Feyenoord roemloos ten onder Voetbalcarrière Enzo Scifo is voorbij SC^f Anderlecht staat weer met beide benen op de grond www ouden zwemduo gaat aar commerciële ploeg Sport Cricketsters op pijnbank ENSDAG 6 DECEMBER 2000 23 asketbaltoernooi Lisse in ere hersteld BV Lisse houdt in de laatste week van het jaar opnieuw basketbaltoernooi. Na een jaar van afwezigheid heeft orga- 53. itor Cees Langeveld zowel voor het eerste mannen- als vrou- iteam Grasshoppers als tegenstander weten te strikken. De uwen komen daarnaast nog uit tegen het Prisma College, rijl de mannen het opnemen tegen BV Hillegom. De komen- i'jL iagen hoopt Langeveld ook nog Jumpers vast te leggen. Het L mooi wordt op zaterdag 30 december van 13.30 tot 20.20 uur ouden in sporthal Meerzicht. 3 rrows meldt Verstappen als eerste [frdam Formule-1-renstal Arrows heeft Jos Verstappen q rhet seizoen 2001 als eerste rijder aangemeld bij de interna- lale automobielfederatie FIA. De 28-jarige Montforter krijgt le Je voorlopige startlijst nummer veertien toebedeeld, team- oot Pedro de la Rosa nummer vijftien. Verstappen is nog ds niet zeker van zijn stoeltje bij het Britse team, maar zijn melding lijkt een goed teken. Volgens de reglementen van pj dA mag een renstal zijn eerste rijder gedurende het seizoen q ir één keer vervangen. De plek van de tweede coureur kan *keerworden gewijzigd. cEnroe wil dubbelen in Daviscup bj 2IÜ1 John McEnroe vindt dat hij kan uitkomen in het dub- 'Pe'voor de nationale ploeg van de Verenigde Staten in het 7nooi om de Daviscup. Dat zei de 41-jarige tennisvirtuoos eren in Londen, waar hij in de Royal Albert Hall meedoet een veteranentoernooi. „Ik wil dubbel spelen in de Davis- s zei McEnroe, die onlangs ontslag nam als coach van de erikaanse ploeg. „Ik stel mezelf hierbij weer beschikbaar. Ik q, lof in alle ernst dat er niemand beter geschikt is dan ik om te beien." in der Poel uit ziekenhuis gcHAAïAdri van der Poel heeft het ziekenhuis in Bras- ïn aat verlaten. De oud-renner, die in februari zijn loopbaan indigde, werd daar eind vorige maand opgenomen nadat hij ien valpartij met de mountainbike een gescheurde nier en gebarsten rib had opgelopen. „Het gaat steeds beter", aldus der Poel. „De artsen verwachten dat ik geen blijvende scha- ian de nier zal overhouden." De verwachting is dat het her in totaal zes weken gaat duren. nj)S Angeles kandidaat voor 2012 iNGELES De stad Los Angeles heeft zich kandidaat gesteld de organisatie van de Olympische Spelen in 2012. Het zou ,er lerde maal zijn dat LA de Spelen organiseert, de laatste keer Tin 1984. De eerste Olympische Spelen in Los Angeles von- j^in 1932 plaats. Los Angeles heeft zich ook bereid verklaard Vf£ vallen voor het geval de organisatie van de Olympische len van 2004 aan Athene wordt ontnomen. Er bestaat ernsti- ritiek op de organisatie van de Grieken. ujalone tweede op 'eeuwige lijst' NBA Basketballer Karl Malone heeft de tweede plaats van euwige topscorerslijst van de Amerikaanse profcompetitie 1 bereikt. De 37-jarige forward van de Utah Jazz maakte in ewonnen thuiswedstrijd tegen Toronto Raptors (98-84) 31 ten en bracht zijn carrièretotaal op 31.443 punten. Hij pas- de Wilt Chamberlain (31.419). Om nummer een Kareem ul-Jabbar te achterhalen moet Malone nog een tijdje door- Abdul-Jabbar maakte 38.387 punten. plpov denkt niet aan stoppen Oi De Russische zwemmer Alexander Popov wil ondanks nederlagen bij de Olympische Spelen in Sydney zijn loop- voortzetten. De tweevoudig olympisch kampioen van en 1996 raakte in Australië zijn olympische titels kwijt. Op 00 meter vrije slag ontnam Pieter van den Hoogenband 1 ook zijn wereldrecord. „Zelfs als ik het record niet meer terughalen, blijft zwemmen het belangrijkste in mijn le- aldus Popov. B olympische kampioenen 11 er van den Hoogenband nge de Bruijn stappen per luari over naar een com- zi ciële zwemploeg. Het s 'tal, dat op dit moment c 1 Dmt voor het clubteam PSV, maakt die stap aan and van trainer Jacco Ver- nl en. Hoe de samenstelling de nieuwe ploeg er verder comt te zien, is nog niet 'ofelijk. De direct betrokke- vvülen nog niet reageren e ontwikkelingen. M 'n ding is wel zeker: Kir- Vlieghuis - vier jaar gele- op de Olympische Spelen Atalanta nog goed voor bronzen medailles, is uitgenodigd. Vlieghuis, al zes jaar onder de hoede Verhaeren traint, heeft te horen gekregen dat er voor haar per 1 januari geen plek is in de nieuwe ploeg. „Ik vind 'dat ze me laten vallen", aldus de teleurgestelde Twentse. „Ik werk al jaren samen met Ver haeren en dan krijg ik drie we ken van tevoren te horen, dat ik in het nieuwe jaar geen trai ner meer heb. Dat is een enor me domper." De zwemploeg zou nog met minimaal twee zwemmers worden aangevuld. Patrick Wouters, de bekendste zaak waarnemer in de schaats sport, is de bedenker van het commerciële avontuur. Hij is gisteren naar Australië ver trokken om daar de laatste puntjes op de i te zetten. Van den Hoogenband en De Bruijn doen volgende week in Sydney mee aan een lucratie ve zwem-meeting. MADRID ANP Anderlecht heeft zijn verrassende op treden in de Champions League giste ren niet kunnen voortzetten. De Belgi sche club was gisteren in groep D to taal niet opgewassen tegen de routine van Real Madrid: 4-1. In dezelfde groep won Leeds United verrassend met 1-0 bij Lazio Roma. In groep C hielden Arsenal en Bayern München elkaar in evenwicht en won Olympi- que Lyon met 3-0 van Spartak Mos kou. Twee weken terug nog had Anderlecht in het Astridpark in Brussel onver wachts Lazio Roma een tik gegeven (1- 0). In de openingsronde hadden de Belgen gewonnen van de hoger aange slagen ploegen PSV (twee keer) en Manchester United. Gisteren was er in de wedstrijd in groep D echter weinig meer te merken van Brussels gevaar. Real Madrid had geen kind aan An derlecht. Al snel deelde Morientes de eerste klap uit. Figo, uit een straf schop, zorgde in de 23ste minuut voor 2-0 Helguera maakte de mooiste tref fer net voor rust. Hij nam de bal uit een hoekschop ineens op de wreef: 3- 0. Na de rust deed Real het wat rustiger aan. Anderlecht was niet meer in staat iets zinnigs te verrichten. Desondanks bleef het niet bij 3-0. Aanvoerder Ro berto Carlos schoot uit een vrije trap dwars door de muur raak. De eer voor de bezoekers werd vlak voor tijd gered. Stoica schoot van afstand raak: 4-1. In dezelfde groep was Lazio Roma het aan haar stand verplicht thuis te gen Leeds United de eerste punten van deze ronde te pakken. In de eerste helft had het er de kansen toe, maar tot scoren kwamen de Italianen niet. Ook na rust bleef het lang doelpunt loos tussen beide ploegen. Tien minu ten voor tijd haalde Alan Smith na mens Leeds drie punten op: 0-1. De wedstrijd werd overigens ontsierd door racistische spreekkoren van het publiek. Die richtten zich tegen de ge kleurde Leeds-speler Radebe. Veerkracht is karakteristiek voor Duitsers. Arsenal merkte dat gisteren maar weer eens. De Londenaren ston den er tien minuten na rust in de thuiswedstrijd tegen Bayern München perfect voor: 2-0. Maar de bezoekers weigerden in de tweede wedstrijd in groep C van de Champions League te verliezen: 2-2. De wedstrijd begon twintig minuten te laat, omdat er op Highbury een bommelding binnen kwam. De opening van Arsenal, dat het moest stellen zon4er de aan een hamstring geblesseerde Dennis Berg kamp, was fenomenaal. De Fransman Thierry Henry bekroonde al in de vier de minuut een prachtig vloeiende aan val. Kanu zorgde tien minuten na rust voor 2-0. De elasticiteit van Bayern bleek een minuut later prima in orde. Tarnat rondde een Duitse aanval naar behoren af, 2-1. Tien minuten verder maakte Mehmet Scholl een doelpunt dat qua schoonheid kon concurreren met de treffer van Henry. In gesprek met ploeggenoot Effen- berg eiste Scholl een vrije trap op. Ge heel terecht, zo bleek nadat hij hem genomen had. Hoewel, of misschien juist wel omdat hij uitgleed bij het schot, kreeg de bal een prachtige cur ve, die doelman Manninger kansloos liet: 2-2. Na de gelijkmaker was het Arsenal dat lange tijd moest vrezen voor een nederlaag. Bayern nam het initiatief volledig over, maar profiteerde niet van de kansen. Olympique Lyon, in de eerste ronde van de Champions League nog een van de tegenstanders van Heerenveen, kende geen problemen met Spartak Moskou. De Russen, een ploeg waar tegen het vaak moeilijk scoren is, ke ken bij de rust al tegen de eindstand van 3-0 aan. Marlet en Sonny Ander son (2x) scoorden. FOTO AP Het Duitse clubvoetbal blijft waarschijnlijk tot in de eeu wigheid een bron van frustratie voor de Nederlandse topclubs. Feyenoord, koploper van de eredivisie, ver dween gisteravond roemloos van het Europese podium door toedoen van VfB Stuttgart. divisie. Van Marwijk had in zo verre gelijk dat Stuttgart niet is te vergelijken met clubs van het kaliber Fortuna of RBC in Ne derland. Hij kwam wel tot de conclusie dat er voor Feye noord over twee wedstrijden meer in heeft gezeten dan een gelijkspel in Rotterdam en een nederlaag in Stuttgart. Feyenoord doet het in de va derlandse competitie behoor lijk, maar heeft in de voorbije maanden te vaak twee gezich ten getoond. Ook in Stuttgart was er een groot verschil tussen het Feyenoord van de eerste en de tweede helft. Voor rust stond er een elftal in het veld dat met name in de voorste linie de mentaliteit en power miste om het de spelers van VfB Stuttgart lastig te maken. Bert van Marwijk kreeg na af loop het verwijt voor de voeten gegooid dat hij nooit met Arco STUTTGART MARCEL VAN DER KRAAN In Zuid-Duitsland gingen de Rotterdammers onderuit (2-1), maar de eerste de beste journa list die op de persconferentie durfde te spreken van een sma delijke nederlaag tegen een club die laatste staat in de Bun- desliga kreeg van trainer Bert van Marwijk onderuit de zak. „Waar praten we nu over? Het heeft toch geen zin om Stuttgart af te schilderen als een zwakke ploeg omdat die onder aan staat in Duitsland. De spe lers van Stuttgart verdienen vijf keer zoveel als die van ons en ze hebben stuk voor stuk inter nationale ervaring. Het feit dat wij bovenaan staan betekent niet dat we een club als Stutt gart hadden moeten oprollen." Er zit een wezenlijk verschil tussen het niveau'van de Bun- desliga en de Nederlandse ere- Jochemsen - van nature geen aanvaller - had moeten begin nen. Op het moment dat hij Igor Kornejev in het veld bracht, ging de Rotterdamse machine pas draaien. De trai ner van Feyenoord zei echter geen moment te hebben over wogen om Jochemsen uit het elftal te houden. De keuze voor de balvaste en technisch be gaafdere Kornejev kón niet worden gemaakt. „Om de sim pele reden dat hij pas op de al lerlaatste training aangaf dat hij weer fit was. Igor was daarvoor wekenlang uit de roulatie." In de Europa Cup, was het standpunt van Van Marwijk, kun je alleen met topfitte spe lers de strijd aangaan. Lastig voor de coach was dat zijn fitste volgelingen hem in de steek lie ten. Op de vleugels kwamen Bonaventure Kalou en Leonar do heel lang niet in het stuk voor. In de spits werden Arco Jochemsen en Jon Dahl Tomas- son bij vlagen onder de voet ge lopen. Van Marwijk: „We heb ben de wedstrijd voor rust ver loren, niet erna. Ik maak mijn spelers niet gauw het verwijt dat ze niet scherp zijn of geen strijd leveren. Maar nu moet ik die conclusie wel trekken. Als je wilt overleven moet je duels winnen, ook voorin." Een andere conclusie is dat het elftal van Feyenoord nog lang niet volwassen is en in elk geval Europees gezien nog de nodige tekortkomingen kent. Fysieke kracht (De Haan, Van Gobbel, Emerton) en klasse (Bosvelt, Paauwe) zijn kwalitei ten die een speler van nature moet hebben. Slimheid en ver nuft zijn eigenschappen die aan te leren zijn. In het Feyenoord van nu - dat vergeleken met vorig seizoen de as Cruz, Van Gastel, Konterman is kwijtgeraakt - zijn slechts een paar spelers over die beselfen dat er op Europees niveau an dere normen gelden. Dat Ulrich van Gobbel tegen VfB Stuttgart andermaal de beste Feyenoor- der werd, was wat dat betreft veelzeggend. Feyenoords hoop om Euro pees te overwinteren vervloog al in de eerste helft, toen verde diger Silvio Meissner uit een hoekschop VfB Stuttgart aan de leiding bracht. De voorsprong was verdiend, omdat de Rotter dammers in het eerste bedrijf nauwelijks een kans creëerden. Pas halverwege de tweede helft, toen Kornejev Jochemsen al had vervangen en Feyenoord grip had op de Duitse tegen stander, schoot Patrick Paauwe zijn ploeg weer op gelijke hoog te. Feyenoord ging op jacht naar de broodnodige tweede treffer. Igor Kornejev werd door Kalou in stelling gebracht, maar de Rus miste in het strafschopge bied. Een zeldzame misser van Jurek Dudek, die bij een voorzet de bal losliet en vervolgens in valler Ganea op de enkel raakte, leverde de thuisclub zowaar nog een strafschop op. Krassi- mir Balakov, al maanden het probleemkind bij VfB Stuttgart, schoot onberispelijk raak: 2-1. VfB Stuttgart: Hildebrand; Meissner, Bordon. Soldo en Blank: Pinto (87. Seitz). Listez, Kauf en Gerber (71 Carnell); Balakov en Dundee (74. Ga- Feyenoord: Dudek, Emerton, De Haan. Van Gobbel (80. Van Wonde ren) en Tininho; Bosvelt, Jochemsen (46. Kornejev) en Paauwe: Kalou, To- masson (80. Somalia) en Leonardo. CHRISTCHURCH GPD Zoals verwacht hebbp- de Ne derlandse crick" vrouwen ook hun vierde pouleduel op het WK in Nieuw-Zeeland verloren Het thuisland, dat met Australië favoriet is voor de wereldtitel, kende vandaag geen genade met Oranje. Nadat de Neder landse batting line-up voor 80 runs aan de kant was gezet, denderde Nieuw-Zeeland daar voor het verlies van slechts twee wickets overheen. Voor het team van aanvoer ster Pauline te Beest gaat het WK pigenlijk nu pas beginnen Di komende twee duels zijn van belang voor het Nederland se vrouwencricket. Er zal van Sri Lanka en Ierland gewonnen moeten worden om in het acht landen tellende deelnemersveld op de zesde plaats te kunnen eindigen. Het behalen van die zesde stek is relevant, omdat dat voor Oranje de enige moge lijkheid is om rich te kwalifice ren voor de volgende wereldti telstrijd. Dufaux en Zülle krijgen toch geld BARCELONA SID Een rechtbank in Barcelona heeft bepaald dat de wieier ploeg Festina achterstallig sala ris aan de renners Alex Zülle en Laurent Dufaux moet betalen. Zülle krijgt een bedrag van om gerekend 650.000 gulden, Du faux zo'n 260.000 gulden. Het gaat om salaris van de laatste drie maanden van 1998. We gens het dopingschandaal rond Festina in de Ronde van Frank rijk, werden Zülle en Dufaux ontslagen en kregen zij een schorsing van zeven maanden opgelegd. Festina was van me ning dat de ploeg het salaris niet meer hoefde te betalen. De rechter oordeelde anders. Indiase cricketers levenslang geschorst NEW DELHI RTR De strafcommissie van de cric ketbond van India heeft de voormalige aanvoerder van het nationale team Mohammad Az- haruddin en oud-testspeler Ajay Sharma levenslang ge schorst. Beide spelers zijn schuldig bevonden aan fraude Zij zouden voor veel geld af spraken over uitslagen van wedstrijden hebben gemaakt met wedkantoren. Twee andere ex-testspelers, Ajay Jadeja en manoj Prabhakjar, zijn voor vijf jaar geschorst. Scifo moet stoppen met allen. Zijn arts noemt het anger verantwoord dat hij oopbaan voortzet. De 34- "j kampt met proble- met de heup en artrose in verhuisde begin dit sei- van Anderlecht naar SC eroi. Hij begon bij de club icler, trainer en vice-voor- Vanaf 30 november was egens fysieke problemen actief als coach. 18-jarige leeftijd debu- Scifo bij Anderlecht. ia speelde hij onder meer nter, Bordeaux, Auxerre, o en Monaco. Hij kwam ïer uit voor het Belgische en maakte vier WK's mee. je >ruari 1997 beëindigde hij oblemen met bondscoach Leekens aanvankelijk nterlandcarrière. Voor de dtitelstrijd in 1998 in - ïijk kwam hij op zijn be terug. Daarna stopte hij - itief als Rode Duivel. De aanklager van de KNVB heeft een onderzoek ingesteld naar een elleboogstoot van Pe ter van den Berg van RKC. De speler zou in de wedstrijd tegen Ajax tegenstander Andy van der Meyde een elleboogstoot heb ben gegeven. Scheidsrechter Fred Sterk heeft het incident niet opgemerkt, maar aan de hand van de televisiebeelden heeft de aanklager besloten de Enzo Scifo is nu alleen nog langs de lijn te zien. FOTO BELGA zaak te onderzoeken. Frans Derks moet zich bin nenkort voor de tuchtcommis- sie van de KNVB verantwoor den voor zijn gedrag op zater dag 25 november bij de ge staakte wedstrijd Dordrecht'90 - Emmen. De voorzitter van de Dordtse club zou scheidsrech ter Wout Schaap in de rust in woord en gebaar hebben be dreigd, waarop de arbiter het duel afbrak. De aanklager be sloot de kwestie voor te leggen aan de tuchtcommissie. De zaak wordt mondeling behan deld. Het restant van de wed strijd wordt vanavond aan de Krommedijk afgewerkt. Emmen begint de tweede helft met een 2-0 voorsprong. Henk Vos van eredivisieclub RBC ondergaat vandaag een knieoperatie. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de 32-jari- ge spits direct na de winterstop zou worden behandeld. Hij kreeg echter te veel hinder van de blessure. Hij is waarschijn lijk speelklaar voor de wedstrijd tegen PSV op 27 januari. Tomislav Ivic heeft gisteren tijdens de training van Stan dard Luik een beroerte gekre gen. De medische staf van de Belgische club heeft de Kroati sche coach op het veld behan deld. Ivic is daarna in een zie kenhuis opgenomen. Ivic was in het verleden onder meer trai ner van Ajax. De spelers van Galatasaray hebben gisteren uit protest de training afgebroken. Een deel van de selectie heeft niet op tijd betaald gekregen. „Om ver schillende redenen kunnen we het geld niet op de afgesproken termijn uitkeren", aldus een woordvoerder van de Turkse club. Galatasaray speelt van daag in de Champions League tegen Paris Saint Germain. Ook de contra-expertise van de twee op doping betrapte spelers van de Italiaanse club Perugia is positief uitgevallen. Christian Bucchi en Salvatore Monaco reageerden op 14 okto ber bij een test na het duel met Lazio Roma voor de eerste maal positief. De twee kunnen reke nen op een schorsing van twee jaar. De Spanjaard Gregorio Man- zano is benoemd tot coach van de Spaanse voetbalclub Racing Santander. De 44-jarige voor malige trainer van Valladolid volgt Andoni Goikoetxea op, die maandag werd ontslagen. PRIJSVRAGEN Lucky day van dinsdag 5 december 3 - 4 - 8 - 15 - 20 - 23 - 29 - 36 - 38 - 39 - 40 - 49 - 51 - 57 - 61 - 67 - 69 - 74 - 76 - 77. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League Groep C: Arsenal (Eng) - Bayern München (Dui) 2-2 (1-0). 3. Henry 1-0, 55. Kanu 2- 0, 56. Tarnat 2-1, 66 Scholl 2-2. Scheidsrechter; Braschi (Ita). Toeschou wers; 36.000. Gele kaart. Ljungberg, Gri- mandi (Arsenal), Sforza, Jeremies (Bayern München). Olympique Lyon (Fra) - Spartak Moskou (Rus) 3-0 (3-0). 2. Marlet 1-0, 31. Ander son 2-0, 41. Anderson 3-0. Scheidsrech ter Fernandez Marin (Spa). Toeschouwers: 36.000. Gele kaart; Brechet (Olympique Lyon), Parfenov (Spartak Moskou). gart), De Haan, Bosvelt-(Feyenoord). Eer ste wedstrijd 2-2, Stuttgart naar volgen de ronde. 1860 München (Dui) - Parma (Ita) 0-2 (0-0). 74. Amoruso 0-1 (strafschop), 86. Concei?ao 0-2. Eerste wedstrijd: 2-2, Parma naar volgende ronde. Stand: 1 Solleveld 5 1/2, 2. Armas, Dgebuadze 5, 4. Afek, Friedman 3 1/2, 6. Hendriks, Peek 3, 8. Vink 2 1/2, 9. Bottema, Stellwagen 2. TAFELTENNIS BADMINTON Eredivisie Zijderveld - BCV 3-2 Bayern M 21104 3-2 Lyon 2 10 1 3 3-1 Spartak 2 10 13 4-4 Arsenal 2 0 11 13-6 Groep D: Lazio Roma (Ita) - Leeds United (Eng) 0-1 (0-0) 80 Smith 0-1. Scheids rechter: Colombo (Ita). Toeschouwers 45.000. Gele kaart; Veron (Lazio Roma), Viduka, Bowyer (Leeds United). Real Madrid (Spa) - Anderlecht (Bel) 4-1 (3-0). 12. Morientes 1-0, 23. Figo (pen.) 2-0, 44. Helguera 3-0, 73. Carlos 4-0, 89 Stoica 4-1 Scheidsrechter. Dallas (Sch). Toeschouwers- 55.000. Gele kaart Karanka (Real Madrid), Koller (An derlecht). Real Madrid 2 2 0 0 6 6-1 Leeds United 2 10 1 3 1-2 Anderlecht 2 10 1 3 2-4 Lazio Roma 2 0 0 2 0 0-2 UEFA Cup. Derde ronde, tweede wed strijd. VfB Stuttgart - Feyenoord 2-1 (1- 0). 28. Meissner 1-0, 70. Paauwe 1-1, 90 Balakov (strafschop). Scheidsrech ter- Cesari (Ita). Toeschouwers: 18.000. Gele kaart. Meissner. Blank (VfB Stutt- BASKETBAL New York. NBA. Indiana Pacers - New Jersey Nets 88-64. Atlanta Hawks - Mia mi Heat 92-100, Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets 71-66, Orlando Magic - Boston Celtics 101-98, Minnesota Tim- berwolves - Chicago Bulls 100-90, Sa cramento Kings - San Antonio Spurs 81- 75. Dallas Mavericks - Houston Rockets 102-109, Utah Jazz - Toronto Raptors 98-84, Vancouver Grizzlies - Detroit Pistons 91-83, LA Lakers - Philadelhia 76-ers 96-85. SCHAKEN New Delhi. WK. Derde ronde, eindstan den na tiebreak. Mannen: Beljavski (Slw) - Macieja (Pol) 1-3, Khalifman (Rus) - Leko (Hon) 4 1/2-3 1/2, Yermolinski (VSt) - Adams (Eng) 1-3, Peng (Chn) - Svidler(Rus) 1 1/2-2 1/2, Kasimdzhanov (Oez) - Tkachiev (Fra) 1 1/2-2 1/2, Ehl- vest (Est) - Movsesian (Tsj) 4-2, Sjirov (Spa) - Goerevitsj (Bel) 3 1/2-2 1/2. Vrouwen Zhoekova (Oek) - Xu (Chn) 2 1/2-1 1/2, Galliamova (Rus) - Skripsjen- ko-Lautier (Mol) 1 1/2-2 1/2 Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Ze vende ronde: Stellwagen (Ned) - Dgebu adze (Geo) 0-1, Bottema (Ned) - Fried man (Isr) 0-1, Afek (Isr) - Vink (Ned) 1-0, Peek (Ned) - Solleveld (Ned) 1/2-1/2, Hendriks (Ned) - Armas (Fra) 1/2-1/2. Ludwigshafen. Europaliga, mannen Groep B, derde speelronde. Duitsland Nederland 3-2. Rosskopf - Keen 16-21 11-21, Boll - Heister 21-18 16-21 21 17, Wosik - Chen Sung 19-21 21-17 21- 13, Rosskopf - Heister 14-21 17-21, Boll - Keen 21-17 21-14 Griekenland - Tsjechië 2-3. Eindstand: 1 Duitsland 3- 6 (9-6), 2. Tsiechië 3-4 (8-6). 3. Nedei land 3-2 (6-8), 4. Griekenland 3-0 (6-9) Eindstand op basis van onderlinge resul taten eerste drie. Tsjechië naar kampi oensronde, Nederland speelt om plaats ZWEMMEN Melbourne. Wereldbeker kortebaan, vijf de meeting, eerste dag. Vrouwen, 100 m vrij: 1. Creedy (Aus) 55,40, 2. Roonev (Aus) 55,57, 3. Graham (Aus) 55.70 800 m vrij: 1 D'Arcy (Aus) 8 33,66, 2 Pascoe (Aus) 8.39,14, 3 Pedrazzin. (Aus) 8.40,99 200 m rug: 1. Tucke (Aus) 2.09,97, 2. Leane (Aus) 2.12.93 3. McLean (NZe) 2.13.07 50 m school 1. Xuejuan (Chn) 1 06.18, 2. Balcerza) (VSt) 1.07.69, 3. Hanson (Aus> 1.07,81. 50 m vlinder: 1 Bui-Duyet (Fra) 27,65. 2 Irvine (Aus) 27,73, 3 Ham (Aus) 27.75 400 m wissel 1 Mc Mahon (Aus) 4 42,87. 2. Bartlett (Aus) 4.45,89, 3. Munz (Aus) 4.47.51. Man nen, 100 m vrij: 1. Klim (Aus) 47,98. 2 Lezak (VSt) 48,18, 3. Pine (Aus) 48.68 400 m vrij: 1 Hackett (Aus) 3 42.49, 2 Saminadin (Fra) 3 51.64. 3 McGregor (Aus) 3.51.79 50 m rug: 1 Welsh (Au< 24.17. 2. Hass (Aus) 25.60, 3 Talbot- Cameron (NZe) 25,82 50 m school: 1 Knabe (Can) 27,97, 2. Cassol (Ita) 28.06, 3. Rogers (Aus) 28.12 200 m vlinder 1. Shaw (Aus) 1.56,60, 2 Mc Gregor 1.59.44, 3. Hall (Aus) 1 59,74 100 m wissel: 1. Van der Zant (Auc 55,17, 2. Cassol 55,52, 3 McGregor 56,17.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23