Winst TOP door sterke verdediging Velocitas pakt eerste punt op het nippertj Happy end voor tafeltennissers van Oegstgeest Saturnus wint makkelijk van kleurloos Atomium ;oo; Inhaalrace van Blitz komt veel te laat tegen ASVU Sport Grasshoppers geeft Binnenlan even hoop in Cleyn Duin MAANDAG 4 DECEMBER 2000 Sassenheimers verslaan Kinderdijk Kampioen kun je alleen worden als je ook in mindere vorm de punten blijft pakken. Aan dat sportcliché moet TOP zich maar vasthouden, want op basis van het ver toonde spel tegen Kinderdijk komen de korfballers niet in aanmerking voor de hoofdprijs. De titelaspirant had geen zuiver schot, maar compenseerde dit met sterk ver dedigen. Dat bleek voldoende om het duel in sporthal De Wasbeek tot een goed einde te brengen: 14-10 winst. SASSENHEIM MICHEL VAN GENT Zaalkorfbal heet garant te staan voor veel doelpunten, maar dat leek zaterdag bij TOP - Kinder dijk eerst niet het geval. Beide ploegen lieten de de bal lang durig in hun aanval rondgaan en stelden het schot zo vaak uit, dat het na 25 minuten pas 4-3 stond. De meeste van die doel punten waren ook nog uit vrije ballen ontstaan. De scheids rechter vToeg op dat moment om een nieuwe bal, omdat de bal te glad was geworden door het zweet van de handen. Het was een curieuze ingreep, maar wel een goede, want in het res tant van de wedstrijd zouden de goals in een hogere frequen tie vallen. Trainer Jenne Warrink wilde het moeizame scoreverloop niet alleen toeschrijven aan de gladde bal. „Je ziet dat van de 32 overgangsklassers na twee speeldagen nog maar acht zon der puntverlies zijn. Overwin ningen zijn meestal maar met drie of vier goals verschil, zo klein zijn de krachtsverschillen. Kinderdijk is ook geen slechte ploeg; zij hebben een paar goe de schutters. Als je die niet on der druk zet, kun je het erg moeilijk krijgen", stelde hij ach teraf vast. TOP nam in de tweede helft het heft nadrukkelijk in handen door van 6-5 (rust) naar 12-8 uit te lopen. De tweede aanval had in deze demarrage een belang rijk aandeel met goals van Ju dith Kok, Tim van der Horst (2) en Marion Broekhuizen. Het eerste aanvalsvak had echter moeite met de afwerking, zodat de score opnieuw stilviel. War rink bracht pas tien minuten voor tijd met Arnoud Kok een nieuwe aanvaller in. Deze for ceerde met tweeënhalve mi nuut te gaan prompt de beslis sing (13-9). Warrink: „Wij hebben de af gelopen tijd veel tijd gestoken in het spel. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen, want uit elke aanval kregen wij wel schotkansen. Je weet dat je de partij wint als je 13-9 maakt, maar ik wilde niet te snel wisse len. Je moet je spelers vertrou- mannen en vrouwen redden vege lijf TAFELTENNIS* RON HOOGENDAM De tiende en laatste ronde van de landelijke tafeltennis- competitie liep voor Pecos uit op een 'happy end'. De man nen verlengden het eerstedi- visieschap uiteindelijk ge makkelijk door in Middelburg 't Zand met 6-4 te bedwin gen. De vrouwen van de Oegstgeestse club gingen bij kampioen Maasbree met 8-2 onderuit. Daardoor eindig den zij ex aequo met Bel- crum, maar handhaafden zich toch in de tweede divisie vanwege een beter onderling resultaat tegen de Brabant sen. Het waren de opmerkelijk ste gebeurtenissen tijdens de slorronde van de herfstcom- petitie. In de poule van Pecos mag de Limburgse kampioen Kluis zich opmaken voor een beslissingsduel om promotie naar de eredivisie tegen de collega-kampioen uit groep 2, De Treffers. Pecos eindigde door de 6-4 winst bij 't Zand op een be scheiden vierde plaats. In sporthal De Zandkuil - waar de thuisclub zich al min of meer vezoend had met de gradatie - baarde Friso Reits- ma (41) opzienmet drie winstpartijen. Ron Schipaan- boord kweet zich eveneens goed van zijn taak door alleen van verdediger Rini Kasse te verliezen. Dennis Visser moest de 'plezierige' terug reis aanvaarden met een nul achter zijn naam. Docos trad verdienstelijk aan tegen kampioen Treffers uit Arnhem. Waar de Leidse ploeg in Arnhem nog met 9-1 verloor en zich en passant wegcijferde voor de titel, ein digde het duel tussen de nummers een en twee nu in 5-5. Aan de Hoge Morsweg had de Gelderse ploeg aan een punt genoeg om de titel in de wacht te slepen. Die kreeg Treffers meteen al in de openingspartij na de over winning van Herm Aalders tegen Dennis Post. In de strijd, die verder van elke spanning was gespeend, won zowel René Hijne als Fred van Oostenrijk vrij simpel van Geert Verhaegh en Aalders. Tegen de boomlange Martin Brinkhoff waren zij de min dere. Bij de mannen van Avanti was Martin Groenewold su perieur in het uitduel tegen degradant DTV*84. Mede door het knappe optreden van de Rijnwoudse kopman sleepte Avanti in Dalfsen een 6-4 overwinning uit het vuur. Ronald Peeters boekte zeges op Kraa en Diele. Jaap Schil- peroort kon namens Avanti, dat op een vierde plaats is ge ëindigd, slechts overtuigen in de gewonnen dubbel. Het reeds gedegradeerde Rijnsoever sloot zijn laatste wedstrijd verliezend af (8-2) tegen nummer drie Spaame. Lennard Roodenburg en de dubbel waren in Haarlem de spaarzame prestaties van de dit seizoen matig opererende Katwijkers die met 34 punten op de laatste plaats beland den. Voor De Treffers uit Roe- lofarendsveen draaide het seizoen ook al uit op een de ceptie. De tweede divisie bleek te hoog gegrepen, hoe wel de 5-5 die de Veners in de slotronde boekten bij num mer drie Cosmos een aardige afsluiting betekende. Play Fair sloot het verblijf in de vierde divisie met 37 punten op de voorlaatste plaats en degradeerde. In 't Spant was de laatste ontmoe ting met HTC alleen voor de bezoekers van eminent be lang. De onder leiding van Frits Kantebeen spelende Hoofddorpers hadden slechts baat bij een maximale zege. Door de twee winstpartijen van Leimuidenaar Björn van der Voort en de dubbel, gre pen zij naast de titel. Die ging naar DITO, dat drie punten meer vergaarde. Vrouwen De vrouwen van Pecos sprongen na de 8-2 nederlaag bij kampioen Maasbree - thuis werd nog met 10-0 ver loren - bijkans een gat in de lucht. Uiteindelijk bleken de twee cadeautjes voor Iris Sjaardema en Miranda Kars- dorp (Imke Martens viel uit met een knieblessure) goud waard. Concurrent Belcrum won namelijk veel later op de avond verrassend met 6-4 van Red Stars 2. Docos haalde met 10-0 uit tegen Dordrecht en eindigde daarmee op de derde plaats in de derde divisie. Voor De Treffers is het doek in dezelf de divisie (groep 3) gevallen. Bij het Limburgse Helden verloren de Veense vrouwen met 7-3. Zij dalen met TTCV af naar de laagste landelijke klasse. Derde zege voor Sporting Trigon wen geven. Bovendien zat de de problemen zouden komen, verdediging goed dicht, dus we Maar de komende tijd zullen konden wel wat hebben. Ik had we toch weer eens op het schot nooit het gevoel dat wij nog in gaan oefenen." TOP - Kinderdijk 14-10 (6-5). Doel- Eunten van Judith Kok. Petra van Nie- erk. Tim van der Horst (3), Marion Broekhuizen, Stanley Lardé (2) en Ar noud Kok. KORFBAL MICHEL VAN GENT Voorlopig doet Sporting Trigon het uitstekend in de zaal, want tegen Swift(M) werd de derde zege op rij geboekt. Het achttal van Peter Schallenberg werd in de openingsfase verrast door de tegenstander (2-5), maar nam vervolgens het initiatief over (12-9 rust). Mirjam Duin, Chan- tal van Duijn, Christina Ver- brugge (2) en Alfred Lambooy leken met 19-13 een vroegtijdi ge beslissing te forceren, maar in het slotkwartier verslapte de concentratie. Toch kwam de winst nooit in gevaar, want het verschil bleef altijd minstens drie punten: 22-18 eindstand. Tempo bracht met achterver- dedigen Avanti danig in verle genheid. De Alphenaren zagen met genoegen toe, hoe hun ge- irriteerde tegenstanders liefst drie strafworpen onbenut lie ten. Zij maakten zelf hun zes stippen feilloos af. Marcel Ha- negraaff (5), Elmer Veenman (4) Linda van Weeren en Suzanne Zeilstra bouwden na 7-7 (rust) een 12-18 voorsprong op, waar na het nog 13-18 werd. Fiks speelde tegen GKV(G) voor het eerst in de nieuwe sa menstelling. Trainster Anke Heederik had nieuwe vrouwen koppels geformeerd en schutter Matthijs de Visser buiten de se lectie gezet, aangezien hij on voldoende kan trainen. Henrik Hooimeijer (4), Judith Hogen- dorf, Saco de Visser en Theo Vreeken zorgden na 12-11 voor 19-13, mede door een sterke re bound. Dit bleek de beslissende demarrage. In de laatste tien minuten viel het schot geheel weg, waardoor de winst met 19- 18 bescheiden uitviel. Bijna was Pernix zijn eerste overwinning van dit seizoen nog misgelopen, maar DKV(IJ) liet een strafrvorp liggen, zodat het 17-18 bleef. Trainer Peter Kuipers had opdracht gegeven lang aan te vallen om het terug zakken van de thuisclub te be strijden. Deze tactiek resulteer de na 10-9 steeds in een posi tieve stand. Christian Lindhout, goed voor zeven doelpunten, Raymond Boerman (3), Huig Schoonderwoerd (2) en Bert Vanhaelen zorgden voor een maximale voorsprong van twee punten tussen 13-15 en 16-18. Vlak voor tijd ontglipte Mad- joe een verdiend gelijkspel te gen Oranje Nassau(A): 17-18. De oranjehemden kwamen na 4-8 goed terug (9-9 rust) en trokken deze lijn ook door in de tweede helft. Arenda Heems kerk (3), Miranda Pronk, Mar- loes Schoneveld, Marco Ra- vensbergen en Jos Star hielden hun club tussen 11-9 en 16-14 aan de leiding, maar in de slot fase brak het gebrek aan schot en routine hen op. De verdediging van De Da naïden gaf ODO(D) na 18-16 meer schotruimte om snel bal bezit te krijgen, maar zag de achterstand enkel tot 20-17 groeien. Coach Rob van der Spelt vond dat zijn ploeg collec tief beter was, maar individueel te veel fouten maakte. Karen Nood, Ame Heijman, Mark Rietbergen en Aart Tholens zet ten de 9-8 ruststand om in 11- 12, maar dit was de enige fase met een positieve score. Lies- beth Kalthoff viel al na tien mi nuten uit met een enkelblessu re. Pas in de tweede helft vonden Velocitas en Thor(H) hun schotvaardigheid, want b i stond het slechts 4-4. k)C Snatersen, Arjen Bakker, van Wallinga (2), Elsbe Mooij en Iwo Nelson zo11 voor een voorsprong van punten (8-6, 11-9 en maar daarna ging het mi 13). Uiteindelijk moesi doelpunt van Snatersei eerste punt in dit seizoen stellen. Gezien het spelverloop Crescendo meer verdien t een 14-13 nederlaag teger terkwartier. Wijnand h oi (2x), Carmen Zitman en Kooloos zetten na rust 11-8 voorsprong op het maar dit bleek de laatste delige stand. De beslis n< goal viel ongelukkig geni de laatste minuut. Meer geluk had KZ Leii de slotfase tegen Auron twee doelpunten van Didi ron, goed voor een 14-14 spel. Hij schoot eerst v stand raak en verzilverd i volgens een strafworp. D> matie van Peter Bierens h 10-12 het scoreverloop be maar stond machteloos het snijden over het blok thuisclub. Bianca Wittev^ Steven Kalkman waren voor een hattrick. Fluks behaalde een eejte dige 20-10 overwinning lios. De Noordwijkers, Ramses Duindam als vei van de geblesseerde Rona Drongelen, stonden bij op 4-10. Alle acht basiss scoorden, al moesten van de Bosch, Alexandra en Esther Hoek hiervo( geduld hebben tot het kwartier. 'HU HANDBAL «JOSEPHINE HAMMING Saturnus kwam in de wedstrijd tegen Atomium nauwelijks in gevaar (27-20). De Rotterdamse ploeg speelde zwak en kleur loos; zij mist veel geblesseerde spelers en de linkeropbouw was zelfs helemaal afwezig. Na de eerste dertig minuten stond het al 14-10. De Leidenaars wisten dat het geen zware wedstrijd zou worden; dit gaf ze de gele genheid om al hun reserves in te zetten. Vooral Danny van Leeuwen, die dezelfde dag al met het tweede had meege speeld, en Hans van Leeuwen, die voortaan in plaats van de geblesseerde Freek de Bakker in het eerste zal spelen, hadden een groot aandeel in de over winning. Satumus-trainer Peter Barreveld vindt dat dit hoop geeft: „Niet alleen voor de ko mende week maar vooral voor de lange termijn." De reserves van Saturnus behaalden een overwinning op het tweede van Atomium (29- 27). De Leidenaars, onder wie invallers Peter Innemee en Nico Mooren uit het eerste, zorgden meteen voor een voorsprong van zeven punten. Hoewel de ruststand 15-9 was, durfde Sa turnus nog niet op een zege te hopen, aldus speler Dirk Wok: „Wij geven de wedstrijd vaak aan het einde alsnog weg." In de tweede helft werd het nog spannend want de Rotterdam mers, die veel ervaren en sterke spelers in de ploeg hebben, kwamen steeds dichterbij. Maar dankzij het goede keepen van Kasper Adema en de vele aan- Satumus-keeper Rob Often wordt gepasseerd. De Leidenaars wonnen niettemin van Atomium. FOTO TACO VAN DER EB vallen van Danny van Leeuwen sport en Rijnstreek bleef tot het in de linkerhoek bleef de over- laatste moment verhit (24-25). winning in Leiden. De Alphenaren speelden in de De strijd tussen SOS/kwik- eerste helft (11-17) beter dan ooit dit seizoen om vervolgens Alphenaren hielden het hoofd het spel even helemaal uit han- koel en pakten de winst in de den te geven. SOS kreeg zelfs slotfase. Topscorer Remco nog een voorsprong, maar de Pabst maakte met een penalty de gelijkmaker, zodat Franken in de laatste se< het winnende punt kon s De begeleider van Rijn Ron Hulshof, zag het st in: „Toen ze twee puntei ter stonden dachten we zijlijn dat het verkeerd giir mannen bleven juist vol spelen en haalden daardi zege binnen." De vrouwen van wonnen van Stompwijk play in een ongelijke strij 11 12). Bij aanvang leken de en even sterk maar al misten de Stompwijksen ty's en raakten twee spe )i geblesseerd. Hierdoor k tegenstander uitlopen (ru De Zoetermeerse ploeg een aantal tijdstr; Stompwijk had het verloren en benutte dezt sen nauwelijks. De Stoi sen konden de achtersta de fysiek harde tegensl niet meer wegwerken. In tien minuten gaf Oi c wedstrijd tegen Hellas w< j. 16). De twee teams ging aan de rust gelijk op (9-8) >t speelde goed in op de opt a dediging van de tegen Maar in het begin van de de helft kregen de H< plotseling veel meer k 0 Mede door een paar brea wist Helllas een grote sprong te krijgen. De scoi ,t van 9-9 naar 19-10. Later den de vrouwen uit OuLj weer scherper, waardoc verschil niet groter werd. keepsters Angelique vai ss Hulst en Sigrid Van Klin niets te verwijten. BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN MSV deed zaterdag goede zaken in Berlicum. De Noordwijkers wonnen met 66-58 van Springfield. De thuisploeg heeft een breed team, met een aantal grote spelers. Toch kwam MSV snel op een 8-0 voorsprong. Naast Bart Koek beschikte MSV echter niet over lange mensen. Springfield buitte het lengteoverwicht na de openingsfase goed uit. Na rust (32-34) kwam de thuisclub zelfs even op voorsprong. Toen deed MSV wat omzettingen in de verdediging, waardoor de Brabanders niet meer zo makkelijk de bal in de bucket konden krijgen. Verder werd de dreiging van de perime ter - Springfield heeft een schutter die tegen Blitz onlangs tien driepunters scoorde - volledig afge sloten. In het laatste kwart controleerde MSV de wedstrijd. Scores MSV: Koek 21. Van Leeuwen 17. Van der Spruijt 16. Blitz verloor in Amsterdam met 98-93 van ASVU. Bij de Voorschotenaren ontbrak Bob Vegter met een blessure. Ook miste de ploeg center Cees Aanhanen, die met de junioren een belangrijk duel tegen Den Helder moest afwerken. Albert Stuijfzand was wel van de partij, maar de center kwam al snel in foutenlast en kon maar een be perkte tijd spelen. Derhalve deed coach Sid Bruinsma maar weer eens mee. De kracht van de Amsterdamse studentenclub lag echter bij de pe rimeterspelers, die slecht bewaakt werden door hun opponenten uit Voorschoten. Na rust (43- 37) liep ASVU ver weg, ook door het vele balver lies dat Blitz leed. Acht minuten voor het einde was het zelfs 76-54. Toen begon Blitz aan een in haalrace, door driepunters van Pearl Ponit, Wou ter Raasveldt en Bob Smeding. Het gat was ech ter te groot. ASVU bleef dankzij vrije worpen overeind. BS Leiden boekte een goede overwinning op Do- nar 2. De Groningse reserves kwamen er in de Vijf Meihal niet aan te pas: 77-48. Door Timo Versteegen goed vrij te spelen, en een reeks fast- breaks af te ronden stond de thuisploeg na een kwart al met 20-8 voor. Leiden stormde zelfs door naar 37-12, voordat een tweetal driepunters van Donar de ruststand bepaalden. In de tweede helft liepen de Leidenaars door naar 53-30. Erik- Paul van Weeren kon na zes wedstrijden schor sing weer eens ritme opdoen. Met Timo Ver steegen aan de kant in het grootste deel van de laatste periode liep Leiden niet verder uit, maar was Donar allang 'knock-out'. VROUWENBASKETBAL De vrouwen van Univentio/Grasshoppers wonnen thuis van Binnenland met 68-50. De ploeg uit Barendrecht speelde de hele wedstrijd zone, waar Grasshoppers met wisselend succes tegen aanviel. Aanvankelijk scoorden de Kat- wijksen makkelijk, door Talia Versteeg van af stand en goede combinaties in de bucket van Barbara Nieuwenhuys en Liesbeth Faber. Het viel echter stil bij de thuisploeg en via vooral Mariet Mulder kwam Binnenland terug. Twee scores van de thuisploeg zorgden dat Grasshop pers toch nog met een redelijke marge kon rus ten: 35-26. In de tweede helft schroefde Grass hoppers het tempo op. Carola de Jong scoorde uit de fast break en Binnenland was zo zwak in de rebound dat de slecht schietende Katwijksen veel tweede kansen kregen. Eenmaal kwamen de Barendrechtsen nog terug tot 57-47, voordat de thuisploeg zonder zich erg in te spannen in de slotfase naar een ruime zege liep. Scores Univentio/Grasshoppers: Talia Versteeg 16, Nieu- I wenhuys 16, De Jong 10, Driessen .10. BV Leiderdorp verloor in Lieshout met 76-47. Lieshout, met een degelijke Marie-Jose Allers, kon Leiderdorp in de eerste helft niet echt van zich afschudden. Toch had de thuisclub halver wege een 34-23 voorsprong. Leiderdorp op 7j de tweede helft met een score, en leek opn c balbezit te krijgen toen Lieshout totaal ver! passte in de volgende aanval. De bal bleef tl ter binnen, omdat de scheidsrechter preci e de baan stond. Lieshout bleef zo nog net in bezit en scoorde in het 30-secondensignaa tt driepunter. Leiderdorp leed meteen balvi re en Lieshout scoorde weer, zodat het 39-25 en Leiderdorp de strijd toen al moest stakei 5j Scores BV Leiderdorp: Van Zegveld 10 (15 rebounds In de eerste divisie blijven de vrouwen va Lisse de lakens uitdelen. Het treffen met d serves van Lely mondde voor eigen public in een wedstrijd van kat en muis. Zonder tof, uiterste te gaan, zegevierde de ongeslagen loper met de alleszeggende cijfers van 7 Aan Lissezijde speelde Ellen Zandbergei blijde verwachting) voorlopig haar laatste strijd. „Een verlies", wilde coach Hans van ten wel kwijt. Hij wilde er tegelijkertijd ni lang bij stilstaan. „De komst van Mari Schuijt is een aardige compensatie." De malig speelster van Grasshoppers en Le dorp maakt haar opwachting in de hoofdn van de titelkandidaat over twee weken vo( gen publiek. Scores BV Lisse: Kortman 23, Droogh 14, Van de 14, Van Duivenvoorde 11.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24