De kortstondige profcarrière van Bakker Sport DUIVENtil Valk en Gentile terug naar Den Haag Keepers voeren ranglijst aan WOENSDAG 6 DECEMBER 2000 Trainer Blauw Zwart zei waar het op stond WASSENAAR PIETER V Vorig seizoen besloot Wijnand Bakker, na twee jaar niets doen. het trainerschap weer op te pakken. Nu mag de 34-jarige trainer van de zaterdagtak van Blauw Zwart zich een succesvol man noemen. Dwong zijn elftal vorig seizoen via de nacompetitie promotie af naar de vierde klasse, dit jaar staat zijn formatie wederom in de top. De ex-trainer van de Haagse eersteklasser Quick had ook als voetballer kwaliteiten. Sterker nog: Bakker kan zeggen dat hij als profvoetballer een eigen doelpunt heeft ge maakt op een voorzet van... zichzelf. Drie wedstrijden voor het einde van het seizoen kreeg ik te ho ren dat ik moest vertrekken. Ik zou een te grote mond hebben gehad. Het enige wat ik heb ge daan. is zeggen waar het op stond. Op een gegeven moment stonden we met Excelsior aan kop en elke tegenstander ging zich op ons instellen. Gingen we opeens lange hoge ballen spelen. En we hadden allemaal kleine ventjes voorin lopen, zo als Bart Latuheru (thans NEC, red.). Nou als die een bal kopt heeft -ie gelijk een hersen schudding en dat is geen gein tje. Dat moest anders, en daar heb ik wat van gezegd. Iedereen was het er mee eens. Achteraf had ik lekker mijn mond moe ten houden. Maar ja, dat is dan weer de trainer in je." „Ik was nog niet weg of Van Daele werd door zijn spelers weggestemd. Dat was nog nooit gebeurd in het betaalde voet bal. Hij heeft ook nooit meer een profclub getraind. Dat zegt volgens mij genoeg. Alleen heb ik er niets aan." Bakker keerde terug bij Blauw Zwart en kreeg een jaar later opnieuw een kans in het betaal de voetbal. Ditmaal aan de an dere kant van de Noordzee. „Via iemand bij mij in de straat, die contacten had met mensen in de Engelse rugby- en voet balwereld, werd ik uitgenodigd voor een stage bij Blackpool. Een saaie badplaats waar hele maal niets te beleven was. Het voetbal was ook precies zoals je het kon verwachten: lange ha len gauw thuis. Alweer, ja. Dat was helemaal niets. En toen het ook nog eens allemaal erg lang ging duren ben ik gewoon op gestapt. Eigenwijs. De trainer belde me drie weken later nog op of ik terug wilde komen om alsnog een contract te onderte kenen. Maar ik had net een nieuwe baan geaccepteerd en wenste die niet meteen weer op te geven." „Achteraf heb ik daar wel spijt van, ja. Ik kan wat Black- In het seizoen 1988-1989 komt Wijnand Bakker uit voor eerste- divisionist Excelsior. In het duel tegen AZ'67 wil Bakker als laat ste man een gevaarlijke aanval verijdelen door de bal hard weg te poeieren. Doordat keeper Car lo l'Ami roept dat hij de bal ook wil onderscheppen, gaat Bakker twijfelen. Hij schampt het leder en de bal schiet als een komeet de lucht in. over zijn eigen kee per heen. Bakker reageert ra zendsnel en probeert alsnog zijn fout te herstellen. Hij rent naar de doelmond, maar ziet daar tot zijn ontzetting dat de bal al is gearriveerd. Een ultieme poging om de bal met zijn achterhoofd weg te werken eindigt...op de vi deo Voetbalfunnies. Hoewel de voetbalcapaciteiten van Bakker buiten kijf staan, heeft hij het nooit gemaakt in het betaalde voetbal. Op zijn zeventiende werd een avontuur bij het toenmalige FC Den Haag tegengehouden door zijn ou ders. „Die vonden dat ik eerst mijn school moest afmaken", aldus de Benthuizenaar. Zes jaar later kwam hij via Ex celsior alsnog in het betaalde voetbal terecht. „Ik liep voor mijn papiertje oefenmeester 1 stage bij Sparta. Ik speelde daar ook wedstrijden in het tweede. Maar op het moment dat ik in aanmerking kwam voor een contract bij Sparta werd de trai ner, Barrv Hughes, ontslagen en nam Rob Baan het van hem over. Baan kende mij niet en zei dat hij zich eerst moest oriënte ren. Toen heb ik maar naar Ex celsior gebeld: of ze me daar misschien konden gebruiken. Op basis van scoutingrapporta- ges die ze van mij hadden lig gen, kon ik komen." Het profavontuur duurde slechts een jaar. Bakker is hard in zijn oordeel als zijn toenma lige trainer ter sprake komt. „Joop van Daele is verantwoor delijk voor het mislukken van mijn betaald-voetbalcarrière. Wijnand Bakker uit Benthuizen, trainer van de zaterdagtak van Blauw Zwart. „Joop van Daele is verantwoor delijk voor het mislukken van mijn betaald-voetbalcarrière." fOTO eric taai pool betreft alleen mezelf iets balloopbaan bij het Haagse verwijten." Quick beëindigen. Hij ging bij Wegens astma moest Bakker dezelfde club direct als trainer op 29-jarige leeftijd zijn voet- aan de slag. Hoewel de samen werking. tussen Quick en de huidige Blauw Zwart-trainer goed verliep, duurde die slechts een jaar. „We stonden aan kop in de eerste klasse, hadden de halve finale in de beker gehaald en ook het tweede stond aan kop. Of ik over een contractverlen ging wilde praten? Maar toen puntje bij paaltje kwam, wilden ze opeens een ander Qos Vercouteren, red.). En ik moest opdraven voor de papieren. Ik had een jaar volledige zeggen schap gehad als trainer, dan ga ik daarna natuurlijk niet op de bank zitten als klankbord. Op het moment dat het erop aan komt beslist namelijk gewoon die ander. En dat is tegen mijn principe. Uiteindelijk heeft Boudewijn de Geer (ex-RCL) toen die papieren functie ver vuld." Bakker geeft aan dat hij niet makkelijk is, maar dat de wil om te slagen in het betaalde voetbal er wel degelijk was. „Geluk - dat is wanneer een trainer het in je ziet zitten - speelt, naast kwaliteiten, een belangrijke factor. Ik wilde heel graag en beschouwde dat jaar bij Excelsior als een leerjaar." Bakker kreeg zijn kans in de basis toen Leidenaar Henk van Goozen geblesseerd raakte. Hij scoorde bij zijn debuut meteen twee keer. Zijn eerste optreden had aar dig wat voeten in de aarde. Ex celsior kon Bakker namelijk eerst niet opstellen, domweg omdat de club geen geld had. „Er moest zesduizend gulden als amateurvergoeding worden overgemaakt", vertelt hij. „En dat konden ze niet betalen. Wat een armoe. Hebben ze me uit eindelijk via een betalingsrege ling met Blauw Zwart aan het spelen gekregen. En dat is dan betaald voetbal!" „Toen ik bij Excelsior speelde had ik een baantje bij het mi nisterie van landbouw. Poe, hard werken hoor." Het cynis me druipt van zijn gezicht. „Als er Tour de France, voetbal of tennis op televisie was, dan zat ik lekker in de kroeg op de hoek te kijken. Als ze me dan op mijn werk misten, belde een secreta resse naar de kroeg en stoof ik pijlsnel via de achterdeur het magazijn van het ministerie in. Dan nam ik gewoon een paar dossiers uit het archief mee naar boven en leek het net of ik heel druk bezig was geweest. Ja, dat was lachen." Stilte. Bakker trekt een ernstig gezicht en zegt, met een twinkeling in zijn ogen: „Nu ben ik natuurlijk veel serieuzer." DEN HAAG GPD ADO Den Haag heeft zich gisteren ver sterkt met Marcel Valk en Marco Gentile. De eerstedivisionist bereikte overstem ming met Willem II, de huidige club van Valk en Gentile. ADO Den Haag huurt het tweetal voor de rest van het seizoen. Het tweetal speelde eerder al voor de club uit de residentie. Marcel Valk meldt zich vandaag voor de eerste training en is waarschijnlijk mor genavond in de thuiswedstrijd tegen FC Zwolle al inzetbaar. Marco Gentile, die nog van een blessure herstelt, wordt per 1 januari gehuurd. Directeur Robert Langenbach van ADO Den Haag bevestigt de komst van beide spelers, maar houdt nog wel een kleine slag om de arm. „De spelers moeten im mers nog een medische keuring onder gaan en met Marco Gentile moeten nog enkele kleine details worden doorgespro ken, maar ook wij gaan ervan uit dat de spelers de rest van het seizoen voor ADO Den Haag uitkomen." Marcel Valk gaat ervan uit dat hij de ho ge verwachtingen die zijn komst los ma ken, kan waarmaken. „Ik was vorig sei zoen onder trainer Co Adriaanse bij Wil lem II nog basisspeler", aldus de rechtsbe- nige middenvelder. „Onder hem heb ik ui teraard ook in de Champions League ge speeld. Alleen bij de start van dit seizoen was het voor mij over. Trainer Hans Wes terhof geeft de voorkeur aan jonge spelers. Eigenlijk wist ik al na drie weken in de voorbereiding dat er voor mij bij Willem II geen toekomst meer was." Marco Gentile treedt per 1 januari in dienst van ADO Den Haag. De komende weken maakt de verdediger zijn revalida- tieprogramma na een knieoperatie bij Wil lem II af. „Ik word door Willem D fit bij ADO Den Haag afgeleverd." FC Lisse was afgelopen weekeinde de beste ploeg in de hoofdklas se. Keeper Peter Kromhout kreeg een zeven, zijn medespelers ont vingen louter achten en negens. De negens waren voor Murat Bö- ke, Nick Schnater en Jerrel Linger. Lisse won zaterdag met 0-3 van koploper Katwijk, waar alleen keeper Hugo van Duyn een acht scoorde. Van Duyn voert het alge meen klassement aan, gevolgd door zijn collega-keepers Lennert Hegie (Rijnsburgse Boys) en Tom van der Niet (Quick Boys). Hegie was de positieve uitzondering in het elftal van Rijnsburgse Boys, dat in blessuretijd 0-1 scoorde tegen Capelle. De keeper kreeg een 9. Slechts drie van zijn medespelers presteerden boven de maat: Norbert van Lochem, Robbert Jansen en Jasper Ketting scoorden een magere 6, de rest ontving een (dikke) onvoldoende. Ter Leede-Quick Boys 1-3 Ter Leede: Waasdorp De Jong Van Zeist Bloemheuvel Honsbeek 84. Ruwaard ARC-Scheveningen 0-2 73. Jansen Beltman Langeveld Campfens Van Meggelen Van der Gun 85. Groenteman Admiraal Van Orssagen Lima 76. Gelderblom P Bloemheuvel Burnama Van Grootveld Koldenhof Onderwaater De Roode Van Lochem Jansen Roest Verhey 7 M Bloemheuvel 6 Schaafsma - 46. Knoop 7 Van der Veen 6 Beekman Charité 90 Borst De Munck Kroszynski 65. Ketting Katwijk-FC Lisse: 0-3 Katwijk: Van Duyn Heijmans Van der Meer Robbers Bon L'Ami 8 Slingerland 6 Van der Plas 6 68. Ronald Kuyt Klassement (spelers) 1. Hugo van Ouijn (Katwijk) 2 Lennert Hegie (Rijnsburg) Tom van der Niet (Quick Boys) 4 Carlo van Zeist (Ter Leede) 5 Jeroen Buys (UVS) 6 Alex Redel (Katwijk) 7. Dave de Heiden tUVS) 8 Jürgen Faerber (Noordwtjk) 9 Patrick van Dam (Noordwijk) Bartjan Onderwaater (Rijnsburg) 8 Hoever 8 - 82 Luxenburg - 8 Van den Berg 8 Noordwijk-Volendam 3-1. SPELER van het JAAR Korft Faerber Van Ophuizen Korbee Van der Niet W. de Jong 13 Roest 8 aO.ïzTer 8 Van der Laan 8. Struijs 5 Van Dam Klassement (clubs) 1. uvs 2. Noordwijk 3 Ter Leede 4. Katwijk 5. FC Lisse 6 Quick Boys 7. Rijnsburgse Boys 8. ARC 7,50 7,40 7,40 7,30 7,29 7,25 7,13 7.11 7,10 7.10 6,84 6,77 6,73 6,64 6,50 6,43 6,38 6,10 Naam: LindaBotermans. Sport: volleybal. Club: Gemini/Kan geroes in Voorschoten. Team: Dames 1. Ik train sinds mijn dertiende mee, en sinds mijn vijftiende speel ik wed strijden. Geboren: 11 oktober 1981 te: Den Haag. Broers/Zussen: een zusje, Brenda, en een halfbroer, Hu- go- Partner: Ik heb een vriend, Jean-Paul. Woonplaats: Voorschoten. Opleiding: eerstejaars com merciële economie in Den Haag. Lengte: 1.74 meter. Positie: spelverdeler. Beste trainer: Inge Olthof, die heb ik op de bondstraining ge had toen ik bij een selectie team zat, en Bernard van der Pos, die vroeger Dames 1 train de. Slechtste trainer: niet echt ge had. Ja, vroeger een paar jeugdtrainers, maar die deden het voor de lol. Als je hoger training geeft, ben je wel goed. Hoogtepunt in volleybalcar rière: Nederlands kampioen met Meisjes 1 van Gemini/Kangeroes in 1997. Van dat team zitten er naast mij nog drie meisjes in Dames 1, Dieptepunt: ik heb een keer tijdens een bekerwedstrijd mijn vinger gebroken. We ver loren de wedstrijd en ik kon een tijdje niet trainen. Gelukkig waren er daarna geen wedstrij den meer, dus ik had even de tijd om te herstellen. Sterke punt: mijn service en verdediging. Zwakke punt: blokkeren. Ik vergeet te vaak mijn handen goed op slot te zetten. Respect voor: mijn vader, die vind ik wel tof. Mijn moeder ook natuurlijk, ze houden het maar met me uit. Hekel aan: mensen die alles beter weten en denken dat ze heel goed zijn. Hobby's: beachvolleybal, uit gaan, bij mijn vriend zijn, leu ke dingen doen met mijn vriendinnen. Mooiste plekje in de regio: het strand, om lekker te wandelen en uit te waaien. Internetsite: www.welcome.to/geminikang eroes.nl Eten: nasi vind ik erg lekker, Chinees, Italiaans. Drinken: Bacardi Limón met Seven Up. Boek: Lord of the Rings van Tolkien. Film: While You Were Sleeping heb ik vaak gezien. Verder hou ik wel van actiefilms. Krant/tijdschrift: Ik lees de Break Out wel eens, en de Yes als mijn zusje die heeft. Vakantieland: ergens waar zon, zee en strand zijn, en een palmboompje, dan is het goed. En het moet er niet al te toeris tisch zijn. Bali lijkt me leuk, al ben ik er nooit geweest. Favoriete volleyballer: Peter Blangé, die is spelverdeler net als ik. Toekomst persoonlijk: voorlo pig blijf ik nog met plezier vol leyballen, het liefst bij Gemini- /Kangeroes. Ik wil wel zo hoog mogelijk. De eredivisie zou wel leuk zijn, maar ik ben een beetje te klein. Ik heb wel eens een aanbieding gehad van een team uit de eerste divisie, So- VoCo uit Soest. Dat kost zoveel tijd. Ik ben net aan een nieuwe studie begonnen, en ik heb mijn vrienden hier. Vijf jaar ge leden ben ik door Martij vraagd. Die wilden me in hun tweede divisi maar ik speel al tweede Verder geef ik ook nog I aan de Mini's 2 en 3, Jongens 3 van Gemini, train ook de Rayonselec Meisjes C uit Midwest. B kort ga ik ook nog train ven bij de buitenschools van de gemeente Voorsi u Dan kunnen kinderen zi geven voor bepaalde s pt en kijken of ze het leuk) oi En hopelijk komen ze ons volleyballen. Toekomst Gemini/ Kan#e we hebben een jong tea d een goede trainer, Nico ma. Iedereen gaat ervooi hopen in de toekomst moveren. Met de club g goed. Er komen veel ld r bij en het is een leuke ging. Zolang het fin. c goed gaat natuurlijk. De visie lijkt me voor een club als Gemini/ Kan niet haalbaar. Dat is duur. We hebben wel ee kleine sponsors. Voor de visie moet je grote gel( ters hebben. Ik denk i -j eerste divisie het hoogs bare voor ons is. We 1 ooit eerste divisie maar toen gingen we ei weer uit. Kampioen in de tweedi sie: Het is moeilijk te vo( len, want door het rail) systeem liggen de ploege dicht bij elkaar. Ik denk ter Rijswijk het wordt, men ook net uit de eerstf^ sie. Degradant: Odulphus i burg. Die hebben nog ni wonnen. Ze zijn net gep veerd. Odulphus is net t voor de derde divisie en slecht voor de tweede. Zaterdag uit tegen Toi in Voorburg: wordt het Ze staan wel onder ons dat was vorig jaar ook toen verloren we van spelen een vervelend sp g al dat gepruts. Het is al J. een beetje sloom, ze vei veel en scoren soms m p die halve mislukte ball hebben wel een sterke s mers twee en drie gevv en van de nummer verloren met 3-2. TEKST JORIS ZANDBERGEN FOTO DICK HOGEWONING Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbo* gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532ltc E-mail: redactie.Id@damiate.hdc.nl Maarten Bak is weer in vorm. In de voetbalwedstrijd ADO Den Haag 2-Go Ahead 2 (2-0) scoorde de Leidenaar beide doelpunten Jan van den Berg is de man die IJsselmeervogels uit de nood moet helpen. De trainer werd teruggehaald van eer- ste- Aad Blom werd benoem^1) van verdienste Katwijk, d' Zwitser leidt in de marat n' competitie om de Van di 01 Helm Cup. Zijn broer Jei tweede en Lars Hoogent uit Roelofarendsveen de de vrouwen gaat Jolanda Patrick de Jong (links). Nun- speet. Vorig sei zoen was Van den Berg werk zaam als twee de trai nerbij IJssel meervogels. De club krijgt te vens versterking van Gerrie Schaap, die bij VW overbodig is geworden. Gerlof Kwakkel stopt vanwege een blessure aan het eind van dit seizoen Trai ner Jan Hoos vertrekt na dit voetbalseizoen bij zaterdageer steklasser Lyra. Dick van der Toorn en VUC kwamen con tractverlenging van een jaar overeen Piet Kroon (Zoeter- woude) stopt bij de KNVB West III als zaalvoetbalvoorzitter. Na de fusie wordt Ad Kooyman uit Rotterdam zijn opvolger Tij dens de jaarvergadering van UVS werd Dave (Dick) Tessel- hof gehuldigd omdat hij 60 jaar lid is van de Kikkerpolderclub. Wim van Weizen, niet aanwe zig, is al 70 jaar lid. Hein Wel ling werd benoemd tot lid van verdienste van de blauwwitten Frans Danen is de nieuwe trai ner van ONA. Danen is daar tussenpaus omdat Herman de Haag vorige week, na een dienstverband van zeven jaar, werd ontslagen Patrick de Jong (Noordwijk) is vorige week vader geworden van een twee ling (Willemijn en Cailin) Oud-Leidenaar Remco Torken draagt bij Beveren sinds enkele weken de aanvoerdersband De Alphense zaterdaghoofd klasser ARC ontvangt op dins dag 19 december de profs van ADO Den Haag voor het spelen van een oefenwedstrijd Bij voetbalvereniging Koudekerk is Kees Geerlof erelid geworden. Co Wi maakt deel uit van de set commissie Nederland 1 U in oud-Nederlands kam| Erwin Kistemaker en Wi - Haan twee nieuwe inten 13 nale wielerjuryleden bij ,n KNWU heeft de Nederla kampoenschappen mou bike op 9 en 10 juni 2001 Groesbeek toegewezen. ,a kampioenschappen op voor sportklasse en veteil zijn op 10 juni in Deurni )S junioren en nieuwelinge den om het rood-wit-bk Emmen op 19 augustus, dagen eerder organiseei ten de tijdritkampioenst pen De districtskampu schappen wielrennen v< amateurs, junioren, spor A en veteranen worden tweede pinksterdag bij (De Bult) gehouden Wi ft van den Kieboom en He Gorter waren de snelste!^ veldritten in Lisse en Lei Op zondagmiddag 10 de ber speelt korfbalclub D naïden, in het shirt van nieuwe sponsor Kamste Lease, tegen GKV. De w<11 in de Vijf Meihal begint 14.30 uur Volgende we neemt damwereldkamp (tot 16 jaar) Bas Messen Katwijk deel aan het WK - jaar in Brazilië Leidena van der Kooy neemt one een blessure deel aan 23 tie van Parijs-Dakar. Nie motor, maar achter het! van een Renault-truck ii

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22