Kluivert helpt Barcelona aan punt Beierse crisis bezworen India verslaat cricketstt Hoenselaar tweede in Masf Sport 'Transfer binnen landsgrenzen blijft mogelijk' TfiripyiWWniTffllI'i De Nederlandse cricketvrou wen hebben ook hun tweede wedstrijd op het WK in Nieuw- Zeeland met groot verschil ver loren. Na de nederlaag tegen Engeland, waren zaterdag de professionele speelsters uit In dia veel te sterk voor de Neder landse amateurs. Absolute uit blinkster aan Oranje-zijde was Carly Verheul, die een 46 runs bij elkaar sloeg. De bijdrage van de Haarlemse was echter bij lange na niet voldoende om de Nederlandse score (121 runs voor 6 wickets) in de buurt van het Indische totaal (275 voor 4) te brengen. De speelsters uit India lieten er zaterdag op de Lincoln Green geen enkele twijfel over bestaan welk team met de winst aan de haal zou gaan. Hoewel de Nederlandse slagploeg met 18 boundaries - elk goed voor vier runs - aardig in de buurt bleef van de 22 'vieren' Aziaten noteerden, wa Indiase batters superiei korte slagwerk. Zorgvu gaten van het Nederlan< zoekend, bleef de Indiai via 'eentjes' en 'tweetjes nu doortikken. „Het fielden kan en m een stuk beter", zei aani Pauline te Beest na „Maar het is voor ons e nen aan de snelheid veld. In Nederland crick op het lange gras van velden, terwijl het sne op de Nieuw-Zeelandse ovals vergelijkbaar is i van de gladgeschoren op een golfcourse. Wat treft hebben we vands hoop geleerd", aldus T< Voor Nederland gold voorbaat kansloze tref voorbereiding op de voo je echt belangrijke wed c tegen naaste concurren Lanka en Ierland. Francis Hoenselaar is als tweede geëindigd in het intern! Je darttoernooi de Winmau Masters. De Rotterdamse verloor: nale van de Engelse Trina Gulliver: 1-3. Bij de mannen ging de zege naar de Engelsman John Wal in de finale te sterk was voor zijn landgenoot Mervyn K Stompé werd in de kwartfinales uitgeschakeld door de Fir t Komula. MAANDAG 4 DECEMBER 2000 Met de afschaffing van het be staande transfersysteem ko men vergoedingen voor spelers die binnen een land van club veranderen niet in gevaar. Dat zegt Europees commissaris Vi- viane Reding zaterdag in de krant Daily Telegraph. De Europese Commissie doet waarschijnlijk begin janu- hebben alternatieve plannen opbrengsten uit de verkoop ari uitspraak over een nieuw ingediend omdat bij een volle- van opgeleide spelers. „We internationaal transfersysteem, dige afschaffing van het ver- gaan in geen geval het nationa- Het oude was in strijd met het goedingssysteem voor de toe- le transfersysteem aantasten", binnen Europa geldende vrije komst van kleinere clubs wordt zei Reding in de Telegraph, verkeer van werknemers. De gevreesd. Een groot deel van „Dat is een zaak van de natio- voetbalbonden FIFA en UEFA hun inkomsten bestaat uit de nale overheden en voetbalbon den." Shirtreclame bij nationale teams is niet langer onbe spreekbaar voor de wereldvoet balbond FIFA. Een beleids commissie stelt dit heikele on derwerp tijdens een vergade ring op 8 december in aan de orde. Twee dagen komt het hoofdbestuur \j FIFA bijeen. Naast shirtreJ voor internationals FIFA-commissie zich ooj commerciële uitingen kleding van scheidsrecht! grensrechters. Daarbij i nog alleen om wedstrijdF nationaal verband. Frank de Boer doet moeite om tegenstrever Catanha af te stoppen. De in Brazilië geboren Spaans international van Celta de Vigo scoorde drie treffers. Barcelona heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie opnieuw punten laten liggen. Uit bij Celta de Vigo speel den de Catalanen met moeite met 3-3 gelijk. De doel punten van Barcelona waren van Nederlandse makelij: Frank de Boer maakte de eerste, Patrick Kluivert zorgde na de ruststand van 3-1 met twee treffers voor een punt. Voor Celta maakte Catanha al ledrie de doelpunten. Na rust brak het kwartiertje van Klui vert aan, die eerst koppend en even later met de voet scoorde. Bijna had Barcelona nog de winst gepakt, maar Abelardo kopte ver in blessuretijd op de lat. Behalve het verlies van twee punten mist Barcelona de ko mende weken ook doelman Ri chard Dutruel. Hij raakte vlak voor rust geblesseerd aan de rechterenkel. Dutruel werd ver vangen door de pas 18-jarige José Manuel Reina. Landskampioen Deportivo la Coruna kwam via een zege op Espanyol (2-0) aan de leiding. Spits Roy Makaay scoorde één maal, de andere treffer kwam van Fernando. Deportivo profi teerde van het gelijkspel van de vorige koploper Valencia, uit bij Real Valladolid (0-0). Real Madrid was voldoende hersteld van de zware reis uit Tokio want de 'Koninklijke' won bij hekkensluiter Osasuna met 2-3. De winnende treffer viel pas in blessuretijd en kwam van Ivan Helguera. Raul en Morientes maakten de andere twee goals voor Real. Engeland Na vijf duels zonder zege heeft Arsenal zich zaterdag hersteld ten koste van Southampton: 1- 0. Dennis Bergkamp was enkele malen dichtbij een treffer. Pas vijf minuten voor tijd zorgde de Franse middenvelder Vieira voor de bevrijding: 1-0. Man chester United hield het in ei gen stadion tegen Tottenham Hotspur bij 2-0. Scholes en Solskjaer tekenden voor de doelpunten. Ook Chelsea kon weer eens juichen na de 2-1 ze ge op Manchester City. Jerrel Hasselbaink was voor de elfde keer dit seizoen succesvol in de Premier League. De spits bracht Chelsea op slag van rust op een 2-0 voorsprong op aangeven van Melchiot. Na een half uur had Zola de score voor de Lon- denaren geopend. Doelman Ed de Goey moest acht minuten voor tijd een tegentreffer van Dickov toestaan. Verdediger Robert Molenaar kende een dag na zijn overgang van Leeds naar Bradford City een mooi debuut. De nummer laatst won thuis van medede gradatiekandidaat Coventry Ci ty: 2-1. Italië AS Roma heeft gisteren gedeel telijk geprofiteerd van het ver lies van naaste belager Atalanta Bergamo. De Romeinen kwa men uit bij Perugia niet verder dan 0-0. Atalanta verloor een dag eerder bij Parma, dat zich dank zij die zege meldt in de subtop. Juventus, de ploeg van Da vids en Van der Sar liet gister in SchaTke 04 2-O.Hertha BSC 2, Bochum - Frankfurt 2-1, Baye lt. kusen 2-0, FC Koln - 1860 Muri ,gi Kaiserslautern - HSV 2-1, Energ - Rostock 1-0. Stand aan kop: Hertha BSC 15-28 Bayern Leverkusen 15-28 Dortmund Schalke 04 15-27 FC Koln b Arsenal - Southampton 1-0, Wt n. Middlesbrough 1-0, Ipswich - Liverpool - Charlton 3-0, Aston V castle 1-1, Bradford - Coventry In Chester United - Tottenham 2-0, jjk - Leeds 3-1, Chelsea - Manches Monaco - Strasbourg 1-0, Metz - Nantes - Guingamp 2-1, Troyes- 1-0, Rennes - Lille 2-0, Sedan 5-1, Bastia - Auxerre 3-1, Saint Toulouse 1-0. Stand aan k( Nantes 18-33 Guingamp Sedan 19-33 Lens Bordeaux 19-31 Lille Bastia 18-28 Troyes Lazio - Reggina 2-0, Parma - Ata Bologna - Vicenza 1-1, Lecce - I 1-1, Perugia - Roma 0-0, Udin Ian 0-1, Napoli - Bari 1-0, Veron;^ e\ 9-18 Fiorentina 'e 9-17 Verona 9-17 Perugia 9-16 Vicenza 8-15 Brescia 9-15 Napoli 9-15 Ban 9-12 Reggina Q avond bij Internazionale twee punten liggen: 2-2. Al binnen een kwartier stond Juventus met 1-2 voor. Trezeguet en Zi- dane (fout doelman) zetten Ju- ve op 0-2, waarna Blanc in de dertiende minuut doelman Van der Sar met een kopbal kans loos liet. Na rust kwamen de Milanezen met geluk langszij. Di Biagio schoot uit een vrije trap tegen het achterwerk van Zidane, die in de muur stond. Van der Sar was vervolgens kansloos. Bij Bologna scoorde oud-Fey- enoorder Cruz Na 33 minuten zette de Argentijn zijn ploeg op voorsprong tegen Vicenza, dat nog voor rust via Toni weer op gelijke hoogte kwam. Daarbij bleef het. Udinese zakt lang zaam weg uit de top van de Se rie A. De Noord-Italianen verlo ren met 1-0 van AC Milan door een goal van Sjevtsjenko. naaora - uu vicenie rei 1 1-1, Benfica - Sporting 3-lat Salgueiros 2-1, Campomaio Celtic - Dunfermline 3-1, Dund jj Johnstone 1-1, Aberdeen - Kilm 2, Hearts - Rangers 0-1, Mothei bernian 1-3. Stand aan kop: Celtic 19-48 Rangers Hibernian 19-41 Hearts Kilmarnock 19-36 St. Johnst Osasuna - Real Madrid 2-3, Esp< portivo 0-2, Celta - Barcelona 3- lid - Valencia 0-0, Vallecano - 4-1, Villareal - Numancia 0-0, Malaga 3-2, Alaves - Bilbao 2-1, - Las Palmas 1-1, Zaragoza - Mai Deportivo Real M. Vallecano Standard Luik onderuit brussel' Het gat tussen de toptwee en de rest in de Belgische voetbalcompetitie groeit. Achter koploper Club Brugge en run- ner-up Anderlecht verloor Standard Luik zaterdag met 2-1 van AA Gent. Het verschil tussen Brugge en Standard is daardoor opgelopen tot twaalf punten. Anderlecht, dat vrijdag de topper tegen Brugge won, staat op drie punten achterstand. Gent kwam na 20 minuten op achterstand door een eigen doelpunt van Cipi. Pas een kwartier voor tijd werd het gelijk: Hossam was de gevierde man. De winnende treffer, in blessuretijd, was op nieuw een eigen doelpunt. Standard-doelman Runje was de schuldige. Gent klom dank zij de zege naar de vijfde plaats, ach ter Excelsior Moeskroen. Die ploeg won zaterdag met 2-1 op ei gen veld van Lokeren. Benfica wint klassieker lissabon Benfica heeft gisteravond op eigen veld met ruim ver schil de klassieker tegen Sporting Lissabon gewonnen: 3-0. Pier re van Hooydonk opende voor zijn ploeg de score vlak voor rust. Joao Tomas scoorde tussen de 79ste en 83ste minuut nog twee maal. Koploper FC Porto ging zaterdag uit bij Braga onder uit. De ploeg verloor met 2-1, maar blijft desondanks de rang lijst aanvoeren. De voorsprong op Braga, dat inmiddels tweede staat, bedraagt vier punten. Bordeaux raakt koppositie kwijt parus Bordeaux heeft zaterdagavond bij AC Troyes de koppo sitie verspeeld. De onttroonde lijstaanvoerder verloor met 1-0. Uit een strafschop maakte Djukic het doelpunt. Het was de eer ste nederlaag voor Bordeaux in een serie van twaalf wedstrij den. FC Nantes nam de eerste plaats over. De ploeg versloeg EA Guingamp met 2-1. Het was de vijfde opeenvolgende zege. CS Sedan heeft evenveel punten als Nantes, maar speelde een wed strijd meer. De ploeg deklasseerde zaterdag Paris Saint Germain met 5-1. Pius N'Diefi scoorde drie keer. Dat resultaat kostte de kop van Philippe Bergeroo. Hij werd ontslagen en een dag later opgevolgd door de 41-jarige oud-international Luis Fernandez Rangers winnen met negen Glasgow Glagow Rangers heeft gisteren met hangen en wur gen puntverlies weten te voorkomen. Uit bij Hearts werd met negen man een vroeg verkregen 1-0 voorsprong succesvol ver dedigd. Een van de weggestuurde spelers was Arthur Numan. Rangers nam na 12 minuten de leiding. De Duitser Albertz be nutte een strafschop. De Amerikaan Reyna was na 65 minuten de eerste speler uit de ploeg van Dick Advocaat die kon vertrek ken. Hij maakte binnen een minuut twee met geel bestrafte overtredingen. Niet veel later was Numan de pineut. Een tackle op Neilson leverde de international geel op, wegens protesten werd dat niet veel later rood. Konterman en Ronald de Boer wa ren de andere Nederlanders in de basis. Koploper Celtic won, met middenvelder Bob Petta in de basis, op eigen veld van Dunfermline: 3-1. Spits Larsson, met een gekortwiekt kapsel, maakte zijn negentiende competitietreffer. De Zweed miste in de slotfase een strafschop, die door Petta was afgedwongen. Zijn inzet werd door doelman Marco Ruitenbeek (ex-Go Ahead Eagles) gestopt. Robert Matthaei van Dunfermline kreeg geel. PAOK wint uitduel bij Xanthi athene - PAOK Saloniki, donderdag op eigen veld tegenstander van PSV in de UEFA-beker, heeft gisteren in de Griekse compe titie een overwinning geboekt. Uit bij Xanthi werd het 0-2. Hoe wel de generale repetitie een goede was, lijken de kansen voor de Grieken op overwintering in Europa minimaal. De eerste wedstrijd in de derde ronde, anderhalve week geleden in Eind hoven, leverde een riante zege voor PSV op: 3-0. Mboma Afrikaans voetballer van 2000 Johannesburg Patrick Mboma is gekozen tot Afrikaans voetbal ler van het jaar. Dat heeft de Afrikaanse voetbalbond CAF zater dag bekendgemaakt. Mboma komt uit voor het Italiaanse Par ma en maakte deel uit van de ploeg die in februari de Afrika Cup won. Daarnaast won de spits met Kameroen tot 23 jaar de olympische titel in Sydney. In beide finales scoorde hij. Drie an dere spelers van Kameroen eindigden meteen achter Mboma: Arsenal-speler Laurent Etame Mayer, Samuel Eto'o (Real Mal- lorca) en Geremi Fotso Njitap (Real Madrid). Oud-Ajacied Nwankwo Kanu, vorig jaar Afrika's beste speler en tegenwoor dig spelend voor Arsenal, werd vijfde. archieffoto epa/philippe desmazes Door de overwinning op de ge hate rivaal uit Leverkusen (2-0) heeft Bayem München de cri sis in eigen huis bezworen. De rijen zijn weer gesloten nu de achterstand op de koplopers in de Bundesliga is teruggebracht tot twee punten. Bayem-Bayer was zaterdag avond veel meer dan een voet balwedstrijd. Het was de kam pioen van Duitsland tegen de koploper in de Bundesliga, een duel tussen de trainers Ottmar Hitzfeld en Berti Vogts, tussen de spelmakers Stefan Effenberg en Michael Ballack. Maar het was toch vooral een prestigege vecht tussen Uli Hoeness en Reiner Calmund, de twee ma nagers. Sinds de affaire Daum kun nen Hoeness en Calmund el- kaars bloed wel drinken. Ze stonden wekenlang lijnrecht tegenover elkaar en Hoeness bezwoer te vuur en te zwaard nooit meer een woord met Cal mund te wisselen. „Die man bestaat voor mij niet meer." De manager van Bayern, he vig in zijn wiek geschoten door de emmers vol drek die over hem zijn uitgestort, voelt zich vooral door Calmund aangetast in zijn eer en goede naam. Maar zo onverzoenlijk als Hoeness zich gedroeg, zo on verzoenlijk is hij toch ook weer niet. Zaterdagmiddag zaten de twee zwaargewichten van het Duitse voetbal twee uur tegen over elkaar, op een angstvallig geheim gehouden locatie. Naar de uitkomst van de 'vredesmis sie' mogen de media slechts gissen. Hoeness hield ook dit keer voet bij stuk en herhaalde nog maar eens dat het ging om 'een privé-gesprek onder vier ogen'. En dat, zo denkt de manager van Leverkusen, „de tijd alle wonden moet helen. Zo door gaan had geen zin, want dan waren we met z'n tweeën de lucht ingevlogen." De ergste kou mag dan uit de lucht zijn, dat wil nog niet zeg gen dat alles vergeten en verge ven is. Hoeness voelt zich ge brandmerkt en werpt zich de laatste weken op als een mo raalridder die vecht tegen de volgens hem verloederde mo raal in het topvoetbal. Zo zet hij zich al wekenlang af tegen de schijnheiligheid in de bran che, zoals hij de voetbalwereld noemt. „Als het geen rol meer speelt of een trainer cocaïne snuift of niet, zolang hij succes heeft, dan wil ik met deze sport niks meer te maken hebben. Auf Wiedersehen. Ook de voetballers moeten het regelmatig bij hem ontgel den. Hij hekelt de geldzucht en heeft de spelers van Bayern on langs gevraagd niet meer naar Big Brother te kijken. Omdat met deze tv-uitzending, zo meent Hoeness, „mensen wor den gestuurd en gemanipu leerd om de kijkcijfers omhoog te stuwen." Hij noemt dat 'een afschrikwekkend voorbeeld voor onze maatschappij.' De oud-international be schouwt Bayem München als 'mijn kind'. Vergenoegd wreef hij zich zaterdagavond in het slechts voor de helft gevulde Olympia-stadion in de handen toen Bayem als sportieve win naar tevoorschijn kwam uit het beladen topduel met Leverku sen. De ploeg van Hitzfeld was superieur en dankte de winst aan een vroege treffer van Jancker en een Braziliaans on deronsje tussen Sergio en doel puntenmaker Eiber, drie minu ten na de rust. „We hadden met 4-0 moeten winnen. Dat mag je ons verwijten", sprak Effenberg na afloop. De overwinning kwam voor Bayem, dat in deze competitie al vijf keer heeft verloren, als een bevrijding. „Als we van avond hadden verloren", kent Effenberg de reputatie van FC Hollywood, „waren de rapen gaar geweest. Dan was het ver schil met Leverkusen acht pun ten geweest en waren we in de problemen gekomen." Nu be leefde Bayem een optimale za terdag, omdat SchaJke verloor bij Wolfsburg en Hertha in Ber- Botsing der Duitse giganten. De Bayem-spelers Giovanni Eiber (9) en aanvoerder Stefan Effenberg botsen tegen Jörg Reeb van Leverkusen op terwijl dit trio door Reebs teamgenoot Boris Zivkovic onderuit wordt gegleden. foto ap/uwe lein lijn niet kon winnen van Frei burg. Voor Hitzfeld een pak van zijn hart. „De druk was enorm. We moesten winnen. Ik ben opgelucht." Voor de aspirineclub uit Le verkusen was het de zevende nederlaag op rij in München en de eerste in deze competitie onder Berti Vogts. Eerder in de week werd Leverkusen voor de Duitse beker al uitgeschakeld door Freiburg. Maar harder dan het verlies kwam de bles sure aan van Ballack, die vol gens Vogts maandenlang uit de roulatie is, en de rode kaart voor Ponte. De Braziliaan deel de een kopstoot uit aan Jere- mies, die eerder Ballack zwaar blesseerde. Het paste allemaal in en rond een wedstrijd die bol stond van de irritatie.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20