0 Catwijkse baptisten naar sportschool Lisse wil impasse over begraafplaats doorbreken eugdsociëteit De Boei heeft leven gebeterd 499 1.39 2.49 1.89 KQnjviar Duin Bollenstreek ,NDAG 4 DECEMBER 2000 gewonden bij botsing op de A44 bi emmermeer Een 30-jarige Sassenheimer raakte vanmorgen id kwart voor zes op de A44, ter hoogte van Abbenes, door ■uaplaning in de slip. De man kwam met zijn auto dwars over ■[weg te staan en veroorzaakte daarmee een botsing met twee ■'jdere auto's, waarvan er een werd bestuurd door een 29-jarige uit Leiden. De andere wagen werd bestuurd door een 27- oi vrouw uit Starrenmeer. Zij en haar twee passagiers raak- gewond en werden naar het ziekenhuis gebracht. De rijbaan e volledig geblokkeerd. Het verkeer is enige tijd omgeleid. lislukte stunt Katwijkse jongen •e [wuk Een 16-jarige Katwijker is zaterdagavond met een flin- hoofdwond naar het ziekenhuis in Leiden vervoerd. De jon- a stond op de Biltlaan bij wijze van een stunt op de achter- nt van de brommer van zijn vriend. Op het moment dat de h jmmer het viaduct op de Biltlaan had bereikt, vergat de Kat- jker te bukken en kwam hij met zijn hoofd tegen het beton bnhet viaduct aan. tl fslankcursus bij Gezondheids Service a rwuK» Gezondheids Service Rijn-, Duin- en Bollenstreek d >dt in januari in zwembaden een cursus effectief afslanken n. In acht bijeenkomsten van twee uur krijgen de deelnemers onder meer De Schelft in Noordwijkerhout, het Bollenbad in lordwijk, De Lis in Lisse en Aquamar in Katwijk de kans om n conditie wat op te vijzelen met een BBB (benen, billen, ik) training. Verder krijgen ze voorlichting over gezond eten. ior meer informatie: 071-4093266. kerstmarkt in Noordwijk iQRDwuKVereniging De Oude Dorpskern organiseert dit jaar w or de vijftiende keer een kerstmarkt, die ten doel heeft de vvndacht te vestigen op de dorpskern van Noordwijk-Binnen ;t de Grote Kerk als middelpunt. De kerstmarkt vindt woens- g 13 en donderdag 14 december plaats van één tot negen in Grote of St. Jeroenskerk. Er is een groot aanbod van kerst ben en decoraties, handgemaakte cadeautjes, kerstballen, ndelaars, houten kerstengelen, kerstkaarten en -boeken, an- k en voor de koude dagen onder andere plaids. Verschillende »anisaties zoals UNICEF, Amnesty International, Stichting ulp aan Kroatië' zullen aanwezig zijn. Jaco van Leeuwen be- eelt tijdens de markt het gerestaureerde knipscheerorgel. egang tot de markt kost twee gulden vijftig voor volwassenen een gulden voor kinderen. erstnachtviering Vliegkamp -kenburg Marinevliegkamp Valkenburg houdt zondagavond december een kerstnachtviering voor omwonenden uit de k( burige gemeenten en het marinepersoneel. De viering begint ii, i negen uur 's avonds in hangar 7 op het vliegkamp, om acht r gaan de deuren al open. Voorganger is dominee Spaans, kest Door Vriendschap Sterk en praiseband Messenger uit twijk verzorgen de muziek. Na afloop wordt de traditionele ec eroet (warme chocolademelk) met een krentenbol geser- aj erd. Toegangskaarten kunnen worden afgehaald bij de Dienst in itspanning, Sport en Ontwikkeling, in het Valkenhorsttheater -p het vliegkamp en bij het Marine Beveiligingskorps aan de in to ng van het kamp. lisse sjaak smakman Burgemeester en wethouders van Lisse willen een laatste po ging doen om de al jaren du rende impasse rond de uitbrei ding van de begraafplaats bij de St. Agathakerk te doorbreken. Het kerkbestuur wil de begraaf plaats uitbreiden, maar de be woners van het daaraan gren zende Agathapark voeren daar al jaren oppositie tegen. Het kerkbestuur diende al vijf jaar geleden een plan in voor uitbreiding van de vol rakende begraafplaats achter de kerk aan de Herenweg. De bewoners vinden echter dat ze dan te zeer worden geconfronteerd met be grafenissen en vinden dat een ernstige aantasting van hun woongenot. Hoewel de afgelo pen jaren al vele varianten de revue zijn gepasseerd, zijn alle pogingen om tot een compro mis te komen op niets uitgelo pen. Aan de ene kant is er het kerkbestuur dat zoveel mogelijk graven wil aanleggen om de be graafplaats rendabel te houden en om parochianen de kans te geven op 'eigen' grond te wor den begraven, anderzijds zijn er de bewoners die de begraaf plaats letterlijk en figuurlijk een beetje op afstand willen hou den. Het laatste voorstel dateert van september en hield in dat er een talud zou komen en dat de eerste rij begraafplaatsen op negentien meter van de achter gevels van de huizen zou begin nen. Het zoveelste rondje in spraak leverde echter op dat het kerkbestuur vindt dat er dan te weinig graven kunnen worden aangelegd. Bovendien valt het met die inbreuk op het woon genot wel mee, vindt het kerk bestuur, want de feitelijke be grafenis zelf duurt tegenwoor dig maar kort. De meeste bewo ners daarentegen kunnen wel leven met die grens van negen tien meter. Het probleem voor het ge meentebestuur is dat er in het De begraafplaats achter de Agathakerk in Lisse. ARCHIEFFOTO MARK LAMERS verleden vergaande toezeggin gen zijn gedaan aan het kerkbe stuur over de uitbreiding van de begraafplaats. Om nu de kool en de geit te sparen willen burgemeester en wethouders nu het kerkbestuur de ruimte geven om toch een rij extra gra ven aan te leggen, waardoor de afstand tot de gevels ongeveer zestien meter wordt. Als com pensatie voor de bewoners wil de gemeente dan het nog aan te leggen zes meter brede talud geheel beplanten met eiken en groenblijvende heesters om de begraafplaats aan het zicht te onttrekken. Burgemeester en wethouders spreken van een 'win-win situa tie'. Over een week moet de commissie ruimtelijke ordening zich uitspreken over het voor stel. Ook zal dan meteen blijken hoe het kerkbestuur en de be woners tegen het plan aankij ken. Haalt de voorgestelde op lossing het niet, dan blijft er weinig anders over dan het ou de voorstel weer van stal te ha len, waarschuwt het college met name het kerkbestuur. gen kerk aan Groen van Prinstererweg Katwijkse baptisten vieren hun diensten binnenkort :en eigen kerk aan de Groen van Prinstererweg. Ze iben de voormalige sportschool Van Leeuwen ge- :ht. Die wordt volgens hun dominee G. van Klaveren - komende maanden omgebouwd tot multifunctioneel kgebouw dat omstreeks 1 maart in gebruik wordt ge nen. De baptisten zijn al jaren op zoek naar een eigen vuk peter blok de aankoop van de voor- g ige sportschool is volgens Klaveren voor de baptisten droomwens in vervulling J0 ian. Ze zochten namelijk al 'vn naar een eigen kerkge- w, omdat hun huidige on derkomen - de aula van het An dreas College aan de Louise de Colignylaan - te klein is gewor den. Eerst hadden de baptisten hun oog op nieuwbouw aan De Krom, naast het huidige onder komen van de stichting Kinder opvang Katwijk (KOK). Daar za gen ze deze zomer vanaf. „Het bleef te lang onzeker of wij wel op die plek terecht konden", verklaart Van Klaveren de keuze van de baptisten om 'op meer dere paarden te wedden'. „De Kinderopvang kwam telkens met andere plannen en dat leidde tot vertraging. En van al dat uitstel kon weieens afstel komen. Wij hadden juist haast, want in die aula aan de Louise de Colignylaan zijn we inmid dels al een tijdje uit ons jasje gegroeid. Hij is te klein en onze mogelijkheden zijn er beperkt. We zijn daarvoor afhankelijk van onze verhuurder, het An dreas College." De baptisten willen volgens Van Klaveren 'één gemeente zijn'. „Dat kan het beste op één plek. Momenteel waaieren onze gemeenteleden te veel uit. Onze kerkdiensten houden we in de aula, de ouderen komen door deweeks samen in Rijnsburg en de jongeren treffen elkaar in het jeugdhuis Rijnsoever. Dat is verre van ideaal. Daar zijn we binnenkort gelukkig vanaf. Dan kunnen we al onze activiteiten aan de Groen van Prinsterer weg houden. Daarmee krijgen we meer identiteit. En dat komt de onderlinge saamhorigheid beslist ten goede." Dominee H. Bakker van de baptisten gaat boven het nieuwe kerkelijke centrum 'in een mooie rustige omgeving' wonen. De baptisten hebben voor hun nieuwe kerk - die plaats- biedt aan ruim vierhonderd mensen - ruim 1,7 miljoen gul den betaald aan de Katwijkse Bouwmaatschappij (KBM), de eigenaar van de sportschool. In de toekomst willen de baptisten hun kerkelijk centrum uitbrei den, zodat het 'met gemak' ruim zeshonderd mensen kan onderbrengen. „Ons doel is om over vijf a zes jaar verder uit te breiden." Sportschool Van Leeuwen kreeg afgelopen zomer grote bekendheid, doordat de Kat wijkse advocaat Hengst een bordeelaanvraag voor het pand indiende. - iitingsprocedure binnenkort van tafel. irhqut gerard baas Voorhoutse jongerensocië- De Boei hoeft niet meer te ten voor het voortbestaan de discoavonden. De ge- Isoverlast voor de omwo- den, veroorzaakt door de :o voor 12 tot 16-jarigen op dag- en zaterdagavond, is iwenen dankzij een goed af- :elde geluidsbegrenzer. De in dit jaar in gang gezette tingsprocedure lijkt daar van tafel. og dit jaar krijgt het Voor- itse college een ambtelijk rstel op tafel om De Boei, lerdeel van de Stichting ?draad, definitief open te iden. Goed nieuws voor De ii, maar vooral voor het ge- ïntebestuur, dat de jonge- op die twee avonden liever en disco dan op straat ziet. >e gemeente dreigde begin jaar het jongerencentrum te ten na klachten van omwo- iden over herrie. Aan die si- tie is nu een einde gekomen, bi de geluidsinstallatie van De sr :i is door een extern bureau ncn geluidsbegrenzer geplaatst, de muziek op een volume ngt dat zowel voor de dan- 01 s als voor de buurt accepta is.' De begrenzer is verze il, zodat die officieel gecon- leerd kan worden. )e Boei schafte de begrenzer je-kort na het instellen van de )P itingsprocedure in februari sp. maar het was toen voor i paar technisch onderlegde loekers een koud kunstje om de eerste disco-avond de Lc rking van de begrenzer te "iitraliseren. In no-time stond - het volume weer op 'oorlogs sterkte' en aan deze situatie werd tot de zomersluiting niets veranderd. In de zomer werd het bestuur van de Stichting Jeugdraad op gedragen isolerende maatrege len te nemen, maar daar werd geen aannemervoor gevonden. „Op 22 september, de eerste disco-avond na de zomer, was er weer overlast. Een kwartier voor het einde van de disco kwam de politie om de disco te sluiten", vertelt J. Bosman, se cretaris van de Stichting Jeugd raad. In oktober stuurde het Voor- houts college De Boei een gepe perde brief, waarin stond dat er binnen veertien dagen werken de maatregelen getroffen moes ten worden. .Anders moest de disco echt dicht", zegt F. Wulp, ambtenaar milieuzaken die zelf dit weekeinde nog poolshoogte is gaan nemen. „De begrenzer is door een erkend bedrijf geïn stalleerd en de boxen zijn dich ter op de dansvloer geplaatst." „En nu is iedereen tevreden over het geluid. Mijn dochter gaat ook wel eens naar de disco in De Boei", aldus Bosman, „en ik heb haar nog nooit horen klagen over het volume." Intern heeft De Boei zijn zaakjes dus voor elkaar. „Maar wat er buiten gebeurt, kun je moeilijk in de hand houden", vertelt Bosman. „Tegen de jon geren die vertrekken wordt heel streng gezegd dat ze geen la waai mogen maken en we ma ken iedereen duidelijk dat ze richting de Boekhorstlaan moe ten gaan, in plaats van de Breu- ghelhof op. We hebben sterk het idee dat ze zich daar goed aan houden, maar zoals ge zegd: omdat je buiten niemand kan verbieden om ergens heen te gaan, heb je de overlast nooit voor honderd procent in de hand." Kipdrumsticks Naturel of gekruid. Vers bij onze poelier. Per kilo. Met Klantenkaart T23t) Sun vaatwastabletten met spoelglans Pak 20 stuks flacon spoelglans a 60 ml. jLMfl Met Klantenkaart £39 IS Libresse inlegkruisjes String, normal air, normal active, large active of air single wrapped. Pak 34/30 stuks. Met Klantenkaart A&J Uncle Ben's sauzen Zoetzure saus, zoetzure saus met ananas, babi pangangsaus of Indiase kerriesaus. Pot 400 gram. Met Klantenkaart Per kilo f3.48 €0.63 Glassex Spray Go Flacon 500 ml. Met Klantenkaart 4^9 Quaker Cruesli crispy caramel Pak 375 gram. Met Klantenkaart ir79 Bertolli voor de keuken Met olijfolie. Pakje 250 gram. Met Klantenkaart Isostar sportdrank lllll Kies uit fresh of lemon. W y Fles a 500 ml. I J Met Klantenkaart 2r59 I Lutti Crypto chocolade bonbons Zak 175 gram. Met Klantenkaart 3^9 ){oouLt oc Oötit 10

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15