scrum yeel ;e sterk voor he Bassets koploper Katwijk komt inzinking te boven Squashers van Steijn Sports slaan zich in veilige haven Roomburg draait zich goed warm voor stadsderby Sport Flair op weg richting top LOHC is weer terug waar het moet zijn (\NDAG 4 DECEMBER 2000 Sassenheim moesten de rugbyers van The Bassets vol i de bak. Tegenstander Ascrum had vorige week nog yonnen van landskampioen Castricum en is, met vijf !Jjd-Afrikanen en twee Engelsen binnen de gelederen, Jang geen studentenclubje meer, maar een ploeg die Ivenin meedraait. 'SENHEIM PIETER VAN DER VLIET hkzij een samenwerking met universiteit van Stellenbosch j Ascrum spelers uitwisselen [daardoor is die ploeg een at te groot voor The Bassets. 'jSassenheimers verloren met van coach Iain iztofiak gaf in de openings- lUten, net als in de voor- ide wedstrijden, niet thuis, itioneel werden de Sassen- iers op achterstand gezet, ia de inhaalrace begon. ien vijf minuten verliet Ja- Barkel geblesseerd aan de iel het veld, waarna Krysz- uit zijn trainingspak st. Ascrum liet de aanvals- hine op volle toeren draai- :n liep uit naar 0-19. itdat het spel werd stilge- en Albert Zuiderduin met naar de kleedkamer ver- jen. De bonkige Sassen- heimse eerste-rijer had onder het oog van de scheidsrechter revanche genomen op de bij herhaling provocerende Con stant de Waal. De Zuid-Afrikaan moest met een opgezwollen oog korte tijd het speelveld ver laten, maar kon na behandeling terugkeren. In de tweede helft stroopten vooral Perry Noordermeer en Paul Shaffy de mouwen op om vanuit de voorwaartsen voor de nodige onrust te zorgen. Opval lendste speler aan Bassetszijde was Sjaak van de Berg. De cen ter werkte als een paard en pro beerde alles te doen om te voorkomen dat het verschil te ver zou oplopen. Try's van Van de Berg en Noordermeer brach ten de stand nog wel tot 14-29, maar Ascrum zorgde met wis sels voor vers bloed en met een extra versnelling in het laatste kwartier werden de Sassenhei- mers alsnog onder de voet gelo pen. Het stukgespeelde The het duel met Eemland zagen de Bassets ging uiteindelijk met Leidenaars in de extra tijd de 14-48 over de knie. voorsprong verloren gaan. Het stond 21-23, het werd 26-23. DIOK gaf in Roosendaal tegen DIOK had na een 5-3 tussen- de plaatselijke Commando stand niet meer achter gestaan. Combinatie een klare overwin- Vooral Andrew Chandler ning weg. Net als vorige week in voelde zich in het Brabantse erg fi toe. De Sassenheimers verloren uiteindelijk met 14-48 van de Amster- foto taco van der eb De Leidenaars zetten keer op keer druk op de Roosendaalse defensie. Tot in de slotminuten de thuisploeg een buitenkansje benutte en in een uiterste po ging de bal over de trylijn druk te, waardoor de eindstand op 26-23 werd bepaald. thuis. De frêle center vond tot twee keer toe het lek in de Roo sendaalse verdediging, terwijl Ewoud Chaudron de vijfpun ters converteerde. Met de ren tree van John Stadhouder in de hoofdmacht won DIOK aan routine en kracht in het 'pack'. irouwen Alkemade boeken monsterzege atTERPOLO DIRK KLOOS Zijl/LGB haakt voorlopig nen af in de strijd om de pro- Is® tieplaatsen in de eerste klas- °'De Leidenaars verloren za- lag nipt met 7-6 van de con- e' ent om de tweede plaats w Ravijn. De Zijl/LGB kwam 8° Jij verdal aardig voor de dag ir moest een matig gespeel- eerste helft van het cruciale l met duur puntverlies be en. ndanks de zoheverdediging r de Leidse equipe waren de ;te doelpunten voor de vorig uit de hoofdklasse gedegra- rde tegenstander. De j/LGB keek in de eerste pe- ,n le al tegen een 4-2 achter- ge ld aan, die in de tweede pe- 0 Ie opliep tot 6-2. In het ke ede gedeelte van het treffen ,t im De Zijl/LGB terug in de la De Leidenaars zaten de |e Iers van Het Ravijn feller op ne ïuid en dat had direct resul- a De ploeg van Jacob Spijker ,le verkstelligde de aansluiting qgjde laatste rondgang (6-5) tij ar de punten bleven on- iks enkele kleine kansjes in verdal. Door de nederlaag de ongeslagen koploper niet meer te achterhalen, verschil met de nummer van de eerste klasse Het C ijn is imiddels ook opgelo- tot vier punten. Serge Dietz Ron Ligtvoet (2), Robert ywegt en Rob Dubbeldeman o imen tegen Het Ravijn tot i-i ren. ar ivax kwam tegen Rapido K al niet tot een overwinning, at Oegstgeestenaren leden za- >e lag een 11-6 nederlaag. De id Katwijker Dirk Haasnoot (wit) zoekt een afspeelmogelijkheid. Kees Lieshout van Hoorn kijkt toe. Katwijk won met 10-7. foto taco van der eb eersteklasser kreeg in Haarlem een lesje in doelmatigheid. Ra pido putte uit elke kans een doelpunt, terwijl de ploeg van trainer Michel van der Zeeuw slordig met de kansen om sprong. Vivax kwam zonder Mark van Belkum aan de start. De aanvalsleider van Oegst- geest is voor zes wedstrijden geschorst en zat zaterdag zijn tweede wedstrijd uit. Voor Vi vax scoorden Sjors Verburg (3), Hans Trijsburg (2) en Niels Plasmeyer. De koploper van de tweede klasse Katwijk leek duur punt verlies te lijden. Het dit jaar goed presterende Hoom nam in zwembad Aquamar in Kat wijk vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en liep in de eerste periode zomaar uit naar een 4- 1 voorsprong. De ploeg van trainer Ruud Plouvier herstelde zich tijdig en stelde nog voor het verstrijken van de tweede rondgang orde op zaken. Kat wijk won die periode met 4-0 en nam een 5-4 voorsprong. In het vervolg van het duel hielden beide ploegen elkaar aardig in evenwicht. Beide punten ble ven echter in Katwijk. Opmer kelijk was het presteren van Kjeld Boonstoppel. De midden velder speelde met een ribbles- sure maar had toch een belang rijk aandeel in de doelpunten- produktie; hij scoorde vier keer. Andere doelpunten kwamen van Arco Guyt (2), Dirk Haas noot (2) en Mark Sieval (2). Verrassend was de overwin ning van Sassenheim. De twee deklasser zat lange tijd in een diep dal, maar kwam zaterdag tot een uitstekend resultaat te gen DAW. De nummer twee van het klassement werd in zwembad De Wasbeek in Sas senheim met een 9-7 nederlaag geconfronteerd. Levert Sassen heim in de derde periode stee vast slecht werk af, ditmaal bleef de schade beperkt tot een 5-7 achterstand. Trainer Rob Burgmeyer trommelde dan ook de routiniers Frank van Graas, Paul Geurds en Robert Lange- veld op. Zij zorgden voor de broodnodige rust. In de vierde periode was Sassenheim heer en meester. Met vier doelpun ten op rij was het gat snel gesla gen en tekende Sassenheim voor de vierde zege van het sei zoen. Doelpunten kwamen van Jerry Lepel (3), Leon Bakker (2), Erwin de Bruin, Thomas van der Nouland, Peter Bijman en Raymond Kerkvliet. Koudekerk liet zaterdag een steekje vallen. De koploper van de derde klasse verloor in eigen bad met 5-6 van De Vliet uit Rijswijk. Het puntverlies van Koudekerk was opzienbarend: Opponent De Vliet maakt dit seizoen geen indruk en bungelt onderaan de ranglijst. Koude kerk was ondanks de zwakte van de tegenstander amper in staat de kansen te verzilveren. Lars Bergsma scoorde nog wel tweemaal. Alkemade kwam wel tot winst. De ploeg won verrassend met 6-2 van het sterke De Wils kracht uit Utrecht. Vooral in de defensie had de ploeg van trai ner Frank van der Akker de za ken prima voor elkaar. In de aanval liet Alkemade de nodige kansjes liggen. Voor Alkemade scoorde Jeroen Duvekot drie keer. Vrouwen De vrouwen van LZ 1886 ste ken in goede vorm. Zaterdag werd alweer voor de vierde maal op rij gewonnen. LZ 1886 was met 11-4 veel te sterk voor Merwede. De ploeg uit Dor drecht had vooral het nakijken in de derde periode. LZ 1886 til de de stand van 4-1 naar 8-2. Natascha Sierag was uitblink ster in het Leidse zevental. Zij nam haar ploeg op voorbeeldi ge wijze op sleeptouw. Noeki Klein bevestigde haar status als topscorer: zij doelpuntte zes maal. Andere doelpunten kwa men van Bianca Huygens, Bi- urakn Hakverdian, Natascha Sierag, Nancy Remkes en Yvon ne Flippo. De Zijl/LGB kwam goed voor de dag tegen De Watervlo. In zwembad Fletiomare werd een voudig met 11-5 gewonnen. Vanaf de start had de Leidse ploeg het heft in handen. Het overwicht werd in prima cijfers uitgedrukt (2-0 en 8-3). Iefke van Belkum maakte haar de buut voor De Zijl/LGB. Wendy van Berkel scoorde drie doel punten. De vrouwen van Alkemade kwamen eindelijk weer tot winst. Na een serie nederlagen werd UZSC met maar liefst 14-1 verslagen. In de tweede periode kreeg de overwinning gestalte. Een speelster van de ploeg uit Utrecht werd bij de stand 5-1 zonder vervanging uit het water gestuurd. DMINTON PETER KLEIN ai oor de 5-3 overwinning bij en op BC tafnersfoort 3 vormt Flair weer een be- eiging voor de eerste plaats in de 'eede divisie van de landelijke bad- intoncompetitie, die thans door het Ïiagse DKC wordt ingenomen. De Al- lenaren bewerkstelligden de zege in nersfoort zelfs zonder hun sterke "ipman Bas van Zeist. Peter van den nam de honneurs echter uitste- 'nd waar door in zijn drie partijen on- j slagen te blijven. Hij won zijn enkel- e. >el in twee games, was winnaar in het annendubbel met Robert-Jan Ha- ersma, die wel zijn single verloor, en n ikte het winnende punt voor Flair in mixed met Karin Kuiper-Van Pel. Bi- ïca Dijkstra en Kuiper wonnen wel in singles, maar kwamen in het sa- enspel tekort. Het tweede team van Flair haalde in uim maakte zijn rentree bij de Alphe- iren met een snelle zege in de single al i een duidelijk moeizamer driegames- ra] ïge in het samenspel met de voortaan leen in de dubbels spelende Cees-Jan 3n Vliet. Pieter van Maasdam, Petra Knoester en Nicole Mosterd waren iperieur aan hun opponenten. Flair 3 „}on in de vierde divisie eveneens met 0. Apollo was in Roelofarendsveen jet bij machte de kampioenskandidaat testoppen. Het in dezelfde klasse spelende, reneens Alphense ZIGO keerde met een 5-3 zege tegen Onder Ons uit Den Haag huiswaarts. Liam Baker, Corina Nielen en Daniëlle Meijer zorgden voor singlewinst en een 3-1 tussenstand. Nielen haalde een honderdprocentsco- re door met Meijer het vrouwendubbel en met Rogier van der Leede ook de mixed te winnend af te sluiten. Veglo 2 bleef met de bescheiden 5-3 winst in Den Haag op DKC 6 lijstaan voerder Flair 3 goed volgen. De Leide naars hadden geen topdag. Rolf Dries- sen en Irene Bik pakten zeges in hun enkelspel. Ronald Derksen en Ellen van der Voort lieten zich verrassen. Na de 2-2 in de singles werden ook de dub bels gedeeld. De mannen wonnen. Via de mixen werd de totaalzege veiligge steld. De hoofdmacht van Veglo kwam in een andere afdeling van de vierde divi sie bij Refoba 2 niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Randy Thepass was in de Leidse formatie de enige die zijn enkel spel won. Via het mannendubbel van TTiepass met Arne Hartogsveld, het vrouwendubbel van Anneke Slats met Monique Borsboom en de mixed van Slats met Hartogsveld kwam Veglo als nog langszij. BC Lisse, met Conquesto 2 gedeeld koploper in deze afdeling, boekte in Den Helder de maximale score tegen Zeerqacht 2. Na anderhalf uur was het pas 2-0 voor de ploeg uit de bollen streek. Edwin Dierckxsens (drie games) en Rogier Moorman (met tweemaal 15- 13) hadden veel tijd nodig. De overige zes partijen vergden slechts twee uur. SQUASH PETER KLEIN De mannen van Steijn Sports heb ben zich met de 4-1 winst op Haag- sche SRC 4 in de veilige middenmoot van de tweede divisie van de landelij ke squashcompetitie gespeeld. Kop man Marco Wiesehahn, singelaar twee Arthur Smit en nummer vier Andrea Toni kenden met 3-0 een ta melijk gemakkelijke avond. Marco van den Berg, licht gehinderd door een knieblessure verloor met 2-3. De hoofdmacht bij de vrouwen zette eveneens een 4-1 eindstand op het scoreformulier. Ingrid Rijkers en Kitty Klaassen stonden in de promotieklas se bij Haagsche SRC 5 geen game af. Ineke Lussi vierde de rentree na haar gezinsuitbreiding met een mooie 3-1 winst. Evelien de Groot moest haar tegenstandster feliciteren. In de promotieklasse kwamen de mannen-reserves van Steijn Sports tot dezelfde eindstand bij Dekker Warmond, dat duidelijk de kansen liet liggen. Na een snelle 0-3 neder laag van de Warmondse nummer vier Meindert van der Poel tegen Carlo Lussi, leverde de rentree van Ton Creighton na een knieblessure een pijnlijk verlies op. De bepaald nog niet honderd procent fitte Dek ker-speler moest een 2-0 voorsprong in games tegen Toni alsnog laten lo pen. Fred van Dijke zorgde voor het enige punt bij de thuisclub door met 9-6 in de beslissende game Tom Tro- well voor te blijven. Jaap de Zwart had de eindzege via het bonuspunt op zijn racket. Maar tegen de Voorschotense slotsingelaar Bart Albers moest ook hij een 2-0 voorsprong in games laten lopen. Bij een 8-3 voorsprong in de vijfde game was De Zwart nog maar een luttel punt van een individuele winst af. Al bers gunde hem zelfs dat niet. Behalve Steijn Sports had ook Sport City een succesvolle competi tieronde. Het vlaggenschip bij de mannen kwam in de promotieklasse met 3-2 met de hakken over de sloot tegen Haagsche SRC 5. Kopman Mar cus van Duin won als enige simpel met 3-0. Gilles Hoek van Dijke moest diep gaan tegen Jan Tigges, die zich met 7-9 in de derde en vierde game weer langszij werkte. De Leidse num mer twee was in de beslissende door gang met 9-4 toch weer heer en meester. Ook Theo Genee nam met 9-8 en 10-9 een 2-0 voorsprong in games, maar redde het in de volgen de drie games niet meer. Mare Min- nee verloor met 1-3. De Leidse reserves deden het tegen een op volle oorlogssterkte aantre dend ESA/Estec nog een puntje be ter. Invaller Leo Ouwehand opende met 3-0 winst op Chris Jewell. Frans Schijf, vorige week de enige winnaar, MANNENHOCKEY PETER KLEIN Met de 6-0 overwinning bij Huizen kende Roomburg een lekkere voorbereiding op de derby van zondag tegen Leidse Studs, waarin een voorlopige beslissing in de strijd om het kampioenschap in de tweede klasse zal vallen. „Het kan ver keren", meldde de Leidse coach Lukas van Schaik. „Eerst speel je als koploper gelijk te gen het vrijwel onderaan staan de Noordwijk. Dan verlies je met 4-0 dik van het ook laag ge klasseerde Bennebroek. En ver volgens haal je uit tegen Hui zen, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld, maar virtueel toch tweede stond. Ik houd mijn spelers voor, dat ze iedere wedstrijd keihard moeten knokken. We zijn niet superieur en alleen dan haal je drie pun ten binnen. Tegen Huizen heb ben alle veertien spelers zich goed aan hun opdracht gehou den." Rutger van Schaik nam alle vier Roomburg-treffers voor de pauze voor zijn rekening. Na rust zorgden Jasper Mulder en David Berg voor de 6-0 eindze ge. Door de mindere resultaten van Roomburg tegen Noord- wijk en Bennebroek, kon Leidse Studs weer aanhaken in de race om de titel. De studenten ble ven de Leidse koplopers op een enkel punt volgen door met 4-1 van hekkensluiter Strawberries te winnen. „We hadden vrijdag avond een groot gala", zei de wegens een hamstringblessure niet als speler actieve coach Wouter Plantenga. „Ik was wel een beetje bezorgd over de af loop. Maar het liep uitstekend. Jan-Willem Briët paste zich goed aan op de plek van de naar het buitenland vertrokken Jurriaan Verschuur. Bij rust stonden we al met 3-0 voor." De treffers kwamen op naam van David Duparc, Tom Brug- gink uit een comer, en Tjalling ten Cate. Bruggink benutte na de pauze eerst een corner voor de 4-0, alvorens de ploeg uit Driehuis de eer kon redden. Noordwijk, dat volgende week vrij is, redde het in de laatste competitiewedstrijd voor de winterstop met 1-4 niet tegen de Utrechtse studenten van USHC. De duinranders, die vaste waarden als Ivar Guyaux (afgescheurde achillespees), Herman Plantenga (hamstring- blessure), Bob Sinke en Sjors van Eerthuysen misten, kwa men door Lennon Wiarda uit een voorzet van Steven de Bruijne nog wel op voorsprong. Voor rust had USHC met drie doelpunten echter voldoende afstand genomen. Na de 8-2 thuiszege ging Fo- rescate in het uitduel tegen Derby met 6-5 onderuit. „We hebben ze zeker niet onder schat", vertelde Jasper Visser, die twee van de vijf treffers voor zijn rekening nam, na afloop. „We misten met Bernard Thie- me en Olivier Kist twee bepa lende spelers achterin en Derby had een goede, snelle spits." Gertjan Egberink scoorde de andere drie doelpunten. Koploper Hudito had een te degelijk en goed team voor LO HC, dat met 1-4 verloor. Het lukte de Leidenaars niet om op de nul te spelen. Twee minuten voor het einde pakte midvoor en goaltjesdief Aat van de Pol der bij een 0-4 tussenstand weer zijn doelpuntje mee. Alecto zit duidelijk in een slechte periode, waarin slechts weinig progressie wordt ge toond. De Leiderdorpers liepen tegen Myra met 0-3 in de val en leden daarmee het vierde ver lies op rij. „Met dit team is de middenmoot al heel behoor lijk", wilde coach Huub Janssen nog wel kwijt. Bij rust stond derdeklasser Catwijck in en tegen Heerhu- gowaard nog op een voordelige 0-1 stand. Wouter de Mol was de goalgetter. Na de pauze scoorden de bezoekers snel drie treffers. Kort voor tijd gaf Jirzy Hartog uit een corner de neder laag met 3-2 een draaglijk aan zien. Alphen pakte haar tweede competitiepunt. Bij Reeuwijk had het de eerste zege kunnen zijn. De gastheren benutten echter in de laatste minuut een comer en deden daarmee de 2- 1 voorsprong door doelpunten van Ard-Jan Bruggers in de eer ste helft en Jeroen de Blois in de tweede helft teniet. In de vierde klasse leed Hisa- lis in Maassluis een 2-0 neder laag tegen Evergreen. Alkema de begint aan de winterstop met een 1-3 nederlaag tegen Bleiswijk. In de eerste helft sloeg Pim Slot op de lat en Eric Vrieler daar weer vijf centimeter boven. In de tweede helft was Peter Blom goed voor de 1-1. was met 1-3 niet opgewassen tegen Andreas Mauroschat. Rob Schouten verraste de Noordwijkse kopman Mi ke Berman met 3-1. Joep Barenbrug had tenslotte geen moeite met Ber nard Lefranc. Het tweede team bij de vrouwen keerde met een 4-1 zege op Squash Beverwijk 2 in Leiden terug. Marjolein Pronk kende een moeilijke eerste game (10-8) en stootte daarna door naar 3-0, Natasja Bovee verloor met dezelfde cijfers. De winst van Lien van Eeghem met 3-2 was nipt. Nelleke van Duin maakte met een re solute 3-0 duidelijk wie de sterkste was. Bij het derde team. dat met 4-1 bij De Leyens verloor, redde Hannie Korthof de eer. De hoogste teams van Hill Safety/SRC Alp hen stuitten op de sterke lijstaanvoerders van hun com petitieklasse. Jeroen van der Zwan (2—1 voor) en Ferdi Captein (2-0 voor) waren met 2-3 nederlagen te gen de nummers 1 en 2 van Squash Utrecht 2, Fred van Eek en jeugdta- lent Teus van Ee, dicht bij een winst punt. Patrick Cicuttini en invaller Ur- bano Farra kregen in dit duel in de tweede divisie geen echte kans. Bij de vrouwen slikten Marjolein Vertogen. Sannie Bombeeck, Vivienne Aalders en Andrea Steffes in Wijk bij Duurste de tegen het vorig jaar uit de eredivi sie gedegradeerde Centre Court allen een 3-0 nederlaag. VROUWENHOCKEY PETER KLEIN 'Terug naar toen het nog goed ging', luidde het motto voor LOHC bij aanvang van de twee de competitiehelft in de eerste klasse. De leus werd bij Span- dersbosch direct in de praktijk toegepast, al werd het over wicht van de Leidse formatie niet in veel doelpunten uitge drukt. Met Joke Plug als mid- mid en Tessa van Dijk als han gende spits werd de bal in hoog tempo gespeeld. Alleen Else- mieke Petri, dit seizoen nieuw komer bij LOHC, was bij een van de vele kansen attent voor de enige, winnende treffer. Bij Zoetermeer tegen Fores- cate kwam met de 6-7 stand een tennisuitslag op het score bord. „We hebben Zoetermeer te veel ruimte gegeven", vertel de aanvoerster Stephanie Swart na afloop van die tiebreak. „Daardoor konden ze ook steeds weer dichtbij komen." Mascha Kimman en Marije Wiegant zorgden voor een 2-0 voorsprong, die korte tijd later weer teniet was gedaan. De Voorschotense eersteklasser nam weer een voorsprong van twee doelpunten via de tweede treffer van Kimman en de eer ste van Stephanie Swart. De rust werd met 3-4 bereikt. Na de pauze schoten Forescate en Zoetermeer om beurten met scherp. Wiegant maakte de 3-5, Swart daarna de 4-6 -en tenslot te Annemiek Taberina de 5-7. Zoetermeer kwam andermaal terug. De 1-2 nederlaag van Room burg tegen Victoria was terecht. De Rotterdamse nummer twee van de ranglijst had zeker in de eerste helft legio kansen, maar benutte die niet. Roomburg kwam na rust tegen de verhou ding in op een 1-0 voorsprong door een velddoelpunt van El len van der Salm. Via twee cor ners haalde Victoria toch de drie punten binnen. De vrouwen van Alecto be zorgden coach Maurits Eiken hout bepaald geen aangenaam verjaardagscadeau door in Gro ningen met 3-0 van GCHC te verliezen. „Toch hadden we geen slechte voorbereiding. We zijn zaterdag al afgereisd en hebben 's avonds zowel mijn verjaardag als Sinterklaas op bescheiden wijze gevierd. Zon dag stonden we binnen een kwartier al met 2-0 achter. Daama kwamen we niet meer in de wedstrijd." Zwartepieten wilde de coach ook niet uitde len. „GCHC stond onderaan, maar bij ons was er geen sprake van onderschatting. Het hele team, alle dertien speelsters hadden een off-day", aldus Ei kenhout. .Alweer de derde overwin ning op rij", glunderde Michiel Verveld na de 5-2 zege van Leidse Studs op het bezoeken de Westland. „Halverwege de eerste helft van de competitie ben ik als coach gekomen. Voor mij is het plezierig dat dat zo snel resultaat oplevert." Het eu vel bij de studentes, de matige doelgerichtheid, lijkt voorlopig verholpen. Aimee Bosman opende de score uit een corner. Corien Houtkoper, de nieuwe linksvoor, zorgde voor de 2-1. Na de pauze liep Leidse Studs via corners van Bosman en Iva- na Esser, en een velddoelpunt van Jessy van de Boomen naar de 5-2 eindstand uit. Een naar ongeluk waardoor Sanne de Wolf na twintig minu ten naar het ziekenhuis werd afgevoerd, overheerste het duel van Alphen tegen het Amster damse VW. De Alphense, die in de eerste vijf minuten een tip-in 'in het dakkie' had geschoten, kreeg een comer zo hard op haar hand, dat een vingertopje waarschijnlijk verbrijzeld is. Na de 1-1 ruststand kreeg zowel Al phen als VW een riante kans uit een strafcorner. Alleen de Amsterdamsen benutten die. De twee andere regionale derdeklassers in deze afdeling verloren ook. Catwijck was in een 'middenveldspel' met 0-2 (rust 0-1) de mindere van Heer- hugowaard. Noordwijk kwam tekort tegen Abcoude, dat met een 5-1 zege uit de kustplaats afreisde. Laura Azier redde in de tweede helft uit een strafbal de eer. Hisalis leed in Den Hel der een 2-0 nederlaag tegen Hermes. De ruststand was hier nog 0-0.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27