indoor) en la ter trainer, maar verliet de atletiek in 1985. Als fysio- en manueeltherapeut werkte hij op Papendal samen met sportarts Peter Vergouwen en raakte vooral betrokken bij het nationaal ju doteam. De laatste drie jaren was hij directeur van het Nederlands Genoot schap van Sportmassage en recentelijk krachttrainer van Mark Huizinga, die in Sydney goud behaalde. Zijn terugkeer in de atletiek komt op het moment dat die er slecht voor staat. Voor Henk Kort „is er een ver schil tussen het imago en de feiten. Het moet zeker omhoog, maar we zit ten dichter bij de wereldtop dan we denken. Dat je wordt afgerekend op het aantal medailles is niet altijd te recht. Wat succes betreft is het bij het zwemmen hosanna, maar geldt dat voor de héle zwembond?" Toch kijkt ook de atletiek naar het zwemmen en dan vooral naar wat er in Eindhoven rond trainér Jacco Ver- haeren in gang is gezet. De KNAU wil de komende jaren met name regionale initiatieven gaan stimuleren. Boven dien wil de bond zich richten op scou ting van talent en bundeling van ken nis. De nadere invulling van die nieu we koers is aan Henk Kort, die daarin zal samenwerken met een hoofdcoach wegaüetiek (Gerard Nijboer) en baan- atletiek (vacature). Een antwoord op de vraag hoe hij die invulling ziet, wilde Kort gisteren niet geven. „Dat is iets voor over vier tot zes maanden." Tenslotte, zo gaf hijzelf aan, is hij er vijftien jaar tussen uit is geweest. Een nadeel. „Het voordeel is dat ik daardoor zonder belangen ben." Dat kan vol gens hem van pas komen bij het om ver werpen van die schuttingen, om de samenwerking tussen de vele coaches te stimuleren. „Dat is de basis voor het positieve denken." Joop Alberda, architect van het top- sportbeleid bij NOC'NSF had hem laatst gevraagd waarom atletiektrai- ners toch vanwege hun kennis door collega's uit allerlei sporten worden geraadpleegd, maar zelf geen topper voort kunnen brengen. Op de dag van z'n aanstelling kwam Henk Kort ook niet verder dan: „Ik weet het niet." Als enige Nederlandse club mag PSV Europees over winteren. De basis daar voor werd twee weken ge leden gelegd in Eindhoven (3-0). Gisteravond in Thes saloniki maakte de Neder landse kampioen het kar wei vakkundig af en ver sloeg PAOK opnieuw, nu met 1-0. THESSALONIKI ALBERT GEESING De spelers van PSV was een 'heksenketel' beloofd. Het gold maar voor een half uur. Daarin bleef de Nederlandse kampioen kreunend en steunend over eind en was de ploeg geen mo ment zichzelf. De winnende treffer van Arnold Bruggink op slag van rust maakte echter nog maar eens duidelijk dat PSV het na de 3-0 in Eindhoven wel heel erg bont moest maken om zijn eigen glazen in te gooien. De sfeer in het Toumba-sta- dion was vanaf de eerste mi nuut grimmig. In de weten schap dat het voor de nummer negen van Griekenland na het echec in Eindhoven een vrijwel kansloze missie was om nog door te dringen tot de laatste acht van het (troost)toernooi om de. UEFA Cup haalden spe lers en de fanatieke aanhang al les uit de kast om PSV van zijn stuk te brengen. Elk middel is dan geoorloofd, zo lijkt het. PSV bezweek er bijna onder. Het opgefokte sfeertje werd in de tiende minuut zelfs hoogst onaangenaam. Bij de eerste PSV-corner ontplofte een vanaf de tribune gegooid stuk vuurwerk vlakbij Bruggink, die op het punt stond een hoek schop te nemen. De aanvaller ging tegen de grond en greep naar zijn pijnlijke linkerhand. Ook de grensrechter werd ge raakt door het projectiel. „Het was meer dan een rbtje. Ik voel de wat scherpe flinters op mijn hand en been", zei Bruggink na afloop. „Het brandde behoor lijk. Ook de grensrechter werd geraakt. Toen ik vuur zag vlak bij mij, heb ik hem nog gewaar schuwd. Gelukkig viel de scha de uiteindelijk mee." Het maar voor de helft gevul de stadion ontplofte bijna van woede toen de opgelapte aan valler even later toch zelf de bal voor het doel bracht. Twee mi nuten later was het hek van de dam toen Bruggink een forse tackle beging op Teatratze. Hij werd bestraft met geel. Hetzelf de overkwam zijn compaan Kezman een kwartier later. Het was in het eérste half uur de enige keer dat de twee PSV- aanvallers in het stuk voorkwa men. De Nederlandse kampi oen liet zich in de hoek drukken (celona rtr/gpd Corretja is door de Spaanse bondscoach larte niet opgesteld in het enkelspel, van de fi le om de Davis Cup tegen Australië. De num- :r acht van de wereld bleek bij de loting in Bar- ona te zijn vervangen door de 20-jarige Juan trios Ferrero, twaalfde op de wereldranglijst. De finale wordt vandaag in het Palau San Jordi Barcelona geopend door Albert Costa en Lley- Hewitt. In het tweede enkel staan Ferrero en Rafter tegenover elkaar. „De technische com- ssie was van oordeel dat Costa de ideale te- nstander was van Hewitt", gaf Duarte als ver- tring voor het passeren van Corretja. „En Fer- o heeft in de ogen van de commissie meer nsen tegen Rafter." Desondanks bleef de absentie van Corretja een rrassing. „Wij hadden gerekend op Corretja", f John Newcombe, coach van Australië, toe. «j moeten rekening houden met een tactisch elletje van Spanje. Ik verwacht hem zondag ab- luut in het enkelspel. We moeten proberen de ïdstrijd voor zondag te beslissen." Corretja gaf zelf ook een hint dat hij morgen in •t dubbel en zondag in het enkel zal spelen. „Ik b geen moeite met de beslissing van de techni- he commissie", gaf hij als reactie. Net Palau San Jordi, met een capaciteit van •000 toeschouwers, is al weken uitverkocht. Er 0rdl gespeeld op gravel. Australië, 27-voudig UTRECHT GPD/ANP Het bestuur van voetbalclub Achilles 1894 uit Assen krijgt ruim een week de tijd om in overleg met FC Twente een nieuwe speeldatum te vinden voor de bekerwedstrijd, die in oktober door de Asser burge meester werd verboden. Dat heeft president H. Schepen van de rechtbank in Utrecht gistermiddag bepaald in het kort geding van Achilles tegen de voetbalbond KNVB. Volgende week overlegt de zondaghoofdklasser met de profclub. Maar in een reactie laat FC Twente al weten ei genlijk geen mogelijkheid te zien om de wedstrijd te spe len. Zodra de laatste wedstrijd voor de winterstop is gespeeld gaan de spelers op vakantie. „En", zegt een woordvoerder, „die zijn met name door de buitenlandse spelers al ge boekt. Die gaan het land uit." En ook voor het begin van de tweede helft van de competi tie ziet FC Twente geen ruim te. Een wedstrijd tegen Achil les past niet in de voorberei- ding. En daarmee lijkt de juridi sche overwinning op punten die Achilles gisteren in Utrecht boekte, een loze ge worden. Al geeft Achilles- voorzitter Harry Hulshof de strijd niet op: „Ik heb maan dag een afspraak met FC Twente en het resultaat van dat gesprek wil ik afwachten. Als dan blijkt dat FC Twente geen akkoord wil sluiten, zou het heel goed kunnen dat de rechter een datum vastlegt die hen veel minder goed uit komt." Jack de Gier heeft het schik kingsvoorstel van vier wed strijden schorsing afgewezen. De aanvaller van NEC werd door de aanklager betaald voetbal in staat van beschuldi ging gesteld na zijn elleboog stoot aan Tieme Klompe in de wedstrijd van NEC tegen Hee renveen. De Gier mag zich nu verweren bij de tuchtcommis- sie. Hij kan zaterdag spelen te gen AZ. De Zuid-Koreaanse voetbal bond heeft gisteren bekendge maakt dat Guus Hiddink de nieuwe bondscoach wordt. De trainer zelf noemt de mede- ling voorbarig. „Er zijn con tacten, we zijn in onderhan deling", reageerde Hiddink. „Maar om te zeggen dat ik op 20 december ga tekenen, is iets te voorbarig. Er moeten nog veel details worden inge vuld." De bondscoach van Marok ko, Humberto Cuelho, is in Nederland om verscheidene kandidaat-internationals aan het werk te zien. De Portugees wil een wedstrijd of vier in het betaalde voetbal bijwonen. Onder anderen Ramzi (PSV), El Brazi (NEC), Elkhattabi, Boukhari (beiden Sparta) en El Hadrioui (AZ) staan in de belangstelling van de keuze heer. Marokko speelt op 14 ja nuari in Tunis de beslissende kwalificatiewedstrijd tegen Tunesië voor het toernooi om de Afrika Cup. De belastingdienst heeft Vi tesse gedwongen het KPMG- rapport over de eigen interne organisatie en financiën af te geven. Een zegsman van de club heeft dit bekendgemaakt. Hij reageerde op de beslagleg ging van haar aandelen door ex-voorzitter Karei Aalbers. Aalbers ging daartoe over om dat de vereniging naar zijn mening in strijd had gehan deld met een eerdere overeen komst om interne gegevens geheim te houden. PSV-spits Mateja Kezman (rechts) worstelt zich langs Stylianos Venetidis van PAOK Saloniki. Huibregtsen wil terug in de sport HILVERSUM ANP en moest dertig minuten spits roeden lopen. De ploeg slaagde er maar niet in de wedstrijd te controleren. De Eindhovenaren grossierden in balverlies en overtredingen (zeventien voor rust tegen PAOK zeven) en had den niet te klagen over scheids rechter Douglas. Binnen vier minuten streek de Schot drie keer met de hand over zijn hart bij even zoveel overtredingen van Nikiforov. Tussendoor kreeg PAOK ook nog twee mooie kansen (Nalitzis) maar zijn afwerking was net zo zwak als het gepruts van de ploeg, de Italiaanse Argentijn Camps uit gezonderd. Na een half uur was het ge daan met de Griekse furie en kon PSV zich eindelijk ontwor stelen aan de druk. Op slag van rust was de Griekse doelman kansloos bij een hard schot van Bruggink vanaf zo'n twintig meter. De aangever was de nij vere Kezman, veertien dagen eerder in Eindhoven goed voor twee van de drie treffers tegen PAOK. PAOK moest na die tegentref fer vijf keer scoren om de vol gende ronde te bereiken. De tweede helft was dan ook niet meer dan een formaliteit. Bin nen een kwartier na rust had PSV de marge op z'n minst kunnen verdubbelen. Kezman en Kolkka misten echter in ri ante scoringspositie. Het deer de niemand bij PSV. Na vier jaar mag de club eindelijk weer Europees overwinteren. De laatste keer was dat in het sei zoen 1995-'96 toen Barcelona de Brabanders in de kwartfina les een halt toeriep. PAOK Saloniki: Tohouioglou: Egomi- tis, Katsabis. Udese en Venetidis (46. Frousos); Georgiadis, Camps (72. Ka- radimos), Tetiadze en Konstantinidis: Nalitzis en Okkas (46. Kafes). PSV: Waterreus; Ooijer (79. Faber), Ni kiforov, Hofland en Heintze; Lucius (75. Ramzi), Van Bommel. Vogel en Kolkka; Bruggink en Kezman. Wouter Huibregtsen zou wel willen terugkeren in de sport. Vooral de post van chef de mis- son trekt hem aan. Dat zegt hij in een interview met het maga zine Sport Bestuur Manage ment, dat morgen verschijnt. „Ik zou best weer bij de sport betrokken willen zijn", zegt hij. „Alleen kan ik daarvoor op dit moment met de beste wil van de wereld geen praktische vorm bedenken." Huibregtsen trad in 1998 terug als voorzitter van NOC*NSF na een pijnlijke affai re rond de benoeming van prins Willem-Alexander als IOC-lid. De oud-voorzitter werd door voormalig chef de mission An- dré Bolhuis genoemd als moge lijke nieuwe chef de mission. „Een goede chef de mission moet vooral grote affiniteit heb ben met de atleten en coaches, en hij moet met de bestuurders kunnen omgaan. Verder moet hij ambitieus zijn en helemaal gericht op succes." „Natuurlijk moet hij ook het vermogen hebben om keuzes te maken en knopen door te hak ken. Hoewel hij geen olympisch deelnemer hoeft te zijn ge weest, moet hij natuurlijk de Spelen van binnen en van bui ten kennen." NOC*NSF moet volgend jaar de nieuwe man of vrouw voor Athene 2004 benoemen. Davis Cupwinnaar, is titelverdediger. Spanje is in februari in Eindhoven de tegenstander van Ne derland in de eerste ronde van de wereldgroep voor het volgende toernooi. Bogstra Wie de coach wordt van het Nederlands team is nog altijd niet duidelijk. Tjerk Bogtstra wordt ge zien als de voorlopige opvolger van Davis Cup- captain Michiel Schapers. De Tilburger is daar zelf niet meer zo zeker van. Vorige week woens dag had de ex-coach van Jan Siemerink voor het laatst contact met de tennisbond, vandaag loopt het ultimatum van de spelers af. „We zullen dus snel moeten praten." Het enige overleg dat de laatste negen dagen heeft plaatsgevonden, was tussen Cees van Veen, de manager van Richard Krajicek, en afgevaar digden van de tennisbond. Volgens een woord voerder van de KNLTB wordt nog steeds gepro beerd aan het ultimatum van de tennissers te voldoen. „Dat we sinds vorige week niet met Bogtstra hebben gesproken, is niet zo vreemd. Alle contacten verlopen via Van Veen. Bogtstra is toch onderdeel van de eis/wens van de spelers", een zegsman. Van Veen heeft vandaag weer telefonisch over leg met de bond. Hij hoopt er dan namens de spelers uit te komen. „Wat de spelers willen is wel duidelijk, maar misschien dat de bond nog met een variant komt." PRIJSVRAGEN Lucky Day. Trekking van donderdag 7 de cember: 1-3-8-10-15-22-23-25- 28 - 33 - 37 - 42 - 43 - 50 - 56 - 64 - 68 - 69 - 74 - 79. (onder voorbehoud) Toto-13, nummer 49A. Winnende kolom: 3-1-1-2-3-2-2-1-1-1-3-2-2. (onder voorbehoud) VOETBAL UEFA Cup. Returns derde ronde. PAOK Saloniki (Gri) - PSV (Ned) 0-1 (0-1). 43. Bruggink 0-1. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Toeschouwers: 26.000. Eerste wed strijd 3-0 voor PSV, PSV naar vierde ronde. AEK Athene (Gri) - Bayer Leverkusen (Dui) 2-0 (1-0) 16. Navas 1-0, 49. Tsartas 2-0 Scheidsrechter: Dauden-lbanez (Spa) Toeschouwers 32.200. Eerste wedstrijd 4-4. AEK Athene naar vierde ronde. FC Kaiserslautern (Dui) - Glasgow Rangers (Sch) 3-0(1-0). 8. Klose 1-0, 65. Buck 2- 0, 79 Lokvenc 3-0. Scheidsrechter. Fis- ker (Den). Toeschouwers 28 757. Eerste wedstrijd 1-0 voor Glasgow Rangers. Kai- serslaulern naar vierde ronde Slavia Praag (Tsj) - NK Osijek (Kro) 5-1 (2- 1). 15. Dosek 1-0, 28. Zelenka 2-0. 45 Turkovic 2-1. 53. Dosek 3-1, 90. Zelenka 4-1, 90 Kuchar 5-1. Scheidsrechter: Gal lagher (Eng). Toeschouwers. 4.125. Eerste wedstrijd 2-0 voor NK Osijek, Slavia Praag naar vierde ronde. FC Barcelona (Spa) - Club Brugge (Bel) 1- 1 (1-1). 16 Rivaldo 1-0 (strafschop), 25. Verheyen 1-1 Scheidsrechter Fandel (Dui) Toeschouwers 40 000 Rode kaart 68 Van der Heyden (2x geel) Eerste wed strijd 2-0 voor Barcelona. Barcelona naar vierde ronde. Internazionale (Ita) - Hertha BSC (Dui) 2-1 (1-0). 6 Recoba 1-0, 54. Tretschok 1-1. 89 Sükür 2-1 Scheidsrechter Batista (Por) Toeschouwers: 12 693. Eerste wed strijd 0-0, Internazionale naar vierde ron de 60 Moldovan 1-2, 90. Carriere 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned) Eer ste wedstrijd 4-3 voor FC Nantes, FC Nan tes naar vierde ronde. Rosenborg BK (Noo) - Alavés (Spa) 1-3 (0- 2). 18. Johnsen 0-1 (e d 37. Vucko 0-2 62 Moreno 0-3, 89. Skammelsrud 1-3 (strafschop.). Scheidsrechter. Bre (Fra). Toeschouwers 9.556 Eerste wedstrijd 1- 1Alavés naar vierde rohde Werder Bremen (Dui) - Girondins de Bor deaux (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Sarvan (Tur). Toeschouwers- 16.166. Eerste wed strijd 4-1 voor Bordeaux, Bordeaux naar vierde ronde. Celta de Vigo (Spa) - FC Shakthar Donetsk (Oek) 1-0 (1-0). 28 Catanha 1-0. Scheidsrechter: Benko (Oos) Toeschou wers 14.000. Eerste wedstrijd 0-0. Celta de Vigo naar vierde ronde. Hamburger SV (Dui) - AS Roma (Ita) 0-3 (0-1) 28. Aldair 0-1. 59. Delvecchio 0-2. 60 Samuel 0-3. Scheidsrechter Wegereef (Ned) Toeschouwers 48500 Eerste wedstrijd 1-0 voor AS Roma. AS Roma naar vierde ronde Liverpool (Eng) - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-0 (1-0). 28. Heskey 1-0, 60 Barmby 2- 0 Scheidsrechter. Pereira (Por) Toe schouwers 35 484 Eerste wedstrijd 2-2, Liverpool naar vierde ronde. Rayo Vallecano (Spa) - FC Lokomotiv Mos kou (Rus) 2-0 (0-0) 65 Bolic 1-0.68 Al cazar 2-0 Scheidsrechter Corpodean (Roe) Toeschouwers 6 500. Eerste wed strijd 0-0, Rayo Vallecano naar vierde ron de FC Porto (Por) - Espanyol (Spa) 0-0. Scheidsrechter Nilsson (Zwe). Toeschou wers 10 000. Eerste wedstrijd 2-0, FC Porto naar vierde ronde Toto Divisie. ADO Den Haag - FC Zwolle 1- 4 (0-2). 9. R Roelofsen 0-1. 45. Van den Belt 0-2. 78. Lievaart 1-2, 81. Slot 1-3, 86. Bosschaart 1-4. Scheidsrechter Van Beek Toeschouwers: 2500 Gele kaart Schol. M. Roelofsen, Van den Belt (FC Zwolle), Van Eijkeren. Mei|er (ADO Den BADMINTON Eredivisie. BCA - Velo 3 - 2, Smashing - BCR '91 4- 1. Saarbrucken. BMW Open. Gemengd dub bel, eerste ronde: Keek/Van den Heuvel (Bel/Ned) - Verpoorten/Herrie (Bel/Dui) 15-4 15-7. Redisay/Krab (Ned) - Nijs- Aerts (Bel) 5-15 15-5 15-11. Van Es- ch/A'albers (Ned) - Tesche/Ladwig (Dui) 17-16 10-156-15. Mannen. Eredivisie. Bevo HC - E en 0 25 - 30 Vrouwen. Eerste divisie HV0 - Ver- burch 35 - 23 PAARDENSPORT Eindstand: 1 Dgebuadze, Solleveld 6 1/2 punten, 3. Armas 6. 4 Friedman 5, 5. Af- ek, Hendriks 4 1/2, 7. Peek 4, 8. Vink 3, 9. Bottema, Stellwagen 2 1/2 BASKETBAL New York. NBA. Orlando Magic - Denver Nuggets 103-93. Milwaukee Bucks - Phoenix Suns 96-104. Minnesota Timber- wolves - Washington Wizards 105-88, San Antonio Spurs - New York Knicks 83-86, Utah Jazz - Vancouver Grizzlies 98-87. BOWLING San José. WK teams. Mannen: 1 Verenig de Staten. 2. Zweden 3. Japan. 8 Neder land Vrouwen: 1 Verenigde Staten. 2. Finland, 3. Denemarken, 7 Nederland. Geneve. CSI-W. Openingsconcours: 1 Ma- thy (Bel) Quattro 0 strafpunten, 51,86 se conden, 2. Smith (GBr) Senatori Marius Claudius 0-52,09, 3 Ledermann (Fra) Fi- lou Du Carpont 0-52,6120. Van der Vleu- ten/Audi's Lisette 4-62,56 Springcon cours: 1 Monahan-Prudent (VSt) Mr. Blue 0-52,13, 2 Mathy/lvoor 0-53.08, 3 Mad den (VSt) Slempra 0-53,70, 21. Dubbel- dam/lnter Access Renoir 0-67,77 Spring concours, twee fasen: 1. Govom (Ita) Loro Piana Las Vegas 0 strafpunten. 26,28 se conden. 2. Markus Beerbaum (Dui) Lady Weingard 0-26,64. 3. Monahan-Prudent (VSt) Belladona 0-27,32, 19. Tops/Operette la Silla 0-40.51 Jacht- springen: 1. Patton (VSt) Siempra 64,22, 2 Debany-Clero (VSt) Crackeriack 66,83, 3. Hauri (Zwi) Royal Athlet 67,07 SCHAKEN Top Teams Cup (v) 2e ronde, le wedstrijd. Castelo da Maia GC (Por) - Arke/Pollux 3-0 (25-19, 25-16,25-18). ZEILEN Pattaya (Tha). WK windsurfen, mannen. Stand na zes races, met 1 aftrek: 1 Bro- zowski (Pol) 7, 2. McGain (Aus) 7, 3 Lever (Eng) 7, 11 Bijl 34. 13 Keet 34. 14 Van der Hout 37, 28. Van den Berg 70, 43 Van der Steen 98. 44. De Vries 99, 47 Koolwijk 112. 103. Landman Eerste vijf tig naar finale ZWEMMEN GOLF Buenos Aires. Wereldbeker, landenteams. Stand na eerste ronde: 1 Nieuw-Zeeland (Nobilo. Turner). Argentinië (Cabrera, Ro mero) 57. 3 Australië (O'Malley. Parsons) 58 4. Japan (Maruyama. Tanaka) 60. 5. Verenigde Staten (Woods, Duval), Canada (Weir. Hniatuk). Zuid-Korea (Choi Gwang Soo, Park Nam-Sm) 61 New Delhi. WK. Mannen, vierde ronde tweede partij Anand (Ina) - Macieja (Pol) 1-0 (eindstand 1 1/2-1/2), Khalifman (Rus) - Leitao (Bra) 1-0 (1 1/2-1/2), Adams (Gbr) - Svidler (Rus) 1/2-1/2 (1-1). Topalov (Bul) - Drejev (Rus) 1-0 (1-1), Tkachiev (Fra) - Morozevitsj (Rus) 1-0 (1 1/2-1/2), Gnsjoek (Rus) - Ehlvest (Est) 1/2-1/2 (1-1), Gelfand (Isr) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2(1-1), Goelko (VSt) - Bareiev (Rus) 1/2-1/2 (1-1) Vrouwen, kwartfinales twee de partij: Peng (Ned) - Kovalevskaia (Rus) 1/2-1/2 (1/2-1 1/2), Zjoekova (Rus) - Xie Jun (Chn) 1/2-1/2 (1/2- 1 1/2). Peptan (Roe) - Qin (Chn) 1/2-1/2 (1-1). Sknp- chenko-(Mac) - Marie (Joe) 1/2U/2 (1-1). Wijk aan Zee. Sonnevancktoernooi. Negen de en laatste ronde: Bottema (Ned) - Dge buadze (Geo) 0-1, Armas (Fra) - Solleveld (Ned) 1/2-1/2 Peek (Ned) - Friedman (Isr) 1/2-1/2, Afek (Isr) - Stellwagen (Ned) 1-0, Hendriks (Ned) - Vmk (Ned) 1-0. Melbourne. WB kortebaan. Mannen. 50 m vrij: 1 Lezak (VSt) 21.99, 2 Klim (Aus) 22,02, 3 Hawke (Aus) 22,08. 100 m vlin der: 1. Pine (Aus) 52,09, 2. Reid (Aus) 52.93, 3 King (Aus) 53,94 100 m rug: 1 Welsh (Aus) 51,89, 2 Hass (Aus) 54,38, 3. Talbot-Cameron (NZe) 54.73 200 m school: 1 Farabegoli (Ita) 2 09,03, 2 Knabe (Can) 2 11.35, 3. Piper (Aus) 2.11,75. 400 m estafette: 1 McGregor (Aus) 4.10.16. 2. Kent (NZe) 4 12.86. 3 Piper 4.19,27 1500 m vrij: 1. Saminadm (Fra) 15.33,35. 2. McGregor 15.49.68. 3. Baker (Gbr) 15 50.38 Vrouwen. 50 m school: 1 Xuejan (Chn) 31,11, 2 Balcer- zak (VSt) 31,29, 3. Hanson (Aus) 31.34 50 m rug: 1. Roonev (Aus) 28.20, 2. Mc Millan (Aus) 28,40, 3 Robins (NZe) 28.76 200 m vrij: 1 Rooney 1 57.81. 2 Luna (Chn) 1.58.14, 3. Graham (Aus) 1.58,41 200 m vlinder: 1. Hunter (Aus) 2.11.38. 2. Pedrazzini (Aus) 2.12,40, 3. Davis (Aus) 2.15.96. 200 m estafette: 1 Munz (Aus) 2 13,12, 2. McMahon (Aus) 2.13,24,3 Hanson 2.14,93.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23